PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילה אחורית דיפנדר 90

rantop
23-09-11, 15:34
שלום לכולם, עד היום נתקלתי רק בנשלטות, האם יש גם אוטומטיות? לוקרייט? דטרוייט?
או שמא רק ARB ובולסטר?

Gershon
23-09-11, 15:43
לדעתי נעילה אחורית אוטומטיות -דטרוייט

shuly@Bolster
23-09-11, 16:30
שלום וברכה
אכן יש נעילות אוטומטיות לסרן אחורי rover type אבל השאלה היא למה אתה רוצה דווקא נעילה כזו ולא נשלטת ?
היתרון היחידי שיש לנעילה אטומטית זה המחיר הנמוך.
שלא מתוך בחירה אני נוהג ברכב השטח שלי יותר בכביש מאשר בשטח וזו הסיבה המרכזית להעדיף נעילה נשלטת על אוטומטית.
ממציאי השיטה (האמריקאים) נוהגים לגרור את רכבי השטח שלהם לשטח ולכן אין להם בעיה לנעול בנעילה שכזו.

חומר למחשבה

שולי - אומנם מבולסטר אבל זה כבר הגיון בריא ולא הגיון מסחרי.
נשמח לעזור בכול בחירה שתבחר בסופו של דבר (כמובן בהתאם ליכולות שלנו)

Gershon
23-09-11, 17:49
היתרון היחידי שיש לנעילה אטומטית זה המחיר הנמוך...

לא רק זה-נעילה אטומטית מהירה יותר במהלך הסגירה
בשטח לפעמים זה חשוב

נעם1
23-09-11, 18:13
שלום וברכה
אכן יש נעילות אוטומטיות לסרן אחורי rover type אבל השאלה היא למה אתה רוצה דווקא נעילה כזו ולא נשלטת ?
היתרון היחידי שיש לנעילה אטומטית זה המחיר הנמוך.
שלא מתוך בחירה אני נוהג ברכב השטח שלי יותר בכביש מאשר בשטח וזו הסיבה המרכזית להעדיף נעילה נשלטת על אוטומטית.
ממציאי השיטה (האמריקאים) נוהגים לגרור את רכבי השטח שלהם לשטח ולכן אין להם בעיה לנעול בנעילה שכזו.

חומר למחשבה

שולי - אומנם מבולסטר אבל זה כבר הגיון בריא ולא הגיון מסחרי.
נשמח לעזור בכול בחירה שתבחר בסופו של דבר (כמובן בהתאם ליכולות שלנו)

גם המחיר הנמוך הוא יתרון.
אבל בוא נודה על האמת, יש עוד כמה. לדוגמא:
- אין את ההתלבטות אם לנעול או לא לנעול ואם לנעול אז מתי בדיוק לנעול.
- פשטות מכאנית. אין קומפרסור, אין צינורית אויר, אין לקדוח את הדיפרנציאל, אין מתגי הפעלה ואין כל צורך בחשמל. הרבה פחות דברים שיכולים להתקלקל או לא לעבוד.
- לגבי הדטרויט, היא כל כך מאסיבית שיש הסכמה אצל הטכנולוגים שהיא בלתי ניתנת להשמדה.

הרד נקים בארה"ב הברית וגם שאר העולם מסתובב עם נעילות אוטומטיות ביום יום ואין שום בעיה עם זה.

לטעמי, וזה גם מה שיותקן בלהטוט, דטרויט לוקר מאחור ונעילה נשלטת מלפנים כי בדיפנדר עם ה- 4X4 קבוע אוטומטית מלפנים זה בעייתי.

nirs
23-09-11, 19:00
היה שרשור ארוך ומפורט של השוואה בין נעילות נשלטות מול אוטומטיות.
חלק מהסיבות הוזכרו גם כאן.

לדעתי, נעילה אוטומטית בגיפ שטח, עדיפה ורק משום שהיא פשוט שם שצריך ואין צורך להתלבט אם לנעול. רובנו נגועים ביוהרה ונועלים רק אחרי שנכשלנו ואימצנו מכלולים יקרים ושבירים.

Gershon
23-09-11, 21:30
באופן עקרוני איך ולאן לנסוע

rantop
23-09-11, 21:48
אכן ההתלבטות היא בגלל המחיר.
בסופו של דבר, הרכב באמת נוסע הרבה יותר על הכביש, אין דרך להתחמק מזה.
אבל רוב הג'יפים הנעולים בארץ נעולים אוטומטית ולא שמעתי על משהו שקרה כתוצאה מנעילה אוטומטית...(תקנו אותי אם אני טועה)
ברכב הקודם הרכבתי ARB ולא בא לי בכזו קלילות להוציא שוב אותו סכום.

לגבי הדטרוייט- הבנתי באמת שהיא מאסיבית מאוד, איפה ניתן להשיג אותה בארצינו?
ובעצם, למה רוב אם לא כל הדיפנדרים נעולים נשלטות?

Gershon
23-09-11, 22:06
ARB-זו האופנה
על הדטרוייט-אלי שחר
TEL:057-7336438

canaf90
23-09-11, 22:43
אחרי שהיה לי גם ARB וגם דטרויט ב90 אני יכול להגיד שדטרויט מנצח ובגדול.
1.לנשלטות יש כשלים ידועים ונפוצים-בריחות אויר מגעי חשמל ועוד.
2.יקר יקר יקר
3.שברתי ARB בקלות יתרה ומחשידה.
אחרי ששברתי ARB הזמנתי דטרויט מארה"ב בעלות של 400 דולר בערך והיא הייתה בלתי מורגשת בכביש ברמת הלא קיימת ומתי שנעלתי DIFLOCK בטרנספר היא הייתה נעולה 100%.
בעולם עובדים בעיקר עם נשלטות כי זה פרקטי.שגר ושכח עמיד ברמת האין דברים כאלה.
בארץ זה עניין של מודה כמו שרשם גרשון.שמע לי רק אוטומטית אתה לא תרגיש אותה בכביש בכלל אולי 20% ממה שהרגשת בסוזוקי.
אור

rantop
24-09-11, 00:11
וואלק. גרמת לי לחשוב על זה ברצינות.

gp1
24-09-11, 01:07
דיפנדר 90 לא צריך נעילות . תשקיע בצמיגי שטח טובים. תלמד את הרכב שלך . ותעבור בכל מקום.
נעילה אוטומטית סתם דרק. במיוחד ל- 4X4 קבוע .

נעם1
24-09-11, 18:23
דיפנדר 90 לא צריך נעילות . תשקיע בצמיגי שטח טובים. תלמד את הרכב שלך . ותעבור בכל מקום.
בכל מקום?
שזה נניח, מעלה זיק, מעלה עשוש, הר כיפה, שלוחת צלמון, מעלה רמון, מעלה קטורה, מעלה מחמל ומעלה ורדית וכיוצא באלה מעלות?

את כולם ירדתי בלהטוט, שהוא דיפנדר 90 מודל 1996, את חלקם גם עליתי, כולל עבודות מע"צ ומשיכה עצמית בכננת פעם אחת.
שני low הוא הילוך החביב עלי בעיקר כי הראשון low מוריד יותר מדי כח לקרקע מבלי לייצר מספיק תנועה קדימה.
רק שלעיתים, גם שני low מהיר מדי ודיפנדר הוא כלי יקר לשבירה.

מצד שני, אולי אני צריך ללמוד לנהוג. אולי.

Gershon
24-09-11, 19:47
נעילה אחורית לא יפריע לעולם

rantop
24-09-11, 23:19

ככה גם אני חשבתי בהתחלה.
אבל, יש דברים שלא משנה כמה תנהג טוב, אתה לא תוכל לעבור עם סרן פתוח.

ארז
24-09-11, 23:53
הדטרויט לסרן של 90 שונה ולא כלכך מסיבית כמו שאתה חושב, כמו כן ישנה תופעה שבעת שבירת ציריה(דבר נפוץ בדיפנדרים ובטח שיהיה נפוץ אחרי שתים נעילה אוטו')הנעילה גם נשברת...
אני נתקלתי בזה לפחות 4 או 5 פעמיים בשנים האחרונות, אתה יכול לחפש פה דיון על זה , לדעתי עמי התחיל אותו..

קח בחשבון שגם עם נעילה נשלטת שעון החול על חיי הציריה שלך החל.. אי אפשר לברוח שזה שקודם כל אתה צריך ציריות מחוזקות...

לגבי התנהגות, אני נסעתי גם על ה90 וגם על ה110 שלי עם אוטו' מאחורה ולאחר מכן גם עם נשלטת, אין ספק שהנשלטת נוחה יותר ונעימה יותר, זה לא שיש בעיה ביטחותית עם האוטו' כמו שהרבה מפחידים, צריך לסגל לעצמך כמה הרגלי נהיגה חדשים וזהו...אבל בכל זאת אני חייב לציין שנעים זה לא.

rantop
25-09-11, 11:17
ואם אני מתקין את הדטרויוט יחד עם הציריות המחוזוקות?

nirs
25-09-11, 20:45
נעילה (נשלטת או אוטומטית) מקצרת את אורך חיי הציריות (הקצר גם ללא נעילות). מי שלא רוצה להתקע עם ציריה גזורה, טוב יעשה אם יצטייד במחוזקות מבעוד מועד.

Gershon
25-09-11, 21:04
בשביל דטרויוט אתה צריך הציריות המחוזוקות

rantop
26-09-11, 16:10
אוקיי, לאחר סקר שוק נרחב בימים האחרונים,
יוצא הכי זול לשים בולסטר.
דטרוייט מאוד קשה להשגה כרגע, ובנוסף המחיר שלה יחד עם ציריות מחוזקות של מקסידרייב יוצא יותר מהבולסטר.

מה אתם אומרים? יש התנגדות נחרצת ספציפית לבולסטר?
כבר היה לי רכב עם ARB, אז אני יודע בדיוק איך זה מרגיש (או לא מרגיש).

Gershon
26-09-11, 16:35
...

shuly@Bolster
28-09-11, 12:21
אוקיי, לאחר סקר שוק נרחב בימים האחרונים,
יוצא הכי זול לשים בולסטר.
דטרוייט מאוד קשה להשגה כרגע, ובנוסף המחיר שלה יחד עם ציריות מחוזקות של מקסידרייב יוצא יותר מהבולסטר.

מה אתם אומרים? יש התנגדות נחרצת ספציפית לבולסטר?
כבר היה לי רכב עם ARB, אז אני יודע בדיוק איך זה מרגיש (או לא מרגיש).

באיזה מידע אני יכול להועיל לך שחסר לך על הנעילה או על הציריות וההתקנה ?
אני אשמח לענות לך.

חג שמח ושנה טובה
שולי

canaf90
06-10-11, 18:32
אני לא נכנס בכלל לתאוריה של איכות הבולסטר מול ARB כי אניי לא מבין בזה כלום
מה שאני כן מבין שבכל סוג של נעילה אתה תשבור ציריה אחורית (סביר יותר שהארוכה מביניהם) לפני שתספיק להגיד כבש שישקבאב.
זה פאק של האוטו וכאשר אתה נעול לא משנה במה אתה שובר.אז מחוזקות כך או כך תצטרך (אני שברתי עם ARB תוך שבוע ואת הARB תוך חצי שנה)
ואם תשים דטרויט בנוסף אתה תהיה מבסוט מהנסיעה בכביש ולא תשבור כלום לעולם!!!
ארז צודק שהנעילה נשברת במידה והציריות נשברות.מה שקורה זה שהקלאץ שלה נשבר וכל זה בכלל לא עתיד לקרות כל עוד יש לך מחוזקות.
דוגמא גיסי קנה נעילה שהייתה מורכבת על הרכב של ארז מי יודע כמה זמן ועברה מי יודע מה ונוסע איתה כבר מעל חמש שנים מבלי כשל אחד ומרות שהרכב נוסע המון וגם כביש.
תתקין נעילה אוטומטית שגר ושכח היא תחזיק מיליון שנה ולא תתעסק עם חשמל אויר ושאר זיוני שכל שתוקעים אותך בתחתית המעלה.
אבל ציריות מחוזקות לפני הכל כיאחרת לא משנה במה אתה נעול אתה פשוט שובר בקלות וזה בטח לא כיף
אור

rantop
06-10-11, 21:38
חקרתי המון את הנושא בימים האחרונים.
כמעט בלתי אפשרי להשיג נעילה אוטומטית. דטרויט בעיקר. על שאר האוטומטיות לא מוכנים לתת אחריות בגלל שאלו נעילות שלא מותאמות לעמוד בעומסים של הדיפנדר.
אז זה לא שהאופנה לשים ARB וכו', פשוט אין להשיג אוטומטיות כמעט...!!
וגם אם יש, מחיר של דטרוייט חדשה+ציריות עולה כמעט כפול מARB...

בקיצור, נראה לי שבשביל הדיפנדר הגיבור שכמעט ולא צריך נעילות, נשלטת של בולסטר תספיק.
בסופו של יום האוטו נוסע המון על הכביש, והוא בתכלס זקוק לכמה שניות ספורות של נעילה כל פעם...

מישהו יכול לתת הערכת מחיר של ציריות מחוזקות פחות או יותר?

itayt
06-10-11, 22:46
רק רוצה להוסיף שקיימת גם נעילה נשלטת בשוק וציריות מחוזקות של חברת kam, מבדיקה שעשיתי המחיר היה זהה אפילו קצת פחות מנעילת arb עם ציריות מחוזקות של maxi. שווה בדיקה, אני התקנתי אחורית כזאת והיא עובדת מעולה, בעבר היה לי arb לא אהבתי את עניין הקומפרסור ואכן לאחר כמה שנים החלו דליפות אוויר, ה kam עובדת שונה, לא על אויר אלה סלונויד שמופעל חשמלית ע"י מתג.

rantop
07-10-11, 00:05
רק רוצה להוסיף שקיימת גם נעילה נשלטת בשוק וציריות מחוזקות של חברת kam, מבדיקה שעשיתי המחיר היה זהה אפילו קצת פחות מנעילת arb עם ציריות מחוזקות של maxi. שווה בדיקה, אני התקנתי אחורית כזאת והיא עובדת מעולה, בעבר היה לי arb לא אהבתי את עניין הקומפרסור ואכן לאחר כמה שנים החלו דליפות אוויר, ה kam עובדת שונה, לא על אויר אלה סלונויד שמופעל חשמלית ע"י מתג.

הKAM הבנתי שלא מביאים לארץ..ושהיא מאוד יקרה...
אשמח לפרטים.. מאיפה וכו'...

itayt
07-10-11, 07:47
היבואן של kam בארץ זה חברת המזרח....
מחיר של נעילה אחורית כולל ציריות מחוזקות וכל שאר החיזוקים של kam, עלה טיפה פחות מנעילה אחורית של arb עם ציריות maxi.

canaf90
07-10-11, 11:14
כל דבר שאתה מחליט לעשות תעשה את זה על ידי הזמנה מאנגליה או ארהב בדואר וזה יצא בערך חצי מחיר.אני קניתי דטרויט חדשה ב 450 דולר ועוד 150 משלוח שהגיע תוך שלושה ימים.ציריות קניתי באנגליה ב250 פאונד לזוג אם אני זוכר נכון אבל אני לא זוכר כמה משלוח אני פשוט זוכר שזה יצא פחות מחצי מבארץלאט ובשכל אפשר לקצץ עלויות בצורה משמעותיתאם אתה.צריך אתרים אני אשלח לך לינקיםאור

rantop
07-10-11, 12:37
האם יש בעיות במכס לשחרר את החבילה?

canaf90
07-10-11, 14:56
חרתה ברטא אני שילחתי עם. Ups *****נמחק***** בחור טוב ביל דייויס שמו האתר נקרא great basin rover והוא ממוקם ביוטה.צור איתו קשר והוא ישלח לך מה שאתה רוצה.עזוב מה שמאכילים פה נעילה אוטומטית בדיפנדר לא מורגשת בכלל לא מתלקלת לעולם והזולה מכל האופציות האחרות.אני בכל אופן חסיד מוחלטלגבי ציריות אתה יכול לבדוק בקאם אנגליה בחור בשם נייגל או באשקרופט טרנסמישיון.שניהם באנגליהאור

rantop
07-10-11, 15:21
אוקיי, תודה!
האם ציריות מסויימות מתאימות לאחר התקנת דטרוייט? או שכל ציריה מחוזקת לד'90 תתאים?

avivindi
08-10-11, 10:24
הזמנתי מביל בחור נחמד אמנם עלות היה בסביבות 600$, חבר הביא את החבילה לפני 3 חודשים -הותקן
לפני שבועיים גשם ראשון, בהר מירון, מעלה נידח ואתגרי נשברה ציריה אחורית ארוכה, חילצנו והחלפנו צירה בבית (לא רחוק)
להוציא את החלק השבור היה קשה אך לבן שלי בו ה-9 היה ריעון גאוני - לנסוע בסיבובים עד שהחלק ישלף מהדיפ! עבד!
נסיעה הבאה לאנגליה אני חוזר עם מחוזקות ...

נעילה לא מרגישים בכביש! כלום!
הבעיה שלי זה שגם הגלגלים שלי הם 33 אינץ...עם זאת יש לי דרופ קיט שאמור להוריד את העומס, אך כמו שאמרתי במבחן התוצאה - נישבר

איך יודעים עם דטרויט הלך? כרגע נראה עובד כרגיל, יש משהו מיוחד שצריך לבדוק?

תודה

4

nirs
08-10-11, 22:32
מצטרף להמלצה על great basin rover.
הדיטרויט שלי גם הגיע משם.

אגב, שוקי (יוש) תעד בשרשור מפורט את תהליך המשלוח לארץ.
שווה לחפש.

Gershon
08-10-11, 23:50
מה עם EBAY?

drorito
12-10-11, 16:15
הזמנתי מביל בחור נחמד אמנם עלות היה בסביבות 600$, חבר הביא את החבילה לפני 3 חודשים -הותקן
לפני שבועיים גשם ראשון, בהר מירון, מעלה נידח ואתגרי נשברה ציריה אחורית ארוכה, חילצנו והחלפנו צירה בבית (לא רחוק)
להוציא את החלק השבור היה קשה אך לבן שלי בו ה-9 היה ריעון גאוני - לנסוע בסיבובים עד שהחלק ישלף מהדיפ! עבד!
נסיעה הבאה לאנגליה אני חוזר עם מחוזקות ...

נעילה לא מרגישים בכביש! כלום!
הבעיה שלי זה שגם הגלגלים שלי הם 33 אינץ...עם זאת יש לי דרופ קיט שאמור להוריד את העומס, אך כמו שאמרתי במבחן התוצאה - נישבר

איך יודעים עם דטרויט הלך? כרגע נראה עובד כרגיל, יש משהו מיוחד שצריך לבדוק?

תודה

4

רק שכחת לתת קרדיט לבחור, שביד יציבה של מנתח לב, ללא מגנט וע"י חוט ברזל בלבד - חילץ את החלק השבור שנותר בבית הסרן, וחסך לכולנו פירוק דיפ' האוזינג..
:D

יוש
15-10-11, 21:33
הרוב נאמר, אוסיף מעט:
אני נוסע 3 שנים עם ה 110 שלי נעול דטרויט אחורי.
אין - אני חוזר - אין שום השפעה על הנהיגה או על התנהלות הרכב.
אולי אולי בפניית פרסה הדוקה יש קצת גרירה של גלגל אחד מול השני מאחור, ופעם ב איזשהו "תוק" קטן מאחור, אבל חוצמזה, האוטו נוסע רגיל לגמרי.

הנעילה האוטומטית, לפחות בקונסטלציה של רכב זה, היא שיפור השיפורים וממש לא הייתי חושב על נעילה נשלטת, בעיקר מופעלת אויר.
מבחינתי לנשלטת יש רק חסרונות. אם כבר נשלטת אז מקדימה, אבל לא באמת צריך.

גם אנחנו הזמנו מ GREAT BASIN. כתבתי על זה פעם בצורה די מפורטת.

ציריות מחוזקות חייבים לכל נעילה.
וזה באמת הסעיף היקר, בטח במחירים בארץ. לא בעיה לברר את העלות של המחוזקות של מקסי אצל אאוטבק. למיטב ידיעתי זה חוצה את ה 10K בקלות+.

חג שמח.

asafk
15-10-11, 23:10
אצלי ב110 היה דטרויט עם ציריות מחוזקות מהטיפוס האנגלי - בגדול אלו ציריות רגילות ומחוסמות שאשקרופט מוכרים (או מכרו). אלו ציריות די זולות.

אסף.

gali
16-10-11, 22:00
כל דבר שאתה מחליט לעשות תעשה את זה על ידי הזמנה מאנגליה או ארהב בדואר וזה יצא בערך חצי מחיר.אני קניתי דטרויט חדשה ב 450 דולר ועוד 150 משלוח שהגיע תוך שלושה ימים.ציריות קניתי באנגליה ב250 פאונד לזוג אם אני זוכר נכון אבל אני לא זוכר כמה משלוח אני פשוט זוכר שזה יצא פחות מחצי מבארץלאט ובשכל אפשר לקצץ עלויות בצורה משמעותיתאם אתה.צריך אתרים אני אשלח לך לינקיםאור

הי, אני אשמח ללינקים לציריות מחוזקות ל 110 מאנגליה או ממקום קרוב יחסית כך שלא יישחטו אותי במשלוחה, מה עם מכס ושחרור הנ"ל כאשר זה מגיע ארצה?
אשמח לקצת עצות ממורה נבוכים בנושא כולל מחירים בערך.
אני עם 110 פתוח, מתוכננת רק דטרויט מאחור בעקבות נסיון מעולה עם קנייה, הובלה במזוודה והתקנה עצמית של 3 שעות ללא נסיון קודם; אמממהה דוקם כל ציריות מחוזקות עם פלנג'ים בהתאם (לא אהבתי את מקנמרה).

gali
16-10-11, 22:02
גם אנחנו הזמנו מ GREAT BASIN. כתבתי על זה פעם בצורה די מפורטת.

אפשר קישור לנושא?

nirs
23-10-11, 22:44
אפשר קישור לנושא?

קבל
http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=29041

-->