PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה צריך לדעת כאשר אני מפרק קרבורטור ?

המהנדס
04-01-05, 16:54
לא, לא משעמם לי פשוט פתחתי את הפלאגים וראיתי שחור בעיניים -מפיח בעיקר.
לא , זו לא הפעם הראשונה שאני מפרק קרבורטור בשביל לנקות אותו ,אבל אני רוצה לדעת לגבי הקרבורטור של הסמוראי ספציפית :
אילו גומיות להחליף (+ עלות) ?
קפיצים: יש מצב להחליף בגלל בלאי ?
עד לאיזו רמה לפרק ?
ישנם איזה דיזות נסתרות שאני צריך לדעת עליהן? :lol:
חומרים לניקוי.

למומחים :
הרחבת דיזות - יש מצב ?
יוצא לי עשן שחור (זו הסיבה שיש פיח) :
איך מכוונים את הבורג כיוון אוויר? יש שיטה ?
איך מכוונים את הפתיחה של התא השני ?

בקיצור לכוון קרבורטור של סמוראי אם מישהו יודע אני אשמח לעיצות.

אה ,אני לא רוצה כרגע להוציא 500 שקל על ניקוי במקום חיצוני בעיקר בגלל שאני רוצה ללמוד איך עושים זאת לבד .את בדיקת הגאזים נשאיר להם כל השאר אפשר לעשות לבד.

תודה מראש לעונים

איציק - 4X6ZH
04-01-05, 17:05
רק על רגל אחת וזה לא המקום להכנס לעומק
הדיזות בקרבורטור יש להם תכונה שהקדח גדל !!
הדיזות שאתה בדרך כלל רואה מהחלק העליון הקטנת הקדח גורמת לתערובת דלק עשירה !!
בקיצור זה הפוך על הפוך
כל הקרבורטור עובד על עיקרון צינור וינטורי ולכן יש להגדיל את קדח דיזות האויר על מנת להוריד
תערובת דלק .
איציק

UNIX
04-01-05, 17:54
טינר זה חומר מעולה לניקוי

combina347
04-01-05, 18:12
גם אני פרקתי קרבורטור המון פעמים לניקוי פשוט
עד שלקחתי את האוטו לניקוי ושם למדתי הת הסוד
קודם כל יש קיט בחברה עם כל הגומיות מיוחד לטיפול בקרבורטור לא שאלתי כמה הוא עולה
אך אני מעריך שבססיסות המאה ועד קצת.
ראשית עליך לפרק את הקרבורטור לגורמים כולל את הדיזות העדינות שנימצאות בתוך החריצים
עם מברג מדוייק כדי לא לשרוט וליצור חריץ של לכלוך
יש לטבול את הקרבורטור בחומצת קרבון (זה ידוע לקרבורטורים), יש לשפוך מעט לקערה שתכיל את החלקיםן יש למנע עם מגע עם העור והעיניים
לאחר הטבילה עליך לייבש הכל עם לחץ אויר להקפיד על החורים הקטנים של הדיזות הם אלו שניסתמות ויוצרות את הבלגאן
עליך להחליף את כל הגומיות ואת משאבת התאוצה היא חשובה מאוד
בקשר לכיוון גם אחרי הניקויי שעשו לי הקרבורטור לא היה מכוון טוב ואת זאת עשיתי לבד לפי שמיע כגון טורים שלפי הערכתי הם על 900 סל"ד כרגעו בנוסף הג'יפ ששתה המון דלק לחינם לכן טיפלתי בכיוון הצ'וק גם לפי הערכתי אך יש ספר ברכב הסברים מפורטים וזה לא בעיה כלל

איציק - 4X6ZH
04-01-05, 18:39
אכשיו שאני חוזר וקורא את השרשור
אחד מהנדס השני קומבינה אז מה זה קרבורטור .
איציק :D

combina347
04-01-05, 18:46
אני לא יודע אם אתה מתלוצץ אבל למקרה שלא.
קרבורטור נמצא בעל סעפת היניקה במנוע צד שני של יציאת האגזוז
מעליו מתחבר פילטר האויר
תפקידו של הקרבורטור לווסת את הדלק למנוע
ואחראי על תירכובת הדלק והאוויר במנוע
כל זאת בכלליות ועדיין עושים בו עוד המון דברים.

combina347
04-01-05, 18:49
לאחר ניקוי קרבורטור יש סיקוי שהוא יסתם
לכן יש להחליף פילטרים
חשוב מאוד

כשאתה מפרק אל תשכח להגיד לי
אני אבוא ברצון רב

dizza man
04-01-05, 19:02
אח שלי .. תראה מה אתה עושה..

ספריי קרב' ולחץ אויר

תשיג אטם של החלק העליון והתחתון -אצל ינקו בכמה שקלים

פרק את הקרב' מהסעפת

שים אותו על שולחן ותתחיל לפרק בעדינות חלק עליון ..ותזהר שברגע שאתה מוריד אטם עליון יש שם קפיץ זעיר וגולה קטנטנה של משאבת ההאצה -שלא יפול לך ואז באלגן
ואת משאבת ההאצה תוציא בעדינות החוצה כי היא נקרעת בקלות ,אם היא יבשה\נקרעה אז תגיד שלום ל150 שקל

- תפרק 2 ברגים מפתח 14 בכוסית של הקרב' ואז עם מברג ארוך תוציא את הדיזות
ואת החלק שלהם מלמעלה עם 2 פיליפס תוציא ותנקה טוב טוב עם לחץ אויר וספריי קרב'

כל חריר או חריץ או פתח ואקום שאתה רואה תמלא אותו בספריי ולחץ אויר

יש ואקום חשוב שחייב להיות פתוח שהוא פותח את המצערת השניה מעל 3 אלף סל"ד
אם הוא סתום הרכב ייסע 20% פחות טוב ... זה נמצא מתחת לאזור של המשנק (לא יודע איך להסביר זה קצת מוחבא) - הואקום הזה מחובר בצינור קטן לדיאפרגמה שפותחת את המצערת השניה תוודא שזה לא סתום כי חבל

עשן שחור -תערובת עשירה ..(co גבוה) אם תגדיל דיזות יהיה עוד יותר שחור ,רק תנקה ותרכיב יהיה טוב

עוד משהו -תזהר שלא להפיל את המחט של המצוף

חנן א.
04-01-05, 22:11
קומבינה, אתה גם קורא או רק כותב?
סתם, כי הרגע הסברת למנהל מוסך, ותיק יותר מכולנו ביחד, היכן נמצא המאייד ומה הוא עושה. :oops:

כדאי לך, ובכלל, לכל אחד טרי שמגיע לפורום ותיק, להסתובב קצת בפורום ולהבין מי נגד מי, שלא לדבר על קריאת תוכנו המלא של שרשור לפני שמגיבים בו, גם כדי להימנע מבושות כאלה, וגם כדי להיות תורם לפורום, ולא עוד דמות שמלהגת בו בלי הכרה.

חנן א.
04-01-05, 22:15
ולמהנדס:
עם כל הכבוד לעצות בפורום, ולפעמים יש הרבה כבוד, זאת עבודה שרצוי מאוד מאוד לעשות עם ספר צמוד, ובזהירות, הרבה זהירות. ניתן להרוס מאייד מאוד בקלות (מנסיון אישי :evil: :oops: ) . מדובר בד"כ בחומר ירוד מאוד, ממנו עשוי המאייד, ולמשל, סגירה טיפה חזקה מדי של אחד הברגים, וקיבלת מאייד שלא ניתן לשיקום, אז שוב, זהירות!

המהנדס
08-01-05, 23:03
פתחתי וקיבלתי אסון. :shock:
האחרון שפתח את הקרבורטור סגר אותו לא טוב ומחץ את החלק שצף בחור של המזרק של התא הראשון - זהו מין גליל עם צ'ופצ'יק קטן -בגודל של פחות מחצי ס"מ שאמור לצוף שם.
קצת יישרתי אותו והחזרתי למקום.
עוד משהו:
שתי דיזות אחת 80 אחת 110 אבל זו של ה 110 אין לה דיסקית מרווח(נראה לי אלומיניום) חיפשתי משהו דומה בחמישה שישה קבורטורים שיש בבית ולא מצאתי..
בקיצור לא התייאשתי ניקיתי הכל בדקתי את היונית של החום שהיא עובדת (בעזרת מים רותחים) והרכבתי בסבלנות חזרה.

פלא פלאים --- עובד טוב מתמיד אחרי נסיעה קצרה חזרתי מאושר .
הסחיבה השתפרה הצ'וק האוטומטי עובד מצויין ומעלה טורים יפה.
אחרי הטיול שהיום עשיתי בפלמחים חזרתי וכל עוד הוא חם בדקתי - לא יוצא עשן שחור מהאגזוז.יש לי עוד קצת כיוונים אבל נשמע סבבה.
למדתי סוף סוף מה הולך שם בתוך הנבלה . :lol:

השאלה שלי:
איפה אפשר להשיג את החלקים שציינתי ?

shawa
09-01-05, 00:35
מוהנדס ידידי... בהזדמנות הראשונה כשאתה במכון כנס לסיפריה תלך לשורה של הנדסת מכונות בסוף השורה יש ספר שנקרא "הקרבורטור" דיי מעניין ומלמד...
תנסה אותו.
שחף

-->