PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמעט שקעתי[פדיחות]

פוקר
03-09-11, 12:21
אתמול [יום שישי ] לקחתי את הבנות שלי ונסענו לבור [פעם ראשונה]
ירדתי לשביל ונסענו בשבילים ראינו ביצועי עבירות של כמה חברה [סופות] מדהימים
ואז החלטנו לצאת וליקראת היציאה ביגלל שלא שמרתי על תנופה שקעתי
אז שילבתי 4h לבנתים נעמד לידי פגרו ארוך ואני נותן גז בעדינות ומה נגיד הגלגלים הקידמים לא משתלבים
הוצאתי מהלוך וניסיתי שוב פעם לא הולך
לפני שקניתי את הספורטז המכונאי בדק את הרכב ואמר שהכול תקין
אולי לא תקין ואולי ביגלל הניסיון האדיר שיש לי בגיפים [חוסר ידע ] לא שילבתי נכון
אשמח לדעת איך לעזאזל משלבים ל4h ו 4l
אגב הרכב הוא ספורטז 2000 אוטומט
תודה לכול המגיבים[עוזרים]

meir alony
03-09-11, 12:29
לפני שילוב ל-4X4 העברת גיר לניוטרל ?

פוקר
03-09-11, 12:32
אממממממממממממממ.............. אוקי זה עכשיו באמת מביך
לא אבל הידית עברה 4h ולא הצלחתי בכלל להזיז אותה 4l

meir alony
03-09-11, 12:35
בספורטאג' צריך להעביר לניוטרל לפני שילוב 4X4.
דבר שני תבדוק אם יש לך לוקרים ידניים ( בטבור הגלגלים הקדמיים יש ידית קטנה שמסובבים לכיוון LOCK)

פוקר
03-09-11, 12:43
דבר ראשון תודה [מכול הלב על העזרה]
הרכב ניקנה מזקן עיראקי שהוא יד ראשונה עם 87000 אלף קילומטר
יש תיעוד מלא [קבלות של המוסך מהיום הראשון שהרכב עלה על הכביש]
ולא ראיתי שום דבר שקשור בשיפור הרכב או שינוי
אגב הוא לא ראה חול[אתמול פעם ראשונה שלי ושלו]
אז אין תבורים בגלגלים הקידמים אז יתכן שהעינין עדין מקורי

סוזי המשתוללת
03-09-11, 15:58
בספורטאג' צריך להעביר לניוטרל לפני שילוב 4X4.
דבר שני תבדוק אם יש לך לוקרים ידניים ( בטבור הגלגלים הקדמיים יש ידית קטנה שמסובבים לכיוון LOCK)

מאיר אתה מטעה את הבחור
שילוב ל 4x4 high אפשרי גם תוך כדי תנועה בכל רכב שטח מודרני (shift on the fly ) ולכן 4x4 high כן השתלב - זה שלא עבד זה סיפור אחר שאותו אמשיך תכף
שילוב ל4x4 lo אפשרי רק אם תיבת ההילוכים תהיה בניוטרל או פארק (תלוי ביצרן )
הסיבה שלא הייתה תנועה מקדימה היא כנראה תקלה במנגנון שנקרא לוקר (locker או free wheel hub) שתפקידו לחבר את הציריה הקדמית לגלגל שלה (יש שניים כאלו ומספיק תקלה באחד כדי להתקע)
זו תקלה ידועה בספורטזים והמכונאי שבדק לך את ה4x4 לא יודע לאבחן מערכות אלו אז הוא ראה מנורה בלוח שעונים והסיק שה4x4 תקין
הדרך הקלה לבדוק זאת היא על ידי הכנסת הרכב למצב של נסיון טיפוס על קרקע רכה ושישמוש באדם נוסף שיעדכן אלו מהגלגלים מסתובב
אם הרכב נתקע (מתחפר) אבל גלגל אחד מסתובב בכל סרן (אחד קדמי ואחד אחורי ) = תקין
שנים אחוריים ואחד קדמי = תקין
שניים אחוריים בלבד =לא תקין

סוזי המשתוללת
03-09-11, 15:59
יש גם מצב שהחליפו ללוקרים ידניים ואתה פשוט לא יודע שצריך לשלב אותם :p

lior_b.s
03-09-11, 16:58
עוד דבר קטן...
אתה משלב הנעה קדמית לפני שאתה יורד לחול..אחרי שכבר שקעת ברוב המקרים זה לא יעזור...

יונתןמצפה
03-09-11, 17:37
עוד דבר קטן...
אתה משלב הנעה קדמית לפני שאתה יורד לחול..אחרי שכבר שקעת ברוב המקרים זה לא יעזור...

ובנוסף לזה, בהרבה מקרים זה גם לא ישתלב/יעשה בעיות בשילוב.
ניסיון לשלב ל- 4X4 תוך כדי מצב שבו יש הפרשי מהירויות קיצוניים בין הציר הקדמי לאחורי עשוי להביא לנזקים.

ינון
03-09-11, 20:05
[QUOTE=סוזי המשתוללת;405509]מאיר אתה מטעה את הבחור
שילוב ל 4x4 high אפשרי גם תוך כדי תנועה בכל רכב שטח מודרני (shift on the fly ) ולכן 4x4 high כן השתלב - זה שלא עבד זה סיפור אחר שאותו אמשיך תכף
שילוב ל4x4 lo אפשרי רק אם תיבת ההילוכים תהיה בניוטרל או פארק (תלוי ביצרן )

האם גם בגאלופר מותר לשלב תוך כדי נסיעה ל4X4?
[בעקרון אני עוצר את הרכב ומשלב לניוטרל לפני השילוב ((זה מה שרשום על גבי ההוראות ברכב).
ינון

פוקר
03-09-11, 20:22
דבר ראשון תודה לכול המגיבים
לא ניסיתי לשלב תוך כדי תנועה
שילבתי [ניסיתי לשלב] ללא טורים[סרק] מה שכן לא העברתי לניוטרל או פארקינג ויתכן ששם הבעיה
בכול מיקרה מחר על הליפט ניבדוק את העינין ואגב אין נעילות ידניות ברכב הרכב מקורי לגמרי

hadtomer
04-09-11, 08:02
למעשה, הספורטאז' מצויד בשיפט און דה פליי (כלומר מנגנון להעברה על זבוב......) שמאפשר להעביר מ2H ל4H עד משהו כמו 40 קמ"ש. כדי להעביר לL צריך לעצור, להתפלל, לשים ניוטראל ואז להכניס את הידית לL. לכותב השרשור- יתכן ששקעת עד לרמה שגם ההנעה הקדמית לא יכלה לחלץ אותך. בכל מקרה- אם הלוקרים הקדמיים עדיין מקוריים - ייתכן בהחלט שהם מזמן כבר לא שמישים, זה קורה. למרות שקיבלת כאן עצות טובות לבדיקת תקינות המערכת- אני לא יודע כמה כדאי שתעשה את זה, מהסיבה הפשוטה שבאמצע השבוע אתה לא רוצה להיתקע, אפילו בשטח קל, בלי 4X4 כתוצאה מהבדיקות שעשית. קח את הרכב לבדיקה מהירה בקיה יפו וגמרנו. אני שם עוד שעה...האוטו עושה לי שלולית ענקית של פיפי בחניה מאז שטיילנו ביום חמישי בלילה, והפיפי שמנוני, אדמדם ומריח כמו שמן גיר.

סוזי המשתוללת
04-09-11, 10:35
למעשה, הספורטאז' מצויד בשיפט און דה פליי (כלומר מנגנון להעברה על זבוב......) שמאפשר להעביר מ2H ל4H עד משהו כמו 40 קמ"ש. כדי להעביר לL צריך לעצור, להתפלל, לשים ניוטראל ואז להכניס את הידית לL. לכותב השרשור- יתכן ששקעת עד לרמה שגם ההנעה הקדמית לא יכלה לחלץ אותך. בכל מקרה- אם הלוקרים הקדמיים עדיין מקוריים - ייתכן בהחלט שהם מזמן כבר לא שמישים, זה קורה. למרות שקיבלת כאן עצות טובות לבדיקת תקינות המערכת- אני לא יודע כמה כדאי שתעשה את זה, מהסיבה הפשוטה שבאמצע השבוע אתה לא רוצה להיתקע, אפילו בשטח קל, בלי 4X4 כתוצאה מהבדיקות שעשית. קח את הרכב לבדיקה מהירה בקיה יפו וגמרנו. אני שם עוד שעה...האוטו עושה לי שלולית ענקית של פיפי בחניה מאז שטיילנו ביום חמישי בלילה, והפיפי שמנוני, אדמדם ומריח כמו שמן גיר.

תפסיק לתת לו לשתות פטל!!!1

shahav
04-09-11, 15:49
אוויר הורדתה ליפני הכניסה לחול???

rotemlod
05-09-11, 22:57
כמו שתומר הזכיר לדעתי פשוט שקעת יותר מידי ב2X4 ולכן 4X4 לא עזר!

ואם הרכב היה עם אויר אז כמעט בוודאות זו הסיבה...

בהצלחה!

-->