PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי ניסן טראנו

אבי מהצפון
21-09-11, 20:36
שלום רב,
אני מה שנקרא "גיפולוג מתחיל" ושוקל לקנות ג'יפ בפעם הראשונה. עד היום היה ברשותי רכב משפחתי 1600-אוטומט-באג'ז כמו עמישראל.
לאחר בחינה ולמידה ובעיקר בשל עלויות ותמורה למחיר אלך ככל הנראה על ניסן טראנו 2003-2005 (בהעדפה לדגם ה SE) אוטומט עם מנוע 3,000 סמ"ק ו-154 כ"ס. (60-80 א' ש"ח). הרכב מיועד לנסיעות רגילות בית- עבודה- טיולים (אני נוסע כ-35.000 ק"מ בשנה) ומעת לעת (שבתות וכו') טיולי שבילים/ שטח לא מסובכים וקשים מידי. ביום יום ישמש אותי בלבד לנסיעות לעבודה ובטיולים עם המשפחה סה"כ 5 נפשות.
הייתי שמח לקבל חוות דעת מבעלי נסיון לגבי הרכב הנ"ל באופן כללי ובדגש על אמינות, עלויות אחזקה, טיפולים ותקלות אופייניות אם יש.
שאלה נוספת: האם הטראנו עד 2002 עם מנוע 2700 125 כ"ס עדיף/חלש יותר. (שמעתי דעות לכאן ולכאן..)
תודה מראש :)

טלטולי
22-09-11, 02:01
רענן איך עוד לא קפצת ??? שואלים על טראנו!!:p

idan_ti
25-09-11, 22:02
במילה אחת? מומלץ. בשתי מילים? מ ומומלץ בחום.
במשפט: דגם המנוע 3000 מומלץ ביותר.
וברצינות:
רכב בעל עבירות טובה מאוד, במצבו הסטנדרטי עם מיגון בלבד יעבור כל מסלול ברמה של בינוני וגם קצת יותר תלוי מיומנות נהג.
מיגון כמובן חובה!
גם שיפורים למכביר.
כמי שהיה בעליו של טראנו בנזין ולאחריו טראנו דיזל (2.7 ) הרכב מאוד אמין! יש לו מחלות שבטייפול נכון לא יפריעו:
1. חלונות חשמל - מנוע של החלון קקה ולכן שמתקלקל (והוא יתקלקל) להחליף לחליפי - עולה חצי ומחזיק פי חמש.
2. נזילות מהסנרוף - תקפיד לנקות את המסילות ואת המרזבים ולא תהייה לך בעיה כזו.
3. מזגן לא ליגה. אבל בדגמי ה 3 ליטר אמור להיות מזגן אחורי ואז המזגן בסדר גמור.
4.. פרונט קצת רגיש - אבל זה באמת כסף קטן, פעם בשנה להחליף תפוח או לכוון פרונט זה 200-300 שקל - ממש בקטנה.

המלצות:
מיגון גחון חובה. ממליץ של גתוס דווקא היות והוא לא מכרסם במרווח הגחון בניגוד לזה של אספיר.
מומלץ לאבטח את המספר האחורי עם אזיקונים או לשים מגן למספר - יש לו נטיה מעצבנת להתאבד על סלעים.

סיכום:
רכב בסופו של דבר אמין מאוד. חזק מאוד. עביר בצורה הבסיסית שלו תמיד שנסעתי עליו הרגשתי בטוח שלא יתקע .
ממליץ בחום .אני שוקל לחזור לאחד כזה..

idan_ti
25-09-11, 22:05
עוד משהו קטן - שאלת על מנועי ה2.7 :

סוס עבודה טיבטי!
הוא לא רכב מירוץ אבל עושה את העבודה והוא סוס אמין ! יש אומרים יותר מה 3 ליטר.
הדיזל שהיה לי היה 2.7 והכוח שלו בהחלט הספיק. 28.4 ק"גמ זה מכובד ויפה ומספיק...
הוא גם זול יותר.

-->