PDA

צפייה בגרסה מלאה : משאבת דלק בסופה - בדיקת תקינות?

אדי
01-01-05, 18:32
מסתבר שגם אלי זה אולי הגיע ...
איך אני יכול לבדוק תקינות של משאבת הדלק בסופה? כרגע הרכב לא מניע בגלל אי אספקת דלק. בבדיקה מגיעים זרזיפי דלק מכיוון המשאבה ונשמע גם ה"קליק" של הממסר. מה אמור להיות המתח בקונקטור של משאבת הדלק?

תודה, אדי.

אדי
14-01-05, 13:49
??

יובל48
14-01-05, 16:19
בתקלה האחרונה שהייתה לי בסופה(אין אספקת דלק)
התברר שמגע לא תקין בקונקטור שבחיבור למשאבה
מעל מיכל הדלק,הוא הגורם לבעייה. ניתוק, ניקוי קל
וחיבור מחדש והסופה חזרה לחיים.
בהצלחה
יובל

קיד
14-01-05, 23:24
12V.
לפחות 2.5 אטמ'.
כאשר הסוויטש פתוח והמנוע לא מסתובב, גם המשאבה לא מסתובבת. יש 3 שניות פולס בזמן פתיחת הסוויטש.
קיד

זאביק
16-01-05, 10:05
בסופה של חבר, הבעייה עם משאבת הדלק הייתה המחברים בצמה האחורית (שנמצאת בדופן שמאל מאחורה, אם אני לא טועה).

yanivcj
22-01-05, 12:13
אני ארחיב קצת את מה שאמר קיד.
קח שעון לחץ דלק ורב מודד מכוןן על וולט.
בפתיחת סוויץ מרגע הפתיחה 3 שניות צריך להיות 12v ביציאה מהממסר של משאבת הדלק ועד למשאבה עצמה.
קודם כל תבדוק את הממסר, יכול להיות שהוא ממתג ואתה שומע את הקליק אבל אין לו מתח בכניסה (ברגל 30) ואז גם אין מתח ביציאה שזה רגל 87.
אז תבדוק בממסר שבזמן שמישהו פותח סוויץ יש לך למשך 3 שניות מתח 12v ברגל 87 של הממסר. אם יש תמשיך למשאבה ותבדוק שבזמן פתיחת סוויץ יש לך למשך 3 שניות מתח 12v למשאבה כמה שיותר קרוב למשאבה. אם יש תבדוק לחץ דלק עם שעון דלק בתא המנוע, צריך להיות יותר מ 2.5 אט' בערך 40 PSI.
אם אין מתח ביציאה מרגל 87 בממסר, תבדוק אם יש מתח בכניסה ברגל 30.
אם יש מתח ברגל 30 ולא מעביר ל 87 אז או שהממסר לא תקין או שאין לו פיקוד, תבדוק פיקוד לממסר בזמן פתיחת הסוויץ. (חוסר בפיקוד יכול להיות גם בגלל מחשב לא תקין).
אם לא מגיע מתח 12v לממסר תבדוק פיוזים או נתק בחוט.
אני הייתי מתחיל מבדיקת מתח בכניסה לממסר ואם אין ברגל 30 מתח אז לבדוק פיוזים ונתקים או כל בעיה שיכולה לגרום לחוסר מתח בממסר.
אם תרצה עזרה אתה מוזמן להרים טלפון 052-3573348.
יניב.

אדי
23-01-05, 14:24
טוב, מצאתי זמן לבדוק את זה ...
אין מתח ברגל 87 (יציאה) כאשר פותחים סוויץ'. ליתר דיוק, במתח ב"מנוחה" 0.04 וולט וכאשר הסוויץ' פתוח 0.5 וולט בערך (לא משתנה עד לכיבוי הסוויץ').
מה רמת המתחים שצריכה להיות בפיקוד של הממסר?

תודה, אדי.

yanivcj
23-01-05, 18:13
אדי, הפיקוד וצרכן מקבלים 12v ההבדל ובעצם זה המתרה של הממסר היא, הפעלה של זרם גבוה בעזרת זרם נמוך.
הפיקוד שמגיע מהמחשב עובד על זרם נמוך ברגליים 86, 85 ומפעיל משאבת דלק בזרם הרבה יותר גבוה ע"י חיבור ישיר של 30 ל 12v למצבר והעברתו דרך הממסר ל רגל 87 ומשם למשאבת הדלק. אם המחשב היה מעביר את ה12v ישירות למשאבת הדלק, הזרם הגבוה היה עובר דרך המחשב, וזה לא רצוי.

מתחים:
ברגל 30 אתה צריך לקבל 12v לאחר פתיחת סוויץ (וכל עוד הסוויץ פתוח יהיה שם 12v) או אפילו קבוע, ללא פתיחת סוויץ.
ברגל 87 צריך להיות מתח 12v ל3 שניות מרגע פתיחת סוויץ ואחר כך כלום.
לאחר ההתנעה צריך להיות מתח 12v קבוע (ברגל 87).

רגליים 86 , 85 זה הפיקוד של הממסר.
אחד מהם צריך לקבל - והשני 12v. ואז הממסר מושך ואתה מקבל 12v ברגל 87.

בדקת ברגל 30 שיש לך 12v בפתיחת סוויץ ? כי אם אין שם 12v אז גם לא יהיה ב 87.
אם יש ב 30 12v ואין ב 87 בפתיחת סוויץ. אז או שהממסר לא תקין או שהאין פיקוד.
ואז צריך לבדוק אם יש ברגליים 86, 85 אחד מינוס והשני 12v במשך ה3 שניות מרגע פתיחת הסוויץ.
אני לא זוכר אם בסופה הפיקוד הוא - או + אבל אחד מהם צריך להיות קבוע בממסר והשני הוא הפיקוד, כלומר צריך להיות באחד הרגליים (86, 85) או - קבוע כל הזמן או + כל הזמן, ואז השני זה הפיקוד.

למען הסר ספק, אתה יכול לחבר 12v ליציאה של הממסר ברגל 87 או לחילופין, אם יש מתח ברגל 30 (12v ) אז לקצר (רק לבדיקה) בין 87 ל 30 ולראות אם הרכב מניע.
יניב.

אדי
23-01-05, 19:26
יניב, אני מכיר את העיקרון של הממסר ... לכן נראה לי שהבעיה בפיקוד ולא בממסר עצמו.
יש 12v קבוע ברגל 30, ברגל 87 אין מתח (אם אני מקצר אז כמובן שמגיע מתח למשאבה והיא פועלת).

ניסיתי לבדוק הפרשי מתחים בין רגל 85 ל-86 (פיקוד) אבל כאשר הסוויץ' סגור הפרש המתחים 0v וכאשר הסוויץ' פתוח מדובר בשינוי מינורי של 0.1v או משהו כזה ... לא תקין. נראה שהבעיה בפיקוד ... יש לך מושג איך ממשיכים מכאן? יש כיוון מסוים לתקלה או שצריכים להתחיל לשבור את הראש?

תודה, אדי.

yanivcj
23-01-05, 19:37
תבדוק ברגל 85 או 86 אם יש לך פלוס 12 וולט קבוע או מינוס קבוע.
אל תבדוק הפרש מתחים בין הרגליים כי אם רגל אחת מחוברת להערקה והשנייה באויר לא תקבל כלום או אם רגל אחת מחוברת לפלוס והשנייה באויר לא תקבל הפרש מתחים.
תבדוק בין הרגל לבלוק או בין הרגל ל (-) של המצבר או בין הרגל ל(+) של המצבר.
אם יש לך נגיד פלוס קבוע ב 85 אז בזמן פתיחת סוויץ צריך להגיע לרגל 86 מינוס ל 3 שניות, לבניית לחץ ואחרי ההתנעה צריך להיות קבוע מינוס לרגל 86.
או להפך (הכוונה להפיך הוא ברגליים)
זה לא משנה בעיקרון מה מגיע קבוע ולאיזה רגל 86 או 85 , כי בין 86 ל 85 יש סליל.
אם נגיד מצאת שאחת הרגליים מקבלת מינוס קבוע, אז ברגל השנייה צריך להיות פלוס ל3 שניות מרגע פתיחת הסוויץ ולאחר ההתנעה יהיה שם פלוס קבוע, עד לסגירת הסוויץ.

אז או שחסר לך הקבוע או הפיקוד, אם חסר הפיקוד אז יש לך בעיה או בחוט מהמחשב או במחשב, כי המחשב נותן את הפיקוד.
יניב.

אדי
23-01-05, 21:48
ברגל 85 ו-86 יש מתח 12V קבוע כשפותחים את הסוויץ'. המתח לא יורד לאחר מספר שניות מפתיחת הסוויץ'. אין מתח כשהסוויץ' סגור.

yanivcj
24-01-05, 09:54
יש לך מתח 12v כאשר הסוויץ פתוח בשני הרגליים מכיוון שבינהם יש סליל עם התנגדות מאוד נמוכה, לכן לא תמצא הפרש פוטנציאלים בינהם ומאותה סיבה אתה תראה שיש 12v בשני הרגליים.
ממה שאתה מתאר אני מבין שה12v הוא הקבוע והפיקוד הוא (-).
עכשיו תנתק את הממסר מהמקום ותבדוק בקונקטור שהממסר אמור להתחבר באיזה רגל יש 12v קבוע מרגע פתיחת הסוויץ, עכשיו רג באחד מהם יהיה 12v.
הרגל השנייה היא הפיקוד שאמור להגיע מהמחשב.
אחרי שבדקת מי הרגל שמקבלת 12v, חבר חזרה את הממסר למקומו.
ותן (-) יזום לרגל השנייה איפה שלא היה 12v.
עכשיו אתה אמור לשמוע את הממסר ממתג. תשאיר את ה (-) ברגל ותבדוק שיש לך ברגל 87 12v קבוע. זה הבדיקה שהממסר אכן תקין.
אם יש ברגל 87 12v (לאחר שנתת (-) ברגל הפיקוד 86, או 85) נסה להתניע.
99% שיניע לך אלא אם כן יש עוד בעיה בדרך.
אם הוא מניע זאת אומרת שחסר פיקוד (-) מהמחשב לממסר.
תבדוק:
שכל החיבורים למחשב תקינים. ושהמחשב מקבל 12v במקומות הנכונים.
שהחוט פיקוד מהמחשב לממסר תקין.
ויכול להיות שהמחשב לא תקין.
יניב.

yanivcj
24-01-05, 10:00
נ.ב מהבדיקות שעשית אפשר לראות שהפיקוד מהמחשב שאמור להגיע הוא זה שאמור להעלם לאחר 3 שניות מרגע פתיחת הסוויץ (כלומר ה(-) ), ולחזור לאחר ההתנעה, ולכן ה12v שאתה מקבל נשאר קבוע כל עוד הסוויץ פתוח.
דרך אגב למה רק בפתיחת סוויץ ? על מנת לא להעביר מתח 12v מיותר שיכול לגרום לקצר (באם יתגלה החוט) או לזליגה של זרם בו בזמן שהרכב קבוי, אז את הפיקוד העבירו דרך הסוויץ (ושוב בגלל שהפיקוד זה זרם נמוך, אפשר להעביר דרך הסוויץ, לא רצוי להעביר דרך הסוויץ זרמים גבוהים, כי זה מקצר את החיים שלו)
בהצלחה בבדיקה.
יניב.

eran4x4
25-01-05, 15:29
יניב

יש לי בעיה עם העצה שלך לתת מינוס יזום!

רגל הממסר שאתה מציע לחבר למינוס היזום מחוברת למוצא המחשב, אתה בעצם מקצר את המוצא הזה לאפס, דבר שיכול להוביל לפגיעה במחשב (שריפת דרגת המוצא של היציאה הספציפית).

ערן

yanivcj
25-01-05, 19:52
בכל מקרה אמור להגיע משם (-) כך שאם תתן ברגל הנכונה, לא תשרוף כלום.
אם תתן ברגל הלא נכונה מקסימום תשרוף פיוז, כי אתה מקצר את ה12v ישירות לגוף.
מחשב אתה לא תשרוף, זה לא הפעם הראשונה שאני עושה כך בדיקות ולא רק אני.
עבדתי שנתיים בתור איש דיאגנוסטיקה במוסך פורד מזדה, ולא שרפתי אפילו מחשב רכב אחד. חוץ מכרית אויר שהתפוצצה לי בגלל שחיברתי (-) יזום למקום שלא הייתי צריך לחבר וזה בגלל שהסרטוט החשמלי שהחזקתי ביד התאים לדגם ישן יותר של אותו רכב, ובעצם זה היה הפיקוד לכרית להתפוצץ, כאילו ארעה תאונה.

אם בכל אתה רוצה להיות שקט, נתק את הממסר מהמקום, חבר במקומו 3 חוטים, לרגליים 87, 30, (אחת מהרגליים שמקבלת 12v אחרי סוויץ או 85 או 86) את הרגל שמגיע מהמחשב אל תחבר.
עכשיו אין לך בעיה לתת (-) ישירות לממסר, שהרי הרגל שאתה נותן (-) לא מחוברת למחשב אלא רק לממסר.
יניב.

אדי
25-01-05, 20:04
אם בכל אתה רוצה להיות שקט, נתק את הממסר מהמקום, חבר במקומו 3 חוטים, לרגליים 87, 30, (אחת מהרגליים שמקבלת 12v אחרי סוויץ או 85 או 86) את הרגל שמגיע מהמחשב אל תחבר.
עכשיו אין לך בעיה לתת (-) ישירות לממסר, שהרי הרגל שאתה נותן (-) לא מחוברת למחשב אלא רק לממסר.
יניב.
זו באמת הדרך בה בדקתי ... טוב, עכשיו הג'יפ מניע גם בכוחות עצמו ובלי מינוסים למיניהם (תודה יניב ... אני מניח שהבעיה הייתה בעיית מגעים, עשיתי קצת סדר בחוטים והסתדר). עכשיו המנוע מזייף ובגדול ... מחר נמשיך בפו"ה של הג'יפ.

תודה, אדי.

yanivcj
25-01-05, 20:19
רוב הבעיות הן בעיות מגעים ולפעמים גם החוט נצבת או נמעך ולפעמים לא מעביר מגע.
בהצלחה בבדיקות.
אם תצטרך עוד משהו, חופשי על הבר, משקאות on the house . :wink:
יניב.

-->