PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים 33' על פאג'רו 2.5

jonny boy
10-09-11, 10:38
הרכב פאג'רו קצר 2.5 דיזל ידני, החלפת צמיגים מתוכננת בקרוב וחושב ברצינות להרכיב 33', כרגע 31.

יתרונות\חסרונות?
הרכב יסחוב? ציריות? שאר מכלולים?

אין בעיה של רישוי וגם נושא צריכת הדלק לא רלוונטי השאלה היא רק אם הרכב יעמוד בזה.

ניר ל
10-09-11, 10:53
מה הציפיות מהרכב, כלומר מה ובאיזה סוג שטח אתה מתכנן לנסוע איתו ?מבחינת חוזק מכלולים אני לא רואה בעיה, תבדוק אם בתי הגלגל מסוגלים להכיל צמיג כזה בסגירת מתלה, לגבי סחיבה - היא תיפגע בצורה מורגשת.

jonny boy
10-09-11, 11:01
אופי הטיולים שלי הוא לא סופר אתגרי (סגנון עינוך) הטיולים הרגילים, חורשן משל"ט דרום צפון.
אני באמת צריך לבדוק שלא תהייה בעיה בסגירת מהלך אבל אני לא חושב שתהייה כי הרכב גבוה יחסית

six 4 life
10-09-11, 14:15
לפי דעתי זה יתסכל אותך יותר מאשר תהנה איתם, הרכב פשוט לא יזוז בכביש ובטכני ירוץ לך.
לשבור אתה לא תשבור עם המנוע הזה שום דבר.

jonny boy
10-09-11, 17:10
מזה אני חושש שבכביש הוא לא יסחוב, כשהתחלתי להתעניין כבר אמרו לי שהרכב הזה די עגלה אבל אני חייב לציין שהוא ממש לא כזה ואפילו יותר זריז מהטראנו שהיה לפניו..
2 האינצים האלו עד כדי כך משנים???

six 4 life
10-09-11, 18:59
אם אתה ממש רוצה להגדיל, '32 תהיה הפשרה הכי סבירה, לדעתי בלבד.

six 4 life
10-09-11, 19:00
אגב לגבי השאלה אם ה2 אינצ'ים האלו משנים שים לב, אם אתה מדבר על 33/12.5 (שזה מה שבעיקרון יש בשוק) אתה מדבר על עוד 2 אינצ' לא רק בקוטר, אלא גם ברוחב הסוליה.

jonny boy
10-09-11, 19:14
אכן כן , אז הם כאלה משנים?
שווה לי לקחת את הסיכון? אם אני קונה רביעייה והרכב לא סוחב אני תקוע עם 4 צמיגים חדשים
אני רק מפחד מיכולת הסחיבה בכביש, כרגע אין לי בעיה בכלל ואני לא מבין למה אומרים שה-2.5 לא סוחב.

דרור ברלי
10-09-11, 19:20
למה אומרים שהפאג'רו 2.5 לא סוחב?
כי הכל יחסי בחיים.
יחסית לסמוראי למשל, או להיילקס, או לפאג'רו ארוך עם אותו מנוע, הוא סוחב מצוין.
אבל יחסית לפאג'רו 2.8 הוא חלש. יחסית ל-3.0 בנזין הוא חלש מאוד, ויחסית ל-3.5 בנזין הוא כבר ממש פגר מת....

עם צמיג 33 תהיה פגיעה משמעותית בסחיבה. אל תשכח שזה רכב שבמקור מיועד לעבוד עם צמיגי 29'.
עם 31 הוא עדיין מסתדר לא רע.
האם יסחב מספיק טוב לטעמך עם 33' או לא - זה כבר עניין אישי שלך. יש כאלה שמסתדרים עם התגובה העצלה יותר. אתה תרגיש את זה במיוחד בעליות ארוכות. בכל עליה תצטרך להוריד להילוך אחד נמוך יותר ממה שאתה רגיל היום, עם צמיג 31.
מה שבטוח- תצרוכת הסולר תעלה. משמעותית.
מרחקי הבלימה יתארכו.

עקרונית - העבירות תשתפר מאוד, גם בגלל ש"גלגל גדול מקטין מכשול", וגם בגלל שמרווח הגחון משתפר בלא פחות מאינץ' שלם, וזה המון, וכפועל יוצא גם זוויות המרכב (גישה, בטן, נטישה). אבל כאן מסתיימים היתרונות, ומתחילים החסרונות: בשטח טכני תהיה לך בעיה בזחילה מבוקרת (הג'יפ ירוץ מהר מדי). תהיה לך בעיה של בלימת מנוע בירידות.

השאלה הגדולה היא מה השימוש בג'יפ.
אם רק לטיולים, ניחא.
אם הוא נוסע ביומיום, לאורך זמן ייגרמו נזקים כבדים בתדירות גבוהה - בלאי מוגבר ומהיר של: בלמים, פעמוני ציריה קדמית, תפוחי הגה, תיבת הגה, משאבת הגה, בולג'וינטים וכו'. יש מצב גם להתבדרות של הגלגלים הקדמיים בנסיעה על שביל משובש - הכל בגלל שזה צמיג כבד, בשורה התחתונה : הרבה יותר נזק מתועלת.

Tom Bril
10-09-11, 19:45
כמה דברים רוב רובו של הג'יפאים מרבה לעשות עקב הבנה מוטעית.

הגדלת הצמיגים תוריד משמעותית את נוחות הנסיעה .
נכון , גלגל גדול מקטין מכשולים אך יש עוד כמה פרמטרי במשוואה, מה זה אומר?

זה אומר שכשאתה עולה למידה 33 אתה מקטין משמעותית את היחס "משקל נתמך, משקל בלתי נתמך" , משקל צמיגי ה33 , שטח מלא, כבדים משמעותית מצמיגי ה29 המקורי וגם מה31.

תוספת המשקל הזאת פוגעת לרעה באותו יחס וגורעת מיכולת "גיהוץ" המתלים של בורות,חריצים ואבנים בנהיגה זורמת או מהירה, בנהיגה טכנית לא תהיה לך בעיה, והרכב ירגיש פחות מכשולים אך כאשר תעלה את הקצב מתלי הרכב לא יצליחו לרסן את המשקל הנוסף באותה הדרך בה היו עושים זאת לפני כן.

כדי שרכב יוכל להיות עם צמיג גדול הוא צריך להיות בנוי לכך כולל המשקל העצמי שלו.

כדי לפתור את בעיית נוחות הנסיעה יהיה צורך להעמיס משקל נוסף על הרכב מה שכמובן לא ראלי לחלוטין.

דרור ברלי
10-09-11, 19:49
נכון לגמרי.
באותו לחץ אוויר, צמיג 33 ידפוק את נוחות הנסיעה בצורה מורגשת.
אבל תמיד אפשר לנסוע בלחץ אוויר נמוך יותר - מה שבדרך אגב, צמיגים גדולים מאפשרים ביתר קלות.

Tom Bril
10-09-11, 20:10
מסכים עם דרור, למרות שאני בכלליות לא בעד הגדל מידת צמיג כאשר אין לכך הצדקת שימושיות מובהקת .

אתה יכול להוריד לחץ אוויר וזה אכן ישפר את נוחות הנסיעה אבל מניסיון יש לכך גבול והמצב לא משתפר משמעותית
מה גם שהורדת אוויר לא מתאפשרת בנסיעות כביש, גם שם תיפגע נוחות הנסיעה , הרכב הופך להיות כמו מרגרינה, חיכוך עם הקרקע עולה וכו..

בקיצור ממש לא מומלץ ביחוד לא לפג'רו שאינו אמור להיות מכונת זחילת סלעים, יש כאלה שעושים את זה, יצא לי לראות הרבה אמריקקים מגדילים גלגל ל35, אישית, אני ממש לא מבין אותם .

אני בדיוק עברתי ברכב שלי מגלגל 31 הצפוץ כלכלך למידה המקורית, שוב שיקולי צורך.

בוזי
10-09-11, 21:17
גם אני תומך בדעה שקודם כל יש לבחון את הצורך.
מכונת עבירות? 33", יחסי העברה, מתלים מתאימים ולעזאזל החסרונות.
רכב יומיומי וטיולים? 31" גג, אין צורך ביותר מזה.

jonny boy
10-09-11, 23:22
תודה חברים על התשובות והעזרה.
המחשבה לעבור ל-33 באה מהמקום שכיום ובשנים האחרונות אני גר 2 ק"מ ממקום העבודה ובכלליות במהלך השבוע הרכב בחניה ואני מתנייד על קטנוע, כמובן שמידי פעם אני נוסע גם עם הרכב ובעיקר בחורף, אבל שוב הנסיעות שלי מסתכמות במספר מועט מאוד של ק"מ בשבוע אם בכלל, הנסיעות הארוכות הם רק לטיולים עד הירידה לשטח, אבל אף פעם אי אפשר לדעת מה יהיה אז אם פתאום אני מתחיל לנסוע רק עם הרכב זה גם נתון שאני צריך לקחת בחשבון.

ד ו ר ו ן
10-09-11, 23:44
עקרונית - העבירות תשתפר מאוד, גם בגלל ש"גלגל גדול מקטין מכשול", וגם בגלל שמרווח הגחון משתפר בלא פחות מאינץ' שלם, וזה המון, וכפועל יוצא גם זוויות המרכב (גישה, בטן, נטישה). אבל כאן מסתיימים היתרונות, ומתחילים החסרונות: בשטח טכני תהיה לך בעיה בזחילה מבוקרת (הג'יפ ירוץ מהר מדי). תהיה לך בעיה של בלימת מנוע בירידות.
לא בטוח בכלל,
הערכת יחסי ההעברה בגלל הגדלה משמעותית של הצמיג תגרור הוצאה של המנוע מתחום העבודה האידיאלי שלו בקצב נסיעה טכנית, ומה שצפוי להיות זה הרבה יותר עבודת רגליים והחלקת מצמד כדי שיהיה מספיק כוח להניע את הרכב קדימה.
מה שכתבת על הריצה קדימה נכון ואומר שבת'כלס, העבירו תיפגע ולא תשתפר, במיוחד אם יחסי ההעברה יוציאו את הרכב מהתחום היעיל של המנוע בסל"ד נדרש לנסיעה טכנית.
בנוסף, ההגבהה מינורית מתקזזת עם הבעיה במהלך הכניסה, כי בגלל הגלגלים הגדולים יצתרך להתבצע שינוי (הנמכה) של הבאמפסטופ כדי שהגלגלים לא יגרדו קשות את הכנפיים, כלומר הפסד של מהלך כניסה, ושלא לדבר על תיקון זויות הזה שיכולות לגרום לרכב לקוטר סיבוב של משאית.

לפותח השרשור,
אם אתה לא חי בסלעים, ולא מתכוון לשנות גם יחסי העברה, מאד יכול להיות שגם בעבירות טכנית תרד ביכולת של הרכב, ובגלל שבעצמך כתבת שעבירות טכנית גבוהה היא לא המרכז מבחינתך בשטח, אז זה די מסכם שהשינוי הזה מיותר למדי.

UNIX
11-09-11, 00:43
אני לא יודע איך ספציפית המנוע שלך ישרוד עם זה אבל אני יכול
לומר לך שצמיג כזה ישר לך מאוד את היכולות של הרכב הזה גם בכביש וגם בשטח
בכביש הוא יהיה הרבה יותר יציב
מרגיש הרבה יותר כבד וגדול
אבל וזה אבל גדול צריך לתחזק את זה כל הזמן
וזה אומר לא להתקמצן על בולגוינטים תפוחים משולשים וכו
איך שמתחיל חופש צריך לטפל בו

רפאל
11-09-11, 10:20
דבר נוסף ששכחתם כולכם........

הצמיג לא נכנס !

יש לחתוך ביטנה ואולי גם כנף כדי למנוע חיכוך של הצמיג בסגירת מהלך.......
יש לייצר אופסט ע"י ספייסרים או ע"י ג'אנטים מתאימים כדי שהגלגל לא ישתפשף בשילדה בעת סיבוב גלגלים......

בקיצור מהלך מיותר !

כאחד שמכיר פאג'רו כמו את כף ידו....... אין מקום בארץ שהוא לא עולה עם צמיגי 31 אז למה לעבור ל 33 ?

רפי

jonny boy
13-09-11, 14:37
חברים היום הייתי במוסך יוסי בנתניה (מומלץ מאוד), לבעלים יש גם פאג'רו אומנם 3.0 בנזין אבל הוא נועל את הביגהורן 33', החלפנו את הצמיגים ויצאתי לסיבוב עם הצמיגים האלו על הפאג'רו שלי, בסיבוב ההגה הצמיגים הקדמיים לא נוגעים בכנף וגם בהצלבה אין בעיה עם הצמיגים האחוריים, בכלל הצמיגים האלו יושבים טוב בבתי הגלגלים בפאג'רו אבל חשוב לציין שהרכב מוגבה.
ועכשיו לעיקר, עניין הסחיבה, לא הרגשתי הבדל גדול מאוד בסחיבה של הרכב,UNIX צדק כשאמר שהרכב יהיה יותר יציב בכביש, ההרגשה הרבה יותר יציבה והרכב משדר מאסיביות, כשמתחילים להאיץ מעמידה מוחלטת אז מרגישים את הכבדות של הרכב ובהחלט דרושה לחיצה קצת יותר רצינית על הדוושה.
לסיכום לאחר הנסיעה אין בעיה להלביש 33' על הפאג'רו, הרכב סוחב ולא מורגש הבדל משמעותי, הרכב נראה ממש מרשים ויציב מאוד על הכביש.
הבדלי המחיר בפנצ'ריה שאני הייתי בין שני המידות 33',31' היה הבדל של 800 שקל לסט של 4 צמיגי מקסיס ביגהורן חדשים תאריך ייצור(2611)
בסופו של דבר, למרות מה שכתבתי בהודעה הראשונה נבחרה והורכבה המידה 31', האמת שאני לא יודע למה אבל כשעמדתי מול שני הצמיגים האלו הראש אמר 31'
אבל עם ה-33' הרכב נראה מפלצת...קצת צובט לי בלב עכשיו אחרי הקניה אבל אני מאמין שזה יעבור....
תודה לכולם על הדעות עזרתם לי מאוד.

six 4 life
13-09-11, 16:52
עשית בשכל במקרה הזה.
תתחדש.

02-10-11, 06:35
בשום אופן לאלהרכיב צמיג 33 ,,,רק חסרונות ונזקים בנושא המדובר....צמיג 33 יעלה רק עם גאנט 10 וגם יהיו נגיעות מאחור ומצבים מסויימים נגיעות מקדימה.....קח צמיג 31 טויו שטח מלא עם גאנט 8 תוסיף ספייסר שני אינצ וקבלת שלוב מנצח

-->