PDA

צפייה בגרסה מלאה : ספייסר לגלגל

ishc
30-08-11, 18:12
הגיע אלי היום אדון שרצה לייצר ספייסירים להרחבת מפסק הגלגלים. הוא רצה ספייסר בעובי 4 אינץ!!! אני טענתי שזה יותר מדי הוא מבחינתו אמר שזה בסדר וככה הוא רוצה. אני הוזה? זה לא הרבה יותר מדי מבחינת העומס שיופעל לו על המכלולים (מייסבים, נאבה, ציריות, הגוז'ונים עצמם)?
בנוסף לכל זה הוא גם רוצה אותם מברזל ולא אלומיניום, שוב סוגיית העומס, הפעם מכיוון המשקל.

דרור ברלי
30-08-11, 18:30
מנסיוני (לפני המון שנים) עם מכונית כביש ספורטיבית (רפליקת מיני קופר קלאסית) שנרכשה עם ספייסרים - זה אסון! לא לגעת!

אמנם ה"שיפור" הויזואלי מאוד משמעותי, אבל זה מחרבן את תחושת ההיגוי והבלימה, מעמיס על הגוז'ונים, ציריות, בלמים, נאבות, מכלולי מערכת היגוי וכו'.
אצלי, במכונית שנסעה חזק ומהר (יחסית) כל הזמן נשברו גוז'ונים. מהרמ אוד לי נשבר, והעפתי את הספייסרים לכל הרוחות. האוטו ברוחב המקורי נראה פתאום "קטן ומסכן" אבל נסע והתנהג הרבה יותר טוב.

לדעתי - לא להתקרב לספייסרים. רוצה להרחיב מפסק גלגלים? תחליף לג'נט רחב עם אופסט.

kobiarava
30-08-11, 18:44
אם אתה אדם אחראי (עושה רושם שכן), תוריד אותו מזה, או שלח אותו למישהו אחר. אין שום ספק שספייסר של 4" זה הרבה יותר מדי מבחינת העומס, וסיכוי גבוה לכשל קטלני. אם הוא מעוניין להרחיב כ"כ הרבה, השילוב הנכון הוא ג'אנט אופסט, והשלמה של 1.5" -2" לכל היותר בספייסר (שזה גם יותר מדי), או בכלל קצת להתאפק עם החלומות...

קובי

tomerz
30-08-11, 18:56
אל תייצר לו זה מאוד מאוד מסוכן אל תיקח אחריות *

shmil
30-08-11, 19:11
עצת חינם מעו"ד:
קרא היטב את התגובות מעלי.
אם אתה רוצה לייצר לעצמך, זה דבר אחד, אם אתה מייצר לאחר זה דבר אחר לגמרי.
אל תייצר לו.

n_k
30-08-11, 19:27
אני רוצה לנצל את ההזדמנות עם הע״וד...מה ההשלכות של טיפול עצמאי ברכב? לגבי ביטוח וחוקיות...שמעתי ממוסך, שזה לא חוקי, ובמקרה של תאונה, אני יכול להסתבך עם זה מאוד.אשמח לשמוע כל מי שיודע משהו בעניין.

פתח שרשור חדש שזה נושאו, תקבל תשובות שלא תאהב לשמוע.

טל חסיד
30-08-11, 19:48
יש לי רושם שהאדון שבא אליך חשב אולי על 4 ס"מ או שהתכון ל4 אינש לכל הסרן כלומר 2 אינש לטבעת שגם זה יותר מידי, ראיתי ספיסרים מברזל זה כבד מאד ומיותר.
אני לא הייתי מייצר כזה דבר, אבל לאיזה רכב הוא רוצה את זה ?

טל

ishc
30-08-11, 20:05
לא, תאמין לי הוא דרש 4 אינץ (10 ס"מ). אני חושב כמוכם אין לי שום כוונה לייצר את זה. עד שני אינץ זה סביר, מיותר אבל סביר ולא יגרום לכשל בטיחותי, מעל זה לא בבית ספרי.
תודה.

נ.ב.
דרור, איזה אוטו מדובר (הסקרנות)?

-->