PDA

צפייה בגרסה מלאה : מכת קרציות , התייעצות

BackDoorMan
13-09-11, 12:02
הכלבה מפוצצת בהן, פליתי כבר כ 60 כרגע אני לא מוצא עליה יותר, ולא מרשה לה לצאת לגינה, אבל יתכן שיש גם בבית אם כי שטפתי את הריצפה עם ג'ל אקונומיקה, וריססתי ב K2000, הבעיה כרגע זאת הגינה, יש לי מרסס ידני ופולריס באבקה ואופיגל 50 , איך ומתי לרסס? מינונים? יש משהו אחר יעיל יותר ?
חוץ ממסכת אב"כ במה כדאי להתמגן עוד ?

ש01
13-09-11, 12:35
את הגינה תרסס בדיזיגטול, לאחר כשעה תשקה ע"מ לנקות את הצמחים.
לגבי הכלבה - יש חומר שאינני זוכר את שמו - משמש ברפתות לפרות - תוכל למצוא בגרעין/משביר/עמיר במושב/מושבה הקרובים. אפשר לרסס את הכלבה או טוב יותר למלא מיכל (או אמבטיה) במיים ולמהול את החומר במים ולטבול אותה בפנים. עושה עבודה מצויינת.

BlackStar
13-09-11, 12:39
פולריס חצי שעה אחרי ששוקעת השמש לרסס טוב בכול האזור אצלי זה עובד כבר כמה שנים ואני לא שם שום נוזל על הכלבים רק פולריס על הדשא ומסביב הבית
ואני ממליץ ואני לא וטרינר ( לא לרחוץ את הכלב כול רבע שעה )
זה לא מונע 100 אחוז אבל 2 3 קרציות בחודש מ 2 כלבים זה לא הרבה והכי חשוב אין פשפשים :) בהצלחה

טל חסיד
13-09-11, 12:46
אם מדובר בחומר שאתה מתכוון לטבול בפולריס שלא תעיז לשים אל הכלב לפני שנתים הכלב שלי כמעט מת מיזה יש כפסולות שמיועדות לכלבים שמותעמות בדיוק למישקל הכלב והם הפתרון הכי טוב וניתן לרכוש אותם אצל וטרינרים או בחנויות לבעלי חיים.

טל

פהושם
13-09-11, 12:56
הכלבה שלנו מאוד אוהבת להתפלש בחול, דשא קוצים וכו' ולכן מקבלת קולר של קילטיקס פעם בשנה לפני תחילת העונה החמה (240 ש"ח) ואין קרציות כל השנה.
לגבי הפשפשים, פעם בחודש (אם הכלבה נשטפת, אז יומיים אחרי) מורחים לה פורמולה של אדוונטיג' נגד פשפשים (120 ש"ח ל 3 בקבוקונים) ופשוט אין פשפשים!

BackDoorMan
13-09-11, 13:37
אני אקנה לה קילטיקס, ואדוונטג' כנראה(אם כי הוא לא מומלץ לכלבי רועים כמו בורדר קוליוהיא מעורבת עם רועה גרמני).
בגינה יש הרבה צמחיה יבשה ומזרדים, צריך לנקות את הכל או אפשר עליהם ישירות ?
עד כמה הפולריס מחזיק מעמד עם השמש החזקה שיש בגינה ?

eldadarnon
13-09-11, 17:56
1. הייתי ממליץ לך אדוונטיקס על אדוונטג, אותה חברה רק חומר נוגד קרציות ופשפשים, בניגוד לאדוונטג שהוא נוגד פשפשים בלבד.
2. תרסס גם את הגינה, גם עם חומר על הכלבה, קרציות יעלו עליה וירדו בבית שלך ( מניסיון).
3. לא אמרת מאיזה איזור אתה , תעשה בירור באיזה סוג קרציה מדובר, בארץ מצויים שישה סוגים של קרציות. חלקן מעבירות מחלות הקשורות בחיידקים ( אני לא אפתח יותר, כמה שיודעים פחות בתחום יותר בריא לנפש...).
4. מריחה של וזלין על הקרציה גורם לה לשחרר את הרגליים ( כתוצאה מחוסר חמצן, הוזלין חונק את הקרציה)

eysham
13-09-11, 18:29
1.
4. מריחה של וזלין על הקרציה גורם לה לשחרר את הרגליים ( כתוצאה מחוסר חמצן, הוזלין חונק את הקרציה)

ואח"כ מריחה של בנזין גורמת לה להיות דליקה....

BackDoorMan
13-09-11, 18:30
האדוונטיקס נמכר בארץ במחיר מפולפל של 209 ש"ח לפחות.
קרציות נוטות להשאר על הגוף גם כשהן מתות , ואם הן ירדו חיות יש K2000 שאמור לחסל אותן סופית.

בקיצור את הפולריס אני יכול לרסס בערב על האדמה ולקוות שהוא לא יתפרק בשמש ?
מה המינון 15 מ"ל לליטר או 30 ?

sus
13-09-11, 21:28
לפני שאתה מרעיל את כל העולם, מציע לך לנסות ivermectin או בשמו המסחרי ivomec. נותנים את זה לכלב דרך הפה עם מזרק פעמיים בשבוע. לא נראה לי שזה בריא מי יודע כמה לכלב, אבל אצלנו עשרות קרציות ביום בקיץ הפכו ל-0. שווה לנסות.

BackDoorMan
13-09-11, 22:04
טוב ,עוד לא מצאתי את הפולריס , אז בינתיים ריססתי עם האופיגל 50 את כל החצר והמרפסת , וקולר קילטיקס חדש כבר מולבש .
ה ivomec יבדק .

Pageup
14-09-11, 02:57
1. הייתי ממליץ לך אדוונטיקס על אדוונטג, אותה חברה רק חומר נוגד קרציות ופשפשים, בניגוד לאדוונטג שהוא נוגד פשפשים בלבד.

+1
האדוונטיקס (שנמכר כמעט אך ורק אצל וטרינרים) הוא אדוונטג' עם קילטקס רק בלי הקולר. הקולר היה עושה לכלבה פריחה
על העור בצוואר ולכן לא היה ניתן להשתמש בו. האדוונטיקס פתר את הבעיה. לא פשפשים ולא קרציות.

gp1
14-09-11, 19:44
טוב ,עוד לא מצאתי את הפולריס , אז בינתיים ריססתי עם האופיגל 50 את כל החצר והמרפסת , וקולר קילטיקס חדש כבר מולבש .
ה ivomec יבדק .

פולאריס הינו חומר על בסיס זרחני ומסוכן לך ולכלב במיוחד בשמש שהאדים ממנו גומרים אותך.
אופיגל 50 - מה שיש לך זה הסוף . אסור למכירה ואם תקרא על האריזה , מצוייןעליה שהוא חומר מסרטן .
. אחד המקורות לקרציות כשהן מגיעות במכה גדולה זה בניה (כל פעילות שחופריםבה שטח אדמה קצת גדול)

BackDoorMan
14-09-11, 20:56
אני חושב שנשמתי קצת מהאופיגל כשפתחתי את השקית, אבל ממש כמות אפסית ובשניות הראשונות.
מיד אח"כ שמתי מסיכת אב"כ והייתי לבוש כבר בבגדים ארוכים, וכפפות לטקס שבמהלך הריסוס ( בערך 4 פעמים של ערבוב תמיסה לליטר ורבע מיכל) החלפתי מספר פעמים. אח"כ התרחצתי וכיבסתי את בגדי העבודה, אני מניח שזה בסדר.

לא מתרגש מהכמות האפסית שבכל זאת נכנסה לגוף, גם כשעבדתי בפרדסים של יכין-חקל באשקלון בתחילת שנות ה 80 , ספגתי כמויות קטנות של DTT שהיה אז בשימוש
ועוד לא צמחה לי רגל רביעית.

ינון
15-09-11, 09:23
3. לא אמרת מאיזה איזור אתה , תעשה בירור באיזה סוג קרציה מדובר, בארץ מצויים שישה סוגים של קרציות. חלקן מעבירות מחלות הקשורות בחיידקים ( אני לא אפתח יותר,

הגרועות ביותר הן אלו שמתעלקות על בארנק שלך הן זן שלא ניכחד ואף נישאות ממקום למקום במכוניות שרד ניידות ובחלק ממשרדי הממשלה.
ניתן למצוא אותן אף במסדרונות הכנסת לעיתים ברחוב .
יש היררכיה ברורה באורך חייהן וברמת המחייה שלהן אחדות שואבות ברץ ונחשבות בכירות והכפופות להן פשוט מזינות אותן.
DDT ודומיו אינם משפיעות עליהן, הן פיתחו עמידות לכך ולקול של הבוחר ומתפתחות יפה מבחינת אינטליגנציה ריגשית.

השמועה אומרת שניתן לחסל אותן עלידי לקיחת הכסא שלהן ואז הן מאבדות עצמן לדעת וגוררות את הנשא איתן.
שתהיה לכולנו שנה טובה:rolleyes::p

BackDoorMan
15-09-11, 10:44
זה רשום בהגדרת המשתמש בצד הימני בכל תגובה שלי, צריך רק לקרוא.

-->