PDA

צפייה בגרסה מלאה : דו"ח בחו"ל, לשלם או לא לשלם זו השאלה?

IlanHadar
06-09-11, 21:51
פעם שניה שזה קורה לי, בכל נסיעה לחו"ל אני מצולם.

רק שהשיטה השתנתה - היום לא חברת ההשכרה מחייבת אותך (הם מחייבים אותך עמלה וזהו), הרשות המקומית שבה נעשתה העבירה מחייבת ישירות.

קיבלתי שני דוחות, דו"ח אחד על חניה, שם השם שלי לא רשום רק החברה עם הכתובת, על זה אוותר לשלם.

דו"ח שני, כנראה על מהירות, שם כן רשום השם, מבקשים העברה בנקאית להולנד, רק ההעברה תעלה כמו הדו"ח.

אם אני לא משלם מה המשמעות? או פשוט שיחפשו אותי...

טל חסיד
06-09-11, 22:05
הם ממש לא יחפשו אותך אבל חכה בפעם הבאה שתגיע לאירופה ולהולנד בפרט שם אין חוכמות כמו אצלנו עד שלא תשלם לא יתנו לך לזוז מהשדה תעופה.

טל

מאיר רוטברג
06-09-11, 22:31
אני ממליץ לך לשלם מייד ולאלתר. שים לב מייד ולאלתר!!!! לא תשלם ביום שתדרוך באירופה הקנסות אדירים. יש לי חבר שצחק על קנסות והגיע עבר ביקורת דרכונים ונמסר לו על2000יורו מיידי או מעצר מיידי. דוחות שקיבלתי מאיטליה שילמתי באינטרנט ישירות. צלצל אליהם או בדוק באתר שלהם אופצית תשלום כרטיס אשראי מיי טו סנט ומאה שלושים יורו כפול שלוש על חניות באיטליה

cj 64
06-09-11, 22:35
איין שם חוק התישנות?

IlanHadar
06-09-11, 22:57
טוב הפחדתם אותי...

לפני שנה בגרמניה קיבלתי שני דו"חות, הודעות מחברות ההשכרה אבל הדוחות מהרשויות המקומיות (הקטנות) לעולם לא הגיעו, המצלמות המפגרות האלה ששמים בכביש שבו פתאום המהירות הופכת ל 30 בגלל בית אחד בשום מקום... לא נראה לי הגיוני שאם דוחות לא הגיעו אז מישהו יחפש אותי, הם צריכים גם שם להוכיח שקיבלת אותם.

על הדוחות בהולנדית ממש אין אפשרות לאינטרנט או דומה, יש מאחורה פסקה באנגלית שאומרת לשלם ופרטי בנק וזהו.

אשמח לשמוע ממישהו שעבר בעיה בגלל דו"ח באירופה ולא ממישהו ששמע (לא שאני מזלזל חלילה).

ינון
07-09-11, 11:03
לפחות לא מקבלים נקודות (או שכן???)

ש01
07-09-11, 11:48
לפני שנה צולמתי בהולנד, את הדו"ח שהגיע ישירות אלי (50 אירו) שילמתי בהעברה בדאר, עמלה כ-20 ש"ח (אם אינני טועה 4 אירו).
חזרתי מהולנד שוב לפני שבוע - לא שאלו ולא עיקבו - הדאר עבד (את מכתב הדוח החתום עם אישור התשלום לקחתי עימי כמובן..).
לא הייתי מסתכן עבור 50 אירו עם אי תשלום.

בשבוע שעבר צולמתי בגרמניה, נראה איזה דוח יגיע...

IlanHadar
07-09-11, 15:02
אני אחדד את העובדות ולמה אני חושב לא לשלם.

לפני שנה הייתי בגרמניה, חטפתי שני דוחות על מהירות, ההודעה הגיעה מחברת ההשכרה שנעשו עבירות, הדוחות לעולם לא הגיעו בדואר. כאשר נחתתי בגרמניה לאחר 8 חודשים אף אחד לא דיבר איתי על העניין, גם בחברת ההשכרה לא אמרו מילה (אני תמיד עובד עם אותה חברה).

הפעם מדובר על דוח חניה מהולנד, עצרתי לקנות גלידה, שמתי את העיגול הכחול כמו שצריך וחטפתי דו"ח, למה - זה כי זו הייתה חניה לתושבי העיירה בלבד, לא חשוב שאין מצב שזה רשום או שהייתי יודע. פקחים מגעילים יש בכל העולם. בלי להתבייש רוצים 76 יורו.

הדוח הגיע ממשרד המשפטים שלהם. נכנסתי לאתר, כתוב שם שם אתה לא משלם אז הם הולכים להוצאה לפועל ההולנדית, אבל כתוב שזה רק לתושבי הולנד. בסוף כתוב שאם אתה לא משלם אז הם יכולים לעצור אותך. משום מה לא נראה לי שהתובע ההולנדי יהיה עם כוח וסבלנות ללכת עד הסוף עם אזרח זר. ולשים לי צו מעצר בסכיפול. לא חשוב בדרך כלל אני בא דרך גרמניה, ממש אני לא רואה צו מעצר בינלאומי מחכה לי...

אז שוב מה הייתם עושים, אני יודע שבישראל לא היינו מעיזים לא לשלם, כאן זה חו"ל...

ודרך אגב למי ששאל למעלה- אין נקודות.

טל חסיד
07-09-11, 15:45
עדיין לא מחפשים אותך אבל ברגע שיעבור זמן מסויים ולא תשלם משהו ילחץ אנתר במחשב של משרד המשפטים ואז בנחיתה הראשונה שלך באירופה אתה תשלם כמו תתלה, אין אצלם חוכמות כמו פה!
אני ניתפסתי באוסטריה לפני כמה שנים בלי חגורה ע"י שוטר קיבלתי דוח לא עזרו התחנונים כמובן, ובסוף הוא לא נתן לי ללכת עד ששולם הקנס שאלתי את השוטר מה קורה עם אין כסף הוא אמר אין בעיה תבוא איתי לתחנה עד אשר משהו יגיע להביא לך כסף!

בהצלחה טל

ori abr
07-09-11, 15:56
היי

לא ממש יודע על אירופה. אבל אני אספר לך שאבא שלי ביקר אותי ב 2007 בארה"ב. חזרנו מקנדה ונעצרנו בביקורת גבולות האמיקאית...הבחור שאל את אבא שלי אם היה לו דוחות בארה"ב...אבא שלי ענה לו שב 1978 היה לו דוח בניו יורק והוא שילם אותו ( בזמנו הוא והדוד שלי היה ויכוח אם לשלם או לא ובסוף שולם) שתבין הבחור הודיע לנו שאם הדוח לא היה משולם הוא לא היה נותן לאבא שלי בן 63 להיכנס לארה"ב.....בקיצור תשלם!

אייל יבלו
20-11-11, 17:17
הדבר הראשון והכי טוב שאתה יכול לעשות, זה להתייעץ עם עורך דין שמבין בדיני תעבורה הדבר השני שכדאי שתעשה הוא לא להתעלם בכלל - ודווקא מה שאתה מספק כאן הופך את זה ליותר משמעותי. מה שאתה אומר הוא שהדו"ח לא צודק. בארץ אתה יכול להוכיח את זה בבית המשפט, וככה גם בחו"ל. אם לא תשלם, זה כאילו הודית בעבירה ולא כאילו אתה לא אשם. רוצה באמת לבטל את זה? קח את העורך דין להולנד. מאחר ואני בטוח שאתה לא רוצה לשלם כל כך הרבה על הוצאות משפט ועוד טיסה וכו, בגלל דוח חנייה אחד, פשוט תשלם וזהו. שלא יהיו לך הפתעות בהולנד בפעם הבאה שתבוא. או שתחכה שבע שנים... :)

הנה עוד מפרסם של מישהו, שנחסם, ונערכה לו הודעת הפרסום כך שהפרסומת נמחקה.
המערכת

IlanHadar
20-11-11, 19:00
אייל - עו"ד לדו"ח חניה בהולנד, המממ... מעניין, אבל לא נראה לי.

גם יש עדכון לפרשה: מסתמן שקיבלתי שני דוחות:
1. דוח אחד לא יודע בדיוק על מה, אבל משרד המשפטים ההולנדי רשם את הדוח לא על שמי, רק את הכתובת, כאן הם באמת יכולים לחפש אותי, את המכתב הבא אחזיר להם כלא ידוע.
2. הדו"ח השני על חניה, הגשתי ערעור, ענו לי שיקח 4 חודשים לדון בערעור ויודיעו לי תשובה. אני ממתין, אם יחליטו שאני צריך לשלם אשלם, נראה אם הצדק בהולנד טוב יותר מהצדק כאן. התירוץ "הפקח אמר לי שיש שלט בכניסה לעיר ולא ברחוב בו חניתי", נראה לי לא הגיוני גם אצלנו.

אפיז
21-11-11, 00:05
באיטליה חב' ההשכרה משלמת ומחייבת בכרטיס האשראי בעמלה 10 יורו +מעמ על קנס והעמלה
כך שכל מעבר באיזור אסור (כתוב רק באיטלקית ואין לך אפשרות לדעת ) מצולם גם אם כל דקה עברת באותו המקום !!! מחוייבים ב-20 יורו +10 עמלה +6 מעמ
ולא שואלים אותך אם אתה מסכים או שימוע אם היה או לא הייה אין אפשרות להתמקח , זו תעשייה של כסף ממהשכרה ותיירים לכן גם השלטים כתובים רק באיטלקית ,
זה הסבר שקיבלתי מעובד הרץ שחיי שם 30 שנה לאחר שהגיעו ים....של חיובים

היפה והחיה
21-11-11, 08:39
באיטליה חב' ההשכרה משלמת ומחייבת בכרטיס האשראי בעמלה 10 יורו +מעמ על קנס והעמלה
כך שכל מעבר באיזור אסור (כתוב רק באיטלקית ואין לך אפשרות לדעת ) מצולם גם אם כל דקה עברת באותו המקום !!! מחוייבים ב-20 יורו +10 עמלה +6 מעמ
ולא שואלים אותך אם אתה מסכים או שימוע אם היה או לא הייה אין אפשרות להתמקח , זו תעשייה של כסף ממהשכרה ותיירים לכן גם השלטים כתובים רק באיטלקית ,
זה הסבר שקיבלתי מעובד הרץ שחיי שם 30 שנה לאחר שהגיעו ים....של חיובים

כניסה לאזור אסור זה 120-130 יורו ומגיע בדואר רשום לבית.
קיבלתי שניים בפיזה ואחד בפירנצה.
אין מה לעשות, חלק מעלות הטיול.
גם חייבו אותי ב36 יורו, לא יודע על מה.
בקיצור, כמעט 2,000 ש"ח קנסות.

tzagi
24-11-11, 02:17
היי

לא ממש יודע על אירופה. אבל אני אספר לך שאבא שלי ביקר אותי ב 2007 בארה"ב. חזרנו מקנדה ונעצרנו בביקורת גבולות האמיקאית...הבחור שאל את אבא שלי אם היה לו דוחות בארה"ב...אבא שלי ענה לו שב 1978 היה לו דוח בניו יורק והוא שילם אותו ( בזמנו הוא והדוד שלי היה ויכוח אם לשלם או לא ובסוף שולם) שתבין הבחור הודיע לנו שאם הדוח לא היה משולם הוא לא היה נותן לאבא שלי בן 63 להיכנס לארה"ב.....בקיצור תשלם!

האינפורמציה שקיבלתם שגויה
בלי להכנס עמוקות איך מדינות בארה'ב עובדות, אני מבטיח לך שב2007 לא יהיה כול אינפורמציה על כול מחשב מכול מדינה (בארה'ב) מ1978
במיוחד בלי מספרי רשיון נהיגה או SS , ואפילו איתם, זה היה נמחק כבר מזמן.
כמובן שהיום, אחרי 2001 זה עולם שונה
הנבלות קיבלו כסף להתמחשב והם עוקבים אחרי משטמתים קצת יותר טוב, ולמרות זאת, אין שיטוף אינפורמציה בין המדינות,
סתם לדוגמה: יש לך עברות תנועה שלא שילמת (סתם נגיד) בניו יורק, ואתה חי בנוואדה, אף אחד לא יבוא אליך כול עוד לא תחזור לניו יורק.
ברפורט עברת תנועה אמריקאי אין מקום לכתוב מספר רשיון נהיגה שהוא זר, כלומר "לא אמריקאי"
ובלי מספר רשיון, השם עצמו אינו מספיק להרשעה בעתיד.
סתם לדוגמה,
אישתי היקרה הוציאה רשיון ישראלי באחת מהעשרות פעמים שנעצרה בטקסס, לצערינו נהגה על רכב שרשום על שמה ועל שמי ולכן יש קישור אליה לפי הכתובת
בדו'ח לא היו כול מספרים שמקשרים בינה לעברה חוץ מהשם.
אם היתה נוהגת על רכב של מישהו אחר, (עם כתובת שונה) הם היו יכולים לדבר ללמפה לבקש כסף.

zviki
24-11-11, 03:12
הדוח הזה ירדוף אותך וגם ישיג אותך. הגיע אלי דוח מקפריסין או רודוס [לא זוכר,לפני שנים] דרך השגרירות. שלם, אל תסתבך, גמור עם זה.

-->