PDA

צפייה בגרסה מלאה : יעוץ לקנית סופה

n_jony
22-09-11, 21:20
הי אני צריך עזרה אני מפנתז על קנית סופה אני מחפש רכב טיולים קשוח שיכיל בעת הצורך 2 מבוגרים ו3 ילדים.
ראיתי ביד 2 שתי סופות 1992 בקריות כל אחת עם חזית שונה ??? אחת מכוערת בטרוף במחיר טוב התחלתי 25000
ושניה יפה אבל מחיר כפול ממחירון 45000
כמו כן לפי המחירון אין ארוך וקצר בשנתון זה או שאני טועה?? כמה נוסעים יש בסופה כזו?
האמת אני משקשק לא ליפול כמו שנפלתי ברכב הנוכחי שלי -***** שבעליו הקודמים שכח לתחזק תחזוקה מונעת ואני משלם את המחיר. יש משהו באזור הקריות שיכול לעזור בבדיקת סופה?
יוני

n_jony
22-09-11, 21:23
התגובה של דרור- תודות רבות על הרצינות

בוקר טוב.

ראשית, שאלה כזו לא שואלים בהודעה פרטית אלא בפורום סופה/YJ/TJ/JK. אולי יש שם מישהו מהאיזור שיוכל לעזור לך בבדיקה פיזית של הרכבים.

בכל המודלים, כל הסופות נולדו עם השילדה הארוכה, ובתע"ר קיצרו לחלקן את הזנב. בסיס הגלגלים נשאר זהה. אין לך בעיה להסיע 3 ילדים גם בסופה קצרה, פשוט נשאר פחות מקום למטען.

מודל 92 מגיע עם החזית המקורית המכוערת, במקור של ג'יפ CJ10, שמיובאת מטאיוואן. זה באמת מכוער וגם לא יציב ומתפרק.
אחר כך החליפו לחזית עם פנסים עגולים, אחר כך לחזית רנגלר. מה עדיף? עניין של טעם. אני מעדיף את החזית הישראלית עםפ נסים עגולים.

מחירים - ברוך הבא לעולם הג'יפים שאין קשר בין ה"מחירון" שלהם לערכם בפועל. היחידים שמתייחסים למחירון כתורה מסיני אלה חברות הביטוח.
תבין, סופה זה לא מאזדה מליסינג ואפילו לא איסוזו - אין שתיים זהות. למצב הכללי של הג'יפ, סוג וכמות השיפורים והתוספות יש קשר ישיר למחיר שידרשו ממך - בפועל סופות טובות נסחרות במחירים כפולים ויותר מהמחירון.
סופה שדורשים עליה את המחיר המגוחך שכתוב במחירון היא בדרך כלל נבלה סרוחה, ואתה תמצא את עצמך משקיע בה את סכום הקניה כבר בשנה הראשונה. אל תתפתה למחיר קניה זול!!! שנת הייצור כבר לא משנה, רק מצב הג'יפ.

אתה בודק לפי הסדר הזה:
1. רשיונות (טסט בתוקף, מספרי מנוע ושילדה, מידת צמיגים, זיופים וקומבינות) כל שאלה שלך שנענית בתשובה מגומגמת, אה ,בה, דוד שלי, סבתא שלי, זה בסדר גם ככה וכו' - עזוב ותעבור לג'יפ הבא.

2. שילדה - סדקים, שברים, עיקומים, חלודה.

3. מכני - מנוע (צריך להישמע בריא ולנסוע חזק. להניע בנגיעה, לעבוד חלק ולא לגמגם, לא לנפח, לא לעשן, לא להזיע, לא לנזול. לחץ שמן בסרק במנוע קר - 50-60 זה טוב. במנוע חם - 20-30 בסרק זה טוב, 40-50 בנסיעה זה טוב. שעון לחץ שמן לא עובד/תקין? קורה הרבה, אבל צריך להדליק נורת אזהרה. תבדוק שלא "התנתק פתאום"). חשוב מאוד לוודא שלמות ותקינות של צמת המנוע הראשית - כל נתק פיצפון יכול לגרום למנוע לזייף/לחתוך/לגמגם. התיקון פשוט בדרך כלל, אבל מצריך בעל מקצוע בדיאגנוסטיקה. לא לזלזל בזה - זה פתח לצרות בסופה ישנה.

גיר - צריך לעבור חלק בלי חריקות. טרנספר - כנ"ל. צריך לעבור חלק וקל.
סרנים - לבדוק שלא נוזלים. סרן קדמי - לבדוק שהסרן ישר ולא "מחייך" (עקום)
לעשות נסיעה, לראות שהכל מסתובב ומתפקד חלק, בלי חריקות, רעשים, יללות. אם משהו מרעיש/חורק/מיילל - המכלול בדרך להחלפה/שיפוץ יקר. לעבור לג'יפ הבא או להוריד במחיר.

3. מרכב (בודי). הבעיה העיקרית היא חלודה. אני מאמין שלא תמצא סופה שלא חלודה פה ושם. גם אחרי פחחות וצבע יסודיים, החלודה כבר בפנים והיא תצוץ מת ישהוא. אל תקנה ג'יפ עם מרכב רקוב מדי. יש איזו שהיא נקודת אל חזור בכמות החלודה, שמעבר לה כבר אין טעם לתקן וצריך להחליף בודי. זה אפשרי ורבים עשו זאת בהצלחה, אבל באמת שלא כל אחד בנוי לפרויקט כזה.

4. גג - אם יש סגירת פח מקורית, בטוח שהיא חלודה. לבדוק שלא יותר מדי ולהוריד במחיר עבור תיקונים. סגירת פיבר - לוודא שהמזגן תקין, כי בקיץ הפיבר הוא כמו טוסטר-אובן. ג'יפ פתוח - לוודא שהברזנט תקין. ברזנט חדש זה לא זול, וגם התיקונים לא זולים.

5. קוסמטיקה, חשמל, אבזור - לוודא הימצאות, שלמות ותקינות של : אורות, מנגנוני מגבים, צופר, איתותים, חימום, מזגן, שלמות דשבורד, שלמות ריפודים, תקינות מנעולי דלתות, מנגנוני חלון, פגושים, כנפונים, מראות.

6. שיפורים: כעיקרון, מקובל לתמחר את השיפורים בכמחצית משוויים כחדשים.
- כננת אם יש, צריכה להיות רשומה ברשיון (חשוב!) וכמובן תקינות שלה (תיקון כננות אינו זול)
- הגבהות: קיט קפיצים עד 4 אינץ' זה בסדר. מעבר לזה כבר בעיה.
- לפסול כל ג'יפ עם בודיליפט!!!
- נעילות: אחורית או אחורית וקדמית. יש כמה סוגים, חשוב לוודא תקינות.
- צמיגים - לוודא שהמידה רשומה ברשיון. מותר עד 31' כולל. כל צמיג במידה 32-33 ומעלה אסור לפי החוק ואם הוא "רשום ברשיון" קרוב לוודאי שמדובר בקומבינה ובוחני ניידות הבדיקה של משרד התחבורע מודעים לזה ומורידים מהכביש ללא רחמים.

omri_t
22-09-11, 23:12
דרור נתן לך באמת את כל המידע הנדרש.

אני יכול להמליץ רק על עוד כמה דברים קטנים:

1. לא הגדרת אם אתה מחפש פתוח או סגור ארוך או קצר.
ניתן כמובן לשנות סטטוס בנושא הזה
אבל אתה צריך לחפש מראש את התצורה שמתאימה לך.
אני אישית חושב שרכב טיולים למשפחה- ארוך יהיה יותר נוח ונחמד.

2. באותו עניין, נסה למצוא את הרכב במצב שהכי מתאים לך,
איני מכיר אותך ולא יודע אם אתה מתכוון לשפר ולבנות ושאתה באמת "בקטע"
רכב שכבר מגיע עם השיפורים ובתצורה שאתה רוצה- יעלה לך פחות מוכן מאשר לבהיא אותו למצב הזה

3. סבלנות- זה המפתח.
האוטו הנכון, זה שאתה ממש בטוח בו- הוא זה שתקנה.
אל תמהר. אחרת תתאכזב.

4. קוסמטיקה זה לא העיקר,
רכב עם מכאניקה טובה, שנשמר וטופח ע"י הבעלים יתן לך שקט.
גם אם הוא יהיה קצת חבוט וחלוד ויכנסו מים מהגשם- העיקר שלא תיתקע במדבר על איזה שטות.
תקפיד לבחון את המכאניקה ואת רמת האחזקה הקיימת.

5. חשמל- מערכת חשמל ברכבים כאלו נוטה להיות במצב רע מאוד, נסה למצוא ג'יפ עם מערכת חשמל כמה שיותר מסודרת.

6. זה אוטו סלחן. סופה מחזיקה אהבה גדולה. באמת.
צריך להתייחס אליה יפה והיא תחזיר אותך הביתה.
קל לטפל, קל לראות, שום דבא לא באמת נחבא מהעין.

7. תראה הרבה סופות. קח חודש, חודשיים, חפש ורוץ.
בסוף תתחיל להבין מה אתה באמת מחפש.

8. תתייעץ בבעלי סופות, לך תתרשם מהסופות שלהם. נסה לבקש ממישהו לבוא איתך לראות רכבים.

ב-ה-צ-ל-ח-ה !!

n_jony
23-09-11, 02:25
תודה עומרי
אני מעוניין בפתוח רצוי ארוך אני רוצה שתהיה אפשרות לישיבה 3 אנשים במושב רוחבי מאחור ומקום לדברים
אני די ירוק במכניקה אני בהחלט היתי רוצה לבנות ולשפר לבד אבל אני לא בטוח???? שהידע שלי בינתיים מספק.
ולסיום בהחלט אני מחפש עזרה בהערכת הרכב הניכסף
יוני

n_jony
23-09-11, 02:31
עוד שאלה נניח שמצאתי סופה טובה אבל מכוערתתתתת האם יש אפשרות להחליף פרונט לסופה אתם יודעים ניתוח פלסטי קטן ותקן את אפרונט- גבר שיטחי כמוני צריך שהרכב מעבר לאיכות יתפוס אותו בביצים אחרת איך אפתח את הארנק???

n_jony
23-09-11, 02:32
עוד שאלה נניח שמצאתי סופה טובה אבל מכוערתתתתת האם יש אפשרות להחליף פרונט לסופה אתם יודעים ניתוח פלסטי קטן לתקן את אפרונט- גבר שיטחי כמוני צריך שהרכב מעבר לאיכות יתפוס אותו בביצים אחרת איך אפתח את הארנק???

שגיא S
23-09-11, 07:38
יש אפשרות להחליף חזית..זה הכל שאלה של כסף וזמן ...

omri_t
23-09-11, 09:54
כן, ניתן להחליף חזית בסופה.
החזית הנדרשת היא "סט" הכולל- כנפיים, מכסה מנוע וגריל.
המחירים- 2500 עד דלא ידע... לפני עבודה.
העסק מחובר עם ברגים אבל דורש כמובן פחחות וצבע.

כמו שאמרתי, השאיפה למצוא אחת שמתאימה לך ככפפה. מקווה שתמצא.

יש לי התחושה שסופות ארוכות בד"כ טיפה פחות מבוקשות.
זה עניין של קהלים מסויימים ומצומצמים יותר שמחפשים ארוך.
(ארוך סגור זה בכלל לא אטרקציה :) )

לגבי מחירים- כאמור מחירון אין.
אבל בנוסף, בג'יפים למוכר יש תופעה שגורמת לדרוש סכום לא הגיוני על האוטו.
(מה לעשות, אחרי שאתה שוכב מתחת לאוטו שעות רבות ושופך א הכיס על שיפורים...)
בסופו של דבר הרכב נמכר בסכום שלפעמים נמוך בהרבה מהדרישה המקורית.
אלא אם בא מי שנלהב מאוד לקנות.
קח זאת לתשומת ליבך...

אם אתה צריך עין באזור המרכז- נסה אותי בה"פ.

n_jony
23-09-11, 10:29
תודה עומרי
רגע אפשר לפתוח סגורה?
אשמח לקבל עזרה אם אגיע במהלך החיפושים למרכז, כרגע אני רוצה לבדוק שתיים באזור הקריות
יוני

omri_t
23-09-11, 23:18
פיזית- כמה ברגים.
רישוי הסיפור כבר דורשה טיפה מעבר.
אבל זה אפשרי.

אם אתה גר בעיר, צריך לחשוב על משמעות של גיפ פתוח....

zviki
24-09-11, 01:52
שלום יוני. אני מתאר לעצמי שאתה בחור צעיר,קודם כל- ברוך הבא לעולם הפסיכים.:) אני לא אציע לך מה לקנות בדיוק ,אני מבקש לדבר איתך[כבעל סופה וותיק] על פילוסופיה. ההתלבטויות שלך הן לגיטימיות, טבעיות ,מובנות. כל בעלי הסופות [ובעצם כל בעלי 4X4 שלא קנו מאולם התצוגה] אוכלים קקי. להיכנס עם רכב שטח [אפילו קשוח כסופה המיוצר כרכב שטח טהור] לשטח טכני קשה מאד זה כמו להכניס עגבניה לבלנדר. אל תמהר בקניה, אל תסגור עיסקה משום שנמאס לך לחפש, כמעט לעולם לא תשיג את מה שאתה רוצה. אין חיה כזאת ,החיים קשים. קח את הזמן באיזי בסוף תמצא את המכסה לסיר וגם זאת בפשרה עם עצמך.קודמי בשרשור העבירו לך אינפורמציה טכנית מפורטת ואין לי מה להוסיף. הסופה הראשונה בחיים היא הטירונות שכולנו עברנו, בעוד שנתיים שלוש [מבחינתי זה לא הרבה זמן] לאחר שתצבור נסיון אתה כבר תדע בדיוק איך אתה רוצה את הסופה השניה שלך בדיוק. בהצלחה

ניר ל
24-09-11, 12:14
נתון מעניין- סופה ממוגנת עם 450 אלף ק״מ ממג״ב שאין צורך לתאר מה נשאר ממנה, נמכרת ב 16 עד 25 אלף ש״ח , חוזרת לכביש ״כחדשה״ מודל 2001 עד 2004.אלו סופות טחונות שלא ניתן לבדוק אותן למעט ויזואלית לפני הקנייה. סופה ללא רישוי שנמכרת לפירוק בלבד נמכרת במכרז בסביב ה 10 k .

רגב1971
24-09-11, 22:20
קח בחשבון שמי שמשפר רכב כזה גם מנצל את השיפורים הללו ובנוסף רכבים כאלה דורשים מיומנות נהיגה גבוהה בשטח ובכביש
לכן אולי יותר "זול" ליקנות רכב מוכן אבל לא בטוח שזה יותר בריא
אני הייתי מחפש סופה ארוכה קרובה ככל האפשר למקור ,הסיכוי לימצוא סופה בריאה בלי קומבינות ונזקים גדל ואז צובר ניסיון נהיגה בכביש (זה לא פרייבט) ובשטח ומחליט איך להמשיך הלאה
תיבדוק את השילדה בקצוות בחיבור לקורת רוחב יש נטייה לסדקים רתך טוב יכול לתקן אותם

בהצלחה

דרור ברלי
24-09-11, 23:30
מעט מאוד סופות אזרחיות אם בכלל, נותרו במצב המקורי או קרוב אליו.
למעשה היחידות שאני רואה במצב סטנדרטי נטו הן אלה שיצאו מהמכרזים למיניהן ו"משופצות", כלומר עוברות פחחות וצבע, איזה שהוא יישור קו מכני, טסט וזהו.

לגבי ההסטוריה של ג'יפ משופר...
יש ג'יפים שהייתי מקביל אותם לזונה, שהם טחונים, רקובים וחולים, ובהם לא הייתי נוגע. אבל לא כולם כאלה, ממש לא.
אין מה להיתמם. רכבים משופרים עשו שטח. ללא ספק. לעתים גם שטח קשה, ולעתים הרבה שטח קשה. אבל, וזה אבל גדול - אם הרכב היה בבעלות של אותה יד במשך תקופה ארוכה והוא מתוחזק היטב, לדעתי אין מה לפחד מזה.
מי שמכיר סופות יכול לבדוק ולוודא ולהתרשם מרמת התחזוקה כבר במבט ראשון, ואז אפשר לשקול המשך בדיקה ואולי גם קנייה - ולכן חשוב שמי שלא מכיר סופות ייקח איתו מישהו שמכיר ויודע במה מדובר, ויודע איך לגשת לג'יפ כזה, מה לחפש בו ואיפה. על מה לשים דגש, על מה לא לוותר ועל מה כן.

tzagi
25-09-11, 07:14

בוקר טוב.

מודל 92 מגיע עם החזית המקורית המכוערת, במקור של ג'יפ CJ10,

דרור,
אתה רוצה להגיב על מה שעבר לך בראש כשכתבת את זה, הCJ10 אומנם מכוער....אבל בהשואה לסופה 92......זה ג'ניפר לופז.

n_jony
25-09-11, 23:44
חברה עצה עיקרית וטובה שאתם נותנים לי זה להתייעץ ולהעזר במבינים בסופה להערכת הרכב אז אני באמת צריך עזרה תכלס לראות רכב משהו מוכן לעזור?

hogi
27-09-11, 21:03
איפה אתה גר?

כשאני קניתי הסתובב באינטרנט דף בדיקה לפני קניה לסופה [בטח נמצא איפשהו ברשת גם היום]. אני לא מכונאי אבל בעזרת הדף הזה עברתי על הכלה המיועדת וידעתי כמעט הכל.
נכון שיש כאן בפורום כאלה שמכירים סופות עד רמת הבורג אבל בכל הארץ יש מוסכים מקצועיים, סדנאות שיפור וכו' - בכל מקום יש את הגורו משלו. אין שום סיבה לא לקחת את הסופה לבדיקה אצל אחד כזה - זה לא יקר בטירוף ועשוי להיות משתלם מאוד. חלקם גם מוכרים סופות ולכולם גם יש לקוחות שרוצים למכור והם שמעו על... יודעים ש...

אמנם ההמלצה המקובלת כאן היא ללכת ולראות 20 סופות לפני שקונים וזו המלצה מצויינת למתחיל, אבל צריך גם ללכת על ההרגשה - אני ראיתי את שלי ביד 2, במקרה התברר שהמכונאי שלי מכיר אותה וכשהלכתי לראות אותה לא רק הקשבתי למוכר אלא הסתכלתי לו בלבן שבעיניים. זו הייתה הראשונה שראיתי - אבל המוכר התאים לי, המחיר התאים לי והסופה התאימה לי. בום. הייתה עיסקה ושנתים אחרי ועדיין בתהליך נצחי של יישור קו ואני חושב שעשיתי עסקה מצויינת. היא פשוט נפלאה [את רשימת החסרונות שלה אתה יכול לראות בשרשור "אתה יודע שיש לך סופה כש..." ואם תקרא את כל השרשור תוכל -מעבר להומור שבו - להרכיב לך רשימה של דברים שצריך לבדוק וגם כאלה שאתה מוכן לחיות איתם כשאתה בוחר להתחתן עם סופה].

יש עוד המלצה - כשאנחנו קונים אנחנו די נלהבים ולכן נוטים להנמיך גם את מה שאנחנו כן מזהים כטעון שיפור. גם אם רכב נראה לך - אל תחליט באותו רגע, תישן על זה.

riko
27-09-11, 22:09
בוקר טוב.

ראשית, שאלה כזו לא שואלים בהודעה פרטית אלא בפורום סופה/YJ/TJ/JK. אולי יש שם מישהו מהאיזור שיוכל לעזור לך בבדיקה פיזית של הרכבים.

בכל המודלים, כל הסופות נולדו עם השילדה הארוכה, ובתע"ר קיצרו לחלקן את הזנב. בסיס הגלגלים נשאר זהה. אין לך בעיה להסיע 3 ילדים גם בסופה קצרה, פשוט נשאר פחות מקום למטען.

מודל 92 מגיע עם החזית המקורית המכוערת, במקור של ג'יפ CJ10, שמיובאת מטאיוואן. זה באמת מכוער וגם לא יציב ומתפרק.
אחר כך החליפו לחזית עם פנסים עגולים, אחר כך לחזית רנגלר. מה עדיף? עניין של טעם. אני מעדיף את החזית הישראלית עםפ נסים עגולים.

מחירים - ברוך הבא לעולם הג'יפים שאין קשר בין ה"מחירון" שלהם לערכם בפועל. היחידים שמתייחסים למחירון כתורה מסיני אלה חברות הביטוח.
תבין, סופה זה לא מאזדה מליסינג ואפילו לא איסוזו - אין שתיים זהות. למצב הכללי של הג'יפ, סוג וכמות השיפורים והתוספות יש קשר ישיר למחיר שידרשו ממך - בפועל סופות טובות נסחרות במחירים כפולים ויותר מהמחירון.
סופה שדורשים עליה את המחיר המגוחך שכתוב במחירון היא בדרך כלל נבלה סרוחה, ואתה תמצא את עצמך משקיע בה את סכום הקניה כבר בשנה הראשונה. אל תתפתה למחיר קניה זול!!! שנת הייצור כבר לא משנה, רק מצב הג'יפ.

אתה בודק לפי הסדר הזה:
1. רשיונות (טסט בתוקף, מספרי מנוע ושילדה, מידת צמיגים, זיופים וקומבינות) כל שאלה שלך שנענית בתשובה מגומגמת, אה ,בה, דוד שלי, סבתא שלי, זה בסדר גם ככה וכו' - עזוב ותעבור לג'יפ הבא.

2. שילדה - סדקים, שברים, עיקומים, חלודה.

3. מכני - מנוע (צריך להישמע בריא ולנסוע חזק. להניע בנגיעה, לעבוד חלק ולא לגמגם, לא לנפח, לא לעשן, לא להזיע, לא לנזול. לחץ שמן בסרק במנוע קר - 50-60 זה טוב. במנוע חם - 20-30 בסרק זה טוב, 40-50 בנסיעה זה טוב. שעון לחץ שמן לא עובד/תקין? קורה הרבה, אבל צריך להדליק נורת אזהרה. תבדוק שלא "התנתק פתאום"). חשוב מאוד לוודא שלמות ותקינות של צמת המנוע הראשית - כל נתק פיצפון יכול לגרום למנוע לזייף/לחתוך/לגמגם. התיקון פשוט בדרך כלל, אבל מצריך בעל מקצוע בדיאגנוסטיקה. לא לזלזל בזה - זה פתח לצרות בסופה ישנה.

גיר - צריך לעבור חלק בלי חריקות. טרנספר - כנ"ל. צריך לעבור חלק וקל.
סרנים - לבדוק שלא נוזלים. סרן קדמי - לבדוק שהסרן ישר ולא "מחייך" (עקום)
לעשות נסיעה, לראות שהכל מסתובב ומתפקד חלק, בלי חריקות, רעשים, יללות. אם משהו מרעיש/חורק/מיילל - המכלול בדרך להחלפה/שיפוץ יקר. לעבור לג'יפ הבא או להוריד במחיר.

3. מרכב (בודי). הבעיה העיקרית היא חלודה. אני מאמין שלא תמצא סופה שלא חלודה פה ושם. גם אחרי פחחות וצבע יסודיים, החלודה כבר בפנים והיא תצוץ מת ישהוא. אל תקנה ג'יפ עם מרכב רקוב מדי. יש איזו שהיא נקודת אל חזור בכמות החלודה, שמעבר לה כבר אין טעם לתקן וצריך להחליף בודי. זה אפשרי ורבים עשו זאת בהצלחה, אבל באמת שלא כל אחד בנוי לפרויקט כזה.

4. גג - אם יש סגירת פח מקורית, בטוח שהיא חלודה. לבדוק שלא יותר מדי ולהוריד במחיר עבור תיקונים. סגירת פיבר - לוודא שהמזגן תקין, כי בקיץ הפיבר הוא כמו טוסטר-אובן. ג'יפ פתוח - לוודא שהברזנט תקין. ברזנט חדש זה לא זול, וגם התיקונים לא זולים.

5. קוסמטיקה, חשמל, אבזור - לוודא הימצאות, שלמות ותקינות של : אורות, מנגנוני מגבים, צופר, איתותים, חימום, מזגן, שלמות דשבורד, שלמות ריפודים, תקינות מנעולי דלתות, מנגנוני חלון, פגושים, כנפונים, מראות.

6. שיפורים: כעיקרון, מקובל לתמחר את השיפורים בכמחצית משוויים כחדשים.
- כננת אם יש, צריכה להיות רשומה ברשיון (חשוב!) וכמובן תקינות שלה (תיקון כננות אינו זול)
- הגבהות: קיט קפיצים עד 4 אינץ' זה בסדר. מעבר לזה כבר בעיה.
- לפסול כל ג'יפ עם בודיליפט!!!
- נעילות: אחורית או אחורית וקדמית. יש כמה סוגים, חשוב לוודא תקינות.
- צמיגים - לוודא שהמידה רשומה ברשיון. מותר עד 31' כולל. כל צמיג במידה 32-33 ומעלה אסור לפי החוק ואם הוא "רשום ברשיון" קרוב לוודאי שמדובר בקומבינה ובוחני ניידות הבדיקה של משרד התחבורע מודעים לזה ומורידים מהכביש ללא רחמים.

תגידו אתם צוחקים נכון ???????
לפסול גיפ עם בודי ליפט ?
בוא תראה סופה ! , מטופלת להפליא , מתוחזקת ברמות גבוהות מאוד , עברבה פחחות וצבע ביידים שלי , יש לה בודי ליפט , ואני רוצה לראות , אחרי שתסתובב סביבה
ותנבור בתוכה לאורך ולרוחב , אם תפסול אותה .

n_jony
28-09-11, 01:51
ריקו -ויש כבוד
בשמחה ארצה לראות את הסופה שלך (אתה מהצפון) ראיתי את השרשור של השיפוץ שעשיתה :cool: מגניב ביותר לפסול אותה חס וחלילה.
אני מניח שהכוונה שבודי ליפט עלול להאיץ נזקים ולכן פתח אפשרי להיסתבכות.

יוני

דרור ברלי
28-09-11, 10:05
ריקו, לפני שנתיים חיפשתי ג'יפ.
בדקתי כ-40 כלים, ביניהם היו אפילו כמה טנדרים ופאג'רואים... אבל מהר מאוד הייתי סגור על עצמי שאני רוצה רק ג'יפ אמיתי וחזרתי לסיקסים ולסופות. הרוב היו סופות, והיו המון עם בודי ליפט.
לא היה ג'יפ אחד עם בודיליפט שהריצפה שלו לא היתה שבורה וקרועה מסביב לתושבות האוקולון המחרידות האלה.
בודיליפט שמים כשאין ברירה - כשהג'יפ על צמיג 33-35 עם מתלים מאוד ארוכים והצמיג נוגע בבודי בסגירת מתלה. וגם אז אני מעדיף לבצע פחחות על בית הגלגל ולא להרכיב בודיליפט. הבודיליפט המקובל זה רע, זה שובר את הריצפה ועם צמיג 31 המקובל בארץ - גם נראה מגוחך.

אישית אנ ימכיר יש רק סופה אחת שנעשתה עליה עבודה יסודית ונכונה בכל מה שקשור לבודיליפט, היא כרגע לא למכירה...

ש01
28-09-11, 23:38
[יש עוד המלצה - כשאנחנו קונים אנחנו די נלהבים ולכן נוטים להנמיך גם את מה שאנחנו כן מזהים כטעון שיפור. גם אם רכב נראה לך - אל תחליט באותו רגע, תישן על זה.[/QUOTE]

אוי כמה שאתה צודק...
עד היום לא ברור לי איך לא שמתי לב שאין הגה כח...
אבל אני "מת" על סופי!

n_jony
29-09-11, 05:48
OK אין הגה כח קצת מעיק בשטח לא?
יש דגמים ספציפים בלי הגה כח?
יוני

Saar
29-09-11, 11:04
אין הגה כוח?
יש סופות כאלו?
זה נשמע לי מוזר.

riko
29-09-11, 13:15
אין שאלה שיש כמה רמות לביצוע בודי ליפט , אם זה עבודה חובבנית - הצדק איתכם !
אבל אם בודי ליפט נמצא על גיפ מעל 10 שנים , ואין שום שינויי ברצפת הגיפ , אז זהו עובדה שהיא מעבר למילים ותאוריות ודעות - זו עובדה מוכחת במציאות .
לדעתי בודי ליפט צריך להבנות כך שמגביהים את התושבות ברזל שמרותכות לשילדה (המקוריות) ע"י פרופיל "ח" , ואז בעצם משתמשים בתושבות המקוריות שמגיעות מהיצרן .

יוני בכל מקרה אני מאזור יוקנעם , מתי שתרצה תן קפיצה , ואוכל לעבור איתך על כל הנקודות החשובות בבדיקת סופה , ואולי אף לקפוץ איתך ולבדוק משהוא ספציפי שמצאת לנכון לבדוק . בקיצור מציע את עזרתי - כדי שלא תעבור איזה תראומה בקניית הגיפ , סה"כ רוצים שתשאר איתנו בקהילה הנהדרת הזו , לאורך זמן .
קורה שחבר'ה קונים גיפ ובעקבות "הנפילה" של רכישת גיפ גמור , הם נוטשים את התחום באכזה ועם זיכרון מר . יאללה בהצלחה
טל שלי : 0543270411

n_jony
29-09-11, 18:24
ריקו תודה תודה אני אדבר איתך אחרי החג

n_jony
25-12-11, 00:44
שלום לחברי האתר
אני בהתלבטות אם לרכוש CJ במקום סופה קוסם לי רכב ללא אלקטרוניקה- אני מעדיף להבין מה מתקלקל. בלי עשרות חיישנים.
אבל שתי התלבטיות עדיין עוצרות אותי.
אחת לגבי חלפים עבור רכב בן 30- האם אני לא עשוי להיתקע עם רכב עומד ללא חלק כלשהו.
שניה אם אני למרות הרצון העז לא מכונאי רתך ופחח מוסמך כמו חלק מהחברים האם אני ניכנס למיטה חולה.
אני רוצה רכב שיעמוד בהתעללות בנהיגת שבילים די עצבנית (אני לא מתאבד) יהיה בעל עבירות טובה אבל אני בכל זאת שואף שהרכב ישמש כרכב שני במשפחה אני צריך שהוא יסע ויהיה אמין וכמובן לא יתקע בכל טיול.
יוני

Saar
25-12-11, 08:54
ג'וני,

אני חושב שבין באי האתר אין הרבה שנשארו עם סיקסים בלי חיישנים...
בשלב זה או אחר, כולם מעדיפים את הזרקת הדלק, כ"א מסיבותיו הוא.
אני חושב שזה מעיד על כך שהשד כנראה אינו נורא כל כך...
בסה"כ, לא שומעים על יותר מדי בעיות אלקטרוניקה בסופות מתוחזקות.
סער

מוני אורבך
25-12-11, 09:40
כדאי שתבין להיכן אתה נכנס
רכב בן 30 וגם רכב בן 20 הוא לא רכב ליסינג בן שנה !
השנים עושות את שלהם.
היתרון של רכב סופה (או CJ) הוא גישה מאוד נוחה וזה אומר שקל מאוד לטפל בו.
רכב יותר מודרני כולל פינוקים, וזה אומר הרבה יותר שכבות בידוד וכל מני "מערכות עזר"
וזה הופך אותו ליותר בעיתי לטיפול "תחת העץ הביתי"
אם אתה לא רוצה להיכנס לעניני מכונאות ולעשות הכל ב"מוסך מורשה" זה יכול לעלות הרבה כסף
אבל יותר גרוע מזה הוא עלול לתקוע אותך בדרך לטיול או בטיול
אם אתה כן רוצה להיכנס לעניני מכונאות זהו רכב מעולה לענין (בגלל שהוא כל כך פשוט)
מבחינת סופה או CJ..
אלקטרוניקה זו לא בעיה זוהי התרופה!
מחשב וחישנים עושים את הרכב הרבה יותר ידידותי.
קל להניע, תצרוכת דלק יותר טובה, אין כיבוי פתאומי בעליות, מנוע בלי "שגעונות"
זה מצוין כל עוד זה עובד, אבל כשזה לא עובד אתה חיב להיכנס לעומק הקורה כדי להבין מה הבעיה.
וזה אומר לימוד עצמי רב.
אפשר גם ללכת למוסך, אבל בשטח לא יהיה לך מוסך..
CJ לעומת זאת (כלומר מנוע בלי אלקטרוניקה) מלא בשגעונות.
הוא לא יניע בפתאומי, ולעומת זאת יכבה ככה סתם. תצרוכת דלק גרועה. וזה כשהכול תקין.
היתרון הגדול שעם פליר רב מודד חוטים וספרי ניקוי קרבורטורים אפשר לפתור את רוב הבעיות.
אבל שוב מדובר בהרבה הרבה לימוד עצמי.
בכל זאת יש הרבה מאוד אופי וקסם ברכבים הללו (בשביל כמה סרוטים בכל אופן (-: )
סיכום: רכב סופה או גיפ אתה חיב לאהוב או לא לנסוע איתו!
אם הסיבה לרכב כזה היא חיסכון בכסף, רד מזה.
עדיף לקנות טרנו או פאגרו הרבה יותר חדשים וכמעת באותו מחיר.
בטווח הארוך זה יעלה פחות

דרור ברלי
25-12-11, 10:25
אם השיקול בין CJ לסופה הוא רק אמינות - קח סופה.
רוב הסיכויים שהיא תהיה במצב טוב יותר פשוט בגלל הבדלי הגיל. "שנה של ג'יפ" = כמה וכמה שנים של פרייבט.
כאמור - מנוע מוזרק ומנוהל מחשב הוא תמיד "מכוון" ולכן עובד נכון ועגול יותר ממנוע מוזן מאייד, שכמעט לעולם לא מכוון פיקס. לראייה - חלק ניכר מבעלי ה-CJ המכורים באמת, מסבים את המנועים שלהם להזרקה והתוצאות מרשימות.

יש המון קסם ב-CJ, המון אופי, המון שיגועים שבעלי ה-CJ אוהבים. יש כאלה שיגידו שאלה קסם ואופי שהסופה קצת איבדה. חלק גדול מזה טמון בקוסמטיקה - החזית של ה-CJ היא אלמותית ואין שום דבר יפה ממנה. מי שממש מוכרח, ישתול את חזית ה-CJ על הסופה. זה מתאים בול.
בעיני, אחרי שני CJ וכרגע עם הסופה השנייה, אני טוען שהאופי והנשמה מאוד דומים - אלה בסה"כ בני אותה משפחה, אחים ממש. אלא שלדעתי סופה הרבה יותר אמינה ויותר מהימנה ללא כל ספק, וזה פשוט מנסיון.

zviki
25-12-11, 10:50
אני רציני עכשיו.:) ערך מוסף - הסיקס משאיר אותך צעיר לנצח ולגיל הכרונולוגי אין משמעות. זה בדוק.
הסופה כנ"ל, רק קצת יותר מפנקת.

ועוד לא אמרתי כלום על המסורת .

-->