PDA

צפייה בגרסה מלאה : מד קילומטראז' בסמוראי

yoav
02-01-05, 11:44
או קיי- מד הקילומטרים בסמוראי בן 5 ספרות בלבד... אז איך אני יודע אם הוא עשה 150 K או 250 K או 350 K וכד'.... (יד חמישית אצלי - אז קשה לדעת ...)

סמוראי 92
02-01-05, 12:19
אם נפתח השירשור אוסיף שאלה :

אין לי מד קילומטראז באוטו , זה מעצבן אותי כי אני לא יכול לדעת את צריכת הדלק כמו שצריך וגם ספרי הטיולים של ברקאי הם מוכווני קילומטראז'.

הבעיה אצלי היא בטראנספר .

אני יודע פירקתי בדקתי והשבלול שהולך לתוך כבל הספידומטר לא מסתובב כי הגלגל שיניים שמחובר אליו בתוך הטראנספר גמור.גלגל שיניים אחר לטראנספר נראה לי סיפור מההפטרה גם בגלל ששיניתי את יחסי ההעברה שלי.

השאלה שלי היא אילו עוד אפשרויות יש כדי לדעת את הקילומטראז, האם יש משהו דיגיטלי או אפשרות חיבור אחרת לאחד הגלגלים?

בתודה מראש.

itayhi
02-01-05, 15:46
יואב? :roll:
גש למוסך המרכזי בחברה, שיתחברו למחשב ויבדקו :lol: :lol: :lol: :lol:

וברצינות...איזה יד אתה על הרכב?
האופציה היחידה היא לנסות לדבר עם כל אחד מהבעלים הקודמים ולראות אם הוא זוכר.
אבל למה? :shock: מה כ"כ חשוב בזה?

סמוראי 92,
ברובם (אם לא בכולם) של מכשירי הgps יש מד קילומטראז',
אתה פשוט מאפס בתחילת טיול/נסיעה והוא בודק בדיוק את המרחק שעברת.
חיסרון...המכשיר צריך להיות דלוק כל הזמן.

איתי

yoav
02-01-05, 16:40
איתי- הסיפור הוא כזה:
בביקור אצל עידן שמנו לב (שמנו= עידן מיד ראה- יואב הנהן ואמר "וואללה") שיש לי חלונות ממוגנים. למה שאלתי את עצמי? זה הצטרף לחידה שיש לי חור של אנטנה בגג...ממממממ מאחר ובעליו הקודמים טען שהוא "פרטי" בלבד (למיטב ידיעתו) ואני יד חמישית- החלטתי לבדוק לעומק... ניגשתי הבוקר למשרד הרישוי ו....אבוי! בעליו הראשונים היתה חברת שמירה ואבטחה שמתמחה בליווי בשטחים.. :cry: :cry: :cry: ואז עלו בי ספקות שמא בין שאר הפרטים שלא נכונים לגבי ההיסטוריה של סמו שלי, גם הק"מ בעצם גבוה בהרבה מזה שאני חשבתי, ואז באמת אני אמצא את הבעלים הקודמים ו.**&^%#*&@#*)&@V אותו ואח"כ א$#^%#^%^^& את הג'ימיני החדש שהוא קנה, כי אם זה נכון- אז באמת שילמתי מחיר מופקע על סמו שלי!!!!
אני עדיין אוהב אותו, הוא עדיין חמודובינתיים עושה כל מה שאומרים לו, ואולי התסכול נובע מההשוואה לסמוראי המטופח כ"כ של וורמן (תהיה לי בריא יוסי- הרסת אותי עם הרכב תצוגה שלך! :shock: )- אבל שילמתי עליו הרבה מאוד כסף (ממש הרבה!) מתוך:
א. בורות (היום הייתי יודע יותר טוב מה לבדוק)
ב. מתוך מחשבה שחדש יותר יהיה אמין יותר לאורך זמן ולכן יחסכו לי ההוצאות והדאגות הקשורות בתיקונים כל הזמן)

אם הוא רכב שעבר 250K ולא 150 K אז כבר די אכלתי אותה, ואם הוא עבר הרבה ידיים מתעללות כרכב חב' גם זה לא משמח אותי.

בקיצור- אני יודע כמה היה לי קשה לחפש ולמצוא סמו סגור 96 ומעלה (כמעט בלתי אפשרי)- אבל אין ספק שאם הייתי יודע אז מה שאני יודע היום- הייתי מוריד הרבה במחיר שאני מוכן לשלם.

לקח:
זה שלא כתוב רכב השכרה או חברה ברשיון וזה שהמוכר מצהיר שווה לת^%$! לבדוק במשרד הרישוי!
ואם מישהו יודע איך בכל זאת מבררים כמה ק"מ הרכב עבר אני אשמח.

(אני נשמע כועס כי זה גילוי מהיום.....עד מחר יעבור לי :? )

yossivarman
02-01-05, 16:48
אתה עם העין שלך :shock:
עוד תביא לי עליו מנחוס
חו"ח ,שום בצל, חמסה, חמסה, חמסה

asafk
02-01-05, 17:21
אז איך אני יודע אם הוא עשה 150 K או 250 K או 350 K וכד'

מה איכפת לך?
האוטו נוסע? עושה את העבודה? לא מתלונן? אז מה זה משנה מה הקילומטרז'? כבר קנית אותו- אז זה יכול היה לשנות. עכשיו זה לא חשוב.

השאלה שלי היא אילו עוד אפשרויות יש כדי לדעת את הקילומטראז, האם יש משהו דיגיטלי או אפשרות חיבור אחרת לאחד הגלגלים?

מחשבון דיגיטלי של אופניים. יש לי כזה בדיפנדר, והתקנתי בעבר בכמה ג'יפים. תן לי קצת יותר משבוע, ואני אצלם את ההתקנה אצלי, עם הסבר מפורט איך להתקין ולכייל (הדיפנדר בפחחות וצבע, עד סוף השבוע הזה לפחות, אז צריך להתאזר בסבלנות).

הצטרף לחידה שיש לי חור של אנטנה בגג

זה דווקא טוב, או לפחות יהיה כשתרצה להתקין מכשיר קשר באוטו.

אסף.

yoav
02-01-05, 17:58
אסף.. תודה על התראפיה. הייתי זקוק לזה.
עדיין- אני חושב שאני ארגיש הרבה יותר טוב אחרי שאנקב למוכר ה$#@% את הצמיגים של הג'ימיני שהוא קנה בכספי הסמו שלי :twisted: :twisted:

בי נשבעתי!

tayrie
02-01-05, 18:35
פראירים לא מתים הם מתחלפים , הילד שיקנה ממך את הסמו לא צריך לדעת יותר מידי , תסביר לו שמיגון מלא זה גם חלונות ...ושזה עלה לך המון כסף 8) ...

עכשיו ברצינות כל עוד האוטו לא עושה לך בעיות ואתה מרוצה,מה אתה רוצה?
אתה בעצמך אמרת שלא היו לך יותר מידי אפשרויות ...תהנה ותשכח מזה.

boaziko
02-01-05, 18:42
וכשתמכור תוכל להגיד בשקט, בחיוך וכנות מלאה – "יד חמישית, מרופא"..

yoav
02-01-05, 19:28
לא מוכר בחיים! אני מאוהב במפלץ הקטן! וכשיתבלה-מצידי מנוע חדש, פחחות וצבע- לא חשוב מה- אני והוא זה לכל החיים :!:
(ואין יום שלא עוצרים אותי ושואלים אם אני מוכר... :lol: :lol: :lol: )

סמוראי 92
02-01-05, 19:36
אסף ככל הנראה אתה מלך.

העניין נמצא בבדיקה.

החלטה רישמית תינתן בהמשך.

תודה רבה.

נמרוד
02-01-05, 21:11
ספידומטר GPS. נועד אמנם לסירות מרוץ, יש דגמים על 160 מייל לשעה! אבל יעשה את העבודה על הסמוראי שלך, ללא ספק:
http://www.nordskogperformance.net/products/marine/gps/detail/hga120.htm
http://www.nordskogperformance.net/images/products/marine/gps/hga120_lg.gif

(ספידומטר כזה על סמוראי זה מה שכתוב בלקסיקון אחרי הערך "נזם זהב באף חזיר" :twisted: )

אלון_ק
02-01-05, 21:39
אני לא מבין למה לא לקנות מפירוק את החלקים ולהרכיב במקום הפגומים.

אני יודע פירקתי בדקתי והשבלול שהולך לתוך כבל הספידומטר לא מסתובב כי הגלגל שיניים שמחובר אליו בתוך הטראנספר גמור.גלגל שיניים אחר לטראנספר נראה לי סיפור מההפטרה גם בגלל ששיניתי את יחסי ההעברה שלי.

אם פירקת והרכבת, אז אתה כבר יודע שזה לא כזה סיפור - ההחלפה פשוטה. יחסי ההעברה ממילא לא משפיעים לך על הקריאה של הספידומטר, אז גם כאן אני לא רואה בעיה. זה בטוח יותר זול ממכשירי GPS למינהם - ויותר נחמד כשלוח המכוונים המקורי עובד, לא?

סמוראי 92
02-01-05, 23:16
1 ) כמה נראה לך יעלה לי הגלגל שיניים הזה בפירוק ??

2) כשפירקתי את הטראנספר היה לחבר שלי גלגלי שיניים ישנים של טראנספר של סמוראי . ניסיתי לראות אם זה מתאים וזה לא התאים . יש לי סמוראי ארוך 88 מה לומר במגרשים ??

3) להוריד טראנספר זה לא דבר של מה בכך בשביל פשוטי העם , בוודאי שלא לפתוח אותו לנקות להחליף לסגור לאטום ולהרכיב. חשבתי לעצמי אולי יש פיתרון טוב יותר, הבחור עם הדיפנדר נשמע מבטיח , נחכה ונראה.

אלון_ק
03-01-05, 01:38
הרעיון של אסף באמת נשמע מעניין.

אתה מחפש גג"שים מפירוק שבאים מטרנספר של השנים 86-95.

-->