PDA

צפייה בגרסה מלאה : איזה מכשיר קשר נייד כדאי להביא מארה"ב ?

benza
06-09-11, 01:18
בתקציב של עד 70$ לזוג מכשירים, המלצות ?

erezgur
07-09-11, 22:40
כפי שכתבתי במקום אחר - אני משתמש במכשיר "מקצועי" למחצה של חובבי רדיו (קצת מצחיק להשתמש בתואר מקצועי עבור חובבי רדיו)- דגם מצויין שרבים יחסית יבאו אותו - puxing 777,
אפשר לרכוש למשל - מכירה ב- ebay (http://www.ebay.com/itm/Puxing-PX-777-UHF-400-470Mhz-free-Earpiece-C-/250874743523?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a694ccae3#ht_5581wt_1163). זהו מכשיר ניתן לתכנות כך שניתן לתכנת אותו שיעבוד מול כל התדרים ה"אמריקאים" וגם ה"אירופאים" וכל תדר אחר שתרצה, איכות טובה, טווח פרקטי (טווח טיול שטח) מצויין. אפשרות לאנטנה חיצונית, מע"ד, אוזנייה סטנדרטית המגיעה עימו וגם אפשרות לאוזניות מיוחדות יותר ("אנשי ביטחון" למשל).

המחיר הינו למכשיר בודד, מגיע עם עריסת מטען (כדאי לקנות במכירה הכוללת גם פלאג לטעינה ברכב, כמו בקישור הנ"ל (למרות שאפשר להוסיף אח"כ)).

החיסרון - צריך לפחות פעם אחת ללמוד קצת כיצד להגדיר לו את הערוצים על שלל הפרמטרים הנדרשים לא נורא אם אתה עם קצת הבנה בנושא...

http://pic.radioshop888.com/wphoto/PX-777+4-001K.jpg

נ.ב.
1. יש גם דגמים מעט חדשים יותר - לא מעודכן לגבי השינויים בשנה האחרונה.
2. יש לשים לב שרוכשים דגם המיועד ל- UHF 400-470 MHz, כיון שהמכשיר מיוצר גם לטווחי תדרים אחרים, לרבות VHF ואז אינו מתאים לתדרים בהם אנחנו משתמשים הארץ (תדרי ה- FRS וה- GMRS).

ארז גור

tamir128
11-09-11, 03:45
מה זה זה?!
4 וואט? זה חוקי בארץ?
אני יכול להזמין מ EBAY וזה יעבור בשלום בלי שאיזה משרד התשקורת או גוף ממשלתי / עברייני אחר יחטט לי שם, יחרים או יטיל מס/מכס/כופר וכיוצ"ב?

benza
11-09-11, 07:12
שים לב לכותרת ההודעה... הכוונה היא להביא במזוודה...

erezgur
11-09-11, 08:36
4 וואט? זה חוקי בארץ?
אני יכול להזמין מ EBAY וזה יעבור בשלום בלי שאיזה משרד התשקורת או גוף ממשלתי / עברייני אחר יחטט לי שם, יחרים או יטיל מס/מכס/כופר וכיוצ"ב?

למיטב ידיעתי זה חוקי רק לחובבי קשר עם רישיון של משרד התקשורת.
גם מכשיר קשר "צנוע" של 0.5 וואט עם תדרים אמריקאים - אינו חוקי בארץ (למי שאין רישיון ממשרד התקשורת))
גם מקסטרק המותקן ברכב אינו חוקי בארץ (אם אין רישיון של משרד התקשורת)

.
.
ידוע לי על מקרים שאנשים הזמינו מחו"ל והגיע בדואר מבלי שנבדק.

ארז גור

tamir128
16-09-11, 08:51
רגע....
1. צריך להזמין לחוד גם כבל תקשורת למחשב, ע"מ לתכנת את הדבר הזה, כי אני רואה שהכבל לא כלול?
2. צריך גם תוכנה / דרייברים מתאימים למחשב?
3. אהבל כמוני שלא מבין כלום בנושא (בתכנות אני דווקא מבין טוב), יוכל לתכנת את המכשיר?
4. אם לתכנת, אז מהם התדרים הנפוצים בארץ אמריקאי / ארופאי, איפה יש מידע בעניין?

תודה.

itayt
16-09-11, 12:18
למה לחבר למחשב ?!@$
תכנות תדרים מתבצע ידנית ע"ג המכשיר, אתה יכול לפי הטבלה שפרסמו פה בעבר של התדרים.

erezgur
16-09-11, 22:35
תכנות תדרים מתבצע ידנית ע"ג המכשיר, אתה יכול לפי הטבלה שפרסמו פה בעבר של התדרים.
אכן - בעזרת הבורר (כפתור המצבים שליד כפתור ההפעלה/ווליום) ותפריט הפעולות + צג ה- LCD הקטן - אתה יכול לבצע את כל התכנות ושמירת התחנות בזיכרון.
באתר מופיעות טבלאות התדרים של כל הערוצים שבשימוש ותוכל לפי זה לשמור התחנות. בעיה קטנה שעלולה להתעורר - ישנם פרמטרים רבים שצריך לשמור מלבד התדר - אני נעזרתי פעם אחת בחובב רדיו כדי להחליט מהם הערכים האחרים... אם מישהו יקנה מכשיר כזה - אוכל לפרט את שאר הפרמטרים שהזנתי.

ניתן לרכוש גם כבל לחיבור למחשב (כבל סריאלי או יו-אס-בי) ובעזרת תוכנה שניתן להוריד - לשמור את התחנות פעם אחת במחשב ומשם להעתיק למכשיר.

ארז גור

tamir128
18-09-11, 19:36
אכן - בעזרת הבורר (כפתור המצבים שליד כפתור ההפעלה/ווליום) ותפריט הפעולות + צג ה- LCD הקטן - אתה יכול לבצע את כל התכנות ושמירת התחנות בזיכרון.
באתר מופיעות טבלאות התדרים של כל הערוצים שבשימוש ותוכל לפי זה לשמור התחנות. בעיה קטנה שעלולה להתעורר - ישנם פרמטרים רבים שצריך לשמור מלבד התדר - אני נעזרתי פעם אחת בחובב רדיו כדי להחליט מהם הערכים האחרים... אם מישהו יקנה מכשיר כזה - אוכל לפרט את שאר הפרמטרים שהזנתי.

ניתן לרכוש גם כבל לחיבור למחשב (כבל סריאלי או יו-אס-בי) ובעזרת תוכנה שניתן להוריד - לשמור את התחנות פעם אחת במחשב ומשם להעתיק למכשיר.

ארז גור

אני אכן אשמח לקבל את שאר הפרמטרים, וכן כל מידע רלוונטי אחר...

tamir128
02-10-11, 22:26
אז ככה:
המכשיר px-777 נחת בדואר לפני כמה ימים, בלי שכוחות הרשע ישימו לב אליו.
כמה ימים למדתי את הנושא ויצבתי תדרים אמריקאים וארופאים, והתחלתי בנסיונות.
הנסיונות היו בעיקר ילד על המרפסת עם המוטורולה 0.5W, ואבא נוסע מחוץ לישוב לענייניו, ותוך כדי כך מנסים לדבר.
עוד בבית התברר שהמוטורולה הקטנה (ה FCC שלה מתחיל ב K7G) קולטת טוב יותר מהמכשיר החדש.
בניסיונות ראינו שאת המכשיר החדש תמיד קולטים, אבל הוא אינו קולט ממרחקים גדולים מאד.
ההנחה היתה שהשידור שלו פשוט חזק יותר, אך בהמשך ראינו שהמוטורולות קולטות אחת את השניה, וגם את המכשיר החדש, אבל החדש לא תמיד קולט את המוטורולות.
אלו הרשמים עד כאן. אם יהיה מה לחדש, אכתוב שוב.

erezgur
02-10-11, 23:11
אני חושד שלא כל הפרמטרים הוגדרו כהלכה, או שיש בעית חומרה כלשהיא.

תוכל לפרט את כל ההגדרות שהגדרת עבור ערוץ 3 האמריקאי, למשל?

ארז גור

tamir128
02-10-11, 23:28
אני חושד שלא כל הפרמטרים הוגדרו כהלכה, או שיש בעית חומרה כלשהיא.

תוכל לפרט את כל ההגדרות שהגדרת עבור ערוץ 3 האמריקאי, למשל?

ארז גור

אני מקווה שזו האופציה הראשונה ולא השניה...
בעיקרון הגדרתי את התדר: 462.6125
וידאתי שה CTCSS יהיו על OFF, גם בקליטה וגם בשידור.
ההיסט של הריפיטור יהיה על 0, ובעצם זה הכל.
בכל השאר אני עדיין לא ממש מבין ולא מצאתי (לפחות בנתיים) מידע.

erezgur
07-10-11, 10:06
שלחתי לך ה"פ בנושא, כנראה לא ראית.

ארז גור

tamir128
07-10-11, 12:57
שלחתי לך ה"פ בנושא, כנראה לא ראית.

ארז גור
אכן לא ראיתי (אם אין סיבה מיוחדת אני לא מבצע לוגאין).

תודה על ההצעה. אני אשמח לבדוק את העניין כהצעתך ואהיה בקשר בהמשך.

גמר חתימה טובה!

zivo
07-10-11, 18:26
למה בפרטי? רוצים ללמוד.

erezgur
07-10-11, 22:28
ההצעה הייתה להיפגש עם המכשירים ולבדוק את הנקודה שהועלתה גם עם המכשיר שלי כדי לבדוק האם יש בעיה בשלו.

ארז גור

ערן CJ
08-10-11, 09:06
ארז שלום
בכל המכשירים מהמשפחה הזו (חלקם מופיעים בדילאקסטרים) מצאתי שיש רק 3 הספרות אחרי הנקודה. כדי להגדיר תדרי FRS אמריקנים צריך את הספרה הרביעית. האם יש לכך פיתרון? האם בדקת שהמכשיר מצליח לקלוט ולשדר למכשירים אמריקנים?
ראיתי שהמכשיר מציע מרווחי תדרים שונים:
Channel step 5k,10k,6.25k,12.5k,25k
אודה להסבר שיאפשר לי לעשות החלטה אם לרכוש.
ערן CJ

zivo
08-10-11, 10:49
ארז שלום
בכל המכשירים מהמשפחה הזו (חלקם מופיעים בדילאקסטרים) מצאתי שיש רק 3 הספרות אחרי הנקודה. כדי להגדיר תדרי FRS אמריקנים צריך את הספרה הרביעית. האם יש לכך פיתרון? האם בדקת שהמכשיר מצליח לקלוט ולשדר למכשירים אמריקנים?
ראיתי שהמכשיר מציע מרווחי תדרים שונים:
Channel step 5k,10k,6.25k,12.5k,25k
אודה להסבר שיאפשר לי לעשות החלטה אם לרכוש.
ערן CJ

ערן,
גם אני לומד את הנושא (אני לא יכול להגיד שבדקתי וזה עובד) אבל ברמת התאוריה אין בעיה.
תסתכל על טבלת תדרי ה FRS פה:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1135-jeepolog-archive
ש (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1135-jeepolog-archive)ים לב שהתדרים האלו רשומים ב MHZ. כידוע 1M=1000K מה שאומר שאתה יכול לכתוב את אותם תדרים כך:
462.5625M יהפוך ל 462562.5K
אם אתה מכוון את המכשיר למרווח תדרים של 12.5K ומתחיל לסרוק מ 462M הקפיצה ה 45 של הסריקה תביא אותך בדיוק לערוץ הראשון של התדרים האמריקאים. הקפיצה ה 47 תביא אותך בדיוק לערוץ השני (462587.5K) וכו הלאה.
462562.5=462000+(12.5*45)

אותו תרגיל רק עם מרווח 6.26K יככסה גם את התדרים האירופאים.
חוץ מזה, שיטוט קטן באינטרנט מגלה שאתה לא לבד עם הבעיות האלו, אבל נראה שזה עובד - רק סיבוך בתיכנות הראשוני.

ערן CJ
08-10-11, 12:29
לפי מה שהבנתי, ארז גור כבר רכש את המכשיר.
ארז, מה ניסיונך?
האם אפשרי להיפגש ולבצע ניסויי שידור וקליטה?
ערן CJ

tamir128
08-10-11, 19:32
לפי מה שהבנתי, ארז גור כבר רכש את המכשיר.
ארז, מה ניסיונך?
ערן CJ

אדרבא, הבה נערוך מפגש רב משתתפים ומכשירים, ונבצע ניסויים.

erezgur
09-10-11, 00:01
לפי מה שהבנתי, ארז גור כבר רכש את המכשיר. ארז, מה ניסיונך?
ערן CJ
חברים,
לא סתם המלצתי על מכשיר זה. מכיר אישית הרבה מכשירים מדגם זה בשרות הג'יפאים - עובד מצויין עם כל התדרים האירופאים והאמריקאים המקובלים בקרב הג'יפאים.
ניתן להוסיף מע"ד - http://www.dealextreme.com/p/3-5mm-2-5mm-clip-on-microphone-for-kenwood-walkie-talkies-1-5-meter-cable-14769 ואנטנה חיצונית. הכל מניסיון.

אין בעיה מבחינתי להיפגש ולבחון.

ארז גור

zivo
15-10-11, 23:43
OK -אחרי כמה שעות של משחק עם ה PX-888 של Puxing.
1- המכשיר באמת מסובך ולא אינטואטיבי. אבל ברגע שמבינים, התיפעול יעיל ומהיר.
2 - המון יכולות שאין למקסטרקט (ולמכשירים אחרים), ולכן אני בספק עד כמה יצא להשתמש (למשל ID מזהה, ניתן לתת לכל מכשיר ID ואז על הצג רואים את השם של מי שמדבר).
3-אני בדקתי מול מכשיר 0.5W של מוטורולה ועזרה של סלולרי (ברגע שהפסקתי לקלוט את המוטורולה).
4- בזמן שהמוטורולה בתוך הבית (לא במרפסת ולא חלון- אמצע הבית, קומת קרקע), המוטורולה הגיע בערך ל1 ק"מ.
ה888 נקלט (ע"י המוטורולה) ממרחק של למעלה מ 4 ק"מ מתוך הרכב. בשלב הזה הפסקתי את הניסוי כך שלא ברור עד לאן זה מגיע.
5- למכשיר יכולת להאזין לשני ערוצים בו זמנית (בזמן טיול ניתן להחליט שהקבוצה על ערוץ אחד, 4 נגיד, ועדיין להאזין לערוץ 5 כל הזמן.
6- המטען מגיע עם ספק 12V מה שאומר שניתן להפעיל את המטען ברכב בקלות.
7-יכולת סריקה טובה. מאוד קל למצוא מכשיר אחר. מחזיקים אותו במצב שידור וסורקים את התחום הרלוונטי, ברגע שה 888 מוצא את המכשיר ה2, שומרים.
8- המכשיר מגיע עם אוזניה ומיקרופון של אנשי ביטחון, ניתן להוסיף מע"ד.

tamir128
23-10-11, 00:50
חיסרון בולט של ה PX-777 הוא דווקא סריקה איטית וחוסר יכולת לסרוק CTCSS.
בעוד שבמוטורולות "חצי" הסריקה מהירה וניתן לדעת על איזה קוד CTCSS המכשיר שמצאת מדבר, ל PX אין יכולת כזו.

erezgur
23-10-11, 23:50
מה שכן ניתן לעשות בנושא הסריקה - להגדיר רשימת תחנות בזיכרון אותן רוצים לסרוק ב"סריקה מהירה".

לאחר מכן יש שתי אפשרויות - סריקת כל התחנות השמורות או בריקת התחנות שהוגדרו ל"סריקה מהירה" בלבד.

למשל ניתן להשמיט מרשימת התחנות לסריקה מהירה את הערוצים בהם יש "רעש" מדי פעם, או ערוצים שלא נמצאים בשימוש בקבוצת המטיילים וכו'. אם נשארים 3-6 ערוצים לסריקה בקבוצה זו - הסריקה מהירה (לפחות לטעמי).

ארז גור

מיקו פוקיטו
29-01-12, 16:12
היי
הגיע אלי ה PX-888 מהונקונג לאחר יותר מחודש המתנה
מה אני צריך לעשות כדי להתחיל לעבוד עם המכשיר בחינת צריבות תדרים וכדומה
אודה לכל מידה בנושא

תודה

ג'קי

erezgur
30-01-12, 00:15
אם אתה מסתדר עם הוראות באנגלית - יש מספר הסברים ברשת (חפש על הדגם הקודם - PX-777, ראה מספר קישורים למטה). אני מקווה שהזמנת את הדגם המתאים לתדרים "שלנו" - uhf 400-470.

ובכל זאת על רגל אחת (יותר נכון אצבע אחת):
1. ישנם שני מצבי תצוגה שעוברים ביניהם ע"י לחיצה על ה- ENTER כאשר המכשיר כבוי והדלקת המכשיר תוך כדי המשך הלחיצה. במצב אחד אתה רואה את שמות התחנות ששמרת ללא פירוט התדר ובמצב השני - אתה רואה את התדרים.
2. כאשר אתה במצב השני (עם הצגת התדרים) נסה "לחייג", כחומר להזין את התדר 462612 - הלא הוא "ערוץ 3" אמריקאי. כעת תוכל לבצע בדיקת קשר אל מול גיפאי אחר המאזין לתדר.

אם זה לא הולך, ייתכן וצריך לשנות את הגדרות הקפיצה (מרווח בין תדר לתדר) ועוד פרטים שאיני זוכר בע"פ. בכל אופן הנה מדריכים קצרים באנגלית:

https://www.argentdata.com/files/px-777.pdf
http://nv.mara.net/wp-content/uploads/downloads/2010/04/Puxing-PX-777-Radio-English-Detailed-Instructions.pdf

ארז גור

מיקו פוקיטו
31-01-12, 11:26
תודה

erezgur
31-01-12, 22:44
הצלחת ?

ארז גור

יגאל81
02-02-12, 12:30
אלי גם הגיע ה-PX888 מהונג קונג, לקח פחות משלושה שבועות.

הממשק בהחלט לא מהאינטואיטיבים שקיימים, אבל הצלחתי לכוון את כל התדרים. כבר בדקתי את האירופאים מול מוטורלה נייד. עבד מצויין.
נשאר לי לבדוק מול תדרים אמריקאיים.

חוץ מהתדר עצמו לא היה צריך לכוון שום דבר, הערכים הרגילים של CDC התאימו - זאת אומרת, בלי CDC.

מה שכן היה צריך לכוון זה את הקפיצות שלו. כך שידלג בקפיצות של 6.25 אם אני זוכר נכון.
אחר כך כיוונתי את התדר באמצעות המקשים ורק שמרתי כל ערוץ.

הצלחתי לכוון גם שמות לערוץ, מה שלא מופיע בחוברת. תבחר ערוץ, תלחץ על MENU ותסובב עד שתגיע ל-NAME, זה האחרון אני חושב.
עכשיו, למרות שיש מקשים, צריך לסובב את הגלגלת עבור כל אות. ומקש + עובד לאות הבאה. מייגע קצת.

לי נראה שאשמור את החוברת של ההוראות בתא כפפות למקרה שאני אצטרך לכוון משהו מתקדם יותר מול מכשיר קשר אחר.

Bernard
02-02-12, 15:33
שלום לכולם.

הייתי רוצה לדעת, מהו טווח הקליטה/שידור של המכשיר, לעומת המכשירים ה"רגילים".
לי יש את המכשיר הזה: http://www.amazon.com/Motorola-MR350R-35-Mile-22-Channel-Two-Way/dp/B001UE6MJ8.

55573
אמור לשדר/לקלוט מ-35 מייל- כן, בטח.
הקיצר, רציתי לדעת איך ה-PX888, לעומת, לדוגמא, המוטורולה הזה, שיהיה מקור להשוואה.
תודה.

shyy
02-02-12, 15:47
מצאתי את המכשיר PMR446
http://www.nextdeal.co.il/product.php?id=2068
האם התדרים שלו מתאימים למקסטרק ?

erezgur
03-02-12, 18:57
מקסטרק הינו מכשיר שניתן לצרוב לו תדרים שונים, כך שאני מניח שהשאלה שלך האם תוכל לתקשר עימו בתדרים הנפוצים של הגיפאים.
התאור בקישור שהבאת קצת לא ברור, מצד אחד מציינים שהוא משדר בתדר מסויים 446.0-446.1, בהמשך ישנם עוד קבוצות תדרים שלא ברור כיצד הם מתקשרים למכשיר ולבסוף מצויין שהוא לטווח של 2.5 ק"מ בלבד.

הייתי נוקט במשנה זהירות לפני קניית המכשיר (לפחות על פי המפרט המבולבל המופיע שם). זכור גם שהמכשירים הנמכרים בארץ אמורים לעבוד רק ע"פ התקן האירפאי ואיךו רבים מהגיפאים משתמשים בתדרים האמריקאים.

ראה במדריך גיפולוג למכשירי קשר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1135) לגבי המושגים והתדרים השונים.

ארז גור

erezgur
03-02-12, 19:02
שלום לכולם.
הייתי רוצה לדעת, מהו טווח הקליטה/שידור של המכשיר, לעומת המכשירים ה"רגילים".
לי יש את המכשיר הזה: http://www.amazon.com/Motorola-MR350R-35-Mile-22-Channel-Two-Way/dp/B001UE6MJ8.
הקיצר, רציתי לדעת איך ה-PX888, לעומת, לדוגמא, המוטורולה הזה, שיהיה מקור להשוואה.
תודה.
לא יודע לומר ספציפית לגבי המוטורלה שציינת, אבל היה לי זוג של מידלנד עם מפרט דומה והמכשיר שברשותי (PX777) טוב יותר ללא ספק - ניתן להוסיף לו אנטנה חיצונית המגבירה משמעותית את טווח הקליטה והשידור, איכות השמע (בשני הכיוונים) טובה הרבה יותר וניתן להוסיף לו מע"ד, לעבוד עם כל מגוון התדרים בתחום העבודה שלו (כלומר גם "אירופאי" וגם "אמריקאי" וגם כל תדר שתחפוץ) ...

ארז גור

-->