PDA

צפייה בגרסה מלאה : דלק בבקבוק ליטר וחצי

shahav
15-09-11, 18:29
השבוע, אישתי הנחמדה נתקעה בלב ת"א, ללא דלק ברכב ליסינג...זה קרה באמצע כביש ללא חנייה, חמש דקות ליפני תור לרופא, בחודש השמיני....
רבאק יושב לו בבית בזולה ברעננה, ואז טלפון , בלה בלה...., בלה... וניגמר הסוללה בטלפון החכם שלה:-)

טוב עד שאספתי את הילדים, מילאתי 2 בקבוקים בתחנת דלק קרובה, ונסענו תל אביבה.
אבל מה, עד שהגענו, הגברת הספיקה לבקר ברופא, לתפוס מונית, ולתדלק. אין מה להגיד, נפלתי טוב.

אחרי כל ההקדמה , הגעתי לפואנטה: עכשו אני תקוע עם שני בקבוקי ליטר וחצי.
שמתי לב שהבקבוק מרגיש דקיק יותר, זה באמת כך? הבנזין באמת "אוכל" את הבקבוק??? זה יכל להזיק למנוע?

רבין

דרור ברלי
15-09-11, 19:06
כן. בנזין תוקף את הפלסטיק שהבקבוקים עשויים ממנו. תעביר אותו לבקבוקי זכוכית או למיכל מתכתי.

בזמנו הייתי צריך לרוקן לא מעט דלק מהמיכל של הסופה הקודמת (כדי ליישר אותו) ולא היה לי ג'ריקן. מה כן היה? מיכל מים ישן, ריק, יבש ונקי של בר מים מינרליים, בנפח 20 ליטר. הורדתי את טנק הדלק מהג'יפ עם הדלק שבתוכו, מילאתי בכד הנ"ל את הבנזין כמעט עד הפקק, והתחלנו בעבודת יישור המיכל של הג'יפ והרכבתו בחזרה.

תוך חצי שעה בערך, בזמן שאני ואבא שלי עובדים, מיכל המים הנ"ל, שלפני שמילאנו אות והיה במצב חדש ובריא, התחיל להיסדק ולדלוף בנזין.
למרבה המזל הצלחנו ליישר את המיכל של הג'יפ ולהרכיב אותו במקומו ולהספיק להציל את רוב הבנזין... כמה ליטרים בכל זאת נשפכו החוצה דרך הסדקים.
אחרי שסיימנו להחזיר את הבנזין למיכל של הג'יפ, כד הפלסטיק המדובר פשוט התפורר לי בידיים.

לשאלת נזק למנוע - לא יודע ואל תתפוס אותי במילה... אבל הג'יפ נסע כמו גדול ללא שום הבדל, ושלושה חודשים אחר כך נגנב...

אמיר ב.א
15-09-11, 19:45
הפלסטיק המומס יוצר מן הסתם יותר פיח בתוך המנוע - לא משהו שמשבית את הרכב מייד,
אבל אם זה יהיה לאורך זמן - מתישהו משהו יסתם מפיח ...

zviki
15-09-11, 20:27
למצב חרום זה אפשרי בלי לגרום נזק. נתקעת בלי דלק? שלחת מישהו עם 2 בקבוקי קולה ריקים ונקיים לתחנת דלק , הנל חוזר תוך 20 דקות בערך ואתה ממלא ,הכל בסדר. עשינו את זה הרבה פעמים.

BackDoorMan
15-09-11, 21:52
במצב בו הסוללה על הקסקס, אפשר להאריך את זמן השימוש במכשיר אם במקום לדבר מסמסים, מכבים בלוטות', WIFI ואאל"ט גם 3G .

אודי פ.
16-09-11, 00:11
בקבוק של מרכך כביסה מחזיק שמן, דלק וכו' הרבה זמן. וכך גם כל ג'ריקן של חומרי ניקוי.

GodsFather
16-09-11, 07:13
יש מיכלי דלק ייעודים שעשויים מפלסטיק (בדר"כ בצבע אדום).. אז איך זה שהדלק שם לא אוכל את החומר ? תרכובת אחרת ?

ד ו ר ו ן
16-09-11, 16:56
יש מיכלי דלק ייעודים שעשויים מפלסטיק (בדר"כ בצבע אדום)..
אין קשר לצבע, יש קשר לייעוד המיכל.
נראה לי שאתה מתבלבל עם הקוד הלא רשמי שדלק ממלאים במיכלים צבועים או מסומנים בצבע אדום כדי לא להתבלבל עם מכלים של מי שתייה.

רון נחמן
17-09-11, 09:18
אתם מתייחסים לפלסטיק כאילו הוא חומר מסוים -
פלסטיק הוא משפחה ענקית של חומרים. לצערי ההשכלה שלי בנושא שטחית למדיי, אבל על קצה המזלג-

בעבר עבדתי הרבה עם צבעי רכב. את הצבע היינו מערבבים בכוסות חד פעמיות - אם הכוסות היו עשויות מפוליפרופילן הייתי יכול להשאיר טרפנטין בכוס גם לשבוע, אבל אם בטעות קנינו כוסות מפוליסטירן הכוס הייתה נמסה תוך פחות מדקה..
(יש סיכוי שהפכתי בין החומרים או פשוט התבלבלתי לגמרי. אני אשמח אם יצוץ הכימאי שיתקן ויפרט)

במלים אחרות, הפלסטיקים השונים (והנפוצים שבהם: פוליפרופילן, פוליקרבונט, pvc, פוליסטירן, פוליאתילן, abs ועוד ועוד...) אולי נראים מאוד דומה, אבל ההבדלים בניהם רבים - השקיפות שונה, העמידות לשריטות, היכולת לכופף/לנפח אותם בחימום (תרמופלסטיות) ועוד ועוד, ובכלל זה כמובן האם הם נתקפים ע"י בנזין/סולר.

אגב, על רוב מוצרי הפלסטיק מצוין החומר - גם על כוסות חד"פ תראו הטבעה קטנה של צירוף אותיות - pp לדוגמא מציין פוליפרופילן.

yes1952
17-09-11, 09:42
שבת שלום
היה לי מיכל של שמן עם בנזין עבור הגנרטור שזרוק לי בג'מוס(שיהיה אולי פעם אצטרך)
היה ריח נוראי של בנזין ברכב
גילגלתי את עצמי לעידן באיש שטח בתל אביב-רכשתי ג'ריקן קטן מתכת בעלות זניחה של כמה זוזים
וזהו
אהה עוד משהו
עידן תביא חד ביום שישי אני אקנה עוד אחד ואזרוק בביואיק של זוגתי האהובה-ככה סתם לחירום שיהיה
ואני נשבע לכם אין לי מניות באיש שטח--אני סתם לקוח מרוצה עד הגג
יוסי

-->