PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי ארוך מגבלות\ יתרונות.

shainok
30-12-04, 22:39
שלום רב חברים אני מעונין לקנות סמוראי והייתי רוצה לדעת בבקשה עם לסמו ארוך יש בעית עבירות בגלל אורכו והעם המשקל הנוסף שלו מהווה בעיות? מודה מקרב לב! נ.ב שמחתי להכיר את האתר, נותן תקוה והמון עזרה.

שעיה כליף
31-12-04, 15:08
לשני הכלים יכולת טובה מאוד וזהה, תוספת האורך תוסיף לך נוחות בכל ההבטים.
הכלי ה"ארוך" הוא עדיין קצר יחסית לג'יפים אחרים.
המלצתי - לך על הארוך - אם תמצא.
בהצלחה. :)

אלון_ק
31-12-04, 18:26
לארוך יש חסרון אחד - יש אותם רק בשנתונים 87, 88 ו84. מבחינת עבירות הוא עדיף, מבחינת נוחות הוא עדיף (ועדיין קקי), מבחינת מקום וכו' וכו'. הוא גם לא ממש ארוך, זה רק בהשוואה לקופסאות הסרדינים שרובנו נוהגים בהם. המשקל הנוסף זניח למדי - האוטו אנמי לגמרי גם אם הוא קצר. מבחינת בסיס הסרנים זה רק מוסיף לך ליציבות וליכולת טיפוס המדרגה, למהלך המתלה וכד' ולכן האורך כאן פועל לטובתך. הטענה של "סמוראי עובר איפה שאחרים לא כי הוא קטן" לדעתי מוטעית מיסודה, כי מי שאומר את זה מתבסס על עקיפת מכשול ולא מעבר דרכו. העובדות הן שכל רכב עבירות בנוי עם בסיס סרנים גדול בהרבה מזה של סמוראי קצר (וזה כולל סמוראים קצרים משופרים בחו"ל). זה די מדבר בעד עצמו.
בקיצור, המידות הם לא מכשול. אם הם היו, כל סופה ודיפנדר 110 היו נתקלים באותן הבעיות - והם לא.

הארוכים נדירים יותר ולכן גם קשה בהרבה למצוא אחד במצב טוב למכירה. אישית, אם הייתי קונה היום סמוראי, זו הייתה הבחירה שלי ללא ספק - אבל השיקולים שלי שונים ומבוססים על זה שלא אכפת לי מה המצב המכאני, אין לי בעיה לתקן הכל. אני גם הייתי מחפש פלטפורמה לשיפורים והסמוראי הארוך הוא פלטפורמה טובה מהקצר.

מסיבות פרקטיות של גודל שוק אני מניח שבסוף תקנה קצר. גם כאלו במצב טוב קשה למצוא ויש הרבה יותר מהם מאשר הארוכים. מה תחליט בסוף עשוי להיות מורכב גם ממשתנים כמו רכב סגור/פתוח (אין ארוך עם סגירה מקורית בארץ), שיקולי חניה בעיר (קצר תמיד לוקח) ומקדם פוזה (וואלה, הקצר יותר יפה. לא יעזור), אבל אלו שיקולים שלך עם עצמך. בסופו של דבר, שני הרכבים כנראה יספקו את כל מה שתרצה - אז קפוץ על הראשון במצב טוב שאתה מוצא.

אלון.

shainok
31-12-04, 19:29
תודה על התשובה! מצאתי שני סמוראים האחד ארוך שנת 88 ללא טסט במצב טוב כך נאמר לי בטל,(עומד זמן מה וממתין לקונה, השני קצר פתוח שנת89 במצב מעולה(מנוע דנדש, ועוד שיפוצים)כך נאמר לי בטל ואני מתלבט אולי לקנות את הארוך ובהשקע רישונית אני משווה את המחיר לסמו הקצר המשופץ, לכן הייתי רוצה לדעת כמה עולה מנוע דנדש ? ולקבל דעה מזקני הפורום ! תודה מקרב לב שני!

סמוראי 92
31-12-04, 19:41
אך, איזה כיף לכתוב את התגובה הזו .

שלום לכולם ושנה טובה.

כן כן, אני יודע שיירדו עלי, ויצחקו כל החברה הגדולים, אבל אני רק על עצמי לספר ידעתי .

צר עולמי מסוזוקי סוויפט.

היה לי סמוראי קצר חמש שנים .

כשהוא נגנב ובהמלצת חבר מכונאי עם ארוך משופר מאוד, חיפשתי ארוך וארוך בלבד.

הוא היה נחוש מאוד שהארוך עביר יותר. הוא אמר שבמצב הטבעי (לא של הובס אלא של הרכב)עדיף סמוראי קצר. אבל שאם משפרים סמוראי (ונעילה היום זה סיפור של אלף שקל או קצת יותר בלבד ) השיפורים יהיו יעילים בהרבה על הארוך. או כמילותיו - "אין מה להשוות, תבוא תראה אותי מאכיל סופות באבק - אין דבר שמישהו עולה ואני עם הארוך לא " .

לפני חודשיים קניתי ארוך 88 מוגבה עם גלגלים 215 שטח מלא ונעילה אחורית בלבד , הוא היה במצב מכני לא משהו, מתקרב לטסט, לכן מחיר הקניה הנמוך מאוד (ראה סוף הודעתי),
עשיתי מה שצריך (פחות מאשר יותר לצערי )ומאז טיילתי כבר כמה פעמים עם סמוראים קצרים ולמרות שהמנוע שלי די גמור, אני יכול להכריז בביטחון שאני לא מצטער שקניתי ארוך ולא קצר.

הדבר הזה עביר בהרבה ממה שהיה לי או ממה שיש לחברים שלי עם הקצר .

בינתיים עברתי עם הארוך איפה שסמוראים קצרים, גלגלים הגבהות נעילה (ואולי איזה ריבולבר קטן בשביל הרעש) לא עברו. ואני לא כזה נהג. זה הג'יפ. כן, אני יודע שהם ימלמלו משהו על עבודות מע"ץ במדרגה של מעלה יאיר, ועל זה שהם מעדיפים או לשבור או לא לעלות בכלל אבל הם בחיים לא יזיזו אבן.

כמובן שאני לא מסכים לגישה טיפולית זו ורק אם אין מע"ץ לי אנסה כננת, אבל לדעתי זה גם לא משנה כמה עבודות מע"ץ הם היו עושים- הם לא היו עולים את המדרגה של מעלה יאיר פשוט כי הם קצרים מדי, הם פשוט נבלעו בתוכה ולא הייתה להם את היכולת לדלג אותה, לקפץ אותה.

לפחות אחד מהם באמת נהג מקצועי ומנוסה כך שאם הם לא עלו עם הקצר כנראה שיש לכך סיבה (ואשמח לחוות דעת מאחרים בעניין זה).

הארוך מקבל במדרגות זווית פחות חדה (עיין ערך קרבורטור שמכבה מנוע) ויש לו גם יותר על מה להישען מבחינת מרחק הגלגלים מהמכשול לכן הוא עולה.

בטיולי עבירות טכנית הארוך עדיף בהרבה. יש לו בסיס גלגלים כמו של דיפנדר קצר (פחות או יותר 2 עד 3 סנטימטר שזה באמת כלום) . הוא צר בהרבה מהדיפנדר, הוא מקפץ יופי וגם הקיפוץ נוח בהרבה מזה של הקצר בגלל ההמרחק בין הסרנים.

בדיונות אמרו לי רבים ומבינים כי הקצר יותר טוב. אבל את זה אני עוד מתכוון לבדוק .

בקיצור הארוך עולה מדרגות וטכני טוב יותר, ולגבי הסכינים מה שמפחידים שהבטן של הארוך תתיקע בהם , מיגון או דחיפת הרמה יעשו את העבודה , בינתיים לא נתקעתי על סכין של שום מדרגה, והעניין הזה של העוד מקום לעוד ציוד בהחלט מפנק. ויש לי למה להשוות.

ברמת העיקרון, אם אתה מתכנן על אוטו להשקיע ולהשביח (עיין ערך שיפורי נקסוס או החבר הוירטואלי של כפיר) ואתה הולך על הארוך אתה תקבל מכונת עבירות.

רק אל תשכח שהארוך הוא יותר ג'יפ ( לכן הוא גם הסמוראי הכי יפה אחרי הטנדרון וינטאג' המדהים :lol: ) אבל הוא גם יותר צר מסמוראים קצרים 88 ואילך שבאו כבר עם סרנים "רחבים" כך שאם אתה מתכנן להסיע איתו משפחה או שאתה עם רגל כבדה על הגז כשאי שתיקח את זה בחשבון. זה בהחלט מורגש בסיבובים ובשיפועי צד.

אם אתה גר בעיר ומאוד אכפת לך מזריזות, מקוטר סיבוב מעולה, ומבעיות חניה - לך על הקצר.
הסמוראי הקצר אוהב מאוד את המדרכות של תל אביב והן מצידן לא מפנות לו את העורף.
ההבדל באורך בין הארוך קצר הוא (אם אני לא טועה- נקסוס אל תרתח) 37 סנטימטר בבסיס הגלגלים .

נ .ב

בג'יפ טריפ היו כמה מודעות לפני חודשיים ונראה לי שאם תחפש טוב אתה תמצא ארוך לא משופר בחמש עשרה ומטה. ראיתי מודעות שרצו חודשיים. בהתחלה הם דיברו על עשרים ויותר אבל משינויי הטונציה עם הזמן הבנתי שיש על מה לדבר.ואכן דיברתי.

אם אתה רציני אני גם יכול למצוא בשבילך ארוך למכירה אני מכיר כרגע 2 אם אני לא טועה .

האחד לא משופר בעליל הוא במצב מכני ממש טוב, הוא כרגע בפחחות ונראה לי שרוצים עליו
משהו כמו 20. והשני הוא במצב לא משהו ואין לו פחחות יפה - אבל רוצים עליו משהו כמו 13 או 11. אני דרך אגב הייתי הולך על הזול מבין השניים ומשקיע את ההפרש בשיפורים ויישור קוו.

ברמת העיקרון המחירון של הארוך הוא 5% יותר מהקצר לאותה השנה וזה שזה מהשכרה לא מעניין את אף אחד. הרבה סלעים עברו מאז.

מקווה שעזרתי - כן אני יודע זה פורום טכני- אבל אני יש לי סיפורים.

נ.ב

כפיר סחטיין .

החבר שלך בנה משהו טוב.

אלון_ק
31-12-04, 20:28
בקשה אחת לי, לכולם - בלי "טראנו לא עבר ושלי כן, אז שלי יותר טוב". עבירות רכב לא ניתן למדוד כך, אבל את המבנה הבסיסי ממנו נגזרת העבירות כן. אז "סמוראי קצר נעול לא עבר ואני כן" לא תופס - זו דוגמא פרטנית ולא נכונה. אני מבטיח לך, אבל מבטיח לך, שברוב המקומות שסמוראי קצר נעול אחורה עובר בזכות הנעילה אתה נעצר כמו אבן. זה פיסיקה פשוטה, חיפוש בפורומים יצמא תגובה מעולה של נמרוד בה הוא מסביר למה הנעילה יעילה כל כך במיוחד בהשוואה למהלך מתלה.

הדוגמא הספיציפית של עלית מדרגה היא דווקא טובה, אם כי אני סקפטי בנוגע להשוואה בין רכב נעול לרכב לא נעול. יצויין שלזכרוני המדרגה במעלה יאיר לא מאתגרת - אבל כמו שאמרת - הרבה סלעים נטחנו מאז, אז קשה לי להגיב על הבקשה שלך לחו"ד בנושא. ככלל, כפי שאמרנו קודם, לרכב בעל בסיס סרנים ארוך יותר (משל סמוראי) יש יכולת טיפוס מדרגה טובה יותר.

סמוראי 92
31-12-04, 22:23
ההשוואה הייתה בין 2 סמוראים קצרים עם נעילה אחורית וריבולברים לסמוראי ארוך ללא ריבולברים אבל עם נעילה אחורית גם כאן.

מכל השלושה אחד עלה.

נראה לי שזה מלמד על משהו .

אני לא משווה טראנו לסמוראי אלא סמוראי קצר עם נעילה אחורית לסמוראי ארוך עם נעילה אחורית .

הקצר לא עבר .

הארוך.

הנהגים של הקצרים יותר מנוסים ממני וזה בטוח.

המהנדס
01-01-05, 10:28
אני לא הייתי קונה ארוך .
גם ישן ,גם פתוח (הסגור נראה כמו רכב מתים) ,גם מכוער , ולגבי עבירות יש דילמה שלא תפטר פה נראה לי יש מקומות שזה עובר וזה לא -ובדיוק ההיפך לגבי האחר.

אם הייתי ממליץ על סמוראי הייתי קונה היום חדש ומוזרק (שנת 94) בכל האחרים תצטרך להוציא 10 אלף כדי להגיע לאיזו שהיא רמה (לא של עבירות אלה של תקינות) ומי שלא חושב ככה אני מזמין את עצמי אל הסמוראי שלו כדי להראות לו בדיוק איפה הוא לא טוב ומה צריך להחליף בו כדי שיגיע לאיזו שהיא רמה נורמלית.

הסמוראי שלי היה במצב "טוב" יחסית לסמוראים והוצאתי עד עכשיו קרוב לסכום שציינתי ולא רק על שיפורים .
בקיצור חדש ("חדש"=90 ומעלה) וזהו - לא יעזור כלום.

dizza man
01-01-05, 12:05
אני בכיף הייתי מחליף את שלי לארוך...

מחליף לו לסרנים רחבים ,מרכיב ג'אנטים 10 אינ'ץ עם צמיגים 31 וסוגר אותו מאחורה עם פיבר וחלונות גדולים כמו הגירסה התאילנדית -סמוראי קארביין ומשכנע את חבר שלי לשתול עוד מנוע!

לפי דעתי קנה ארוך אתה לא תתחרט

tayrie
01-01-05, 12:56
, לרכב בעל בסיס סרנים ארוך יותר (משל סמוראי) יש יכולת טיפוס מדרגה טובה יותר.

לא מובן , אם יש לנו 2 רכבים באותו גובה , אחד ארוך(מרחק סרנים גדול) אחד קצר , יש מדרגות שהקצר יעלה והארוך יתיישב , ויש מדרגות שהקצר יעשה סלטה אחורה והארוך יעלה...
יכול להיות שלא הבנתי מז"א "ארוך יותר (משל סמוראי)"?

הסבר בבקשה.
זה חשוב לי בתור אחד שעשה טעות גדולה בקניית רכב ארוך(בויטרה המרחק בסרנים גדול יותר)...אני מתיישב במקומות שקצרה לא...

ד ו ר ו ן
01-01-05, 14:13
נקסוס הזכיר כאן את המדרגה של יאיר,
לפני 3 שבועות היינו שם,שוב עשינו את הטעות של להכניס את יאיר במסלול טיול ושוב זה נהייה מחלק במסלול לסוג של צופים בהצגה של "איך להרוסאתהרכב".
ואיך זה מתקשר לכאן?
היו שם 3-4 סמוראים,חלקם נעולים,שעטנז לא ברור של ריבולברים תוצרת בית ונדנדות כפולות,כשהיו 2 בולטים יותר מהאחרים-אחד קצר נעול עם צמיגי 235 ויחסי העברה בסרנים,אחד ארוך נעול מאחור עם יחסי העברה אחרים(הבחור לא בדיוק ידע להגיד מספר..) בקיצור רכבים עם נק' פתיחה פחות או יותר שווה חוץ מהאורך.
כולם ניסו לעלות את המדרגה שכיום במצב הכי גרוע שראיתי אותה-קיר ישר בחלקה העליון עם זוית שבירה של 900 בקצה .
כולם,אבל כולם אכלו שם חרא בנסיונות העלייה אבל זה שעלה בסוף בעצמו היה הארוך.

כל הקצרים נתקלו בבעיה מאד ברורה,ברגע שהרכב מתחיל לטפס את המדרגה הוא נמצא בזוית של כ 450 ביחס לשאר כדור הארץ-להזכירכם למדרגה יש את הזוית שלה ביחס לשאר העלייה וזוית ביחס לשאר כד"א..כשהקצרים היו בזוית הזו לא היתה כל אחיזה בגלגלים הקידמיים וכולם התיישבו על הפגוש האחורי שלהם,מנפצים את פנסי הערפל שלהם,כולל הנעול עם יחסי העברה וצמיגי 235 והבחור לא נהג יפה,לא השתולל ולא עשה שטויות,לכולם(הקצרים)פשוט לא היתה אחיזה מקדימה וכלל נראה שגם לא מספיק כוח.
כל זה עוד לפני שהגלגלים הקידמיים עברו את המדרגה,הרכב יושב על הפגוש האחורי בזוית חדה עם האף בשמיים בלי אחיזה בכלל לפנים.
לעומתם הסמוראי הארוך נגע אמנם עם החלק האחורי אבל בצורה ברורה לא איבד אחיזה כמו הקצרים למרות נהיגה אגרסיבית בחלק מהנסיונות,הגוף הארוך "מגשר" על חלק לא מבוטל של השיפוע במרכז המדרגה והזוית של כל הרכב היתה שפוייה בהרבה.
כשהגלגים האחוריים היו בחלק שעוד יש בו אחיזה הקידמיים היו כבר במדרגה עצמה וברגע שעברו את הסף היתה מספיק אחיזה גם מקדימה והרכב עלה-הרבה נפנוף גלגלים אש ותמרות עשן אבל עלה.
כל הקצרים נגררו מעלה.

פראדו קצר שהיה שם עוד לפני כן המחיש יפה את עניין האורך-מפשק גלגלים+\- כמו סמוראי ארוך הפראדו הגיע בקלות עד למדרגה,לעלות הוא לא עלה אבל הגיע-כל הקצרים לא הגיעו כלל למצב שהקידמיים היו על המדרגה.

המהנדס
01-01-05, 16:56
החלטה של קניית רכב לא אמורה ליהיות מושפעת ממעלה אחד מסכן
פה הוא יעבור ובמקום אחר הוא יתקע ...

tayrie
01-01-05, 17:06
עדיין לא מובן , אמרתם שהמרחק בין הסרנים בהארוך ובקצר - זהה , נכון?
אז למה שבמדרגה מסוימת יהיה לארוך יותר משקל בקדמיים , ולפי זה הוא גם אמור לרסק יותר את הפגוש האחורי... :? :? :? לא מובן.

itayhi
01-01-05, 19:00
עדיין לא מובן , אמרתם שהמרחק בין הסרנים בהארוך ובקצר - זהה , נכון?
.

לא, לא נכון!
המרחק בין הסרנים של הארוך גדול יותר מהמרחק בין הסרנים של הקצר.

טוב...נראה לי שאני היחיד כאן עם ארוך :lol: (ואני כבר כמעט 3 שנים עם הרכב...) סטנדרטי לחלוטין אז אני ארשה לעצמי להגיד את דעתי.

נתחיל מהסוף, אני מת להחליף את הסמוראי לאחד חדש יותר, מה שמונע ממני לעשות את זה היא העובדה שאין סמוראי ארוך חדש יותר משנת 88.
אם היה ארוך שנת 94-95, כבר מזמן הייתי מחליף.

במילה אחת, כיף!!! פשוט כיף עם הארוך.
הסמוראי אצלי הוא הפרייבט, היו תקופות שנסעתי עליו מעל 2000 ק"מ בחודש ואני עדיין לא צריך כירופרקט...
הרכב יותר נוח, הרבה יותר נוח מהקצרים, ואני לא מדבר כרגע על רכבים עם קפיצי cj או כל מיני מוטציות אחרות, אני מדבר על סמוראים סטנדרטיים!
לנוסעים שיושבים מאחור יש מקום לרגליים, אפשר לנסוע מאחור בנוחות גם טיול של יומיים!!!
מבחינת מקום לציוד, מי שמכיר אותי יודע שכשאני נוסע לטיול, אני לוקח איתי את כל הבית וגם את הכלבה, בטיולים הכלבה יושבת על הספסל האחורי כך שמקום לציוד על הספסל האחורי אין!!! כל הציוד נכנס מאחורי הספסל האחורי (היי-ליפט, אוהל, שמיכה, מזרון מתנפח, שני תיקים, צידנית, שני ארגזי שתיה, פוייקה, שני כיסאות מתקפלים ארגז של מצרכים שונים וכו...) ובדר"כ הציוד הזה כולל גם עצים למדורה...והרבה.
שכחתי גם לציין שיש לי מאחורי הספסל האחורי ארגז ציוד ננעל בגודל של 70X30X35 שמאכלס המון ציוד חילוץ, תיקונים וע"ר .
למרות שיש לי גגון, לא יצא לי להשתמש בו ולו פעם אחת לציוד בטיולים, הכל נכנס ברכב.
כמו כן הסמוראי כבר שימש אותי כמה וכמה פעמים להעברת רהיטים ושאר ציוד ביתי (ספות, מיטות וכו...) בואו נראה אתכם מעמיסים ספה של 3 מקומות על סמוראי קצר :lol: :lol: :lol: .

עד כאן הפרקטיות...

עבירות? וואלה, אין לי מושג....זוית הגישה שווה לזוית הגישה בקצר, זוית הנטישה פחות טובה אבל אני לא זוכר שהיא אי פעם עשתה לי בעיות בטיולים, כנ"ל לגבי זוית הבטן...נכון, היא פחות טובה משל קצר אבל גם ככה הסמוראי גבוה מספיק.

יופי? על טעם ואין אין מה להתווכח...לטעמי הארוך נראה הרבה יותר "ג'יפ" מאשר הרכבים "על שלט" :lol: שלכם...

עידן, "רכב מתים"??? : :evil: תיזהר לפני שמישהו יגרום לך לדם על הנבלה האדומה שלך (ככה לא יראו את הדם :lol: ) ואז באמת אני אאלץ להשתמש בסמוראי שלי כרכב מתים :twisted:

צריכת הדלק לדעתי זהה, בימיו הטובים של המנוע שלי הוא עשה 1:12.5 מחוץ לעיר ו1:11 ב"נורמאל" (חצי חצי בערך...)

פתוח/סגור? וואלה, אני מעדיף פתוח, ככה רציתי אותו וככה הוא ישאר.

המלצה סופית? אם הסכום שיש לך מתאים לשנתונים האלו...רק ארוך!!!

איתי

asafk
01-01-05, 22:28
רכב ארוך יותר, בגישה לכל מדרגה, יהיה בזווית קטנה יותר. המשמעות היא חלוקת משקל שונה בין הסרן הקדמי לאחורי. ברכב ארוך, על אותה המדרגה, יהיה יותר משקל על הסרן הקדמי מאשר ברכב הקצר. זה אומר שלסרן הקדמי תהיה יותר אחיזה ברכב הארוך מאשר בקצר.
תאמרו- כן, אבל זה אומר שתהיה לו פחות אחיזה באחורי, כי יש עליו פחות משקל מאשר בקצר??? אז לא. לא נכון. כי באחורי אני מניח שהוא כבר הגיע למקסימום כוח שהרכב יכול להעביר לקרקע- אז עוד משקל לא עוזר בכלום.
ועוד לא דיברתי על התהפכויות אחורה- שזה דבר נדיר מאוד.
ויטרע קצרה, אגב, קצרה מסמוראי קצר- ולכן סובלת מחלוקת משקל בעייתי על מדרגה באופן דומה, אבל בויטרה, המשקל הלא מוקפץ מלפנים קטן מאוד, ולא "בועט" את הרכב למעלה כשמנסים להקפיץ אותו על מדרגה, ולכן נשמר יותר טוב המגע עם הקרקע (וזה, בערך, הדבר הטוב היחיד שיש לי לומר על המתלה הקדמי של ויטרע).

אם אני, (כמו שכתבתי בהודעה אחרת) בעולם מקביל הזוי ומגוחך כלשהו, בו מתקיימת מציאות מקבילה מופרכת לחלוטין, הייתי מחפש סמוראי לצורך בניית רכב שטח רציני- הייתי הולך על טנדר. במילא אתה הולך להחליף הכל- אז תתחיל על בסיס גלגלים של סמוראי ארוך, ובודי שלא צריך לחתוך לו כנפיים (חוץ מזה הוא עולה משמעותית פחות, ונראה הרבה יותר טוב מכל סמוראי אחר). הבעיה היחידה עם זה- השנתון (ואין מה לעשות- סמוראים לא מזדקנים יפה. הם נהיים מהר מאוד גרוטאות מתפרקות- והמכוניות של כמה מחברי האתר, גם החדשות שבהן, מוכיחות זאת שוב ושוב). אבל- אם רוצים להתחיל בזול- צריך לשלם על זה בשנתון.

שים לב שלארוך פרופורציות יותר נכונות להגבהה וגלגלים גדולים:

http://www.suzuki-4wd.nl/groesbeek_27-04-2003/lwb-pickup.jpg

טנדרון:

http://www.off-road.com/suzuki/tech/images/sj410-2.jpg

לא חייבים ישר ללכת על 33". אפשר להתחיל ב31"...

http://www.off-road.com/suzuki/album/cd/images/catherick8.jpg

אסף.

סולי
02-01-05, 00:21
בארץ,
בכתבה שהתפרסמה בירחון הגה בשטח, גם אלון היה שם :P

http://www.moto4x4.co.il/bin/news_items/4077_1_24-11-2004-15-40-44.jpg
שנת 84, 970סמ"ק, הכל מקורי (שום דבר לא שונה במרוצת השנים), מלבד צמיגים במידה 215/75R15 ותא נהג שהוארך ב-20ס"מ,

http://www.moto4x4.co.il/motocar/news/news.asp?id=4077

ob1knobi
02-01-05, 20:49
"הכל מקורי (שום דבר לא שונה במרוצת השנים), מלבד צמיגים במידה 215/75R15 ותא נהג שהוארך ב-20ס"מ"

לא מדוייק, צריך להוסיף לדיווח בולמי מונרו ועלים של ראנצ'ו. :wink:

סולי
02-01-05, 20:53
מצטער,
לא הוזכר במאמר.
:oops:

נמרוד
02-01-05, 20:58
יופי של שרשור, רוב הדברים שנכתבו כאן נכונים.

לסמוראי ארוך יש כמעט אך ורק יתרונות על קצר. עם בסיס גלגלים ארוך יותר, הוא יציב יותר (בכל מובן, בכביש, בשטח, בשיפועים מכל הסוגים), נוסא המדרגה הוסבר כבר יפה. החסרון לכאורה של זווית בטן גדולה - התישבות על "סוללה נגד טנקים" - תיאורטי. זה לא קורה במציאות. ואם מישהו יספר לי שכן - אני עונה לו - אתה חיפשת את זה.

ובכל זאת, כל ההבדלים האלו לא דרמטיים, זה לא שארוך הרבה יותר יציב, או נוח, או עביר, או מה שלא יהיה... מקצר. ממש לא, הבדלים קטנים.

איפה יש הבדל גדול - בשימושיות כרכב טיולים. אם טיולים עבורך השואל הם חד יומיים, לבור או למרכז הארץ - אז אין שום בעייה. אבל לכל טיול של יותר מיום, במיוחד אם יש סיכוי שתרצה לקחת איתך יותר מחבר אחד - חבל על הזמן, זה הדבר הכי חשוב. לסמוראי קצר אין תא מטען, נקודה. אתה לא יכול להכניס לתא המטען צידנית בגודל נורמלי, בשם אלוהים! בארוך, אין בעייה, יש לך תא מטען סביר כמו של ג'יפ CJ8 קצר - 40-50 ס"מ עומק.

אז איפה הקאץ' מופיס, הרי אין ארוחות חינם? אלון ועידן הסבירו את הבעייה עם ארוכים - הם ישנים ונדירים. אם במקרה אתה כן נופל על אחד טוב - אחלה, לך עליו. תלוי כמה זמן ומאמץ אתה מוכן להשקיע בחיפושים.

אגב, לי היה ארוך 88 סגור בשנים 97-2000, היה רכב טיולים נחמד מאד, לצערי אין לי תמונות שלו על המחשב (זה היה בעידן הפילם). אבל כשהתחלתי לחשוב על נעילות והגבהות וכולי, וגם התחלתי לשבור אותו... לקחתי החלטה אסטרטגית. מכרתי וקניתי ג'יפ :lol:

-->