PDA

צפייה בגרסה מלאה : לג'יפ יש נטיות....

vardi
11-09-11, 09:49
אהלן חבר'ה, שבוע טוב.
כמעט וסיימתי עם השיפוץ:
סרן אחורי הוחלף, אוברול ברקס, שיפוץ סרן קידמי, החלפת תיבת הגה, קרבורטור מוטוקרפט, ועוד כל מיני.
יש לי בעיה אחת, כשאני מפנה את ההגה (ימין או שמאל) הקפיצים זזים ממש וגם הH מתעקמים. יש לציין שהחלפתי גומיות ב-H והוספתי מוט מייצב. אך עדיין, הכל זז.
האם זה נורמלי, ואם לא איך אני פותר את זה? תודה רבה!!!

אמנון
11-09-11, 22:47
אהלן אור,
החלפת את הנדנדות המקוריות לאחרות? החלפת את התותבים של הנדנדות? אם כן, הראש שלהם היה שטוח או קעור ?
אם הראש של התותב לא תואם את הצורה הפנימית של הנדנדה, כלומר נדנדות מקוריות עם שקע ותותבים עם ראש שטוח, או לחלופין נדנדות מייצור עצמי (פלאח שטוח) ותותבים מקוריים עם ראש קעור, הדבר יוצר מצב של שטח מגע מצומצם בין התותב לנדנדה.
שטח המגע מצומצם יכול ליצור חופשים בכל מכלול הנדנדה ולאפשר תזוזה מקבילית כשעושים תנועה עם ההגה.
אם זה המצב, אחד הפתרונות יכול להיות הוספת תותבים תומכים לנדנדות. כאלו שיקשיחו את מבנה הנדנדה.

אמנון.

six-86
12-09-11, 08:12
אם אתה מדבר על התופעה שהג'יפ במצב עצירה אז זה נורמאלי (כמובן בגבול הטעם הטוב) .
זו תופעה מוכרת בכל רכב עם סרן חי ומתלים נפרדים
ראיד

ishc
12-09-11, 10:47
מה זה סרן חי עם מלים נפרדים?

דרור ברלי
12-09-11, 11:01
נדנדות ארוכות מדי יגרמו לתופעה המדוברת.

סטובצקי
12-09-11, 11:39
כפי שזה נשמע , זה ממש לא תקין
נשמע כמו Uבנדים לא מחוזקים מספיק ,ברגי מרכז או השאקלים לא מחוזקים
נכון ששאקלים ארוכים גורמים גם לתופעה
אבל הצעתי לך תחזור מתחת לרכב ותעבור על כל הברגים ובמידה ואתה לא מגלה שום בעיה
גש למתקין קפיצים או סדנא שמכירה את העבודה על קפיצי עלים לחוות דעת נוספת .
החופשים הללו יגרמו לך לך במקרה הטוב לחזור על כל השיפוץ מחדש תוך זמן קצר .........

אהלן חבר'ה, שבוע טוב.
כמעט וסיימתי עם השיפוץ:
סרן אחורי הוחלף, אוברול ברקס, שיפוץ סרן קידמי, החלפת תיבת הגה, קרבורטור מוטוקרפט, ועוד כל מיני.
יש לי בעיה אחת, כשאני מפנה את ההגה (ימין או שמאל) הקפיצים זזים ממש וגם הH מתעקמים. יש לציין שהחלפתי גומיות ב-H והוספתי מוט מייצב. אך עדיין, הכל זז.
האם זה נורמלי, ואם לא איך אני פותר את זה? תודה רבה!!!

vardi
16-09-11, 21:39
תודה רבה לכולם על התשובות, אני אחליף את הH עצמו, עם גומיות חדשות ואשתף בתוצאות

-->