PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות הנעה בגלופר

הכוכב הכחול
28-08-11, 17:04
הרכב- יונדאי גלופר מהשנים הראשונות.
הבעיה - קושי בהתנעה.
המקרה-
כל בוקר השכנה מנסה להניע את הגלופר שלה (מתחת לחדר שינה שלי) ולא מצליחה.
כל פעם שהיא מנסה להניע את הרכב, זה נשמע כאילו אין ניצוץ
והיא מחזיקה את הסטרטר עד שהוא מניע (לרוב זה לא יורד מה-10 נסיונות) ובשלב הזה אני כבר מתעורר כמובן :(

מה יכולה להיות הבעיה?
מה כדאי לי לבדוק?
הרכבים האלו הם בנזין או דיזל? (הוא נשמע לי שקט כנראה בנזין?.)

לא פתחתי את מכסה המנוע שלה עדיין, ככה שאין לי מושג מה לצפות לראות שם.

נמאס לי להתעורר כל בוקר מההתנעה שלה.
רוצה לחזור לישון בכיף :)

עזרה בבקשה חברים
תודה
דניאל.

ishc
28-08-11, 17:41
לא יודע מה הבעיה.
לפי מה שאני יודע כולם דיזל למרות שיש שמועות על יחידות בודדות של בנזין.

לירן23.
28-08-11, 20:52
כנראה שהלכו לה המחממים של האינג'קטורים בגלל זה קשה לה להניע בבוקר.

שחר-סופה
28-08-11, 21:36
אהלן דניאל ,
הרכב בסבירות גבוהה הוא באמת דיזל .

כנראה שהלכו לה המחממים של האינג'קטורים בגלל זה קשה לה להניע בבוקר.

לירן המחממים (פלגי החימום / מצתי הלהט ) הם לא של האינג'קטורים . הם עצמאיים ואחראים לחימום חלל הצילינדר ע"מ לסייע בשריפת
הסולר המרוסס מהאינג'קטור . בעיקר בהתנעת בוקר קרה (גוף המנוע קר) והסולר הרי מוצת כתוצאה מפעולת הדחיסה , העלאת לחץ וחום .
אך לא רק בהתנעת בוקר . גם כשהמנוע חם יחסית , נגיד אחרי 10 דק של כיבוי לאחר נסיעה , פלגי החימום מופעלים לזמן קצר .

הערכה של לירן נכונה בהתייחס למה שתיארת . הייתי מתחיל בבדיקה של פלגי החימום .
עכשיו מה ? אתה זה שהולך לבדוק לה פיזית את הבעיה ? אתה יכול להיות גם שכן שלי ? ;)
בשרשור שיפוץ הבלייזר שלי (בדף 21 בערך) , תיארתי איך לבדוק את תקינות הפלג מבלי להצטרך ולהוציא אותו החוצה או להשתמש ברב מודד
בכדי לבדוק התנגדויות וכו' ... בהצלחה ,

שחר.

הכוכב הכחול
31-08-11, 10:15
גם היום הרכב שלה לא הניע
העירה אותי בשעה 06:00 בבוקר :(

על מנת לנסות להמשיך לישון, הצעתי לה כבלים כדי להניע את הרכב. (הייתי אופטימי שזה יגמר תיק-תק )
חיברנו כבלים מספר נסיונות הנעה וכלום לא קורה.

06:20 פירוק המצבר מהסמו והתקנה בגלופר, עדיין לא מניע.

בזמן ההחלפה של המצברים שמתי לב לשני דברים:
1. קוטב פלוס של המצבר היה חם מאוד.
2. יש קורוזיה בחיבור של הכבל לנעל כבל.

06:30 עליתי להרתיח מים כדי לשפוך על הנעלי כבל
06:35 עדיין לא מניע.
חיזוק נעלי הכבל נסיון לנקות את הקורוזיה, עדיין לא מניע ועדיין מתחמם כאשר נותנים סטרטר.

06:50 - דני שירות מוניות בע"מ, הקפצתי אותה לעבודה אבל כבר נדפקה השינה :mad:

מה יכולה להיות הבעיה?
למה הכבל מתחמם?

למי שיקרא את השירשור הזה בעתיד וירצה לדעת על הפתרון של שחר כיצד לבדוק את המחממים-

קודם כל אמיר תודה רבה על הכוונה : " יש בקבוק אחד עם השם שלך עליו ("הבלייזר של שחר" יותר נכון) " כבוד הוא לי
ואני מעריך מאד .
אם היתה לי היכולת הכספית להטיס אותך , תהייה בטוח שלא הייתי חושב פעמיים .
מה שאספר / אכתוב / אשתף אתכם בו עכשיו יבהיר את העניין טוב יותר .

אז לעיתים זה נראה לי כאילו אני מתקדם 4 צעדים קדימה בשיפוץ הזה ואז ' בומבה ' ואני חוזר 3 אחורה .
עכשיו , כשיש תקציב/סכום לא מבוטל או מוגבל בלהעמיד את האוטו מושלם , אז זה עוד ניחה ... אבל כשחרב התקציב
מתהדקת לי על הצוואר ופתאום יש לפתור תקלות שצצות , שתיקונן גובה מחיר יקר ונוגס בתקציב שהיה מיועד / נשאר עבור ההתקדמות
לקניית בידוד לריצפה ולריפוד הרכב בפנים ... , אז זה כבר ממש מבאס . מתסכל . אבל , אין ברירה אני מרים את הראש , מסתכל לתקלה
בעיניים , רואה גם את חצי הכוס המלאה ומבין שעכשיו אחרי שחידשתי / החלפתי יהיה לי שקט לכמה וכמה שנים טובות .

הבעיה ורקע :
בחודש האחרון כשהאוטו היה בפחחות וצבע נתקלתי בבעיות התנעה . האוטו מסרב להניע או כשכבר מניע זה הולך קשה ובקושי .
בניסיון התנעה ראשון שומעים את הסטרטר עובד טוב , מצברים עם כח יחסית ועם המשך ההתנעה הם נחלשים . בניסיון שני , כבר
מרגישים שכוחם אוזל ובשלישי הם מתים רשמית .
כשחיברתי למטען מצברים לכמה שעות - הוא מניע באופן סביר , ז"א עבודת סטרטר ארוכה לטעמי (כמובן לאחר חימום של פלגי החימום).
כשהיה מחובר למטען והעברתי את הכפתור למצב START למוד התנעה , מדובר בבוסט חזק מאד של מתח - האוטו הניע בנגיעה .
כזכור לכם (או שלא) בתחילת השרשור כבר עידכנתי שבניתי צמות חשמל חדשות מ א' ועד ת' . הכל מחווט פיקס . בין השאר זוג ריליים
חזקים עבור פלגי החימום וחוטים חדשים + סופיות חוט לפלג . גם פלגי חימום החלפתי מיד עם קניית הרכב לחדשים . האלטרנטור
שופץ והוא כחדש .
החשודים המיידיים:
* מצברים - רקע : שאלתי את הבעלים הקודם בני כמה הם כיוון שהתאריך שם די טושטש ולא ניתן להצביע על מועד יצור (ישנם גם
שני הטבעות) עזבו , בכלל יש קומבינות ומסחרה של שנפ עם כל מה שקשור לתאריך יצור ושווק (מכיר את זה ) מצברים ששכבו על המדף
כחדשים , לא נמכרו וכשכבר הגיע זמנם להמכר מגיע בחור שכל תפקידו בחיים זה להטביע תאריך חדש . לפעמים גם מכניסים אותם לטעינה
עמוקה טרם השיווק . זה בדיוק מה שהותקן אצלי ברכב בסופו של בירור . מצברים ששכבו שנתיים ועברו הליך טעינה . (זאת ידעתי רק לאחר מכן) .
* פלגי חימום - אפילו שהחלפתי לחדשים עם קניית הרכב אולי נשרפו ?
* כיוון משא' הזרקה .
הבדיקות והמיפוי לפתרון :
הלכתי מהקל לכבד . מצברים תחילה . כשחיברתי רב מודד לקטבים של המצברים (כשהרכב כבוי) הוא הראה 12.36 V . לא חדשים אבל גם לא מתים .
כשהאוטו עבד בדקתי טעינה והיא בת זונה = 14.2 בעומס .
עברתי לפלגי החימום . במקום להוציא פלג פלג או לבדוק התנגדויות וכאלה בחרתי בשיטה מצויינת ובדוקה. ניתקתי את כל הסופיות מכל
פלגי החימום . כבל מינוס עבה מהמנוע לגוף/בודי -יש . חיברתי חוט חשמל ישירות לפלוס המצבר בקצהו האחד ועם קצהו השני יצרתי
מגע קל עם קצה הפלג / הסופית שלו . אם ישנו ניצוץ , ז"א נסגר מעגל והפלג תקין פיקס . אם אין , משמע שרוף . פשוט לא ?
באחד לא היה ניצוץ (לא סגר מעגל) וכשהוצאתי אותו החוצה ובדקתי אכן הוא מת . אבל , פלג אחד על V-8 לא משפיע כך על התנעה ,
גם לא שני פלגים . אולי בשלישי תתחיל להיות התנעה ארוכה יותר או קושי .
דלק מגיע כמובן למשא' ההזרקה , פילטר חדש . פתחתי את ברגי המשא' (קודם לכן סימנתי מיקום ע"מ להחזיר בדיוק לאותה נקודה במידה ולא מדובר בבעיה עם כיוון ) וניסיתי לקדם או לאחר . נאדה . אותו הדבר .
אני כבר אובד עצות , what the fuck is the problem ?
בדקתי חיבורי סטרטר , כבלים וכאן חלה התפנית . בנגיעה בכבלי המינוס ובנעל הכבל הרגשתי שהיא חמה .
היה ברכב מפסק מצברים אליו חוברו כל כבלי המינוס . הוצאת המפתח ממנו מנטרל את המינוס לרכב . אין חשמל (בטיחותי ומעכב מעט את הגנב) .
רק החמור שהתקין אותו בחר באחד בעל הספק קטן יחסית (ישנם שני סוגים) השני למתח גבוה בהרבה . העפתי אותו מהאוטו וחיברתי ישירות
את כל הכבלים לבודי . היה שיפור מסויים אך עדיין , התופעה בשלה .
החלטתי ל ' רדת על הסטרטר ' , לנסות , מה יכול להיות .... ?
נגיעה בסטרטר לאחר ניסיון הנעה כושל , חידד את העניין = חם . מאד חם .
אז כשפתחתי אותו הבנתי מה גרם לבעיה . העוגן היה שרוף בחלקו וחוטי / סלילי הפחמים היו פרומים מהחום .
קניתי עוגן ופחמים חדשים והרכבתי את הכל למקום . לא היתה עלי מצלמה כהרגלי וצילמתי רק לאחר מכן כמה תמונות בודדות .
ההתנעה לאחר מכן ולאחר שטענתי את המצברים על המטען היתה טובה . לא הייתי שבע רצון , ציפיתי להנעה מהירה וקלה יותר .
כאן כבר הבנתי שהדבר הבא שעף מהאוטו כשיהיה לי קצת כסף אלו המצברים (בתקווה שיחזיקו רק עוד קצת) לפחות עד שאסיים
עם הריפוד הפנימי .
לא עבר שבוע מאז שהוצאתי אותו מהצבע ולפני כמה ימים הם נפטרו סופית (המצברים) . הלוויה לא תיערך אחרי כל התרומה שלהם
לבלגן כיוון שהם רוסקו עם פטיש ;) . סתם , אני צוחק אבל זה לא היה רחוק מזה .
תודה רבה רבה לביזון (מור) שאיתר ומצא עבורי זוג מצברי VOLTA (אדום) 72 אמ"ש ו 440 A התנעה כל אחד במחיר מצויין (500 ש"ח
למצבר) ועם אחריות . טריים וחדשים בני 10 ימים מיום עזיבת המפעל ועוד הביא לי אותם עד הבית .
חוויות אהה ? קחו זאת בחשבון כשאתם רוכשים רכב ישן ומיישרים קו ובונים אותו מהתחלה .
למוד ניסיון עבר נזהרתי ועדיין אני אומר מברכים על המוגמר . ואני עוד לא שם . גם זה יגיע ועוד איך .
לסיום אגיד לכם כך ... אני מאד רוצה ומקווה שהכסף יספיק לי לפחות לסיים עם הריפוד הפנימי עד למפגש
ג'יפולוג הממשמש ובא . כך האוטו כבר יהיה גמור מבחינת החוץ / פנים ואהיה לפחות שלם עם ההחלטה לבוא איתו למפגש כשהוא כך .
לא גמור אבל בהחלט נראה מצויין . לאחר מכן , תשאר עבודת חוץ כמו הפגוש אחורי והמיתקונים והשיפורים להתקנה .
ארגז פנימי לזיווד , מכשיר קשר וכל מיני מיתקונים ופינישים . עם זה אין לי בעיה .
אם לא חברים , אז אבוא עם הביג ואדחה את זה למועד ההשקה הרשמי .

שחר .
ההודעה מגיע מכאן-
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=52406&page=21&highlight=%F9%E7%F8+%F1%E5%F4%E4

וכן שחר, כנראה שאני יעזור לה לפתור את התקלה (אופי שאוהב לעזור )
ועל אחת כמה וכמה הייתי שמח להיות שכן שלך עם הפרויקט שיפוץ שאתה מבצע :)

יש למישהו אולי קישור לספר רכב של גאלופר?
אההה.. וצדקתם. הרכב הוא דיזל.

בוזי
31-08-11, 12:19
תבדוק את ההתנגדויות של פלגי החימום, סיכויים גדולים שזה זה.

שחר-סופה
31-08-11, 22:35
בזמן ההחלפה של המצברים שמתי לב לשני דברים:
1. קוטב פלוס של המצבר היה חם מאוד.
2. יש קורוזיה בחיבור של הכבל לנעל כבל.

06:30 עליתי להרתיח מים כדי לשפוך על הנעלי כבל
06:35 עדיין לא מניע.
חיזוק נעלי הכבל נסיון לנקות את הקורוזיה, עדיין לא מניע ועדיין מתחמם כאשר נותנים סטרטר.

מה יכולה להיות הבעיה?
למה הכבל מתחמם?

וכן שחר, כנראה שאני יעזור לה לפתור את התקלה (אופי שאוהב לעזור )
ועל אחת כמה וכמה הייתי שמח להיות שכן שלך עם הפרויקט שיפוץ שאתה מבצע :)

תודה דניאל , או קיי לעינייננו ...
לא ציינת אם נבדקו פלגי החימום והם תקינים / או לא . הבעיות כאמור , מתחילות (לרוב שם) . כמובן שבודקים ראשית שהם בכלל מקבלים מתח
מהצמה וקצה החוט .
אפשרות נוספת היא שנשרף / התקלקל האוטומט / סלונואיד שמפעיל את הפלגים (מעביר אליהם מתח להפעלה ).

אחת הסיבות העיקריות להתחממות הכבל היא , כיוון שישנה קורוזיה , נוצרת התנגדות גבוהה מאד מבחינת הולכה בחיבור הכבל .
כדאי מאד להחליף לנעל כבל איכותית וטובה . ניסיונות גירוז או ויזלון (וזלין) הן טובות כמניעה , אך אם כבר נתפסה קורוזיה = עדיף חדש .
נכון ששטפת במים חמים וזה בסדר , צריך גם ללטש עם נייר לטש עדין טוב טוב את הקוטב ונעל הכבל עצמה כיוון ששטיפה לבדה לא תעשה
עבודה יסודית מבחינת חידוש המגע .
האם הכבל שהולך לאלטרנטור עבה שלם ומחוזק היטב ? (שווה שתבדוק טעינה) כנ"ל לגבי כבל (+) לסטרטר , בדוק שהוא מחובר טוב .
תעדכן ונמשיך...

שחר

הכוכב הכחול
01-09-11, 16:53
הסאגה נגמרה.

היא מוכרת את הרכב
אפשר לחזור לישון :)

אם מישהו רוצה גאלופר (לא יודע איזה מודל) שחור, דיזל
בעלות של 12K בערך

שיפנה אלי ואני אקשר אותו עם השכנה.

תודה על העזרה
וסופ"ש מקסים
דני.

נ.ב.
שחר יש לידך איזו דירה להשכרה?...:p ;)

אוהד מ.
01-09-11, 19:51
גיר ידני? שאל אותה אם רוצה להחליף לויטארה 91, אוטומט.

שחר-סופה
01-09-11, 22:42
הסאגה נגמרה.

היא מוכרת את הרכב
אפשר לחזור לישון :)

אם מישהו רוצה גאלופר (לא יודע איזה מודל) שחור, דיזל
בעלות של 12K בערך

שיפנה אלי ואני אקשר אותו עם השכנה.

בואנ'ה , איזה עזרה פצצה , אפילו גם בלי ללכלכך את הידיים . http://www.jeepolog.com/images/smilies/tongue.png
דני חכה ,,,, עדיין נכונו לך בקרים קשים עד שהיא תעיף את הגזזת הזאת ...http://www.jeepolog.com/images/smilies/confused.png בינתיים , אני יכול לסייע לך באחלה
זוג אטמי אוזניים http://www.jeepolog.com/images/smilies/smile.png .

נ.ב.
שחר יש לידך איזו דירה להשכרה?...http://www.jeepolog.com/images/smilies/tongue.png http://www.jeepolog.com/images/smilies/wink.png

לידי אין , בטוח שלא לפני תחילת הסימסטר באוניברסיטה כאן (הסטודנטים התנפלו על הכל)
אבל אם אני לא טועה ,,,, אתה לא גר רחוק ממני ומהעבודה שלי , מה שאומר , שאני מוכן לברטר :) .
עדיף לשמוע רעשי התנעה כושלים של גאלופר מאשר לשמוע ת'מנוע של הביג עובד ומתחמם על הבוקר ;) .

שחר .

-->