PDA

צפייה בגרסה מלאה : גי. אמ. סי. ג'ימי/ נראה לי התחלקתי על השכל...

8ball
06-09-11, 18:52
הסיפור הוא כזה. אחרי שנתיים כמעט עם ויטארה קצרה הגעתי למסקנה שקטן צפוף ולא מספיק לי. השתעשעתי בכל מיני רעיונות ממעבר לארוכה דרך כל מיני יפנים אחרים וכו.

כרגע הראש מושך לויטארה ארוכה. הבעיה המרכזית היא שהלב נוטה לכיוון המגודל. על הפרק ג'ימי.

אז נגדיר פחות או יותר מה המצב הדרישות והכיוון.

הרכב הוא רכב יחיד משמע ישמש אותי גם בתור רכב א' - בניגוד לרובנו זו לא אומר הרבה קילומטראז' (האמת שממש ההפך) אבל מחייב אמינות גבוהה.

קילומטראז' - 500 קילומטר בחודש - המקסימום 1000.
אין ילדים כך שלא ממש מעניין אותי מבחינת מיקום למושבים מאחורה.
התקציב +-30000 לפני יישור קו ושיפורים - רצוי כבר אחד שמשופר (לפחות מוגבה)

השאלות הן :

האם הרכב אמין או שאני נכנס לסרט שיעסיק אותי בשיפוצים ותיקונים והתעסקות מתמדת ברכב?
מה צריכת הדלק הממוצעת למפלצות האלה (4300 זה לא מנוע קומפקטי מי יודע מה)
סרן אחורי הבנתי שקשיח - קדמי לא ברור לי - מי שיוכל לשפוך אור על הנושא יבורך.
מה בערך עלות הביטוח שנתי שלו?
הוצאות תחזוקה? בהנחה שהרכב במצב נורמאלי ולא נביילה.
שוק שיפורים? האם יש בארץ או שצריך להתחיל לייבא במזוודת? מה מידות הצמיגים שנפוץ לראות? 235/75/15 או גדולים יותר?

כל מידע שתתנו יתקבל בברכה.

תודה

lizard
06-09-11, 19:01
הטנדר סונומה שלי, אותם מכלולים בערך, שנת 96 עושה ביום טוב עם רוח גבית 1 ל 7 אבל בדר"כ 1 ל5 כשהוא לא עמוס.

bizon
06-09-11, 19:09
אם אתה הולך לעשות שטח רציני זה לא הרכב למטרה אם שטח קל אז יופי של בחירה. מקדימה מוטות פיטול (לא עסק זול) המידה הנפוצה היא אכן 235/75/15 יחידת ה4X4 היא לא משהו (וזה בלשון המעטה ) מומלץ להחליף לידנית. שוק שיפורים?? כל עוד יש תקציב יש שיפורים :) הרכב הזה אוכל 1-6 פחות או יותר לגבי ביטוח הרכב מוגדר כמסחרי אני לא זוכר את הסכום המדיוק אבל זה לא היה בשמיים בכלל מנוע אמין מאוד וחזק מאוד לגבי הגיר מומלץ לבדוק טוב טוב שלא שחטו אותו
שיהיה המון בהצלחה

מור

Tom Bril
06-09-11, 22:41
תתחיל משאלה כזאת, למה לך ג'ימי

כשאני שואל את עצמי את השאלה הזאת אני מעלה מספר נתונים
פנים הרכב לא איכותי ולעיתים מתפרק.
זוויות המרכב לא טובות לנהיגת שטח.
הגה לא מתקשר.
בלמים ספוגיים וצורך ללחוץ על דוושת הברקס 1ק"מ לפני צומת.
צורך דלק יותר משקל לק"מ.

ויש מנוע!, לא איזה אחלה של מנוע אבל כל כך גדול שאין מה לעשות, יש לזה כוח וזה מזיז את הנבלה הזאת קדימה בנחישות מרשימה .

זה למעשה הדבר היחיד שטוב ברכב הזה אבל כאשר אותו מנוע משודך לכרכרה זה הופך את הרכב הזה לדבר אחד......

לזבל ( זאת דעתי)

אפשר להעלות את יכולת הרכב בשטח אבל עם כל שאר הדרקסס אתה תקוע.
הוא יתן לך רייד נוח בגלל מתלים רכים מאוד, רייד טוב יותר משל ויטרה אך לא בהרבה, לדעתי בהשוואה של כיף מול מחיר ויטרה לוקחת בגדול!

אם התקציב מגיע ל30 הייתי הולך על טרופר בנזין...

omri_t
06-09-11, 23:41
אני אוהב אמריקאיות. אוהב מאוד. אבל הבחירה אני לא כל כך מתחבר לבחירה שלך.

אמרת 30K
אז במקום לקנות ג'ימי תקנה אוטו ב 40 עם מנוע חסכוני.

ג'ימי לא יתן לך כלום.
הוא אוטו לא נפוץ ושיפורים יעלו לך הרבה.
האמינות לא רעה. יש לנו שתיח סונומות משנתונים שונים והם די בסדר רוב הזמן.
נוחות- על הכיפאק. הסונומה 2001 שלנו מפנקת יותר ממרבית הפרייווטים ונוחה בטירוף.
שטח? שבילים... לא יותר. לפחות בתצורה המקורית.

אם אתה כבר באזור האמריקאי- קנה לך סופה, סדר אותה טיפטופ מבפנים.
צריכת הדלק די דומה
התחזוקה זולה יותר
יכולות השטח... אין מה להשוות
והכיף- אין סופי.

8ball
07-09-11, 03:34
וואו - לא ציפיתי לתגובות כל כך ברורות נגד הגימי.

עמרי - סופה\סיקס נשקלו וירדו מהר מאוד מהפרק - אני גר בדרום והבני דודים ימח שמם ישתו לי את הגיפ מהר מאוד.

ובכל זאת חברים - מה כן יכול לתת את הכיוון המתאים? אני לא מחפש רכב שבילי קק"ל אחרת הייתי פונה לכיוון הפורסטרים ודומיהם. אני מחפש משהו שלא ירד ברמתו מהויטארה, אבל גם לא יתעלל בי בשאר היום.

לגבי הטרופר - רכב מצוין אבל לעולם אני לא אחזיק אחד (סיוטים מהצבא;)) אולי טראנו אבל הבנתי שגם הוא קצת בעייתי מבחינת שוק שיפורים יקר יחסית ומוטות פיתול.

e-sheta
07-09-11, 08:34
אני אוליי משוחד בכל מה שקשור לאמריקאיות עד לאחרונה החזקנו במשפחתי שברולט בלייזר יוצאת כח רב לאומי מודל 2002 במשך כ 4.5 שנים הרכב שירת אותנו נאמנה כולל טיולי שטח ללא כל נזק לפחות 2 טיולים בשנה הרכב מוגבה על ידי תוספת של עלה מאחור ועירגול של כל הקפיצים מקדימה הגבהנו על ידי מוטות פיטול אני יכול להגיד לך שהרכב טופל היטב כל שהותו אצלנו הרכב נמכר על ידינו ב 42,000 יש לרכב טסט עד פבואר 2012 קילומטראז בסביבות 202000 אלף בחודש יולי מידת צמיגים 235\75\15 חמישים חמישים קומו , לך תעשה עליו סיבוב על חשבון הסוחר מדובר ברכב בעל כוח מדהים הרבה יותר מסתם גימי מודל ישן ותאמין לי הרכב נימכר על ידינו כי החזקנו 4 רכבי שברולט והחלטנו להחליפו לרכב בעל סרן חיי קידמי כנראה שמצאנו כזה לטעמינו ובימים הקרובים נחליט סופית ,הרכב ניקנה על ידי סוחר שמפרסם אותו ביד 2 ב45,000 , כל מידע שתרצה לברר על הרכב תקבל ממני במידה ותחליט שהוא מתאים לך ,הרכב בצבע לבן .

shay_love_off_road
07-09-11, 18:39
אם כבר אמריקאית אז זה פולסייז אמיתי, חפש לך איזה K5 מקום לא יהיה חסר לך וגם יכולות השטח שלו לא מבוטלות, אני נוהג על סיירה לא משופרת עם צמיגים מצחיקים ובנתיים היא לא נעצרה בשטח ולו פעם אחת, גם עם מה שעומרי אמר אני מסכים, אם המטרה היא רכב שטח, לך לכיוון של רנגלר/סופה,

דרור ברלי
07-09-11, 19:10
גם אני בדעה שהאוטו הזה הוא התחלקות רצינית על השכל. הרע שבכל העולמות.

נקודת האור בג'ימי זה המנוע - וורטק 4.3 הוא מנוע V6 מוצלח, חזק ואמין, אבל שוב - הוא ירושש אותך, ותמורת מה?
לא כזה מרווח, חרא על הכביש, חלש בשטח.
איכות נמוכה, צריכת דלק מזעזעת.
גיר רגיש, תא מנוע צפוף מקשה על טיפולים עצמיים.
כל האוטו הזה הוא לא משהו ש-GM ישוויצו בו.
אני לא הייתי נוגע אפילו במקל.

אם כבר אמריקאית - אז עד הסוף, ולא - לא פולסייז... תמצא לך גרנד צ'רוקי. עדיף על ג'ימי מאות מונים, וזה אוטו שתוכל בהמשך לגדול איתו.

8ball
08-09-11, 02:05
דרור - תאמין לי אתה פגעת בול - לא נוח לטיפולים עצמיים= לא בבית ספרנו.

גרנד צירוקי גם הוא שתיין לא קטן - ואולי קצת גדול עליי מבחינת גודל (אין לי הצדקה לרכב כל כך גדול - חוץ מרצון מטורף שהתעורר לי. השאלה אם זה שווה את זה?)

כמו שאמרתי צריכת דלק לא תהיה מה שיפיל דבר - הרכב לא יסע יותר מידי. ישמש בעיקר לטיולים ומנהלות בימי החופש הבודדים שיש לי (איש קבע - זה לא הרבה).
מה שכן נדרש זה יכולות שטח טובות שוק שיפורים סביר וכמובן שוק חלקי חילוף נורמאלי ולא כזה שירושש אותי או יאלץ אותי להזמין חלקים ולחכות להם עד שיואיל בטובו המכס לשחרר אותם

Tom Bril
08-09-11, 02:46
אחרי שנתיים על סמוראי וויטרה הייתי שוב ממליץ לך לבדוק טרופר קצר, הרכב היחיד שעומד בתקציב שלך ונותן כל כך הרבה ברמה של הגדולים.

תפתח את הראש, זה הרכב שאתה מחפש...

אגב זאת גם ההחלטה שאני עשיתי וזה היה מעבר בדיוק מסוג הרכבים הסוזוקיפיכסים ...

yes1952
08-09-11, 12:09
אני מחזיק ב Jimmy שנת 1997
תענוג של רכב
אכן לא מתאים לבולדרים וקפיצות אך יותר טוב מהוויטרה
מקום רב
נוחוית לנהג מדהימה(לאחר אין סוף ניתוחים בשנתיים האחרונות)רק הביואיק של אשתי משתווה לנוחות שלו,
בעיות
מערכת שילוב 4x4 הינה על בסיס יניקה ומיתוג חשמלי-הייתי שמח לו היתה ידנית
צריכת וצריחת דלק-עם צמיגי 50/50 שבעה ק"מ לליטר בעיר עד תשעה ק"מ מחוץ לעיר בנהיגה שפויה
הכח המתפרץ מהמנוע מדהים-רק להקפיד על טיפול בזמן
למען הגילוי הנאות העמדתי את הרכב שלי למכירה מפני שבדרכים קשות אשתי ואני סבלנו מהגב שלושה ימים אבל אנו כבר חטיארים
לי תתאים היום ויטארה אני כבר שבע וצורך רק שבילים של קק"ל וזה בזבוז לנסוע בהם עם ג'מוס
בקיצור
יופי של רכב
יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 13:34
כמו שאמרתי צריכת דלק לא תהיה מה שיפיל דבר - הרכב לא יסע יותר מידי. ישמש בעיקר לטיולים ומנהלות בימי החופש הבודדים שיש לי (איש קבע - זה לא הרבה).
מה שכן נדרש זה יכולות שטח טובות שוק שיפורים סביר וכמובן שוק חלקי חילוף נורמאלי ולא כזה שירושש אותי או יאלץ אותי להזמין חלקים ולחכות להם עד שיואיל בטובו המכס לשחרר אותם

מהשאתה מתאר זה בדיוק גרנד צ'רוקי.

sos4u
08-09-11, 13:58
מהשאתה מתאר זה בדיוק גרנד צ'רוקי.

איפה הכפתור של ה "LIKE" כשצריך אותו ???

eysham
08-09-11, 14:46
http://www.holesinthenet.co.il/wp-content/uploads/2010/03/thumbs_up_you_like_this_bumper_stickerp1 28096592726024722trl0_400_thumb.jpg

ולפי מה שאתה כותב... אין בכלל מה להתלבט!

8ball
08-09-11, 16:37
נו - אם אחד אומר לך שאתה שיכור תתעלם. אם שניים אומרים את זה לך לישון.

אני הולך להתחיל ללמוד את הנושא, ולראות איך מתקדמים.

ואם כבר מה התקציב שמומלץ להעמיד עבור גראנד במצב טוב לפני התקציב שיוקצה ליישור קו ושיפורים. אך ורק תקציב רכישה?
מה השנתונים המומלצים - מעדיף פחות מיופיפים ויותר בנויים לעבודה.

תודה חברים

omri_t
08-09-11, 20:08
אחלה רעיון. באמת.
ואם תמצא גרנד נורמאלי ב 30K כמו שהגדרת בהתחלה- תן לי טלפון... אני בא עם הפנקס.
תכין בערך עוד 20K למחיר ההתחלתי שלך וגם אז... תידרש להוצאות על שיפורים.

גרנד זה אוטו חלום. לא בציניות.
אבל אתה צריך להבין שמדובר בספרה אחרת מבחינת עלות הרכב עצמו.

8ball
08-09-11, 20:36
עמרי - אם נידרש להקצות יותר תקציב זה מה שיהיה. סבלנות יש לי והרבה. כרגע הויטארה משרתת אותי נאמנה (למרות שמידי פעם היא מוציאה לי את הנשמה). אני מעדיף להמתין ולדחות את הרכישה בעוד כמה רגעים מאשר לקנות רכב זוועתי ולאבד את כל הכיף שבו...

כמו שאמרתי - מתחיל ללמוד​ את הנושא - אחר כך נראה איך מתקדמים...

דרור ברלי
08-09-11, 23:19
תמצא גראנד טוב ולא שחוט - ולא תצטער.

omri_t
09-09-11, 00:06
האמת, אם הייתי צריך לבחור היום לצרכים שלך- אני הייתי הולך דוקא על הצ'ירוקי הרגיל, ולא הגרנד.

לדעתי זה להינות מכל העולמות.
מכלולים פשוטים מאוד וזולים (סטייל סופה)
עבירות טובה גם ללא צורך בהשקעה בשיפורים.
בשונה מסופה- מרגיש כמו אוטו אמיתי ונוח למשתמש היומיומי. ועם זאת, ג'יפ אמיתי גס ולא מתחנף.

לטעמי האישי הוא מאוד מאוד יפה.
וגם... מעט זול יותר..

-->