PDA

צפייה בגרסה מלאה : עבודה במכונאות רכב

אבי זיו
21-09-11, 16:45
הי , אני צריך עצה בעיקר מאלו שעוסקים, ולא רק בתור תחביב בתחום של מכונאות רכב 4X4.
טוב, אז ככה, אני משתחרר בנובמבר וברור לי כבר שאני הולך ללמוד מכונאות רכב, מגיל 4 אני מתעסק עם ג'יפים, מאז שדוד שלי קנה את הג'יפ הראשון שלו וממש התלהבתי מזה. מכירים אותי בתור "4X4 מאסטר" ואפילו סתם אנשים מהשכונה מבקשים ממני לפעמים עזרה עם הרכב... אני רוצה לעבוד ישר אחרי הצבא, אבל הבנתי שאני צריך תעודה בזה והלימודים יתחילו רק באוקטובר שנה אחרי השחרור שלי. השאלה שלי אם שווה לי לעבוד בינתיים במקום שמקבלים חיילים משוחררים בלי הכשרה מיוחדת לעבודות מכונאות, כמו במפעלי מתכת, שמצאתי הרבה כאלה במנוע חיפוש עבודה מועדפת (http://www.ortal-hr.co.il/%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%95%D7%AA-%D7%A2%D7%91%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%A2%D7%93%D7%A4%D7%AA.htm l), או שזה לא יתן לי כלום מבחינת ניסיון בתחום ועדיף לי פשוט למצוא עבודה שמשלמים בה טוב?

six 4 life
21-09-11, 17:42
למצוא עבודה במוסך לא תהיה לך בעיה רצינית אם תחפש ברצינות, לרוב גם לא תהיה בעיה עם זה שאין לך תעודות ותלמד תוך כדי עבודה.
לגבי השכר... זה לא התחום להרויח בו טוב בתור פועל.

בהצלחה.

רון נחמן
21-09-11, 20:45
שלום!
אני השתחררתי ללא ניסיון במכונאות, אבל עם השחרור החלטתי שזה משהו שבא לי ללמוד -
הגעתי דרך "חבר של חבר של חבר" לעבודה בהתנדבות במוסך, לאחר שבועיים קיבלתי משרה אמתית ב"פרויקטים 4x4" בכפר סבא- שם למדתי המון על מכונאות, מסגרות, וגם נדבקתי חזק בחיידק השטח.

לגבי התעודה - בכל מקרה בשביל לקבל את ההסמכה אתה צריך ניסיון של X שנים בעבודה במוסך מורשה (הכוונה היא למוסך שמאושר ע"י משרד התחבורה - לא למוסך יבואן כמו "מוסך מאזדה" וכו').
אגב, אני לשמחתי קיבלתי מענק "עבודה מועדפת" על העבודה במוסך.

ונ.ב- גם כיום אני בתחום (עובד ב"גתוס" במקביל ללימודי הנדסת מכונות). שלחתי לך טלפון בהודעה פרטית, אתה מוזמן להתקשר להתייעץ.

רון נחמן
21-09-11, 20:49
אה- ולגבי שכר:
זה נכון שלא עשיתי הון תועפות (משהו כמו 4.5-5 בחודש על משרה מלאה), אבל זו עדיין לא משכורת כל כך גרועה בתור עבודה ראשונה באזרחות. חוץ מזה, היא פתחה לי עולם שלם, ולא מעט דלתות (תתפלא כמה קל לזכור את הקו"ח שלך כשכתוב שם שאתה מוסכניק. במיוחד כשאתה מגיש אותן לעבודה בקייטנה...)

והכי חשוב - המדינה שלנו צריכה מוסכניקים טובים (וישרים..) שהגיעו לכך מתוך תשוקה ולא בגלל ש"לאבא שלהם היה מוסך"!

אבי זיו
22-09-11, 12:05
וואיי... תודה! לא יכולתי לקבל תשובה טובה יותר! זאת אומרת שאני יכול לעבוד במוסך ולרכוש ניסיון, להתקדם בתחום ולקבל גם מענק של עבודה מועדפת?!? אם כך, זה הסוף לכל ההתלבטויות.
ממש תודה על העזרה!

lizard
22-09-11, 14:27
יש במכללת עתיד לימודי הנדסאי במגמת רכב. התואר מאפשר לך לגשת למבחני מנהלי מוסך (אם כי אתה צריך נסיון מאחר והמבחן למיטב הבנתי מעשי). זה סוג של עוקף פז"מ לקבלת מנהל מוסך.

בהצלחה.

רון נחמן
22-09-11, 19:47
יש במכללת עתיד לימודי הנדסאי במגמת רכב. התואר מאפשר לך לגשת למבחני מנהלי מוסך (אם כי אתה צריך נסיון מאחר והמבחן למיטב הבנתי מעשי). זה סוג של עוקף פז"מ לקבלת מנהל מוסך.

בהצלחה.

צודק לחלוטין - ואכן (למרות שהחלטתי ללכת על הנדסה בסוף) זו לדעתי האופציה הטובה (והקצרה) ביותר לניהול מוסך.

-->