PDA

צפייה בגרסה מלאה : נוחות נסיעה בסופה - האם אכן רק המתלם הוא הפיתרון ?????

KOOKE
02-01-05, 15:17
הפנמתי שסופתי לא תהיה לעולם דיסקו במחינת נוחות הנסיעה.

למיטב הבנתי כרגע יש בסופתי (ארוכה סגורה) "קיט" קפיצים של שופינסקי + בולמי אולדמן.

שוב למיטב הבנתי סופתי כמעט בגובה סטאנדרטי.

המטרה שלי - נוחות נסיעה מירבית + הגבהה קלה (2 עד 3 אינצ')+ יותר מהלך מתלה אם אפשר.

כמובן שאני מחפש אופציה חוקית מבחינת רישוי ועד כמה שאפשר "בולט און"

קראתי שירשורים קודמים לגבי האופציות הקיימות בשוק -

פרוקומפ (יש שני סוגים ושניהם נחשבים לקשים) או בלק דיאמונט או רוביקון אקספרס או המתלם.

מקריאת השירשורים הקודמים הפיתרון של המתלם הוא זה שהכי מתאים לדרישותי ובמחיר שפוי - אבל לכמה וכמה חברים מכובדים יש השגות לגבי טיב ומידת האחריות והשירות שלהם.

האם נכון להיום יש אופציות אחרות - המלצות אחרות ??

שלמה

asafk
02-01-05, 15:32
תתחיל במשהו צנוע- בולמים רכים וארוכים (שלא מגבילים את מהלך הפתיחה) + שאקלים ארוכים. כל זה- עם הקפיצים המקוריים או מה שיש לך עכשיו.

אסף.

eran4x4
02-01-05, 15:36
תבדוק עם גילי - קפיצי הרטוב 0508246461
הרבה מאוד ניסיון עם קפיצי עלים, מקצוען ואמין.
להילקס יש לו יופי של סטאפים - לגבי סופה - אין לי מושג

נדב
02-01-05, 15:55
אכן נושא כאוב שנבדק ונטחן ע"י כל בעל שנסע שני טיולים.
לשיפור מהלך מתלה - תשים קפיצים ארוכים יותר (מתלם או פרו קומפ) תתאים בולמים, תמקם מחדש צינורות ברקס ויהיה לך אחלה מהלך.
לגבי נוחות.... תסע עמוס תשים כסא הדראולי ותוריד אוויר....
אין (אני לא מכיר וחפשתי)פתרון במחיר שפוי (אפילו שפוי +) לבעיה.
אשמח אם תיידע אותנו אחרת.
נדב.

נדב
02-01-05, 15:56
ע"י כל בעל סופה כמובן.....:)

אליקטון
02-01-05, 21:03
אסף! איזה בולמים כדאי שיהיו ארוכים ולא מקבילים מהלך מיתלה ובמחיר סביר?

ארז
02-01-05, 22:32
שלמה נסעתי על הסופה שלך לא מעט, היא מאוד נוחה ביחס לסופות אחרות, הקפיצים ששופינסקי שם שם מאוד נוחים(אלו קפיצים של טנדר של פג'ו).
לדעתי בכדי לשפר את הנוחות אפילו יותר שים בולם אכותי, יכול להיות שהאולדמן עייפים(גם לא בטוח והייתי בודק קודם).
הבולם שאני הייתי הולך עליו הוא הבילשטין 5150 ,בולם יקר אבל מעולה לרכבים כמו הסופה, בניגוד לדעת הרוב פה ,אני חושב (וגם מרגיש כך כל פעם מחדש כשאני מטפל ברכב עם קפיצי עלים) שבולם אכותי מאוד משפיע על נוחות הנסיעה בקפיצי עלים.

מאיר רוטברג
03-01-05, 08:38
דרך אגב בפגישה עם איתי מהמתלם הוא מסר לי כי אין לו את החומר המיוחד לבנית קפיצים כמו אצל דרור

KOOKE
03-01-05, 08:41
ארז

ייתכן וביחס לסופות אחרות היא נוחה, אבל ביחס לדיסקו - נו שויין...זה מה יש...

אבדוק את עניין הבולמים....אם כי כמו שבצדק ציינת לדעת רבים כאן השפעתם זניחה בשילוב עם קפיצי עלים.

שלמה

yanivcj
03-01-05, 10:49
אהלן שלמה, אצלי בCJ8 מורכבים קפיצי רנצ'ו 2.5" , בגלל היותם 2.5" ולא 4" או 4.5 הם מאוד נוחים לנסיעה, בצרוף בולמים מתאימים לפי הקושי שאתה רוצה, אני חושב שזה שילוב מנצח באיחוד אם אתה לא רוצה להשתולל עם מהלכי מתלה והגבהות בשמיים, ככל שההגבה יותר גבוהה כך נוחות נסיעה יורדת.
וכמו שראיתה בטיולים שעשינו ביחד לא חסר לי מהלך מתלה.
יניב.

KOOKE
03-01-05, 15:32
היי יניב

בגלל הבדלי משקל אני לא בטוח שמה שמתאים לCJ8 מתאים לסופה ארוכה סגורה במתכת.

אפילו סטים שמתאימים לYJ ןלסופה קצרה לא בהכרח מתאימים לסופה ארוכה.

מאיר - לא הבנתי ????

מי זה דרור - האם הכוונה לקפיצי הרטוב ???

שלמה

ד ו ר ו ן
03-01-05, 17:19
דרור ברלי,
שלמה,איפושהו כאן בג'יפולוג יש את ההודעה של דרור לגבי התאמת קפיצים לסופה במתלם.

גיגי עידן
03-01-05, 19:00
שלמה ערב טוב
אני מחזיק סופה ארוכה סגורה פיבר שעברה שידרוג "במתלם" .
במערכת המיתלים יש עלים ראשיים (מאיה) חדשים , בולמים של מונרו,
משולשים + ספייסרים ,הגבהה של 1.5 אינץ מקדימה ומאחורה 2.5 אינץ.
אני יכול להגיד לך מנסיוני שהסופה הרבה יותר רכה ממה שהיא היתה לפני השינוי.
אבל היא בכל זאת לא נוחה כמו דיסקו .
לדעתי ,לאיכות הבולמים אין את ההשפעה כמו לעלים טובים שהם בעיקר עושים
את העבודה בגיפים.
דבר שני , סופה אוהבת לחץ אויר נמוך למרות שזה גומר צמיגים.
דבר שלישי , ביום שישי חזרתי מהדרום (טיול אם ערן מגנום) והבטחתי לעצמי
שאת הטיול הבא אני עושה אם כסא של אספיר ,חייב ,חייב וחייב.
בברכה גיגי נעם
נ.ב
איתי מהמתלם עושה עבודה טובה ומיקצועית מאוד.

yanivcj
04-01-05, 00:19
אהלן שלמה.
אין לי ספק שסופה עם סגירת מתכת יותר כבדה מהCJ8 שלי כי שלי סגור פיבר.
אם הרכב שלי היה סגור מתכת היה יותר קל להשוות, כי שלי ארוך והוספתי עוד הרבה משקל ברגע שהוספתי גובה לבודי ודלת אחורית מסיבית מאוד, עם הרבה ברזל, גלגל ספר ו2 ג'ריקנים של 20 ליטר, אחד מים והשני בנזין באופן קבוע.
ודרך אגב גם אני נוסע עם כסא הידראולי ולחץ מופחת בצמיגים למען נסיעה נוחה יותר.
יניב.

מוטי ג.
04-01-05, 21:48
שלום לכולם!
לי בסופה ברזנט קצרה היה סט של "sky jacker 2.5 עם רביעיית בולמי ראנצו 9000.
הבולמים היו מכוונים למצב '2' קדמי ואחורי, והיה נח מאוד, יחסית לסט ראנצ'ו שהיה מורכב אך היה בן 5-7 שנים וכן ביחס לסופה קצרה סגורה עם מע' של black diamond (אדי תקן אותי עם טעיתי לגבי מה שהורכב אצל עידו).
כשהרכבתי ארגז ברזל גדול מאחור הוספתי עלה באחוריים, כי הג'יפ היה רך מדי ושקע לי מאחור, ובסגירות מתלה הסרן שיפשף לי את המיכל דלק. ואז היה שוב נח מאוד.
הקפיצים יובאו באופן אישי מארה"ב .משהו בסביבות 400$.

שלמה :אני יכול לחפש את הבחור שקנה אותה, אם אתה מעוניין לעשות סיבוב.

ממליץ בחום ,אבל לנסות את הסט של ה - "4.
מוטי

ארז
04-01-05, 21:57
שלום לכולם!
לי בסופה ברזנט קצרה היה סט של "sky jacker 2.5 עם רביעיית בולמי ראנצו 9000.
הבולמים היו מכוונים למצב '2' קדמי ואחורי, והיה נח מאוד, יחסית לסט ראנצ'ו שהיה מורכב אך היה בן 5-7 שנים וכן ביחס לסופה קצרה סגורה עם מע' של black diamond (אדי תקן אותי עם טעיתי לגבי מה שהורכב אצל עידו).
כשהרכבתי ארגז ברזל גדול מאחור הוספתי עלה באחוריים, כי הג'יפ היה רך מדי ושקע לי מאחור, ובסגירות מתלה הסרן שיפשף לי את המיכל דלק. ואז היה שוב נח מאוד.
הקפיצים יובאו באופן אישי מארה"ב .משהו בסביבות 400$.

שלמה :אני יכול לחפש את הבחור שקנה אותה, אם אתה מעוניין לעשות סיבוב.

ממליץ בחום ,אבל לנסות את הסט של ה - "4.
מוטי

אתה מדבר על קפיצים שיוצרו עבור הYJ הקל בהרבה מסופה ארוכה סגורה בסגירת מתכת....

שלמה, אני יודע שאתה מחפש על להוציא את המליונים שלך,אבל תאמין לי יש לך קפיצים מצוינים ביחס לשאר המוצרים הקיימים,תשאר איתם.
במידה והאולדמן לא תקינים כמו שכתבתי לך אני הייתי שם בילשטין 5150 ,עוד משהו ,אם אתה רוצה אני מוכן להרכיב לך כאלו לנסיון, לא תהיה מרוצה תחזיר לי אותם,פייר?
במידה והאולדמן תקינים לדעתי תשאר איתם.

יוני5
04-01-05, 22:47
כמו ארז גם אני נסעתי קצת על הסופה המדוברת...

הבולמים תקינים.

לגבי הקפיצים: האחוריים הוקשחו ע"י החלפת עלה (שנשבר) לעבה יותר - אבל זה משום שנסעתי עם משקל גדול מאחור. אם אתה לא מתכנן לסוע עם משקל גדול, תחליף עלים מאחור.

מהלך מתלה מספק. ע"י החלפת בולמים אני משער שאפשר להגיע למהלך גדול יותר. אל תשכח שהפנהרד מחובר לטובת יציבות - אפשר להסיר אותו.

ולדעתי (שאתה מכיר אותה), עזוב הכל וסע לשלום (אחרי שתסדר את הפחחות).

יוני5

KOOKE
05-01-05, 00:55
ארז ויוני

קצת התחשבות, אני כרגע בשלבי התאקלמות מהמעבר ממהנוחות של הדיסקו לסופה...

אני לא רץ כרגע לשנות מתלים, אני מברר אפשרויות ובכל מקרה אגבש עמדה אחרי שאבדוק את תקינות הבולמים ואחרי שאסע עם סופתי למספר טיולים...בשלב זה, אני רק מקווה שהקמבצי"ת והתאומות יסכימו להגיע לטיול השני אחרי חוויית הטיול הראשון בסופה.

בכל אופן, ארז תודה על ההצעה ההוגנת.

שלמה

KOOKE
05-01-05, 00:59
ארז

אם כבר מדברים על הוצאת מליונים...התחלת לשרטט ולהכין את הפגוש האחורי + שיכלול גם מנשא לשני ג'ריקנים ??

שלמה

KOOKE
05-01-05, 01:01
נ.ב. אחרון

ייתכן ואחרי התקנת הפגוש של ארז + הג'ריקנם, כל הדיון הזה יהיה מיותר..

שלמה

ארז
05-01-05, 08:35
הפגוש כבר מוכן, בשביל המתקן אני צריך את הסופק'ה שלך לחצי יום....

Subzero
06-01-05, 01:13
שלמה ידידי
ראשית, מז"ט על הרכישה 8)
אם מישהו היה מספר לי שירדת מהדיסקו ועברת לסופה, לא הייתי מאמין לו :wink:
בכל מקרה, מנסיוני הדל, אם מדובר בארוכה עם סגירה מתכתית, המתלם הוא הכתובת.
למיטב ידיעתי, אין שם בעיה של שירות, ואם יש להם ממה לייצר לך סט, לא הייתי חושב פעמיים.
נסעתי על הסופה של דרור בשלבי הניסוי האחרונים של ייצור הקיט שלו ועליי לציין שדי התרשמתי מהקיט, כך שאם שום דבר לא השתנה לרעה לאחרונה, לדעתי מדובר במוצר שנותן תוצאה לא כ"כ רחוקה מהרוביקון אקספרס.

בכל מקרה, מברוק על הרכישה! :wink: ואם תצטרך עזרה כל שהיא בכל דבר, יש לך את המס' :wink:

איציק

אדי
14-01-05, 13:56
... וכן ביחס לסופה קצרה סגורה עם מע' של black diamond (אדי תקן אותי עם טעיתי לגבי מה שהורכב אצל עידו).
הבלק דיאמונד לא מתאים לסופה ארוכה סגורה, עידו הוסיף עלה מאחור בסופה קצרה סגורה. אני גם לא רואה איך סט שמתאים ל-YJ יכול להתאים לסופה ארוכה סגורה - הבדלי המשקל כבר גדולים מדי.

את דעתי על המתלם אפשר למצוא כאן בפורום ...

tsvikac
01-03-05, 23:47
שלמה
אצלי היה קיט בלאק דאימונד בסופה קצרה סגורה פיבר
הקפיצים עבדו מעולה-היתה להם בעיה של הגבלת מהלך ע"י הבולמים
והשגתי זוג בולמים לאחור של "ראפ קאונטרי" שהיו ארוכים יותר אבל קשים יותר לפתיחה
מאשר ה-בלק דאימונד.
זה השפיע מאוד על רכות הנסיעה ואומר כי הסופה הפכה לבילתי נסבלת בגלל הבולמים מאחור
בולמי הבלק דאימונד היו בולמי שמן רכים ביותר ואני מתכוון לכך שפתיחה וסגירה שלה ביד היתה רכה
ניתן ממש להרגיש זאת כאשר מפרקים את הבולמים.
לדעתי כדאי שתבדוק תחילה את הסוגיה הזו ליפני שתשקיע בסט קפיצים
הרכות שלהם היתה בערך כמו ראנצו 9000 במצב 1 או 2 (הכי רכים) או פרוקומפ 1000ES
לא ה-3000 . יש ליזכור שבולמים רכים נוחים וממתנים את רכות הנסיעה אולם פוגעים ביכולת להיתקדם במהירויות גבוהות בדרכי עפר לכן חשוב מה אופי הנהיגה הנהיגה שלך.
בסופה אחרת שהיתה לי הותקן קיט מיאנוביץ של פרוקומפ 4 אינץ + בולמי פרוקומפ 3000
והרכב היה זוועה שלא ברא השטן הראש שלי היתנדנד יותר מהקפיץ וגם השילדה נסדקה היו לו מהלכים מדהימים יכולת לטוס 100 בשבילים אבל מדרגות ובולדרים הוציאו אותי מדעתי
אין בידברי כדי להמליץ על ה-9000 של ראנצו אבל בהחלט
אני ממליץ תבדוק את רכותם של הבולמים שלך ואם מהלכם ממש קשה כך כשכל כובד משקלך נשען עליהם והם בקושי יורדים או ניפתחים אז תחפש לך בולם רך יותר ואפילו זול כמו הפרוקומפ 1000

erezjack
02-03-05, 00:41
אחרי 25 שנה על אופנועים נשברתי, תרתי משמע, ו"נאלצתי" לממש חלום ישן ולקנות סופה וכמו שמישהו אמר לי "סגרת את הכביש ופתחת את השטח ואת הארנק" ולא שלהתעסק עם דו גלגלים זה בחינם.ובחיי זה האוטו הראשון שרשום על שמי. אני נהנה כמעט מכל רגע וזה מקל את כאבי הפרידה מהסוזוקי בנדיט 1200 האחרון שלי.
עכשיו אני מעט מעל שנה עם הארוך סגור מתכת שלי, כולל שלושה כסאות אוטובוס מאחור, שלש או ארבע התקעויות בצידי הדרך והאהבה הולכת ומעמיקה (מזוכיזם אמיתי, בחיים לא נתקעתי עם אופנוע). די מהר אחרי שקניתי אותו הגעתי למתלם במטרה לרכך את הנסיעה ככל האפשר, החלפתי שאקלים, בוקסות ואיתי שכנע אותי להרכיב בולמי קוני על המצב הרך ביותר וביחד עם הפיכת העלה העבה (מאיה ??, עדיין לא הבנתי מאין כל הביטויים והשמות המוזרים, זה כמו לדבר עם אופנוען עתיק "מנוע שש וחצי כוח", "ספידבנד" ) מאחור. התוצאה הייתה רכה להפליא במהירויות סבירות אבל עם סגירת מהלך מאחור בכל קפיצה חסרת זהירות, לפחות האישה הסכימה לנסוע איתי (הילדים מאוהבים כמעט כמוני). לא מזמן חזרתי אליהם אחרי טחינת כל הפורומים האפשריים וכל האופציות המוזכרות בכתובים ושאלתי לעצתם. איתי היה סבלני כמקודם והתעקש לערגל ולהוסיף עלה, למרות שאני רציתי להחליף את הקפיצים לגמרי, אחרי הכל יש עליה 280,000 ק"מ. ובכן, ביליתי במחיצתם כמעט יום שלם שבמהלכו טיפלו בסט האחורי בלבד, פשוט לא רציתי לשים את כל הביצים בסל אחד... מה אני יגיד, התרשמתי מאד מתהליך העירגול שכולל כיפוף גדול מהמתוכנן של כל עלה בנפרד, הרכבה, וכיפוף נגדי מבוקר בשלבים לשחרור מאמצים עד למידה הרצויה. והתוצאה? אחרי כמה טיולי שטח כולל אחד בן ארבעה ימים, מדהימה! המהלך גדל במעט 3-4 ס"מ כתוצאה מהערגול אבל עדיין בטווח העבודה של הבולמים ותנועת המתלה הרבה יותר פרוגרסיבית ועגולה בלי מכות או סגירות מהלך,רחמנא ליצלן.
אני מחכה להזדמנות לטפל גם בסט הקדמי.[/img]

ניר ל
02-03-05, 09:53
מנסיוני עם הסופה שלך בגלגולה הקודם (קפיצים רכים א-לה שופינסקי ובולמי אולדמן?)
היא אמנם היתה רכה יחסית ונוחה יחסית אבל נסיון להאיץ בה בדרכי עפר היה גורם מהר מאד לאיבוד שליטה. אני מעדיף את הג'יפ שלי שהוא קשה באופן יחסי אבל יציב ונשלט ומפצה על זה בלחץ אוויר נמוך בשטח.

אלון_ק
02-03-05, 11:10
המהלך גדל במעט 3-4 ס"מ כתוצאה מהערגול אבל עדיין בטווח העבודה של הבולמים ותנועת המתלה הרבה יותר פרוגרסיבית ועגולה בלי מכות או סגירות מהלך,רחמנא ליצלן.
בלתי אפשרי. כשאתה מערגל, אתה פשוט מתחיל מנקודה רחוקה יותר במשרעת התנועה - אתה לא משנה את גבול המשרעת. בשביל זה אתה חייב לשנות את מה שמגביל את קצה המשרעת, שזה בדר"כ פנהרד, הבולמים או המאיה (העלה הראשי).
אילו הפנהרד או הבולמים היו המגבלה, המהלך לא היה משתנה שכן אורכם לא השתנה. אך אילו המאיה הייתה המגביל, המהלך שלך קטן, משום שהעלית את קבוע הקפיץ כשהוספת עלה.

אין בכך להוריד לרגע מהסיכום הסופי שלך - קיבלת שירות מעולה ותוצאה שמספקת אות מעל ומעבר לדרישותיך. יותר מזה אי אפשר לבקש.

ערן המסוקס
02-03-05, 12:03
אני דווקא נוכחתי לראות שרכב עם קפיצים שקועים, אינו מממש את מהלך המתלה שלו בכלל. לכן ערגול של הקפיצים למצב המנוחה האופטימלי, לדעתי, יביא לתוצאות הטובות ביותר ולניצול המירבי של מהלך המיתלה.

אגב, שאקלים ארוכים יותר גם ישנו את מהלך המתלה.

מאיר רוטברג
02-03-05, 12:59
חברים
מטיול עם ברלי יומיים ברכב
רך? סופר רך ממש תענוגגגגגגגגגגגגג
הלוואי עלי

erezjack
02-03-05, 22:03
בלתי אפשרי. כשאתה מערגל, אתה פשוט מתחיל מנקודה רחוקה יותר במשרעת התנועה - אתה לא משנה את גבול המשרעת. בשביל זה אתה חייב לשנות את מה שמגביל את קצה המשרעת, שזה בדר"כ פנהרד, הבולמים או המאיה (העלה הראשי)

אם הגדלתי את המרחק בין הסרן למעצור, המהלך האפשרי גדל. אולי המתלה לא משתמש בכולו אבל המשרעה (כל הכבוד על העברית) התרחקה מהמעצור- bump stop -ואולי זה מה שנותן את התחושה המשופרת.
המאיה- זה העלה הארוך עם העיניים או הקצר והשמן? ז"א האם הקפיץ מגיע לסוף מהלך בגלל שהוא מתיישר לגמרי או שהעלה הקטן לא מאפשר לו להתכופף בכיוון הפוך?

זאביק
03-03-05, 09:35
המאיה- זה העלה הארוך עם העיניים או הקצר והשמן?

מאיה - העלה העליון והארוך (ובדר"כ היחיד שמחובר באמת לרכב, בשני קצותיו)
הקצר והשמן - עלה עומס. לא נותן לקפיץ לצאת המתחום האלסטי שלו לתחום הפלסטי שלו, שבו הוא יישבר או יינזק.

yanivcj
03-03-05, 10:50
כאשר מדברים על קפיצי עלה צריך לזכור שהוא צריך גם להפתח וגם להסגר בהתאם לפתיחת מהלך או סגירת מהלך.
כמו שנקסוס אמר יש לכל קפיץ את המשרעת שלו (אמפליטודה) ולכן זה תלוי מהיכן אתה מתחיל.
אם מערגלים את הקפיץ יותר ממדי, מקטינים את מהלך הפתיחה שלו, מכיוון שבפתיחת המהלך המשולש שמחבר את האוזן של המאיה נע אחורה ונותן לקפיץ להתקופף עוד יותר ממה שהוא עכשיו עד לנקודה שבו הוא נעצר (סוף המשרעת), אם ערגלנו את העלה יותר מדי אין לעלה לאן להתקופף ומהלך המתלה קצר מאוד, אומנם הרכב מוגבה אבל מהלך מתלה קטן.
לאומת זאת מהלך הסגירה גדל אם מערגלים יותר מדי, מכיוון שבמהלך הסגירה, המשולש שמחובר לאוזן של המאיה נע קדימה והקפיץ מתישר, כאן במקרה הזה יש לקפיץ הרבה מה להתיישר ולכן מהלך הסגירה גדל.
ונכון גם להיפך אם מיישרים את העלה יותר מדימתחילים בעצם את המשרעת שלו מנקודנ נמוכה יותר, דבר שנותן יותר מהלך פתיחה ופחות מהלך סגירה.
אבל חשוב לזכור עוד דבר כאשר מדברים על סרן חי וקפיצי עלים צריך לקחת בחשבון שכאשר צד אחד נסגר הצד השני נפתח. ואז אם אין איזון בין השניים, כלומר דוגמא: יש ברכב מסוים מהלך מתלה ארוך לפתיחה וסגירה מאוד קטן.
מה שיקרה זה: הפתיחה תיפתח עד לרגע שהצד השני נסגר ומגיע לסוף של מהלך הסגירה, מרגע זה ולמרות שהצד השני יכול להמשיך להפתח, הצד השני יפתח על חשבון שפ"צ של הרכב, עד לנקודה שהסגירה היה לה לאן להסגר הרכב היה עדיין פחות או יותר מאוזן (עד כמה שניתן) מרגע שהסגירה הגיעה לסוף הרכב יתחיל להכנס לשפ"צ גם אם תנאי הקרקע לא בדיוק מחייבים זאת ומהלך הפתיחה לא יגיע ליכולת האמיתית שלו.
לאומת זאת אם מהלך הפתיחה והסגירה פחות או יותר פרופורציונלים, גם מהלך הפתיחה יהיה יותר אפקטיבי וגם מהלך הסגירה לא יכניס את הרכב לשפ"צ מוקדם יותר.
לכן חשוב לדאוג שהקפיץ יהיה בערך באמצע המשרעת שלו כאשר הרכב במנוחה.
יניב.

קיד
04-03-05, 21:56
כל נושא הקפיצים הוא חשוב, אבל ממש אינו תורם לרכות הנסיעה.
בסופץי הקצרה (סגורה) הקשחתי את ארבעת הקפיצים ע"י הוספת עלה ארוך נוסף (סה"כ 3 ארוכים).
הקשחת הרכב היתה לטובת טיסה :twisted: עם הרכב בנחלי הדרום.
את הנוחות השגתי ע"י כסא אורטופדי של "שלמן" + בסיס הדראולי איכותי, מבית היוצר של אספיר.
אני בכלל לא יודע מה קורה ברכב כשאני נוהג, ולמען האמת, גם לא מעניין אותי.
כסא איכותי עושה את כל ההבדל.

טיפ חשוב: עם רכב רך ומוגבה, אל תתפתה לתת בגז יותר מדי, זה מסתיים ב"התפזרות" הרכב על השבילים.

בברכת, נסיעה מהירה.
קיד.

erezjack
05-03-05, 11:41
אבל מה לעשות עם האשה והילדים? חוץ מזה הכסא לא עוזר נגד טילטולי הצד החדים, ז"א אני מעדיף מסזיסטית לצוואר ועמוד השידרה

זאביק
06-03-05, 10:18
את הנוחות השגתי ע"י כסא אורטופדי של "שלמן" + בסיס הדראולי איכותי, מבית היוצר של אספיר.
אני בכלל לא יודע מה קורה ברכב כשאני נוהג, ולמען האמת, גם לא מעניין אותי.
כסא איכותי עושה את כל ההבדל.

אישית, אני לא אוהב את הגישה הזו של הנוחות תוך כדי ניתוק מהרכב.
למרות שהסופה קשוחה וקשיחה, כאשר אתה מנותק מהרכב, אתה לא יודע מה עובר עליו, איך הוא מרגיש, ולמעשה זה גורם לפירוק מהיר יותר של המכלולים (בעברית פשוטה, אתה שובר את הרכב, בלי לשים לב).
יש לזה פתרון בצורה של בדיקה מקיפה בזמנים קצרים.

מצד שני, מבחינת נוחות, זה מאוד נוח.

-->