PDA

צפייה בגרסה מלאה : מסלול לנחל כמריר

canaf90
24-09-11, 21:54
שמעתי הרבה הבנתי שזה מסלול עם עבירות קשה וזחילת סלעים באיזור ערד אזימוט דרומה.
אם מישהו יוכל לתת לי מסלול מדוייק וכיוון נסיעה מומלץ זה יהיה נהדר
תודה
אור

זרקו
25-09-11, 08:42
אור,
דבר עם מורי- למיטב זכרוני היינו שם.
נועם

itayt
25-09-11, 09:51
מסלול מזעזע, סתם לשבור את הרכב ולא להגיע לשום מקום, ובסוף להסתובב ולחזור, עשיתי אותו לפני כחצי שנה במסגרת "מסלול שחייבים לעשות" , יום מבוזבז. מלא בבולדרים, מצריך כיוון בכל הדרך ונסיעה במהירות 0.5 קמ"ש, לפחות אם היה משהו בקצה - סתמי ביותר.

נמרוד
25-09-11, 09:52
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1375

נ (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1375)חל כמריר/נחל קינה הם יובלים של נחל דימונה. מדובר על אזור יחודי למדי בכך שהוא אינו שמורת טבע, אינו שטח אש (כלומר הוא כן בחלקו, אבל בלי ירי) והטופוגרפיה היא ממש בגבול של מה שעביר לרכב בכלל. ניתן להכנס לערוצים האלו, ואחרים, ולהתקדם בהם, עד שאי אפשר יותר וצריך לחזור אחורה. העבירות אכן קשה ביותר - כמה שאתה רוצה, בסופו של דבר המעברים הם פשוט בלתי אפשריים. הכניסה צפונית לאזור המצבות של מישור רותם, שאגב הולכות ונוגסות בשטח הזה עם השנים. חפש במפה את גבעת סילון, היא ציון הדרך המרכזי.

אביעד פ.
25-09-11, 10:20
אור,
דבר עם מורי- למיטב זכרוני היינו שם.
נועם

היינו שם. אין שם משהו ששווה את הנסיעה לשם.
גם לא מבחינת עבירות מיוחדת במינה.
אור יקירי, איפה נעלמת? שתהיה לך שנה טובה!

יונתןמצפה
25-09-11, 15:53
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1375

נ (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1375)חל כמריר/נחל קינה הם יובלים של נחל דימונה, אינו שטח אש (כלומר הוא כן בחלקו, אבל בלי ירי)
נמרוד\ למיטב ידיעתי זה כבר לא ככה...
ממה ששמעתי מחברה שמסתובבים בשטח יורים שם ועוד איך. אולי לא ישירות בתוך הערוצים הנ"ל (כי מי באמת ישיקיע בלהגיע לשם כדי לטווח...?) אבל כן בנחל דימונה כשהשלוחות שמפרדות בין נחל דימונה לנחלים הנ"ל מהוות חומת מפגע.

לכל השאר- מי שהגעה לשם לא עושה לו את זה אז שיוותר. אכן לא מדובר בטיול שגרתי וחלק גדול מהכיף של האזור הזה זה היכולת לנווט ולהתקדם לפי קריאת שטח וללא קובץ או ג'י פי אס. גם כשהמטרה היא רק התקדמות ולא הגעה ליעד כלשהו, כולל לחזור אחורה.
מה שכן, התנועה בסביבה הזו דורשת קצת יותר מיומנות מסתם נהיגה ומעקב ב- GPS. מטיילים רבים ללא מודעות/הבנה של הרגישות של השטח עושים שם נזק גדול לסביבה למרות מה שנמרוד כתב. לעיתים, לאחר נסיעה ארוכה בנחל מסויים אין לאנשים כוח לחזור אחורה ו"חיתוך קטן" יכול להביא אותם לתא השטח הבא. ואז מתחילה החגיגה של הנזק.
כל מי שיצא לו לטייל שם לפני כ- 4-5 שנים ובתקופה האחרונה יודע בדיוק על מה אני מדבר. הסימנים של זה יותר מבולטים בשטח וחבל!

ולכן שוב, מי שזה לא ממש ממש מתאים לו, שיוותר...

canaf90
25-09-11, 20:12
"מלא בבולדרים, מצריך כיוון בכל הדרך ונסיעה במהירות 0.5 קמ"ש"
בדיוק כמו שכבודו אוהב
שנה טובה לכל החברים
נפגש במסלעות
אור

ד ו ר ו ן
25-09-11, 23:23
מסלול מזעזע, סתם לשבור את הרכב ולא להגיע לשום מקום, ובסוף להסתובב ולחזור, עשיתי אותו לפני כחצי שנה במסגרת "מסלול שחייבים לעשות" , יום מבוזבז. מלא בבולדרים, מצריך כיוון בכל הדרך ונסיעה במהירות 0.5 קמ"ש, לפחות אם היה משהו בקצה - סתמי ביותר.
תיקון לחובבי סלעים:
"מסלול מעניין מאד, מחייב רמת נהיגה טכנית גבוהה כל הדרך אחרת הסיכוי לשבור את הרכב ולא להגיע לשום מקום, ובסוף מסתובבים וחוזרים- יום מלא מהבוקר עד אחה"צ, תתחיל מוקדם, ולמרות הפיתוי של כביכול מסלול קצר, זה לא מקום להתחיל נסיעה אחרי 10:00. מלא בבולדרים, נהדר, , מצריך כיוון בכל הדרך ונסיעה במהירות 0.5 קמ"ש, ואחרי שמסתובבים חזרה ההרגשה היא של מסלול אחר לגמרי, כי המכשולים בכיוון ההפוך נראים אחרת לגמרי..

ד ו ר ו ן
25-09-11, 23:26
אהה,
ותוספת קטנה.
אם אין לך מגיני סף/מדרגות אז זה הזמן לשים- לפני המסלול הזה.
יש שם הרבה בולדרים בגדלים שבקלות מגרדים את הדלתות ותחתית המרכב.
תבוא עם עוד מישהו, עם רכב "גיבור" ולפחות בגודל של הרכב שלך, למקרה תקלה שתצריך גרירה החוצה.

יונתןמצפה
25-09-11, 23:43
דורון, המסלול שאתה מתאר מתכוון למסלול שמתואר בכתבה שנמרוד צרף (תקן אותי אם אני טועה) ואשר בו שמשון הגיבור נקלע למצב ביש קטן?
בכל מקרה, יש עוד כמה מסלולים (כפי שאתה הרי יודע) ונראה לי, לאור העובדה שרוב המגיבים בשרשור נוסעים ברכבים עם צמיגים פחות מ- 31 (יתקנו אותי אם אני טועה), שהם לא מתכוונים בהכרח למסלול שאתה מתאר.
במסלולים האחרים הכל תופס רק לדעתי אם בולדרים קצת פחות גדולים.

asafk
26-09-11, 01:17
ובבקשה בבקשה - קחו בחשבון את מה שיונתן כתב. הנסיעה היא רק בתוך הערוץ. קשה, אבל זה מה יש. כל יציאה החוצה מהערוץ חורצת בקרקע הפריכה והנזקים נשארים לעד.
מי שלא מסוגל לשלוט בעצמו - שימצא מקום אחר לשחק בו.

אסף.

ד ו ר ו ן
26-09-11, 19:05
דורון, המסלול שאתה מתאר מתכוון למסלול שמתואר בכתבה שנמרוד צרף (תקן אותי אם אני טועה) ואשר בו שמשון הגיבור נקלע למצב ביש קטן?
בכל מקרה, יש עוד כמה מסלולים (כפי שאתה הרי יודע) ונראה לי, לאור העובדה שרוב המגיבים בשרשור נוסעים ברכבים עם צמיגים פחות מ- 31 (יתקנו אותי אם אני טועה), שהם לא מתכוונים בהכרח למסלול שאתה מתאר.
במסלולים האחרים הכל תופס רק לדעתי אם בולדרים קצת פחות גדולים.
לא הבנתי מה התכוונת להגיד.
שאלו על מסלול בנחל כמריר, וכזה יש רק אחד..
הבחור נוסע על היילקס, והתשובה היתה רלוונטית לגביו, אם מישהו עם גלגלי קורקינט לוקח את ההנחיות בלי לברר מה הכוונה- ילמד דרך הרגליים..:cool:

יונתןמצפה
26-09-11, 19:32
לא הבנתי מה התכוונת להגיד.
שאלו על מסלול בנחל כמריר, וכזה יש רק אחד..
הבחור נוסע על היילקס, והתשובה היתה רלוונטית לגביו, אם מישהו עם גלגלי קורקינט לוקח את ההנחיות בלי לברר מה הכוונה- ילמד דרך הרגליים..:cool:

חשבתי שהתיאור שלך התייחס לקינה. (שלמיטב הבנתי זה גם מה שנמרוד הפנה אליו)
שאר החברה שאמרו שהיה שם- נוסעים על דגמי סוזוקי ונראה לי שגם על גלגלים שהם פחות מ- 31. :confused: לא יודע בדיוק לאיזה מסלול הם התכוונו אבל לא נראה לי שלקינה.
בכל מקרה, יש שם עוד הרבה מקומות והרבה פעמים אנשים שומעים משהו מדרום לערד ואת השם "כמריר" ועושים סלט. וכן, חלק מהמסלולים מתאימים אפילו לרוכבי קורקינטים עם מעט כשרון. (אבל את כל זה אתה מכיר ויודע)

יאללה עזוב שטויות.. מה עושה בסוכות..? (לא באמת צריך להמשיך כאן)

-->