PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב דליפת דלק סילוני בנחל צין

hadtomer
05-09-11, 17:33
<o:p> </o:p>

‏‏‏5 בספטמבר 2011<o:p></o:p>הודעה לעיתונות<o:p></o:p>
<o:p></o:p>

פגיעה נוספת בקו הדלק בשמורת נחל צין<o:p></o:p><o:p> </o:p>
היום (ב') בשעה 16:00, נפגע שוב קו הדלק אותו משפצת חברת קצא"א בשמורת נחל צין.<o:p></o:p>
קו הדלק נפגע על ידי טרקטור שעסק בעבודות השיפוץ על ידי חברת קצא"א, כ-<st1:metricconverter w:st="on" ProductID="500 מ'">500 מ'</st1:metricconverter> דרומית מהמקום בו נפגע הצינור ב- 29 ליוני השנה בשטח השמורה. ההערכות הן כי כ- 100 קוב דס"ל זרמו לשמורה. <o:p></o:p>
אנשי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה עושים דרכם למקום בו נפגע הצינור, על מנת לפקח כי כל הפעולות הנדרשות לעצירת הדליפה ננקטות במהירות האפשרית.<o:p></o:p>
השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: אני רואה בחומרה את הפגיעות החוזרות ונשנות בשמורה ומטיל את מלוא האחריות על חברת קצא"א ומנהליה. בכוונתי לפנות לשר האוצר בדרישה לפעול לשינוי חוק קצא"א המספק להם חסינות כלפי חוקים סביבתיים, זאת, על מנת להחיל עליהם חובות ולאפשר כלים לאכיפה יעילה כלפי הפעולות הרשלניות של החברה". <o:p></o:p>
יש לציין, כי המשרד להגנת הסביבה מנהל בימים אילו חקירה פלילית נגד החברה ומנהליה בגין גרימת זיהום לשמורה בגין הפגיעה הקודמת בצינור הדלק.<o:p></o:p>

יואב פולס
05-09-11, 18:02
לא יאמן. הטימטום משתולל באין מפריע.

RONI
05-09-11, 18:45
זה לא טימטום ,זה פשע .
הנהג נוהג ...
אבל המנהל אמור לנהל ...
אין שכל ,אין דאגות .
איך עוד אפשר להגדיר ? צריך לגדר את הנהג המפעיל ואת מנהלו ואת מנהלו של מנהלו ,אולי כך ימנעו מהם להגיע לשם ,ובכלל לשלול מהם את רישיונות העבודה.
מישהו היה חייב לשים לב ,לפחות לאחר המקרה הראשון..
אבל למי באמת איכפת??!!

sos4u
05-09-11, 19:38
עם כזו הגנה : " חוק קצא"א המספק להם חסינות כלפי חוקים סביבתיים, זאת, על מנת להחיל עליהם חובות ולאפשר כלים לאכיפה יעילה כלפי הפעולות הרשלניות של החברה". >>"

למה שיהיה להם איכפת באמת ?

jeep.il
05-09-11, 19:49
כמה מטומטמים צריכים כדי להבין שמאז שהונח הצינור תוואי הקרקע השתנו וצריך לקחת משנה זהירות בחפירה .לעומתם כל אינסטלטור ביוב יודע שצריך מרווח ביטחון בהנחת הצנרת בגלל שינויים ססמיים בקרקע.

ibinder
05-09-11, 20:40
פשוט לא יאומן

http://www.ynet.co.il/Ext/Comp/CdaNewsFlash/0,2297,L-4118187_184,00.html

שוב טרקטור של קצא"א פגע בצינור להובלת דלק סילוני בשמורת נחל צין!!
אחרי שהם נכשלו בניקוי בפעם הקודמת, גם הפעם בטוח שיגרם לשמורה נזק אקולוגי גדול מאוד.

עידן

elro
05-09-11, 21:37
עיזבו אתכם, הכי חשוב זה מלחמת החורמה, שהם מנהלים על חופי פלמחים באמצעים מתוגברים כדי ללכוד את כל הפושעים המסוכנים בעלי 4X4 שמתקרבים לקו החוף.

six 4 life
06-09-11, 01:01
לא נורא. לאף אחד לא באמת אכפת חוץ מכמה מטיילים שבאמת אוהבים את הטבע.
ביזיון אחד גדול כל החסינויות והקומבינות האלה. גועל נפש.

נעם1
06-09-11, 01:34
עיזבו אתכם, הכי חשוב זה מלחמת החורמה, שהם מנהלים על חופי פלמחים באמצעים מתוגברים כדי ללכוד את כל הפושעים המסוכנים בעלי 4X4 שמתקרבים לקו החוף.

ובמה זה קשור?
העובדה שלרשות יש בעיה להתמודד עם קצא"א מצדיקה את ההתבכיינות שלך על היותך עבריין שנוהג בשמורת טבע או על קו החוף בניגוד לחוק?

אז תעזוב אותנו, תעשה את העברות שלך כרצונך ותהיה גבר ושא בתוצאות באם תתפס.

לפי המשפט הידוע, אל תתבכיין כמו ילד על עבירות שעשית כגבר.

דרור ברלי
06-09-11, 09:58
ובמה זה קשור?
העובדה שלרשות יש בעיה להתמודד עם קצא"א מצדיקה את ההתבכיינות שלך על היותך עבריין שנוהג בשמורת טבע או על קו החוף בניגוד לחוק?

הרשויות לא יכולות להתמודד עם קצא"א אבל הן גיבורות גדולות מאוד על אנשים פרטיים.
מזכיר לי קצת את מס הכנסה.... לטייקון שחייב 300 מיליון הם ימחקו את החוב, אבל אליך הם ישלחו הוצאה לפועל על חוב של 5000 שקל.

בחייך, נעם. אתה אוכל את כל הקישקושים האלה?
שיפסיקו למכור לנו את כל הזבל הירוק הזה על ביצים של צבים ועל חבצלות ועל ריאות ירוקות ולספר לנו כמה הקוליסים שלנו מחרבים את כדור הארץ. חרטטנים.
הם הורסים את הטבע פי מיליון יותר ממך וממני עם הצינורות האלה שלהם שדולפים נפט בכל פינה, ועם הבאגרים שלהם שחוצבים את כל הנגב כדי לפנות דרך לצינור, ועם המחצבות בארץ בראשית שמקעקעות את הנוף, ועם הצבא שמתאמן וטוחן את הכל לפודרה דקיקה. וכן - גם עם הקוליסים של הטנדר הירוק של הפיקוח שנוסע בחוף כי לו זה מותר ושל הטרקטור שמדסקס את החוף מוקדם בבוקר. מה, הם מרחפים באוויר? הם עושים קוליסים בדיוק כמו הג'יפ שלך.

אז די כבר עם זיוני השכל. חוק החופים נועד לשמור עלהטבע ממש כמו שאכיפת מהירות מורידה את מספר התאונות, כלומר - חרטא ברטא.
זה חוק פופוליסטי נטו, שנועד לעורר קנאה ואנטגוניזם בציבור כלפי ה"עשירים שיש להם ג'יפים" ולהסיט את תשומת לבו ממחדלי הממשלה במיליון ואחד נושאים אחרים.

elro
06-09-11, 10:13
ובמה זה קשור?

איך אני אוהב את הסקת המסקנות שלך ואת אוסף התגיות שהלבשת עלי, כמו "עבריין..." "בניגוד לחוק..." תעשה את העברות שלך..." ועוד...

סייג לחוכמה שתיקה, כיוון שאינך מכיר אותי, התנצלות תעזור לך לשקם את שימך על העללות שווא האלה,
כי כמו שזה נראה את הדוחה מבין שנינו על תצורת התגובה הזו שלך!

שיהיו לך חיים נפלאים.

אני מציע שתקרא את תגובתו של דרור, אולי תחכים קצת, כי נראה לי שאתה אכול משנאה עיוורת, רק אחד שאכול שנאה יגיב בצורה כזו על בן אדם שלא מכיר (אחרת אין לי הסבר הגיוני לתגובה מכוערת שכזו).

talilim
06-09-11, 18:50
איך אני אוהב את הסקת המסקנות שלך ואת אוסף התגיות שהלבשת עלי, כמו "עבריין..." "בניגוד לחוק..." תעשה את העברות שלך..." ועוד...

סייג לחוכמה שתיקה, כיוון שאינך מכיר אותי, התנצלות תעזור לך לשקם את שימך על העללות שווא האלה,

שיהיו לך חיים נפלאים.

אני מציע שתקרא את תגובתו של דרור, אולי תחכים קצת, כי נראה לי שאתה אכול משנאה עיוורת, רק אחד שאכול שנאה יגיב בצורה כזו על בן אדם שלא מכיר (אחרת אין לי הסבר הגיוני לתגובה מכוערת שכזו).

אל תתרגז מותק.
אנחנו מכירים אותך ויודעים מי ומה אתה...:)
אני ראיתי איך השארת את השטח כשסיימנו את הבופה שפתחת בטיול ההוא......טיפ טופ......:)
יפי נפש עם סיסמאות אתה מוצא מלא בזמן האחרון במדינה הזאת......
הלוואי וכולם היו כמוך.

hadtomer
06-09-11, 19:05
ובמה זה קשור?

נעם, אתה מבזבז המון עצבים על הבן אדם הלא נכון. במקרה נפלת על אחד שיותר צדיק מהאפיפיור בכל הנוגע לסדר וניקיון ו"ישור קו" עם הטבע שסביבו. אני חושב שאלרואי התכוון לג'יפים בפלמחים בתור דוגמה להקצאה דפוקה של משאבים ולא בגלל שהוא עבריין מסוכן.

יונתןמצפה
06-09-11, 20:26
הרשויות לא יכולות להתמודד עם קצא"א אבל הן גיבורות גדולות מאוד על אנשים פרטיים.
מזכיר לי קצת את מס הכנסה.... לטייקון שחייב 300 מיליון הם ימחקו את החוב, אבל אליך הם ישלחו הוצאה לפועל על חוב של 5000 שקל.

בחייך, נעם. אתה אוכל את כל הקישקושים האלה?
שיפסיקו למכור לנו את כל הזבל הירוק הזה על ביצים של צבים ועל חבצלות ועל ריאות ירוקות ולספר לנו כמה הקוליסים שלנו מחרבים את כדור הארץ. חרטטנים.
הם הורסים את הטבע פי מיליון יותר ממך וממני עם הצינורות האלה שלהם שדולפים נפט בכל פינה, ועם הבאגרים שלהם שחוצבים את כל הנגב כדי לפנות דרך לצינור, ועם המחצבות בארץ בראשית שמקעקעות את הנוף, ועם הצבא שמתאמן וטוחן את הכל לפודרה דקיקה. וכן - גם עם הקוליסים של הטנדר הירוק של הפיקוח שנוסע בחוף כי לו זה מותר ושל הטרקטור שמדסקס את החוף מוקדם בבוקר. מה, הם מרחפים באוויר? הם עושים קוליסים בדיוק כמו הג'יפ שלך.

אז די כבר עם זיוני השכל. חוק החופים נועד לשמור עלהטבע ממש כמו שאכיפת מהירות מורידה את מספר התאונות, כלומר - חרטא ברטא.
זה חוק פופוליסטי נטו, שנועד לעורר קנאה ואנטגוניזם בציבור כלפי ה"עשירים שיש להם ג'יפים" ולהסיט את תשומת לבו ממחדלי הממשלה במיליון ואחד נושאים אחרים.

דרור, אתה יודע שאני מת על הכתיבה שלך. אבל אתה גם יודע שכשמשהו מציק לי אני בד"כ מציף את זה.
זוכר את הראיון ההוא עם רינו צרור שהיה לך? ואיך הוא קטל את כל נהגי הג'יפים והג'יפים עצמם כאילו היו כולם בן אדם אחד?
ואיך הוא לא נתן לך לבלבל אותו עם עובדות כל עוד הוא המשיך את ההתנפלות עליך (ועל כולנו) עם רצף של הצהרות שנאמרו בכזה ביטחון שאת אף אחד זה לא ממש עניין שהם היו קשקוש מוחלט?
תרשה לי להעיר לך מנומך שנותי המצומצמות...
זה שאתה כותב משפט כזה:

מצליח (לפחות עבורי, ואני בטוח שבשביל עוד כמה כמו רינו צרור לדוגמא...) כמעט להסתיר את הפסקה הכל-כך נכונה שבאה אחרי זה.
בשביל מה זה טוב?
יש לך איזשהו רקע מקצועי בנושא אקולוגי כלשהו שאתה פוסק בכזה בטחון שזה הכל זבל?
ממש במקרה הייתי בשבת בחוף עתלית. וממש במקרה, מעט לפני שאני והחברה התקפלנו יצא לנו לראות שחרור של "גורי" צבים אל הים הפתוח. (בלי קשר לכלום זה מחזה שממש מחמם את הלב אבל נעזוב את זה).
צבון אחד הצליח, למרות גירוף החול שהם בצעו לפני השחרור, ליפול לתוך עקבת אדם קטנה שהייתה ברדכו. היצור חסר האונים הזה נשאר בעקבה עד אשר אחד האנשים הוציא אותו ממנה ועזר לו לעשות את הדרך אל הים הפתוח.
קוליס (כפול!) של ג'יפ זה כמו קיר בשביל היצורים הללו.
אז יכול להיות שזה לא לעניין שהפקחים נוסעים שם, ויכול להיות שריאות ירוקות זה מושג שלא כ"כ מתאים למה שיש לנו כאן במדינה, ויכול להיות ויכול להיות והכל טוב ויפה.
אבל למה לשים את כל הדברים (שאתה לא ממש בקיא בהם) תחת אותה כותרת של זבל? למה זה תורם?

לדעתי אם היית כותב את כל מה שמצוטט למעלה רק בלי הפסקה המיותרת הזו לדברים שלך היה הרבה יותר עצמה.

חוץ מזה,הכל נכון שריר וקיים. וכוס אימא של הקצא"א האלו!
(תסלחו לי על השפה...)

יונתן

talilim
06-09-11, 20:39
יונתן, אתה מותק.....:)

נעם1
06-09-11, 22:09

שיהיו לך חיים נפלאים.

1. מכיוון שאיני מכיר אותך, אנא קבל את התנצלותי.
2. קראתי את ההודעה של דרור, לא החכמתי.
3. החיים שלי נפלאים כבר עכשיו. אולי זה קשור לרמז הדק לטיפשותי.

ואחרי שקראתי שוב, נראה לי שאתה סובל קצת מצדקנות יתר שמייצרת המון מרירות.
מכיוון שאין לי שם טוב, ומכיוון שאני אכול שנאה עיוורת ומכיוון שאני עבריין שפעם בכמה זמן אני נתפס על ידי פקחי הרשות ומשלם את הדו"ח בחיוך אין כל צורך שתתנצל בפני.

-->