PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב פרטי, באזור 70,000 ש"ח. המלצות בבקשה

אורי ק.
03-09-11, 01:21
אהלן,
מחפשים במשפחה רכב שני לצד הטרופר. הדרישות המרכזיות הן צריכת דלק שפויה ואמינות טובה. אין דרישה ל"הובלת נוסעים". במקרים הבודדים שנסע 4-5 אנשים, נסע בטרופר. לכן האופציות יכולות לנוע החל מסוזוקי סוויפט, ועד משפחתיות כגון אוקטביה. התקציב- כ-70,000 ש"ח.

ishc
03-09-11, 01:35
לא יודע מה דרישה מבחינת נסיעות אבל הייתי בוחן את כל הסופר מיני והמיני שרצות היום על סביב ה-65K. סה"כ מדובר באוטו חדש ומודרני שיתן שקט לשנתיים הקרובות (עד שיוחלף).

raanan
03-09-11, 02:38
פאביה/פולו/איבזה מנועים רגילים (לפני עידן ה TSI ) עם גיר רובוטי DSG
ביצועים מעולים לצד צריכת דלק טובה.
אמינות גבוה של הגיר והמנועים הפשוטים.

רענן

נמרוד
03-09-11, 10:31
אם גיר ידני בא בחשבון, אז פביה 1.4 ידנית חדשה נמכרת היום במבצע יוצא מן הכלל. אם אוטומטי, אז יש לך את מכוניות המיני (אלטו, I10, פיקאנטו) ב70 וקצת.

בקיצור, בסכום הזה, ולמטרות שהגדרת - תחבורה פשוטה ואמינה, חסכונית בדלק ובהוצאות - בניגוד לעבר שלא היתה ברירה אלא לקנות משומש, היום הייתי הולך על חדש (לא רק הייתי - באמת הלכתי על חדש לפני חודש, לאשתי, פיקאנטו אוטומטית). היתרונות של חדש הם קודם כל פרקטיים - אפשרויות מימון נוחות מאד, אחריות ושקט נפשי לשלוש שנים. ויש גם יתרונות בטיחותיים - כל המכוניות החדשות מגיעות עם 4-6 כריות בטיחות ומערכות ESP, מה שלא נכון לכלל המכוניות המשומשות מלפני שנתיים ומעלה.

דווקא מכוניות צנחו במחירים בשנה האחרונה - המיסוי הירוק יחד עם תחרות קשה הורידו את המחיר של מכוניות קטנות מכל מיני סוגי לרף ה70K ופחות, וזה גורר את כל השוק למטה. לא הכל במדינה מתייקר...

אורי ק.
03-09-11, 13:00
חשבתי על האופציה של הסופרמיני הקטנות החדשות. אבל אני לא בטוח עד כמה הן נוחות לנסיעות מחוץ לעיר. אגב לא ציינתי, אבל לא מדובר בכלל על נסיעות עירוניות. למזלי אנחנו לא גרים בעיר (: יתרון הבטיחות במכוניות החדשות הוא אכן משמעותי. אבל מה לגבי ירידית ערך של מכונית חדשה? את השוק היום אני פחות מכיר, אבל לפני כמה שנים, לקנות מכונית חדשה היה פשוט בזבוז של 20 אש"ח בשנתיים.

raanan
03-09-11, 13:40
חשבתי על האופציה של הסופרמיני הקטנות החדשות. אבל אני לא בטוח עד כמה הן נוחות לנסיעות מחוץ לעיר. אגב לא ציינתי, אבל לא מדובר בכלל על נסיעות עירוניות. למזלי אנחנו לא גרים בעיר (: יתרון הבטיחות במכוניות החדשות הוא אכן משמעותי. אבל מה לגבי ירידית ערך של מכונית חדשה? את השוק היום אני פחות מכיר, אבל לפני כמה שנים, לקנות מכונית חדשה היה פשוט בזבוז של 20 אש"ח בשנתיים.

חשבת נכון !
בשביל זה המלצתי לך על רכבים בשנתון 2008-2009 (לפני עידן ה TSI ).
בנוסף, פאביה/פולו/איבזה מרגישים דיי "נוח" ויציבים על הכביש המהיר לעומת הסופר מיני שבמבצע היום (יונדאי, שברולט ושאר הקוראניות).

בהצלחה בבחירה
רענן

אורי ק.
03-09-11, 16:45
מה לגבי אמינות האירופאיות? למען האמת אני עוד קצת שבוי בחשיבה של ״לא יפני- לא אמין״. זה עדיין תקף? היפניות/קוריאניות בנות 3-4 אמינות יותר או פחות מהאירופאיות?

raanan
03-09-11, 19:46
מה לגבי אמינות האירופאיות? למען האמת אני עוד קצת שבוי בחשיבה של ״לא יפני- לא אמין״. זה עדיין תקף? היפניות/קוריאניות בנות 3-4 אמינות יותר או פחות מהאירופאיות?

הרשימה שהצעתי הם עם מנוע וגיר אמין של WAG .
ההשוואה צריכה להיות גם לאיכות הנסיעה, ניהוג, יציבות, רמת גימור, שקט בתא הנוסעים.

לכול זה, יש לקוראנים עוד כברת דרך להגיע.

רענן

grand
03-09-11, 19:56
רענן אני לא בטוח שרכבי WAG יותר אמינים כיום מהאחרים, אולי אחטא בלשוני אבל שמעתי על תקלות שלא מביישות רכבים צרפתיים מסוימים ..
כללית, כל רכב חדש שיש לו אחריות ל 3 שנים יגלה אמינות יחסית ושקט בכיס לפחות ל 3-4 שנים, לאחר מכן כולם מתקלקלים יותר מרכבים שיוצרו בעבר, ריבוי האלקטרוניקה והמחשבים לא ערובה לאמינות.

אורי ק.
04-09-11, 23:20
תודה על המידע.
אשמח לקבל מידע ספציפי על מאזדה 2 וסוזוקי סוויפט, 2008-09. צריכת דלק, בעיות מיוחדות? עד כמה שידוע לי בסוזוקי אין ESP. האם זה משמעותי ברכבים קטנים כאלה? מספר כריות אוויר?
שוב תודה.

גיא127
05-09-11, 14:58
פנדה. אחלה תמורה למחיר. והרבה יותר רכב מכל מיני אחרת.
מנסיון.

דרור ברלי
05-09-11, 20:23
ב-70K רק חדש.
חדש זה אמין ובטיחותי. יש אחריות, אפשר מימון, אפשר בתשלומים. שקט נפשי לכמה שנים.

מה יש חדש ב-70K?

סופר-מיני:
רנו קליאו 1.2 ידנית - נוחה, מרווחת, חסכונית.
פיז'ו +206 ידנית 1.4 - מיושנת, אבל מהנה לנהיגה.
סקודה פאביה 1.4 ידנית - מעולה באמת. עיצוב מכוער אבל בנויה טוב, מרווחת ונוסעת מצויין. זו הבחירה המועדפת.

מיני:
סוזוקי אלטו, פיז'ו 107, פיאט פנדה, קיה פיקנטו, יונדאי i10, שברולט ספארק.
כולן עולות בין 60-67K (ידניות), חסכוניות מאוד, מרווחות במפתיע, נוסעות ממש יפה למרות שקצת צעצועיות, לכולן בגאז' מינימליסטי.
מבין אלה לטעמי ה-107 הכי חמודה, הפנדה הכי טובה לנהיגה והפיקנטו מרגישה הכי אוטו.

ארTי
07-09-11, 17:47
אורי ק, לקוריאניות יש הרבה יותר מה להציע מפעם,
אני אישית יודע שמשנת 2008 קיה עשו סוויטצ' דיי רציני בייצור שלהם והעלו את הסטנדרטים,
מאז המכוניות שלהם נראות יותר ויותר על הכביש אם תשים לב.

ואם במכונית עד 70K עסקינן אז הפיקנטו באמת תהווה לך יופי של תמורה,
היא גם אוכלת הרבה פחות דלק, שבנינו, זה בטח ברוך שאתה מעדיף להיפטר ממנו אם אתה מחזיק ג'יפ..

אורי ק.
07-09-11, 23:49
תודה על התגובות.
אני חייב להודות שאין לי נסיון כלל עם המכוניות הקטנות האלה, מיני או סופרמיני.
המחשבה ללכת על מכונית כזאת נובעת מהחסכוניות. אבל אני חושש שללכת על מכונית מיני כמו שהצעתם (פיקנטו, אלטו וכו') זה להתפשר יותר מדי במישור הפרקטי.
זה שהמכוניות האלה יודעות לשייט 150 בכביש 6 לא משכנע אותי שהן מספיק "אוטו", שאמור לנסוע כ40-50 ק"מ ביום נסיעה בין עירונית. הרי זה רכב שנועד לשוטט בעיר. ועוד משהו, למרות כוכבי הבטיחות וכריות האוויר, בסוף הפיזיקה מנצחת. רכב קטנציק כזה יהיה פחות בטיחותי לטעמי.
לכן אני חושב שהבחירה הנכונה תהיה סופר מיני, כמו שכתבתי, מאזדה 2 או סוויפט, אולי פביה. על אף שלא מדובר ברכב חדש מהניילון. כבר ראיתי כמה מציאות ביד 2 עם 20-30 אלף ק"מ .
אשמח לקבל מידע ספציפי על רכבים אלו.
שוב תודה על העזרה!

פלג_
08-09-11, 02:29
בלי להכנס לפרטים

אני היתי הולך על הסוויפט, הכי יפה לדעתי בקטגוריה, לסוזוקי יש לרכבים טובים, וגם החזקה שפוייה.
ולדעתי היא גם תשמור הכי טוב על מחיר.

בפאביה לא היתי נוגע...הספיק לי פעם אחת הקונצרן הזה.

בהצלחה
פלג_

shlomi71
09-09-11, 00:25
הייתה ברשותי סוויפט,
תא מטען קטן, מתלים אחוריים שנסגרים בקלות ובזה מתיימת רשימת התלונות, יופי של וטו זריז ביף לנהיגה הרכב לא ספורטיבי למרות שהוא מפתה לנהיגה, כל נסיעה עולה חיוך דבילי, הרכב תפקד למופת עד שפגש ברנו מגאן חזית אל חזית, הנהגת והבת שלי יצאו ללא שריטה...
למזדה 2 יש ESP שזה יתרון לא מבוטל, הנסיעה הרבה יותר קשה, אין שעון חום מנוע דבר שלא מקובל עלי, עד שתידלק מנורת ההתראה יהיה מאוחר מידי.

בקיצר אם לא חדש אז סוויפט.

בהצלחה,
שלומי

עוזי5555
09-09-11, 17:05
אם לא חדש ,ורכב שיש לו התנהגות כביש מושלמת ,חזק בטיחותי ויציב להפליא(סוג של קארטינג) ,רק מיני קופר ,חווית נסיעה שמשכיחה ממך כל סוג רכב שהעזת להעלות על פיך!!

-->