PDA

צפייה בגרסה מלאה : פירוק סוויטץ' בדיפנדר

torchak
11-09-11, 13:20
הסוויטץ' של הסטרטר (ליד ההגה, עם המפתח) בדיפנדר שלי איבד את הקפיציות שלו. זה התחיל מזה שהוא הפסיק לעבוד. כשהורדתי את לוח השעונים ראיתי שהוא במצב חצי מת ומישהו עשה לו שם איזה חבישה עם אזיקונים. בניסיון נואש להבין מה קורה, הצלחתי לסדר שהרכב יעבוד אבל משהו ברח שם והוא איבד את הקפיציות שלו.
עכשיו, אם אני מניע אני צריך להחזיר את המפתח ידנית כדי לא לטחון את הסטרטר.
הבעיה הכי גדולה במצב הזה שבנהיגה, בייחוד בטיולים, צרור המפתחות מתדנד ולאט לאט זה מסובב את הסוויטץ' ואז הוא שנכבה המנוע או שנטחן הסטרטר, תלוי.
שמתי לב שיש דרך לפרק את הרכיב האחורי רק, עם ארבעת המגעים (הגישה לשם מאוד לא נוחה ואני לא כל כך מצליח לראות איך עושים את זה), אבל כל הצילינדר תפוס על מוט ההגה עם שלות כאלה שלא נראה כאילו אפשר לשחרר אותם - לברגים שלהם אין ראש.
בקיצור - למישהו יש איזשהו סוג של ניסיון עם זה? מישהו הצליח להוריד את כל הצילנדר הזה מהרכב? למישהו יש רעיון איך אפשר לתקן את זה?

תודה רבה,
נועם.

אמיר ב.א
11-09-11, 13:38
זה ניתן לפירוק... למיטב זיכרוני עם ברגים רגילים - הסויטץ יוצא כולל החלק החשמלי מאחורה.

אמיר ב.א
11-09-11, 13:55
הפרוצדורה להוצאת הסויטץ' - מתוך DEFENDER WORKSHOP MANUAL

48143

אמיר ב.א
11-09-11, 13:58
אגב - מה שהרס אותו אצלך זה צרור המפתחות הכבד שמתנדנד - תוציא את המפתח מהצרור בנהיגה בפעמים הבאות ,
אחרת זה יקרה לך שוב - גם אחרי שתתקן.

(מה עם אפשרות העריכה ...? העם דורש שתוחזר לאלתר :) )

torchak
11-09-11, 15:00
אגב - מה שהרס אותו אצלך זה צרור המפתחות הכבד שמתנדנד - תוציא את המפתח מהצרור בנהיגה בפעמים הבאות ,
אחרת זה יקרה לך שוב - גם אחרי שתתקן.

(מה עם אפשרות העריכה ...? העם דורש שתוחזר לאלתר :) )

כנראה הצרור של הבעלים הקודמים. הצרור שלי מינימאלי.
אני מכיר את העמוד ששלחתי לי והאמת, לא ממש הבנתי מזה הרבה. הצחור שם לא ברור במיוחד. בכל אופן, אנסה עם ההנחיות האלה לפרק את הסיפור הזה כשאני ליד הרכב.

תודה,
נועם.

אמיר ב.א
11-09-11, 16:54
נועם - ממה שאני זוכר אצלי זה לא היה מסובך לפרק - אבל זה היה לפני הרבה שנים ...

אם אתה ניתקע במשהו - צלם ותעלה לכאן וננסה לעזור.

shuly@Bolster
12-09-11, 00:40
אחרי שתפתח את כיסוי הפלסטיק של מוט ההגה ותגיע לבסיס מתג ההתנעה תראה שיש בו שני ברגים בעלי ראש שבור (אלו ברגים שנשברים עם הסגירה למנוע גניבה של הרכב על ידי פירוק מתג ההתנעה) בעזרת דורן קטן פטיש והרבה סבלנות הברג אותם החוצה ובכך הוצאת את כול המכלול ותוכל לעבוד עליו בניחותא על גבי שולחן עבודה.
בעקרון המכלול פריק וניתן לבדיקה מדוקדקת.
אני החלפתי את שלי אחרי שקרה לו בדיוק אותו הדבר כי העדפתי לא להתעסק עם זה אלה ישר להחליף. המוחלף נרכש אחר כבוד מג'קי ובא לציון גואל.

שולי

אמיר ב.א
12-09-11, 10:52
כניראה אצלי ביד לפני כבר מישהו החליף את הברגים השבורים בברגים רגילים ...

אפשר גם להשתמש בסט לחליצת ברגים אם אין ראש לברגים - או מקדחים הפוכים.

torchak
12-09-11, 13:40
האמת שחשבתי על חולצים אבל גמישות אצלי זה לא הצד החזק וצריך שם לעשות כמה פירואטים כדי לעבוד על כל הסיפור הזה מלמטה (אם אני זוכר נכון זה מלמטה מתחבר).
הענין הוא שרק החלק האחורי של הצילינדר הזה, איפה שיושבים החיבורים, עולה בחברה 1000 ש"ח לפני מעמ ובגלל זה רציתי לדעת אם מישהו מכיר דרך לסדר את זה...

תודה,
נועם.

shuly@Bolster
13-09-11, 21:24
האמת שחשבתי על חולצים אבל גמישות אצלי זה לא הצד החזק וצריך שם לעשות כמה פירואטים כדי לעבוד על כל הסיפור הזה מלמטה (אם אני זוכר נכון זה מלמטה מתחבר).
הענין הוא שרק החלק האחורי של הצילינדר הזה, איפה שיושבים החיבורים, עולה בחברה 1000 ש"ח לפני מעמ ובגלל זה רציתי לדעת אם מישהו מכיר דרך לסדר את זה...

תודה,
נועם.

בדקת אצל ג'קי ?
אני לא זוכר שהיה כזה יקר אצלו ...
אני החלפתי ב-2007 , בכול זאת כמה המחיר יכול להישתנות ?

torchak
14-09-11, 11:38
עוד לא הגעתי לבדוק אצל ג'קי אבל כמובן שגם זה יגיע. הייתי רוצה פשוט לנסות לפרק את הסיפור הזה קודם ולראות את יש מצב לתקן את זה.

נועם.

אמיר ב.א
14-09-11, 23:02
לגבי מחירים ההזויים בארץ,
אני לא יודע מה הדגם של הדיפנדר שלך , אבל שווה לבדוק באיבי - מחירים משתלמים ביותר:

רק החתיכה של המפסק החשמלי מאחורה :

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/IGNITION-SWITCH-LAND-ROVER-DEFENDER-90-110-/220784063950?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item3367c175ce

כל המנגנון :

http://www.ebay.com/itm/LANDROVER-90-110-DEFENDER-IGNITION-SWITCH-STEERING-LOCK-/330414767537?pt=UK_CarsParts_Vehicles_Ca rParts_SM&hash=item4cee413db1

-->