PDA

צפייה בגרסה מלאה : גיוס רכבי שטח - לא עוד

גיא
05-01-05, 00:45
מאיר, אולי תוכל להביא עוד איזה הסבר ?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3028091,00.html

איציק - 4X6ZH
05-01-05, 08:54
מדובר רק על הדגמים היקרים ביותר והמיוחדים
הרכב נרשם לגיוס בגלל שהוא מוגדר ברשיון 4X4
רוב רכבי השטח הרגילים ימשיכו להיות " מגויסים " .
איציק

מאיר רוטברג
05-01-05, 09:29
אמת איציק

נמרוד
05-01-05, 15:21
למי אכפת?

למישהו גייסו את הג'יפ, באמת, ב20 השנים האחרונות???

הרכבים האלה הם על הנייר, לא ברור בשביל מה, כמו רוב חיילי המילואים - שורות בקבצי אקסל אצל קצינות הקישור, לא יותר. לא צריכים לא אותנו ולא את הג'יפים.

גיא
05-01-05, 15:22
אתה אומר שהגרוטאה שיש לי שעולה נגיד 60 אלף במקרה הטוב היא מספיק זולה בשביל שיקחו אותה ? אפילו אם זה ה 60 אלף היחידים שיש לי ?

ואותו מניאק מליונר שיש לו להוציא 600 אלף על אוטו פטור ?

הצעה שלי,... אל תבואו אלי לקחת לי את האוטו !

six 4 life
05-01-05, 18:15
אתה אומר שהגרוטאה שיש לי שעולה נגיד 60 אלף במקרה הטוב היא מספיק זולה בשביל שיקחו אותה ? אפילו אם זה ה 60 אלף היחידים שיש לי ?

גיא
דבר ראשון כמו שנמרוד אומר- מעניין לנו ת'תחת. אל תקח אותם קשה:)
אני אישית לא שמעתי על מקרה אי פעם של גיוס רכב, למרות שאני מתאר לעצמי שהיו כמה בכל זאת.
נכון להיום הצבא שלנו הוא בין הטובים בעולם ויש האומרים הטוב ביותר עקב נסיונו המר והיומיומי בלחימה בשטחים וכו'.
ללא מלאי של אמל"חים כגון נשק, רכבי שטח, טנקים, וכל המשתמע מכך שיכסה את הצבא שלנו בעת מלחמה (חס ושלום), הצבא שלנו לא היה כפי שהוא היום.
מה שאני מנסה לאמר זה שלצבא שלנו לא חסרים רכבי שטח. אם היו חסרים- היינו בבעיה...

-אבל אתה יודע- תמיד טוב שיש גיבויים על הנייר. לכל מקרה שלא יבוא.-
העיקר שהם רגועים:)

מה שאני כן יודע, זה שאם וקרה וגייסו את רכבך- כאשר הוא יוחזר לך אתה זכאי לכל הוצאות התיקונים והנזקים שנגרמו לו במסגרת התפקיד.
מכאן אתה יכול להבין למה המדינה העדיפה ל"שחרר" רכבי שטח בעלות של חצי מליון ש"ח ומעלה כי מן הסתם- כל תיקון קטן שלהם יעלה מספר אלפי שקלים למדינה ומובן המטרה היא לחסוך...(כן... :shock: בסדר...).

בקיצור,
תמשיך לטייל ולנסוע ברכבך, אל תחשוב על זה יותר מדיי.
טפו טפו טפו המצב הבטחוני של המדינה שכולנו חיים בה עדיין לא דורש את גיוס הרכבים המדובר כאן.

שימשיך ככה.

-ארז 8) -

עירא
05-01-05, 18:53
נכון להיום הצבא שלנו הוא בין הטובים בעולם ויש האומרים הטוב ביותר עקב נסיונו המר והיומיומי בלחימה בשטחים וכו'.
ללא מלאי של אמל"חים כגון נשק, רכבי שטח, טנקים, וכל המשתמע מכך שיכסה את הצבא שלנו בעת מלחמה (חס ושלום), הצבא שלנו לא היה כפי שהוא היום.

ארז יש לי שאלה אחת, מה הקשר???
יש לך מושג על תוכניות ברמה הצה"לית של מעבר לחירום / לחימה (בניגוד לעימות נמוך עצימות או איך שלא קוראים היום ללחימה בשטחים) יש לך מושג כמה כוחות מתבססים על שינוע בעזרת מובילים, משאיות, מנופים שייגויסו בחירום (או לחלופין אתה מאמין שבאמת עם המוביל וחצי שייש היום בצבא יוכלו לנייד אוגדות שלמות) יש לך מושג כמה חטיבות מילואים יש היום שמתבססות על רכבי 4X4 שאמורים להיות מגוייסים מחירום?

בכל מקרה גם לי אין מושג אבל בגלל זה אני לא כותב.
עירא

ארז
05-01-05, 19:21

גיא
דבר ראשון כמו שנמרוד אומר- מעניין לנו ת'תחת. אל תקח אותם קשה:)
אני אישית לא שמעתי על מקרה אי פעם של גיוס רכב, למרות שאני מתאר לעצמי שהיו כמה בכל זאת.

-אבל אתה יודע- תמיד טוב שיש גיבויים על הנייר. לכל מקרה שלא יבוא.-
העיקר שהם רגועים:)

מה שאני כן יודע, זה שאם וקרה וגייסו את רכבך- כאשר הוא יוחזר לך אתה זכאי לכל הוצאות התיקונים והנזקים שנגרמו לו במסגרת התפקיד.
מכאן אתה יכול להבין למה המדינה העדיפה ל"שחרר" רכבי שטח בעלות של חצי מליון ש"ח ומעלה כי מן הסתם- כל תיקון קטן שלהם יעלה מספר אלפי שקלים למדינה ומובן המטרה היא לחסוך...(כן... :shock: בסדר...).

בקיצור,
תמשיך לטייל ולנסוע ברכבך, אל תחשוב על זה יותר מדיי.
טפו טפו טפו המצב הבטחוני של המדינה שכולנו חיים בה עדיין לא דורש את גיוס הרכבים המדובר כאן.

שימשיך ככה.

-ארז 8) -

הנוסעים לארץ הפנטזיות מתבקשים להגיע לשער 5....הטיסה בעוד 5 דקות(עם הטיסים הכי הכי טובים בעולם....)

מאיר רוטברג
05-01-05, 19:56
חברים יקרים שלי
בבקשה ,בבקשה ,בבקשה
אל תעשו לי את זה
תמשיכו לספר על חבר שגייסו לו את הרכב
על אחד שהקצין לקח לו את הרכב וטחן אותו
על זה שמחוררים את הרכבים המגוייסים
אני מת על הסיפורים הללו
במיוחד שאלו שמספרים אותם נשבעים בזקן של אחמד יאסין כי ראו במו ענייהם את הרכבים לפני ואחרי

בבקשה אל תקלקלו את זה
הח"מ
מפקד יר"מ מילואים ונהנה מכל הכתוב
מיידע רק בפרטי

עירא
05-01-05, 20:01
בכל מקרה גם לי אין מושג אבל בגלל זה אני לא כותב.
עירא
מאיר, למען הסר ספק.

zagi
05-01-05, 21:03
נו באמת .... אם יש מצב שבצבא צריך להתחיל להזיז אוגדות שלמות ,זה אומר מצב גרוע ...( מלחמה בעורף ...).
ובמצב כזה , מה לא תתן את האוטו ..????
במצב כזה , אני מוכן שיגיסו את הרכב ושגם לא יחזירו , רק שננצח , במצב מלחמתי גרוע כזה ....
שגיא

asafk
05-01-05, 21:16
יודעים מה? לצבא כן חסרים מאות ג'יפים (ואני כן יודע על מה מדובר), ובתכניות לחירום יש הרבה מאוד ג'יפים וטנדרים יר"מ. יותר ממה שנדמה לכם.

מצד אחד, אם יחליטו לגייס יר"מ, זה רק בהחלטה של הדרג המדיני, החלטה עם משמעויות מרחיקות לכת, החלטה שכשתוחלט, באמת כל קורבן שאנחנו, האזרחים (חיילי המילואים), יכולים להקריב- קדימה.
מצד שני, ה4X4 שלי לא רשום כרכב יר"מ, כי הוא ישן מדי... ואני מאוד שמח על זה. (דיר בלאק, מאיר)

אסף.

שחף110
05-01-05, 21:41
כשיגיעו למצב שיחליטו שצריכים את הרכב של מישהו מאיתנו - כנראה שנצטרך הרבה יותר מזל מאשר גיא.

אומי5
05-01-05, 23:12
לפעמים נהגי משאיות מגויסים גם בימינו יחד עם רכבם .חוץ מזה במילואים אני בסיור ובבית אין לי רכב שטח ......אז יאללה מי נותן לי את הדיפנדר המשופר שלו למילואים הבאים ?אני מבטיח לשמור עליו ......

asafk
05-01-05, 23:13
לפעמים נהגי משאיות מגויסים גם בימינו יחד עם רכבם .....

זה ממש לא גיוס יר"מ.
זה נקרא..
השכרה.
תמורת תשלום. כסף.

אסף.

מאיר רוטברג
06-01-05, 17:35
הממ תיקון טעות קטנה
אם זה במצב רגיל רכב +נהג זה השכרה
יש מצב בחרום לגיוס הרכב עם נהגו,זה מעוגן בפקודות אבל צריך להסדיר זאת מראש.

נ.ב מי שגר באזור המרכז וריכבו מגוייס אני יכול להעביר אותו ליר"מ שלי
ולטחון לו את הרכב אישית
סתאאאאאם :lol: :lol: :lol:

ob1knobi
06-01-05, 18:01
נכון ישן....אבל במלחמת המפרץ ההיא (הראשונה) הרכב שלנו גוייס.

אומי5
06-01-05, 18:21
מאיר ,אם אני בפיקוד מרכז אז אתה מספק לי רכבים?

מאיר רוטברג
06-01-05, 20:24
עד כאן בפורום
מעבר לכך רק באישית
אולי מיושן אבל חינוך גרוע במרכאות כפולות

KOOKE
06-01-05, 22:02
כמש"ק יר"מ במילואים (לשעבר-שיחררו אותי כי אני זקן מדי..) -

הצבא כן גייס בעבר רכבים אזרחיים בעת חירום.

בעת חירום הצבא כן צריך רכבים אזרחיים ...

ראבעק...אומנם הרכב שלכם חשוב לכם ואולי אפילו יותר מהאשה....אבל בעת חירום אמיתית כשם שאתם עצמכם מוכנים להתגייס ולמסור נפשכם (טוב לפחות חלק מוכן..) אז את הרכב לא תתנו ????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

שלמה

ד ו ר ו ן
06-01-05, 23:31
לנו קדחו בטרנזיט מתקונים לאלונקות ב91'.. :roll:

-->