PDA

צפייה בגרסה מלאה : הבדל בנעילות

עמיקם
02-01-05, 22:29
מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין נעילה אוטומטית no slip לאוטו עם abs לבין אותה נעילה בלי abs. ניסיתי לחפש כתבה בנושא אבל לא מצאתי.מה קורה אם מרכבים נעילה שמיועדת לאוטו עם abs ויום אחד ה-abs מתקלקל. משהו לא ברור פה.

עמיקם
03-01-05, 13:57
אולי בכל זאת מישהו יכול לתת קישור לכתבה בנושא.

ניר ל
03-01-05, 14:03
ABS או LSD ?

אלון_ק
03-01-05, 14:12
אני לא מבין מה הקשר בין מערכת הבלמים לנעילה, אלא אם אתה מדבר על ETC למינהם ואז אתה מבלבל בין שמות - מערכות בקרת משיכה למינהם מתבססות על מערכת הבלמים וקיימות רק ברכבים מודרניים, בהם יש גם ABS. הNO SLIP זו נעילה אוטומטית מלאה לכל דבר שאיננה מושפעת ממערכת הבלמים בתפקודה, למעט מקרה של קדמית אוטומטית בבלימת חירום עם נועלי טבורים נעולים.

asafk
03-01-05, 14:39
יש מק"ט שונה לנעילה עם ובלי ABS. ולמה?
בסרנים שונים שראיתי, חיישני הABS נמצאים בתוך בית הדיפרנציאל, למעשה על הצד הפנימי של הציריות (שלא כמו בכלי רכב ישנים יותר וכלי רכב עם מתלים נפרדים, בהם חיישני המהירות נמצאים קרוב לגלגלים- על הטבורים). אני לא בטוח שככה זה בדנה 35C, אבל זה ההסבר היחיד שאני מוצא ללמה יש הבדל בין הנעילות.

בכל מקרה, מבדיקה קצרה מתברר שכנראה כל הסרנים 35C של ג'יפ TJ וג'יפ XJ הם סרנים לABS- בין אם יש או אין ABS ברכב- ההכנה שם.

ושוב- הנעילה עצמה לא משפיעה על הABS- בסה"כ מדובר על תאימות פיזית לבית הדיפרנציאל. המק"ט שאתה צריך הוא ככל הנראה 92-0435-2706. זה מה שיש אצלך?

אסף.

ערן המסוקס
03-01-05, 14:41
אכן ישנן נעילות אוטומטיות שמיועדות לרכב עם מערכת ABS ובלי המערכת הנ"ל. גם אני לא הבנתי בדיוק מה ההבדל ומה הרעיון שעומד מאחורי זה.

כן זאת לא טעות. ABS, ברקסים, כן כן..

הנה דוגמה מהאתר שהזמנו נעילותי..

http://www.rocky-road.com/jeepdrive.html

עמיקם
03-01-05, 18:39
אסף אכן לפי האתר זה המקט שאני צריך, אבל לפי מה שראיתי אצלי הabs נמצא קרוב לגלגל.
אם לפי דבריך כל הסרנים של ה-35 באים עם הכנה בבית הדיפ אז לכאורה לא צריך מקט ללא abs
האם השוני נימצא בקייס עצמו ,כי בנעילות שמחליפות את הקייס אין איזכור לabs.
ושאלה נוספת,אם כך אז הציריות צריכות להיות שונות גם כן,עם או בליabs לא כך?

ןאולי צריך להחליף גם את הצריות
http://www.4wheelparts.com/4wp/products/productLine.asp?cat=DRI&prodline=3191&ca tName=Drivetrain&man=GENU&parentProdline =DriDana35GENU&expand=sub5

asafk
03-01-05, 18:42
שוב, לפי הבירור שלי, בית הסרן ובית הדיפרנציאל בכל ה35C של ג'יפ XJ וג'יפ TJ (לא נכון ל35 שהוא לא C ) זהים, והנעילות הפנימיות זהות.
אני לא סגור על זה ב100%- אבל קרוב לזה (מקור די טוב)

אסף.

grand
03-01-05, 22:04
עצם העובדה שלכל יצרן נעילות יש דגם לסרן עם ABS ולסרן ללא ABS מצביעה על כך שבכל זאת יש הבדל במבנה הנעילה. אני יכול להניח שאולי בזמן הפעלת הABS למעשה הנעילה יכולה לחשוב שהגלגל מאבד אחיזה ולהפתח, לכן אולי... לקחו זאת בחשבון.

-->