PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיפול מקיף ונרחב להיילקס

canaf90
15-09-11, 07:04
אז ככה צריך לאפס קצת את האוטו.הרדיאטור נוקה ומים הולפו.יש הזעה מתחת לביצה האחורית.איך מסדרים את זה מבלי לחלוץ ציריות?כי אם כן זה נראה לי ווגראס עם מעט תועלת.החלפת מחזש. HD. לפרק כל הדרך או להוריד את הנאבה שלמה? מה עדיף?החלפת אטם מכסה שסתומים.האם יש פרוצדורות מיוחדות? ואיך אני בודק את טיב הגומיות של היעני פנהרד הזה?תודה לעוזריםאור

טל חסיד
15-09-11, 07:50
לגבי הנזילה בדפרנציל האחורי, נקה היטב את כל נזילת השמן ע"י סמרטוט ואחרי זה אם לחץ מים אחרי שניקת היטב ונסעת ברכב יום יומים בדוק עוד פעם מהיכן הנזילה, אם סימני הנזילה הם מאיזור היוק והמחזיר שמן אז הבעיה שם יכולה להיות מיספר דברים:
1) פשוט המחזיר שמן ניגמר.
2) יכול להיות שאום ההידוק של הפניון השתחרר וצריך חיזוק רק עם ידית מומנט או מישהו שיודע איך סוגרים אותו ונועלים אותו !
3) ויכול להיות ששתי הדברים שכתבתי הם הבעיה.
4) נדיר אבל סדק בביצה עצמה יכול להיות גם נזילה.

במידה ויש נזילה מאיזור האטם אז האפשרות היחידה לטפל בזה בלי לפרק הכל היא לנסות להדק מעט את האומים מסביב לביצה, סיכוי קלוש שזה מה שיעצור את הנזילה ואם רוצים טיפול יסודי צריך לפרק הכל ולהחליף אטם כמו שצריך. גם פה צריך לבדוק שלא מדובר בסדק.

טל

tooshey
16-09-11, 05:52
אור
מכיוון שאתה שואל שאלות של חסכנים, אני ממליץ שתפנה לחוסני בקלאנסווה.
זו יכולה להיות תחילתה של ידידות נפלאה...

בברכה,טושי

canaf90
16-09-11, 07:31
מכיוון שאני רוצה לבצע את העבודה בעצמי אני שואל את השאלות האלה ולשם כך הפורום פה אז תן תשובה מקצועית.אין תשובה?לא קרה כלום נשמה. נסתדראור

asafk
16-09-11, 08:28
נזילה מהדיפרנציאל - קודם כל, כמו שטל כתב, חשוב להבין מה נוזל - האטם של בית הדיפרנציאל לגוף הסרן, או המחז"ש של הפיניון. ניקוי, ובדיקה חוזרת.
ככה או ככה, כדאי לפרק את הדיפרנציאל מהסרן, לאטום מחדש את כל ההיקף, ובמידה וצריך גם להחליף את המחז"ש או הידוק של אום הפיניון. לחלוץ ציריות זה לא בשמיים (יותר פשוט מברוב הג'יפים).
אולי זה יעזור לך:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1180

גם נאבה קדמית - פרק לוקר, ציריה (לא לשכוח את הטבעת נעילה), ואתה מפרק גם את הנאבה. שוב - לא בשמיים, לא המון עבודה, וייתן לך שקט להרבה שנים.
בהצלחה

אסף.

טל חסיד
16-09-11, 09:20
למרות מה שהוסבר לך ע"י אני מבין שאתה רוצה לנסות לעשות את העבודה לבד ולא רק בשביל להבין או ליבדוק מהיכן הנזילה. קח בחשבון למרות שאסף כתב "שזה לא בשמיים",ופה אני חולק עליו מאד אם אתה לא מכונאי או עובד אם מכונאי במוסך וכלי עבודה נכונים לא ההייתי ממליץ לך לעשות את התיקון הנ"ל לבד, טעות של חוסר נסיון ויידע מקצועי עלול להיות בעייתי מיכוון שלתיקון זה יש השלכות של בטיחות הרכב.

טל

asafk
16-09-11, 09:48
לגבי הסרן הקדמי -
גם אני לא חושב שזו עבודה למתחילים, אבל אם עובדים לפי הספר ובזהירות, ועם כלי מתאימים (מפתח 52 מ"מ לאומים של הטבור, למשל) אפשרי בהחלט לעבודה עצמית. בכל מקרה, לגבי הסרן הקדמי הנה קישור שאולי יעזור בהחלטה:
http://www.hilux4x4.co.za/simon/overhaul_front_axle/index.php

(ואם מישהו מהגולשים משפץ סרן קדמי בהיילקס, הגיע הזמן שתהיה לנו כתבה כזו בעברית)

ולגבי האחורי - אם לא מפרקים את הדיפרנציאל לגורמים, זה באמת פשוט.
מצד אחד לא צריך להפחיד. מצד שני - כל אחד שהולך לעשות עבודה כלשהי על הרכב, כדאי שיקרא קודם בספר מה הוא עומד לעשות ויחליט אם מתאים לו או לא. זה תמיד נכון. כשמישהו כותק "מקיף ונרחב" וגם בעבודה עצמית - הוא יודע למה הוא נכנס, אני חושב.

אסף.

canaf90
16-09-11, 11:05
תודה חבריםהנזילה באקס האחורי היא מהאטם סיליקון המחורבן שזה לא מותיר שום ברירה חוץ מלפתוח לחלוץ ולהתחלץ.לגבי האקס הקדמי הבנתי שרצוי להחליף טבעת פליז שממרכזת את העסק. איך אני מסביר אותה למוכר החלפים?בוקסה 52 יש גם יש אבל את הפעם הראשונה אני מעדיף לעשות בעזרת מכונאי/חבר אז יש לי נהג מלווה+ליפט+כלים פנאומטיים+ריח רע מבית השחי.אור

סטובצקי
16-09-11, 11:34
ראשית ח"ח על היוזמה והרצון לבצע את הדברים במו ידיך
אחרי סמוראי , אני חושב שהיילקס זה הרכב הנכון ללמוד להתעסק לבד
יש דברים שחשוב להתייחס אליהם מראש כדי לא מצוא את הרכב עומד על הליפט
ומחכה לחלפים , או לחילופין להרכיב חזרה הכל מתוך ידיעה שלא טופלו דברים שחייבים טיפול .
ואני מתכוון לכל החלקים לשיפוץ הסרן - בוקסה נחושת היא החלק הקטן ולא תמיד זקוק להחלפה
לפני פתיחה יש לפתוח פקק ריקון שמן ולוודא שיוצא שמן נקי , לדוגמא .
העניין הוא שאם הכוונה לחסוך כסף , אני לא בטוח שתתגשם (ואני לא מתכוון מול מוסך מורשה טויוטה )
עבודה לבד , גם אם תאלץ ,להחליף חלק פעמיים( כי מחזיר השמן נדפק בזמן ההחזרה , לדוגמא)
תעזור לך להכיר את הרכב ולסמוך עליו יותר .
לאחר שיש בידיך כל האביזרים הדרושים לעבודה ,תוכל להתחיל .
בהצלחה .
לגבי זמינות של חלקים, מה צריך ומאיפה להשיג , אני יכול לעזור לך
ואם אתה באיזור המרכז , גם נוכל להפיק מזה כתבה...
שלומי

canaf90
16-09-11, 13:03
אם אתה עובד עם נתי אז כנראה אתה בחור טוב.תמסור לו דש.אני מתעסק ברכב עם חבר מוסכניק בטיוטה ואני לא ממהר...אני בהחלט לא מתכוןן לסגור את הנאבה על מייסבים גמורים או על חלקים בלויים כי העבודה תהיי כפליים.מה שכן בעזרת החבר אני לומד לנכיר את העבודה על הרכב בצורה הנכונה בפעם הראשונה ואז בפעם השנייה אני חכם יותר.כמובן ישנם דברים שאני לא מתעסק ולא יתעסק בעתיד כי בשביל זה צריך ידע ונסיון

ד ו ר ו ן
16-09-11, 16:49
שהכתבה המצולמת לא תטעה אותך לחשוב שזו עבודה קטנה/קצרה (תראה את הפרוף המיואש של הבחור)..
חלק מהתהליך כלל לא מצולם ואין התייחסות אליו.
אם רוצים לעשות עבודה יסודית וטובה זה דורש הקפדה על הפרטים הקטנים ולוקח זמן.
אם אתה מתכוון לבצע לבד, תפנה חצי יום~ לכל צד+חבר טלפוני שכבר עשה את זה פעם.
תכין מלאי של חלקים, כולל כפילויות למקרה כמו שכבר אמרו לך לגבי הריסה בטעות של מחז"ש זה או אחר.

בכל מקרה, חלק ממה שאתה מחפש ורלוונטי לפתיחה של הסרן הקדמי יש לך כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58992

סטובצקי
16-09-11, 17:34
אם אתה עובד עם נתי אז כנראה אתה בחור טוב.תמסור לו דש.אני מתעסק ברכב עם חבר מוסכניק בטיוטה ואני לא ממהר...אני בהחלט לא מתכוןן לסגור את הנאבה על מייסבים גמורים או על חלקים בלויים כי העבודה תהיי כפליים.מה שכן בעזרת החבר אני לומד לנכיר את העבודה על הרכב בצורה הנכונה בפעם הראשונה ואז בפעם השנייה אני חכם יותר.כמובן ישנם דברים שאני לא מתעסק ולא יתעסק בעתיד כי בשביל זה צריך ידע ונסיון

אני כבר לא עובד עם נתי
אני עדיין בחור טוב?

canaf90
16-09-11, 18:58
עדיין בחור טוב.אמנם בצורה חלקית אבל אתה עדיין נוהג בהיילקס....

dingo1st
18-09-11, 14:16
אני ב"ה לא עשיתי את האקס האחורי אבל עשיתי את הקדמי..
לדעתי לא כ"כ מסובך..
אם תרצה יש לי ספר של היינס שאולי קצת יעזור לך...

-->