PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ שמן נמוך במנוע צ'רוקי

הנהג השלו
29-08-11, 00:38
הרכבתי מנוע צ'רוקי בסופה.הוספתי שמן '10W40. לחץ השמן מייד לאחר התנעה עמד על60 ירד ל30-40 ובנסיעה בכביש יורד ל10 ואפילו מתחת לזה. יש לי שעון מכני ולא אלקטרוני, מנוע עם נתוני לחץ שמן כאלה כנראה לא צפוי לחיים ארוכים ובטח לא בריאים. גם חום המנוע טיפס מהר לכיוון 95-100. האם זה קשור לשמן 10W40?יש למישהו נסיון ויכול לעזור?

sos4u
29-08-11, 01:13
שווה בדיקות לפני שרצים "להרוג" את המנוע
1. האם החלפת פילטר ?
2. תוריד קרטר, בדוק לכלוך בקרטר, יתכן ופתח היניקה של השמן סתום ולא מאפשר מעבר נכון.
3. בדוק השעון, עם שעון מיכאני אחר
4. בדוק יוניט שמן, אולי מזייף.

לא מכיר נתוני מנועים של 4 ל' אבל אצלנו [ ב V8 ] טמפ' של 100 מע' היא לא מילה גסה ...
בכל מקרה לא הייתי נוסע לפני בדיקה מקיפה וכוללת שתשלול את העובדה שאתה נוסע עם לחץ שמן נמוך.

בהצלחה !

סופת המדבר
29-08-11, 08:08
קודם כל שמנו שמן 15w40 של mobil (אני הרכבתי לחנן את המנוע) פילטר שמן כמובן חדש של מופר יוניט שמן אין כי זה שעון מכני. השעון עצמו תקין (כבר נבדק לא מזמן) בהנעה להחלץ מגיע בערך 45 ויורד בנסיעה קצרה ל10 15

סופת המדבר
29-08-11, 16:32
עידכון..
בעיקבות שיחה עם היבואן \סוחר הוא כמובן אמר (כמו שאמר בהתחלה) שאם משהו לא תקין ואנחנו לא מרוצים אין בעיה להחזיר\להחליף
אבל גם נתן אישור לפתוח קרטר ולהחליף משאבת שמן
וכך נעשה נפתח הקרטר היה קצת-הרבה משקעים \גרגירי פייח בקרטר וגם קצת על הפילטר של המשאבה
מה שנתן איזה טיפה של אופטימיות ,המשאבה היתה מהסוג של האלומיניום שגם לא הכי ''להיט'' (לפי מה שאני יודע)
המשאבה הוחלפה באחת חדשה שעבדה כמה חודשים על רכב אחר והראתה לחץ שמן טוב מאד עד הרגע האחרון
הקרטר כמובן נוקה
אבל מה.. הלחץ שמן נשאר אותו דבר
בהנעה השעון עומד על כמעט 60 אחרי דקה שתיים יורד לכיוון ה30 ואחרי נסיעה של כמה דקות במושב הלחץ יורד ל(אולי) 10
אחרי שיחה שוב עם היבואן והוסבר לו מה שנעשה הוא אומר ''תיסע עם המנוע קצת זה יסתדר'' מה שאני לא חושב ולא מאמין
אבל אולי כדי לבינתיים לעבור לשמן 20W50 שיעלה קצת את הלחץ עד להחלפה?

yanivcj
30-08-11, 23:44
אני הכי "אוהב " לשמוע את המשפט הזה "תיסע יהיה בסדר".
בחיים לא אמרתי למישהו שיש לו בעיה או רעשים, תיסע כך יהיה בסדר.
אין דבר כזה, בעיות לא נעלמות לבד. אפשר להגיד שצריך להריץ את המנוע ואז לעשות א,ב,ג...
לפי דעתי אם אחרי שהחלפת את משאבת השמן (כמובן רק אם היא תקינה) וביצעתץ את כל הפעולות שכתבת, עדיין יש לך לחץ שמן נמוך, יש לך בעיה במנוע, יש בלאי גבוהה במיסבים הראשיים ובמיסבי טלטל (חבל שלא בדקת איך נראים המיסבים הראשיים ומיסבי הטלטל או לפחות חלק מהם שפירקת את הקרטר, מומלץ היה לבדוק עם פלסטיק גייג' את המיסבים) ולכן הלחץ נמוך.
יכול להיות שהשמן שאתה משתמש עמד הרבה זמן והוא לא בדיוק מה שהוא אמור להיות.
תנסה חברה אחרת ולצורך הבדיקה אתה יכול להשתמש ב 20W50, זה לא יהיה שינוי כזה גדול בגלל הצמיגות אבל יכול להיות שסוג השמן או שינוי החברה יהיה ההבדל.
בכל מקרה אני ממליץ לך להחליף את המנוע שוב ולהגיד תודה שזה רק סופה ולא משהוא אחר.
היה לי מקרה בניסאן טרנו שהיחלפתי מנוע ואחרי שהתנעתי, כל הרכב רעד בסרק במקום, המנוע רקד טוויסט. כמובן שהיבואן נותן אחריו, אבל אמר "תיסע זה יהיה בסדר"
אחרי חודש שהלקוח נסע כך, הרעידות רק הלכו והתגברו ולא נותר לי אלא להחליף מנוע (אומנם באחריות היבואן, אבל מי משלם על העבודה הכפולה, מי מפצה את הלקוח על הזמן שנסע כך ועל הזמן שעכשיו יצטרך להמתים עד שיקבל את הרכב חזרה) ומנוע של ניסאן טרנו 2.7TDI משאבה חשמלית זה לא סופה.
שוב אני חושב שכדאי לך להחליף את המנוע במנוע אחר אפילו שיש כאן עבודה כפולה וביזבזת שעות ושמן וכולי...

טיפ קטן - אני שאני מקבל מנוע להחלפה, ולא משנה איזה מנוע, איזה חברה, אני פותח את מכסה השסתומים לראות מה קורה בפנים (אם זה מנוע שלא החליפו שמן בזמן או מנוע שלא השתמשמו בשמן המתאים, מנוע לא תקין, תיצא שם המון ג'יפה, גרגירים של שמן שהפכו כבר לפלסטיק) אני פותח קרטר ובודק ואם יש צורך אז גם סעפת יניקה לראות אם המנוע ניפח, יהיה לו הרבה שאריות של פיח ושמן בכניסה לראש מנוע.

יניב

סופת המדבר
31-08-11, 21:52
כשהורדתי את הקרטר היו משקעים של פייח או מה שזה לא יהיה מלא גרגירים כאלו...
כנראה שהמנוע לא טופל בצורה הכי רצוייה
לגבי לפתוח קסוות ולראות לא רציתי יותר מידי ''לחקור'' את המנוע
השמן ששמנו נקנה חדש של MOBIL 15W40 (שזאת בדיעבד גם טעות לקנות שמן יקר למנוע שלא יודעים איך הוא בכלל)
הפילטר שמן חדש כמובן, המשאבת שמן גם עבדה כמה חודשיים בודדים והראתה לחץ שמן טוב אפילו במנוע שלא בשיא חייו
בקיצור אין מנוס מלהחליף את המנוע נכון שזה לא הכי משתלם בסוף (למי שמפרק \מרכיב) אבל עדיף לעבוד עוד קצת
והעיקר שהלקוח\ במקרה הזה חבר יהיה כמה שיותר מרוצה
(הבעיה העיקרית היא לראות איך יצא המנוע שנחליף )

-->