PDA

צפייה בגרסה מלאה : יציאה מהרכב בזמן בדיקה של שוטר

שחף110
07-09-11, 06:48
היי,
אני רואה את זה הרבה מסביב. עוצר אותך שוטר, לוקח את הרישיונות לבדיקה / מחליט לתת לך דו"ח
ומבקש ממך לצאת מהרכב ולהתלוות אליו. הרבה פעמים אחר כך הוא יושב בניידת, אתה עומד בחוץ כמו אידיוט,
הרבה פעמים מסכן את עצמך וכו'.
האם יש איזשהי חובה לצאת אחריהם ? למה שאני לא אשאר במזגן בכיף ושילך לבדוק / לכתוב מה שהוא רוצה ?
או - מה שאני רואה זה אנשים שמתחננים שיוותרו להם ?

מידבר
07-09-11, 08:13
יש חובה כללית להשמע להוראות שוטר.

***** תוכן לא ראוי נמחק *****

אמיר ב.א
07-09-11, 08:27
בגדול למיטב ידיעתי אתה אמור להשאר ברכב , והשוטר ללכת לניידת ולחזור ,
אבל זה תלוי בשוטר כמובן ...

מאיר רוטברג
07-09-11, 08:56
מתוך ידיעה ברורה, אתה לא צריך לצאת מהרכב בכלל, השוטר חייב לגשת אליך , לוקח את הרשיונות ניגש לניידת שלו בודק מול מחשב ורושם לך דוח,
זה שאתה יוצא ועומד מול הניידת זו טעות שמסכנת את עצמך

מידבר
07-09-11, 08:58
כן, אבל אם השוטר מבקש/מנחה להתלוות אליו ?

eysham
07-09-11, 09:04
כן, אבל אם השוטר מבקש/מנחה להתלוות אליו ?

אז או שתסכים או שתקבל דו"ח גם על וישרים יבשים/פנס דהוי/מאפרה לא מקורית/ריפודים מלוכלכים/שקר כלשהו...

למשל, כשעוצרים עם מהירות אז חובתו של השוטר להראות לך את המהירות מה נהגת. איך יעשה את זה אם לא תיגש לניידת?...??

מידבר
07-09-11, 09:36
יפה, לפיכך אפשר לתמצת הסוגיה-השמע להוראות השוטר.

אביעד פ.
07-09-11, 10:26
כן. רק לשים לב-
פעם שוטר ביקש ממני לצאת,
הראה לי איך עברתי על החוק, מה עשיתי לא בסדר,
ושהתחלתי להתווכח איתו בסוף כל הסיפור (נו, הייתי מוכרח), הוא איים עלי:
שוטר: "אתה רוצה גם דו"ח על זה שאתה מחוץ לאוטו בצד הדרך בלי אפוד זוהר?"
אני: "אתה אמרת לי לצאת מהאוטו!"
שוטר: "זה אחריות שלך לשים אפוד זוהר!"

אני מסנן בין השיניים קללה, ומבין שהוא צודק.

בקיצור, אם שוטר מבקש ממך לצאת, מומלץ לשים אפוד זוהר.

GodsFather
07-09-11, 11:12
אביעד, השוטר הכשיל אותך - זה יכול לשמש כנגדו.

zviki
07-09-11, 11:24
לצאת מהרכב או לא לצאת זה משחק ילדים. אתה נמצא במצב של "חזק וחלש" ואתה החלש במקרה הזה.שוטרים לא אוהבים תשובות "אני ממהר לנתב"ג לא לפספס טיסה" "אישתי בהריון וירדו לה כבר המיים" "יש לי תור לרופא שיניים" וכו'. נעצרתי ע"י שוטר ליד צומת בית דגן בשל עליה מזערית על אי תנועה מקווקוו, ניגשתי לניידת בלי בושה ומשחקי כבוד, השוטר [שהיה שם באמבוש] שאל אותי למה עליתי על הקו? עניתי לו: מצטער לא שמתי לב תעשה את העבודה שלך ,בפעם הבאה אקפיד יותר.השוטר מסתכל עלי בחיוך ואומר- אני לא רגיל לתשובות כאלו,כולם מספרים לי סיפורי סבתא ומנסים לעבוד עלי ומאחר שלא בלבלת לי את הראש אני פוטר אותך באזהרה בלבד.שלום שלום תודה רבה. לא כדאי להעלות את הסעיף לשוטר,לעצבן אותו להתווכח איתו, השוטר נכנס לאמביציה ופרינציפים וזה לא פועל לטובתך.

GodsFather
07-09-11, 11:30
ומה קורה כשהאשה כן בהריון ?

קרה לחבר - הוא מיהר הביתה לאישתו בכביש שמחבר בין קרית אונו לפ"ת, לא שם לב ונתפס, לכאורה, על 87 קמ"ש. הסביר לשוט(ה)ר שהוא ממהר לאישתו שבחודש ה6 כי היא נפלה, השוטר כמובן לא האמין.

ב5 לפנות בוקר, כשהוא הגיע לתחנה לבקשת השוטר בשביל להתייצב למשפט מול קצין, הוא הגיע עם אישתו והבטן היפה שלה - השוטר כמעט עשה במכנסיים.

סיפורים או לא סיפורים - שיטת "עבד כי ימלוך" היא השיטה השולטת.

אגב ZVIKI, אולי תספר גם בן כמה אתה, ומה החזות שלך ? זה גם כן משפיע על איך הדברים נראים בעיני השוטר.

8ball
07-09-11, 12:56
המצב הוא קצת אבסורד. לפי החוק היבש אסור לצאת מהרכב כשעוצר אותך שוטר על מנת לא לסכן אותך. יותר מזה השוטר חייב להעמיד את הניידת מאחורי הרכב שלך ולהפעיל קוזאק. האבסורד הוא שאתה גם מחוייב להשמע לכל הנחיית שוטר. אגב למתחכמים מאיתנו - תגידו לשוטר לכתוב את זה בדוח אחרי שאמר לכם לצאת מהרכב ותיגשו לבית משפט - מהר מאוד תגלו שהדוח מתבטל.

ינון
07-09-11, 16:23
הפעם הבאה זו לא תהיה הזהרה לפחות במשך שנתיים
אז תשתדל לא להפליל את עצמך להבא!

לצאת מהרכב או לא לצאת זה משחק ילדים. אתה נמצא במצב של "חזק וחלש" ואתה החלש במקרה הזה.שוטרים לא אוהבים תשובות "אני ממהר לנתב"ג לא לפספס טיסה" "אישתי בהריון וירדו לה כבר המיים" "יש לי תור לרופא שיניים" וכו'. נעצרתי ע"י שוטר ליד צומת בית דגן בשל עליה מזערית על אי תנועה מקווקוו, ניגשתי לניידת בלי בושה ומשחקי כבוד, השוטר [שהיה שם באמבוש] שאל אותי למה עליתי על הקו? עניתי לו: מצטער לא שמתי לב תעשה את העבודה שלך ,בפעם הבאה אקפיד יותר.השוטר מסתכל עלי בחיוך ואומר- אני לא רגיל לתשובות כאלו,כולם מספרים לי סיפורי סבתא ומנסים לעבוד עלי ומאחר שלא בלבלת לי את הראש אני פוטר אותך באזהרה בלבד.שלום שלום תודה רבה. לא כדאי להעלות את הסעיף לשוטר,לעצבן אותו להתווכח איתו, השוטר נכנס לאמביציה ופרינציפים וזה לא פועל לטובתך.

דרור ברלי
07-09-11, 16:31
הפעם הבאה זו לא תהיה הזהרה לפחות במשך שנתיים
אז תשתדל לא להפליל את עצמך להבא!

זהו... שזה כבר השתנה. לא שנתיים אלא חמש שנים.

polar bear
07-09-11, 21:27
מהנסיון המועט שלי - { במעצר ע"י שוטר - ק"מ יש לי המון }. ב 7 הפעמים שנעצרתי { על מגוון כלי רכב - מאופנוע עד משאית } - כל פעם שיצאתי מהאוטו - יצאתי בזול יותר מאשר אם לא היתי יוצא. וכל פעם שלא יצאתי חטפתי זמבורה.

אני מוכרח לציין את הפעם עם האופנוע - עצרו אותי בטענה שלא עצרתי בעצור , הסברתי לשוטר שכן עצרתי והורדתי רגל וכו'. ואחרי דין ודברים קצר ומנומס הוא ויתר לי להפתעתי הרבה עד מאד! רבאק! גם אופנוע וגם עצור!

בקיצור - שכל אחד יעשה את החשבונות שלו.

tzagi
08-09-11, 08:37
אגב ZVIKI, אולי תספר גם בן כמה אתה, ומה החזות שלך ? זה גם כן משפיע על איך הדברים נראים בעיני השוטר.

מה אתה מנסה להגיד בזה?
לפי נסיוני רוב השוטרים לא בדיוק ממוצא פולני.....אגב יש לנו אחד במשפחה, קרציה רצינית, סוף סוף מצא מישהו שמוכן ללכת איתו לאכול שרצים....

ניר ל
08-09-11, 08:58
לצאת מהרכב או לא לצאת זה משחק ילדים. אתה נמצא במצב של "חזק וחלש" ואתה החלש במקרה הזה.שוטרים לא אוהבים תשובות "אני ממהר לנתב"ג לא לפספס טיסה" "אישתי בהריון וירדו לה כבר המיים" "יש לי תור לרופא שיניים" וכו'. נעצרתי ע"י שוטר ליד צומת בית דגן בשל עליה מזערית על אי תנועה מקווקוו, ניגשתי לניידת בלי בושה ומשחקי כבוד, השוטר [שהיה שם באמבוש] שאל אותי למה עליתי על הקו? עניתי לו: מצטער לא שמתי לב תעשה את העבודה שלך ,בפעם הבאה אקפיד יותר.השוטר מסתכל עלי בחיוך ואומר- אני לא רגיל לתשובות כאלו,כולם מספרים לי סיפורי סבתא ומנסים לעבוד עלי ומאחר שלא בלבלת לי את הראש אני פוטר אותך באזהרה בלבד.שלום שלום תודה רבה. לא כדאי להעלות את הסעיף לשוטר,לעצבן אותו להתווכח איתו, השוטר נכנס לאמביציה ופרינציפים וזה לא פועל לטובתך.השוטר לא עשה לך הנחה, הוא פשוט זימבר אותך עם חיוך. כמו שציין דרור , אם יש לך גליון נקי במשך 5 שנים אתה זכאי להמרת הדו״ח באזהרה- יש שוטרים שלא מציינים את זה בפניך ואז אתה יכול לפנות לאגף התנועה ולהמיר את הדו״ח בעצמך. אתה ניצלת את הזכות שהייתה לך ממילא, העובדה שלא קיבלת דוחות במשך 5 שנים או 20 שנה לא מעידה על כך שלא תקבל דוחות גם ב 20 השנים הבאות. שיטות האכיפה משתכללות ומדובר בהכנסה טובה לקופת המדינה - אתה עלול למצוא את עצמך מאד מהר צובר עוד דוחות ואפילו מאבד את הרשיון.

yes1952
08-09-11, 09:28
העליהום על שוטרי התנועה כבר מתחיל להיות מחליא
רוב שוטרי התנועה עובדים לפי נהלים והוראות
הרוב שמעכבים נהג מוודאים שהוא עוצר לפני הניידת,
בעצירת רכב בנסיעה והסטתו לשוליים הניידת נעצרת כך שהרכב המעוכב לפני הניידת,
למעט עבירת מהירות (ע"י אקדח לייזר)לא מבקשים מנהג לצאת מהרכב-באם כן ממולץ לבקש את השוטר לרשום זאת בדו"ח
הערות של שוטר כמו שנכתב לגבי יציאה ללא אפוד זוהר הינה עילה לביטול דו"ח
נכון יש כמה תפוחים רקובים במערכת-כמו בכל מערכת,
יש יותר נהגים גרועים ,חצופים,ושקרנים מאשר שוטרים
אני לילה לילה על הכבישים ומתמודד עם נהגים שפשוט אסור לתת להם לנהוג
לדוגמא:יש שני תמרורי האטת מהירות לפני אתר עבודה-אחרי השלט שמורה על הפחתת מהירות ל 70 קמ"ש נהג נתפס מאיץ כן מאיץ למאה ארבעים
140 הוא גם לא שם לב שפגע בקונוס שעף ופגע בעובד באתר עבודה
אזי הרגעו מהלוחמנות וסעו כחוק ,בזהירות,ובעירנות לסביבה ולתמרורים
יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 09:29
פעם, אם לא היו לך דו"חות במשך שנתיים וביצעת עבירה - השוטר היה רשאי, שים לב! לא חייב, רק רשאי - לתת לך אזהרה. בהחלט היו לא מעט שוטרים שהם גם קצת בני אדם, שהשתפקו במתן אזהרות במקום דו"חות.
אחרי שקיבלת אזהרה, כל פעם שתבצע עבירה במשך שנתיים, לשוטר אסור לוותר לך! הוא מחוייב לתת לך דו"ח.
זה היה פעם. היום, פרק הזמן עלה משנתיים לחמש שנים, כדי להפחית את מספר האזהרות ולהבטיח שתקבל דו"ח בכל מפגש עם שוטר. פשוט מאוד - התקופה של אזהרה אחת לשנתיים שהיתה יוזמה של אחד ממפקדי מתנ"א היותר נאורים שהיו כאן - ניצב שחר איילון, גרמה כנראה לירידה בהכנסות המדינה מדו"חות. למישהו במעלה המערכת הפסד ההכנסות הזה כנראה ממש צרם, ולכן זימברו את הציבור עם פרק זמן בלתי אפשרי בין אזהרות, של חמש שנים.

לגבי חזות וגיל הנהג - זה נכון וזה עובד.
אבא שלי לקח לפני שבוע וחצי כבר פעם שניה את הג'יפ, ורתם לו עגלה די גדולה - כדי להעביר את החפצים של אחותי שלמדה במכללת תל-חי והתגוררה בדירה שכורה בקרית שמונה.

אם אני או אחי כל אחד אחר בעל חזות צעירה ינהג בג'יפ סופה שגורר עגלה עמוסה מקריית שמונה לזכרון יעקב, הוא ייעצר בדרך ע"י שוטרים לפחות פעמיים-שלוש, לפחות לבדיקת רשיונות, עם סיכוי של 90% לכל הפחות שיקבל גם הורדה מהכביש על משהו שלא היה ולא נברא. כשאבא נהג בג'יפ השוטרים סימנו לו לעצור, אבל כשהם ראו נהג בן 70+ עם שיער שיבה שנראה "בנאדם רציני", הם סימנו לו לנסוע לשלום. אפילו לא בדקו לו רשיונות. עובדה.

zviki
08-09-11, 09:35
השוטר לא עשה לך הנחה, הוא פשוט זימבר אותך עם חיוך. כמו שציין דרור , אם יש לך גליון נקי במשך 5 שנים אתה זכאי להמרת הדו״ח באזהרה- יש שוטרים שלא מציינים את זה בפניך ואז אתה יכול לפנות לאגף התנועה ולהמיר את הדו״ח בעצמך. אתה ניצלת את הזכות שהייתה לך ממילא, העובדה שלא קיבלת דוחות במשך 5 שנים או 20 שנה לא מעידה על כך שלא תקבל דוחות גם ב 20 השנים הבאות. שיטות האכיפה משתכללות ומדובר בהכנסה טובה לקופת המדינה - אתה עלול למצוא את עצמך מאד מהר צובר עוד דוחות ואפילו מאבד את הרשיון.

אתה כל כך בטוח במה שאתה כותב כאילו שהיית מטר ממני עת קרות המקרה,למה סתם לדבר,אם היית רואה את כמות האנשים שיצאו מהאמבוש מקללים את האם אמא של השוטר ויורקים,עם הדוח ביד והש"ח לתשלום ועם הנקודות שתגענה בהמשך .אני בכלל חושב שאם לא הייתה שוטרת לידו [עדה] הוא היה פוטר אותי בלא כלום. מנסיוני רב השנים הגעתי למסקנה שלא כדאי להתווכח או להרגיז את השוטר שתפקידו להעשיר את אוצר המדינה.אלא במקרה שבאמת אפשר להוכיח חד משמעית שהוא טעה.

GodsFather
08-09-11, 09:53
מנסיוני רב השנים הגעתי למסקנה שלא כדאי להתווכח או להרגיז את השוטר שתפקידו להעשיר את אוצר המדינה.אלא במקרה שבאמת אפשר להוכיח חד משמעית שהוא טעה.

המשפט הראשון פה נכון מאד, המשפט השני חצי נכון - אל תתווכח, תדאג לתעד היטב את המאורע, כולל תכתובות ואם אפשר הקלטות אז עוד יותר טוב ואז תגש לבימ"ש. להתווכח עם שוטר, גם אם אתה צודק במאה אחוז יכול להוביל לנזקים ולו בגלל שידו על העליונה. ואם הוא לא לבד במערכה אז בכלל יכולים להעליל עליך עלילות.

ניר ל
08-09-11, 09:59
יש הרבה תפוחים רקובים במערכת לא כמה ויש הרבה נהלים והוראות רקובים, זה שהשוטרים עובדים לפי הנוהל זאת בדיוק הבעיה ולא בכדי הציבור ממורמר על משטרת ישראל. אני לא מכיר מישהו שקיבל דו״ח מוצדק והתמרמר על כך, אבל מה לעשות - אין כאן אחד שלא עובר ביומיום על מספר חוקי תנועה שהוא אפילו לא מודע לקיומם או שאינם רלבנטיים למצב הדרך ולנסיבות, אבל המשטרה לא מתמקדת באכיפה איכותית ובהורדה מהכביש של נהגים מסוכנים - היא מתעלמת מזה ובמקום זה מתעסקת בגביית מיסים עקיפים ובאכיפה שמצטלמת טוב כגון - אמבוש על אופנוענים שנוסעים מעל המהירות המותרת בשבת לפנות בוקר בכביש נידח ולא מסכנים איש וכו' .זה בדיוק כמו לעצור את מרגול סנדקית הפשע ולשחרר את דומרני ואחרים לעיסוקם השוטף.משטרת ישראל מחליאה והדג הזה ללא ספק מסריח מהראש ולא מהזנב.להבדיל - אני חי שנים רבות בתל אביב רובן כתושב והיה לי לא מעט חיכוך עם אגף החנייה, קבלתי לא מעט דוחות ושילמתי לא מעט מהם. לא הייתה פעם אחת שהרגשתי שדפקו אותי - תמיד כשהיתה סיבה ולעיתים גם כשלא היתה סיבה מובהקת ,בוטלו לי דוחות, קיבלתי שירות ויחס מעולים , אני לא יכול להגיד עליהם מילה רעה ואני נותן את הקרדיט בראש ובראשונה לחולדאי. רשות השידור לעומת זאת , חייבת לי כסף אך מתעקשת לנסות לחייב אותי דווקא ומתעלמת מפניותיי החוזרות ונשנות.מדינה זמנית.*

zviki
08-09-11, 10:00
פעם, אם לא היו לך דו"חות במשך שנתיים וביצעת עבירה - השוטר היה רשאי, שים לב! לא חייב, רק רשאי - לתת לך אזהרה. בהחלט היו לא מעט שוטרים שהם גם קצת בני אדם, שהשתפקו במתן אזהרות במקום דו"חות.
אחרי שקיבלת אזהרה, כל פעם שתבצע עבירה במשך שנתיים, לשוטר אסור לוותר לך! הוא מחוייב לתת לך דו"ח.
זה היה פעם. היום, פרק הזמן עלה משנתיים לחמש שנים, כדי להפחית את מספר האזהרות ולהבטיח שתקבל דו"ח בכל מפגש עם שוטר. פשוט מאוד - התקופה של אזהרה אחת לשנתיים שהיתה יוזמה של אחד ממפקדי מתנ"א היותר נאורים שהיו כאן - ניצב שחר איילון, גרמה כנראה לירידה בהכנסות המדינה מדו"חות. למישהו במעלה המערכת הפסד ההכנסות הזה כנראה ממש צרם, ולכן זימברו את הציבור עם פרק זמן בלתי אפשרי בין אזהרות, של חמש שנים.

לגבי חזות וגיל הנהג - זה נכון וזה עובד.
אבא שלי לקח לפני שבוע וחצי כבר פעם שניה את הג'יפ, ורתם לו עגלה די גדולה - כדי להעביר את החפצים של אחותי שלמדה במכללת תל-חי והתגוררה בדירה שכורה בקרית שמונה.

אם אני או אחי כל אחד אחר בעל חזות צעירה ינהג בג'יפ סופה שגורר עגלה עמוסה מקריית שמונה לזכרון יעקב, הוא ייעצר בדרך ע"י שוטרים לפחות פעמיים-שלוש, לפחות לבדיקת רשיונות, עם סיכוי של 90% לכל הפחות שיקבל גם הורדה מהכביש על משהו שלא היה ולא נברא. כשאבא נהג בג'יפ השוטרים סימנו לו לעצור, אבל כשהם ראו נהג בן 70+ עם שיער שיבה שנראה "בנאדם רציני", הם סימנו לו לנסוע לשלום. אפילו לא בדקו לו רשיונות. עובדה.

נכון כאור בצהריים, אדם בן 70
[שיהיה בריא עד 120] לא נראה טרבל מייקר,לפעמים אצל השוטרים מתעורר איזה רגש של כבוד כלפי אוכלוסית נהגים מבוגרת וטוב שכך[כמובן שאסור לנצל את "האופציה" הזו, לא תמיד המזל ישחק לחיטיאר] :-)

ניר ל
08-09-11, 10:07
אתה כל כך בטוח במה שאתה כותב כאילו שהיית מטר ממני עת קרות המקרה,למה סתם לדבר,אם היית רואה את כמות האנשים שיצאו מהאמבוש מקללים את האם אמא של השוטר ויורקים,עם הדוח ביד והש"ח לתשלום ועם הנקודות שתגענה בהמשך .אני בכלל חושב שאם לא הייתה שוטרת לידו [עדה] הוא היה פוטר אותי בלא כלום. מנסיוני רב השנים הגעתי למסקנה שלא כדאי להתווכח או להרגיז את השוטר שתפקידו להעשיר את אוצר המדינה.אלא במקרה שבאמת אפשר להוכיח חד משמעית שהוא טעה.אני לא טוען שהיית צריך לריב עם השוטר, אם עברת עבירה ואתה משלים עמה - קבל עליך את הדין , אם נראה לך שהשוטר טועה - תדאג שיציין בדוח את ההשגות שלך ולך לעו״ד לענייני תעבורה. בכל מקרה זה לא עוזר לריב ולקלל את השוטר, גם אני לא מתנהג ככה. זה גם ברור שאם הדוח מוצדק - נימוס יכול רק לעזור לך.אבל אל תטעה לחשוב ששוטר שהמיר לך דוח באזהרה עשה לך טובה. האזהרה הזו מתועדת בדיוק כמו דוח והיית יכול לקבל אותה בדיעבד גם אם היה ניתן לך דוח.

yes1952
08-09-11, 10:19
צביקי
ציינתי שיש תפוחים רקובים במערכת זה היה אחד מהם
האם רשמת את פרטיו?
מכתב תלונה למח"ש היה עושה את העבודה יותר טוב מכתיבה רק כאן
אחתהסיבות שבזמנו התנדבתי למתנ"א היתה התנהגות נלוזה של שוטרי תנועה
עד שחליתי דאגתי להוציא מהמערך הרבה מתנדבים שנהגו כעבד כי ימלוך ובלשון המעטה לא אהבו אותי כל כך במערך
אפרופו גיליון עבירות התנועה שלי היה ארוך עד שהפנמתי וכמה שנים שאני נוהג לפי כל החוקים ומאז שקט לי
יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 10:40
הפוך גוטה, הפוך.
פה ושם יש תפוח קטן-קטן שעדיין לא רקוב במערכת המשטרתית המחליאה הזו, שכל-כולה רקובה מהיסוד.
והדוגמה של מרגול היא הנכונה מכולן. לא שאני משתגע על במיוחד עליה ועל הג'ורה שלה, אבל לראות אותה חוטפת הארכות מעצר חוזרות ונשנות כאילו היתה איזו קרימינלית אלימה ומסוכנת לציבור, כאשר תותחי משפחות הפשע, אלה שמושכים בכל החוטים, מפריחים חיוכים ומסתובבים חופשי - זה אבסורד. פשוט אבסורד...
אל תתפלא אם יום בהיר אחד תמצא את שלום דומרני ו/או אמיר מולנר, שניהם יחד או כל אחד לחוד, יושבים בכבוד בכנסת. בחיי...

כשאנחנו אומרים "מדינה זמנית", אנחנו כנראה לא מבינים אפילו עד כמה.

yes1952
08-09-11, 10:52
דרור ידידי אנו סוטים מהנושא
יש מחאה חברתית=צדק חברתי
לא ראיתי שלט אחד בהפגנות המוצדקות לדעתי שקרא לטפל "בבעית"המשטרה
אני לא בודד במערכה-יש עוד כמה שאיכפת להם-גם במערך שאני נמצא בו היום לא הכל ורוד
רק שהורוד הזה נהיה אדום על הכביש באם פקח תנועה לא הקפיד על נוהלים
דרור יש יותר נהגים עבריינים משוטרים עבריינים
ולגבי מרגול?ללא הפרקליטות לא היו הארכות מעצר
איימו פעם על חייך הביריונים שהם נחשדים כידידים שלה?
אימתו של שוטר התנועה הרשע שאתה מזכיר תמיד הינה כיתוש מול פיל מאימתם של עבריינים גובי דמי חסות
קצת פרופורציות לא יזיקו גם לך במלחמת ה"קודש"שלך מול הממסד
בוא נקים מפלגת צדק חברתי וננקה את המדינה
אני אהיה חבר מספר 2 מה דעתך?
תתנדב ותנקה את האורוות מבפנים אתה וכל הזועקים חמס
ואני מבטיח לך שריח החר...ידבק בך גם באם תהיה טהור כמו טלית שכולה תכלת
כאשר תהיה מוכן לסבול זאת-נוכל אתה ואני ועוד רבים לשנות את המדינה הזאת
בנתיים כל עוד אתה חי כאן אני מניח שטוב לך
כאן אנחנו לא יהודים מטונפים שמרכינים ראש מול אנטישמיות שלעולם לא פסקה
ועל כך דייני
יוסי

ניר ל
08-09-11, 10:59
הם היו יושבים כבר אתמול בכנסת אם זה מה שהם היו רוצים, כבוד הם מקבלים גם היום והרבה. מה לעשות - הם למדו את חוקי המשחק ומשחקים אותו יותר טוב מכולנו, להיות עבריין זה לא גנאי - כל אחד מאיתנו עבריין, רק שלא בחרו לנעוץ אותו עדיין וכל אחד מאיתנו עלול למצוא עצמו מאחורי הסורגים. ככה זה כשיש מערכת חוקים כזו. אני באופן אישי פשוט מתעלם, מקווה שלהיות מנהל פורום בג׳יפולוג זה עדיין לא בחזקת סלבריטי ולכן המשטרה לא תקצה משאבים ע״מ לחפש איפה אפשר לנעוץ אותי. אין כותרות בעיתונים - אין עניין לציבור.

yes1952
08-09-11, 11:17
ניר להיות מנהל אפילו בפורום זו אחריות ומשימה לא קלה אזי בלי צניעות להיפך קבלו חיבוק וחיוך והערכה רבה על דרך התנהלותו של הפורום
ולגבי קוראיו?
אולי אני האזרח הקטן הנובח אך גם הנושך לפעמים דואג שרבים ממקבלי ההחלטות במערכת התחבורה של היום יקראו את פורום אוף טופיק
בלי לקבל את רשותך אני מצטט ומביא קישורים לבעלי השפעה הן בחברה הלאומית לדרכים והן במשטרת ישראל/מתנ"א
וזה מחלחל לאט אבל בטוח-אך ללא התלהמות -בלשון נקיה ואם עובדות-קרי-צילומים הקלטות וכיוצא בזה
למה?
כי אכפת לי קצת ומשום שאינני אוהב מסגרות אטומות
יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 11:19
על משקל השיר של אייל גולן: "מי שעבריין לא מפחד".

יוסי, אתה חושב כמו שוטר. צא כבר מהמנטרה "נהגים עבריינים" ששגורה בפי השוטרים, ושאחרי כמה שנים הם באמת רואים בכל נהג חיית טרף מסוכנת - כן, אנשים עושים עבירות תנועה. בלי סוף אפילו, אבל רובן קלות עד זניחות ורובן בהחלט לא במודע וכן - ממש בטעות.
להבדיל מעבריין פלילי, שלא יכול לומר שפרץ לדירה בטעות, שדד זקנה בלי להרגיש או אנס ילדה בהיסח הדעת, עבריין התנועה הממוצע הוא בנאדם נורמטיבי. זה אני ואתה ואבא שלי ואשתך והבן שלך. אז דווקא בגלל שכל אחד מאיתנו מבצע מדי יום כמה עשרות עבירות תנועה קטנות, המשטרה מתמקדת בנו ולא בעבריינות הפלילית - פשוט כי אותי ואותך קל לתפוס, קל לעצור וקל להעניש. אתה, אזרח נורמטיבי, לא תנסה לברוח, לא תתנגד, לא תרים יד או נשק על שוטר. גם מהות העבירות היא כזו שלא מכניסה אנשים לבתי סוהר, אלא "רק" שודדת מהם כסף לטובת אוצר המדינה. רובנו גם לא נילחם על צדקתנו בבית המשפט, אלא נרכין ראש, נסנן קללה, נשלם את הדו"ח וחסל. רווח קל לקופת מדינת השודדים.

למה המחאה לא קראה לטפל ב"בעיית המשטרה"? כי המשטרה אינה הבעייה הכי כואבת של המדינה הזו, ומי שלא נוהג לא ייתקל בצד הכל-כך מכוער של המשטרה הזו, ולמען ההגינות - אני מכורח לציין שאכיפת היתר הזו של חוקי תנועה אינה נחלת מדינת ישראל בלבד. בכל העולם יש התעוררות של הנושא הזה. בארה"ב זה כך כבר שנים. באירופה נוכח והממשלות בשנים האחרונות שאכיפת עבירות תנועה ובעיקר מהירות - זו חתיכת קרן שפע מניבה. הקנסות שם גבוהים והאירופאים לא מתווכחים עם השוטרים כמו כאן. על מדינות עולם שלישי בהן שוטרים עומדים בפינות רחוב ועוצרים אותך על לא כלום ואם לא תיתן להם כמה שטרות ביחד עם הרישיון כבר לא תסיים את היום בטוב, אני כבר לא מדבר... בקיצור - משטרה בכבישים היא עובדה קיימת שקשה לי להחליט מה היא יותר - דבר רע ומזיק או הכרח, ולא רק אצלנו. זה ככה בכל מקום בעולם. הדרך היחידה שאני מכיר כדי לצמצם למינימום את המפגשים עם שוטרים היא לנסוע כחוק, זה הכל.

zviki
08-09-11, 11:21
[QUOTE=yes1952;406322]צביקי
האם רשמת את פרטיו?
עד שחליתי דאגתי להוציא מהמערך הרבה מתנדבים שנהגו כעבד כי ימלוך ובלשון המעטה לא אהבו אותי כל כך במערך
אפרופו גיליון עבירות התנועה שלי היה ארוך עד שהפנמתי וכמה שנים שאני נוהג לפי כל החוקים ומאז שקט לי

א. מקווה מאד שמצב בריאותך היום תקין לחלוטין ואתה עדיין מדלג על ההרים והגבעות עם איזה סוס משובח.
ב. במקרה שלי לא היה כל ספק שבצעתי עברת תנועה, החלטתי לשנות מסלול מאוחר מדי במקום שמועד לפורענות,יש שם אמבושים כמעט קבוע. ואני אולי עליתי רק 20-30 ס"מ עם 2 גלגלים חיצוניים על אי תנועה מקווקוו [לא מרצפות]. יש שוטר במקום,מתנדבת,שוטרת,לך תעשה עכשיו משלושתם אידיוטים שלא רואים טוב.
החלטתי מיד ביני לבן עצמי שאין לי ברירה ,לא להתחכם זה רק יזיק לי. מצד שני אני גם לא צמחוני כלל וכלל,אם היה תרחיש אחר שבו הייתי משוכנע שאני צודק ב-100 אחוז הייתי יוצא למלחמה כולל עו"ד ונאבק במערכת. די להזכיר את המקרה שהתרחש לא מזמן כאשר נהג עם מצלמה הוכיח מעבר לכל ספק כי עצר בתמרור עצור ובכל זאת נרשם לו דוח בלתי צודק בעליל [אגב אני לא יודע איך זה נגמר]
ג.וזה אולי הכי חשוב,קשור או לא קשור זה כבר עניין לויכוח.אני לא תמים ואני יודע שזה לא גם 100% אבל 99% גם מספקים אותי. טוב לי לחיות במדינה שעדיין השוטרים לא לוקחים שוחד כמו אצל חראדואן בטורקיה[ עכשיו אם אתם קופצים עלי ,אז אחד אחד בבקשה ]:)

zviki
08-09-11, 11:27
[QUOTE=yes1952;406322]צביקי
האם רשמת את פרטיו?

א. מקווה מאד שמצב בריאותך היום תקין לחלוטין ואתה עדיין מדלג על ההרים והגבעות עם איזה סוס משובח.
ב. במקרה שלי לא היה כל ספק שבצעתי עברת תנועה, החלטתי לשנות מסלול מאוחר מדי במקום שמועד לפורענות,יש שם אמבושים כמעט קבוע. ואני אולי עליתי רק 20-30 ס"מ עם 2 גלגלים חיצוניים על אי תנועה מקווקוו [לא מרצפות]. יש שוטר במקום,מתנדבת,שוטרת,לך תעשה עכשיו משלושתם אידיוטים שלא רואים טוב.
החלטתי מיד ביני לבן עצמי שאין לי ברירה ,לא להתחכם זה רק יזיק לי. מצד שני אני גם לא צמחוני כלל וכלל,אם היה תרחיש אחר שבו הייתי משוכנע שאני צודק ב-100 אחוז הייתי יוצא למלחמה כולל עו"ד ונאבק במערכת. די להזכיר את המקרה שהתרחש לא מזמן כאשר נהג עם מצלמה הוכיח מעבר לכל ספק כי עצר בתמרור עצור ובכל זאת נרשם לו דוח בלתי צודק בעליל [אגב אני לא יודע איך זה נגמר]
ג.וזה אולי הכי חשוב,קשור או לא קשור זה כבר עניין לויכוח.אני לא תמים ואני יודע שזה לא גם 100% אבל 99% גם מספקים אותי. טוב לי לחיות במדינה שעדיין השוטרים לא לוקחים שוחד כמו אצל חראדואן בטורקיה[ עכשיו אם אתם קופצים עלי ,אז אחד אחד בבקשה ]:)

משום מה ,עדיין לא איתרתי את הבעיה -הציטוט לא פועל אצלי וזה נראה כחלק מהודעתך

ניר ל
08-09-11, 11:33
אתה לא יודע אם השוטרים לוקחים שוחד או לא, כל עוד לא ניסית להציע להם. אם תציע ותתקל בהתנגדות אז כנראה שלא הצעת מספיק.+1 לדרור

zviki
08-09-11, 11:38
[QUOTE=zviki;406334]

משום מה ,עדיין לא איתרתי את הבעיה -הציטוט לא פועל אצלי וזה נראה כחלק מהודעתך
השורה הזו בטלה,הסתדר לי

yes1952
08-09-11, 11:39
דרור זה נכון לגבי קלות כתיבת הדו"חות-
מאז שהפנמתי (לאחר שתי שלילות מנהלתיות)אני מקפיד בנהיגה קלה כחמורה ומאז אין לי דו"חות
אך לו עיתונאים מוכשרים כמוך(אל תסמיק זו עובדה)היו נלחמים עם העט לשינוי תרבות הנהיגה(כמו שעשה חברנו ז"ל טל שביט)
אולי עוד נהגים היו ניצלים מהממות על הכבישים
ונכון לו שוטר התנועה היה עוסק יותר בהסברה והרתעה ופחות דו"חות היו גם פחות תאונות דרכים
הרי ידוע שלא המהירות הגבוהה היא הגורם אלא הנהג עצמו
צביקי
תודה-היום בריאתי תקינה עד לפעם הבאה וגם אז אנצח את המחלה-אני לא מוותר בקלות
לגבי שוטרים ושוחד?
טעות בידך יש שוטרים שלקחו וקיבלו שוחד והם מאחורי סורג ובריח-כתבתי שיש תפוחים רקובים במערכת המשטרתית ולא רק בה
הרוב ידיהם נקיות-אם זה מאהבת מרדכי או משנאת המן?אני רוצה להאמין שלא משנאת המן,
הלילה יהיו לחצי תנועה ליד מחנה עופר יש תה אנגלי חם בתרמוס אי אפשר לא לזהות אותי
אני פורש לישון קצת
הורידו רגל מהגז ליד אתרי העבודה המעצבנים
יוסי

zviki
08-09-11, 11:51
אתה לא יודע אם השוטרים לוקחים שוחד או לא, כל עוד לא ניסית להציע להם. אם תציע ותתקל בהתנגדות אז כנראה שלא הצעת מספיק.+1 לדרור
עצם זה שאני פוחד [עדיין]להציע שוחד שמא אקבל צינור חלוד כפול ומכופל במקום רגיש זה כבר טוב מבחינתי

דרור ברלי
08-09-11, 12:00
יוסי יקירי, עיתונות הרכב מנסה לשנות את תרבות הנהיגה כבר 30 שנה.
אני מוכרח לפרגן כאן לרוני אהרונוביץ, מורנו ורבנו. רבים לא אוהבים אותו כי הוא ציני וארסי, פעם קראו לו בלעג "גורו", היום חלק מכנים אותו "רודף ריב ומדון" ומה לא, אבל אני מחזיק ממנו עד היום. אפילו מאוד. הוא לא רק היה הראשון שהוציא וערך מגזין רכב במדינת ישראל, אלא באמת ובתמים שם את האמת על השולחן בלי ליפייף אותה. נכנס בעוצמה במי שצריך. לא החמיא ולא התחנף. נושא העלאת המהירות המותרת בוער בו עד היום, המשטרה והאופי הישראלי על הכביש יוצאים אצלו רע מאוד וגם זה במקרה הטוב...

בשנת 1981 היה רק מגזין אחד ("טורבו") היום יש כמה וכמה מגזינים שמודפסים על נייר, מדורי רכב בכל העיתונים היומיים וכמובן - עשרות רבות של אתרי ומגזיני אינטרנט מוטוריים, ו...אתה חושב שזה עוזר? צר לי להישמע כמו אהרונוביץ, אבל הוא צדק אז והוא עדיין צודק גם היום - במדינה שאין בה לא דרך ארץ ולא תרבות, גם תרבות מוטורית ותרבות נהיגה לא יהיו.

יש רבים בארץ שאוהבים מכוניות ואופנועים, אני מעריך בכמה עשרות אלפים, אצלם יש איזו שהיא תרבות נהיגה. אצל כל היתר - אנשים רגילים, נורמטיביים, חלקם גם אנשים טובים - למה לא, אבל זה לא באמת מעניין אותם. אז אל תצפה ממי שהנושא לא מעסיק אותו וממילא אין לו תרבות שבין אדם לחברו, שיפגין תרבות בנהיגה.

Bernard
08-09-11, 13:14
ה"דיון" הזה ממש מזכיר לי את, איך שאני מכנה אותם, אנשי ה"אימים" וה"אוליים" בקורסים למינהם.
"רגע. ואם.. מה תעשה?"
ו"רגע,רגע. אולי... אז..."
ולכל אחד יש דוגמא שקרתה לו סיפור שקשור לנושא/למערכת והסיפור שלו הוא הוא המייצג של הנוהג והכלל - ובד"כ דופקים אותו...
ו"לי זה לא קרה אבל יש לי חבר....".
ואם זה לא חבר שלו, אז זה חבר של חבר של אח שלא בנדוד שיושב בבור ושמע ממקור מוסמך בהחלט....

כל אחד שתפסו אותו, לא חשוב על מה, מיד שולח את השוטר לעשות עבודה "אמיתית", כמו לתפוס רוצחים/אנסים/שודדים/מה שלא יהיה, רק שלא יבזבז את הזמן "איתו".

גם כל אחד מבין גדול בעבודה של המשטרה, מבין מה חשוב ומה לא, יודע בוודאות מה כל הציבור רוצה/צריך מהמשטרה והכי חשוב - יודע מה יש/אין נגד/בעד מרגול/דומרני/מולנר/אולמרט בני סלע.
אה, כן - גם יודע, אבל בדיוק, מה צריך לעשות ולשנות.

יש פה אנשים שכל שטר שמתנהג בגסות/חוסר רגישות/ שחיתות, מייצג בעניהם את כלל השוטרים והמערכת וכל אזרח/נהג שנוהג בפראות/גסות/אלימות/זילזול בחוק (תנועה או פלילי)/עבריינות תנועה הוא החריג שבחריגים.

מה הפוך דרור?
יש למעלה מעשרים וארבעה אלף (24,000) שוטרים.
מה אתה אומר, שתשעה עשר אלף מושחתים?
חמשת אלפים מושחתים?
אלף מושחתים?
כן. "נכון".
עוצרים אותך חמש פעמים ביום לבדיקה, משום שמשעמם להם ואו הם רוצים לדפוק אותך אישית?
אולי עוצרים אותך לבדיקה משום שהם יודעים שרוב בעלי הסופות (רוב, לא פחות וחלק גדול משאר בעלי ה"ג'יפים") מתקינים הגבהות/צמיגים/מנועים/צינורות בלם/כו' שלא על פי החוק - ובכלל לא משנה להם (ובצדק, לא היית רוצה שיהיה אחרת) אם החוק צודק/הגיוני או לא.
אני קורא/משתתף בפורומים בחו"ל, בעיקר בארה"ב, ואתה לא רוצה לספוג את הקנסות וההחרמות שיש במדינות מסויימות בהן עברת במילימטרים את גבולות ההגבהה/שינויי הצמיגים או כל דבר אחר שמותר לשינויי - אם בכלל מותר.
ושם, תאמין לי, איש לא מתווכח עם השוטר "המושחת/משועמם/רע.
ראוי לציין את רכב מחקר הטורנדו שנבנה במדינה X, נסע למדינה Y ומס' קילומטרים אחרי קו "הגבול" (ארה"ב, כן?) נעצר ע"י שוטר, נמדד, הוזהר רשמית, נקנס ומיד נסע לסדנא קרובה לתקן עפ"י החוק באותה מדינה, שעבר דרכה למדינה Z, בה יש סופות טורנדו - והכל מתועד בערוץ דיסקברי.

וניר, שיש לו יחסים כ"כ טובים עם אגף החנייה של עיריית ת"א, מיד יודע שהם הרבה יותר טובים מהמשטרה.
לי נתנו עשרות (עשרות!!!) דוחות חנייה בת"א - דוחות לא חוקיים. הסכימו לוותר על כמה עשרות מתוכם ואת היתר לא ביטלו, ללא כל הסבר - אותן "עבירות" באותם מקומות.
ביקשתי "להשפט" על עשרות דוחות ולא קיבלתי אפילו זימון אחד.
מה שכן קיבלתי הוא עיקולים על חשבונות בנק ומימוש עיקולים בעודי ממתין לתשובות/זימונים (ד"א אני מחפש עו"ד שיטפל לי בכך, אם מישהו מכיר או יכול לעזור).
אבל ניר קובע באופן חד משמעי שהם, אגף החנייה בת"א, מזה נחמדים והמשטרה יכולה רק ללמוד מהם...
נכון.

אני נתקלתי בכמה שוטרים מטומטמים לאלללה וכמה שהם ממש רעים וכמה שהם לא מטומטמים ולא רעים אלא סתם גלמים - והם החריגים. היוצאים מהכלל, לא הכלל.
ואני מכיר הרבה מאוד שטרים, כנראה יותר מרוב הכותבים כאן.

לצאת או לא לצאת - זו לא השאלה.
השאלה היא האם עברת עבירה ואם כן (או אפילו שלא) כיצד להתנהל מול השוטר.
אני לא מכיר הרבה שוטרים (גם המיעוט החכם והטוב והלא מושחת) שיוותר לך אם תזכיר לא "בעדינות" שמה שבאמת הוא צריך לעשות זה להתגייס ליחידה הכללכלית המובחר ולחקור את אבוטבול על רצח ולא להתעסק בשטויות שהוא עושה עכשיו...
פה זה לא ארה"ב (לטוב ולרע) ואין איסור על יציאה מהרכב.
תעשה את החשבון שלך.

Bernard
08-09-11, 13:24
יוסי יקירי, עיתונות הרכב מנסה לשנות את תרבות הנהיגה כבר 30 שנה.
אני מוכרח לפרגן כאן לרוני אהרונוביץ, מורנו ורבנו. רבים לא אוהבים אותו כי הוא ציני וארסי, פעם קראו לו בלעג "גורו", היום חלק מכנים אותו "רודף ריב ומדון" ומה לא, אבל אני מחזיק ממנו עד היום. אפילו מאוד. הוא לא רק היה הראשון שהוציא וערך מגזין רכב במדינת ישראל, אלא באמת ובתמים שם את האמת על השולחן בלי ליפייף אותה. נכנס בעוצמה במי שצריך. לא החמיא ולא התחנף. נושא העלאת המהירות המותרת בוער בו עד היום, המשטרה והאופי הישראלי על הכביש יוצאים אצלו רע מאוד וגם זה במקרה הטוב...

בשנת 1981 היה רק מגזין אחד ("טורבו") היום יש כמה וכמה מגזינים שמודפסים על נייר, מדורי רכב בכל העיתונים היומיים וכמובן - עשרות רבות של אתרי ומגזיני אינטרנט מוטוריים, ו...אתה חושב שזה עוזר? צר לי להישמע כמו אהרונוביץ, אבל הוא צדק אז והוא עדיין צודק גם היום - במדינה שאין בה לא דרך ארץ ולא תרבות, גם תרבות מוטורית ותרבות נהיגה לא יהיו.

יש רבים בארץ שאוהבים מכוניות ואופנועים, אני מעריך בכמה עשרות אלפים, אצלם יש איזו שהיא תרבות נהיגה. אצל כל היתר - אנשים רגילים, נורמטיביים, חלקם גם אנשים טובים - למה לא, אבל זה לא באמת מעניין אותם. אז אל תצפה ממי שהנושא לא מעסיק אותו וממילא אין לו תרבות שבין אדם לחברו, שיפגין תרבות בנהיגה.

אני מסכים עם כל מילה.
"מפתיע" מאוד איך כל ישראלי (כנעט) מצליח לסגל לעצמו תרבות נהיגה ותרבות היתנהלות מול משטרה, ברגע שהוא יוצא מגבולות הארץ.
כנראה זה המקום, שנותן לנו, לכולנו, את התירוץ להתנהל כמו שאנו מתנהלים.

ותמיד עולה שאלת הביצה.
מה קדם למה ההתנהגות של האזרחים או זו של השוטרים, שמביאה תגובה.
יש לי חבר שהוא סגן שריף במחוז בניו יורק (מחוז קטן, רק כמה מליונים..).
הוא מאוד התפלא כיצד האזרחים מתנהגים לשוטר בארץ.
אחרי שהוא ראה כיצד השוטרים מתנהגים זה לזה (במספר "אירועים" בהם נכח) אמר לי (בעברית (-:)): "הבעייה שלכם שאתם לא מכבדים זה את זה, אז איך אתם רוצים שהאזרחים יכבדו אותכם? זו הבעייה שלכם בארץ - אין לכם תרבות".

yes1952
08-09-11, 15:03
אתה לצערי טועה שוב בקביעה שלך
אינני חושב כמו שוטר,אני לא שוטר נהפוך הוא אני מתנדב ושוטר רק שאני בתפקיד=כך יש בידח כח אף כי לא רב לשנות,
בעבודתי כפקח תנועה תחת תקנה 23 א הנני בעל סמכויות שיטור באתרי עבודה בכבישים ושם בלבד-
בעבודה אני אכן מתנהג כשוטר-קרי-כל אתר שאני עובד בו בנוי לתלפיות לפי התרשימים הרלוונטיים לעבודה-משילוט מקדים עד לקונוסים(תקינים בלבד)וכלה בתאורה מיוחדת,
והנהג הממוצע הינו עבריין במלוא מובן המילה,
כמות הרכבים המנסים לעקוף את השיירה ונכנסים לתוך אתר העבודה ומסכנים חיי בני אדם הינה גבוהה מאוד,
כאשר יש תאונת דרכים בתוך אתר עבודה,החקירות הן ללא סוף-אין פקח או מפקח או מנהל עבודה או מנהל פרוייקט שיש לו די כסף באם יתבע בהליך אזרחי והיה
ויתברר שפריסת האתר היתה לקויה-אז נכון מאחר ומתפקידי לוודא שהאתר יהיה מסומן ללא פשרות הרי זה משום שאני מגן על עצמי מתביעות ולא בגלל שאני נחמד,
בוא לילה אחד ועמוד באתר רגיל ללא הכוונה(אני נותן לך הנחה -בהכוונת תנועה זה גהינום.
בטוחני שתשנה ת דעתך לגבי עבריינות התנועה
דרור -לא מדובר בעבירות "קלות"של אשתי בני חברים חברי פורום(אבא שלי כבר לא נוהג למזלו אך הוא מטייל לו על ענן אי שם למעלה)
מדובר בעבירות של-מהירות מופרזת-עייפות עד כדי הרדמות-עקיפות מסוכנות-דחיקת רכבים בצורה מסוכנת-אי ריכוז של הנהגים-ואי שמירת מרחק-
ככה רק חלק קטן
ושכחתי-הזלזול הזה של הנהגים
לכל הרוחות העבודות בכביש זה עבור כל כלל הנהגים
ואני משבח כל ניידת של מתנ"א ששוטריה מחליטים לאכוף את החוק תוך כדי תצפית מתוך אתר עבודה
ותיקון קטן
הלילה אני בירידה מירושלים בכביש אחד אחרי גינות סחרוב(ק"מ 48-50)יהיה שמח זה ליל חמישי מחצות לא מסובך רק ליווי צוותי עבודה המחליפים לשילוט ברור יותר נקי זוהר ומאיר עיניים.
זהו ועכשיו אני לישון קצת
יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 15:58
והנהג הממוצע הינו עבריין במלוא מובן המילה,
יוסי

מצטער יוסי. הקביעה הזו שלך כמוה כהסתה.

ה"נהג ממוצע" זה גם אני ואתה. אני לא עבריין. מצטער. אני בטוח שגם אתה לא. גם היעדר אותה תרבות נהיגה, עדיין לא הופך את כולנו לעבריינים.
טוב ששוטרים לא קובעים ש"האזרח הממוצע הוא עבריין במלוא מובן המילה" ועוצרים כל בנאדם שלישי או שביעי או עשירי שהולך ברחוב ומאשימים אותו בפריצה, בגניבה, באונס או בשוד.

מי שם את השוטר להחליט שכולם עבריינים?..... כולם עבריינים יוסי? כווווולם? מי שיכריז ש" כל רוסי ממוצע הוא שיכור", או "כל ערבי ממוצע הוא מחבל" או "כל בדואי ממוצע הוא גנב" או "כל רוסיה ממוצעת היא זונה", ימצא את עצמו מתויג כגזען או מסית ואולי גם יצטרך לתת את הדין על זה. אבל כל מי שלובש מדי משטרה פעם-פעמיים בשבוע כי הוא מרגיש שהוא מוכרח לחנך את כל העולם, מרשה לעצמו לעשות הכללות?... אני שומע א תההכללות האלה לא בפעם ראשונה משוטרים או ממתנדבים. אתם מתייחסים לציבור כמו אל אויב. במקום לעמוד בצורה בולטת שיראו אתכם ואולי זה ירתיע ולא יעשו עבירות, אתם מתחבאים מאחורי פחי אשפה כדי להרוויח עוד איזה דו"ח... אנשים קטנים.
רק בשבוע שעבר כל עם ישראל קיבל הוכחה מצולמת קבל עם וערוץ 2 איך השוטרים עובדים.
תגיד לי שזה מקרה בודד ולא מייצג?
מאיפה אנחנו יכולים לדעת שלא?....
למה אחרי דבר כזה אני לא יכול להכריז שכל שוטר ממוצע הוא שקרן וכל הדו"חות שהוא כותב הם מפוברקים?...

לא סתם ולא לחינם הציבור שונא ומתעב את המשטרה. אז תיזהר עם ההכללות יוסי. לא רק מהפה ולחוץ אלא כצורת מחשבה, במיוחד כשאתה במדים.

zviki
08-09-11, 16:14
לא יודע אם זה טוב לצאת אל השוטר או לא,אבל בטוח שלצאת עם שוטרת זה יופי:p

דרור ברלי
08-09-11, 17:28
בטוח שלצאת עם שוטרת זה יופי:p

Been there
Done that

מסקנות: לא משהו.
בקטגוריה הספציפית זו אין מה לצפות ליותר מדי חומר אפור בין האזניים. מצטער, אבל זה חשוב לי.
מותר לנו לפרגן לעצמנו משהו איכותי הרבה יותר....

yes1952
08-09-11, 17:29
דרור זה ציטוט מדבריך
"עבריין התנועה הממוצע הוא בנאדם נורמטיבי. זה אני ואתה ואבא שלי ואשתך והבן שלך. אז דווקא בגלל שכל אחד מאיתנו מבצע מדי יום כמה עשרות עבירות תנועה קטנות,"
אז ממה עלי להזהר?
מקביעה שהנהג הממוצע הינו עבריין תנועה?
כבת את אותו הדבר,
ישנן מאות עבירות המתרחשות כל יום על ידי מאות אלפי נהגים כולל נהגי משטרת ישראל בתפקיד
אילו הן העברות הקלות-שעד שלא נתפסים לא משלמים מחיר-כולנו כולל עבדך הנאמן
גם אני לא פעם מסנן קללה כשאני רואה עבירת תנועה חמורה והקללה הינה איפה השוטרים ה,,,,,,,,,,,
אני לא במדים של מ"י מאז שחליתי ועדיין לא חזרתי להתנדבות
כפקח תנועה אני בתפקיד רק באתר העבודה -בדרך לאתר וממנו אין לי כל סמכות בדרך(בכביש)וחבל
דרור-אינני מדבר על מהירות מעבר למסומן -זו הקלה מבין העבירות על הכבישים
ואינני מדבר על עבירות קלות
המשטרה בדו"חותיה ממלאת את קופת המדיה וכולם זועקים
מע"מ ממלא את קופת המדינה ומי שואג?
ארנונה.ביוב,מים,אגרת טלויזיה מיסים שונים?זה לא גזל?
תשווה את סכום אגרת הרישוי השנה לעומת דנה דעברה-הופ מאה ש"ח יותר ואין פוצה
זה לא פוגע בכיס?
אם כולם ינהגו כחוק ויפנימו תרבות נהיגה סבלנות וסובלנות על הכביש לא יוכלו להשית עלינו ולו אגורת קנס אחת
חומר למחשבה
ודרך אגב אני מתפלא עליך הסתה?אני?תקרא את חלק מכתבותיך הם עמוסים בהסתה
אזי אנא לפני שתתקוף הבט במראה==וזה לא אישי דרור זו "תרבות ארץ ישראלית"
יוסי

Bernard
08-09-11, 17:30
דרור, אני באמת מחבב אותך (מההזדמנויות הבודדות שנפגשנו, פה ושם) ואוהב לקרוא את מה שאתה כותב, כתבות וכל השאר.
הסיגנון והתוכן באמת מוצאים חן בעיני, גם אם אני לא תמיד מסכים.

אבל עכשיו באמת שעשעת אותי (ההדגשות באדום הן שלי, מלבד זה, לא נגעתי בנוסח בכלל):

מצטער יוסי. הקביעה הזו שלך כמוה כהסתה.

...
למה אחרי דבר כזה אני לא יכול להכריז שכל שוטר ממוצע הוא שקרן וכל הדו"חות שהוא כותב הם מפוברקים?...

לא סתם ולא לחינם הציבור שונא ומתעב את המשטרה. אז תיזהר עם ההכללות יוסי. לא רק מהפה ולחוץ אלא כצורת מחשבה, במיוחד כשאתה במדים.

כדברי המערכון: "לא, אתה..."

וואלה, הרסת אותי, עם התגובה שלך, דרור.
אתה מתלונן ומזהיר מהסתה והכללה ?!?!?!

נפיחה חדשה מכיוון חור התחת הגדול והמצחין של הכנסת:

...
מה יהיה השלב הבא? האם שידרוג מעמדו וסמכויותיו של פקח העירייה תביא להקמת סיירות ומיליציות של מלשינים-מתנדבים סטייל "נאמני הניקיון" ופקחים-מתנדבים, כל מיני אנשים קטנים ומשועממים עם עינים צרות ורעות, בדומה למשת"פי המשטרע? כל מיני שחפ"ץ-דחפ"ץ-מפל"ץ למיניהם?
...

...
... מחאה פשוטה כנגד עליית מחירי הדלק נופצה לרסיסים על ידי כוחות המשטרע. למה אתה חושב שהפגנה תזיז משהו למישהו?
...
אז שלא יבלבלו את המוח - כמו שעד היום הם לא נקפו אצבע כנגד הפשיעה, כך הם גם לא ינקפו בעתיד. אף אחד לא צריך מאגר מידע ביומטרי כדי לכסח בבית המשפט פעם אחת ולתמיד את כל ראשי "משפחות הפשע". מהבחינה הזו מה שהיה הוא מה שיהיה.

...

מאגר מידע ביומטרי כנ"ל - הוא לא יקטין את היקף הפשיעה, כי המשטרע ובתי המשפט ימשיכו להעדיף לא להתעסק עם הכרישים. אבל מאגר המידע הזה יאפשר להם לדוג הרבה מאוד סרדינים כמוני וכמוכם. מספיק שטביעת אצבע שלנו תימצא בכל מיני מקומות כדי להפוך אותנו לחשודים מיידיים באלף ואחת עבירות.

לצערי, בשתיקתנו ובאפאטיות שלנו, אנחנו מאפשרים למחוקקים המתועבים שלנו להוליך אותנו באף למקומות ולמצבים שהדרך היחידה להיחלץ מהם תהיה אך ורק באמצעים אלימים.

לא יפה רכס. אתה מעליב את הכלבים.

כלב הוא ידיד נאמן.
פוליטיקאי, פקח, שוטר - הם אויבים. אנשים קטנים ורעים שירדו לדרגות הנמוכות ביותר.

...אני מהמר שהאפשרות השנייה היא הנכונה ושזה לא המקרה היחיד של שוטר תנועה שקרן. מבלי להתעלם מעבירות תנועה שחלק מהנהגים אכן מבצעים, למעשה אני ממש אתפלא אם ישנו אי שם שוטר תנועה שאינו שקרן.

...

גם אני לא מחבב במיוחד שופטי תעבורה. הם באמת חלק בלתי נפרד ממערכת טרור האכיפה המושחתת והמרושעת ביותר שהתקיימה אי פעם במדינה הזו.
...

לא, זו לא הסתה ולא הכללה ואובייקטיבי והוגן לחלוטין...
וזה רק מהזמן האחרון.

ובלי לדבר על זה שמדבריך אתה לא מיודעמה מבין בחקירות וראיות ובתי משפט ובאירגוני פשיעה ובכלל בשילוב של כל אלה ודמוקרטיה...

אני בכלל חושב, וזו דעתי הפרטית, שבלי שתרגיש ובטוח מבלי שהתכוונת, ה"הטפות" המוסריות והצודקות והצדקניות שלך הן הן המבוא לפשיזם
אם תירצה אוכל להסביר לך את זה בדיוק אבל זה ויכוח אחר..

ואני בכל זאת אוהב לקרוא מה שאתה כותב.

Bernard
08-09-11, 17:31
וכאילו לא אמרתי כלום...:)

Been there
Done that

בקטגוריה הספציפית זו אין מה לצפות ליותר מדי חומר אפור בין האזניים. מצטער, אבל זה חשוב לי.

yes1952
08-09-11, 17:50
ברנרד ידידי לפורום
לא דרור הוא הנושא
כעיקרון שוטר עוצר רכב בכביש-על השוטר לעמוד כך שרכב הנעצר הינו מלפניו
על השוטר לגשת לחלון הימני של הרכב ולדבר עם הנהג ולמנוע מהנהג לפתוח דלת ולרדת לכביש
זה ניתן לעשות במקרה חירוםץ
השוטר לא יגש לצד שמאל של הנהג א-משום שזה בניגוד לנהלים ו ב-משום שהוא עלול להפגע מרכב חולף
ובהיקש הזה-אין השוטר יכול לכפות על הנהג לצאת מהרכב אלא אם הוא מסיט את התנועה מהרכב העומד והלאה ממנו-זה בתקנות
וזה נכתב בדם,
זה שיש שוטרים שחושבים שהם מעל החוק זה לא חדש
אפרופו-צויין כאן לגבי אותו נהג שצילם את השוטר ואת אי העבירה
השוטר נקנס בשכורת חודש והושעה ל30 יום
יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 18:07
חנוך, התשובות שלי אליך בכחול.

אני יכול לחשוב על שוטרים מה שאני רוצה. ההבדל ביני לבינם הוא שאני לא רודף אותם בכביש. כאשר מי שאמון על אכיפת החוק רואה בכל הציבור אויב, אנחנו בבעיה.

מה יהיה השלב הבא? האם שידרוג מעמדו וסמכויותיו של פקח העירייה תביא להקמת סיירות ומיליציות של מלשינים-מתנדבים סטייל "נאמני הניקיון" ופקחים-מתנדבים, כל מיני אנשים קטנים ומשועממים עם עינים צרות ורעות, בדומה למשת"פי המשטרע? כל מיני שחפ"ץ-דחפ"ץ-מפל"ץ למיניהם?
אתה מדבר לי על פשיזם? - הענקת סמכויות שיטור לפקחי חנייה? זה לא פשיזם?
אזרחים שלובשים מדים ומבצעים בשקיקה תפקידי שיטור ואכיפה זה לא פשיזם?
באמת מה השלב הבא? למי עוד נחלק סמכויות שיטור? ליו"ר ועד הבית? נקים סיירת הלשנות? כי כבר הרבה שנים יש דבר כזה במס-הכנסה, ה"מלשינון" המפורסם. זה אמיתי. כל זה לא מהבהב לך באלף נורות אדומות?......

...
... מחאה פשוטה כנגד עליית מחירי הדלק נופצה לרסיסים על ידי כוחות המשטרע. למה אתה חושב שהפגנה תזיז משהו למישהו?
הפגנה נגד עליית מחירי הדלק אכן פוזרה בכוח על ידי שוטרים שלא היססו לנקוט באלימות. במקרה אני הייתי לא רחוק משם. מה, לא ראיתי טוב? חלמתי? הייתי במספיק הפגנות בחיי. ראיתי דברים איומים ששוטרים עשו ועושים כקבוצה מאורגנת. בפקודה, בחסות החוק. ביותר מדי מקרים שוטרים ממהרים להרים ידיים ולחבוט בבני אדם כמוכי אמוק. זה לא אמיתי? אני ממציא?... למרות שאני רחוק מלהיות שמאל כמו שהיום רחוק מהלילה, כתבתי פעם ממש מזמן, בימי האינתיפאדה הראשונה, שחייל שהרביץ לערבים מהר מאוד יהפוך לשוטר שמרביץ גם ליהודים - כי לאחד כזה ממש לא משנה מי נמצא מולו - העיקר אצלו זה להרביץ. והנה זה קורה. גם את זה המצאתי?...

...
אז שלא יבלבלו את המוח - כמו שעד היום הם לא נקפו אצבע כנגד הפשיעה, כך הם גם לא ינקפו בעתיד. אף אחד לא צריך מאגר מידע ביומטרי כדי לכסח בבית המשפט פעם אחת ולתמיד את כל ראשי "משפחות הפשע". מהבחינה הזו מה שהיה הוא מה שיהיה.

...

מאגר מידע ביומטרי כנ"ל - הוא לא יקטין את היקף הפשיעה, כי המשטרע ובתי המשפט ימשיכו להעדיף לא להתעסק עם הכרישים. אבל מאגר המידע הזה יאפשר להם לדוג הרבה מאוד סרדינים כמוני וכמוכם. מספיק שטביעת אצבע שלנו תימצא בכל מיני מקומות כדי להפוך אותנו לחשודים מיידיים באלף ואחת עבירות.
הטיפול בפשיעה אם תסלח לי, מגוחך. הדוגמה של מרגול מצויינת. מאריכים לה מעצר כאילו היתה איזו גנגסטרית מסוכנת, אבל התותחים הכבדים האמיתיים של הפשע מסתובבים חופשי. מישהו למעלה מקפיד מאוד בכבודם... הבטחון האישי בקאנטים, אבל המשטרה באמת משקיעה המון אנרגיה באכיפת חוקים שוליים לגמרי על האזרחים הפשוטים. זה לא צורם לך? כי לי ממש כן.
לא יודע מה נזכרת כאן בחוק הביומטרי, אבל אם אתה כבר מדבר על משטר פשיסטי שקורם כאן עור וגידים, מאגר מידע ביומטרי יכניס את המשטרה גם למקלחת ולמיטה ולתחתונים שלך. זה מה שאתה רוצה?...

לצערי, בשתיקתנו ובאפאטיות שלנו, אנחנו מאפשרים למחוקקים המתועבים שלנו להוליך אותנו באף למקומות ולמצבים שהדרך היחידה להיחלץ מהם תהיה אך ורק באמצעים אלימים.
רק בשבוע שעבר ראינו בחדשות איך עובדים שוטרי תנועה. אלמלא אזרח שהתקין ברכבו מצלמה, השוטר הזה היה ממשיך לזייף עבירות ודו"חות גם ברגע זה ממש. אתה יכול להבטיח שהוא יחיד? שאין עוד רבים כמוהו במשטרה?....
אתמול גם ראינו את הפקחים בפעולה בת"א.
על הפוליטיקאים אני כבר לא מדבר. תראה איפה אנחנו נמצאים בגללם...
מחאת האוהלים מסתיימת ללא הישגים בגלל שהיא מנומסת ועל פי חוק, ולמפגינים שאין להם הורים בכפר שמריהו ובית לחזור אליו וגם אין להם יותר מה להפסיד, לא נותר אלא לנקוט באלימות. אז היום זרקו ביצים על בניי ןהעירייה. מחר יזרקו צמיגים בוערים. הנה, זה אשכרה תיכף מתחיל חנוך. שלא תגיד שלא ידענו שזה יקרה. צריך להוסיף עוד משהו?....

גם אני לא מחבב במיוחד שופטי תעבורה. הם באמת חלק בלתי נפרד ממערכת טרור האכיפה המושחתת והמרושעת ביותר שהתקיימה אי פעם במדינה הזו.
לא יודע בכמה משפטי תעבורה היית. ממה שאני ראיתי, זה בית חרושת להדפסת כסף, והצדק אף פעם לא נוכח שם.
וכן - אם שוטרים יוצאים למשמרת מנקודת הנחה שכל הציבור הוא אויב שלהם, אז המערכת אכן מרושעת.

נמשיך להתווכח על זה בכיף סביב מנגל ובירות, מה שמזמן לא עשינו...

talw
08-09-11, 18:09
לפני 70 שנה באירופה ,קראו להם "קאפו".
את חלקם שבחר את עצמו לתפקיד, בכדי "אולי" להציל את חייו מפני מכונת ההשמדה ,אם אני אתאמץ ,אולי אני אוכל להבין.
היו בינהם גם יחידי סגולה שראו את עצמם כמתווכים בין העם לרוצחו,אך רובם היו המיץ של הזבל החברתי דאז.

אני לא משווה את שוטרי התנועה ל "קאפו" ,ממש לא(כמעט) ,זמנים אחרים ,מציאות שונה מאד ועוד...
אני מנסה להבין מה האינטרס של אדם להרויח משכורת רעב,לחטוף רוב היום קללות מהעם שלו,לקבל על הראש מהמפקדים שלו,לשבת רוב היום להיתחבא לאזרחים במטרה לזמבר אותם בדוח"ות .....מה אם לא רוע לשם רוע ?

חלאות מס ההכנסה ומע"מ לפחות "מחפסים" מי גונב כסף !!

מה אלה מחפסים (בהחבא) ? איך הם מגיעים לסיפוק בעבודתם ?????

אני לא מאמין שמי שמצטרף למשטרת התנועה מתוך אידאל ,יכול לישרוד במערכת הזו בלי ללכלך את עצמו ,ולהפך עם הזמן לערפד צמא דם.

כשעוצרים אותי ,אני לא יוצא מתוך הרכב, אלא אם מורים לי אחרת,עם השנים למדתי "להוריד טורים",לחייך,ואם יש מצב אפילו לצחוק ,מנסיון זה עובד....על הראש.....הכבד ממשיך להאכל......
אני לא עושה הכללות ,אך מישהו יכול בבקשה לענות לי על השאלה ?
טל

zviki
08-09-11, 18:17
Been there
Done that

שמע, אתה נכנס בהם ממש בלי הנחות ורחמים,כנראה שעברת טראומה רצינית מצידם ,אצלי בסולם השנאה. 1. חברות הביטוח 2. הבנקים 3. הסלולריות למינהן.4.הכבלים 5.מערכת ניתוב השיחות [שהיא בעצם הראשונה לשינויי א.ק.ג. בגופי] למשטרה אצלי יש מקום אבל בתחתית הסולם.

yes1952
08-09-11, 18:24
דרור ברלי
כמנהל בפורום אני נפגע כרגע אישית מכתיבתך
"פוליטיקאי, פקח, שוטר - הם אויבים. אנשים קטנים ורעים שירדו לדרגות הנמוכות ביותר"

פקח הוא אויב?איש קטן? רע? דרגה נמוכה?

אני יוסי עובד כפקח תנועה בשרות החברה הלאומית לדרכים
אני מסכן את חיי בכך
אך אני צריך את הכסף כדי שאוכל לתת לילדים מבלי לפגוע בריבית ובחסכון שעמלתי עליו שנים רבות

תתבייש לך דרור ברלי
האם אלו הם פני הפורום שאתה ממנהליו?
להשמיץ?
ואתי אתה מאשים בהסתה?
לך ולמד את חוק לשון הרע והוצאת הדיבה
תתבייש
לו הייתי איש קטן ורע היתה מוגשת נגדך ונגד הפורום תביעת דיבה שלא היה לך די כסף לשלם את תוצאותיה
ומאחר ואני אמיד למדי הייתי תורם את הכסף לאלמנות השוטרים-אך לא מכבודי לרדת כה נמוך
אני מדיר את רגלי בשאט נפש מפורום זה עד שלא תכתב כאן התנצלות ראויה

יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 18:27
לפני 70 שנה באירופה ,קראו להם "קאפו".
את חלקם שבחר את עצמו לתפקיד, בכדי "אולי" להציל את חייו מפני מכונת ההשמדה ,אם אני אתאמץ ,אולי אני אוכל להבין.
היו בינהם גם יחידי סגולה שראו את עצמם כמתווכים בין העם לרוצחו,אך רובם היו המיץ של הזבל החברתי דאז.

אני לא משווה את שוטרי התנועה ל "קאפו" ,ממש לא(כמעט) ,זמנים אחרים ,מציאות שונה מאד ועוד...
אני מנסה להבין מה האינטרס של אדם להרויח משכורת רעב,לחטוף רוב היום קללות מהעם שלו,לקבל על הראש מהמפקדים שלו,לשבת רוב היום להיתחבא לאזרחים במטרה לזמבר אותם בדוח"ות .....מה אם לא רוע לשם רוע ?

חלאות מס ההכנסה ומע"מ לפחות "מחפסים" מי גונב כסף !!

מה אלה מחפסים (בהחבא) ? איך הם מגיעים לסיפוק בעבודתם ?????

אני לא מאמין שמי שמצטרף למשטרת התנועה מתוך אידאל ,יכול לישרוד במערכת הזו בלי ללכלך את עצמו ,ולהפך עם הזמן לערפד צמא דם.

כשעוצרים אותי ,אני לא יוצא מתוך הרכב, אלא אם מורים לי אחרת,עם השנים למדתי "להוריד טורים",לחייך,ואם יש מצב אפילו לצחוק ,מנסיון זה עובד....על הראש.....הכבד ממשיך להאכל......
אני לא עושה הכללות ,אך מישהו יכול בבקשה לענות לי על השאלה ?
טל

טל, עד כאן.
ברגע שעולה ההשוואה לנאצים או כל איזכור של הנאצים, הויכוח מסתיים. בהפסד של זה שהזכיר את זה.... חפש בגוגל/ויקיפדיה "חוק גודווין" כדי להבין על מה אני מדבר.

לגבי מע"מ ומס הכנסה - לפני כמה חודשים התפרסם בידיעות אחרונות תחקיר מקיף על מס הכנסה. אם כבר אתה מדבר על רוע, על שחיתות, על שקרים - המשטרה זה אשכרה גן ילדים לעומתם. במס הכנסה מנפחים לאזרחים את השומות לפי מצב הרוח, התאריך, ובעיקר לפי סעיף מצליח. לא מעט אנשים מתמוטטים ומתאבדים בגלל מס הכנסה ולא חסרים עשרות ומאות סיפורי בלהות. בראיון שם הודתה פקידת שומה מסויימת, גברת שנראית מנומסת ונחמדה ביותר, שכל פקיד שעובד אצלה שלא מבצע גבייה של 800 שקלים לפחות בשעה(!!!), פשוט לא עובד כמו שצריך. כל מ ישעצמאי כאן, בטח מכיר את ההתמקחויות איתם, בנוסח בזאר מזרחי. אתה מבין את זה? אתה מבין איפה אנחנו חיים?.....

לגבי לצאת או לא לצאת מהרכב, אין לי מושג. בארה"ב למשל, אתה שם את שתי הידיים על ההגה ולא יוצא מהרכב. איך זה אצלנו? מוכרחה לבוא כאן תשובה מוסמכת ממישהו שמכיר את החוק על בוריו, עורך דין או שוטר. כי בטוח שיש איזה סעיף שמתייחס גם לזה. כל פיפס קובע כאן.

Bernard
08-09-11, 18:27
ברנרד ידידי לפורום
לא דרור הוא הנושא
כעיקרון שוטר עוצר רכב בכביש-על השוטר לעמוד כך שרכב הנעצר הינו מלפניו
על השוטר לגשת לחלון הימני של הרכב ולדבר עם הנהג ולמנוע מהנהג לפתוח דלת ולרדת לכביש
זה ניתן לעשות במקרה חירוםץ
השוטר לא יגש לצד שמאל של הנהג א-משום שזה בניגוד לנהלים ו ב-משום שהוא עלול להפגע מרכב חולף
ובהיקש הזה-אין השוטר יכול לכפות על הנהג לצאת מהרכב אלא אם הוא מסיט את התנועה מהרכב העומד והלאה ממנו-זה בתקנות
וזה נכתב בדם,
זה שיש שוטרים שחושבים שהם מעל החוק זה לא חדש
אפרופו-צויין כאן לגבי אותו נהג שצילם את השוטר ואת אי העבירה
השוטר נקנס בשכורת חודש והושעה ל30 יום
יוסי

ברור שלא, יוסי.
אלא שמטבע הדברים, סטינו קצת (רובנו) על מנת לשחרר קיטור על דברים שמציקים לנו, קשורים או לא קשורים לנושא "האמיתי" ועושים את זה ברוח טובה:).

לעניין היציאה מהרכב.
לשוטר יש כללים ונהלים (וכמו בכל מקום/חברה/דת יש המקפידים יותר ויש שפחות..).
לאזרח (בישראל, בניגוד לארה"ב (הפשיסטית)) אין כללים שכאלה.
לכן אמרתי, תרצה - תצא. לא תירצה - לא תצא.

לעניין השוטר מהסירטון.
אין ויכוח שהמקרה חמור ויש להוקיע ולהעניש את השוטר.
אני לא יודע אם זהו אכן העונש שקיבל אבל למי שלא יודע, זהו עונש חמור מאוד בעל השלכות לעתידו של השוטר במערכת!
ברור שיהיו כאלה שיגידו שצריך לפטרו/לתבוע אותו אישית (בצדק, לטעמי)/ לגרשו מהמדינה/לתלותו אבל רק שידעו שקנס למישהו שמרוויח כ-7000 ש"ח (כולל שעות נוספות רבות מספור ולעיתים גם עבודות "בשכר") והשעייה לחודש (במהלכה הוא לא מקבל משכורת) ועיכוב בקידום בדרגה ושכר למשך מספר שנים הוא לא דבר של מה בכך ואין לו שום אח ורע במוסדות ממשלתיים אחרים, לא כל שכן במקומות עבודה אחרים.
אז הבחור לא יצא "חלק" ובעתיד, הוא ואחרים כמותו, יחשבו טוב טוב על מה שהם עושים.

ובאופן כללי.
אני לא מצפה שלעבודה בשכר של כ-5000 ש"ח יקפצו האנשים האיכותיים ביותר (למרות שתופתעו..) ויכולת הניפויי ותוצאותיו עומדות ביחס ישר למועמדים שנענו למשרה "הנחשקת".
כשזה מה שאתה (ואני וכל מי שמשלם מיסים ומצפה לקבל תמורה) משלם, אל תתפלא שהעובד "שלך" הוא לא "האביר על הסוס הלבן" שלו חיכית וקיווית...
איך אוהבים לנסח פה - "אתה מקבל מה שאתה משלם עליו" - צפה לכשלים.
מאוד פופולארי לעמוד לצד הרופאים ולתמוך בהם (ובצדק, לדעתי) אבל אני לא זוכר שמישהו עומד לצד שוטר שמרוויח 5000 ש"ח (שאסור לו להפגין/למחות/לשבות).
מצפים ממנו לעבוד 24/7 (כך בפקודות), להיות הוגן/נחמד/יעיל/אמין/אמיץ/מסודר/סבלן/עם כובע כל יום, כל היום, לכולם (גם לגאון ששם פנסי ערפל, כשהוא יודע שאסור (וגם אני שם) אבל זה לא מפריע לו לשלוח את השוטר שעוצר לעשות דברים חשובים כמו לתפוש את דומרני (ללא ראיות) ולשחרר את מרגול (עם הרבה ראיות, אני יודע) כי ככה הוא רוצה להתנהג לשוטר.
היום השטר ביפו, בערב, לפני סיום המשמרת, מודיעים לו שעליו להתייצב ב-02:00 לקראת עלייה לירושליים בשעה 04:00, משום שהוא צריך לאבטח את המתפללים בכותל, לקראת תפילתת יום השישי של המוסלמים.
בשעה 16:00, שעות לאחר סיום התפילות הוא משוחרר הביתה, רק על מנת לחזור למשמרת לילה, שהרי אין מי שיחליף אותו וביום ולהמשך התורניות שנקבעו מבעוד מועד וביום ראשן (שבוע משמרת חדש) הוא צריך לעמוד בצומת ביפו לתפוש את ה"עבריינים" נורמטיביים (דרור ומשפחתו ואנחנו) שלא עוצרים בעצור ולהפגין עירנות וחדות חושים ונימוס וסבלנות...
אני לא בא לתרץ את השוטר (את דעתי כבר אמרתי) אבל אני לא זוכר ששילמתי לו משכורת של סופרמן...

שלא תבינו אותי לא נכון.
כל זאת לא מצדיק את מה שהשוטר (ועוד אחרים) עשה/עושה לא טוב - אבל, בואו לא נהיה צדיקים, זה אל מיודעמה מפתיע אותי.

ועדיין הוא ושכמותו הם לא הרוב ובוודאי לא השופטים...

דרור ברלי
08-09-11, 18:30
לאף אדח לא הייתה כוונה לפגוע בך אישית יוסי, אני מתפלא שאתה מתרתח ככה, אבל בכנות - שום דבר אישי. על כך סליחה.
מצד שני - אתה קורא לציבור שלם "עבריין", זה לא בעייתי בעיניך?...

yes1952
08-09-11, 18:31
אינני יכול להתאפק לפני שאני יוצא מכאן

אני יורד לרכבי ומסיר את כל מדבקות ג'יפולוג מהרכב
ויש כמה
וזאת כל עוד דרור ברלי ימשיך כמנהל לכתוב בצורה שצוטטה לעיל
יוסי

דרור ברלי
08-09-11, 18:41
חנוך, צחקנו כאן קודם על "לצאת עם שוטרת".

אני אשכרה יצאתי פעם, מזמן, עם שוטרת לשעבר, והיא אישרה לי שכל מה שאנחנו מקטרים עליו, וגם מה שכתבת בתגובה האחרונה שלך - פשוט נכון. מבחינתה זה גם היה לגיטימי והיא הסבירה את זה בעובדה שהם באמת עובדים קשה, משלמים להם מעט, המפקדים שלהם רודים בהם, אז הם מוציאים את העצבים על האזרח. כן עבר עבירה, לא עבר עבירה - מכניסים דו"ח כי הם יכולים וכי אפשר ואם השוטר באותו רגע עצבני וממורמר, מוטב לאזרח לא להיות בסביבה.
התנאים הקשים והמשכורות הנמוכות שלהם אכן נוגעים ללב, אבל זו לא סיבה להתעמר בחפים מפשע, וחבל שאנחנו צריכים להסתובב עם מצלמה באוטו כדי להבטיח את עצמנו מפניהם.
שלא תטעה - מי שעבר עבירה - שיזמברו אותו. מה שכואב לי זה שהם נטפלים למי שלא עבר עבירות.

ולא צביקי, אני לא שונא אף אחד. כתבתי כבר קודם - הדרך להימנע מפגיעתם היא לנהוג כחוק. לא תמיד זה עוזר, וצריך מצלמות.... אבל זה מה שאנחנו יכולים לעשות.

zviki
08-09-11, 18:58
טוב, להרגיע ומיד, זה כבר מגיע למחוזות אפלים ,ההשוואה בין קאפו לשוטר הייתה ממש מבחילה,גם להוריד מדבקות של גיפולוג היא מעשה ילדותי,אף אחד לא יתרגש מזה. אני מכיר את הכתבות של מר ברלי והן משקפות בדיוק את מה שאני חושב ואוהב, בכתבות העיתונאיות הוא הרבה יותר "ממלכתי" לטעמי.השרשור יצא מפרופורציה בואו נסיים אותו כאן.יש הרבה מצבים שאני גאה במשטרת ישראל-פיגועים,עזרה לתקוע,השבת סדר וכו' חדל השמצות.

talw
08-09-11, 19:08
נכון,הרמיזה לכיוון היתה מיותרת !!
ניסיתי למתג אותם פסיכולוגית,והבנת המניע של אדם לרדות בבני עמו מתוך רוע.
סליחה
טל

zviki
08-09-11, 19:16
סליחה
טל

מודה ועוזב ירוחם

Bernard
08-09-11, 19:39
קודם כל תיקון קטן, דרור.
אני הברנרד האחר, לא חנוך. אחיו.

לא רציתי לצטט פה את תגובתך, בשל המקום בלבד.
לתגובתך, באפון כללי.
לא, אזרחים שלובשים מדים ועוסקים בפעילות שיטור ושמירה על הסדר הם לא פשיסטים.
הם מתנדבים למען הקהילה, להגן עליה מפני פורעי חוק שפוגעים בה ומי שלא עוצר בעצור, ומתקין מיתקונים שונים ללא אישור בריכבו ונוהג בפרעות ולא מאותת בפנייה הוא פורע חוק שפוגע בחברה - כך על פי חוק.
מה לך כי תלין על ש"טירטרו" אותך בטסט, לאחר שהגדלת והגבהת ועשית כך וכך, שלא על פי התקנות?
יש לך בעייה עם התקנות לא עם אלה שתופסים אותך עובר עליהן.
עכשיו, אני לא בא לומר שהתקנות נכונות או הגיוניות - הן פשוט התקנות.

כך גם לגבי השוטרים.
ואני לא מדבר על ה"מושחתים".
תפקידם לתפוש את פורעי החוק (= מי שפועל בניגוד לחוק) לא פחות ולא יותר.
תפקיד שוטרי התנועה לתפוש את פורעי חוקי התנועה.
תפקיד שוטרי הסיור לתת מענה לקריאות הציבור, לגבי פורעי חוק באופן כללי.
תפקיד שוטרי החקירות לאסוף ראיות (אם ישנן כאלה) לגבי עבירות שקיומן ואו האחריות עליהן מוטלות בספק.
תפקיד שוטרי היחידות המיוחדות לאסוף ראיות בקשר לעבירות חמורות (פשע חמור - יש הגדרה כזו בחוק) ואירגוני פשיעה, שהשפעתם על החברה ניכרת.
לכל אחד תפקיד שלו וזה שתפקידו של שוטר אחד לעמוד בצומת ולתפוש את כל אלה ששמים צמיגים גדולים יותר מהמורשה בחוק (מסיבות שונות ואני מוכן להוסיף משונות) היינו ג'יפים למיניהם, לא מחסיר אותו ממצבת כוח האדם של היחב"ל/ילא"כ/ימ"ר שתפקידה לתפוש את דומרני והאזרחים "הפשוטים, שאינם עבריינים גדולים", שפונים אליו על מנת שיפעל נגד אזרחים "פשוטים אחרים", להם יש סיכסוך איתי ואני לא מעוניין לתבע אותם..

ולקחת אזרחים פשוטים (חנוונים, עורכי דין, עיתונאים...) ולהלביש עליהם מדים ולשלוח אותם לאימונים צבאיים ומבצעים צבאיים, לא נחשב בעיניך פשיזם?
אם לא שמת לב, זה מה שעושה המשמר הלאומי בארה"ב...

ואני לא מדבר על "מילואים".
ואם כבר, אז בגיל 18 - צבא. זה לא פשיזם?

ו-120 המושחתים והלייצנים והטמבלים והאימפוטנטים הם אלה שאתה (ואני והוא) בחרת, לקבוע לך מה יהיה.
ואם הם נבחרו (שוב ושוב, יש לציין) אז כנראה שזה מה ש(הרוב)רוצים - ולכן אלה החוקים ש(הרוב)רוצים, לא?

אולי לא שמת לב אבל כך פועלת דמוקרטיה.
לפעול על פי חוק שנקבע (ימצא חן בעיניך או לא) באופן דמוקרטי ויש מי שאוכף אותו.
ולא לתת לכל אחד (שאני לא יודע כמה שיקול דעתו איתן) לשים איזה צמיג/פנס/קפיץ/בלם/בולם שהוא רוצה ולקוות שלא יפגע בילד שלי - שזו אנרכיה.

פאשיזם זה משהו אחר ולא בכדי קפצת כשטל (בחוסר טקט ושיקול דעת, לדעתי) כתב מה שכתב.
אם היה אומר איטליה, היה לך יותר נוח?
מה בהעייה? טל נתן יופי של דוגמא לפשיזם - זה נראה לך דומה למה שקורה כאן?
נו, באמת.

לעניין ה"הייתי שם קרוב וראיתי וכו" ".
הייתי פעם בהפגנה ליד דיזינגוף סנטר, אחרי הפיגוע.
היה שם עימות רציני עם השוטרים ואחד המפגינים (צעיר דתי, במקרה) נעצר ונלקח מהמקום - באלימות.
חבר של הבחור התחיל להתווכח עם שוטרים (במקרה איכותיים, מיחידה מיוחדת, שלבשו מדים לצורך העניין ולא ראו עליהם שהם איכותיים...) וצעק "אני ראיתי הכל. הוא לא עשה כלום. אני הייתי לידו. סתם התנפלו עליו. סתם הרביצו לו..." אתה קולט את העניין, כן, דרור.
ואז שוטר (איכותי, כן?) שאל אותו אם הוא היה עם העצור כל הזמן, ואם הוא בא איתו, ואם הוא עמד לידו כשההוא קיבל מכות, והאם גם הוא בא להפגין וכו' וכו'.
התשובה היתה חיובית, לכל השאלות.
ואז שאל השוטר "אז למה לך לא הרביצו ולא עוצרו אותך?".
ובחור, בלי להתבלבל ענה "כי אני לא עשיתי כלום!"
ואז החברים הדתיים שלהם, שעמדו ליד והאזינו למתרחש, התחילו לצחוק ואמרו לבחורצ'יק "פילפל אותך גויילם".
סיפור אמיתי לגמרי.

אז דרור, עם כל הכבוד, אל תבלבל לי את המוח עם "הייתי שם".
אם היית שם למה לך לא עשו את כל הדברים המזוויעים האלה?

ועם כל הכבוד למחאות, ויש לי.
מה עם אלה שרוצים להגיע לעבודה/לביה"ח/לחנות/לסרט/למסעדה/הביתה? מה עם הזכויות שלהם? ומה עם אלה שאין להם אוטו ולא מעניין אותם מחיר הדלק ושהם דווקא בעד העלאת המחירים - שיסעו כולם באוטובוס, צפוף ומסריח, כמוהם?
להם, לשיטתך, אין זכויות על הכביש שהחבר'ה המוחים חוסמים?
ומה אתה מציע לעשות לאלה שחוסמים ומוחים (על דלק/מיסים/שכר/לחם/התנחלויות/כל דבר אחר) כשאומרים להם שההפגנה/חסימה לא חוקית ועליהם להתפזר והם לא מתפזרים?
איך אתה מציע לשמור על זכויותיהם בדרך של ה"לא מוחים"?
מי שחזק יפלס את דרכו ויעבור באיילון ומי שלא, יחכה שהחזק יועיל בטובו לפנות לחלש את הדרך, כן?
ומי ישמור על זכותו של החלש להביע את דעתו שהוא לא רוצה למחות ולא לקחת חלק במחאה/חסימה?
אז החבורה לא רוצה לפנות - כמי שצריך לפנות את הדרך לזה שרוצה לעבור, מה תעשה?

וכנ"ל לגבי האישה שחוצה את הכביש שלא במעבר חצייה ומסרבת להזדהות (ולקבל דו"ח) ואו להתלוות לשוטר על פי החוק - מה תעשה איתה? לה מותר להתנגד לשוטר ולדומרני אסור?

איפה הגבול?

אולי נחוקק חוקים שונים ל"אזרחים", ל"עבריינים" ול"עבריינים כבדים".
לראשונים מותר הכל, משום שהם דרור ומשפחתו ואני.
לשניים יהיה מותר לשים צמיגים עם "32.
ולאחרונים - אותם נשים בבית הסוהר ללא שום קשר להליך שצריכים לעבור - משום ש"אף אחד לא צריך מאגר מידע ביומטרי כדי לכסח בבית המשפט פעם אחת ולתמיד את כל ראשי "משפחות הפשע"" - כן. ממש.

בו נחליט שעל מנת להרשיע ולכלוא אזרח צריך "דיני ראיות" ועל מנת להרשיע ולכלוא "עבריין כבד" צריך "דיני ראיות לייט".
אני רוצה להגיד לך, מידיעה, שיהיה קל הרבה יותר לכלוא אותם.
בו נחליט שאולי גם כדאי לחסל את ה"עבריינים הכבדים מאוד מאוד", שלא ניתן להרשיעם גם על פי "דיני ראיות לייט" וברור שהם אשמים.
ואז נשב ונחליט מי שייך לאיזו קטגוריה.

ואחרי שנחליט את כל אלה, בוא נשב ונחליט... מי יחליט.

ותגיד לי, דרור.
מה יקרה כשיחליט (מי שיחליט) שאתה שייך לקטגוריה, שאיך נגיד את זה, לא כ"כ נוח לך להיות בה...

זה פשיזם, דרור.
לא אזרחים שעוזרים לאכוף את החוק (מטופש ככל שיהיה, אבל עדיין עמד בביקורת כל 4 שנים, שלא לדבר על בג"צ (המושחת...)) שנקבע באופן דמוקרטי.

ומה כ"כ מפריע לך המלשינון הזה של מס ההכנסה?
למי שמודיע/מעיד על רצח/תאונת פגע וברח/שוד, אתה לא קורה מלשין? זה בסדר?
למה שהרמאי הזה ירוויח על חשבוני, שכיר שמשלם מיסים, ובגללו יעלו לי, שקל לגבות ממני, את המיסים?
מה אתה כ"כ חרד לו?

ואפרופו ביומטרי.
איך זה בדיוק נכנס למיטה שלך?
ברור שיש פה פגיעה כלשהי בפרטיות אבל כך גם בשימוש באייפון/אנדרואיד ואיתורן וכרטיס אשראי וכו'.
השאלה מה התרומה ל"חברה".
להזכיר לך איך תפסו את הרוצח של פלינר?
להזכיר לך איך הכניסו לבית הסוהר את הבחור שעבד במכון הפתולוגי ורצח (כמה שנים קודם לכן) את השכן שלו?
ואולי שכחת איך הרשיעו באונס את הבחור שנתן DNA במסגרת חקירת רצח פלינר (לא הוא רצח).
אולי אני נאיבי אבל נראה לי שמאגר ביומטרי (מאובטח וכו') זה מחיר קטן לשלם, על מנת שאת הילד שלי לא יאנוס בני סלע (שגם הוא הורשע, בין היתר, על פי ממצאים "ביומטרים").

נראה לי שבמהלך ה"נגד" שלך, אתה קצת ניסחף ומביע התנגדות לכל סדר ציבורי ומנהל תקין.

ועדיין, בין כל אלה ובין פשיזם המרחק רב - מאוד.
עצם העובדה שאתה יכול וכותב כל זאת, מראה לך את המרחק מהפשיזם.
וחבל שאתה (וטל) לא רואה את זה.

Bernard
08-09-11, 19:50
סליחה
טל

איזה מודה ואיזה עוזב.
אני לא יודע מה יותר גרוע, האמירה או ההודייה שאחריה.

מה רצית להגיד טל, שזה שעצר אותך על רמזור אדום/עצור/אי מתן זכות קדימה/התקנת פנסים מסנוורים/גלגלים גדולים (מבלי שהגדלת את הדיסקים ושיפרת את המערכת)/הגבהת את מרכז הכובד של האוטו בלי בדיקת הטכניון עושה את זה משום שהוא פסיכופת שרוצה רק להרע לך ולא, חו"ח רוצה להגן על הולך הרגל מדריסה/זה שחוצה את הצומת שלא תיכנס בו, כי הצמיגים הגדולים לא עוצרים כמו הקטנים ובזמנו הפנוי מקלח את ילדי השכנים CYCLON B?

כאילו, התנצלת על הגז?
אבל כל היתר נשמע לך בסדר?

שאני אבין, הפסיכופת הזה, שהיום הוא בתנועה אבל מחר הוא שומר על הבר מיצווה של הילד שלך בכותל ומחרתיים חוקר את דומרני, מוצא נחת סאדיסטי בלהוריד אותך מהכביש/לתת לך דו"ח?

ה"קאפו" הזה, שמרוויח כלום אבל מוכן לשלם בשכר נמוך על הסיפוק אדיר "לתקוע" אותך גם על חשבון איכות החיים של משפחתו, הוא זה שאתה אומר לילד שלך "אם תלך לאיבוד/יעשו לך משהו רע, תחפש שוטר/משטרה".

ממש רודים בך, טל.
פשיזם.

8ball
08-09-11, 19:54
חברים - השרשור הזה הולך מדחי לבכי (הטעות במקור)

מנהלים - קררו את העסק לפני שיתפוצץ. מספיק חבר אחד שכבר נפגע (אם בצדק או לא).

Bernard
08-09-11, 19:55
חנוך, צחקנו כאן קודם על "לצאת עם שוטרת".

אני אשכרה יצאתי פעם, מזמן, עם שוטרת לשעבר, והיא אישרה לי שכל מה שאנחנו מקטרים עליו, וגם מה שכתבת בתגובה האחרונה שלך - פשוט נכון. מבחינתה זה גם היה לגיטימי והיא הסבירה את זה בעובדה שהם באמת עובדים קשה, משלמים להם מעט, המפקדים שלהם רודים בהם, אז הם מוציאים את העצבים על האזרח. כן עבר עבירה, לא עבר עבירה - מכניסים דו"ח כי הם יכולים וכי אפשר ואם השוטר באותו רגע עצבני וממורמר, מוטב לאזרח לא להיות בסביבה.
התנאים הקשים והמשכורות הנמוכות שלהם אכן נוגעים ללב, אבל זו לא סיבה להתעמר בחפים מפשע, וחבל שאנחנו צריכים להסתובב עם מצלמה באוטו כדי להבטיח את עצמנו מפניהם.
שלא תטעה - מי שעבר עבירה - שיזמברו אותו. מה שכואב לי זה שהם נטפלים למי שלא עבר עבירות.

ולא צביקי, אני לא שונא אף אחד. כתבתי כבר קודם - הדרך להימנע מפגיעתם היא לנהוג כחוק. לא תמיד זה עוזר, וצריך מצלמות.... אבל זה מה שאנחנו יכולים לעשות.

שוטרת פאטתית.
לא פלא שחשבת מה שחשבת על החומר האפור - אני מכיר כמה כאלה והרבה אחרות :)

אולי זה אומר משהו, לא על השוטרות (שהרי שי כאלו וגם כאלו) אלא על הסטנדרטים/טעם שלך...:rolleyes:
מכל השוטרות, למה בחרת דווקא אותה -או שהיא בחרה אותך?:confused:

אני אומר לך, שוב - מידיעה, שלא כולם כך..

Bernard
08-09-11, 20:01
אינני יכול להתאפק לפני שאני יוצא מכאן

אני יורד לרכבי ומסיר את כל מדבקות ג'יפולוג מהרכב
ויש כמה
וזאת כל עוד דרור ברלי ימשיך כמנהל לכתוב בצורה שצוטטה לעיל
יוסי

לא מבין אותך, יוסי.
מה יש להפגע.
כל אחד זכאי לדיעה.
לך תדע, בסוף יתברר שדרור צודק (חו"ח)...
תירגע, שלא תעשה לנו תאונה, כשאתה יוצא לעבודה כ"כ רותח - כולה ויכוח.

Bernard
08-09-11, 20:03
והכל בגלל שחף הזה, מחרחר ריב ומדון...

Bernard
08-09-11, 20:21
ועוד משהו, דרור, בקשר לפרטיות וכניסה לתחתונים שלנו.

לפני כמה דקות נכנסתי לאתר של WAZE, לבדוק משהו.
נכנסתי ל-USER שלי ומה אני רואה?
את כל מסלולי הנסיעות שלי בזמן האחרון, משורטטים על תצלום אויר של ישראל (לך תדע מה יש בחו"ל...), כולל יעדים, קיצורי דרך, שטח ומה לא.
ובכלל לא ידעתי שזה כך.
וזה בחברה פרטית שלך תדע איך היא מאבטחת את המידע, אם בכלל..

אז שטביעות אצבע שלי ואו רוק ישכנו במאגר מאובטח ומפוקח של המדינה יטרידו אותי (או אותך)...

האח הגדול כאן, מזמן ולהרבה זמן...

דרור ברלי
08-09-11, 21:00
קודם כל תיקון קטן, דרור.
אופס... גם אותך אני מכיר, אבל בעיקר את חנוך... תשימו איזה הבדל ביניכם כאן...:)

לתגובתך, באפון כללי.
הם מתנדבים למען הקהילה, להגן עליה מפני פורעי חוק שפוגעים בה ומי שלא עוצר בעצור, ומתקין מיתקונים שונים ללא אישור בריכבו ונוהג בפרעות ולא מאותת בפנייה הוא פורע חוק שפוגע בחברה - כך על פי חוק.
ככה אתה רואה את זה, וזה לגיטימי. ובעיני "מתנדב למען הקהילה" עושה את זה במד"א ביד שרה ובמכבי אש. ברגע שהוא לובש מדי שוטר ויוצא לכביש עם נשק ופנקס דו"חות וסמכויות אכיפה כדי לצוד אזרחים אחרים, יש לי בעיה קשה מאד עם זה. גם זה לגיטימי.

מה לך כי תלין על ש"טירטרו" אותך בטסט, לאחר שהגדלת והגבהת ועשית כך וכך, שלא על פי התקנות?
ואם לא הגבהתי ולא שיניתי ולא עשיתי, אלא על פי החוק והאוטו תקני לפי מה שמותר מא' ועד ת', ובכל זאת מטרטרים ומציקים?....

יש בעיה עם התקנות. יש בעיה עם אלה שקובעים אותן וגם עם אלה שאוכפים אותן. אני מצפה ממי שאוכף את החוק לדעת אותו על בוריו ולא להמציא לי פרשנות עצמאית משלו.

כך גם לגבי השוטרים.
תפקיד שוטרי החקירות לאסוף ראיות (אם ישנן כאלה) לגבי עבירות שקיומן ואו האחריות עליהן מוטלות בספק.
תפקיד שוטרי היחידות המיוחדות לאסוף ראיות בקשר לעבירות חמורות (פשע חמור - יש הגדרה כזו בחוק) ואירגוני פשיעה, שהשפעתם על החברה ניכרת.
לכל אחד תפקיד שלו וזה שתפקידו של שוטר אחד לעמוד בצומת ולתפוש את כל אלה ששמים צמיגים גדולים יותר מהמורשה בחוק (מסיבות שונות ואני מוכן להוסיף משונות) היינו ג'יפים למיניהם, לא מחסיר אותו ממצבת כוח האדם של היחב"ל/ילא"כ/ימ"ר שתפקידה לתפוש את דומרני והאזרחים "הפשוטים, שאינם עבריינים גדולים", שפונים אליו על מנת שיפעל נגד אזרחים "פשוטים אחרים", להם יש סיכסוך איתי ואני לא מעוניין לתבע אותם..

ככה בדיוק המשטרה עובדת כשיש לך בעיה. זורקים אותך מאחד לשני. כשאתה מתקשר בשתיים בלילה ל-100 כי ערסים עושים לך חרקות ברחוב, ושני רחובות משם עומדת ניידת של מתנ"א במארב מהירות עם אקדח לייזר, והיומנאי אומר לך שאין לו ניידות. ואז אתה מזכיר לו שיש ניידת במרחק 200 מטר והוא אומר לך - "זה מתנ"א, לא סיור"... אתה מבין? מה שקורה ברחוב שלי פשוט לא עניין שלהם. אותי זה מפוצץ, כי אני כאזרח לא צריך לדעת מי שייך לאן. מבחינתי הם שוטרים ולא עושים את העבודה שלהם. זה הכל.

ולקחת אזרחים פשוטים (חנוונים, עורכי דין, עיתונאים...) ולהלביש עליהם מדים ולשלוח אותם לאימונים צבאיים ומבצעים צבאיים, לא נחשב בעיניך פשיזם?

לא, זה לא פשיזם. זה במסגרת החוק וכדי להגן פיזית על קיומנו כאן.
בנאדם שהולך להיות שוטר עושה זאת מבחירה אישית, מקום עבודה נטו. ומי שמתנדב על חשבון זמנו הפרטי כדי לשחק ברפורטים ובציד של אזרחים אחרים?..... טוב, נו.

ו-120 המושחתים והלייצנים והטמבלים והאימפוטנטים הם אלה שאתה (ואני והוא) בחרת, לקבוע לך מה יהיה.
ואם הם נבחרו (שוב ושוב, יש לציין) אז כנראה שזה מה ש(הרוב)רוצים - ולכן אלה החוקים ש(הרוב)רוצים, לא?
מסכים לגמרי. לצערנו זה המצב.

ולא לתת לכל אחד (שאני לא יודע כמה שיקול דעתו איתן) לשים איזה צמיג/פנס/קפיץ/בלם/בולם שהוא רוצה ולקוות שלא יפגע בילד שלי - שזו אנרכיה.
גם אתה יודע שצמיג, פנס, קפיץ או בולם שאינו מקורי לא יפגע בילד שלך או שלי. מי כמוך יודע, אחרי שרכבי השטח שלך, אחרי כל השינויים ביצעת, היו הכל פרט לחוקיים ותקניים....גם אתה יודע שצמיג 33 במקום 31 לא יהפוך את האוטו שלך. נכון שזה החוק והוא מטומטם, אבל אני מצפה ממי שאוכף אותו להפעיל קצת את הראש ולא להיות מטומטם כמו החוק אותו הוא נדרש לאכוף.

פאשיזם זה משהו אחר ולא בכדי קפצת כשטל (בחוסר טקט ושיקול דעת, לדעתי) כתב מה שכתב.
נו, באמת.

לא, זה לא דומה, ובגלל זה נכנסתי במה שהוא כתב. שום דוגמה ושום דבר שקורה כאן לא מתקרב ולא מצדיק אזכור של הנאצים. זו זילות של השואה וזילות של הויכוח שלנו.

היה שם עימות רציני עם השוטרים ואחד המפגינים (צעיר דתי, במקרה) נעצר ונלקח מהמקום - באלימות.
חבר של הבחור התחיל להתווכח עם שוטרים (במקרה איכותיים, מיחידה מיוחדת, שלבשו מדים לצורך העניין ולא ראו עליהם שהם איכותיים...) וצעק "אני ראיתי הכל. הוא לא עשה כלום. אני הייתי לידו. סתם התנפלו עליו. סתם הרביצו לו..." אתה קולט את העניין, כן, דרור.
ואז שוטר (איכותי, כן?) שאל אותו אם הוא היה עם העצור כל הזמן, ואם הוא בא איתו, ואם הוא עמד לידו כשההוא קיבל מכות, והאם גם הוא בא להפגין וכו' וכו'.
ואז החברים הדתיים שלהם, שעמדו ליד והאזינו למתרחש, התחילו לצחוק ואמרו לבחורצ'יק "פילפל אותך גויילם".
סיפור אמיתי לגמרי.

למה? ולמה ארבעה שוטרי יס"מ, בריונים מזוהמים עם אלות, פוצצו במכות ילדה דתיה בת 14-15 באחת ההפגנות בשנת 1994? כי היא צעקה סיסמאות נגד ראש הממשלה דאז? כן, אני הייתי שם, ומי אתה שתגיד לי שזה בלבול מוח. לראות את זה זו טראומה גם בלי להשוות למשטרים אפלים ולתקופות אפלות. למה לי לא הם הרביצו? לא יודע. כי אני לא צעקתי סיסמאות כמוה? או כי לא הייתי מהמתלהמים? ולמה לא התערבתי כפי שברור שהייתי עושה אילו הם היו ארבעה אזרחים שמכים סתם ככה נערה ברחוב? אולי כי באותו רגע פחדתי מהם? באמת?... כי חשבנתי? פחד משתק מהסוג שמעולם לא חשתי בלבנון, כשהיה לי נשק ביד ויכולתי לתקוף/להתגונן בצורה לגיטימית בלי לשאול שאלות ובלי לפחד ממה שיקרה אחר כך, מה שאסור לי כאזרח לעשות מול שוטר-טורף שמתנפל פתאום?... וברור שאחר כך הרגשתי חרא עם זה, כי ארבעת הבריונים הנאלחים האלה, שהמשכורת שלהם משולמת מכיסי, ראויים בעיני עד לרגע זה לכדור בראש. הם לא היו צריכים להתנהג ככה כמו חיות, זה לא היה בטעות. הם היכו בטירוף, העיניים שלהם רשפו, כמוכי אמוק. עשרות רבות של אנשים היו עדים לזה. אפשר היה לעצור ילדה מפגינה שמתלהמת ומתפרעת גם בלי להכות אותה באלות מכות רצח עד שהתעלפה ופונתה באמבולנס. הם התנהגו כפי שהתנהגו כי הם בהמות ולא בני אדם, ואנ ימשוכנע שלא סתם אנשים כאלה מגיעים ליס"מ. מבחינתי, אחרי שירות בלבנון והרבה מראות קשים שאשכרה לא הזיזו לי כלום, פתאום לראות ילדה ישראלית שחוטפת ככה משוטרים ישראלים, יהודים, בישראל שמתיימרת להיות מדינה דמוקרטית, זו כן טראומה. מחר או מחרתיים זו יכולהל היות ילדה שלי, או ילדה שלך. ואני לא מאחל לאף אחד את חוסר האונים הזה. מאז כשאומרים לי "יס"מ" אני רואה בעיני רוחי קלגסים. משטר אימים.

מה עם אלה שרוצים להגיע לעבודה/לביה"ח/לחנות/לסרט/למסעדה/הביתה? מה עם הזכויות שלהם? ומה עם אלה שאין להם אוטו ולא מעניין אותם מחיר הדלק ושהם דווקא בעד העלאת המחירים - שיסעו כולם באוטובוס, צפוף ומסריח, כמוהם?
ומה אתה מציע לעשות לאלה שחוסמים ומוחים (על דלק/מיסים/שכר/לחם/התנחלויות/כל דבר אחר) כשאומרים להם שההפגנה/חסימה לא חוקית ועליהם להתפזר והם לא מתפזרים?
מי שחזק יפלס את דרכו ויעבור באיילון ומי שלא, יחכה שהחזק יועיל בטובו לפנות לחלש את הדרך, כן?
ומי ישמור על זכותו של החלש להביע את דעתו שהוא לא רוצה למחות ולא לקחת חלק במחאה/חסימה?

וכנ"ל לגבי האישה שחוצה את הכביש שלא במעבר חצייה ומסרבת להזדהות (ולקבל דו"ח) ואו להתלוות לשוטר על פי החוק - מה תעשה איתה? לה מותר להתנגד לשוטר ולדומרני אסור?
ברור שלא. אז הוא יגרור אותה לניידת בכוח. ירביץ לה, הגיבור. בגלל חציית כביש שלא במעבר חצייה. אכן, סכנה לציבור.
אבל לדומרני ברור שהוא יתנהג בהרבה כבוד, נכון?...

איפה הגבול?

האמת? לא הייתי מתנגד לזה. אם אתה כשלטון מגדיר בנאדם מסויים כ"ראש משפחת פשע", אז אני כאזרח מצפה ממך שתגן עלי מפניו. אולי גם באמצעים שנושקים להגדרה של "פשיזם". כי אם הוא מוגדר כראש משפחת פשע אבל מסתובב חופשי, אני כאזרח מרגיש מאד לא נוח, מאויים אפילו.

ולאחרונים - אותם נשים בבית הסוהר ללא שום קשר להליך שצריכים לעבור - משום ש"אף אחד לא צריך מאגר מידע ביומטרי כדי לכסח בבית המשפט פעם אחת ולתמיד את כל ראשי "משפחות הפשע"" - כן. ממש.

בו נחליט שעל מנת להרשיע ולכלוא אזרח צריך "דיני ראיות" ועל מנת להרשיע ולכלוא "עבריין כבד" צריך "דיני ראיות לייט".
בו נחליט שאולי גם כדאי לחסל את ה"עבריינים הכבדים מאוד מאוד", שלא ניתן להרשיעם גם על פי "דיני ראיות לייט" וברור שהם אשמים.

ותגיד לי, דרור.
מה יקרה כשיחליט (מי שיחליט) שאתה שייך לקטגוריה, שאיך נגיד את זה, לא כ"כ נוח לך להיות בה...

זה פשיזם, דרור.
לא אזרחים שעוזרים לאכוף את החוק (מטופש ככל שיהיה, אבל עדיין עמד בביקורת כל 4 שנים, שלא לדבר על בג"צ (המושחת...)) שנקבע באופן דמוקרטי.

למה שהרמאי הזה ירוויח על חשבוני, שכיר שמשלם מיסים, ובגללו יעלו לי, שקל לגבות ממני, את המיסים?
מה אתה כ"כ חרד לו?
מפריע לי שפקידי מס הכנסה נמדדים ב"תפוקה" שלהם, ולכן מס הכנסה ממציא שומות שלא היו ולא נבראו. לא אני כתבתי את זה - זה פורסם אצלנו בעיתון, פקידי מס מושחתים הוזכרו בשמותיהם המפורשים. וראה זה פלא, עדיין לא הוגשה נגד הכתב אף תביעת דיבה/לשון הרע. מפריעה לי כל תופעת ההלשנה בפני עצמה, כי כל מי שמסוכסך איתך או שסתם ניקנקת פעם כשהיית צעיר את זו שאחר כך הפכה לאשתו, יכול לטפול עליך משהו, ולך תוכיח שאין לך אחות. וגם מפריע לי שאני כעצמאי, מקוטלג מלכתחילה על ידי המערכת כרמאי ומעלים מס, והמערכת דורשת ממני ללא הרף להוכיח שאני לא כזה - להזכירך, זה הם שצריכים להוכיח, לא אני.

ואפרופו ביומטרי.
ברור שיש פה פגיעה כלשהי בפרטיות אבל כך גם בשימוש באייפון/אנדרואיד ואיתורן וכרטיס אשראי וכו'.
לא רוצה שיפגעו בפרטיות שלי. אני לא עבריין.

השאלה מה התרומה ל"חברה".
להזכיר לך איך הכניסו לבית הסוהר את הבחור שעבד במכון הפתולוגי ורצח (כמה שנים קודם לכן) את השכן שלו?
ואולי שכחת איך הרשיעו באונס את הבחור שנתן DNA במסגרת חקירת רצח פלינר (לא הוא רצח).
אולי אני נאיבי אבל נראה לי שמאגר ביומטרי (מאובטח וכו') זה מחיר קטן לשלם, על מנת שאת הילד שלי לא יאנוס בני סלע (שגם הוא הורשע, בין היתר, על פי ממצאים "ביומטרים").
בני סלע לא יאנוס אף אחד, אם אחד כמוהו ייכנס למאסר עולם אמיתי, ולא ישוחרר אחרי שלוש-ארבע שנים ל"שיקום" ששעתיים אחרי שיסתיים, הוא שוב יאנוס. אם תכניס עבריינים אמיתיים כמו בני סלע למאסר אמיתי עד סוף חייו, לא תצטרך מאגר ביומטרי שפולש לחייהם של אזרחים נורמטיביים. וזה בטח גם לא פשיזם.

נראה לי שבמהלך ה"נגד" שלך, אתה קצת ניסחף ומביע התנגדות לכל סדר ציבורי ומנהל תקין.
זהו, שההפך. אני כל כך בעד מנהל ציבורי תקין, אבל מאלף ועד תו, כזה שלא מתפשר גם ובעיקר בכל הקשור לנקיון הכפיים של עובדיו עצמם. שוטר כמו הבחור המדובר שהמציא עבירות וצולם, לא היה מסיים אצלי רק בהשעיה לחודש ושלילת משכורת אחת, כי בהחלט יש מקום להניח שזו לא הפעם הראשונה שלו של השותף שלו שקפץ וצעק "אני ראיתי"..., ואם לא היה מצולם הוא היה ממשיך עם זה עוד ועוד. אחד כזה צריך להיות מפוטר מהמשטרה ללא זכויות, אם לא אפילו להיכנס קצת בפנים.

גם זה זמני. אני חושש שלא ירחק היום שבו בשם "מינהל תקין" יסתמו לכולנו את הפה.

....

מאיר רוטברג
08-09-11, 21:22
דיון גם ובעיקר אם הוא חריף הנו מפרה ומעניין. הושמעו פה מילים שאין להם מקום בחברה מתוקנת ולא בוויכוח נוקב ולגיטימי ככל שיהיה. יש מקום למשטרה ויש מקום למשטרה מתוקנת. אני יכול להעיד ממקור ראשון כמתנדב וותיק שלא לובש מדים ולא תוקע דוחות ולא מתעלל באזרחים כמונדוגמאות שניתנו כך יש שוטרים ברמה ירודה ויש כאלונשכייף לשבת איתם ולהעביר ערב. בדיוק כמו שיש חלאות בין גיפאים שמעבירים מספרי ותמונות רכבים למשרד הרשוי בתלונות על צמיגים ואת החברים שלהם הכל בסדר. אלו עובדות דרור אז אל תרוץ למשטרה קודם כל תעשה סדר בבית. שנית רק השבוע הייתי בדיון עם ראש אגף התנועה אדם משיכמו ומעלה קצין צהל לוחם חכם דעתן ולא מקובל. אז גם הוא משטרע כפי שאתה כותב?זה שהוא הוריד הנחיה מפורשת שאדם מצלצל עם תקלה בכביש שניידת תאבטח עד סיום הארוע מדוע לא שמעתי שמץ של הוקרת תודה לאיש שכזה? וזו לא צביעות?כן. צביעות של מי שמקלל את המשטרה ואפילו לא טורח לתת שבח קטן שמגיע. אני גאה לשרת 12 שנה בפיקודנהיחידה הארצית לפנוי צירים. שמח וגאה לקבל את כל הקללות והנאצות פה. כי אני ועוד 70 גיפאים שיצמחו עד סוף השנה למאה יודעים כי אנו מסייעים לאזרח וכל קללה ונאצה שאני מקבל כאן מביאה עוד גיפאים אלינו. מיי טו סנט. שורה אחרונה. השרשור הזה בושה וכלימה כאן נהנים להשמיץ את גיפטריפ. אז לידיעתכם הברורה שם מעולם לא ירדו כל כך נמוך. אני במקום הבעלים הייתי מעליםמאת כל הביזיון הזה.

דרור ברלי
08-09-11, 22:03
מה אתה אומר מאיר. מה אתה אומר.
אין עשן בלי אש, אף אחד לא נולד שונא שוטרים. ממש כמו שבכביש אתה לא פוגש את אותו קצין מלח הארץ, אלא חלק מהפקודים שלו, שלא כולם אישיות משכמה ומעלה כמוהו. הויכוח על ההתנדבות למשטרה הוא עתיק יומין ממש כמו ימי הפורומים ברשת.אפשר ומותר להתווכח על תפוחים רקובים, ומצידי שכל המתנדבים האחרים ייעלבו - את דעתי עליהם אתה יודע, ממש כמו שכולנו יודעים על פועלו המבורך של היחפ"צ שהוא לא בדיוק משטרת תנועה ובכל זאת לא תמצא אותי שם גם אם ישלמו לי, למרות שאתה חבר ואני אוהב אותך אישית ומכיר כמה אנשים נהדרים אחרים שם - כי זה בכל זאת חלק ממשטרת התנועה שמצד אחד רודפת אותי ואת הג'יפ שלי, אבל מצד שני זקוקה לי כג'יפאי וליכולותיו של הג'יפ שהיא כל כך להוטה להוריד מהכביש - הסתירה העקרונית הזו לא מפריעה לך ולכל מסנגרי המשטרה וה"מינהל התקין" האחרים? שיהיה לכם לבריאות ושתהנו. לי היא מפריעה וחצי, ולא יעזור כמה שמפקד אגף התנועה הוא קצין נועז, מלח הארץ ופלפל ההרים. ועדיין כל הדעות בעניין הזה לגיטימיות ואני לא בעניין של סתימת פיות לאף אחד. איומים וחרמות זה באמת עניין לאתר ההוא, ומי שזה הקטע שלו, מוזמן בכבוד ללכת לשם ולהצטרף לויכוחי של מי הכי גדול הבלתי מסתיימים, ממש כמו בשנת 2001.

הבית שבו אני גר אולי מבולגן, אבל "הבית" אליו אתה מתכוון מסודר מאוד, תודה רבה:
- להבדיל מיותר מדי ג'יפים משופרים בכבדות ובניגוד לכל חוק ותקנה אפשרית ששיכים למתנדבי משטרה שמדברים גבוהה-גבוהה על הצורך בשמירת החוק כלשונו, האוטו שלי דווקא חוקי לגמרי (וזה לא מפריע למשטרה להמשיך לרדוף אחריו ללא לאות, הפעם האחרונה ביום חמישי לפני שבוע, כשחזרתי ממשמרת לילה בעיתון. מצומת חולון עד הבית הם נסעו אחרי, המשועממים. בדיקת הרשיונות התבצעה בחצר שלי בשתיים לפנות בוקר. בסוף הם ריחמו עלי, ראו שאני גמור מעייפות)
- אני לא לוקח שקל בשחור (וזה לא מעניין את מס הכנסה. הרי כל עצמאי הוא גנב ורמאי)
- אני לא מבצע עבירות תנועה (אין שום דו"חות, אפילו לא על חנייה, כבר יותר משלוש שנים. לא כולל שתי הורדות מהכביש - אז מה אם האוטו תקני ותקין? את מי זה מעניין בכלל. העיקר שיש לנו "מינהל תקין" ושוטרים-נושכים שמשוחררים ברחובות בלי רצועה ומחסום).
- אותו "ג'יפאי" שרץ להלשין על החברים שלו ושולח מכתבים למכוני הרישוי, לא שווה יריקה - לא בעיני וגם לא בעיניך. כוס מים לא הייתי נותן לו.

הפריע לי שיוסי הכליל בכזו קלות שכל הציבור עבריין, זה מייצג בעיני את הגישה של יותר מדי שוטרים בשטח ומתבטא ביחס שאנחנו כאזרחים זוכים לו מידיהם. אבל עכשיו מפריע לי הרבה יותר שהוא נפגע ממני למרות שלא כיוונתי אליו אישית. הוא איש יקר ולא התכוונתי להרתיח אותו ככה. רע לי עם זה.

לשאלה על השוטרת? היא היתה בחורה יפה מאוד.
מסתבר שלצורה המושכת מתרגלים מהר, לטמטום ולרדידות לא כל כך. קפיש?....:)

zviki
08-09-11, 22:56
יא חתיכת שקרן,כשיצאת איתי אמרת לי -לא רק שאני יפה אלא גם בחורה חכמה מאד, מזכירה לך את אינשטיין ,לך תסמוך על מילה של כתב רכב ,פויה לך

דרור ברלי
08-09-11, 23:05
בטח מזכירה את אינשטיין.
באה לי לדייט עם שיער פרוע ושפם. בפעם הבאה תשתדלי קצת יותר עם הפינצטה.

zviki
08-09-11, 23:13
אבל אני כיבדתי אותך לפחות, לא הוצאתי את המקטרת ,עכשיו כשאני חושבת על זה יצאתי פראיירית,בכל אופן תודה על הסודה שקנית לי

דרור ברלי
08-09-11, 23:16
רק סודה?... למה את לא מפרגנת לי עד הסוף, הזמנתי אותך גם לסביח.

zviki
08-09-11, 23:20
אתה לא יודע מה שסביח עשה לי כשירדנו מהסמרטוט שלך שקראת לו סופה

דרור ברלי
08-09-11, 23:24
באמת עכשיו אני נזכר שהג'יפ נסע הרבה יותר חזק אחרי שתקעת שלוש מנות סביח ברצף.

8ball
08-09-11, 23:28
היית צריך להבין במה מדובר מיד אחרי מנת הסביח הראשונה... ועוד עם סודה!!! סיכון לאומי ברמה כימית.

Bernard
08-09-11, 23:31
אז ככה. באדום..

קודם כל תיקון קטן, דרור.
אופס... גם אותך אני מכיר, אבל בעיקר את חנוך... תשימו איזה הבדל ביניכם כאן...http://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/images/smilies/smile.png
ככה אני יכול להתהדר בנוצות לא לי, ולא להחשב כמי שמתהדר בנוצות זרים..:)

לתגובתך, באפון כללי.
ככה אתה רואה את זה, וזה לגיטימי. ובעיני "מתנדב למען הקהילה" עושה את זה במד"א ביד שרה ובמכבי אש. ברגע שהוא לובש מדי שוטר ויוצא לכביש עם נשק ופנקס דו"חות וסמכויות אכיפה כדי לצוד אזרחים אחרים, יש לי בעיה קשה מאד עם זה. גם זה לגיטימי.
זה לגיטימי לצורך הויכוח אך אם תחשוב על זה קצת, תראה שזה בכלל לא לגיטימי - בדיוק מהסיבות לגביהן אתה הזהרת את יוסי - אתה יודע, הסתה, הכללה, ציבור שלם שבסך הכל, תרצה להודות או לא, פועל לטובתך ובשבילך (ותמיד יש חריגים, אני יודע)..

ואם לא הגבהתי ולא שיניתי ולא עשיתי, אלא על פי החוק והאוטו תקני לפי מה שמותר מא' ועד ת', ובכל זאת מטרטרים ומציקים?....
שוב, טול קורה מבין עיניך - אתה הכללת והסתת וזה נראה בעיניך לגיטימי אך אינך מוכן לקבל שכוללים אותך בתוך ציבור שידוע כמי שמשנה ומגביה ועושה - אנחנו ציבור "יעד". נחשדים ככאלה שמשנים ומגביהים ואותנו בודקים (לא מטרטרים, בודקים) - הכללות.

יש בעיה עם התקנות. יש בעיה עם אלה שקובעים אותן וגם עם אלה שאוכפים אותן. אני מצפה ממי שאוכף את החוק לדעת אותו על בוריו ולא להמציא לי פרשנות עצמאית משלו.
גם אני מצפה לזה, בדיוק כמוך ואם היה מספיק כסף/זמן/מועמדים איכותיים, קורס שוטריםהיה אורך יותר מ 3 חודשים, היו מלמדים שם יותר חוק ופרשנות ולא היו מפסיקים את הלימודים כל הזמן לכל מיני "תיגבורים" בהר מירון/רוטשילד/ירושלים/איילון/גהה/כביש 1 לפנות/להגן על כל מיני "מוחים".
כמו שאמרתי, אתה (ואני) מקבל מה שאתה משלם עבורו - ומזל שיש את המתנדבים, כמו מאיר ואחרים, שעוזרים אחרת היה המצב גרוע הרבה יותר - ואתה/אתם אפילו לא יודעים כמה..

כך גם לגבי השוטרים.

ככה בדיוק המשטרה עובדת כשיש לך בעיה. זורקים אותך מאחד לשני. כשאתה מתקשר בשתיים בלילה ל-100 כי ערסים עושים לך חרקות ברחוב, ושני רחובות משם עומדת ניידת של מתנ"א במארב מהירות עם אקדח לייזר, והיומנאי אומר לך שאין לו ניידות. ואז אתה מזכיר לו שיש ניידת במרחק 200 מטר והוא אומר לך - "זה מתנ"א, לא סיור"... אתה מבין? מה שקורה ברחוב שלי פשוט לא עניין שלהם. אותי זה מפוצץ, כי אני כאזרח לא צריך לדעת מי שייך לאן. מבחינתי הם שוטרים ולא עושים את העבודה שלהם. זה הכל.
אוח... אם רק היית יודע כיצד הדברים פועלים...
אני אנסה להסביר (בלי ציניות).
בנוסף ובשל הבעיות האובייקטיביות שהעלתי עד כה (שכר, הכשרה ומועמדים איכותיים).
כמו שהסברתי קודם, המשטרה מחולקת לאגפים שונים הן לצורך ייעול, הן לצורך שליטה (במערכת) והן לצור התמקצעות.
לדוגמא שהבאת: אגף התנועה מתוקצב בניפרד מאגפים אחרים בשל החשיבות שלו ועל מנת שלא ילקחו ממנו תקציבים/כוח אדם לצרכים אחרים וחשובים.
חלק ניכר מהתקציב מגיע מגופים חיצוניים שמתנים את "תרומתם" בייחוד התקציב לאגף זה בלבד - ובצדק.
מסיבה זו, אגף התנועה הוא אגף ארצי ולא מחוזי/מרחבי, היינו פועל עצמאית בכל הארץ, ללא מגבלת סמכות ועוסק בתנועה .
לאגף התנועה יש מרכז שליטה (משל"ט) נפרד משלו ושוטרי התנועה עוברים הכשרה מוכוונת תנועה.
הסיור בישובים שייך לאגף אחר ולו סמכות מקומית, היינו למקום שבו הוא מוצב. הסיור מופקד על הטיפול באירועי "תגובה" (קריאות מאזרחים) וסדר ציבורי (שהאירוע שציינת נכלל בו).
לסיור יש משל"ט משלו - מוכר כמוקד 100 - שלמרות שיש לו קשר למשל"טים אחרים, מיועד לטיפול ומענה לאזרחים בישובים.
כשאתה מתקשר 100, אתה מופנה ישירות למוקד "הסיור" אליו אתה "שייך" ולמוקד זה סמכות להפעיל ולהורות לטפל באירועים שמגיעים אליו רק לניידות השייכות לו.
אני מבין שאותך, כמקבל שירות, לא מעניינת ההפרדה הזו אך כך הדברים עובדים ולמען האמת, טוב שכך אחרת כל מפקד היה "מושך" את המשאבים לכיוון שלו ואחרים היו ניזוקים.
אולי נכון שבאותו רגע נראה היה לך השחרא-קות הן הן הדבר החשוב ביותר אבל אני מבטיח לך שלא סתם לא שלחו ניידת אלא היא עסקה בדבר (שאזרח אחר חשב שהוא..) קצת יותר חשוב.
ואם היית יודע איזה עומס מוטל על המוקד והסיירים, לא היית ממהר להשמיץ.
רק שתדע, לכל סייר יש זמן מוקצב (קצר מאוד) להגיע לכל אירוע. הוא חייב לדווח (בכתב) מתי קיבל את האירוע,מתי הגיע, אם לא עמד בזמן - מדוע, מה עשה ומתי עזב את המקום.
יש קצין ממונה שמאזין לרשת הקשר ומתערב, אם יש צורך - ויש, בניהול סדר ההיענות לאירועים.
כל המעורבים, מוקדן, סייר וקצין חייבים בדין וחשבון להחלטותיהם במידה ויש תלונה ונערך תחקיר לגבי כל תלונה על אי הגעה/עמידה בזמנים.
שום דבר לא שרירותי ולא מכוון לטירטור מאחד לשני (ותמיד יש חריגים)

לא, זה לא פשיזם. זה במסגרת החוק וכדי להגן פיזית על קיומנו כאן.
בנאדם שהולך להיות שוטר עושה זאת מבחירה אישית, מקום עבודה נטו. ומי שמתנדב על חשבון זמנו הפרטי כדי לשחק ברפורטים ובציד של אזרחים אחרים?..... טוב, נו.
שוב, הראייה שלך את תפקיד המשטרה די, איך נגדיר בעדינות, מגמתית (?) שלא לומר (בעדינות) נאיבית...
אתה לא הייתי רוצה לדעת מה היה קורה ומי היה משלם אם לא היו מתנדבים, שממלאים את החוסר בשוטרים...
רק להזכיר לך, שמתנדבי משא"ז מנהלים חיפושים אחר נעדרים, מבצעי מעצר שב"חים, הצבת מחסומים (להם סיבות מבצעיות רבות), סיוע ליחידות בילוש/נוער מרחביות/תחנתיות וכן, גם תפיסת עברייני תנועה.
בשבילך, על חשבון זמנם הפרטי ובמסגרת החוק ולהגן פיזית על קיומך, תרצה או לא (להזכירך מי עצר את אחד הבעלים ה(כמעט) רוצחים בצפון ואל מי באו בטענות כשלא הצליחו לעצור, במקרה אחר).

מסכים לגמרי. לצערנו זה המצב.
ומי אשם, דרור, אם לא אנחנו ואתה בניינו?

גם אתה יודע שצמיג, פנס, קפיץ או בולם שאינו מקורי לא יפגע בילד שלך או שלי. מי כמוך יודע, אחרי שרכבי השטח שלך, אחרי כל השינויים ביצעת, היו הכל פרט לחוקיים ותקניים....גם אתה יודע שצמיג 33 במקום 31 לא יהפוך את האוטו שלך. נכון שזה החוק והוא מטומטם, אבל אני מצפה ממי שאוכף אותו להפעיל קצת את הראש ולא להיות מטומטם כמו החוק אותו הוא נדרש לאכוף.
בודאי שאני יודע ולרגע לא שמתי עצמי קדוש.
אבל אתה לא מצפה ששוטר/בוחן יעשה לכל אחד מבחן אם הוא מבין את משמעות השינויים וכיצד פיצה היכן שצריך ויבדוק את טיב עבודתו ויקח בחשבון שאני/אתה גאונים ואחראיים ושאפשר לסמוך עלינו - העצמך אמרת: בגדול, אין פה תרבות נהיגה. אז למה שיסמכו?
אל תהיה... נאיבי.
אני עוד זוכר את כלי הרכב "בבור". כמה אסונות-מחכים-להתרחש היו שם. וכל אחד מהם שונא את השוטר שהוריד אותו מהכביש וגאה איך עבד על כולם, כשהצליח.
אבל עליך ועלי, השוטר צריך לסמוך (וזה מביא אותי להמשך - בהמשך).
כולנו יודעים מה מותר ואיך צריך לעשות וכמה צריך כדי "להכשיר" את מה שעשינו ולא עושים את זה, אז אל תעשה מאלה שתופשים אותך/אותי/אותנו פסיכופטים/רעים/פשיסטים - לקחת סיכון. אם לא נתפשת - אשרי לך. אם כן...

נו, באמת.

לא, זה לא דומה, ובגלל זה נכנסתי במה שהוא כתב. שום דוגמה ושום דבר שקורה כאן לא מתקרב ולא מצדיק אזכור של הנאצים. זו זילות של השואה וזילות של הויכוח שלנו.
ודיעה אחרת מזו פתאום הופכת ללא לגיטימית, כי..אתה אמרת...:)

סיפור אמיתי לגמרי.

למה? ולמה ארבעה שוטרי יס"מ, בריונים מזוהמים עם אלות, פוצצו במכות ילדה דתיה בת 14-15 באחת ההפגנות בשנת 1994? כי היא צעקה סיסמאות נגד ראש הממשלה דאז? כן, אני הייתי שם, ומי אתה שתגיד לי שזה בלבול מוח. לראות את זה זו טראומה גם בלי להשוות למשטרים אפלים ולתקופות אפלות. למה לי לא הם הרביצו? לא יודע. כי אני לא צעקתי סיסמאות כמוה? או כי לא הייתי מהמתלהמים? ולמה לא התערבתי כפי שברור שהייתי עושה אילו הם היו ארבעה אזרחים שמכים סתם ככה נערה ברחוב? אולי כי באותו רגע פחדתי מהם? באמת?... כי חשבנתי? פחד משתק מהסוג שמעולם לא חשתי בלבנון, כשהיה לי נשק ביד ויכולתי לתקוף/להתגונן בצורה לגיטימית בלי לשאול שאלות ובלי לפחד ממה שיקרה אחר כך, מה שאסור לי כאזרח לעשות מול שוטר-טורף שמתנפל פתאום?... וברור שאחר כך הרגשתי חרא עם זה, כי ארבעת הבריונים הנאלחים האלה, שהמשכורת שלהם משולמת מכיסי, ראויים בעיני עד לרגע זה לכדור בראש. הם לא היו צריכים להתנהג ככה כמו חיות, זה לא היה בטעות. הם היכו בטירוף, העיניים שלהם רשפו, כמוכי אמוק. עשרות רבות של אנשים היו עדים לזה. אפשר היה לעצור ילדה מפגינה שמתלהמת ומתפרעת גם בלי להכות אותה באלות מכות רצח עד שהתעלפה ופונתה באמבולנס. הם התנהגו כפי שהתנהגו כי הם בהמות ולא בני אדם, ואנ ימשוכנע שלא סתם אנשים כאלה מגיעים ליס"מ. מבחינתי, אחרי שירות בלבנון והרבה מראות קשים שאשכרה לא הזיזו לי כלום, פתאום לראות ילדה ישראלית שחוטפת ככה משוטרים ישראלים, יהודים, בישראל שמתיימרת להיות מדינה דמוקרטית, זו כן טראומה. מחר או מחרתיים זו יכולהל היות ילדה שלי, או ילדה שלך. ואני לא מאחל לאף אחד את חוסר האונים הזה. מאז כשאומרים לי "יס"מ" אני רואה בעיני רוחי קלגסים. משטר אימים.
תראה, אני לא בא, חלילה, לזלזל בהשפעת מה שראית עליך ובטח שלא אומר שזה בילבול מוח - זה לא.
אני גם לא יודע מה קרה שם ורק רוצה לקוות שמי שעשה מה שתארת שילם על ואני מכיר שוטרים שנכנסו לכלא (ממש כך) על פחות ממה שתארת.
כדור בראש? לא יודע אבל נשמע לי כאילו מי שיורה למישהו אחר כדור בראש על דבר כזה, די מקורן את התחמושת שלו לעומת, נגיד, דקירה של 3 ילדים ישנים, שהם במקרה גם הילדים של הדוקר...
יענו, פרופורציות בן אדם.
לי יש מראות קשים של כל הפיגועים בת"א, ואני לא רוצה לתקוע כדור בראש של כל פועל ערבי שמרצף לי בבית.
יש לי גם מראות קשים של שני חרדים שסרבו למסור פרטים פרטים אחרי שניכנסו באופנוע של זוגתי (שתחיה) בזמן שרכבה ברח' יצחק שדה והתנפלו עלי עם רצח בעיניים (לעיני עשרות עדים, ד"א, שלא עזרו לי..), כשהגעתי למקום והתעקשתי שיחכו למשטרה...
אני לא מרגיש צורך לתקוע כדור בראש של כל חרדי...
ואני גם לא רואה בכל אחד מאלה שציינתי "קלגסים"
ובין 4 שוטרים סדיסטים שפגשת ב-1994 אין דבר וחצי דבר לדמוקרטיות של ישראל.
ודרך אגב, לצורך הפרוטוקול - ב-1994 לא היה "יס"מ"...

ברור שלא. אז הוא יגרור אותה לניידת בכוח. ירביץ לה, הגיבור. בגלל חציית כביש שלא במעבר חצייה. אכן, סכנה לציבור.
אבל לדומרני ברור שהוא יתנהג בהרבה כבוד, נכון?...
לא קשור לגיבור ולא "יגרור" אותה, כמו שאתה קורא לזה או יעצרו אותה תוך הפעלת כוח סביר (גרר אות לניידת, לא ירה, לא תלה, לא ...) לא משום שהיא חצתה כביש במקום אסור - על זה נותנים דו"ח ברירת קנס - אלא משום שהיא סירבה להזדהות על פי דרישה, סירבה להתלוות אליו על פי דרישה והתנגדה למעצר, לאחר שני הפרטים שצויינו לעיל - על פי החוק.
ואולי זה יפתיע אותך, אבל דומרני מעולם (מעולם) לא התנגד להזדהות ואו להתלוות או להעצר אבל אם תירצה אפשר להרביץ לו, ככה סתם. לרצות אותך, אם תתעקש.
אני רוצה לראות את אותה אישה (לא רוצחת/שודדת/גנבת/עבריינית) מעיזה לא להענות לדרישות שוטר בארה"ב/צרפת/אנגליה/כל "דמוקרטיה" שתבחר.
ואני שואל שוב, מה היה על השוטר לעשות?
מי בכלל ישמע לו בפעם הבאה שידרוש (שים לב, ידרוש. לא יבקש. ידרוש - זה החוק) להזדהות/להתלוות/לעצור? למה שזה שחטף לאימך הקשישה את הארנק בכלל ישים על שוטר כזה, שאזרחית "פשוטה" אפילו לא "שמה" עליו?
למה שזה שנוסע ללא טסט ימע לשוטר שמורה לו לעצור בצד?
הוא יברח, השוטר ירדוף אחריו, משום שלך תדע מדוע הוא בורח (לא סביר שיברח בגלל טסט, שהרי זה לא שווה בגלל קנס קטן, לא) ואז ידרוס שניים ויתנגש בעץ ויהרג והשוטר אשם - הרג שלושה בגלל טסט.
או ההוא שלא עצר במחסום (סתם מחסום ביקורת רשיונות) ודרס את השוטר במצפה רמון, בגלל שלא היה לו רשיון - השוטר התאבד בגלל רשיון, כן?
ולמה שהחוסמים את נתיבי איילון, בגלל כל סיבה חשובה שנראית להם - ובטח יותר חשובה מהסיבה שהנהג שהם חוסמים צריך להגיע לאינשהו, יזוזו כששוטר מורה להם או יזדהו כשהם נעצרים ומובאים לבית משפט, הרי הם לא רצחו. כולה עמדו על הכביש...
הלו!
ברגע שהיא הפרה הוראה של שוטר, שניתנה כחוק ובסמכות, היא עבריינית - לא פחות. מנהל תקין, לא?
לא בגלל מעבר החצייה, בגלל שהיא לא הזדהתה וסרבה לעיכוב והתנגדה למעצר.
תרבות נהיגה ודמוקרטיה זה לא אומר אנרכיה.

איפה הגבול?

האמת? לא הייתי מתנגד לזה. אם אתה כשלטון מגדיר בנאדם מסויים כ"ראש משפחת פשע", אז אני כאזרח מצפה ממך שתגן עלי מפניו. אולי גם באמצעים שנושקים להגדרה של "פשיזם". כי אם הוא מוגדר כראש משפחת פשע אבל מסתובב חופשי, אני כאזרח מרגיש מאד לא נוח, מאויים אפילו.
ברור, זה הרי זועק מכל מה שאתה אומר, עם חריג אחד!
לא אתה.
שהכללים האלה לא יכולו עליך.
שלא יכללו אותך בקטיגוריה שאתה נגדה.
ואני שואל אותך, מי יחליט מי ילך לאן/שפלוני מוגדר "ראש משפחת פשע", השילטון?
אתה סומך על השילטון (להזכירך, מדובר ב-120 הליצנים שלך) בזה אבל לא איפה לשים מצלמת מהירות?
ואם ה"שילטון" הזה יטעה או לא ישקול טוב או, גרוע מכך, בכוונה, מתוך מניעים פסולים, ירצה "לטרטר" אותך ויחליט שאתה ראש משפחת פשע, מה יהיה אז?
ההגדרות "ראש משפחת פשע" והגדרות דומות, הן הגדרות מודיעניות של המשטרה שזכו לפופולריות פופוליסטית של התקשורת.
זו הגדרה כוללנית, שברוב הפעמים לא מתייחסת בכלל למשפחה...
אני לא רוצה ש"השילטון" יחליט שמי ש"המשטרע" (פתאום אתה סומך עליה) תחליט שהוא "משהו" כזה או אחר, זכויותיו יפגעו כהו זה. חושבים, מעריכים - תוכיחו, לפי כל הכללים. בלי הנחות. שלא תהיה טעות.
שלא יבוא מישהו פתאום ויחליט שאת הזכויות שלי אפשר קצת לכופף.
שלא יהיה פה פשיזם, חלילה.
וככה נקרא למה שאתה רוצה - פשיזם, דרור.
ברגע שאתה מתחיל לחלק אנשים (רעים ככל שיהיו) לפי זכויות אדם שמגיעות להם, במיוחד בפן הפלילי, אתה לא יודע לאן תגיע (והגיעו!).
קוראים לזה "מדרון חלקלק" בעגת המשפטנים.

ותגיד לי, דרור.

זה פשיזם, דרור.

מה אתה כ"כ חרד לו?
מפריע לי שפקידי מס הכנסה נמדדים ב"תפוקה" שלהם, ולכן מס הכנסה ממציא שומות שלא היו ולא נבראו. לא אני כתבתי את זה - זה פורסם אצלנו בעיתון, פקידי מס מושחתים הוזכרו בשמותיהם המפורשים. וראה זה פלא, עדיין לא הוגשה נגד הכתב אף תביעת דיבה/לשון הרע. מפריעה לי כל תופעת ההלשנה בפני עצמה, כי כל מי שמסוכסך איתך או שסתם ניקנקת פעם כשהיית צעיר את זו שאחר כך הפכה לאשתו, יכול לטפול עליך משהו, ולך תוכיח שאין לך אחות. וגם מפריע לי שאני כעצמאי, מקוטלג מלכתחילה על ידי המערכת כרמאי ומעלים מס, והמערכת דורשת ממני ללא הרף להוכיח שאני לא כזה - להזכירך, זה הם שצריכים להוכיח, לא אני.
אני דווקא הייתי שמח אם היה מתברר שמישהו שמסוכסך איתי הוא גם עבריין כזה שישלם על מעלליו, על הדרך כזה.
אבל עזוב אותי (ואותך).
איך יתפשו את כל המעלימים האלה בלי מידע (הלשנות, כלשונך). הרי הם לא בדיוק מפרסמים את העלמות שלהם ואתה לא רוצה "שיכנסו אליהם לתחתונים" ויגלו לבד...
הם לא מבקשים ממך להוכיח, הם מבקשים ממך לדווח ולך, כעצמאי, יש יותר אפשרויות (ומוטיבציה) להעלים מאשר לשכיר, שהמס יורד לו במקור.
מה לא מובן?
ושוב - יש חריגים ויש מושחתים וצריך לטפל בהם - אבל אצלך אין חריגים. המערכת כולה (כנסת, ממשלה, מיסים, משטרה, תחבורה) מושחתת.
לך צריך להאמין, תמיד. לעבריין לא. לך כן.
אני מזכיר לך שהעבריין היה גם הוא "אתה" עד שנתפס וזכה לתואר, שמקובל עליך, "עבריין".
לצורך העניין, אני לא מכיר אותך. אולי אתה עבריין. אני רוצה שיתייחסו אליך כמו אל עבריין - זכותי, לא?

ואפרופו ביומטרי.
לא רוצה שיפגעו בפרטיות שלי. אני לא עבריין.
מי אומר שלא? מי החליט? אתה? אתה לא קצת משוחד בעניין?
ובכלל, מה הרעיון של המאגר, אם רק מי שכבר תפסו אותו נמצא שם (זה כבר יש, ד"א).
בני סלע (העבריין "האמיתי" שלך) לא היה במאגר. בגלל זה הוא אנס באכזריות לא מתוארת (לא פורסם חלקיק ממה שעשה) למעלה מעשר בחורות עד שניתפס.
גם הוא לא היה "עברין" עד שנתפס.
לעומת זאת, מי שיהיה במאגר ולא "יתפס" (משום שלא עשה כלום..) לא יהיה עבריין - עבריין, להזכירך, הוא מי שעבר עבירה ונתפס.

ובכלל, שוב, מי אומר שאתה לא "עבריין". אני לא רוצה לחשוב מה יגלו עליך כשתיכנס ל"מאגר". אולי כל הטענות שלך יתגלו כ"מגמתיות"...:)

וחוץ מזה, קראת מה כתבתי על WAZE ולא עשיתי כלום, באמת..

השאלה מה התרומה ל"חברה".
בני סלע לא יאנוס אף אחד, אם אחד כמוהו ייכנס למאסר עולם אמיתי, ולא ישוחרר אחרי שלוש-ארבע שנים ל"שיקום" ששעתיים אחרי שיסתיים, הוא שוב יאנוס. אם תכניס עבריינים אמיתיים כמו בני סלע למאסר אמיתי עד סוף חייו, לא תצטרך מאגר ביומטרי שפולש לחייהם של אזרחים נורמטיביים. וזה בטח גם לא פשיזם.
תקרא את זה שוב ותנסה למצוא את חוסר ההיגיון שבדברים שלך.
אני אנסה לכוון אותך קצת "בני סלע לא יאנוס אף אחד, אם אחד כמוהו ייכנס למאסר..." - כאילו, איך יתפשו אותו ואיך יוכיחו שזה הוא, בלי מאגר?
דרור, תתאפס.

וכן, זה אחד הסממנים של פשיזם - חוסר התאמה בין העבירה לעונש.
כאילו, אני יודע שזה נשמע לא פופלרי אבל, אם על אונס יאסר עולם עד סוף ימיו, מה עם עבירה חמורה יותר כמו רצח?
עד סופ ימיו + יום?
והשוטרים האלה שלך, מ-1994? הם כמו בני סלע? או אולי גרועים יותר (כדור בראש)?
בדמוקרטיה יש זכויות לכולם (דמוקרטיה, זוכר) ויש מידתיות (נוראה אך הכרחית) בין העבירה לעונש.
בפשיזם לא.

זהו, שההפך. אני כל כך בעד מנהל ציבורי תקין, אבל מאלף ועד תו, כזה שלא מתפשר גם ובעיקר בכל הקשור לנקיון הכפיים של עובדיו עצמם. שוטר כמו הבחור המדובר שהמציא עבירות וצולם, לא היה מסיים אצלי רק בהשעיה לחודש ושלילת משכורת אחת, כי בהחלט יש מקום להניח שזו לא הפעם הראשונה שלו של השותף שלו שקפץ וצעק "אני ראיתי"..., ואם לא היה מצולם הוא היה ממשיך עם זה עוד ועוד. אחד כזה צריך להיות מפוטר מהמשטרה ללא זכויות, אם לא אפילו להיכנס קצת בפנים.
אז זהו שאתה לא.
הדרישות שלך מהמערכת, ככל שיהיו צודקות, הן לא ראליות, בו נכיר בכך.
זו השאיפה ומה שצריך להיות אבל בעולם האמיתי, ברור לכולם (אני מקווה) שזה לא אפשרי - אוטופי.
אז מה הפתרון שלך - לשבור הכל.
לתקוע לשוטר כדור בראש בגלל שהיכה ילדה. לתת לכל אחד לשים איזה צמיג שהוא רוצה. לשרוף ולצבוע מצלמות ולתת לכולם להעלים מס.
למה, כי כולם מושחתים ואם אין 100% אז כבר עדיף שיהיה 0, משום שפחות מ-100 לא מקובל עליך.
והשוטר.
ברור לך שהוא עושה את זה כל הזמן (ברור, לא) אז בואו נקפוץ מעל הצורך להוכיח את זה ונעניש אותו (במידתיות כמובן) כאילו רימה 50/100/1000 פעמים ולא פעם אחת. ברור והגיוני.
רגע. אתה לא זה שבא בטענות (כך אני מבין) לפקידי מס שנותנים שומות ענקיות. אולי הם צודקים וזה לא טעות אחת בתום לב שהתפלקה לדוח המס.
אם הוא לא רשם והעלים 1000 ש"ח "בהחלט יש מקום להניח שזו לא הפעם הראשונה שלו" והוא בטח העלים מליון או שניים ולעזאזל ההוכחות שצריך. מספיק "להניח".
אז אתה יודע מה, בו נניח שלא עצרת בעצור...
אתה קולט לאן "השיטה" שלך לוקחת אותנו?

גם זה זמני. אני חושש שלא ירחק היום שבו בשם "מינהל תקין" יסתמו לכולנו את הפה.
ואז איך תיקרא לזה?
לא תיקרא. אתה יודע למה?
בדיוק. כי זה יהיה פשיזם - ועכשיו זה לא.

זה הטריק בדמוקרטיה - כל זמן שאתה יכול לקרוא לה "פשיזם" אתה יכול להיות בטוח שזו, עדיין, דמוקרטיה.
בפשיזם אתה לא יכול לקרוא לזה כלום ובטח לא פשיזם...

עדיין:)

וואלה.
מדיון של אם לצאת או לא לצאת מהרכב בזמן..., ולמרות איזה גליץ' קטן פה ושם, זה הפך להיות דיון אקדמי על עניינים ברומו של עולם, בניגוד למה שמאיר אמר.
כך לדעתי לפחות.

zviki
08-09-11, 23:31
עכשיו אני נזכרת בכלל שאלה היו 3 באגטים קינג סייז [מחיטה מלאה] דרור אני מקווה שבזאת ציננו קצת את השרשור,עכשיו הגיע הזמן לרדת על אובייקט אחר,יש לך רעיון? אולי עמדה מס1

Bernard
08-09-11, 23:44
אני. האח של (כמו תמיד, מהגן)..
שוב באדום (לא יודע למה אבל כבר התחלתי ככה).

מה אתה אומר מאיר. מה אתה אומר.
אין עשן בלי אש, אף אחד לא נולד שונא שוטרים. ממש כמו שבכביש אתה לא פוגש את אותו קצין מלח הארץ, אלא חלק מהפקודים שלו, שלא כולם אישיות משכמה ומעלה כמוהו. הויכוח על ההתנדבות למשטרה הוא עתיק יומין ממש כמו ימי הפורומים ברשת.אפשר ומותר להתווכח על תפוחים רקובים, ומצידי שכל המתנדבים האחרים ייעלבו - את דעתי עליהם אתה יודע, ממש כמו שכולנו יודעים על פועלו המבורך של היחפ"צ שהוא לא בדיוק משטרת תנועה ובכל זאת לא תמצא אותי שם גם אם ישלמו לי, למרות שאתה חבר ואני אוהב אותך אישית ומכיר כמה אנשים נהדרים אחרים שם - כי זה בכל זאת חלק ממשטרת התנועה שמצד אחד רודפת אותי ואת הג'יפ שלי, אבל מצד שני זקוקה לי כג'יפאי וליכולותיו של הג'יפ שהיא כל כך להוטה להוריד מהכביש - הסתירה העקרונית הזו לא מפריעה לך ולכל מסנגרי המשטרה וה"מינהל התקין" האחרים? תגיד לי, מה אתה מקשקש? אתה יודע מי צריך אותך - אתהואני וכל יתר המשתמשים בכביש. אם אתה לא תעזור לפנות את הדרך, אני אהיה תקוע שם ולא המשטרה. קפיש? זה נקרא "לתרום לחברה" - יענו להתנדב. לחברה, לי לך. לא למשטרה. אתה חושב ש"למשטרה" איכפת אם תחכה לגרר שלה עוד שעתיים? לך איכפת.שיהיה לכם לבריאות ושתהנו. לי היא מפריעה וחצי, ולא יעזור כמה שמפקד אגף התנועה הוא קצין נועז, מלח הארץ ופלפל ההרים. ועדיין כל הדעות בעניין הזה לגיטימיות ואני לא בעניין של סתימת פיות לאף אחד. איומים וחרמות זה באמת עניין לאתר ההוא, ומי שזה הקטע שלו, מוזמן בכבוד ללכת לשם ולהצטרף לויכוחי של מי הכי גדול הבלתי מסתיימים, ממש כמו בשנת 2001.

הבית שבו אני גר אולי מבולגן, אבל "הבית" אליו אתה מתכוון מסודר מאוד, תודה רבה:
- להבדיל מיותר מדי ג'יפים משופרים בכבדות ובניגוד לכל חוק ותקנה אפשרית ששיכים למתנדבי משטרה שמדברים גבוהה-גבוהה על הצורך בשמירת החוק כלשונו, האוטו שלי דווקא חוקי לגמרי ... (וזה לא מפריע למשטרה להמשיך לרדוף אחריו ללא לאות, הפעם האחרונה ביום חמישי לפני שבוע, כשחזרתי ממשמרת לילה בעיתון. מצומת חולון עד הבית הם נסעו אחרי, המשועממים. בדיקת הרשיונות התבצעה בחצר שלי בשתיים לפנות בוקר. בסוף הם ריחמו עלי, ראו שאני גמור מעייפות)
- אני לא לוקח שקל בשחור (וזה לא מעניין את מס הכנסה. הרי כל עצמאי הוא גנב ורמאי)
- אני לא מבצע עבירות תנועה (אין שום דו"חות, אפילו לא על חנייה, כבר יותר משלוש שנים. לא כולל שתי הורדות מהכביש - אז מה אם האוטו תקני ותקין? את מי זה מעניין בכלל. העיקר שיש לנו "מינהל תקין" ושוטרים-נושכים שמשוחררים ברחובות בלי רצועה ומחסום).
- אותו "ג'יפאי" שרץ להלשין על החברים שלו ושולח מכתבים למכוני הרישוי, לא שווה יריקה - לא בעיני וגם לא בעיניך. כוס מים לא הייתי נותן לו.

הפריע לי שיוסי הכליל בכזו קלות שכל הציבור עבריין עוד פעם נעלב?! ומה אתה עושה, לא אותו הדבר?, זה מייצג בעיני את הגישה של יותר מדי שוטרים בשטח ומתבטא ביחס שאנחנו כאזרחים זוכים לו מידיהם. אבל עכשיו מפריע לי הרבה יותר שהוא נפגע ממני למרות שלא כיוונתי אליו אישית. הוא איש יקר ולא התכוונתי להרתיח אותו ככה לקח ללב בלי סיבה או צורך. יעבוד קצת הלילה, ינוח בבוקר, יחשוב על זה קצת, יקרא מה כתבת וירגע..אני מקווה. רע לי עם זה.

לשאלה על השוטרת? היא היתה בחורה יפה מאוד.
מסתבר שלצורה המושכת מתרגלים מהר, לטמטום ולרדידות לא כל כך. קפיש?....:)
נו, ולמה אתה חושב שהיא "שוטרת לשעבר"? למרות הזילזול שלך, גם למשטרה, כנראה, יש גבולות..:)

דרור ברלי
09-09-11, 01:02
ועכשיו אני בשחור...

זה לגיטימי לצורך הויכוח אך אם תחשוב על זה קצת, תראה שזה בכלל לא לגיטימי - בדיוק מהסיבות לגביהן אתה הזהרת את יוסי - אתה יודע, הסתה, הכללה, ציבור שלם שבסך הכל, תרצה להודות או לא, פועל לטובתך ובשבילך (ותמיד יש חריגים, אני יודע)..
פועל לטובתי ובשבילי? זו דעתך ודעת ושל מי שמגייס אותם. לדעתי הם קיימים כדי להציק לי בדרכים ולשדוד ממני מסי דרכים לטובת קופת האוצר. כך אני רואה את זה.

שוב, טול קורה מבין עיניך - אתה הכללת והסתת וזה נראה בעיניך לגיטימי אך אינך מוכן לקבל שכוללים אותך בתוך ציבור שידוע כמי שמשנה ומגביה ועושה - אנחנו ציבור "יעד". נחשדים ככאלה שמשנים ומגביהים ואותנו בודקים (לא מטרטרים, בודקים) - הכללות.
זה נפלא לדעת שאני ציבור "יעד". לצורך זה הם עוצרים אותי לבדיקה בכל שני וחמישי. אבל אם גם אחרי הבדיקה השוטר/בוחן ממציא לי תקלות שלא היו ולא נבראו וגם מרביץ נאום בגנות כל הג'יפאים ואיך כולנו רוצחים וצריך להוריד את כולנו מהכביש?... ואם היית פוגש מישהו ברחוב שהיה מעכב אותך פיזית ומתעקש לצעוק עליך שאמא שלך ז...ה? לא היית מפוצץ אותו? אבל כשהשרץ הזה לובש מדים כחולים ומקיא עליך את האשפה שלו בצורה כזו ואתה לא יכול לעשות כלום בקשר לזה כי אתה "קבוצת יעד" וכמו שנגיע עוד מעט לזה, מבחינת המערכת כולנו עבריינים ואנחנו אלה שצריכים להוכיח שלא...? זה לא טרור לשמו?... ד"א רוצה שם ומספר אישי של השרץ הזה?...

גם אני מצפה לזה, בדיוק כמוך ואם היה מספיק כסף/זמן/מועמדים איכותיים, קורס שוטריםהיה אורך יותר מ 3 חודשים, היו מלמדים שם יותר חוק ופרשנות ולא היו מפסיקים את הלימודים כל הזמן לכל מיני "תיגבורים" בהר מירון/רוטשילד/ירושלים/איילון/גהה/כביש 1 לפנות/להגן על כל מיני "מוחים".
כמו שאמרתי, אתה (ואני) מקבל מה שאתה משלם עבורו - ומזל שיש את המתנדבים, כמו מאיר ואחרים, שעוזרים אחרת היה המצב גרוע הרבה יותר - ואתה/אתם אפילו לא יודעים כמה..
אני לא זה ש"משלם" לו את המשכורת המבזה שלו, למרות שהיא בהחלט משולמת מכיסי, ואם זה היה תלוי בי המשכורת הזו היתה גודלת פי 3, אבל בתמורה כל הבבונים שמשרתים היום במשטרה היו עפים לאלף עזאזלים ובמקומם היה מגיע כוח אדם איכותי באמת, אבל עזוב את זה. מה אני? בסך הכל אזרח, ואני מקבל מעובד הציבור העילג הזה לא רק סתם שירות רע (במקרה הטוב), אלא שלעתים (במקרה הנפוץ) הוא ממש מתנכל לי. שוב - כי לפי תפיסת העולם של שוטר, הרי אני כאזרח מראש חשוד כעבריין. פשוט כי אני קיים.

אוח... אם רק היית יודע כיצד הדברים פועלים...
אני אנסה להסביר (בלי ציניות).
בנוסף ובשל הבעיות האובייקטיביות שהעלתי עד כה (שכר, הכשרה ומועמדים איכותיים).
כמו שהסברתי קודם, המשטרה מחולקת לאגפים שונים הן לצורך ייעול, הן לצורך שליטה (במערכת) והן לצור התמקצעות.
לדוגמא שהבאת: אגף התנועה מתוקצב בניפרד מאגפים אחרים בשל החשיבות שלו ועל מנת שלא ילקחו ממנו תקציבים/כוח אדם לצרכים אחרים וחשובים.
חלק ניכר מהתקציב מגיע מגופים חיצוניים שמתנים את "תרומתם" בייחוד התקציב לאגף זה בלבד - ובצדק.
מסיבה זו, אגף התנועה הוא אגף ארצי ולא מחוזי/מרחבי, היינו פועל עצמאית בכל הארץ, ללא מגבלת סמכות ועוסק בתנועה .
לאגף התנועה יש מרכז שליטה (משל"ט) נפרד משלו ושוטרי התנועה עוברים הכשרה מוכוונת תנועה.
הסיור בישובים שייך לאגף אחר ולו סמכות מקומית, היינו למקום שבו הוא מוצב. הסיור מופקד על הטיפול באירועי "תגובה" (קריאות מאזרחים) וסדר ציבורי (שהאירוע שציינת נכלל בו).
לסיור יש משל"ט משלו - מוכר כמוקד 100 - שלמרות שיש לו קשר למשל"טים אחרים, מיועד לטיפול ומענה לאזרחים בישובים.
כשאתה מתקשר 100, אתה מופנה ישירות למוקד "הסיור" אליו אתה "שייך" ולמוקד זה סמכות להפעיל ולהורות לטפל באירועים שמגיעים אליו רק לניידות השייכות לו.
אני מבין שאותך, כמקבל שירות, לא מעניינת ההפרדה הזו אך כך הדברים עובדים ולמען האמת, טוב שכך אחרת כל מפקד היה "מושך" את המשאבים לכיוון שלו ואחרים היו ניזוקים.
אולי נכון שבאותו רגע נראה היה לך השחרא-קות הן הן הדבר החשוב ביותר אבל אני מבטיח לך שלא סתם לא שלחו ניידת אלא היא עסקה בדבר (שאזרח אחר חשב שהוא..) קצת יותר חשוב.
ואם היית יודע איזה עומס מוטל על המוקד והסיירים, לא היית ממהר להשמיץ.
רק שתדע, לכל סייר יש זמן מוקצב (קצר מאוד) להגיע לכל אירוע. הוא חייב לדווח (בכתב) מתי קיבל את האירוע,מתי הגיע, אם לא עמד בזמן - מדוע, מה עשה ומתי עזב את המקום.
יש קצין ממונה שמאזין לרשת הקשר ומתערב, אם יש צורך - ויש, בניהול סדר ההיענות לאירועים.
כל המעורבים, מוקדן, סייר וקצין חייבים בדין וחשבון להחלטותיהם במידה ויש תלונה ונערך תחקיר לגבי כל תלונה על אי הגעה/עמידה בזמנים.
שום דבר לא שרירותי ולא מכוון לטירטור מאחד לשני (ותמיד יש חריגים)
הסברת את זה ממש טוב, ועדיין - לאזרח שנמצא במצוקה וזקוק לשירות מהמשטרה, כל ההסבר זה ממש מייגע ולא ממש מעניין, ממש כמו שהוא לא נותן שום פתרונות. אתה חושב שבשתיים בלילה, כשחבורה של איזה חמישים ערסים עושה רעש אימים ברחוב, כולל רייסים וחרקות, ואצלנו בבניין ילדים קטנים מתעוררים מהרעש ובוכים, אז משנה באותו רגע מי תרם את התקציב לאיזה אגף במשטרה?.... אתה בכלל מנסה להבין איך דברים נראים לא מהפוזיציה לש שוטר, אלא מזו של אזרח? מבחינתי כאזרח, כולכם לובשים את אותם מדים, נוסעים באותן סקודות, כולכם מבחינתי שוטרים. אז מארב הלייזר נשאר במקומו, הרעש והבלגן ברחוב נמשך, לתפארת הסדר והארגון של המשטרה.

שוב, הראייה שלך את תפקיד המשטרה די, איך נגדיר בעדינות, מגמתית (?) שלא לומר (בעדינות) נאיבית...
אתה לא הייתי רוצה לדעת מה היה קורה ומי היה משלם אם לא היו מתנדבים, שממלאים את החוסר בשוטרים...
רק להזכיר לך, שמתנדבי משא"ז מנהלים חיפושים אחר נעדרים, מבצעי מעצר שב"חים, הצבת מחסומים (להם סיבות מבצעיות רבות), סיוע ליחידות בילוש/נוער מרחביות/תחנתיות וכן, גם תפיסת עברייני תנועה.
בשבילך, על חשבון זמנם הפרטי ובמסגרת החוק ולהגן פיזית על קיומך, תרצה או לא (להזכירך מי עצר את אחד הבעלים ה(כמעט) רוצחים בצפון ואל מי באו בטענות כשלא הצליחו לעצור, במקרה אחר).
הכל טוב ויפה. טוחנים לנו בסרטים סוג ד' ומלמדים אותנו מאז שאנחנו ילדים, וגם אנחנו מלמדים את ילדינו שהשוטר הוא הבחור הטוב.הוא שומר עלינו מפני פושעים. במציאות, הילד מתפכח מהר מאוד מהאשליה הזו. כיהשוטר היחדי שהוא רואה ופוגש זה במסגרת מארב מתוכנן שאבא או אמא שלו נופלים אליו ונאלצים להיפרד מהרבה מאדו כסף. לעומ תזאת כאשר גנבים פורצים לכל הדירות בשכונה, ושבבוקר אבא קם לנסוע לעבודה ואין אוטו, ואף פעם לא תראה שוטר שיבוא לשם סתם כדי לסייר ולהרתיע - מה אנחנו צריכים לחשוב? מה צריך להסביר לילד ששואל שאלות קשות - שהמשטרה קיימת בשבילנו או נגדנו?

ומי אשם, דרור, אם לא אנחנו ואתה בניינו?
כן, כולנו אשמים, כי אנחנו כמו רובוטים, משחקים לפי הכללים של השיטה. כדי שהשיטה תשתנה צריך להזיז אותה - ואתה יודע שהיא לא תזוז אם סתם נבקש ממנה יפה. היא תזוז רק אם נזיז אותה. בנחישות, ואני בכוונה לא רוצה לומר "בכוח".

בודאי שאני יודע ולרגע לא שמתי עצמי קדוש.
אבל אתה לא מצפה ששוטר/בוחן יעשה לכל אחד מבחן אם הוא מבין את משמעות השינויים וכיצד פיצה היכן שצריך ויבדוק את טיב עבודתו ויקח בחשבון שאני/אתה גאונים ואחראיים ושאפשר לסמוך עלינו - העצמך אמרת: בגדול, אין פה תרבות נהיגה. אז למה שיסמכו?
אל תהיה... נאיבי.
אני עוד זוכר את כלי הרכב "בבור". כמה אסונות-מחכים-להתרחש היו שם. וכל אחד מהם שונא את השוטר שהוריד אותו מהכביש וגאה איך עבד על כולם, כשהצליח.
אבל עליך ועלי, השוטר צריך לסמוך (וזה מביא אותי להמשך - בהמשך).
כולנו יודעים מה מותר ואיך צריך לעשות וכמה צריך כדי "להכשיר" את מה שעשינו ולא עושים את זה, אז אל תעשה מאלה שתופשים אותך/אותי/אותנו פסיכופטים/רעים/פשיסטים - לקחת סיכון. אם לא נתפשת - אשרי לך. אם כן...
מכיוון ש"אינך קדוש" כפי שאתה מתאר, משמע אתה עבריין - אל נא תנאם לי על מה שצריך להיות. האם השוטר עצמו מבין לעומק על מה הוא מדבר? ממפגשים איתם לא ממש נראה לי. מבחינתם הכל צריך להיות "מקורי", גם אם במצב מזעזע, ולא "משופר" חדש ובטיחותי... כי שוב - מה הוא מבין?

ודיעה אחרת מזו פתאום הופכת ללא לגיטימית, כי..אתה אמרת...http://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/images/smilies/smile.png

תראה, אני לא בא, חלילה, לזלזל בהשפעת מה שראית עליך ובטח שלא אומר שזה בילבול מוח - זה לא.
אני גם לא יודע מה קרה שם ורק רוצה לקוות שמי שעשה מה שתארת שילם על ואני מכיר שוטרים שנכנסו לכלא (ממש כך) על פחות ממה שתארת.
כדור בראש? לא יודע אבל נשמע לי כאילו מי שיורה למישהו אחר כדור בראש על דבר כזה, די מקורן את התחמושת שלו לעומת, נגיד, דקירה של 3 ילדים ישנים, שהם במקרה גם הילדים של הדוקר...
יענו, פרופורציות בן אדם.
לי יש מראות קשים של כל הפיגועים בת"א, ואני לא רוצה לתקוע כדור בראש של כל פועל ערבי שמרצף לי בבית.
יש לי גם מראות קשים של שני חרדים שסרבו למסור פרטים פרטים אחרי שניכנסו באופנוע של זוגתי (שתחיה) בזמן שרכבה ברח' יצחק שדה והתנפלו עלי עם רצח בעיניים (לעיני עשרות עדים, ד"א, שלא עזרו לי..), כשהגעתי למקום והתעקשתי שיחכו למשטרה...
אני לא מרגיש צורך לתקוע כדור בראש של כל חרדי...
ואני גם לא רואה בכל אחד מאלה שציינתי "קלגסים"
ובין 4 שוטרים סדיסטים שפגשת ב-1994 אין דבר וחצי דבר לדמוקרטיות של ישראל.
ודרך אגב, לצורך הפרוטוקול - ב-1994 לא היה "יס"מ"...

שמע, הם לבשו מדים בצבע אפור כהה כמו של יס"מ היום. לא ניגשתי לשאול אותם לאיזה יחידה/ענף/מחוז/אגף הם משתייכים. נראו לי כמו יס"מ. כשאני אומר ש"בא לי לתקוע להם כדור בראש", זו תחושה אישית שלי ואני לא אמרת ישבא לי לעשות דבר כזה לכל שוטר אלא לארבעת המטורפים הללו בלבד. הם התנהגו כמו חיות טרף, אני מאוד מקווה שמישהו התלונן על מה שהם עשו והלך עם זה עד הסוף, שהם נשפטו על כך ושילמו מחיר כבד. אף אחד לא הזמין אותי להעיד ואם הייתי מוזמן, הייתי עושה זאת בחפץ לב - אין מקום לחיות אדם כאלה בחברה אנושית. אבל אנ ימשוכנע שהמערכת מספיק מושחתת וצבועה ומגינה על שוטרים כאלה. ברור שאי ןבין התנהגות כזו אי שם ב-1994 לבין הדמוקרטיה. גם אין בין השוטרים שדרסו עם סוסים את מתיישבי עמונה לבין דמוקרטיה.

לא קשור לגיבור ולא "יגרור" אותה, כמו שאתה קורא לזה או יעצרו אותה תוך הפעלת כוח סביר (גרר אות לניידת, לא ירה, לא תלה, לא ...) לא משום שהיא חצתה כביש במקום אסור - על זה נותנים דו"ח ברירת קנס - אלא משום שהיא סירבה להזדהות על פי דרישה, סירבה להתלוות אליו על פי דרישה והתנגדה למעצר, לאחר שני הפרטים שצויינו לעיל - על פי החוק.
ואולי זה יפתיע אותך, אבל דומרני מעולם (מעולם) לא התנגד להזדהות ואו להתלוות או להעצר אבל אם תירצה אפשר להרביץ לו, ככה סתם. לרצות אותך, אם תתעקש.
אני רוצה לראות את אותה אישה (לא רוצחת/שודדת/גנבת/עבריינית) מעיזה לא להענות לדרישות שוטר בארה"ב/צרפת/אנגליה/כל "דמוקרטיה" שתבחר.
ואני שואל שוב, מה היה על השוטר לעשות?
מי בכלל ישמע לו בפעם הבאה שידרוש (שים לב, ידרוש. לא יבקש. ידרוש - זה החוק) להזדהות/להתלוות/לעצור? למה שזה שחטף לאימך הקשישה את הארנק בכלל ישים על שוטר כזה, שאזרחית "פשוטה" אפילו לא "שמה" עליו?
למה שזה שנוסע ללא טסט ימע לשוטר שמורה לו לעצור בצד?
הוא יברח, השוטר ירדוף אחריו, משום שלך תדע מדוע הוא בורח (לא סביר שיברח בגלל טסט, שהרי זה לא שווה בגלל קנס קטן, לא) ואז ידרוס שניים ויתנגש בעץ ויהרג והשוטר אשם - הרג שלושה בגלל טסט.
או ההוא שלא עצר במחסום (סתם מחסום ביקורת רשיונות) ודרס את השוטר במצפה רמון, בגלל שלא היה לו רשיון - השוטר התאבד בגלל רשיון, כן?
ולמה שהחוסמים את נתיבי איילון, בגלל כל סיבה חשובה שנראית להם - ובטח יותר חשובה מהסיבה שהנהג שהם חוסמים צריך להגיע לאינשהו, יזוזו כששוטר מורה להם או יזדהו כשהם נעצרים ומובאים לבית משפט, הרי הם לא רצחו. כולה עמדו על הכביש...
הלו!
ברגע שהיא הפרה הוראה של שוטר, שניתנה כחוק ובסמכות, היא עבריינית - לא פחות. מנהל תקין, לא?
לא בגלל מעבר החצייה, בגלל שהיא לא הזדהתה וסרבה לעיכוב והתנגדה למעצר.
תרבות נהיגה ודמוקרטיה זה לא אומר אנרכיה.
בינתיים כבר היו לפחות שני מקרים מתועדים של שוטרים שפתחו במרדף אחרי אופנוענים שסרבו לעצור, וגרמו לתאונות שבהן נפגעו אנשים כול לשוטרים, והיו גם הרוגים. אז למה באמת שיצייתו לשוטר?... והאם כתיבת עוד דו"ח תנועה אכן מצדיקה סיכון חיי שוטרים ועוברי אורח.
מי שמתנגד למעצר הוא אידיוט. נותן למשטרה תחמשות כדי שתשמש כנגדו בהמשך. דומרני לא טיפש, יודע שמחפשים אותו. למה שיסתבך עם החוק בגלל שטות כזו כמו להתנגד למעצר? הוא הולך למעצר עם חיוך, ומשוחרר אחרי חצי יום.

ברור, זה הרי זועק מכל מה שאתה אומר, עם חריג אחד!
לא אתה.
שהכללים האלה לא יכולו עליך.
שלא יכללו אותך בקטיגוריה שאתה נגדה.
ואני שואל אותך, מי יחליט מי ילך לאן/שפלוני מוגדר "ראש משפחת פשע", השילטון?
אתה סומך על השילטון (להזכירך, מדובר ב-120 הליצנים שלך) בזה אבל לא איפה לשים מצלמת מהירות?
ואם ה"שילטון" הזה יטעה או לא ישקול טוב או, גרוע מכך, בכוונה, מתוך מניעים פסולים, ירצה "לטרטר" אותך ויחליט שאתה ראש משפחת פשע, מה יהיה אז?
השלטו ןהזה טועה ושוגה בשיקו להדעת כבר המו ןזמן.
ההגדרות "ראש משפחת פשע" והגדרות דומות, הן הגדרות מודיעניות של המשטרה שזכו לפופולריות פופוליסטית של התקשורת.
זו הגדרה כוללנית, שברוב הפעמים לא מתייחסת בכלל למשפחה...
אני לא רוצה ש"השילטון" יחליט שמי ש"המשטרע" (פתאום אתה סומך עליה) תחליט שהוא "משהו" כזה או אחר, זכויותיו יפגעו כהו זה. חושבים, מעריכים - תוכיחו, לפי כל הכללים. בלי הנחות. שלא תהיה טעות.
שלא יבוא מישהו פתאום ויחליט שאת הזכויות שלי אפשר קצת לכופף.
שלא יהיה פה פשיזם, חלילה.
וככה נקרא למה שאתה רוצה - פשיזם, דרור.
ברגע שאתה מתחיל לחלק אנשים (רעים ככל שיהיו) לפי זכויות אדם שמגיעות להם, במיוחד בפן הפלילי, אתה לא יודע לאן תגיע (והגיעו!).
קוראים לזה "מדרון חלקלק" בעגת המשפטנים.

אני דווקא הייתי שמח אם היה מתברר שמישהו שמסוכסך איתי הוא גם עבריין כזה שישלם על מעלליו, על הדרך כזה.
אבל עזוב אותי (ואותך).
איך יתפשו את כל המעלימים האלה בלי מידע (הלשנות, כלשונך). הרי הם לא בדיוק מפרסמים את העלמות שלהם ואתה לא רוצה "שיכנסו אליהם לתחתונים" ויגלו לבד...
הם לא מבקשים ממך להוכיח, הם מבקשים ממך לדווח ולך, כעצמאי, יש יותר אפשרויות (ומוטיבציה) להעלים מאשר לשכיר, שהמס יורד לו במקור.
מה לא מובן?
הכל מובן. מספיק שאני עצמאי כדי שהמערכת תקבע שיש לי אינטרס לתחמן ולהעלים מס, ובכך היא הופכת אותי אוטומטית לחשוד?...
אז למה שוטר, שיש לו אינטרס לא פחות ברור למלא פנקסי דו"חות כדי שהמפקדים שלו יראו כמה הוא חרוץ וראוי לקידום, לא חשוד כמי שמזייף אותם?....

ושוב - יש חריגים ויש מושחתים וצריך לטפל בהם - אבל אצלך אין חריגים. המערכת כולה (כנסת, ממשלה, מיסים, משטרה, תחבורה) מושחתת.
המערכת אכן מושחתת ורקובה. פרשיות השחיתות נחשפות חדשות לבקרים - השחיתות ברשות המיסים, מפכ"לים עברייני מהירות, שרים שהולכים לבית הסוהר, רבאק - נשיא מדינה מואשם באונס... מה עוד אנחנו רוצים? מה עוד צריך כדי לשכנע אותך שהמערכת רקובה מהיסוד?

לך צריך להאמין, תמיד. לעבריין לא. לך כן.
אני מזכיר לך שהעבריין היה גם הוא "אתה" עד שנתפס וזכה לתואר, שמקובל עליך, "עבריין".
לצורך העניין, אני לא מכיר אותך. אולי אתה עבריין. אני רוצה שיתייחסו אליך כמו אל עבריין - זכותי, לא?
אם אתה כשוטר מתייחס לכלל הציבור כאל עבריין - את זה אני לא מוכן לסבול.

מי אומר שלא? מי החליט? אתה? אתה לא קצת משוחד בעניין?
ובכלל, מה הרעיון של המאגר, אם רק מי שכבר תפסו אותו נמצא שם (זה כבר יש, ד"א).
בני סלע (העבריין "האמיתי" שלך) לא היה במאגר. בגלל זה הוא אנס באכזריות לא מתוארת (לא פורסם חלקיק ממה שעשה) למעלה מעשר בחורות עד שניתפס.
גם הוא לא היה "עברין" עד שנתפס.
לעומת זאת, מי שיהיה במאגר ולא "יתפס" (משום שלא עשה כלום..) לא יהיה עבריין - עבריין, להזכירך, הוא מי שעבר עבירה ונתפס.

ובכלל, שוב, מי אומר שאתה לא "עבריין". אני לא רוצה לחשוב מה יגלו עליך כשתיכנס ל"מאגר". אולי כל הטענות שלך יתגלו כ"מגמתיות"...http://jplg.jeepologltd.netdna-cdn.com/images/smilies/smile.png
ביום שכולנו ניכנס למאגר, אני אעשה כל מאמץ לא להישאר כאן.

וחוץ מזה, קראת מה כתבתי על WAZE ולא עשיתי כלום, באמת..
זה מזעזע. גורם לי לרצות להשליך את הסמארטפון החדש לאסלה.

תקרא את זה שוב ותנסה למצוא את חוסר ההיגיון שבדברים שלך.
אני אנסה לכוון אותך קצת "בני סלע לא יאנוס אף אחד, אם אחד כמוהו ייכנס למאסר..." - כאילו, איך יתפשו אותו ואיך יוכיחו שזה הוא, בלי מאגר?
דרור, תתאפס.
אנ ימאופס כל הזמן, זה אתה שדבריו מלאים בסתירות. אז איך תפסו אותו? הרי עובדה שנתפס, והרי לדבריך הוא לא היה במאגר....

וכן, זה אחד הסממנים של פשיזם - חוסר התאמה בין העבירה לעונש.
כאילו, אני יודע שזה נשמע לא פופלרי אבל, אם על אונס יאסר עולם עד סוף ימיו, מה עם עבירה חמורה יותר כמו רצח?
עד סופ ימיו + יום?
כאן אנחנו גולשים לנואא אחר. לא פעם ולא פעמיים כתבתי ואני עדיין בדעה שעבריינים פליליים צריכים לחטוף עונשים כבדים מנשוא. 30 שנה עבודות פרך לגנבים ועד עונשי מוות לרוצחים ומחבלים. וז הכבר לא קשור למשטרה טאלא למערכת המשפט ולכנסת, שצריכה לשנות חוקים. זה כמובן לא יקרה כאשר הפרלמנט עצמו מלא בפושעים פליליים.

והשוטרים האלה שלך, מ-1994? הם כמו בני סלע? או אולי גרועים יותר (כדור בראש)?
אני לא רואה הבדל גדול. חיית טרף מול חיות טרף. מה ההבדל? שהם היכו בחסות החוק?

בדמוקרטיה יש זכויות לכולם (דמוקרטיה, זוכר) ויש מידתיות (נוראה אך הכרחית) בין העבירה לעונש.
בפשיזם לא.

אז זהו שאתה לא.
הדרישות שלך מהמערכת, ככל שיהיו צודקות, הן לא ראליות, בו נכיר בכך.
זו השאיפה ומה שצריך להיות אבל בעולם האמיתי, ברור לכולם (אני מקווה) שזה לא אפשרי - אוטופי.
אז מה הפתרון שלך - לשבור הכל.
לשבור הכל? להשליך מהמערכת שוטר מושחת ושקרן שנתפס על חם ותועד קבל עם וערוץ 2, זה "לשבור הכל"?... מי שאמור להיות אמון על האמת ועל אכיפת החוק וסורח בתפקידו? לא בטעות, לא בשוגג, אלא בכוונה תחילה?.... תיכף גם תרחם עליו. לא שכנעת. נקסט.

לתקוע לשוטר כדור בראש בגלל שהיכה ילדה.
מעניין היה לראות איך היית מדבר אם זו היתה הילדה שלך. כמה קצף היה ניתז לך מהפה. מעניי ןאיך היה מגיב אחד השוטרים המכים הללו אם היה מדובר בבת שלו.
כי או שאתה בנאדם או שאתה חיה. כשראיתי באינתיפאדה הראשונה איך כמה חבר'ה שלנו התעללו בערבים, הייתי מזועזע מזה. לא שאני שמאלני או משהו (חס וחלילה) אבל כל הקטע של האלות וההשפלות שאנשים ביצעו בעצירים כפותים לא בא לי טוב, וגם היה לי סיפור שלם בגלל שמנעתי בכוח ממישהו להכות עציר כפות. היה לי ברור אז שמי שמכה היום ערבים, מחר יכה גם יהודים, ומחרתיים יכה גם אותי או את אמא שלי. כי זה לא את מי אתה מכה, כמו עצם נתינת המכות. הסאדיזם והפורקן שבאלימות לשמה. מסתבר שיש גם בתוכנו הרבה בהמות-אדם - בהפגנה ההיא בירושלים ב-1994 קיבלתי את ההוכחה ישר לפרצוף.

לתת לכל אחד לשים איזה צמיג שהוא רוצה. לשרוף ולצבוע מצלמות ולתת לכולם להעלים מס.
בעניין הצמיגים - למה לא? אפשר גם לעשות את זה בצורה חוקית ומסודרת. לך תעבור בדיקה במעבדה מוסמכת שתוכיח שהאוטו בולם ופונה כמ ושצריך. שיעלה כסף אבל יהיה חוקי. אם זה חוקי במקומות אחרים, לא צריכה להיות בעיה עם זה גם כאן.
אתה עצמך לא חיכית שמשהו מכל זה יהיה חוקי. הלכת וביצעת במכוניות שלך שינויים מרחיקי לכת הרבה יותר מהחלפת צמיג. אני טועה או לא?... כי אם זה נכון, אין לך זכות להטיף לי מוסר.

לשרוף מצלמות מהירות זו צורת ביטוי של מחאה אזרחית על גזירה שהציבור מתקשה לעמוד בה. ואל תיתמם - בכל העולם אזרחים פוגעים במכוון במצלמות המהירות - כן, זו עבירה חמורה על החוק ומי שנתפס משלם את המחיר. כאן בהחלט יש ל יבעיה - מצד אחד זו עבירה בוטה עלהחוק. מצד שני מדובר ב"חוק" שמטרתו לשדוד אותי. לפגוע בי במזיד. אז מצד אחד אני מצדיע לזה שפוגע במצלמות, מצד שני זה עבריין פלילי לכל דבר ועניין... כאמור - בעיה. מסוג הדברים שרק מהפכה תשנה.

והשוטר.
ברור לך שהוא עושה את זה כל הזמן (ברור, לא) אז בואו נקפוץ מעל הצורך להוכיח את זה ונעניש אותו (במידתיות כמובן) כאילו רימה 50/100/1000 פעמים ולא פעם אחת. ברור והגיוני.
לחשוד בו שזו לא הפעם היחידה בה הוא שיקר והפיק דו"חות מפוברקים זה לא פחות הגיוני מהגישה של מס הכנסה שאני כעצמאי, רמאי ותחמן ובעל אינטרס להעלים מס, ולכן למערכת יש זכות לפסול לי ספרים עד שבע שנים אחרונית...

רגע. אתה לא זה שבא בטענות (כך אני מבין) לפקידי מס שנותנים שומות ענקיות. אולי הם צודקים וזה לא טעות אחת בתום לב שהתפלקה לדוח המס.
אם הוא לא רשם והעלים 1000 ש"ח "בהחלט יש מקום להניח שזו לא הפעם הראשונה שלו" והוא בטח העלים מליון או שניים ולעזאזל ההוכחות שצריך. מספיק "להניח".
בשביל זה עיתון גדול ערך תחקיר, והתברר שהמערכת אכן לא צדיקה בלשון המעטה, שיש לפקידים מכסות לא רשמיות אבל הם מחוייבים לעמוד בהן, ושבגלל זה פקידי המס האלה ממציאים שומות לא הגיוניות ואנשים מתאבדים בגלל זה. רוצה לערוך שיחה מאד מעניינת עם גברת אחת, בכירה לשעבר במע"מ? אם היא, שהיתה חלק מהמערכת, מתארת את מה שקורה שם כ"אימפריית רשע", מה יש להוסיף?

אז אתה יודע מה, בו נניח שלא עצרת בעצור...
אתה קולט לאן "השיטה" שלך לוקחת אותנו?

ואז איך תיקרא לזה?
לא תיקרא. אתה יודע למה?
בדיוק. כי זה יהיה פשיזם - ועכשיו זה לא.

זה הטריק בדמוקרטיה - כל זמן שאתה יכול לקרוא לה "פשיזם" אתה יכול להיות בטוח שזו, עדיין, דמוקרטיה.
בפשיזם אתה לא יכול לקרוא לזה כלום ובטח לא פשיזם...
כאן אנחנו מסכימים. אנחנו עדיין לא בפשיזם, כי אז באמת לא נוכל לדבר חופשי. אבל אנחנו צועדים לשם בביטחון.
רק תן עוד קצת כוח להשחית למשטרה, לרשות המיסים, למשרד התחבורע, למאגרי המידע, ועוד תראה לאן נגיע.

Bernard
09-09-11, 09:40
דרור, זו בטח היתה השעה.
אחרת לא ברור לי איך אדם עם אינטיליגנציה כמו שלך (ואני מעריך אותה על סמך מספר המפגשים והכתיבה) לא הבין (או לא רוצה להבין, שזה לא קשור לשעה) מה אמרתי.
בקיצור ולא לפי הסדר:

כמו שאמרתי. אני לא צדיק ואני לא מטיף לך ומוכיח אותך על שינויים שעשית (טוב, לא עשית. הכל חוקי). מה שאני אומר שאל תיילל כקוזק הנגזל כשאתה מוגדר כשייך למגזר חשוד וניבדק לפרקים ובטח לא כשתופסים אותך - זה הכל. אתה עושה הכל בעיניים פקוחות אז תפסיק לבכות. זה מה שאמרתי ועדיין אומר.
אין אצלי שום סתירה. בני סלע לא היה במאגר (וגם השתדל מאוד לא להשאיר DNA והיה קשה להשיג ברוב המוחלט של הזירות) ולכן לקח כ"כ הרבה זמן לתפוס אותו ולכן אנס כ"כ הרבה. יש עוד "כמה" כאלה, שממתינים למאגר על מנת להיתפס...
אולי זה לא מעניין אותך איך דברים פועלים ועובדים אבל מה לעשות, זו המציאות בכל גוף. אתה רוצה פתרון כאן ועכשיו ולא מעניינים אותך "הפרטים הקטנים" ובצדק אבל... תתבגר ותפנים. אתה כתב רכב וההוא כתב פוליטי. אתם באותו עיתון ולא עושים אותה עבודה.
באמת הייתי רוצה לראות את רשימת ה"עצירות" שלך ע"י המשטרה. משום מה נראה לי שזה קצת פחות מ"כל שני וחמישי". ואם השוטר "מקיא" עליך וכו' - תיתלונן. הוא החריג. יטפלו בו. אני לא חושב שיתקעו לא כדור בראש אבל אולי, אולי, ירצו אותך..
שוטר לא חושב שאתה כאזרח חשוד מעצם קיומך. אתה חשוד (ויותר מזה) כבעל ג'יפ שמשנה דברים שלא על פי החוק ומיילל כבודקים אותו שזה רק בגלל שהשוטר מושחת.
באמת נראה לך שהמשטרה יכולה לשמור על כל בית/רכב/אדם נגד כל עבירה? אל תהיה ילד. זה שאבא קם לעבודה ואין אותו לא אומר כלום, מלבד העובדה שיש גנבים. וזה שילד רואה ששוטר נותן לאבא שלו דו"ח, שגוזל ממנו הרבה כסף אומר רק שאבא שלו עבר עבירת תנועה ותפסו אותו. הילד לא היה רואה את זה אם היית נוהג כחוק או שלא היו תופסים אותך.
החוק לא מוצא חן בעיניך (ובעיני)- תשנה אותו (יש דרכים, אתה יודע. דמוקרטיה) מה אתה קופץ ובוכה כשאתה עובר עליו ביודעין ונתפס?
נכון, השוטר לא מבין וגם לא צריך להבין. הכל צריך להיות מקורי, גם אם ההוא במצב מזעזע. לשם כך יש טסט. וגם אם הוא מקורי ובמצב מזעזע יותר מידי, מורידים מהכביש. שוטר עוצר, מזמן לבוחן (עם הגבלת זמן בנהיגה) ובוחן (שמבין) מחליט אם להוריד או לא. ואם המצב עוד יותר מזעזע (ואני מדבר רק על מקורי), שוטר מוריד מיד.
שוטר לא צריך להבין מס' 2: לא "מקורי" - אסור. השוטר לא בוחן ולא מדען ולא מומחה בפיזיקה. יש אישור לצמיגים? לא? אסור. יש אישור להגבהה? כן? תראה. תודה. פשוט מאוד. יש חוק. יש שיטה שעובדת (וגם אם זה לא מוצא חן בעיניך, כך היא עובדת), לא בכל המקרים. ברוב המקרים.
כתיבת דו"ח לא מצדיקה חיי אדם. על זה אין ויכוח וזה טיעון פופוליסטי וזול. איך ידעו עם הרכב גנוב. איך ידעו שהבחור שנוהג בסופה שלך (ועובר עבירות, אולי) הוא אתה או לא? איך יתפסו את הבחור שגנב את האוטו של האבא מהבוקר, בדוגמא שלך? לא ירדפו אחריו, כשהוא לא נענה להוראה לעצור. ברור. ישלחו לו פרחים לאוהל בו הוא גר - אה, אבל איך נדע איזה אוהל ואיפה ובכלל מי הוא. אבל אתה תתלונן אם לא רדפו, ואם רדפו תתלונן שלא תפסו ואם תפסו זה במקרה ואם יתברר שזה לא אוטו שלך, שנגנב הבוקר לפני העבודה, זה בכלל לא מעניין - כי זה לא מתאים לטענות שלך.
מי שמתנגד למעצר הוא אידיוט. דומרני לא מתנגד למעצר כי הוא לא טיפש. דומרני הולך הביתה אחרי 1/2 שעה משום שאין ראיות מספיקות נגדו משום ש(בין היתר) לא מאזינים לו כמו שרוצים, ולא עוקבים אחריו כמו שרוצים, ולא חוקרים אותו כמו שרוצים כי אזרחים שהם לא עבריינים לא מוכנים לותר על הפרטיות, על מנת שאפשר יהיה לעשות את כל זאת - כי זו דמוקרטיה ואסור לפגוע בו כמו שאסור לפגוע בך, אלא אם החוק מתיר והוא לא מתיר משום שאחנו לא רוצים לשלם מחיר של פגיעה בפרטיות. אבל זה לא מפריע לך להתלונן..
אולי אתה לא מבין את זה אבל אתה לא כלל הציבור. וגם לא אני וגם לא נמרוד או כל אחד אחר שנוסע על "ג'יפ" משופר. הציבור הוא זה שעליו צריך להגן מפני עבריינים כמונו שחושבים שגם אם אסור, אנחנו יכולים לשים "31 או "4 או לשנות מקום של בולם - גם כשהוא חושב ויודע שההשפעה על הבטיחות לא קיימת. אתה שייך לקבוצה בעייתית, מתוך בחירה, מבצע עבירות ובוכה כשבודקים/תופסים אותו. כבר אמרתי הקוזק הנגזל? ואני אומר אנחנו, לא מטיף על המעשה. מטיף על המסכנות המעושה ועל הבכי והמסכנות. יש אימרה בארה"ב DONT DO THE CRIME IF YOU CANT DO THE TIME. פשוט מאוד.
ביומטרי. אני מבין שמסיבות עקרוניות, כמו אלה שיגרמו לך לעזוב פה, אתה גם לא נוסע לארה"ב, שם בכלל לא שואלים אותך אם אתה מסכים. מיד בשדה לוקחים הכל. וגם לא תסכים ליסוע לאירופה, שאוטוטו נפרשת שם אותה מערכת. ובאמת, למה לא תיזרוק את הסמרטפון החדש, או שזה נסבל, המעקב הזה כשאתה אפילו לא חשוד (ולך תדע למי מוכרים את המידע, אם זה ארקפה, בסדר. ומה עם זה לחוקרים פרטיים של אישתך...).
לשנות צמיגים, או כל דבר אחר באוטו, ניתן לעשות בצורה חוקית. זה מצריך המון המון כסף ולעמוד בדרישות בשמיים. אבל אפשרי. פנית לשם?
בכל מקרה, אתה מוזמן לעבור לארה"ב, שם זה מותר, אבל יש שם ביומטרי ורישום פומבי שלך (אם תפסו אותך על משהו פלילי) ומאסר עולם חובה, על עבירה שלישית (גם אם מעדת טיפה כשהיית בן 17 ו-17.5 והעבירה השלישית, בגיל 40 היא סטירה לשוטר שהיכה את ביתך... או אנגליה ששם מנטרים אותך על כל צעד מ3 מצלמות לפחות ובסעודיה אין בכלל טסט, ידעת (אה, והורגים שם חיות אדם..)?

ברור לי שכלום לא ישכנע אותך.
אתה מגובש לגמרי ולא נותן לעובדות לבלבל אותך.
אתה רוצה אנרכיה, כשלב ראשון ואח"כ דמוקרטיה "בסיגנון" מיוחד....

אותי בכלל לא מדאיגה ההתדרדרות של "המערכת" לכיוון טוטליטרי/פשיסטי. למרות מה שאתה אומר ואיך שאתה מציג את הדברים, אנחנו לא שם ולא בדרך לשם.
מה שמדאיג אותי זה הפופוליסטיות של הדברים שלך שפונה למכנה המשותף הנמוך ביותר ועלולה (לא עשויה, עלולה) להביא לצעידה בדרך ההיא והדמקורטיה זה הכר הנוח ביותר לטיפוח שיטות שאתה מטיף להן - זה יכול לעבוד.
בלי ללכת רחוק בזמן ובמקום, בטורקיה זה עובד נהדר...

ניר ל
09-09-11, 10:32
יוסי , בפורום אוף טופיק הגבולות לא ברורים , לפחות לא לי - הייתי צריך לבדוק עכשיו מה היה הנושא כדי להיזכר איך זה בכלל התחיל ואם היינו שמים גבולות , הדיון הזה היה מת עוד לפני שנולד ברגע שסטה מ ״ האם אני חייב לצאת מהרכב ״ , חבל - אני קורא כל מילה שנכתבת כאן בהנאה, כשאתה מאפשר לאנשים להתבטא באופן חפשי תגלה דברים מעניינים שלא היית שומע אחרת ותשמע גם דברים שפחות נעימים לאזנייך , קח אותם בעירבון מוגבל או תתעלם, אבל ברגע שתשבור את הכלים ותגיד - עד כאן ! קבעת גבול לחופש הביטוי בפורום וכרתת את הענף עליו אתה יושב. כמה תגובות מוקדם יותר עדיין שיבחת את הדברים הנאמרים כאן. אז מי צריך לקבוע איפה עובר הגבול ?
חנן היה נועל את השרשור אחרי התגובה השלישית, דרור אחרי הזכרת המילה קאפו , אתה אחרי שקרא לפקחים בכינויי גנאי , אני לא מוצא כאן קטילות אישיות - אני רואה דיון מושקע מאד, מכובד בד״כ , עם הרבה אמוציות כצפוי, שני צדדים של כל מטבע.
שאלה לאח של חנוך - תסלח לי שאני לא בקיא בפרטים ותקן אותי אם אני טועה, אבל אם טוענים שאותה מרגול התקשרה עם אדם כזה או אחר במטרה לבצע פשע, על סמך האזנות וכו׳ ויש לכאורה לא מעט ראיות - למה אותו אדם לא יושב בתא המעצר הסמוך והפרקליטות מבקשת את הארכת מעצרו מאותן סיבות? הרי מדובר בשני שותפים לאותה קונספירציה, כמו נותן שוחד ומקבל שוחד, כמו דודו טופז והבריונים מיפו.
עניין אחר - דרור מתוסכל מכך שהוא נוהג ברכב סטנדרטי ועדיין נטפלים אליו. ברור לו שהסיבה היא שמקטלגים אותו לסוג אוכלוסיה מועדת לפורענות ועל זה הוא מוחה - על ההכללה, הוא לא מיתמם, מה שאכן לא מפריע לו לקטלג את כל המתנדבים למשטרה , השוטרים והפקחים תחת אותה קטגוריה. דרור אגב יכול לטעון שכמה מחבריו הטובים ביותר הם כאלה ע״ע מאיר רוטברג. אין כאן עניין אישי ושוב - יוסי, אין לך מה להעלב באופן אישי.
לדרור אני אומר - אם ממילא נטפלים אליך , לך על זה עד הסוף. אתה תשלם את אותו כסף בטסט בין אם הסופה סטנדרטית או לא, תוציא אותה רק בסופי שבוע לטיולים ותקנה רכב אחר ליומיום, או שתתנדב ליחידה של מאיר ותקבל חסינות חלקית , או שתחליף כמוני לפאג׳רו- מסתגלים.
החיות שראית מרביצים לילדה בשנת 94 בין אם היו יסמ או סמ״ג - כמו שציינת , יש להם מפקדים , המפקדים האלו נמצאים אתם בשטח ונותנים להם לגיטימציה, בצילומים מההפגנה האחרונה בת״ א ראיתי שוטר מרביץ לבחורה מול העיניים של מפקד המחוז. מה לעשות שיפי נפש לא מתגייסים לתפקידים כאלה - אז ההוראה למי מותר להרביץ ולמי לא צריכה להגיע מלמעלה. גם אותם שוטרים סורחים נתקלו בעבר כנראה בנערות דתיות בנות 14 שהשליכו עליהם שקיות שתן וחומצה ומאז יש להם סטיגמה. *

דרור ברלי
09-09-11, 11:03
בוקר טוב.

זה ויכוח חסר תוחלת.

ברנרד, אתה שם לב למה שאתה אומר בכלל?

קודם כל, רגע של רצינות: תסביר לכולם איפה אפשר להגדיל גלגלים באופן חוקי לפי הספר, ולא דרך שוחד לכל מיני מאכערים... ואני לא מתכוון מחתך 70 לחתך 75, אלא מ-31 ל-33. או ל-35.

ולעניין הויכוח: אתה מחלק אזרחים נורמטיביים ל"קבוצות יעד" בגלל סוג הרכב שהם נוסעים בו?....
מה יש לכם לומר על ב.מ.וו? על הונדה סיוויק? אלה "מכוניות של ערסים", נכון?... בוודאי יש איזה נוהל משטרתי ספציפי לגביהן?...
איך מקוטלגת סובארו?
ומאזדה?
סתם, זה מעניין.

ואולי נחלק לפי קוד לבוש?
כפייה זה בטוח מחבל. ברור. לא צריך להוסיף כלום.
קסקט לבן זה ערס. ואם בא לי לחבוש קסקט לבן? יש לי אחד יפה שהבאתי מפרארי באיטליה. אז מה, תעצור אותי? אופס, עכשיו אני נזכר שנתתי אותו במתנה לרפי מרוק-סוליד. איזה מזל... רפי, מצטער חבר, אבל תתכונן למעצר. אתה עכשיו ב"קבוצת יעד".
וחולצה עם כפתורים פתוחים, כדי שכולם יראו את החזה השעיר ואת השרשר עם ה"חי"?... בכל זאת, אני חי בחולון. ככה מסתובבים פה, אתה יודע....

כי אם אני "קבוצת יעד", אני יכול להבין שעוצרים אותי לבדיקה. אבל אם אני חוקי ותקני, אז אחרי שבדקו - אז תסלח לי על הביטוי, אבל שיזדיינו לי בבקשה מהפרצוף לכיוון הקורבן הבא, ולא ינסו להמציא תקלות שלא היו ולא נבראו - למרות שכבר מזמן כולנו יודעים גם שהמטרה האמיתית אינה מניעת תאונות או הגנה על שלום הציבור, אלא מילוי פנקסי דו"חות וניפוח קופת אוצר המדינה. וגם אל תקרא לי או לכל אחד אחד שנמאס לו מההתעללות שלכם, בשם "בכיין" וגם אל תתן עצות איך להילחם במערכת בנתיבי הבירוקרטיה. כי יש לאזרח שעובד ומפרנס משפחה עוד כמה דברים לעשות במשך היום חוץ מלרוץ בין תחנות משטרה למשרדי רישוי כדי להוכיח שאין לו אחות, רק בגלל שלאיזה שוטר קטן שקם בבוקר על צד שמאל מתחשק להתעלל קצת באנשים.

קבוצות יעד... אפשר פשוט להשתגע מדברים כאלה.
תיכף תגיד לי שמרוקאים הם "קבוצת יעד" שחשודה תמיד באלימות כי רוב האסירים בבתי הכלא הם ממוצא מרוקאי.
ואולי רוסים הם גם "קבוצת יעד" כי רוב השיכורים הם רוסים או שרוב הרוסים שיכורים - איך שתרצה. לוגיקה של שוטרים תמיד מעניינת.
על ערבים אני כבר לא מדבר - הם תמיד "קבוצת יעד". תמיד יהיו חשודים. כולם.

היום, עם כל הטכנולוגיה, אפשר לבצע פילוח סטטיסטי של כל עבירה ושל כל בנאדם, עד לרמת תכונות גנטיות, לחלק לקבוצות ולהגדיר "קבוצות יעד", ואז, באמצעות המאגר הביומטרי ובעזרת WAZE, גם תדעו בכל רגע נתון איפה כל אחד מאיתנו נמצא. תוכלו לארוב לכל ג'יפ רטרואקטיבית ולהכניס לבעליו דו"ח על עבירה שעוד לא ביצע, אלא רק משום שקיימת הסתברות גבוהה שהיה בדרך לבצע אותה.

אכן, העולם מאד מרתק מנקודת מבטו הייחודית של שוטר/מתנדב באחת המיליציות של המשטרה. כמו איזה מין משחק מחשב בפורמט ענק ומציאותי - כולם חשודים, כולם אויבים. בעיקר אזרחים רגילים. כי הרי כל אחד הוא עבריין בפוטנציה בכל רגע נתון, מהרגע בו הוא פוקח עין בבוקר.
זה חולני לגמרי. אתם מפחידים אותי.

ואחר כך אתה עוד מנסה לשכנע שאנחנו לא בדרך לפשיזם?.....

אני סיימתי בנושא הזה.
שבת שלום.

hadtomer
09-09-11, 11:41
האמת שלא קראתי את כל השרשור אלא רק את הדברים המעניינים-וזה מזכיר לי את גברת זליבנסקי מהמערכון, אומרים לה שלום כשיורדים במדרגות, או כשיורדים במדרגות?

בד"כ אני לא כל כך מבין את הטעם בהתפלפלויות האלה, כי זו המדינה וכו- אבל לאחרונה גם אני כמעט נדפקתי - נעצרתי לבדיקת רישיונות הכי שגרתית בעולם ליד גני התערוכה, היתי מנומס לשוטר, ואז הגיעה השוטרת, שהיתה מאוד להוטה לבצע את עבודתה - והיא הבחינה בחושיה החדים בכלי נשק קר שהיה מוסלק ברכב שלי. (או בעברית- לדרמן מונח בגומחה שליד בלם היד). כתוצאה מכך אני התבקשתי לצאת מהרכב והשוטרת החרוצה עברה בו חיפוש מדוקדק. הבעיה בקיה היא שהמקום המקורי של ארגז הכלים נמצא תחת הרצפה של הבגאז' ושם אני מחזיק את הכלים, אז מבחינתה היא מצאה סליק רציני של ההגנה. ואכן, בסליק שלי נמצאו כלי נשק מסוג "מברג שטוח" וגם "מברג פיליפס" כמו גם "אזיקוני פלסטיק". בשלב כלשהוא ניגשתי לשוטר שנראה גבר גבר ואמרתי לו בנימוס שיבין שזה ג'יפ ושאני מטייל איתו ושיבין לבד שמדובר בכלי עבודה ושברור שאני לא הולך לרצוח אף אחד עם השופין מהלדרמן וביקשתי בנימוס שיוריד ממני את ההיא שהשתחררה רק לאחרונה ממג"ב ושיבין לבד שכולה מדובר בכלי עבודה. למזלי הוא היה נחמד ואחרי כמה דקות נסעתי. עדיין - חוויה מבאסת

Bernard
09-09-11, 11:47
שלום ניר.
אנסה להסביר בגוף הדברים, באדום:)

יוסי , בפורום אוף טופיק הגבולות לא ברורים , לפחות לא לי - הייתי צריך לבדוק עכשיו מה היה הנושא כדי להיזכר איך זה בכלל התחיל ואם היינו שמים גבולות , הדיון הזה היה מת עוד לפני שנולד ברגע שסטה מ ״ האם אני חייב לצאת מהרכב ״ , חבל - אני קורא כל מילה שנכתבת כאן בהנאה, כשאתה מאפשר לאנשים להתבטא באופן חפשי תגלה דברים מעניינים שלא היית שומע אחרת ותשמע גם דברים שפחות נעימים לאזנייך , קח אותם בעירבון מוגבל או תתעלם, אבל ברגע שתשבור את הכלים ותגיד - עד כאן ! קבעת גבול לחופש הביטוי בפורום וכרתת את הענף עליו אתה יושב. כמה תגובות מוקדם יותר עדיין שיבחת את הדברים הנאמרים כאן. אז מי צריך לקבוע איפה עובר הגבול ?
חנן היה נועל את השרשור אחרי התגובה השלישית, דרור אחרי הזכרת המילה קאפו , אתה אחרי שקרא לפקחים בכינויי גנאי , אני לא מוצא כאן קטילות אישיות - אני רואה דיון מושקע מאד, מכובד בד״כ , עם הרבה אמוציות כצפוי, שני צדדים של כל מטבע.
שאלה לאח של חנוך - תסלח לי שאני לא בקיא בפרטים ותקן אותי אם אני טועה, אתה טועה והנה, בהמשך, אני מתקן. אבל אם טוענים שאותה מרגול התקשרה עם אדם כזה או אחר במטרה לבצע פשע, על סמך האזנות וכו׳ ויש לכאורה לא מעט ראיות - למה אותו אדם לא יושב בתא המעצר הסמוך והפרקליטות מבקשת את הארכת מעצרו מאותן סיבות? הרי מדובר בשני שותפים לאותה קונספירציה, כמו נותן שוחד ומקבל שוחד, כמו דודו טופז והבריונים מיפו.
עד כמה שזה ישמע מוזר, על מנת להאשים מישהו בעבירת שוחד, לא חייבים את שני הצדדים - מקבל ונותן. מסובך יותר אבל זה החוק. כמו שלא צריך גופה על מנת להרשיע ברצח. מסובך אבל בהחלט אפשרי.
עכשיו, לעניין מרגול (פופולארי ביותר ולכל אחד יש דיעה, מבלי לדעת פרטים, חוקים וחומרה..):
אותו אדם כן יושב בתא. אולי לא ליד מרגול (היא כבר בבית. במעצר בית - מידתיות של חומרת העבירה מול עבר פלילי מול סכנה לציבור ואיך מצמצמים אותה...) אבל בהחלט בתא.
אותו אדם, כמו המועסקים של טופז (אדם נורמטיבי, להזכירכם, עד שנתפס בעבירה בזוייה זו, כמו (לכאורה, כן?) מרגול) הוא אכן שותף לעבירה ומטוםל ככזה.
מי ששוחרר וכנראה שלא יוגש נגדו כתב אישום (בשל חוסר ראיות מספיקות) הוא דומרני. יש בעייה לקשור (במידה מספקת להגשת כתב אישום) בין העבירות שמיוחסות למרגול ושותפיה לבין דומרני.
לגבי השאר יש די ראיות. לגבי דומרני (כרגע) אין ולכן שוחרר. כמו שצריך במדינת חוק.
העובדה שהשותף לעבירה מקושר לדומרני ואפילו העובדה שמרגול דיברה ונפגשה עם דומרני, אין בה די להוכחת האשמה גם לגבי דומרני (כרגע..).
על פי חוק, תובע מחוייב להגיש כתב אישום אם הוא סבור (משפטית) שיש סיכוי סביר להרשעה. הוא גם מחוייב לא להגיש כ"א, אם הוא סבור שאין סיכויי סביר להרשעה, הכל על סמך ראיות שניתן להציג לבימ"ש - לא הערכות, הנחות, סבירויות, צבע כובע ועדה.
לכן דומרני, על אפו וחמתו של דרור, שוחרר.
עניין אחר - דרור מתוסכל מכך שהוא נוהג ברכב סטנדרטי ועדיין נטפלים אליו. ברור לו שהסיבה היא שמקטלגים אותו לסוג אוכלוסיה מועדת לפורענות ועל זה הוא מוחה - על ההכללה, הוא לא מיתמם, מה שאכן לא מפריע לו לקטלג את כל המתנדבים למשטרה , השוטרים והפקחים תחת אותה קטגוריה. דרור אגב יכול לטעון שכמה מחבריו הטובים ביותר הם כאלה ע״ע מאיר רוטברג (מזכיר לי את הבדיחה של הדרום אפריקאי שאמר שדווקא יש לו כמה חברים טובים מאוד שהם כושים ושאם היה לו יותר כסף, היה קונה עוד כמה...:)). אין כאן עניין אישי ושוב - יוסי, אין לך מה להעלב באופן אישי.
לדרור אני אומר - אם ממילא נטפלים אליך , לך על זה עד הסוף. אתה תשלם את אותו כסף בטסט בין אם הסופה סטנדרטית או לא, תוציא אותה רק בסופי שבוע לטיולים ותקנה רכב אחר ליומיום, או שתתנדב ליחידה של מאיר ותקבל חסינות חלקית , או שתחליף כמוני לפאג׳רו- מסתגלים.
החיות שראית מרביצים לילדה בשנת 94 בין אם היו יסמ או סמ״ג - כמו שציינת , יש להם מפקדים , המפקדים האלו נמצאים אתם בשטח ונותנים להם לגיטימציה, בצילומים מההפגנה האחרונה בת״ א ראיתי שוטר מרביץ לבחורה מול העיניים של מפקד המחוז. מה לעשות שיפי נפש לא מתגייסים לתפקידים כאלה - אז ההוראה למי מותר להרביץ ולמי לא צריכה להגיע מלמעלה. גם אותם שוטרים סורחים נתקלו בעבר כנראה בנערות דתיות בנות 14 שהשליכו עליהם שקיות שתן וחומצה ומאז יש להם סטיגמה. טוב. כל אחד רואה מה שהוא רוצה לראות...*

talw
09-09-11, 12:05
ברנרד ,נמנעתי מלהשיב לך ,עד לרגע זה...
אתה מסוג האנשים שאוהבים לשפוך דם,מתווכחים בשביל להעליב ,לשפוט אנשים אחרים מבלי להכיר אותם אישית וחבל....אתה רק פוגע בעצמך,לא באף אחד אחר.
שפטת אותי ,עם שקרים שהמצאת לעצמך,והכי גרוע אתה מאמין עוד לעצמך,אם היית יורד לסוף דעתי היית מבין שהשד שניפחת לא כזה גדול,ואם הוא בכל זאת שד, אז התנצלתי פומבית.
אני אדם שרוכב/נוהג קרוב ל 30 שנה ,אני לא חי בבועה,אני גם לא ביצעתי/גרמתי לתאונת דרכים מימיי ,לא עברתי רמזור אדום ולו פעם אחת בחיים ,אפילו לא בטעות,אני מעורה מאד למה שקורה סביבי בכביש,בגיליון "ההרשעות" שלי ישנן 9 עברות ,6 מתוכן על מהירות מופרזת,1 על שימוש בטלפון נייד (ספיקר),1 על מספר רכב לא קריא ממרחק של 20 מטר ,ואחד על העלבת שוטר בתפקיד.כל העברות הללו הן לאחר מאות של מעצרים והשפלות פומביות של שוטרי תנועה בהם נתקלתי במהלך חיי.

זה מתחיל בגיל 16 ששוטר על ווספה מחליט למרר את חיי הילדים עם ה 50 סמ"ק ,אך ורק מטענתו שאנו "פושטקים" ,הכללה שנבעה מילד אחד שברח לו יום אחד,במשך שנה הוא היה מתחבא לנו אחרי עצים ,קופץ לנו למרכז הכביש ,בודק לנו רשיונות ,צמיגים ,מספרים,רצועה על הכיסא,וינקרים....במשך שעה..ומשחרר אותנו,טענות של הורינו בתחנה לא עזרו .עד ליום בהיר אחד ,שאבא של חבר החליט שהגיעו מיים עד נפש ,מאותו יום הוא המשיך להתחבא רק למכוניות....
זה המשיך בתקופת ה"אופנובנק" ,1990 ,מי שהיה לו אופנוע בצבע אדום,היה עדיף שיישאר בבית,משטרת התנועה שמה לה למטרה לזמבר את רוני ליבוביץ' בכל מחיר.
מחיר שגבה עשרות מעצרי שווא, שלי ושל חברי,אותי השכיבו על הריצפה פעם אחת באמצע הרחוב בתל אביב,אלנבי פינת בן יהודה, עם אקדחים חצי שלופים ,לעיניי כל העוברים והשבים....,כשגילו שזה לא אני (רק האופנוע דומה) ברחו בלי להגיד סליחה. טראומה שלא אשכח להם בחיים !!!
ברשותך אני אחסוך לך ולקוראים 20 שנה של התעללויות בי ובחבריי,ואקפוץ לשנים האחרונות בהן הייתי שולח את העובדים שלי לעבודה בערבה ב 3 לפנות בוקר מהמרכז,שלוש שעות לפני הזמן ,במטרה לא להיפגש עם שוטר אחד (תושבי הערבה מכירים אותו טוב) ששם לו למטרה לזיין (במלוא מובן המילה) משאיות,יש לי עדויות מצולמות שלו ועדים ,על סיגנון הדיבור שלו בנוסח : "הא..... משלמ'ך ,אני רואה שטפת את המשאית לפני שבאת ....אל תדאג אני אחכה לך ביום חמישי כשאתה עולה חזרה הביתה ....היא בטוח תהיה מלוכלכת עם שמן".......בוחן רכב עאלק ,זימבר אותנו ורבים אחרים על כלום וחצי......יימח שמו ושם זיכרו.
ורק לפני חודשיים ,בכביש שש ,4 קציני משטרת תנועה החליטו שהאופנוע שלי שייך לאחד מרוצחי ארגוני הפשע,ללא אזהרה או סימון כלשהו חסמו לי את הדרך והצמידו אותי למעקה הבטיחות בברוטליות,ארבעתם קפצו עלי ,אחד מהם מיהר לשלוף את המפתח מהסויץ ,רישיונות ,תעודת זהות,מספר שילדה,מספר רישוי,למה אתה לא דומה לתמונה שלך בתעודת זהות ?.......,כשהבינו מה הם עוללו לאזרח ,אחד מהם קפץ לניידת ובצעקה קרא לחבריו ,כאילו יש איזה אירוע במקום אחר ,ברחו משם והשאירו אותי המום,עד כדי כך שלא זכרתי את מספר הרכב שלהם....

אז כן, אני שונא שוטרי תנועה שמתחבאים אחרי פח זבל או עץ או רכב אחר ,בכדי שאני לא אראה אותם,הם מחפסים לדחוך לציבור הנהגים דו"ח על אי עצירה בעצור,רק שוחכים שהחוק קובע שהחשוב הוא לתת זכות קדימה לאחר מכן,אבל זה לא מעניין את התחת שלהם ,העיקר שהאזרח עצר ,אפילו מבלי להביט אם הוא אמור לתת זכות קדימה למישהו. ופה טמון הכלב למה? כי זה הכי קל !!!!
מצד שני אני מעריך מאד מתנדבים אשר רואים את טובת הציבור נטו לעינהם ואת פירוש החוק מהצד הנכון של המטבע....
ברנרד ,אתה מצליח להבין את ההבדל בין חוק לחינוך לאכיפה לשפיטה והקלות הבילתי נסבלת של הרשויות לעוות את הגבול שבינהם ?

כי אם לא ,אתה זה שחי בבועה !!!
אני לא אמשיך להגיב (אני בטוח שאתה כן),כי כנראה לפי מה שדרור אמר ,אנשים ימשכו אותי אחורה 70 שנה .....כמובן שבאשמתי,למרות שהתנצלתי.
טל

ניר ל
09-09-11, 12:34
יש לי חבר אופנוען, מאלו שעולים על האופנוע בשבת לפנות בוקר ונוסעים צפונה או דרומה לשחרר אנדרנלין ועד 10:00 הם עם האשה והילדים, בן אדם בן 40 + מעולם לא היה מעורב בתאונה למרות שכבר 20 שנה הוא עושה בדיוק אותו דבר כל סוף שבוע - כנראה שזה מעיד על מקצוענות גבוהה או סיכון נמוך .
בשנה האחרונה המשטרה החליטה "להתלבש" על קבוצת היעד הזאת בכל מני דרכים יצירתיות - כמובן שבאמתלה של מהירות מופרזת, הבעיה היא שהם דווקא לא נוסעים מהר באותם מקומות שבהם הם מבלים (הדרך לשם זה סיפור אחר) - אז ניסו לצלם אותם ולהיכנס בקטע של "נהיגה מסוכנת" - הם הרי משכיבים את האופנוע בעיקולים והשופט יסכים שזה מסוכן...
יעצתי לו להוריד פרופיל לתק' מסויימת עד יעבור זעם , אבל זו התמכרות שקשה להפסיק כנראה. בסוף "תפסו" גם אותו - הציבו מארבים על גשרים , מסוק באוויר , ניידות סמויות במחלפים . מדדו מהירות של אופנוען בקבוצה של 6 אופנועים מהגשר על כביש החוף , "שמרו על קשר עין " למרחק 3.5 ק"מ , ביציאה מהכביש ארבו בלשים - התנפלו עליהם ברמזור , 5 אופנוענים נתנו גז באדום ונעלמו הוא נשאר - התנפלו עליו שישה , זרקו אותו מהאופנוע והצמידו לרצפה, הוא לא התנגד אבל חטף - בן אדם נורמטיבי , מנכ"ל של חברה ציבורית גדולה. כשקיבל את הדו"ח והשלילה המנהלתית הבין מיד שבכלל לא מדובר בו - לא אותו צבע מעיל ואין מצב שנסע במהירות כזו (הוא נסע הרבה יותר מהר). עורך דין תעבורה פירק את טענות המשטרה עוד לפני משפט והגיע לפשרה (גם המספר היה מוסתר ) - 11 חדשי שלילת רשיון לאופנוע בלבד .
הוא מכר את האופנוע וקנה מכונית ספורט ... נראה מה יהיה הלאה.

למה אני מספר את כל זה ? הוא הרי לא מתוסכל מהסיפור, העובדה שהפעם נתפס על פארש לא גורעת מבחינתו מכך שבחר כדרך קבע לנהוג במהירות מופרזת והוא מוכן לקבל את הדין על כך , אבל באותה מידה יכלו לעצור אופנוען אחר לגמרי , לא מאותה קבוצה, כזה שבחיים לא עבר על החוק ורק ניקלע לזירה במקרה - לתקוף אותו ולגרור אותו לבית משפט.

זה אולי לא צודק, אבל זה המצב . דרור - אתה מודע לזה ועדיין מתעקש להתנייד בסופה מושכת אש (כמו כל סופה) , עדיין מחפש צדק שכנראה לא תקבל.
ברנרד מודע לזה - הוא החליף את הסופה בריינג' רובר, שמה הוא יכול להתעסק עם מערכת ההיגוי והמתלים בלי למשוך תשומת לב (או שאולי מדובר באח שלו ).
אני מודע לזה ולכן כשהחזקתי רכב מהסוג הזה, השארתי אותו בחנייה רוב הזמן . אף אחד כאן לא תמים.

Bernard
09-09-11, 12:53
אני מסייג את כל הפניות האישיות שלי אל דרור.
זו דרך ניסוח ולא באמת פנייה אישית אליו - מלבד החלקים בכחול.
ובכל מקרה, הכתוב לא נועד לפגוע - ויכוח..

בוקר טוב.

זה ויכוח חסר תוחלת. כמו רוב הויכוחים, לא:)?

ברנרד, אתה שם לב למה שאתה אומר בכלל? תמיד, תמיד ולעיתים אני מצטער על כך, בגלל המלשינים האלה...

קודם כל, רגע של רצינות: תסביר לכולם איפה אפשר להגדיל גלגלים באופן חוקי לפי הספר, ולא דרך שוחד לכל מיני מאכערים... ואני לא מתכוון מחתך 70 לחתך 75, אלא מ-31 ל-33. או ל-35. בישראל. לך לטכניון, תירשם, תשלם (המון), תעמוד בדרישות ותעבור מבחנים ומבדקים, תקבל תוצאות (ואם הן מתאימות לך) ולך לעמדה מס' 1 עם כל האישרים הדרושים ותלחם על זכותך - תילחם משום שכל חריג נתקל בקשיים, גם באנגליה, ששם ההליך פשוט בהרבה.

ולעניין הויכוח: אתה מחלק אזרחים נורמטיביים ל"קבוצות יעד" בגלל סוג הרכב שהם נוסעים בו?.... שוב, אני לא עושה מעצמי קדוש חלילה. אבל מדוע אתה קורא למי שעובר ביודעין על החוק ומתקין ומשנה וכו', נורמטיבי? רק בגלל שהוא לא גנב/נרקומן/אנס/שודד/רוצח.
אדם כזה הוא לא נורמטיבי, במובן שהוא עובר על חוקי ותקנות התעבורה. הוא עבריין תעבורה.
אולי הוא נורמטיבי בכל היתר, אבל בכל הנוגע לתעבורה הוא בכלל לא נורמטיבי.
מי שעובר באדום, בטעות הוא (עדיין) נורמטיבי.
מי שעובר באדום בכוונה ומיתוך כוונה הוא לא נורמטיבי - אדם נורמטיבי לא עושה זאת.
מדוע קשה לך לקבל את זה?
מה יש לכם (מי זה "לכם"? אתה מייחס לי כוונות נסתרות או משהו? אין לי. אני כמוך בדיוק ואפילו מתעצבן מאתם דברים. אני רק לא מתבייש לקרוא לילד בשמו, גם אם הילד הוא אני..:))לומר על ב.מ.וו? על הונדה סיוויק? אלה "מכוניות של ערסים", נכון?... בוודאי יש איזה נוהל משטרתי ספציפי לגביהן?...
איך מקוטלגת סובארו?
ומאזדה?
סתם, זה מעניין.
מה מעניין? זה כך בדיוק. אין ברירה אחרת. למי שיש סובארו אימפרזה ורואים שיש לו כנף ענקית על תא המטען וקוטר ענק של אגזוז לא צריך להתפלא אם עוצרים אותו לבדיקה, למרות שבאותו רגע נתון לא עבר על המהירות המותר, לדוגמא.
למה, משום שבעלי רכב כזה "נוטים" (יותר מאחרים) לשפר ולשנות שלא על פי החוק. זה למה.
אז כן. יעצרו לבדיקה גם את זה שלא שינה כלום - לבדוק. למה? כי הוא שייך עצמו למגזר כזה - אלה החיים וככה עובדים. בכל העולם.
ואם הוא לא שינה כלום ויתחילו "להמציא" לו כל מיני דברים שלא היו ואינם - יענו לשקר, זה כבר מקרה לחקירה נגד רושם הדוח, עלכל הכרוך בכך, כמו אותו שוטר בסירטון.
אבל בוא נהיה כנים. זה לא המצב איתך (ואיתי ועם ... ועם רוב (רוב) ה"ג'יפים" - אם זה עושה לך נוח יותר לקרוא)

ואולי נחלק לפי קוד לבוש?
כפייה זה בטוח מחבל. ברור. לא צריך להוסיף כלום.
קסקט לבן זה ערס. ואם בא לי לחבוש קסקט לבן? יש לי אחד יפה שהבאתי מפרארי באיטליה. אז מה, תעצור אותי? אופס, עכשיו אני נזכר שנתתי אותו במתנה לרפי מרוק-סוליד. איזה מזל... רפי, מצטער חבר, אבל תתכונן למעצר. אתה עכשיו ב"קבוצת יעד".
וחולצה עם כפתורים פתוחים, כדי שכולם יראו את החזה השעיר ואת השרשר עם ה"חי"?... בכל זאת, אני חי בחולון. ככה מסתובבים פה, אתה יודע....
שוב, אתה ציני ושוב שלא במקום.
כן. אם ידוע (לשילטון שלך, לשיטתך שלך, להזכירך) שקסקט לבן זהו סימן ההיכר של קבוצה מסויימת שידועה בפעילותה הלא לגיטימית במישור כזה או אחר, זה לגיטימי בהחלט לבדוק כל מי שנושא את סימן ההיכר הזה - הייתי מפרט לך על סימני ההיכר ודרך הטיפול/גישה/בדיקה של הכנופיות בארה"ב, אנגליה ורוסיה אבל אז היית קופץ שאתה לא חבר בכנופיה. אתה בעל "גיפ" שדוגל בזכותך לשינויי (מינורי) ברכב, על מנת להתאימו לצרכיך, גם אם זה בניגוד לחוק... לא חבר כנופייה.
אבל בכל זאת, נסה להבין את הדוגמא ושהיא באה לענות על התייחסות למגזר באוכלוסיה בעל סממני זיהויי משותפים... אם תוכל.
משהו דומה לזיהויי שלך את לובשי המדים כקבוצה מחליאה, חסרת צלם אנוש וכו' וכו'...

כי אם אני "קבוצת יעד", אני יכול להבין שעוצרים אותי לבדיקה. אבל אם אני חוקי ותקני, אז אחרי שבדקו - אז תסלח לי על הביטוי, אבל שיזדיינו לי בבקשה מהפרצוף לכיוון הקורבן הבא, ולא ינסו להמציא תקלות שלא היו ולא נבראו - למרות שכבר מזמן כולנו יודעים גם שהמטרה האמיתית אינה מניעת תאונות או הגנה על שלום הציבור, אלא מילוי פנקסי דו"חות וניפוח קופת אוצר המדינה. וגם אל תקרא לי או לכל אחד אחד שנמאס לו מההתעללות שלכם (שוב, "שלכם"??), בשם "בכיין" וגם אל תתן עצות איך להילחם במערכת בנתיבי הבירוקרטיה. כי יש לאזרח שעובד ומפרנס משפחה עוד כמה דברים לעשות במשך היום חוץ מלרוץ בין תחנות משטרה למשרדי רישוי כדי להוכיח שאין לו אחות, רק בגלל שלאיזה שוטר קטן שקם בבוקר על צד שמאל מתחשק להתעלל קצת באנשים.
לא. אני לא אשיא לך כאלה עיצות.
אני אייעץ לך לא לשנות כלום באוטו, גם לא לזרוק את פח האשפה התיקני, אם אתה לא רוצה ש"ייטפלו" אליך.
אני לא מחזיק פח כזה אבל יודע שאם "יתפסו" אותי לא אולכל לבוא בטענות אלא אל ועל עצמי...

קבוצות יעד... אפשר פשוט להשתגע מדברים כאלה.
תיכף תגיד לי שמרוקאים הם "קבוצת יעד" שחשודה תמיד באלימות כי רוב האסירים בבתי הכלא הם ממוצא מרוקאי.
ואולי רוסים הם גם "קבוצת יעד" כי רוב השיכורים הם רוסים או שרוב הרוסים שיכורים - איך שתרצה. לוגיקה שלך שוטרים תמיד מעניינת.
על ערבים אני כבר לא מדבר - הם תמיד "קבוצת יעד". תמיד יהיו חשודים. כולם.

היום, עם כל הטכנולוגיה, אפשר לבצע פילוח סטטיסטי של כל עבירה ושל כל בנאדם, עד לרמת תכונות גנטיות, לחלק לקבוצות ולהגדיר "קבוצות יעד".
ציני וסרקסטי, כרגיל וחסר אחריות לגבי מה שאתה בעצמך מציע, כרגיל..
ואיך אתה, דרור היקר, מציע לקבוע מיהו "ראש משפחת פשע". לא לפלח על מי כדאי/צריך "לעבוד" כדי למצוא ראיות ולהכניס לכלא לעולמי עולמים.
איך בדיוק נפריד את הנורמטיביים (יותר ופחות) מה"פושעים האמיתיים" כפי שאתה מגדיר אותם (ובעצם, את מי בדיוק אתה מגדיר ואיך?).
אסור לקטלג אבל אתה ממהר לקטלג.
אסור לפגוע בפרטיות אבל אתה ממהר לפגוע, במי שאתה סבור שצריך.
נורמטיבי (כמוך) הוא לא עבריין אבל זה לא מרתיע אותך מלעבור על החוק (כמו למשל להשחית מצלמה, במקום שלא נראה לך), בשם המחאה, כמובן.
הרבה הנחות אתה נותן לעצמך אבל תגיד לי - מי יפקח עליך???

אכן, העולם מאד מרתק מנקודת מבטו הייחודית של שוטר/מתנדב באחת המיליציות של המשטרה. כמו איזה מין משחק מחשב בפורמט ענק ומציאותי - כולם חשודים, כולם אויבים. בעיקר אזרחים רגילים. כי הרי כל אחד הוא עבריין בפוטנציה בכל רגע נתון, מהרגע בו הוא פוקח עין בבוקר.
זה חולני לגמרי. אתם (שוב, "אתם"?) מפחידים אותי.
מה שנקרא, על ראש הגנב בהחלט בוער הכובע. תצא מזה. אזרח רגיל (כמו אבא שלי ז"ל או אבא שלך,יבדל"א, אני מקווה, או כל מי שלא "נופל" לקטיגוריה הבאה) לא משנה במאזדה שלו את קוטר הגלגל או אורך הקפיץ או מתקין נעילה בדיפרנציאל (ונזהר ולוקח בחשבון בגשם...).
למה? כי הוא אזרח רגיל.
אתה (ואני, אם יותר נוח לך. שלא תחשוב שאני מטיף לך) לא אזרח רגיל - מה לעשות. וזה לא השוטר שבודק אותך החליט. זה אתה החלטת, ברגע ששינית מה ששינית - אתה.
ולדוגמא/ות שלך:
אזרח רגיל עובר במעבר חצייה וכשלא:
אזרח רגיל מזדהה מפני שוטר, כשנדרש, ומקבל את הדוח, אם נרשם.
אזרח רגיל לא קורא לשוטר נאצי.
אזרח רגיל לא זורק על שוטר חיתול (משומש..).
אזרח רגיל עוצר את הרכב כששוטר עומד מולו במחסום ולא בורח, תוך סיכון כל המשתשים האחרים בדרך ובמדרכה.
אזרח רגיל לא נוסע 170 קמ"ש, גם לא כשהכביש ריק.
אזרח רגיל לא מעלים מס.
אזרח רגיל לא פונה לדומרני/אלפרון/אבוטבול/אברג'ל שיפתרו לו סיכסוך עם מישהו אחר.
אזרח רגיל לא...
כשאזרח רגיל עושה את כל הדברים האלה, הוא כבר לא רגיל (או נורמטיבי) - "קפיש"? כמו שכתבת איפשהו

ואחר כך אתה עוד מנסה לשכנע שאנחנו לא בדרך לפשיזם?.....
נכון. ולא בהצלחה יתרה, מסתבר.
כשאזרחים "רגילים" מתחילים לעשות את כל הדברים האלה (בניגוד לחוק) ורוצים להפוך את זה לנורמה - אז אנחנו בדרך לאנרכיה ופשיזם.

ודבר נוסף.
אני באמת לא יודע איך אתה מתנהל עם השוטר שעוצר אותך לבדיקה ומה בדיוק מביא אותו "לחפש" כל מאפרה שלא לפי התקנות אצלך. אבל אני חושב שיש מקום להניח (להניח, לא ודאי) שאתה לא מתנהג איתו כמו שאזרח "רגיל" נוהג.
אולי אתה, לא בכוונה אפילו, משדר לו שהוא "אפס" ו"פסיכופת" ו"מציקן" ו"מושחת". אולי זה זולג לך במפגשים התכופים עם השוטר/ים. אולי זה מעצבן את השוטר/ים והם לוקחים אותך בתור "פרוייקט" לעת מצוא, ככה, להחזיר לך.
בעוונותי אני מעביר כל מיני הרצאות לכל מיני אנשים (שהם בהחלט לא נורמטיביים ולא רגילים אבל בכל זאת פועלים במסגרת החוק שלנו) שעלולים "להתקל" במשטרה או רקויות אכיפת חוק אחרות.
אני תמיד אומר להם: אתם לא נקיים. אם יחפשו ימצאו מה לא בסדר אצלכם. אל תיתנו לשוטר תירוץ "לחפש" אצלכם טוב.
דברו אליו יפה, אל תיגררו לפרובוקציה אם תבוא, נסו, מצידכם, לקצר ככל האפשר את ה"ראנדוו" שנכפה עליכם.
אף פעם אל תישכחו, אתם לא אזרחים רגילים. אצלכם/עליכם תמיד (אבל תמיד) אפשר למצוא משהו...
וגם אצלך (ואצלי), דרור.

אני סיימתי בנושא הזה.
שבת שלום.
ולהתראות בשמחות, ב- 23.09, לא?

ניר ל
09-09-11, 13:11
תגובה על עניין מרגול -

אני לא מצדד בה. אני טוען שלולא היתה מפורסמת המשטרה לא היתה מרימה את כל הקרקס הזה לתקשורת. המשטרה היא זו שקשרה את שמה לדומרני והמשטרה היא זו שמדביקה לאנשים כינוי של "ראש ארגון פשיעה" למרות שלדבריך אין לה הוכחות חותכות לכך. המשטרה מדליפה, המשטרה מזמנת עיתונאים לצלם "במקרה" , אני אומר משטרה , כי גם אם מדובר במדליף אחד - זה ברור שאין בעיה לזהות אותו והעובדה שהנוהג הזה קיים מוכיחה שהוא מגובה מלמעלה - ראשי המשטרה הם פופוליסטים וראויים על כך לכל החוסר כבוד שהם זוכים לו.

Bernard
09-09-11, 13:28
וואוו. איזו התקפה ואני בכלל לא מבין למה עלי..

ברנרד ,נמנעתי מלהשיב לך ,עד לרגע זה...
אתה מסוג האנשים שאוהבים לשפוך דם,מתווכחים בשביל להעליב ,לשפוט אנשים אחרים מבלי להכיר אותם אישית וחבל....אתה רק פוגע בעצמך,לא באף אחד אחר. אני מצטער שאתה מרגיש כך. אני חושב שלא עלבתי באיש פה ובהחלט לא שפטתי איש ותקרא את הפתיח של המשפט שלך ותשוב שוב על מה שאתה מאשים אותי.
שפטת אותי ,עם שקרים שהמצאת לעצמך,והכי גרוע אתה מאמין עוד לעצמך,אם היית יורד לסוף דעתי היית מבין שהשד שניפחת לא כזה גדול,ואם הוא בכל זאת שד, אז התנצלתי פומבית. שוב, לא שפטתי אותך. תיקרא שוב. אחרים עשו זאת ובצדק לטעמי. אני הבנתי בדיוק למה אתה מתכוון ואפילו כתבתי זאת.
הדוגמא המצערת שבחרת להביא אכן פוגעת באנשים ובאנשים רבים וזו היתה אטימות (רגעית, כך אני מבין) לעשות זאת והתנצלת בכבוד.
שוב, אם תקרא, תראה שאני לא תקפתי אותך על הדוגמא שנתת וכל מה שאתה כותב כאן, לגבי, צריך להיות מופנה למישהו אחר.
אם זה בכלל מעניין אותך...
אני אדם שרוכב/נוהג קרוב ל 30 שנה ,אני לא חי בבועה,אני גם לא ביצעתי/גרמתי לתאונת דרכים מימיי ,לא עברתי רמזור אדום ולו פעם אחת בחיים ,אפילו לא בטעות,אני מעורה מאד למה שקורה סביבי בכביש,בגיליון "ההרשעות" שלי ישנן 9 עברות ,6 מתוכן על מהירות מופרזת,1 על שימוש בטלפון נייד (ספיקר),1 על מספר רכב לא קריא ממרחק של 20 מטר ,ואחד על העלבת שוטר בתפקיד.כל העברות הללו הן לאחר מאות של מעצרים והשפלות פומביות של שוטרי תנועה בהם נתקלתי במהלך חיי.

זה מתחיל בגיל 16 ששוטר על ווספה מחליט למרר את חיי הילדים עם ה 50 סמ"ק ,אך ורק מטענתו שאנו "פושטקים" ,הכללה שנבעה מילד אחד שברח לו יום אחד,במשך שנה הוא היה מתחבא לנו אחרי עצים ,קופץ לנו למרכז הכביש ,בודק לנו רשיונות ,צמיגים ,מספרים,רצועה על הכיסא,וינקרים....במשך שעה..ומשחרר אותנו,טענות של הורינו בתחנה לא עזרו .עד ליום בהיר אחד ,שאבא של חבר החליט שהגיעו מיים עד נפש ,מאותו יום הוא המשיך להתחבא רק למכוניות....
זה המשיך בתקופת ה"אופנובנק" ,1990 ,מי שהיה לו אופנוע בצבע אדום,היה עדיף שיישאר בבית,משטרת התנועה שמה לה למטרה לזמבר את רוני ליבוביץ' בכל מחיר - כן. לא לשמור עליך ועל אביך וילדיך, שבמקרה נכנסו לבנק בשעה שלייבוביץ' נכנס לשם עם ה-0.45 שלו ויורה.
ברור.
שלא לדבר על הפקידים/ות שלהן/ם טראומה לכל החיים - ומי שלא פגש פקידה 10 דקות לאחר שלייבוביץ' יצא, לא ראה הלם בחייו ואני ראיתי הרבה.
הרבה יותר ממך.
ברור, רצו "לזמבר" את רוני על חשבונך.
ואני חי בבועה...
מחיר שגבה עשרות מעצרי שווא, שלי ושל חברי,אותי השכיבו על הריצפה פעם אחת באמצע הרחוב בתל אביב,אלנבי פינת בן יהודה, עם אקדחים חצי שלופים ,לעיניי כל העוברים והשבים....,כשגילו שזה לא אני (רק האופנוע דומה) ברחו בלי להגיד סליחה. טראומה שלא אשכח להם בחיים !!!
בלי לזלזל בטראומה שלך ושל חבריך, ברור לכל ששוטר יודע מיד שהאופנוע האדום שברח כרגע מהבנק ותיאורו משודר ברשת הקשר הוא לא שלך וזה לא אתה. ברור שהוא צריך לבוא בשיא העדינות ולבקש את הרשיונות, על מנת לוודא שזה לא אתה וברור לגמרי שכל אחד ששוטר ניגש אליו עוצר ובעיקר אופנוען שמתאים לתיאור כללי ששודר כרגע, כמי ששדד בנק, ויש לו אקדח בגולד של תותח ושאם יתפש עלול להיכנס ליותר מ-20 שנה לכלא ואין לו מה להפסיד.
שוטר דביל. איך הוא לא ידע שזה בכלל לא אתה - או גרוע יותר, ידע ובחר להתעלל בך קצת. סתם, כי בא לו.
ברשותך אני אחסוך לך ולקוראים 20 שנה של התעללויות בי ובחבריי,ואקפוץ לשנים האחרונות בהן הייתי שולח את העובדים שלי לעבודה בערבה ב 3 לפנות בוקר מהמרכז,שלוש שעות לפני הזמן ,במטרה לא להיפגש עם שוטר אחד (תושבי הערבה מכירים אותו טוב) ששם לו למטרה לזיין (במלוא מובן המילה) משאיות,יש לי עדויות מצולמות שלו ועדים ,על סיגנון הדיבור שלו בנוסח : "הא..... משלמ'ך ,אני רואה שטפת את המשאית לפני שבאת ....אל תדאג אני אחכה לך ביום חמישי כשאתה עולה חזרה הביתה ....היא בטוח תהיה מלוכלכת עם שמן".......בוחן רכב עאלק ,זימבר אותנו ורבים אחרים על כלום וחצי......יימח שמו ושם זיכרו.
ורק לפני חודשיים ,בכביש שש ,4 קציני משטרת תנועה החליטו שהאופנוע שלי שייך לאחד מרוצחי ארגוני הפשע,ללא אזהרה או סימון כלשהו חסמו לי את הדרך והצמידו אותי למעקה הבטיחות בברוטליות,ארבעתם קפצו עלי ,אחד מהם מיהר לשלוף את המפתח מהסויץ ,רישיונות ,תעודת זהות,מספר שילדה,מספר רישוי,למה אתה לא דומה לתמונה שלך בתעודת זהות ?.......,כשהבינו מה הם עוללו לאזרח ,אחד מהם קפץ לניידת ובצעקה קרא לחבריו ,כאילו יש איזה אירוע במקום אחר ,ברחו משם והשאירו אותי המום,עד כדי כך שלא זכרתי את מספר הרכב שלהם....

אז כן, אני שונא שוטרי תנועה שמתחבאים אחרי פח זבל או עץ או רכב אחר ,בכדי שאני לא אראה אותם,הם מחפסים לדחוך לציבור הנהגים דו"ח על אי עצירה בעצור,רק שוחכים שהחוק קובע שהחשוב הוא לתת זכות קדימה לאחר מכן,אבל זה לא מעניין את התחת שלהם ,העיקר שהאזרח עצר ,אפילו מבלי להביט אם הוא אמור לתת זכות קדימה למישהו. ופה טמון הכלב למה? כי זה הכי קל !!!!
מצד שני אני מעריך מאד מתנדבים אשר רואים את טובת הציבור נטו לעינהם ואת פירוש החוק מהצד הנכון של המטבע....
ברנרד ,אתה מצליח להבין את ההבדל בין חוק לחינוך לאכיפה לשפיטה והקלות הבילתי נסבלת של הרשויות לעוות את הגבול שבינהם ?

לכל אחד יש שדים מהעבר (שרודפים אותו).
גם אותי שוטרים עצרו בצעירותי, על פירוק ידית מרכב מפורק ונטוש.
עצרו אותי שוב בגיל מבוגר הרבה יותר על זיוף תו נכה (שלמרבה האירוניה, קבלתי משלי מספר חודשים אח"כ) או בלשון החוק זיוף, הונאה והתחזות כבעל תעודה בנסיבות מחמירות (על מנת לקבל טובות הנאה).
ורכבתי על אופנועים ותפסו אותי על 207 קמ"ש ועצרו אותי משום שאיזה נורמטיבי גנב לי את לוחית הרישויי וברח על 250 או משהו כזה משוטר בכביש החוף ובדך עלה לו קצת על הרגל.
וקצין בילוש דביל חסם לי את הריינג' בחניון והעפתי את הקורולה שלו שלושה מסלולים ברח' הרכבת והשבתתי אותה.
ושוטר אחד "הפקיר" אותי כשהתנפלו עלי שני החסידים שלא רצו למסור פרטים לאחר שהעיפו את אישתי מהאופנוע שלה, משום שאיימו עליו שיתלוננו עליו למח"ש.
וקצין תנועה אחד בכפר סבא רצה לתת לי דו"ח על עצור, למרות שעצרתי ולא היתה לי מצלמה (רק פה גדול).
הכל קרה.
למה אתה חושב שיש לך חיים יותר "קשים" ומסכנים משלי?

לכל אחד הטראומות שלו.
השאלה מה אתה עושה איתן, טל.

אני לא שונא כל שוטר.
בכלל לא. אני שונא חלק קטן, מזלזל באחרים, סבור שחלק נוסף הוא בושה למשטרה ולמדינה ומעריך את היתר. את הרוב.

כי אם לא ,אתה זה שחי בבועה !!!
אני לא אמשיך להגיב (אני בטוח שאתה כן),כי כנראה לפי מה שדרור אמר ,אנשים ימשכו אותי אחורה 70 שנה .....כמובן שבאשמתי,למרות שהתנצלתי.
טל
כבר קבעת שאני אוהב לשפוך דם ומטרתי להעליב.
איפה ומתי עלבתי בך או במישהו אחר פה בדיון?
אתה עשית זאת, אמנם התנצלת אבל יש לי הרגשה שלא כולם מקבלים זאת, לא חשבת על המשמעות והרגשת את זה אח"כ אבל מי שהעליב זה אתה ולא אני.

תרצה תשתתף בדיון. תרצה תגיב. תעשה מה שאתה רוצה ותחייה איך שאתה רוצה - מה אתה קופץ עלי?

דרור ברלי
09-09-11, 13:29
ברור. אין מה להתווכח או לנסות לשכנע שאנחנו דווקא כן מתנהגים עם השוטרים בנימוס.
אנחנו לא ילדים קטנים, אנחנו יודעים שהצורה שבה אתה עונה לשוטר שיש לו לעתים הרבה סיבות מוצדקות להיות מריר ואכול רגשות נחיתות, יכולה לשנות את הכל מבחינתך.
גם אף אחד - לא אני ולא אתה ולא השוטר ולא כבוד השופט בבית המשפט לתעבורה, לא נוהג על פי כל הכללים "לפי הספר" מא' ועד ת'.
אבל כששוטר שמחליט להיטפל לאזרח "על קוצו של בדל קלמנטינה" כמ ושקראתי לזה פעם - הוא תמיד ימצא משהו, כמ ושאתה אומר, כולל אי-נוכחותו של פח אשפה, גם ברכב תקין ותקני לגמרי. כמו האוטו שלי, אגב. שהכל בו - מצמיגי 31 "ענקיים" דרך כננת, ברזנט, צבע וגובה, חוקי ואם צריך גם רשום ברשיון ק ולא דרך מאכער. אין חריגים ואין חריגות. אבל זה עדיין ג'יפ, יענו חשוד מיידי, ובמדינה מופרעת שבה רכב יכול להיכשל בטסט רק בגלל שיש לו חור בריפוד שנגרם מנפילת "ראש" של סיגריה - הכל יכול להיות...
אף שוטר לא צריך להיות מומחה כדי למצוא תוך חצי דקה משהו שידליק אותו ויצדיק מבחינתו דו"ח. יש שם באת"ן לא מעט שוטרים שהם אשכרה מרושעים, והאצבע הקלה מדי שלהם על הפנקס היא שמרתיחה אותנו, היא שגורמת לנו לשנוא את כל השוטרים ברצינות. לחלוטין. כל מיקרו-גרם של שינאה ותיעוב מצד הציבור המשטרה הזו מרוויחה ביושר.
להגיד לך ממה אני חושש? שאם חס וחלילה יום אחד איזה חמום-מוח מטורף יפגע בשוטר - לא נוכל להגיד שאנחנו מתפלאים למה זה קרה.

אבל עזוב. אין בינינו שום ריב.
ב-23.9 בצהריים אתה - ואני מאד מקווה שגם יוסי - שותים איתי בירה בכיף במפגש..

Bernard
09-09-11, 13:38
...

ברור. אין מה להתווכח או לנסות לשכנע שאנחנו דווקא כן מתנהגים עם השוטרים בנימוס.
אנחנו לא ילדים קטנים, אנחנו יודעים שהצורה שבה אתה עונה לשוטר שיש לו לעתים הרבה סיבות מוצדקות להיות מריר ואכול רגשות נחיתות, יכולה לשנות את הכל מבחינתך.
גם אף אחד - לא אני ולא אתה ולא השוטר ולא כבוד השופט בבית המשפט לתעבורה, לא נוהג על פי כל הכללים "לפי הספר" מא' ועד ת'.
אבל כששוטר שמחליט להיטפל לאזרח "על קוצו של בדל קלמנטינה" כמ ושקראתי לזה פעם - הוא תמיד ימצא משהו, כמ ושאתה אומר, כולל אי-נוכחותו של פח אשפה, גם ברכב תקין ותקני לגמרי. כמו האוטו שלי, אגב. שהכל בו - מצמיגי 31 "ענקיים" דרך כננת, ברזנט, צבע וגובה, חוקי ואם צריך גם רשום ברשיון ק ולא דרך מאכער. אין חריגים ואין חריגות. אבל זה עדיין ג'יפ, יענו חשוד מיידי, ובמדינה מופרעת שבה רכב יכול להיכשל בטסט רק בגלל שיש לו חור בריפוד שנגרם מנפילת "ראש" של סיגריה - הכל יכול להיות...
אף שוטר לא צריך להיות מומחה כדי למצוא תוך חצי דקה משהו שידליק אותו ויצדיק מבחינתו דו"ח. יש שם באת"ן לא מעט שוטרים שהם אשכרה מרושעים, והאצבע הקלה מדי שלהם על הפנקס היא שמרתיחה אותנו, היא שגורמת לנו לשנוא את כל השוטרים ברצינות. לחלוטין. כל מיקרו-גרם של שינאה ותיעוב מצד הציבור המשטרה הזו מרוויחה ביושר.
להגיד לך ממה אני חושש? שאם חס וחלילה יום אחד איזה חמום-מוח מטורף יפגע בשוטר - לא נוכל להגיד שאנחנו מתפלאים למה זה קרה - אנחנו שם. מזמן. אתה אפילו לא יודע כמה. הייתי מספר לך סיפורים שאשכרה לא היית מאמין (ולא היית מאמין שאני פה כדי לספר)... הכל אמת וחלק אפילו פורסם במגמתיות לא מוסתרת.

אבל עזוב. אין בינינו שום ריב.
ב-23.9 בצהריים אתה - ואני מאד מקווה שגם יוסי וטל- שותים איתי בירה בכיף במפגש..

מאיר רוטברג
09-09-11, 14:19
היות וש מי הוזכר מספר פעמים אין לי ברירה אלא להגיב. ראשית דרור ברלי סתם נבלה סרוחה שמקרה אני מחשיב כחבר יקר ונהנה להתווכח איתו אבל עדיין נבלה סרוחה. הרייח בדרך כלל עובר לו אחרי שאנחנו מורידים איזה גלנפידיך טוב(דרור ישנחדש בן 15 אדום גלפידיך מחכה לך )מי שמתנדב ביחידה שלנו אין לו חסינות כלל אולי נהפוך הוא. שאני רואה ניידת עם מתנדבים אני משתדל לא להתקל בהם מסיבות ברורותשאני רואה ניידת של משרד התחבורה כנ״ל למרות שהרכב שלי מבחינה בטיחותית טוב שבעתיים ממה שייצא מהמפעל אני יכול להסכים עם הטיעון של דרור שאותו לא מעניין. שזה שוטר מתנ״א יס״מ יממ חרטטם שוטר זה שוטר על פי חוק. אני יכול להסכים כי מתנדבים מסויימים ושוטרים מסויימים הנם עבד כי יימלוך ואזי האזרח הקטן כמוני כמוך וכמו דרור מסתובב בתחושה קשה ובצדק. התעמרות כמו השוטר שהיה בחדשות קשה מאוד לא לאזרח אלא למשטרה כי יש הוכחה חד משמעית לאיוולת שאזרח כמו דרור טוען. אני יודע ממקור ראשון שנעשים צעדים חד משמעיים לנקות את האריות הן משוטרים והן ממתנדבים. אני יודע ממקור ראשון שאגף התנועה הנחה להתרכז בעברות כבדות בלבד כמו קוו לבן עצור ודומה או עברות בריונות על הכביש כן, אני גם יודע כי יש מתנדבים שעושים בדיוק להייפך ואני נתקל בהם ליד הבית שלי מחפשים ומטרידים נהגים על איתות ימינה. במדינה מסודרת לא היו צריכים יחידה כשלי במדינה מתוקנת כמו שבדיה כל כמה צמתים יש גרר בהמתנה. פה אין ולא יהיה אז מה דרור נשאיר את הפקקים בגלל התאונות שכולם ייסבלו?נ.ב כל האמור לעי״ל לא מנע מאחד משונאי המשטרה הכי גדולים לצלצל אלי אישית כי הבת שלו נתקעה באיילון עם הרכב במסלול אמצעי והינה בסכנת חיים שאולי יש לי פרוטקציה לעזור. ברור שעזרתי לא שצריך פרוטקציה לזה היה מצלצל מאה והיו שולחים את אחד משונאי נפשו להציל את הבת שלו בחינם ללא תשלום. אצחצח יש לי פה סיפורים עסיסיים על אנשים אבל מפאת כבודם ארחם עליהם. נ.ב 2 דרור אני צריך סיוע בעיצוב לוגו חדש ליחידה. אם יהיה ביקוש אני מוכן לארגן ערב על האש עם דובר אגף התנועה בתנאי שההתנהגות תהיה הולמת. הולמת אין הכוונה להתייפיפות או לא לומר את שמתכוונים אלא ללא ניבולי פה או קאפו ודומיו זה קוו אדום. *

zviki
09-09-11, 14:26
דרור, אבל ראיתי פעם שוטר עוזר לזקנה לחצות מעבר חצייה, זה כלום מבחינתך? ואפילו הסביח נרטב לו קצת מהגשם.

ניר ל
09-09-11, 14:42
מאיר, לא נראה לי שיש עניין למישהו לשמוע את "דובר אגף התנועה" ואת ההסבר הרשמי לכל מה שרובנו מרגישים או חשים על בשרנו מדי פעם.
יש כאן אנשים בתפקידים יותר קרובים לנושאים האלו מתוך "המערכת" שכבר משמיעים את קולם וזה הרבה יותר אמיתי ומעניין - בין אם זה יוסי אתה או ברנרד.
חבל על הבשר והוויסקי... ועוד צריך להישאר מנומסים... שישאר בבית.

yes1952
09-09-11, 19:51
מאחר וקראתי התנצלות ואני מאמין שהיא באה מעומק לב אני חייב להבהיר כמה דברים
לא מינו אותי לדובר שוטרים פקחים ואוכפי חוק אחרים
מיניתי את עצמי לדובר קבוצה מאוד גדולה של אנשים שתפקידם מוכתם מתיפקוד לקוי בעבודתם,
פעם בצעירותי כשהייתי רואה תחנת רוח הייתי מסתער עליה.
הסברים לדרור ברלי
למען הגילוי הנאות אני נושא בארנקי תעודת עיתונאי=בין שאר התעודות
אבא שלי זכרונו לברכה נהג לומר לי-בהלחמך בחוסר צדק לך ולמד את הנושא ואחר כך בשקט כמים המחלחלים עמוק, תפעל
את שרותי ההתנדבותי במשטרת ישראל התחלתי דווקא במג"ב כמתמיד-"נלחמנו בגנבי רכב רכוש ותוצרת חקלאית במושבים,זה היה הייעוד
אלו שחרגו חטפו-גם אני כשחרגתי חטפתי ולמדתי
בשרותי הצבאי ובמילואים שנים רבות רעדה היד שלי כשחתמתי על תיק חקירה שעבר לתביעה-וכן ראיתי בחיי חוקרים שפיברקו עובדות-הם לא במערכת
כשנשאלתי פעם מדוע לא שרתתי במשטרה דרך קבע-עניתי משום שאני פחדן-דהיינו לא היה לי האומץ לנקות את השורות והאורוות,
בטח לא בשכר עלוב,
אך לקח חשוב למדתי בחיים=נאה דורש נאה מקיים
שנים רבות נלחמתי בשחיתות הונאות ושאר מעשים "יפים"אך במסגרת מילואים או התנדבות-כך לא יכלו "לקנות"אותי-אבל זה אני,
לגבי ההערה שלי שהנהג הישראלי הממוצע הינו עבריין תנועה -הערה זו מגובה בכל המחקרים שקראתי והגיעו לידי ו/או ממחקר שערכתי בעצמי והתפרסם כבר לפני למעלה מ 30 שנה בירחון גדול שכבר נסגר
את המחקר עשיתי כתוצאה מכך שהוא הוטל עלי ע"י שופט תעבורה בגין עבירות תנועה שעשיתי=וזה במקום שלילה קנס ומאסר על תנאי
זו גם הסיבה שהתנדבתי למתנ"א בחיי הבוגרים יותר,
אינני מצדיק התנהגות פסולה של שוטרים או כל כח אכיפה אחר-נהפוך הוא אני נלחם בהם ומשיג תוצאות לאט לאט-למה?כי זה אני
אני לא קדוש ולא בטיח-אני שונא כל בעל שררה המתנהג כ-עבד כי ימלוך,
דרור ברלי הינו עיתונאי מוערך(לפחות על ידי)ומנהל בפורום-אי לכך חלים עליו מספר חוקים אתיים ברורים-גם שאינו כותב בעיתונו,
כתיבה המלווה בכינויי גנאי אינה הולמת אף אחד-זו אלימות מילולית נקודה
השמצת מערך פקחים שלם פגע בי באופן אישי ואסביר מדוע
ראשית זה נגזר מהמשפט הקודם-חוקים אתיים ברורים
שנית--מערך פקחי התנועה של החברה הלאומית לדרכים הינו מערך יחסית חדש
השכר?הוגן אך לא יותר-מי הפקחים?רובם הם אילו שהבררה האחרת שלהם הינה להיות שומרים בקניון
רובם בעלי מקצוע מעולים שזקנו ונפלטו מהמערכות שלהם.
הם צמודים לנהלים של פריסת אמצעי אזהרה והכוונה בכבישים באתרי עבודה
האם כולם עושים מלאכתם כראוי?הלוואי-כאלה נתפסים רק לאחר שהיתה תאונת דרכים באתר העבודה
אך לומר שכל מערך פקחי התנועה הוא כזה?חס וחלילה
ועכשיו לקביעתי על הנהג הישראלי הממוצע-לא כל הנהגים אלא רובם=
המקום=כביש מספר 1 ממזרח למערב ק:מ 41-השעה חצות פלוס
עגלת חץ?יש
אלכסון עם קונוסים ואור מהבהב?יש
תאורת משטרה על עמוד?יש
פקחים להכוונת התנועה לעת הצורך?יש
שלטים מוארים להורדת מהירות?יש
אבל רוב הנהגים עברו על המהירות כשלחץ התנועה (פקק)השתחרר==איך אני יודע ?מדדתי עם סטופר -מרחק של 500 מטר-יש טבלה ישנה לכך
(כך היו מודדים מהירות בתקופה של טרום הממלז"ים דבורות וכו' רק שהרחק היה ל 1 ק"מ
מתוך כ 400 כלי רכב 15 נהגו במהירות שהיתה על השילוט המקדים(70)וגם הם עצרו כן עצרו לשאול איפה תל אביב
שלושה קונוסים עפו באוויר מפגיעה של רכבים שנסעו מעל 100 הפעם לא היו נפגעים לצערי גם לא מתנ"א
וזה רק אתר אחד עם פקח מטורלל שבודק את הנתונים האילו -שעושה זאת לא מאהבת מרדכי אלא משנאת המן,
אני בודק מצלם ורושם פרטים בכל אתר שאני עובד בו על מנת שאם תהיה תאונת דרכים באתר העבודה לא יאשימו אותי שלא היה שילוט,הכוונה,וכו'
מפני שברור לי שהמערכת תחפש קודם כל את החוליה החלשה-קרי-פקח התנוע
אפרופו -דורסי הקונוסים דיברו בטלפון בזמן הנהיגה
אני כמו כל יושבי וקוראי הפורום הזה לא נקי מ"עבריינות תנועה"גם אני הורדתי השבוע את הפנסים מגג הרכב שלי בסיבוב השני בטסט,
וכן אמרתי לפני כמה לילות לשוטר תנועה שעצר אותי ב 4 לפנות בוקר(לפעמים אני נוסע לעבודה עם הג'מוס)שהפנסים מודלקים רק שאני בעבודה והראתי לו תעודת פקח(לא תקין)
וכן אני שייך לכלל הנהגים הממוצאים שהם "עברייני תנועה"וכך גם רבים מיושבי פורום זה
המרחק בין אימרה זו-שלי-לבין ההתבטאויות של דרור הינה כמרחק מיער עופר למכרות תמנע-
דרור ידידי-אם לא תהיה אכיפה יהיה כאוס-יש לך את הכח בקצות האצבעות לשנות זאת בכתיבה עיתונאים המביאה עובדות ולא בכינווי גנאי-אני הראשון שמוכן להכין איתך סדרת כתבות ולהוקיע עם עובדות את כל אוכפי החוק שצריך להוקיע מהמערכת אך גם את אותם נהגים עברייני התנועה
לגבי הוויסקי-אל תשוויצו עם גלנפידיש(קח זה נקרא בשפת אימי)יש לי בבית ולא אחד--אך אינני שותה מחוץ לבית כשאני צריך לנהוג,
ולא הצלחתי לקרוא את המכתב בתיבת הדאר
ניר ====חיים ומוות ביד הלשון
אך היד האוחזת בעט כגרדום הינה באם לא משכילים להשתמש בה
הפורום הזה הינו במה נפלאה
האוף תופיק עולה על כולם אך המסוכן מכולם-זו אחריות רבה לנהל פורום-כל פורום==מעט מודעים לאחריות המוטלת על כתפי המנהלים
ואני חוזר ואומר-אשמח להיות פה פעיל אך כל עוד יהיה כאן מסע השמצה לא אתן לכך יד-ביקורת בוודאי
אינני זוכר כבר מי כתב שעצרו אותו והוא לא הספיק לרשום את מספר הניידת-יש רישום של כל ניידת היכן היא היתה ובאיזה יום ושעה
תגיש תלונה למח"ש רצוי דרך עורך דין-אתה יכול לתבוע אותם על נזיקין-אני בטוח שהם לא תיעדו זאת-זה לעוכרם
ברנרד-תזהר אתה עוד תכווה כמוני ויהיו לך המון צלקות-אהבתי את כתיבתך
שבת שלום
יוסי

דרור ברלי
09-09-11, 19:53
אותי דווקא ממש מעניין לפגוש שוטר בכיר כזה ולהגיד לו בצורה יפה, מנומסת, כמעט חברית, כן? בפה מלא בשר ועל כוס ויסקי טוב, מה אני חושב על המשטרה ועל איך שהיא מתנהגת. בכל זאת, לא כל יום יש הזדמנות כזאת ועוד בלי שידחפו אותי אחר כך בכוח לניידת עם אזיקים על הידיים....
יאללה תארגן. אני אתנהג יפה. אם הוא מסכים, אולי אפילו נעשה מזה אייטם אובייקטיבי לגמרי.

yes1952
09-09-11, 20:24
דרור אתה חייב להבין
גם אני חושב שיש הרבה מה לתקן במשטרה
גם אני רואה התנהלות לא ראויה ולפעמים אף פלילית מצד שוטרים ו.או ניצול כח לרעה
אך אני כשאני רואה זאת אני מתערב כאזרחמשתדל תעד ולא מניח עד שאני רואה תוצאות בדיקה של מח"ש
שהם הדבר הכי שנוא במשטרת ישראל
כאשר מופעל כח לא סביר ע"י אוכפי חוק ניתן לכמת ולמדוד זאת
בתי המשפט אינם סלחנים למי שסרח
זזתי לארוחת ערב
יוסי

דרור ברלי
09-09-11, 20:59
בתאבון יוסי.
את כולכם אני ממש רוצה לראות במפגש לידי עם הבירה ביד - כי ויכוחים לחוד וחברים לחוד...:)

שבת שלום!

מאיר רוטברג
09-09-11, 22:53
בתאבון יוסי.את כולכם אני ממש רוצה לראות במפגש לידי עם הבירה ביד - כי ויכוחים לחוד וחברים לחוד...:)שבת שלום!למה בירה אתה חוסך?אותך ואת יוסי לכוס סינגל מאלט עלי. יאללה תארגן

yes1952
09-09-11, 22:57
מאיר
הסינגל לפני שתקרא את הטפסים שלי או אחרי?
בסוף אני אתנדב לאיזו עמותה לא חשובה
אולי אקים עמותת שותי הסינגלס'
ערב נפלא
יוסי

מאיר רוטברג
09-09-11, 23:22
קראתי בטח קראתי דבר איתי מחר

revi3
10-09-11, 23:08
לא יכולתי להתאפק,קטע מתוך ארבינקא.

http://www.youtube.com/watch?v=3Qv8tBYhHv4

tzagi