PDA

צפייה בגרסה מלאה : פאגרו 2800 טורבו, לא עובר בנסיעה 3000 סל"ד - אנא עצות

שמוליקו
10-09-11, 21:34
שלומות

אתחיל בתיאור נרחב ככל שאוכל על התקלה,
מדובר בפאגרו 2800 טורבו דיזל, מודל 1998 עם מעל 320000 ק"מ, אוטומטית, שסתום ARG מבוטל (צינורית סגורה עם בורג אוטם ופחית בין השסתום לסעפת), הרכב לא אוכל שמן או מיים.
במצב של עמידה בניוטרל או פארקינג, לחיצה על דוושת הגז מעלה את המנוע לכל סל"ד שארצה ללא כל בעיה.

בנסיעה עד 80 קמ"ש לערך המצב שונה, הרכב "כבד" מאוד ונסעתי על פאגרו שתיים אחרות, הוא כבד.
לחיצה על דוושת הגז עד לריצפה (אפילו עם שתי רגליים תוך כדי ניסיון נואש לעבור את פח הריצפה) מצליחה לגרום למנוע להגיע בהדרגה איטית להחריד עד ל 3000 סל"ד, זה הסל"ד המקסימלי בו ההילוכים מתחלפים.
זה כאמור בנסיעה של עד 80 קמ"ש מעבר לזה המצב שונה,
הגעתי ל 80 קמ"ש הרכב התייצב על המהירות - מד הטורים מורה 2000 סל"ד עד כאו הכל טוב ויפה (לא נכון אבל נגיד).
לחיצה על דוושת הגז במטרה להאיץ את הרכב נתקלת בסרוב מושבע של הנ"ל לשחרר ולו עוד קמצוץ קטן מהכוח שהוא שומר לעצמו.
לאט לאט הוא יעלה את הטורים (חס וחלילה הוא לא יעבור את ה 3000 סל"ד כמובן) והמהירות תעלה גם עד למאה - מאה עשרים ואפילו יותר ,אבל זה כאמור יקח לו קרוב לשתיים וחצי דקות (מדוד).

כדי להצליח בכל זאת להאיץ במהירויות האלה - אני מבטל את הילוך האובר דרייב שעל ידית ההילוכים והפלא ופלא, מסתבר שהסוס עוד כוחו במותניו מגיע גם ל - 4500 סל"ד , פתאום מאיץ ומתנהג שונה.
כמובן שעם החזרת הכפתור למצבו הרגיל המצב חוזר לקדמותו ו 3000 סל"ד מושגים בקושי רב.

לצורך העניין אציין שכאשר אני לוחץ על כפתור הפאוור (Power) המנוע מצליח לסחוט עוד כמה סיבובים לדקה ומגיע בלחץ ל 3250 (במקום 3000 של קודם).

העסק נראה לי לא הגיוני בעליל שלא נאמר גם לא כ"כ בטיחותי.

חיפשתי צינורות ואקום פגומות, החלפתי מחשב גיר (אני לא משוכנע שהמחשב ששמתי במצב יותר טוב, זה מחשב ישן של חבר שהיה לו במזווה),
מתחתי כבל קיקדאון, החלפתי מזרקים ,וכוונתי את הדלק במשאבת ההזרקה (האחרון נעשה ע"י בעל מקצוע).

על פניו נראה לי שיש כאן או בעיה חשמלית או בעיית ואקומים שאני לא מצליח לעלות עליה (למסקנה הזאת הגעתי מהסיבה שכשאני מוריד את האובר דרייב יזום ,הרכב מתנהג שונה, כך שהוא יכול לספק את הסחורה)

לא בטוח שהמסקנות שלי נכונות וכאן אני פונה אליכם, אני יודע שיש כאן בעלי מקצוע ואנשים שנתקלו בתופעות דומות,
אשמח אם תוכלו להאיר את עיניי ולעזור לי בפתרון התקלה (הרכב גם התחיל לזלול דלק בעקבות המצב - 6.5 ק"מ לליטר כאשר בזמנים טובים יותר שלו הוא הגיע גם ל 8 ק"מ לליטר).

אודה לעונים.
וכמובן תודה לכל מי שהצליח להגיע עד לכאן :)

tooshey
10-09-11, 21:53
נשמע לי כמו תקלה בממיר המומנט .
כנס למכון גירים לאיבחון מדוייק.

בברכה,טושי

יעקב ניצן
10-09-11, 22:41
יתכן והבעיה בממיר מומנט או שפשוט חסר כוח למנוע . כתבת שעשית כיוון למשאבה אצל בעל מקצוע . האם המשאבה הוסרה מהמנוע ונמסרה למכון או שנעשה כיוון על המנוע?

שמוליקו
10-09-11, 23:11
תודה על התגובות המהירות.

שאלה שנובעת מחוסר יידע, אם ממיר המומנט היה תקול (בצורה כזאת או אחרת) יש מצב שכשאני מבטל את הילוך האובר דרייב הוא כן מתפקד?

שמוליקו
10-09-11, 23:15
יתכן והבעיה בממיר מומנט או שפשוט חסר כוח למנוע . כתבת שעשית כיוון למשאבה אצל בעל מקצוע . האם המשאבה הוסרה מהמנוע ונמסרה למכון או שנעשה כיוון על המנוע?
המשאבה לא הורדה מהרכב, הכוון נעשה על הרכב - הוא התאמץ מאוד.
לטענתו הוא פתח (סגר) קצת את הבורג של הדלק.
לא חובר שום מכשיר לבדיקה לרכב.
אני לא מבין במשאבות דיזל ובכיונים שלהם (המורה שלי היה במילואים כשלמדנו על מנועי דיזל בתיכון וחוץ מזה זה היה מזמן).

zivo
10-09-11, 23:33
לדעתי, זה לא ממיר מומנט - בעיה בממיר מומנט יכולה לגרום להרגשה של "החלקת קלאץ'" (סל"ד עולה אבל לא המהירות) וזה לא התיאור.
זו נראת לי בעיית כח של המנוע - תנסה לנסוע בהילוך ראשון או שני, המנוע מטפס ל4000 + ?
נתקלתי בהתנהלות דומה בטרופר דיזל 2003 שפשוט לא סחב.
בדיקה מהירה עם מחשב, גילתה חישן חמצן (סעפת יניקה) מלוכלך. פירוק, ניקוי, הרכבה, והרכב כמו חדש.

יעקב ניצן
10-09-11, 23:35
ברור שהוא התאמץ .הגישה לבורג הדלק במשאבה , כשהיא על מנוע , נוראית . האם הרכב מעשן.?

יעקב ניצן
10-09-11, 23:37
הבהרה .רכב זה נטול חיישנים ומחשב למנוע . רק בקינג נכנס מחשב ניהול מנוע .

שמוליקו
10-09-11, 23:39
לדעתי, זה לא ממיר מומנט - בעיה בממיר מומנט יכולה לגרום להרגשה של "החלקת קלאץ'" (סל"ד עולה אבל לא המהירות) וזה לא התיאור.
זו נראת לי בעיית כח של המנוע - תנסה לנסוע בהילוך ראשון או שני, המנוע מטפס ל4000 + ?
נתקלתי בהתנהלות דומה בטרופר דיזל 2003 שפשוט לא סחב.
בדיקה מהירה עם מחשב, גילתה חישן חמצן (סעפת יניקה) מלוכלך. פירוק, ניקוי, הרכבה, והרכב כמו חדש.
יוסי, תודה על התשובה, נראה לי שביום שישי הגיע אליך למוסך, אני לא יכול לפני כן כי התחלתי עבודה חדשה.

הרכב מעשן מעט, לא נורא יחסית.....

שמוליקו
10-09-11, 23:43
יוסי, תודה על התשובה, נראה לי שביום שישי הגיע אליך למוסך, אני לא יכול לפני כן כי התחלתי עבודה חדשה.

הרכב מעשן מעט, לא נורא יחסית.....

טעות בזיהוי ZIVO, מצטער חשבתי בטעות שאתה מישהו אחר.

שמוליקו
10-09-11, 23:47
ברור שהוא התאמץ .הגישה לבורג הדלק במשאבה , כשהיא על מנוע , נוראית . האם הרכב מעשן.?
הרכב מעשן מעט מאוד ורק במאמץ.
וכן, הוא אמר משהו גם על משבת מנוע מקורי או משהו כזה שאם היו מורידים היה משפר לו את הגישה.
אגב לדעתי המשאבה עברה שיפוץ לפני בערך שלוש שנים אצל הבעלים הקודם, אני לא משוכנע.

shmulikbg
11-09-11, 00:38
טורבו נבדק?

שמוליקו
11-09-11, 06:32
איך אני בודק את הטורבו באמצעים ביתיים?

shmulikbg
14-09-11, 23:17
תושיב מישהו על ההגה, מנוע מונע, ותלחץ על צינור הטורבו שהולך לאינטרקולר.
כאשר הוא מעלה סל"ד, הצינור אמור להתנפח ולהתקשות תחת הלחיצה שלך.
בדיקה ביתית נוספת, היא בדיקת חופש הציר של הטורבו, במנוע כבוי כמובן.
בכל מקרה, מומלץ לבדוק אותו עם שעונים במכון או במוסך שעוסק בנושא הזה.
בהצלחה.

שמוליקו
15-09-11, 07:39
שמוליק תודה
אני אבדוק את זה היום.
בינתיים גיליתי שכבל הגז לא היה מכוון טוב, כיוונתי אותו והרכב מתנהג קצת יותר טוב במהירויות נמוכות של עד 80 קמ"ש.
מעל 80 קמ"ש עדיין לא מאיץ.

שמוליקו
17-09-11, 21:13
עדכון לנושא.

הפתרון היה חיישן TPS שיושב על משאבת הסולר ומעביר למחשב הגיר את מידת פתיחת המצערת - תקול - מעביר פתיחת מצערת קטנה ממה שבאמת.
תודה לכל מי שניסה לעזור.
הרכב חזר לקדמותו, לא פורשה אבל בהחלט נוסע.

לצורך העניין את התקלה איתר שאול ממוסך רמות בבת ים, קיבלתי שם שרות אדיב ומקצועי.

-->