PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'אנטים מתאימים לצמיגי 235 לסמוראי..מה אתם אומרים?

שגיא S
24-09-11, 21:23
שלום לכולם..

יש לי צמיגי 235 על ג'אנטים 8 אינץ'.

שוקל להחליף למקוריים 5.5 או למצוא 6-6.5 של קאיה ספורטאז'.

מה אתם אומרים מה עדיף לאוטו?

יש סיכוי שמעבר לג'אנטים קטנים יותר יקל על האוטו ויוריד את העומס מהמכלולים?

מה ההשלכות מבחינת הוצאת אויר בשטח? יכול להיות שאני לא אוכל להוריד ל15 PSI בשטח? או שזה יעלה את הסיכוי לפריקה..?

תודה מראש.
שגיא.

omri_t
24-09-11, 21:48
5.5 זה קטן ל 235.
בהורדת אוויר הצמיג עלול לברוח.
נכון, יש כאלו שנוסעים ככה- לדעתי זה לא חכם.

האידאלי זה 7" ככה הבליטה מהכנף ייחסית קטנה.

שגיא S
24-09-11, 21:50
תודה עמרי.
בקשר לכנף - היום עם 8 אינץ' הכנפונים מכסים אז זה בסדר.

השאלה היא אם תהיה בעיה עם 6.5"? ומה ההשפעות של הורדת הרוחב על האוטו?

אלדר
24-09-11, 21:56
מכיר "משהו" שנוסע עם צמיגים 235 על ג'אנט של ג'ימני 5.5 (רחב יותר ב2 ס"מ מויטרה) ללא שם בעיה.
בדיונות הוא מוריד גם 8 psi ללא בעיות של פריקת צמיג.
לגבי העומס, מעבר לג'אנט צר יותר יוריד את העומס.

Tom Bril
24-09-11, 23:36
השפעות על הרכב בהפיכתו לצר יותר.

1. פחות יציב
2. הרכבה על ג'אנט 5.5 תגביה את הרכב.
3.לרכב יהיה קל יותר להסתובב
4. היגוי קל יותר.
במידה והג'אנט קל יותר , יחס משקל מקפץ בלתי מוקפץ משופר =נוחות משופרת.

זרקו
25-09-11, 08:38
מניח שישפר את נוחות הנסיעה ואולי גם את צריכת הדלק (לא זוכר איפה קראתי את זה- אם מישהו יודע שזה שגוי שיודיע בבקשה).
יש לי ג'אנטים 5.5 שאתה יכול לקחת ולנסות אותם.

ishc
25-09-11, 09:15
הג׳אנט האידאלי לפי מקסיס הוא 6.5. גם אצלי יש ג׳אנט 8 שתמיד נראה לי כאילו הג׳אנט רחב מדי. ג׳אנט 6.5 אין (לפחות אני לא יודע איפה יש) ו-7 קשה להשיג, אני חשבתי לקחת ג׳אנט 84 ולהרכיב אותו הפוך כדי לפצות על אובדן האופסט. טרם בדקתי מה ההשלכות של פעולה כזו.

שגיא S
25-09-11, 09:20
צחי אומרים פה שג'אנט של ג'ימני הוא רחב יותר בכמה סנטימטרים מג'אנט 5.5" של ויטארה..אולי זה מתאים.

סוזי המשתוללת
25-09-11, 09:42
שגיא
אני נסעתי עם הסמוראי כמעט כל חייו כולל בתחרויות עם לחץ של לא יותר מ10 psi על הגאנט המקורי ומעולם לא פרקתי צמיג
תנהג חכם ותוריד הרבה אויר בשביל אחיזה ולא תצטרך להשתולל וכך הצמיג יישאר על הגנט גם ב5 psi (גם את זה עשיתי בדיונות )

שגיא S
25-09-11, 09:58
או סוזי לך חיכיתי...
אז אתה ממליץ לרדת מ8 אינץ' חזרה ל5.5 או 6?

שגיא S
25-09-11, 09:59
או סוזי לך חיכיתי...
אז אתה ממליץ לרדת מ8 אינץ' חזרה ל5.5 או 6?

הירידה ברוחב לא פוגעת משמעותית בעבירות?

ishc
25-09-11, 11:01
מה עם עניין של הרכבה של הג׳אנט הפוך וככה לקבל בעצם אופסט גדול?

שגיא S
25-09-11, 14:50
ומה עדיף?
5.5 של ג'ימני/סמוראי
6 של ויטארה
6.5 של ספורטאז'(מגנזיום)

ishc
25-09-11, 15:18
של ויטרה זה 6? אתה בטוח? לפי מה שאני יודע זה 5.5 בדיוק כמו סמוראי, כנ״ל גם ג׳ימני

שגיא S
25-09-11, 15:48
מצאתי בחור שמוכר גאנטים שהיו על ויטרה והוא אומר שכתוב עליהם 6

benza
25-09-11, 16:53
מצאתי בחור שמוכר גאנטים שהיו על ויטרה והוא אומר שכתוב עליהם 6

המקוריים של ויטרה הם 15x5.5

אלדר
25-09-11, 17:07
כדי להרכיב ג'אנט הפוך תצטרך ספייסר.
ג'אנט מקורי של ויטרה הוא 5.5 בדוק.
שגיא אם אתה רוצה לראות/להרגיש איך יהיה הג'יפ שלך עם צמיגים 235 וג'אנט של ג'ימני אתה מוזן.

אלדר
25-09-11, 17:09
מוזמן כמובן.

ishc
25-09-11, 18:24
כדי להרכיב ג'אנט הפוך תצטרך ספייסר.
.

למה?

sapog
25-09-11, 18:33
שטח המגע בין הג'אנט לדרם\נאבה בעייתי כשהופכים את הג'אנט של 84'.

דידו
25-09-11, 18:44
לא רק שטח המגע אלא גם הקונוסים של הברגים הפוכים
יש לי 7" ברזל למכירה (פרסומת מאד סמויה..)

eldadarnon
25-09-11, 20:30
בצמיגים אני רחוק מלהיות מומחה, לשם כך יש את אתר החברה
לדוגמא BF
צמיגים 235/75/15 MT KM2
ג'נט מתאים 6"-7"
http://www.bfgoodrichtires.com/tire-selector/size/LTMetric/235/75/15/OE/BNW/mud-terrain-t-a-km2/tire-details

8ball
25-09-11, 23:24
צחי אני עם גאנט שבע על ויטארה ומחפש שמונה ברזל בנרות במיוחד עם אופסט. שלי אמריקן רייסינג משולש מרוח ובמצב טובמפרט לניקל שמקולף קצת. אם מעניין אותך שולח לך הפ

GodsFather
26-09-11, 18:03
שלום לכולם..

יש לי צמיגי 235 על ג'אנטים 8 אינץ'.

שוקל להחליף למקוריים 5.5 או למצוא 6-6.5 של קאיה ספורטאז'.

מה אתם אומרים מה עדיף לאוטו?

יש סיכוי שמעבר לג'אנטים קטנים יותר יקל על האוטו ויוריד את העומס מהמכלולים?

מה ההשלכות מבחינת הוצאת אויר בשטח? יכול להיות שאני לא אוכל להוריד ל15 PSI בשטח? או שזה יעלה את הסיכוי לפריקה..?

תודה מראש.
שגיא.

בכל השרשור לא ציינת מה הבעיה שאתה מנסה לפתור בעזרת שינוי הג'נט.

לי היו 7, עברתי ל8 וזה היה לטובה. לא הרגשתי את ה"הנמכה", לעומת זאת הייתה תחושה של יציבות כתוצאה מהרוחב ופריסה רחבה יותר של הצמיג. הורדת אויר ל7-8 PSI בלי שום בעיה.

5"5 כמו שסוזי אמר, עובד אבל צריך לקחת בחשבון שאולי תשפשף את העלה בסיבוב ההגה עד הקצה. כדי להימנע מזה, צריך ספייסר כלשהו.

מבחינת עומסים - 7-8 אינצ' מעמיס יותר מה5"5. מצד שני, אתה גם ככה עם 235.

שגיא S
27-09-11, 08:48
אמיר אני מנסה להוריד עומס מהמכלולים, אם על הדרך אני משיג יותר נוחות/פחות צריכת דלק אז מה רע?

אז לסיכום, מה עדיף? 5.5" ברזל? או 6-6.5" מגנזיום?

GodsFather
27-09-11, 10:41
יותר נוחות ? איך הגעת לזה בדיוק ?

צריכת דלק - עוד אפשר לומר שכן, למרות שגם זה "NEGOTIABLE"

בכל מקרה - ברזל עדיף על מגנזיום לרכב שטח. החשש היחיד הוא עניין הקרבה לסרן, כמו שאמרתי.

sapog
27-09-11, 11:12
יותר נוחות ? איך הגעת לזה בדיוק ?

הצמיג הופך גבוה יותר, משמע מרכך טוב יותר את פני השטח - לא כן?

GodsFather
27-09-11, 11:19
קטונתי מלומר כן או לא בעניין הזה...

סולי
27-09-11, 11:47

לדעתי הנוחות אמורה להשתפר בעקבות הפחתה של המשקל הבלתי מוקפץ.

אלדר
27-09-11, 23:38

הפוך גוטה,
צמיג יותר רחב, יותר שטח חיכוך משפר את הנוחות.

סולי
28-09-11, 15:15
העיקרון מאוד פשוט, כמו שיותר גומי ואוויר .. יותר שיכוך,, ברור שזו פונקציה גם של רוחב הצמיג.

גובה חתך - נמוך - לטובת יציבות וישירות. גבוה - לטובת נוחות.
רוחב הצמיג - לדעתי הלא מלומדת, לרוחב הצמיג אין השפעה משמעותית על נוחות הנסיעה.. זניח לחלוטין בסמוראי. כל דבר מעל 205 יהיה בסדר גמור.

העיקרון מאוד פשוט, כמו שיותר גומי ואוויר .. יותר שיכוך,, ברור שזו פונקציה גם של רוחב הצמיג.
אבל ניתן לקבל צמיג צר וגבוה.. לדעתי עדיף לסמוראי.

הרבה טענו פה לאחרונה שהסמוראי כלי קופצני מאוד בין השאר בבגלל היחס בין המשקל המוקפץ לבלתי מוקפץ.
אז אולי ג'נט צר וקל וצמיג קל ישפרו מעט את היכולת של המתלים לעקוב אחרי שינויים בדרך.

הירשפלד יובל
29-09-11, 01:00
יש לי 3 סטים של 7.00-15 בחתכים שונים שאותם אני מרכיב על חישוקים 5.5 , 6 , 7 , 8 .במעבר מ -8 ל - 5.5 פרט לגורמים שהוזכרו קודם (היגוי קל יותר , ירידה בצריכת דלק , הקלה בעומס על מכלולי קצה בסרן , הגבהת הגלגל והרכב) ישנה הקטנה של רוחב הסרן (אני עם סרנים צרים ).כשהייתי עם 5.5 עם הסט הגבוה כמעט שהפכתי את הרכב מספר פעמים בשטח . הרכב היה גבוה וצר בצורה מפחידה .היום עם סט אחר של צמיגים וחשוק 8 אני מרגיש הרבה יותר בטוח ויציב בשטח. יש לי צפצוף חדש מאיזור הסרן האחורי שאאלץ לבדוק אם הוא נובע מאיזור העבודה שלי ( פודרה וחצץ ) או מהעמסה של מכלולי קצה עם חישוק 8 . (לאחר שטיפה יסודית עם צינור או קלייטון / ג'רני הוא נעלם לעיתים) .
למה אתה רוצה לעבור לצר יותר ?

ishc
29-09-11, 07:00
יובל אל תשכח שאצלך הצמיגים ברוחב 200 בערך בעוד שאצלי ואצל שגיר הרוחב הוא 235, כלומר, בכל מקרה אנחנו עם צמיג רחב, על איזה ג'אנט שלא נמתח אותו בגדול הוא עדיין נשאר 235. המעבר לג'אנט 5.5 ירים קצת את הסרן (זה אף פעם לא רע), אמור לשפר את נוחות הנסיעה (זה בטח לא יהיה קריטי), הצמיג אמור למלא את הג'אנט יותר טוב, ובעיקר אמור להוריד עומס ממכלולי הסרן. אצל שגיא יש סרני רחבים, לי יש זוג בצד שאני מקווה להרכיב מתי שהוא בקרוב ועד אז אני עם ספייסרים 1 אינץ.

Tom Bril
29-09-11, 08:45
אני בכלל לא מבין מה שגיא מנסה להשיג, הפלטפורמה של הרכב כרגע מצויינת ביחס ליכולת הרכב, יש נעילות, יש יחס העברה, בשביל לנצל טוב יותר את יכולת הרכב צריך רוחב , השינויים שתקבל לאחר מעבר לגאנט רחב יותר הם מינוריים ואתה תפסיד מכל המהלך הזה יציבות,

הולכים לך תפוחים ומיסבים כל שלישי וחמישי? תפוחי הזה כל תחילת שבוע? לא...
אין לך צורך ממשי בהחלפת ג׳אנט, חפש לך פרוייקטים אחרים כמו מעבר לעלים ארוכים יותר , סדר את פחחות הרכב ואת הדפיקה המעתבנת בצד שמאל, אבל דחילאק!!

כל חודש צץ לך איזה רצון מיותר לעשות דברים לא מועילים

באהבה... : )

שגיא S
29-09-11, 10:20
אני בכלל לא מבין מה שגיא מנסה להשיג, הפלטפורמה של הרכב כרגע מצויינת ביחס ליכולת הרכב, יש נעילות, יש יחס העברה, בשביל לנצל טוב יותר את יכולת הרכב צריך רוחב , השינויים שתקבל לאחר מעבר לגאנט רחב יותר הם מינוריים ואתה תפסיד מכל המהלך הזה יציבות,

הולכים לך תפוחים ומיסבים כל שלישי וחמישי? תפוחי הזה כל תחילת שבוע? לא...
אין לך צורך ממשי בהחלפת ג׳אנט, חפש לך פרוייקטים אחרים כמו מעבר לעלים ארוכים יותר , סדר את פחחות הרכב ואת הדפיקה המעתבנת בצד שמאל, אבל דחילאק!!

כל חודש צץ לך איזה רצון מיותר לעשות דברים לא מועילים

באהבה... : )

תום תום כמה שאתה צודק...
אני אפילו אספר לך שלא הולכים לי תפוחים, ובגלל שהציריות שלי הן כרומולי אז גם הן לא נפגעות בכלל.
אמממה, אני כן רוצה להוריד קצת עומס, להקל את ההיגוי..למה לא? בסוף זה לא יעלה לי כלום..
אני גם ככה נוסע כל כך לאט ומחושב שאני לא חושב שאני אתהפך עם הג'אנטים הצרים יותר, ואולי אפילו האוטו יאיץ מאית שנייה יותר מהר אז נשמע לי טוב.

הדפיקה משמאל לא מעניינת אותי בנתיים, זה לא מה שיעזור לי לחוצה ישראל. וקפיצים - זה כבר הרבה יותר יקר.
בנתיים אני משקיע את הכסף הזה ושיפורים מכניים וזיוודים....

GodsFather
29-09-11, 10:35
1. האוטו לא יאיץ יותר מהר, נהפוכו. למה ? כי אתה מגדיל את קוטר הגלגל ולכן יהיה לו יותר קשה לסובב אותו.
2. קשה לך לסובב את ההגה ? תשקיע בהגה כוח! הרבה יותר טוב ואפילו יותר בטיחותי. חניות, תמרונים, הכל. נכון, זה לא זול, אבל אפשר לאסוף את החלקים לאט לאט ואז לבנות. יש פה כמה מנוסים בנושא וכמה שמעוניינים בפרויקט כזה, תתאגדו.
3. לא הבנתי את המשפט הזה "בנתיים אני משקיע את הכסף הזה ושיפורים מכניים וזיוודים...." אז יש לך כסף להשקעה או לא ? אם כן - ראה סעיף 2.

אני מציע שתשאיל מחבר ג'נטים צרים לשבוע שבועיים, תרוץ איתם ותראה אם אכן יש הבדל ולו רק כדי שתחוש זאת על בשרך. דעתי האישית היא להשאר עם ה8" ואם אתה מתעקש אז לרדת ל7" אבל לא יותר מזה.

שגיא S
29-09-11, 10:51
אמיר יש לי כבר הגה כוח ;)

יש לי כסף להשקעה אבל לא יותר מדיי..אני רק רוצה לוודא שהאוטו יהיה פיקס לחוצה ישראל.
אז אני מתכנן מנשא לגלגל ספייר על הפגוש האחורי.
ומקום גם לג'ריקן של דלק.
וכל מערכת ההצתה והדלק נוקתה וחודשה, וחשמל סודר...צלבים,גירוזים, וכו'...

להשקיע עכשיו 4 אלף שקל בקפיצים ובולמים - קשה לי.

הירשפלד יובל
29-09-11, 21:47
" יובל אל תשכח שאצלך הצמיגים ברוחב 200 בערך בעוד שאצלי ואצל שגיא הרוחב הוא 235, כלומר, בכל מקרה אנחנו עם צמיג רחב, על איזה ג'אנט
שלא נמתח אותו בגדול הוא עדיין נשאר 235 "

צחי , לא משנה מה רוחב הצמיג , 200 ,205 ,235 או כל אחד אחר .העברתי 3 סטים של צמיגים על 4 רוחבים שונים של חישוקים :5.5 ,6 , 7 ,8 . אם תיקח צמיג נתון ותעביר אותו בקיצוניות מ - 5.5 ל - 8 או להיפך תקבל גובה סרן ושטח חתך שונים כי הצמיג ישנה את צורתו .

הירשפלד יובל
30-09-11, 00:46
נזכרתי גם במראה שראיתי לפני שנה/שנתיים .עברתי ליד מוסך בתלפיות י-ם וראיתי סמו קצר 88/89 שנראה לי עם צמיגים מוזרים , גבוהים ודומים ל-G90 של דיפנדר .מבט מקרוב הראה שמדובר במקסיס 8060 235/75/15 שהורכבו על חישוק '5.5 .

GodsFather
30-09-11, 07:58
אמיר יש לי כבר הגה כוח ;)

יש לי כסף להשקעה אבל לא יותר מדיי..אני רק רוצה לוודא שהאוטו יהיה פיקס לחוצה ישראל.
אז אני מתכנן מנשא לגלגל ספייר על הפגוש האחורי.
ומקום גם לג'ריקן של דלק.
וכל מערכת ההצתה והדלק נוקתה וחודשה, וחשמל סודר...צלבים,גירוזים, וכו'...

להשקיע עכשיו 4 אלף שקל בקפיצים ובולמים - קשה לי.

הרכב בתצורה מקורית הוא הכי פיקס שיש. כל שידרוג וכד' צריך להיעשות כראוי וכך גם אופי הנהיגה. משקל יתר יכול להשפיע מאד על המכלולים.

תדאג בעיקר למיסבי גלגל (צלבים חדשים ושיהיו ספייר) ותושבות מנוע/גיר/טרנספר וכמובן רצועות וצנרת. שיהיו הכי טריים שאפשר וכמה שקרוב למועד האירוע (אחרי הרצה או שתיים לפחות).

ג'ריקן דלק, עם כמה שזה נשמע תורם ויכול לקצר הליכים או לסייע בהתקעות, זה ממש לא תורם וזה אפילו מסוכן. משקלית - 10-25 ליטר של משקל מיותר וגם במקרה של תאונה/התהפכות, חלילה. וזה לא משנה אם הוא בחוץ או בפנים. (אגב, מבחינת תקנון אם היית רוצה להתחרות באמת, לא יאשרו לך לשאת אותו, גם אם אתה בקטגורית "עממי" שכביכול אינה מחויבת לחוקים המחמירים).

4 אלף במערכת מתלים משודרגת זה לא מעט, נכון, אבל אפשר לעשות זאת בהדרגה. אם אני זוכר נכון, אמורה להיות לך מערכת מתלים לא רעה כבר עכשיו (אתה עם קפיצי סיקס, לא ? )

שגיא S
30-09-11, 09:18
הרכב בתצורה מקורית הוא הכי פיקס שיש. כל שידרוג וכד' צריך להיעשות כראוי וכך גם אופי הנהיגה. משקל יתר יכול להשפיע מאד על המכלולים.

נכון, אבל הרכב שלי לא מקורי. אז אני עובד עם מה שיש.

תדאג בעיקר למיסבי גלגל (צלבים חדשים ושיהיו ספייר) ותושבות מנוע/גיר/טרנספר וכמובן רצועות וצנרת. שיהיו הכי טריים שאפשר וכמה שקרוב למועד האירוע (אחרי הרצה או שתיים לפחות).

מיסבים פיקס ויש ספייר, צלבים הוחלפו איפה שהיה צריך ויש ספייר, תושבות מנוע חדשות, גיר פיקס, טרנספר מחוזקות, רצועת הגה כוח חדשה, מנוע במצב טוב ויש ספייר
צנרת - הוחלפה לחדשה.

ג'ריקן דלק, עם כמה שזה נשמע תורם ויכול לקצר הליכים או לסייע בהתקעות, זה ממש לא תורם וזה אפילו מסוכן. משקלית - 10-25 ליטר של משקל מיותר וגם במקרה של תאונה/התהפכות, חלילה. וזה לא משנה אם הוא בחוץ או בפנים. (אגב, מבחינת תקנון אם היית רוצה להתחרות באמת, לא יאשרו לך לשאת אותו, גם אם אתה בקטגורית "עממי" שכביכול אינה מחויבת לחוקים המחמירים).

יכול מאוד להיות שאתה צודק, אבל אני להיות מוגבל בקילומטרים..יש לך רעיון אחר?
ואני לא מתיימר להתחרות, ואני רואה דווקא הרבה אנשים שסוחבים ג'ריקנים של דלק על הפגוש האחורי/גג וכו'.

4 אלף במערכת מתלים משודרגת זה לא מעט, נכון, אבל אפשר לעשות זאת בהדרגה. אם אני זוכר נכון, אמורה להיות לך מערכת מתלים לא רעה כבר עכשיו (אתה עם קפיצי סיקס, לא ? )

כן יש לי קפיצי סיקס מאחורה, ואחוריים קדימה. אבל המערכת כבר עייפה לדעתי, ונוקשה. שזה לא דווקא חיסרון, כי בגיהוץ שבילים היא עובדת יפה מאוד ואפילו נוחה(!).
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/183120_1896306173025_1402737293_32164065 _5248195_n.jpg
(http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/183120_1896306173025_1402737293_32164065 _5248195_n.jpg)
מבחינת מהלך מתלה אין לי משהו יוצא דופן, אבל יש 2 נעילות שיחפו על זה.

https://lh6.googleusercontent.com/-MGVnPrBS_5E/TbMIZQXFdQI/AAAAAAAAHsg/jI851zrA8Yo/s800/P1070409.JPG

http://www.isuzu.org.il/isuzu/uploads/2e7c8edf6c8a332a86836619a3dec2a269491121 80.jpg (https://lh6.googleusercontent.com/-MGVnPrBS_5E/TbMIZQXFdQI/AAAAAAAAHsg/jI851zrA8Yo/s800/P1070409.JPG)

Tom Bril
30-09-11, 10:04
בקיצור יש לך את סמוראי החלומות.

אתה הולך לכיוון של חוצה ישראל ראלי או טיול?

אם ראלי, יש שיפור משמעותי מאוד שיש באפשרותך לעשות כדי לאפשר נהיגה מהירה במכונת הכביסה...

שגיא S
30-09-11, 10:23
תום כבר הבהרתי שזה הולך להיות טיול..שבוע ולא שמונה שעות ;)

וספר לכולנו על השיפור..חוץ מלהחליך אותו לטרופר בנזין..

GodsFather
30-09-11, 11:00
מכיוון שזה טיול, אז עניין הג'ריקן באמת פחות אקוטי, עם זאת הייתי ממליץ לקחת ג'ריקן קטן יותר (5 ליטר בלבד) שישמש רק לחירום ולתכנן את הטיול כך שיעבור בין תחנות דלק כשנשאר לך עוד משהו כמו 1/4-1/5 מיכל רגיל (שזה בערך 30 ק"מ). זה גם כאילו יכפה עלייך להתרענן מחוץ לשטח, במחיר של כשעת סטיה מהמסלול המקורי (הערכת זמן משוערת בלבד).

לפי מה שאתה מתאר, מערכת המתלים שלך ממש בסדר גמור, מקסימום להחליף רק בולמים למשהו יותר טוב/גמיש (קוני מתכווננים למשל, כלב-קשוח וכד') אבל את זה צריך להרגיש, יכול להיות שהמערכת עדיין במצב טוב מאד ואתה מגזים (בלי להעליב כמובן). זה מוריד את העלות בחצי ממה שרשמת.

אם אתה חושב שהמערכת נוקשה מידי, הורדת עלה בקידמי או החלפת עלה באחד יותר דק יכולים לעשות פלאים. כנ"ל באחורי, ולא חייבים בשניהם, לפעמים מספיק רק אחד. אני חושב שזה יהיה נכון בכל מקרה. רכב נוקשה יפגע בחווית הטיול וכנראה גם במכלולים, גם אם זה אומר שתצטרך לנסוע 10 קמ"ש פחות. בתכלס, זה לא שאתה מתכוון לעוף 120 קמ"ש בשטח...

נעילות - כל עוד אתה רץ על שבילים, אין שום סיבה שהקדמית תעבוד, נהפוכו, היא יכולה אפילו להזיק אם לא תדע להשתלט עליה נכון. אם אתה מתכנן גם טכני, אז כמובן התנהגות כרגיל.

מים זה משהו שצריך לקחת בחשבון הרבה יותר מדלק.

שגיא S
30-09-11, 11:16
אמיר אני לא נוסע לבד אלא בקבוצה, לכן אני לא יכול לשנות את המסלול...אבל כעת יש לי את המיכל הרגיל, ועוד 2 ג'ריקנים של 5 ליטר, ועוד אחד של 20. נקווה שיספיק.

מבחינת מים - אל תדאג הכל נלקח בחשבון.

מערכת המתלים - היית יכול לראות בתמונה שיש ל כבר קוני ;) וכל מי שהיה על האוטו שלי התרשם שהוא נוקשה.
גם מורי אמר ששינו את המערכת שהוא בנה במקור...שינו את המקום של התושבות וכו'.

GodsFather
30-09-11, 11:24
יש קוני שניתנים לכיוון. תבדוק את זה עם היבואן אם אתה לא יודע איך לכוון את שלך. וכמו שאמרתי - תשקול הורדת עלה מהקדמי ואו מהאחורי. זה עושה פלאים.

הייתי מוותר על הג'ריקן של ה20. אתה עם סמוראי, זה משקל עודף, זה צורך יותר ממה שזה תורם וכמו שאמרתי - גם מסוכן.

שגיא S
30-09-11, 11:55
אמיר אני אשקול את זה, אבל כמו שאמרתי אני הולך לטייל עם אנשים עם 80-90 ליטר עליהם...ככה שאני לא רוצה להיות זה שמגביל.

מבחינת הורדת עלה - אני יכול פשוט ללכת לקפיצאי ולהגיד לו להוריד לי עלה? יש אחד מסוים שאמורים להוריד? זה לא מוריד מהגמישות מערכת ומהגוה של האוטו?

ishc
30-09-11, 19:14
שגיא, כמה עלים יש לך קדימה וכמה אחורה?

GodsFather
01-10-11, 08:36
מבחינת הורדת עלה - אני יכול פשוט ללכת לקפיצאי ולהגיד לו להוריד לי עלה? יש אחד מסוים שאמורים להוריד? זה לא מוריד מהגמישות מערכת ומהגוה של האוטו?

כן, הוא אמור לדעת מה ההשפעות ואיזה עלה להוריד, הוא יכול גם לומר לך שזה לא מומלץ. כמובן, בהנחה והוא לא חאפר. הרי עלה אפשר להוריד גם לבד בבית, אבל במקרה הנוכחי לא הייתי ממליץ.

הגובה יושפע בערך ב1-2 ס"מ לא יותר, כעובי העלה המוסר, ובהנחה והמערכת באמת במצב טוב, כאמור הקפיצאי אמור לדעת לומר לך.

שגיא S
02-10-11, 08:42
טוב החלטתי בנתיים לא לרדת ל5.5 בגלל שאני מפחד מהיציבות של האוטו בזמן נסיעת שבילים מהירה...
מבחינת היגוי והקלה על המכלולים, מורגשת הקלה, אך לא משמעותית.

אני חושב שהאידיאלי יהיה ג'אנט 7 או באמת 6.5 אם קיים איפשהו...

8ball
02-10-11, 11:55
לשבע יש לי פתרון בשבילך... אני מחפש שמונה ויש לי שבע אמריקן רייסינג אם מעניין אותך לעשות החלפה אנינזמין 0545333797 אליאב

שגיא S
09-10-11, 23:12
טוב כל הניסיונות לא יצאו לפועל, לכן עדיין מחפש ג'אנטים 5.5-7 אינץ'.

בקשר לעלים: 7, מאחורה, 4 מקדימה, כמו שפירסמתי באשכול החדש.

benza
10-10-11, 02:16
אמיר אני מנסה להוריד עומס מהמכלולים, אם על הדרך אני משיג יותר נוחות/פחות צריכת דלק אז מה רע?

אז לסיכום, מה עדיף? 5.5" ברזל? או 6-6.5" מגנזיום?

טוב כל הניסיונות לא יצאו לפועל, לכן עדיין מחפש ג'אנטים 5.5-7 אינץ'.

בקשר לעלים: 7, מאחורה, 4 מקדימה, כמו שפירסמתי באשכול החדש.

אתה רוצה לנסות מקוריים של ויטרה ?

רון נחמן
10-10-11, 20:23
יש קוני שניתנים לכיוון. תבדוק את זה עם היבואן אם אתה לא יודע איך לכוון את שלך. וכמו שאמרתי - תשקול הורדת עלה מהקדמי ואו מהאחורי. זה עושה פלאים.

הייתי מוותר על הג'ריקן של ה20. אתה עם סמוראי, זה משקל עודף, זה צורך יותר ממה שזה תורם וכמו שאמרתי - גם מסוכן.

לפי מה שאני יודע, יש רק קוני שניתנים לכיוון. דבר אתי אם אתה צריך הוראות...

שגיא S
10-10-11, 20:44
רון רק הקדמיים שלי הם קוני והם ניתנים לכיוונון.
אבל לא נראה לי שאני אשנה בנתיים, אני אוהב את איך שהרכב מתנהג בשבילים, רק הייתי שמח לקצת יותר גובה/מהלך/נוחות בכביש..

בכל מקרה, אניי אנסה ג'אנטים 5.5 ואדווח על שינוי אם יהיה מורגש.

GodsFather
11-10-11, 03:46
לפי מה שאני יודע, יש רק קוני שניתנים לכיוון. דבר אתי אם אתה צריך הוראות...

יש עוד חברות. procomp mx-6 למשל.

שגיא S
11-10-11, 17:21
אז ככה, החלפתי לג'אנטים דל ויטרה(5.5") תודה רבה לשחר על העזרה.

ההגה מרגיש הרבה הרבה יותר קל וטוב, התנועה והזרימה טובה יותר.
תצרוכת דלק עוד לא יכול לבדוק

מבחינת מראה - אין ספק שהרחבים יותר נראים טוב יותר.
אבל יש לי התלבטות..האם להוריד את הכנפונים? יש לי את הכנפונים הבסיסיים של הסמוראי, שהם בקושי - עד בכלל לא
מכסים את הצמיג, ככה שהוא בולט ככה מהצד. מה שיקל עליי בנהיגת שטח לראות איפה אני שם את הגלגל, מצד שני, זה בולט מהדופן
והשוטרים יכולים לתפוס אותי על העניין...

מה אתם אומרים?

GodsFather
11-10-11, 17:22
אל תוריד, כי זה לא רק מגן משוטרים, זה גם מגן מדברים שהגלגל מעיף. (למעשה זו הסיבה האמיתית לשים כזה דבר, השוטרים הם רק מועקה ישראלית).

benza
11-10-11, 18:32
אז ככה, החלפתי לג'אנטים דל ויטרה(5.5") תודה רבה לשחר על העזרה.

ההגה מרגיש הרבה הרבה יותר קל וטוב, התנועה והזרימה טובה יותר.
תצרוכת דלק עוד לא יכול לבדוק

מבחינת מראה - אין ספק שהרחבים יותר נראים טוב יותר.
אבל יש לי התלבטות..האם להוריד את הכנפונים? יש לי את הכנפונים הבסיסיים של הסמוראי, שהם בקושי - עד בכלל לא
מכסים את הצמיג, ככה שהוא בולט ככה מהצד. מה שיקל עליי בנהיגת שטח לראות איפה אני שם את הגלגל, מצד שני, זה בולט מהדופן
והשוטרים יכולים לתפוס אותי על העניין...

מה אתם אומרים?

אם כבר אז תרחיב כנפונים... ותוציא את הראש עוד קצת החוצה כדי לראות איפה אתה שם את הגלגל

ותעלה תמונה שנראה איך זה עם הג'אנטים 5.5 :-)

שגיא S
11-10-11, 21:48
התמונה זה באיכות גרועה, אבל מה לעשות, סיימתי לארגן את האוטו רק עם חשכה.

הייתי צריך לאלתר פיתרון לשנורקל כאשר אני מזיז את המראות כשאני נוסע בלי דלתות...

GodsFather
12-10-11, 04:13
נראה בומבה! תדאג לתמונות טובות גם ביום והעיקר - תהנה בטיול.

*שים לב כשאתה מפנה את הגלגל לכיוון פנים הרכב, שהוא לא נוגע בעלים.

ישי.פ
27-11-11, 21:17
מכיר "משהו" שנוסע עם צמיגים 235 על ג'אנט של ג'ימני 5.5 (רחב יותר ב2 ס"מ מויטרה) ללא שם בעיה.
בדיונות הוא מוריד גם 8 psi ללא בעיות של פריקת צמיג.
לגבי העומס, מעבר לג'אנט צר יותר יוריד את העומס.
אני מעלה שרשור ישן.. כי אני צריך ג'אנט אופסט ונזכרתי במה שאלדר כתב.
האם יש משהו שיכול לאשר שאכן ג'אנטים של גימיני רחבים יותר, כלומר באופסט גדול יותר?

Ranster
27-11-11, 21:51
אכן כן, backspace מדוד בחישוקים מקוריים של ג'ימני עומד על 90ממ לעומת 110ממ בויטארה.
בפועל זה אומר שהגלגל בולט החוצה ב-20ממ לטובת החישוק של הג'ימני כמובן.

החישוקים של הג'ימני שלי יוצעו למכירה בקרוב אם אתה מעוניין (חישוק פח מקורי שעבר צביעה לשחור מט)

רן.

ישי.פ
27-11-11, 22:58
אוקי. תודה על ההבהרה.
לגבי החישוקים אני מברר כמה אפשרויות, בכמה אתה מוכר?

אלדר
28-11-11, 06:57
ישי, איזו מידת צמיגים אתה מתכנן להרכיב?
זה על סמוראי?

דרור ברלי
28-11-11, 09:44
אמנם אני בא מסופה ולא מסמוראי, אבל אני אשמח אם תסבירו למה אתם מתכוונים כשבמעבר מג'אנט רחב לג'אנט צר, קוטר הצמיג עולה... אני חולם? קוטר הצמיג הוא לא משהו קבוע?....
לעניין השפעה על היגוי ונוחות - ככל שהג'אנט כבד יותר, הוא מוסיף יותר משקל לא מוקפץ ולכן פוגם בנוחות. ככל שהחישוק כבד יותר, הוא "בולע" יותר כוח מהמנוע ולכן פוגם בביצועים. חישוק סגסוגת תורם לנוחות ובאופן זניח ביותר גם למהירות המירבית, בתנאי שהוא באמת קל יותר.

אופסט: ככל שהאופסט גדול יותר (כלפי חוץ), כך יגדל העומס על ציריות, מיסבים, בלמים, תפוחי היגוי, משאבת הגה (בכלים עם הגה כוח) קושי בהיגוי (במקרה של סמוראי ללא תיגבור כוח) ואפילו עד תחושת "כבדות" ופגיעה מסוימת בביצועים (שוב, לא בסופה, אלא בכלים מצומקי מנוע כמו וסמוראי). יש גם את ענין הבליטה מהבודי שמהווה בעיה רק מבחינת שוטרים. ואלמנטים מתעופפים שהצמיגים זורקים? בתכל'ס זה לא קורה. בעיה קטנה עד לא קיימת, למעט בבוץ...

איפה ג'אנט רחב עם אופסט זו ברכה? בשטח טכני. במיוחד בשפ"צים. אני עברתי בסופה מג'אנט 7 ללא אופסט ל-8 עם אופסט.
ההבדל ביציבות הג'יפ, גם בכביש, לא פחות מתהומי. בשפ"צים שקודם הייתי מתגלץ' הצידה ועל סף התהפכות, אני נוסע היום כמו על כביש.
טיעון נוסף לטובת ג'אנטים רחבים עם אופסט - כשאנחנו מרכיבים צמיגים גדולים ורחבים יותר מהמקוריים על ג'אנט מקורי צר, בהפניית הגה מלאה יש סיכוי שהצמיגים יתחככו בקפיצים/שילדה. צמיג גדול יותר? צריך להרחיק אותו מעט החוצה, עם כל ההשלכות של זה.
כמו שכתב אמיר - התצורה המקורית היא האופטימלית מכל הבחינות לשימוש יומיומי רגיל תוך שמירה על אמינות מקסימלית ואורך חיים של מכלולים שונים, ויש לה מעטפת ביצועים מסויימת. כל מה שאנחנו משנים ו"משפרים" לטובת מיקסום הביצועים/יכולות בשטח (שיפורי מנוע, הגבהות, הרחבות, ריכוך/הקשחה, הגדלת קוטר ורוחב צמיגים) יבוא בהכרח על חשבון משהו אחר. אם אתם רוצים, אתם יכולים להשוות את זה לעוגה שאתם מתלבטים איך לפרוס אותה - העוגה תמיד נשארת באותו גודל, רק מתחלקת אחרת.

שגיא S
28-11-11, 10:41
דרור אני מסכים מאוד עם מה שכתבת.לי בסמוראי ההבדל בהגה ובביצועים מפצה על ההפסד הקטן ביציבות ועברתי משמונה ברזל ל6 מגנזיום...

ishc
28-11-11, 11:05
+1 גם אני ירדתי במידת הג׳אנט

ישי.פ
28-11-11, 11:39
הג'יפ הוא ויטרה ארוכה.
אני מתכונן להתקין קיט קאלמיני "3 ובהוראות ההתקנה מצויין (באדום זוהר) שיש להגדיל אופסט וצמיגים.
כמובן שהם רושמים שזה הכרחי לעבודה תקינה של מערכת המתלים.

אני בדילמה מכיוון שאני לא רוצה להעמיס על המכלולים יתר על המידה, אבל קלמיני ציינו בברור שיש לבצע את השינו הנ"ל.
אני מתכוון לעלות מידה ל-235 אבל התכנון הוא: שלפני כן אני אתקין את ההגבה עם ה-195 שיש כרגע, בצירוף ג'אנטים של גימיני שמוסיפים אלמנט של אופסט

לבסוך אני מתכנן להישאר עם הגאנטים של הגימיני ועם צמיג 235

benza
28-11-11, 11:45
הג'יפ הוא ויטרה ארוכה.
אני מתכונן להתקין קיט קאלמיני "3 ובהוראות ההתקנה מצויין (באדום זוהר) שיש להגדיל אופסט וצמיגים.
כמובן שהם רושמים שזה הכרחי לעבודה תקינה של מערכת המתלים.

אני בדילמה מכיוון שאני לא רוצה להעמיס על המכלולים יתר על המידה, אבל קלמיני ציינו בברור שיש לבצע את השינו הנ"ל.
אני מתכוון לעלות מידה ל-235 אבל התכנון הוא: שלפני כן אני אתקין את ההגבה עם ה-195 שיש כרגע, בצירוף ג'אנטים של גימיני שמוסיפים אלמנט של אופסט

לבסוך אני מתכנן להישאר עם הגאנטים של הגימיני ועם צמיג 235

למה לא לעלות למידת ג'אנט שמומלצת ע"י יצרן הצמיגים ? או לפחות קרוב אליה (6-6.5)

Ranster
28-11-11, 11:45
הסיבה שקלמיני דורשים מעבר לאופסט שונה נובע מהצורך להרחיק את הגלגלים מהמשולשים בסיבוב הגה מלא.
ללא ספייסר או חישוקים מתאימים, הגלגל משפשף את חלקו הקידמי של המשולש.

אצלי בדיוק להיפך, אני עובר מחישוק 5.5" לחישוק 7" עם אופסט שיקזז את הצורך בספייסר הנוכחי (25ממ).
מעבר להמלצות היצרן למידה 235, קשה יותר לאזן צמיג רחב על חישוק צר וזה בהחלט לא עושה חסד עם סרן חיי קידמי.

ישי.פ
28-11-11, 13:21
למה לא לעלות למידת ג'אנט שמומלצת ע"י יצרן הצמיגים ? או לפחות קרוב אליה (6-6.5)
כי אני מחפש מה שיש כרגע זמין (גם מבחינת עלויות)
ומפני שאני לא רוצה להכביד על המכלולים יתר על המידה והרוחב מכביד!
אם הייתי יכול הייתי מעדיף את הסגנון צמיגים של לנדרובר הG-90

דרור ברלי
28-11-11, 13:24
אתה יכול.
תחפש צמיגי 7.00X15.... גם הקוטר די דומה ל-235/75. אולי אפילו טיפה גדול יותר, ברמת ס"מ בודד - ס"מ וחצי.
חוקי או לא, סיפור אחר.

Ranster
28-11-11, 14:33
אתה יכול.
תחפש צמיגי 7.00X15.... גם הקוטר די דומה ל-235/75. אולי אפילו טיפה גדול יותר, ברמת ס"מ בודד - ס"מ וחצי.
חוקי או לא, סיפור אחר.

ואיפה אפשר להשיג צמיג כזה ומה הזמינות שלו בארץ?

דרור ברלי
28-11-11, 15:21
אההה...... זו שאלת מיליון הדולר. הזמינות נמוכה ואין מבחר יצרנים ופרופילים. מה שיש פה ושם זה בעיקר צמיגים ישנים מתוצרת אליאנס, שגם כשהיו חדשים, לא הדהימו באיכותם.
אישית אני ממש לא משתגע על הצמיג הזה. צר מדי, קשה מדי. בטח לאוטו קטן וקל כמו סמוראי... אני זוכר שחבר הלביש כאלה על קיה ספורטאז' עם ג'נטים 6' מקוריים של CJ והרכב נראה אכזרי.
לטעמי האישי הוא מתאים רק כצמיג קדמי לבאגים למיניהם, או למי שמוכרח שהסמו שלו ייראה כמו דיפנדר קטן...

אם אתם מוגבהים מספיק כדי שיהיה מקום בבית הגלגל, לא אכפת לכם מעניינים פעוטים כמו חוקיות ויש לכם יחסי העברה מתאימים/לא מפחדים מקוטר 31 - תמצאו סט ג'נטים ברזל מקורי 16' של גרנד ויטארה שמתאים בול למעגל החלוקה של ויטארות ישנות, סמוראי וג'ימני, תלבישו עליהם צמיגי G90 במידה 7.50X16 של דיפנדר וחסל. לא יודע איך האוטו ייסע, אבל זה ייראה טובבב...

motorica.net
28-11-11, 15:27
סמוראי לא יסע לשום מקום עם חישוקי "16 של GV.
זה חישוק כבד. מאד כבד.
וגם יפה, מאד יפה.

דרור ברלי
28-11-11, 15:35
יותר כבד מג'נט אמריקן רייסינג 8'?...
אני מכיר לפחות סמו אחד שנסע על ג'נטים כאלה, ועוד עם צמיג 235/85.... והוא נסע. אפילו נסע יפה.
וזה אפילו היה רשום לו ברשיונות.... שזה כבר סיפור אחר. זה היה מזמן.

Ranster
28-11-11, 15:40
כבד יותר מאמריקן רייסינג 8" :)
ומסכים, הוא בהחלט אחד מחישוקי הפח הכי יפים שיש.

reuvenk
28-11-11, 18:24
[QUOTE=Ranster;419940]כבד יותר מאמריקן רייסינג 8" :)

QUOTE]

אתה בטוח? הספר שלי שוקל כמעט 30 קילו עם צמיג ( ספר כי לא פירקתי גלגל מהאוטו, כמעט כי אני לא זוכר בדיוק אולי 29 ) על משקל תעשייתי
אפשר לשים צמיגים יותר גדולים מ 235/15 הבעיה תהיה במייסבים בעיקר, אפשר גם להכניס לרשיון

ישי.פ
28-11-11, 18:46
דרור; אמרתי שאני אוהב את הרעיון, אבל לטעמי לא ריאלי לשים 7.00X15 או כל צמיג כל כך גדול לויטרה.
אני מפחד לשים 235 כדי שהרכב לא ירגיש כמו עגלה, אז יותר מזה לא בא בחשבון.

אלדר
28-11-11, 20:01
דרור; אמרתי שאני אוהב את הרעיון, אבל לטעמי לא ריאלי לשים 7.00X15 או כל צמיג כל כך גדול לויטרה.

ישי, אין לך ממה לפחד מצמיגים 235 על ויטרה.
אתה עם יחסי העברה 5.125 בסרנים מנוע 1600.
לדעתי 235 יושב/מרגיש מצוין על ויטרה, עם תרצה לנסות 235 על ג'אנט של ג'ימני דבר איתי.

Ranster
28-11-11, 20:13
5.12 בסרנים, 1.82 בטרנספר, הילוך ראשון ארוך יחסית (~3.6) וצמיגי 235 שמפחיתים כ-10 אחוז מהמקור יפגעו קשה מאוד בהילוך הכח.
הקלאץ והרכב יסבלו והרבה בקטעים טכניים.

וזו מעין מלכודת כי שינוי היחס בטרנספר ל-4.24 לדוגמא יהפוך את הילוך הכח הרכב ללא שמיש בעליל למעט טיפוס טכני איטי מאוד וגם שם, זה נפיץ מאוד והסיכוי לגזור ולשבור גדול מאוד.

הירשפלד יובל
28-11-11, 21:55
''' אמנם אני בא מסופה ולא מסמוראי, אבל אני אשמח אם תסבירו למה אתם מתכוונים כשבמעבר מג'אנט רחב לג'אנט צר, קוטר הצמיג עולה... אני חולם? קוטר הצמיג הוא לא משהו קבוע?.... '''

דרור, אני מחזיק 3 סטים שונים של 7.00-15 או 700-15 , שלושתם שונים בפרופיל ובמידות ושלושתם של אליאנס . אני מחזיק חישוקים 5.5 ,6 ,7 ,8 .
כשלקחתי סט מסוים והרכבתי אותו על חישוקים שונים גובה/קוטר הגלגל השתנה כל פעם משום שאם אורך חלק הצמיג מצד אל צד עליון או תחתון נשאר קבוע (פחות או יותר ללא מאמצי מתיחה -ה7.00-15 הם צמיגי ניילון ) גובה הדופן משתנה כל פעם כי חלק הסוליה קטן /גדל בהתאם לרוחב החישוק , חישוק רחב = סוליה רחבה = דופן קטן ולהיפך חישוק צר = סוליה צרה = דופן רחבה .

כמו שהערת לי פעם על תמונה עם אחד הסטים על חישוק 8 הגלגל נראה מנופח אבל זה גם שינה את הגובה / קוטר שלו .

ׁ(פעם קניתי חישוקים 7 שהיו מורכבים עליהם צמיגים 205/70/15 . הצמיגים נראו כמו צמיגים של קורקינט -רחבים במקצת עם דופן ננסית )

אלדר
28-11-11, 22:00
רן, יכולת הזחילה של הויטרה לאחר הגדלת הצמיגים היא הנקודה הפחות בעיתית.
שינוי יחסי העברה בטרנספר באמת יגרום לעומסים גדולים, שיגרמו לשבירות במיוחד לסרן הקדמי.

דרור ברלי
28-11-11, 23:06
''' אמנם אני בא מסופה ולא מסמוראי, אבל אני אשמח אם תסבירו למה אתם מתכוונים כשבמעבר מג'אנט רחב לג'אנט צר, קוטר הצמיג עולה... אני חולם? קוטר הצמיג הוא לא משהו קבוע?.... '''

דרור, אני מחזיק 3 סטים שונים של 7.00-15 או 700-15 , שלושתם שונים בפרופיל ובמידות ושלושתם של אליאנס . אני מחזיק חישוקים 5.5 ,6 ,7 ,8 .
כשלקחתי סט מסוים והרכבתי אותו על חישוקים שונים גובה/קוטר הגלגל השתנה כל פעם משום שאם אורך חלק הצמיג מצד אל צד עליון או תחתון נשאר קבוע (פחות או יותר ללא מאמצי מתיחה -ה7.00-15 הם צמיגי ניילון ) גובה הדופן משתנה כל פעם כי חלק הסוליה קטן /גדל בהתאם לרוחב החישוק , חישוק רחב = סוליה רחבה = דופן קטן ולהיפך חישוק צר = סוליה צרה = דופן רחבה .

כמו שהערת לי פעם על תמונה עם אחד הסטים על חישוק 8 הגלגל נראה מנופח אבל זה גם שינה את הגובה / קוטר שלו .

ׁ(פעם קניתי חישוקים 7 שהיו מורכבים עליהם צמיגים 205/70/15 . הצמיגים נראו כמו צמיגים של קורקינט -רחבים במקצת עם דופן ננסית )

לא שכנעת אותי.
למה? כי אני עברתי מחישוקי 7' לחישוקי 8', ובהחלט בדקתי. גלגל ליד גלגל. הגובה/קוטר נשאר בדיוק אותו דבר. אני אשמח אם מישהו מהמוהנדסים כאן ייתן הסבר מדעי שיהיה גם מובן.

הירשפלד יובל
28-11-11, 23:15
דרור , יכול להיות שאתה צודק אבל יש דרך פשוטה לבדוק את זה .יש לי סט אחד אחיד במחסן שחלקו יושב על 5.5 וחלקו על 7 .אמלא שני צמיגים ללחץ אויר שווה ואד אמדוד את קוטרם / גובהם ללא עומס . ללא הסבר מדעי אני מאמין / מקווה שזה ייתן תשובה . (אני לא יודע אם זה קשור אבל סביר להניח שרוב חברי האתר נוסעים עם צמיגי פוליאסטר/פלדה ורק אני עדיין בתקופת האבן עם צמיגי ניילון )

סולי
29-11-11, 19:55
לי בסמוראי יש צמיגי ם במידה מקורית, 205, והם הורכבו בעבר של ג'אנט 5.5, אח"כ על ג'אנט 8" ועכשיו על 7".
אין ספק שהמעבר לג'אנט רחב הפך את הצמיג לפחוס, נמוך ורחב יותר.

אההה...... זו שאלת מיליון הדולר. הזמינות נמוכה ואין מבחר יצרנים ופרופילים. מה שיש פה ושם זה בעיקר צמיגים ישנים מתוצרת אליאנס, שגם כשהיו חדשים, לא הדהימו באיכותם.
אישית אני ממש לא משתגע על הצמיג הזה. צר מדי, קשה מדי. בטח לאוטו קטן וקל כמו סמוראי... אני זוכר שחבר הלביש כאלה על קיה ספורטאז' עם ג'נטים 6' מקוריים של CJ והרכב נראה אכזרי.
לטעמי האישי הוא מתאים רק כצמיג קדמי לבאגים למיניהם, או למי שמוכרח שהסמו שלו ייראה כמו דיפנדר קטן...

אם אתם מוגבהים מספיק כדי שיהיה מקום בבית הגלגל, לא אכפת לכם מעניינים פעוטים כמו חוקיות ויש לכם יחסי העברה מתאימים/לא מפחדים מקוטר 31 - תמצאו סט ג'נטים ברזל מקורי 16' של גרנד ויטארה שמתאים בול למעגל החלוקה של ויטארות ישנות, סמוראי וג'ימני, תלבישו עליהם צמיגי G90 במידה 7.50X16 של דיפנדר וחסל. לא יודע איך האוטו ייסע, אבל זה ייראה טובבב...

אני משתעשע הרבה בפנטזיה על צמיג צר וגבוה.
700 15 או 700 16. 30" ו-32".
להבדיל ממך דרור אני דווקא חושב שאלו צמיגים שאמורים להתאים יותר לרכבים הקטנים והקלים האלו.
אין צורך בצמיג רחב יותר מידי כדי לספק אחיזה לסמוראי וג'ימיני.
וכמו שעדיף צמיג גבוה גם עדיף שהוא לא יהיה כבד מידי..

אם 700- 16, אז הקול שלי יילך למישלין XZL, צמיג איכותי בהרבה מ-G90, צר מאוד וגבוה רק צריך למצוא ג'אנט 16 קל.
ואם 700-15, אז באמת שאין אופציות אמיתיות בארץ... אם כי בחו"ל יש אינסוף אפשרויות, רק צריך לארגן רכישה קבוצתית:
בלינק הבא תכלו לראות איזו צמיגים קיימים בשוק בחו"ל - http://forum.ih8mud.com/fj25-owners-group/192576-army-tires.html

צירפתי מס' תמונות של סמוראי נעול מידות צרות וגבוהות, ברובן על חישוק 16.
205-80-16
https://picasaweb.google.com/113940560212096865053/ONgvKK#5680472733003922930

235-85-16
https://picasaweb.google.com/113940560212096865053/ONgvKK#5680472725243033170
https://picasaweb.google.com/113940560212096865053/ONgvKK#5680472740241408578

מאחורה בכחול כהה - 15 700
https://picasaweb.google.com/113940560212096865053/ONgvKK#5680472746227818994

205-8--16
https://picasaweb.google.com/113940560212096865053/ONgvKK#5680473735079105362

245
https://picasaweb.google.com/113940560212096865053/ONgvKK#5680473981515418322

לא ברור
https://picasaweb.google.com/113940560212096865053/ONgvKK#5680475144491423090

אגב, המידת צמיגים הצרה והגבוהה לא נראית פלילית על אף אחד מהרכבים.

benza
29-11-11, 20:15

עגלה ?! אתה מוזמן לסיבוב התרשמות... :-)

-->