PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכשתי סמוראי

נועם
17-09-11, 10:10
שלום לכולם
רכשתי אתמול סוזוקי סמוראי קצר פתוח שנת 96 מנוע מוזרק
הייתי רוצה לומר שאני מאושר אבל אני ממש מדוכא כי לדעתי עשיתי טעות בקניית הרכב הספציפי הזה
הרכב בסדר גמור מבחינת מנוע ושילדה
אבל מבחינה פנימית לא נראה טוב ריפודי דפנות הדלתות והחלק האחורי כולל שטיח הרכב קרועים
חסרה מסילה אחת לכיסא שליד הנהג
ועוד כל מיני דברים קטנים
לרכב יש קצת חלודה לא רצינית בכמה נקודות חיצוניות
ועוד נקודה אחת בפנים

שאלתי היא כמה יכול לעלות לי פחחות וצבע לרכב הנ"ל ?
כי אם זה יקר מידי אני פשוט מוציא אותו כבר למכירה
ויחפש אחר

אלא אם כן ישנם אנשים כאן שיודעים ויכולים לעזור לי בעשייה עצמית של התיקונים הנ"ל ובכך לחסוך בעלויות
כי בסך הכל הכללי הרכב נראה בסדר גמור חיצונית ויש לו פוטנציאל להראות אחלה

תודה מראש

נועם

בברכה

נועם

אלדר
17-09-11, 10:40
קודם כל תתחדש.
הייתי ממליץ לך להחליף את המושבים הקדמיים למושבים של מאזדה 3.יש הרבה סמוראים שנוסעים כך.
לגבי הריפודים הפנמיים תקנה לבד ותתחלי להחליף את הריפודים הקרועים.
לגבי פחחות וצבע גם אני רוצה לעשות(דבר איתי אולי נעשה באותו מקום).

התייש
17-09-11, 10:41
מברוק, תתחדש. סמוראים הם רכבים ישנים, למי שיש רכב מושלם בדרך כלל לא ימכור אותו אבל לכל דבר יש מחיר.
אם המנוע, השילדה, רכבת ההינע, מערכת הקירור, ומערכת החשמל במצב טוב כבר עברת 70% שזה מעולה. עכשיו נשאר רק לטפל בבודי. אם אין חלודה ורקבונות אז הרכב במצב של 85%. תמיד ישארו לך 15% לשיפורים. קוסמטיקה פנימית ברכבים האלו נחשבת ברוב המקרים כמותרות. זה בערך כמו לחפש נוחות נסיעה מרכב כזה.
תעלה תמונות שנראה במה מדובר.

omri_t
17-09-11, 10:59
אם האוטו לא נראה לך- למה קנית אותו?
ואם כבר קנית, נראה לך הגיוני שכבר תמכור?
מציע לך, פעם הבאה שאתה הולך לחפש רכב או לקבל החלטה, לקחת איתך מישהו מעט יותר רציונאלי..

ועכשיו לנושא השאלה שלך-
הכל ניתן לסדר, קצת חלודה, ריפוד וכו' זה באמת עניין פעוט מול מנוע גמור או גיר על סף מוות.
אני למשל קניתי סופה במצב קוסמטי זוועתי, אבל עם מכאניקה טובה- וזו היתה החלטה מאוד נכונה.
תמיד היתה לי התחושה שקונה פוטנציאלי, בעיקר אם הוא צעיר, ישים דגש רב יותר עם קוסמטיקה מאשר על המכאניקה.

בקיצור, גש לכמה פחחים וקבל הצעות מחיר.
מאוד תלוי במצב הרכב והפח- החל מ 3.5K לפחחות מלאה ברמה סבירה ועד.... כמה שרק תוכל לדמיין.
לגבי דיפוני הדלתות, וריפודים למניהם, יש רפדי רכב ויש גם אפשרת לעשות לבד. תלוי בך.
אפשר גם לקנות חדש. אם יש ך עודף בכיס.

בכל מקרה, דבר אחד אני יכול לייעץ לך- סמוראי כנראה ישמש אותך שנה-שנתיים וילך. כי הוא כבר בטח יהיה צפוף מידי.
זה הטבע של בעלי סמוראי. מעטים מתמידים איתם במשך שנים.
ולכן אל תשתגע ותיצא כסף רב שתהנה ממנו מעט זמן.
סדר את הרכב ברמה נורמאית, דאג שיהיה תקין ושמיש. ולמד לקבל את הרכב כמו שהוא.

תתחדש. ובהצלחה!

mightyaad
17-09-11, 14:29
אם כל הפגמים ניתנים לתיקון ואין לך איזה פגיעה משמעותית בפלסטיקה הגדולה של הדשבורד אז אין מה לדאוג
כמו שכבר אמרו מעלי, אם המכאניקה טובה הקוסמטיקה זה ממש דבר פעוט.
אם המחיר היה הוגן לדעתך והמצב המכאני באמת כמו שאתה אומר אז לדעתי עשית עסקה מוצלחת.

נועם
17-09-11, 15:29
מכאנית הרכב מצויין כולל שילדה
פלסטיקה היינו דשבורד הכל תקין אין שברים ואין סדקים

פשוט הדיפונים של הדלתות כולל החלק האחורי קרועים והרוסים
כסא ליד הנהג חסרה מסילה לכסא וכסא הנהג קרוע
ויש קרע קטן בברזנט בגג בחלקו האחורי
ויש נקודת חלודה בפנים שמפריעה לי מאוד

מעבר לזה הכל בסדר גמור

השאלה כמה עלות יכולה להיות כאן לתיקון כל הפגמים הנ"ל

התייש
17-09-11, 18:48
כבר אמרנו לך- תמונות!

נועם
17-09-11, 19:18
אני אצלם תמונות ואעלה אותם כאן בימים הקרובים

elad252
02-10-11, 14:46
אני לקחתי את הרכב לפחך והוא לקח לי 4000 אלף כולל זפת תיקוני פח קשיים וגם צביעה שונה מהלבן שהיה לי לצבע שמפניה והרכב יצא כאילו מהחברה

זרקו
02-10-11, 14:54
שלום,
אני יכול להבין אותך שמדכא אותך המצב הקוסמטי - אבל זה טוב כי זה החלק הזול לתיקון ובעיקר החלק שאתה יכול לעשות לבד (אולי לא תיקוני צבע) שזה כיף.
דיפוני דלתות- זה עבודה לא קשה.
שימוש בדיקט או קרטון ביצוע עבה, ציפוי ביריעה של שטיח מקיר לקיר (או חומר אחר המועדף עליך) וחיבור באמצעות שדכן קיר לגב הדופן.
וזהו.
אם נשארו לך הפינים המקוריים לחבר לדלת- מצויין. אם לא, תגיד ונחשוב על פתרון.

בכל מקרה, תרגיש חופשי לשאול ולבוא אם אתה זקוק לעזרה.

נועם

ishc
02-10-11, 14:54
השאלה כמה יחזיק. שקניתי את האמבולנס הוא היה חצי שנה אחרי פחחות (ראיתי קבלות ואת מסמך שינוי הצבע), הוא היה נראה כמו חדש. אחרי שנתיים מגלים את רמת הפחחות האמיתית ;)

שימי בר
03-10-11, 02:04
גם אני התחלתי כך ומאז בזבזתי הרבה מאוד על הסמוראי כי לא רציתי ג'יפ אחר .
כידוע הזול הוא היקר ובארץ אי אפשר לשפר סמוראי כמו בחו"ל.
אז מחדשים ומחדשים ומשפרים לפי מידות שבחוקי ישראל אך זה לא מתקרב לחו"ל, לא במראה ולא בביצועים.
שנה טובה

-->