PDA

צפייה בגרסה מלאה : וויליס שהוא בעצם סופה או סופה רטרו

hogi
27-09-11, 01:05
אז ככה.
בגיל 17 [1978] רציתי נואשות אופנוע. אבא [אלקמינו] ואמא [חיפושית] ואח בכור [אוטוביאנקי] אמרו שעם הטירופים שלי אסור לי אופנוע. ברור היה שסתם פח מתנייד על 4 גלגלים זה א לעניין וקניתי עם אבא ג'יפ CJ5 קייזר צבאי לשעבר 1968, מנוע הוריקן [עם הסדק הרגיל בין הבוכנות]. ביחד עם חבר והרבה בונדו הוא הפך להיות ירוק - שחור עם "גלגלי בלון".
שנתיים של הנאה, כסח ושטויות שרק בגילאים הללו אפשר לעשות עברו וכשהייתי חייל הוא נמכר.
במהלך השנים שגעון האופנוע הוגשם שוב ושוב [הוגי ואני כבר 15 שנה יחד] והגעגועים לג'יפ הלכו וגברו.
פיתחתי התמכרות לוויליסים - לאו דווקא הג'יפ אלא הטנדרים.
שוב ושוב הלכתי לראות עוד אחד למכירה ועוד אחד ותמיד זה היה פגר אבוד או שגודל ההשקעה הנדרש הפחיד אותי.

לפני שנתיים היינו צריכים רכב שני בבית והתפשרתי על סופה. ארוכה, סגורה, גג חלוד, פנים בוכות [1992]. המצב המכני היה לא רע בסך הכל , מנוע נפלא ושלדה בריאה לחלוטין [סופה אזרחית כל חייה]. התחלנו לחיות יחד ולהבין את אורכו של הקו מאחורי הביטוי המצחיק 'יישור קו'.
אבל מעבר להנאה וההתמוגגות מהחזרה לשטח - הדבר הפנימי הזה, המציק, הלא נותן מנוחה המשיך לנקר - ומה עם וויליס?
המחשבה הראשונה הייתה לקנות גוף של וויליס ולהעלות אותו על מכלולי הסופה. המידות לא רחוקות ובארה"ב ראיתי עשרות פרויקטים כאלה.
בארה"ב...
בירור יסודי הבהיר לי כי אין על מה לדבר וגם אם יש מאעכר שידאג לחוקיות - כל בוחן תנועה עלול להוריד את ההשקעה לצד הדרך.

ומה אם...
באמת, מה אם אני אקח חזית של וויליס וארכיב אותה על הסופה?
הרי ה-DNA שלהם משותף.
הרי הסופה של 1992 היא בכלל CJ6 עם חזית משונה וכולם מחליפים לחזית רנגלר.
והרי הטנדר נתן לCJ את החזית הצרה והפסים.

עם מטר ביד הלכתי למוסך/חוות הוויליסים של אודי מזרחי לחטט בין הוויליסים שלו ולעשות מדידות.
אכן דומה, יש שינויים אבל הבסיס הוא אכן כמו לעשות תרומת איברים בתוך המשפחה.

כרגיל אני עובד לאט, יש עוד דברים בחיים חוץ מהצעצועים וגם כסף זה דבר שצריך לקחת בחשבון.
ואז, הגיע רגע שהחלטתי להתחיל.
תוך כדי הסתערות ראשונית על חלקי החזית הבנתי שמיומנויות הריתוך שלי לא מספיקות כדי לבצע את מה שצריך [=בעל מקצוע טוב=הרבה כסף] ואחרי עוד התלבטויות החלטתי לבצע את הפרויקט בפיבר גלס. החומרים לא נורא יקרים, עיקר העניין הוא בשעות העבודה והנכונות לעבוד עם החומר הנפלא-נורא הזה. יש לי היסטוריה קטנה של בניית חלק להרלי מפיבר [שאחריו נשבעתי שלעולם לא אתקרב לזה שוב...].

התחלתי את הפרוייקט עצמו לפני חודשיים וההתקדמות אכן איטית אבל יש כבר התחלה.

צריך להחליט על שם -

סופהוויליס?

'WILLY-S-TORM'?
סופה רטרו?

בואו נראה מה מידת ההתעניינות שלכם בפרוייקט כזה ולפי זה אמשיך [או לא] ליצור שרשור עם עדכונים ותמונות

- תגובות?

אורי

zviki
27-09-11, 02:17
מה יותר פשוט מ-וויליסופה ? זה הולך כמו ג'חנון ורסק עגבניות. כמו פרסי עם בדיחות.כמו כושי וארוך. כמו כננת וגידים קרועים בכבל. ואתה עוד מתלבט? מצידי שיהיה גם וויליסופ - עם המשמעות של המילה -סוף [הדרך] בימינו. זה גם הולך כמו אבטיח וגבינה בולגרית [שכחתי להוסיף] יאללה יאללה קח ת'שם הזה

tooshey
27-09-11, 06:57
אורי
יש שני חבר'ה שהרכיבו קבינה וחזית של וויליס על שלדת סופה, אולי זה יענין אותך.
הקבינה נקנתה מאודי ויתכן שהוא ידע איך למצא אותם.
יש עוד מישהו במרכז שמבין היטב בוויליס ובפחחות, אם תרצה אקשר אותך אליו.

חוץ מזה, בהצלחה בפרוייקט ותן קצת תמונות.

בברכה,טושי

shmil
27-09-11, 10:13
סיפרת לי בעבר על החלום הזה, ואזכיר לך:
זה לא בלתי אפשרי, אבל, יש דברים שצריך לזכור.
חזית הבודי (קיר האש, ללא הכנפיים) צרה יותר בכ-20 עד 25 ס"מ. המשמעות היא שאת הרוחב הנוסף צריך יהיה לייצר במכסה המנוע ולא בכנפיים, על מנת שלא להצר את תא המנוע. אותה הרחבה תצטרך להיות גם בחזית עצמה, או להרחיב את מכסה המנוע בצורה משולשת.
בכל מקרה, גם הכנפיים יצטרכו לעבור שינוי זוויות.

הפרוייקט מעניין, אבל לא קל, ומישהו עם הרבה נסיון בבנייה ובפחחות, שאיננו חבר כאן בפורום, כבר חשב וירד מזה בעבר.
הוא לא יהיה קל, לא בפיבר, ולא במתכת. זה לא באמת בולט און.
פרט יותר באיזה שלב אתה נמצא, מה אספת ומה עשית, כתוב מהיכן אתה בארץ, ואם תרצה אתה גם מוזמן אלי למדידות ומחשבה משותפת מעמיקה יותר.

hogi
27-09-11, 13:28
סיפרת לי בעבר על החלום הזה, ואזכיר לך:
זה לא בלתי אפשרי, אבל, יש דברים שצריך לזכור.
חזית הבודי (קיר האש, ללא הכנפיים) צרה יותר בכ-20 עד 25 ס"מ. המשמעות היא שאת הרוחב הנוסף צריך יהיה לייצר במכסה המנוע ולא בכנפיים, על מנת שלא להצר את תא המנוע. אותה הרחבה תצטרך להיות גם בחזית עצמה, או להרחיב את מכסה המנוע בצורה משולשת.
בכל מקרה, גם הכנפיים יצטרכו לעבור שינוי זוויות.

הפרוייקט מעניין, אבל לא קל, ומישהו עם הרבה נסיון בבנייה ובפחחות, שאיננו חבר כאן בפורום, כבר חשב וירד מזה בעבר.
הוא לא יהיה קל, לא בפיבר, ולא במתכת. זה לא באמת בולט און.
פרט יותר באיזה שלב אתה נמצא, מה אספת ומה עשית, כתוב מהיכן אתה בארץ, ואם תרצה אתה גם מוזמן אלי למדידות ומחשבה משותפת מעמיקה יותר.

שמיל,
לא שכחתי את הביקור אצלך וכל מילה שאמרת חרותה אצלי בראש [וגם תמונות מסויימות שהראת לי במחשב על התהליך שאתה עשית.].

ברור לי שזה לא בולט און ואת המדידה הראשונית כבר עשיתי.
לגבי ההבדלים במכסה המנוע - הייתי תקוע עם זה הרבה זמן כי זה הפער הכי גדול. אכן הסופה רחבה יותר ולכן בקיר האש יש הבדל אבל בחזית כששמים מכסה ויליס מול מכסה סיקס המידה מדוייקת [הפרש של בערך 1 ס"מ בחמישים שנות ייצור!]. כרגע יש לי פתרון, בינתיים 'על הנייר' ומקווה שזה יהיה 'על הפיבר'...:
יצקתי תבנית של מכסה מנוע וויליס,
אודי מזרחי השאיל לי מכסה מנוע של סיקס וכרגע אני עובד להכין ממנו תבנית.
לאחר שכל התבניות יהיו מוכנות הכנפיים יורכבו ויקוצרו, יחוברו לגריל ואז שתי תבניות מכסה המנוע ישולבו - אני כבר יודע איפה יהיה החיבור.

לגבי בעיית הכנפיים הארוכות מדי:
49399
הבחור הזה לא קיצר את הכנף של הוויליס ולכן היא יושבת גבוה ובזווית.

לעומת זאת הבחור הזה:
49410
כתב שלאחר שקיצר וריתך את הכנף של הוויליס, ההתאמה בצורה בין המודלים הייתה כמעט ברמת החורים בברגים [יש לי עוד תמונות מזוויות שונות], כך שאני לא רואה שתהיה בעיה גדולה עם הכנפיים, אבל כרגיל בפרויקטים מסוג זה - עוד יצוצו עניינים שלא נלקחו בחשבון.

hogi
27-09-11, 13:50
כן שמיל, לא עניתי על כל שאלתך:
אני נמצא כאן:
יש סופה 'בוכה'
יש מכסה מנוע וויליס - תבנית פיבר מוכנה [עדיין לא צילמתי].
יש [מושאל, תודה, אודי!] מכסה מנוע סיקס שאני מכין ליציקה בימים אלה.
יש כנף שמאל - תבנית פיבר מוכנה [עדיין ללא 'אמבטיה']:
49411
אין לי עדיין כנף ימין עדיין ולכן אני עוד לא יכול לצקת תבנית. למישהו יש להשאיל כנף במצב טוב?
יש גריל שניסיתי פעמיים לצקת ממנו תבנית אבל בגלל הצורה המורכבת נכשלתי. אני לא רואה סיבה לא להשתמש בגריל 'האמיתי' לאחר שאחתוך ממנו את הכונס של הרדיאטור.
בסופה 'הבוכה' יש גריל רוחבי ומאחריו גריל פח של CJ10
49412
ונראה לי שיש לי מקום מספיק לגריל של הוויליס [נדע רק אחרי ההרכבה הראשונה של הכנפיים].

יש גם שני בתי פנסים ראשיים [תודה למשה שחר על המתנה!] - אין פנסים, אין טבעות ניקלים לפנס [נדמה לי ש-של סיקס יתאים - שמיל?]
יש 3 V פסי קישוט גריל [צריך לשלוח לציפוי כרום]
אין מאותתים
יש סמל שבור. צריך גם סמל.

shmil
27-09-11, 15:33
קודם כל, תענוג של פרוייקט, ואהיה יותר משמח ללוות אותו.
אני שמח לראות גם את ההתקדמות, ואשמח לקבל תמונות באיכות טובה יותר, אשלח לך את האימייל שלי בה"פ.

סמל - קיבלת, גם אם לא הכי יפה. אני צריך לחפש איפה הנחתי אותם.
גריל - אוכל לוודא אם תוכל לקבל רק בעוד שבוע, תזכיר לי בשבוע הבא, ואבדוק.
כנף ימנית - אהיה מוכן להשאיל לך, רק שהפירוק עליך.
טבעות הניקל לפנסים, ככל שזכרוני מגיע - זהה לסיקס, או לגלדיאטור הצבאי.

לגבי הכנפיים, כוונתי היתה לא רק קיצור של הגובה, אלא גם שינוי זוית בחיבור של הפח השטוח בקצה האחורי של הכנף, על מנת שהכנף לא תבלוט יותר מדי לצידי הרכב. בכל מקרה, חשוב יהיה לשתול חיזוקים בתוך הפיבר, בעת הבנייה, וגם את מיקומם לתכנן נכון.

פנסי איתות - רק מאיביי. כבר לא תמצא בארץ. או בגרושים אם אתה נוסע לאיסטנבול (וכנראה שלא תסע).
יכול להיות שאנסה לנצל אותך, ברשותך כמובן, לעניין התבניות (כשהן עוד של המקור, וללא ההרחבה והשינוי).

סלח לי ששכחתי מהיכן אתה בארץ, ולכן אני שואל שוב.

hogi
27-09-11, 16:16
קודם כל, תענוג של פרוייקט, ואהיה יותר משמח ללוות אותו.זה סוג התגובות שעושות לי חשק להתקדם. ניסיתי שני פורומים בארה"ב והתגובות היו די פושרות.
אני שמח לראות גם את ההתקדמות, ואשמח לקבל תמונות באיכות טובה יותר, אשלח לך את האימייל שלי בה"פ.

סמל - קיבלת, גם אם לא הכי יפה. אני צריך לחפש איפה הנחתי אותם.נפלא!
גריל - אוכל לוודא אם תוכל לקבל רק בעוד שבוע, תזכיר לי בשבוע הבא, ואבדוק.גריל אוגינאלי יש לי, תודה!
כנף ימנית - אהיה מוכן להשאיל לך, רק שהפירוק עליך. ברגע שמכסה הסיקס יהיה מוכן, נתקדם לכאן.
טבעות הניקל לפנסים, ככל שזכרוני מגיע - זהה לסיקס, או לגלדיאטור הצבאי.נפלא, זה אומר זמינות גבוהה

לגבי הכנפיים, כוונתי היתה לא רק קיצור של הגובה, אלא גם שינוי זוית בחיבור של הפח השטוח בקצה האחורי של הכנף, על מנת שהכנף לא תבלוט יותר מדי לצידי הרכב. בכל מקרה, חשוב יהיה לשתול חיזוקים בתוך הפיבר, בעת הבנייה, וגם את מיקומם לתכנן נכון. כן, במפגש גיפולוג סיפר לי מישהו על כנף פיבר של CJ3 פיבר ששקעה עם הזמן. אשמח שנדבר על זה כשאגיע לשם. ראיתי פתרון מעניין לחיזוקים - בתחתית היציקה שמים צנורות חשמל שרשוריים - זה קל, גמיש לעבודה ואחרי שמצפיםבפיבר מקבלים חיזוק מבני לא רע בכלל. בחיבור כנף - גריל כניראה צריך יהיה להיות איזה משולש -ברקט ברזל לחיזוק [הבנים שלי אוהבים לטייל על הגגון ומשתמשים בכנף כמדרגה...]

פנסי איתות - רק מאיביי. כבר לא תמצא בארץ. או בגרושים אם אתה נוסע לאיסטנבול (וכנראה שלא תסע).למשה שחר יש...אבל מכיוון שזה 'רטרו' ואני לא חייב בזהות למקור יתכן ופנסי איתות של ההרלי [יש לי כמה וכמה] יתאימו וגם יש להם מצחייה מניקל:cool:
יכול להיות שאנסה לנצל אותך, ברשותך כמובן, לעניין התבניות (כשהן עוד של המקור, וללא ההרחבה והשינוי).בשימחה, רק קח בחשבון שהתבניות מתוכננות ליציקה חד פעמית והן דקות יחסית [איש הפיבר שהתייעצתי איתו אמר לי שכך הן עשויות להשבר בזמן ההפרדה מהתוצר הסופי - הן ולא התוצר עצמו...]. . במכסה המנוע הצדדים ממש דקים כי ממילא אני מתכונן לחתוך אותן ולהשתמש בדפנות מכסה הסיקס. אם תרצה לצקת מהן - נצטרך לעשות עוד שכבות ואולי חיזוקים וזו כמובן לא בעיה...

סלח לי ששכחתי מהיכן אתה בארץ, ולכן אני שואל שוב.רחובות.

shmil
27-09-11, 16:45
פתרון מעניין לחיזוקים - בתחתית היציקה שמים צנורות חשמל שרשוריים - זה קל, גמיש לעבודה ואחרי שמצפיםבפיבר מקבלים חיזוק מבני לא רע בכלל. בחיבור כנף - גריל כניראה צריך יהיה להיות איזה משולש -ברקט ברזל לחיזוק [הבנים שלי אוהבים לטייל על הגגון ומשתמשים בכנף כמדרגה...]
לא רק. גם בחיבור האחורי לבודי צריך יהיה לשים פלאח ברזל, עם פינה קדימה, ולטעמי גם בחלק העליון של הכנף כמה חיזוקונים.
צריך לזכור שלחיזוקים בפיבר יש נטייה לקרוע את הפיבר.

hogi
30-09-11, 00:23
לא מבין למה התמונות הקודמות עולות כקישור בלבד כשאני רואה אותן בתצוגה המקדימה. מישהו יודע?

נסיון נוסף להעלות קצת תמונות למה שכרגע יש:
https://lh4.googleusercontent.com/-wNSdqxExqe8/ToTZLRfevtI/AAAAAAAAAlo/YTZtaoTiczc/s400/P9290059.JPGכנף פיבר - תבנית

https://lh3.googleusercontent.com/-XTjxKfQyEkU/ToTZLU9d7mI/AAAAAAAAAlo/WQxUzlqKJ_g/s400/P9290054.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-NPOgciYcTKs/ToTZLeviWkI/AAAAAAAAAlo/uhbbUe2CXi4/s400/P9290056.JPGמבט לאחורי הכנף

https://lh3.googleusercontent.com/-P2yDUm4RVQQ/ToTZLc-1l2I/AAAAAAAAAlo/Tv8971Y9ZhM/s400/P9290051.JPGמכסה מנוע וויליס - תבנית פיבר

https://lh6.googleusercontent.com/-xonAuFkBcE0/ToTZLWH00wI/AAAAAAAAAlo/a86wl27nNWk/s400/P9290053.JPGמבט מבפנים - בצד זה ניצוק את המוצר הסופי

https://lh3.googleusercontent.com/-YPzuLqs7h5I/ToTZLVOhF8I/AAAAAAAAAlo/raZvpGNnFX8/s400/P9290063.JPGמותר קצת לחלום...

כרגע עובד על הכנת מכסה המנוע של הסיקס.
האיזורים שקיבלו פריימר [יסוד] אדום הם אלה שישוכפלו לתבנית. כאן אני לא מתכוון לצקת את כל המכסה אלא רק את מה שיותאם וישולב עם מכסה הוויליס.

https://lh6.googleusercontent.com/-uuDtIYjRobY/ToTZLTEEVAI/AAAAAAAAAlo/XNUljIeVEmU/s400/P9290050.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-UmX_aOlJZc8/ToTZLRyNv7I/AAAAAAAAAlo/dwPZwtEE600/s400/P9290060.JPG

למתעניינים שלא עבדו עם פיבר:
כדי להכין תבנית פיברגלס "כמו שצריך":
1. להכין את הדגם [במקרה הזה מכסה מנוע]כך שיהיה חלק ככל האפשר ולכן צבעתי בפריימר וליטשתי בנייר מיים.
2. למרוח 3 שכבות של ווקס דבורים [כדי להקל על הפרדת התבנית מהדגם]
3. למרוח שכבה אחת של P,V,A שהוא נוזל מקצועי שיוצר שכבה דקה מאוד על הדגם ומקל על ההפרדה של התבנית מהדגם או של המוצר הסופי מהתבנית.
4. לתוצאה מקצועית עוד יותר מורחים/מתיזים שכבה של ג'לקוט שיוצר פנים חלקות יותר וניתן לקנות אותו במספר גוונים. למעט הכנף הראשונה שרציתי לראות איך הוא נראה, אני לא משתמש בו בשלב התבנית משום שממילא יהיו לתבנית חיתוכים והתאמות עם תיקונים. אבל לקראת יצירת החלקים הסופיים יהיה ג'לקוט לבן שיאפשר לי לקבל חזית צבועה בצבע הנוכחי של הסופה, עד שיהיה שוב כסף לפחחות-צבע [כתום ודגשים שחורים] בסוף כל הפרוייקט [שנה- שנתיים?]. למי שלא מכיר את הג'לקוט - כולכם מכירים את פינות השעשועים בגנים הציבוריים - המגלשות הענקיות בצבעים חזקים של צהוב, כחול, אדום וכו' הן עם שכבת ג'לקוט שנותנת את הצבע וחוזק 'קליפתי' וחלקלק למוצר.
אולי אני צריך לצבוע כל חלק בג'לקוט אחר ולקרוא לסופה 'סופת השעשועים - גן משחקים 4X4'. אני רק מדמיין את תגובת השוטר שיראה אותי מרחוק:rolleyes:

omri_t
30-09-11, 01:05
פפפשששש...

כבר לא זוכים לראות כאלו פרוייקטים.

כל הכבוד! בעיקר על היוזמה.

אם תזדקק לעזרה כלשהי, אפילו לעצה ממישהו שעשה עבודות בפיבר לפני כמה עשורים (יש לי אחד כזה בבית) - רק תגיד.

המשך לעדכן אותנו, זה מדהים. ובהצלחה!

shmil
30-09-11, 07:55
לטעמי, נכון יותר היה לחתוך את התבנית כמו בקוים הירוקים בתמונה, להרחיב לפי המידה בקצה הרחב, ולהשלים פיבר היכן שנשאר פתוח, הכחול בתמונה.
זה היה יוצא מדוייק יותר ולא מקלקל את הרמוניה של הקוים והמקבילות שלהם.
שים לב גם בתמונה, לעומת התמונה שלך, שהמכסה אכן הורחב בחלקו התחתון באופן פרופורציונאלי לאמת(מול הכסא, למשל)
49446
הנסיון לשילוב עם המכסה של הסיקס עשוי לעשות לך קווים לא ישרים, או לא מקבילים.
אבל, מהתמונה ייתכן שייקשה עליך לעשות את זה, כי נדמה לי שהצדדים בחלק התחתון הוזנחו קצת ביציקת התבנית. ייתכן?

GodsFather
30-09-11, 08:07
נראה מעולה. בהצלחה!

rouby
30-09-11, 08:53
hogi

הפרוייקט שלך מעורר גאווה עצם הידיעה כי עדיין קיימים אנשים בעלי חזון וחדורי מוטיבציה.
יש לי חבר אומן בתחום הפיבר, אשמח לקשר ביניכם במידת הצורך.
בהצלחה!

hogi
30-09-11, 16:50
לטעמי, נכון יותר היה לחתוך את התבנית כמו בקוים הירוקים בתמונה, להרחיב לפי המידה בקצה הרחב, ולהשלים פיבר היכן שנשאר פתוח, הכחול בתמונה.
זה היה יוצא מדוייק יותר ולא מקלקל את הרמוניה של הקוים והמקבילות שלהם.
שים לב גם בתמונה, לעומת התמונה שלך, שהמכסה אכן הורחב בחלקו התחתון באופן פרופורציונאלי לאמת(מול הכסא, למשל)
שמיל,
כמובן שאתה צודק.
זו הייתה התכנית המקורית כשחשבתי שאשתמש בחלקי הוויליס מפח ואחרי החיתוך אתן לבעל מקצוע לרתך. ברגע שהבנתי שזה לא יישים כלכלית והלכתי על פיבר הגעתי למסקנה שזה יהיה לי עוד יותר קשה לביצוע ולכן הלכתי על כוון השילוב עם הסיקס.
בעיניי החזית של הוויליס היא מדהימה לתקופתה - בעוד כל הטנדרים האמריקאים בשנות ה-40- -50 היו שמנמנים עד כדי שמנים מאוד [יופי משל עצמו] הוויליס נשאר צנום וצנוע, עם פנים עדינות, קווים מינימליסטיים.
אני יודע שבשילוב עם מכסה המנוע של הסיקס יש חסרון אחד שאני צריך להתפשר איתו - הצדדים בחזית הסופה/סיקס הם לא קו אחד ישר זורם ונקי כמו בוויליס אלא יש מעיין 'ברך' שנתנה לסיקס את הפנים 'המלאות' והשמנמנות יותר, תחושה של לחיים רכות, אנושיות שיחד עם הגריל יצרו את הקלאסיקה הגדולה מכולם.
אני מבין שהפשרה שלי עלולה לקלקל את המושלמות העיצובית של הוויליס אבל ברגע שאתה מחליט שאתה יוצר משהו בסגנון רטרו ולא נשאר נאמן למקור מותר לך 'לשחק' עם כל העסק.

מצד שני הרטרו שלי לא ילך כל כך רחוק כמו הוויליס וואגון הזה עם חזית של מכונית וויליס פרטית משנות ה-30:
49452

49446
הנסיון לשילוב עם המכסה של הסיקס עשוי לעשות לך קווים לא ישרים, או לא מקבילים.
אבל, מהתמונה ייתכן שייקשה עליך לעשות את זה, כי נדמה לי שהצדדים בחלק התחתון הוזנחו קצת ביציקת התבנית. ייתכן?
כמובן שאי אפשר להסתיר מהעיין החדה שלך כלום!
אכן הצדדים הם עם שכבה אחת בלבד של פיבר אבל זו לא 'הזנחה' אלא ייצרתי אותם למרות שאחתוך אותם רק כדי שיהיה יותר קל לקחת מידות מדויקות יותר בשלב שילוב המכסים [אגב, אין בעיה להחזיר את התבנית למקום ולהוסיף עוד שכבות... אם אתה רוצה את התבנית השלמה + תבנית הכנף לפני החיתוך וההתאמה כתוב לי או דבר איתי 0507-507992].

תודה למגיבים!
זה עוזר ולמעשה מחייב אותי להמשיך.

zviki
30-09-11, 17:10
בלי להיכנס לפרטים טכניים, ההשקעה שלך בנדון באמת מעוררת הערצה. חריצותך ומעשה ידיך להתפאר. [אלו ההנאות הקטנות שבחיים] בראבו

Crank
01-10-11, 11:46
אולי ניתן להרחיב את המיכסה בצורה כזאת שהוא יפתח לצדדים כמו בקומדקאר אם חתיחת קורה מלמטה וצירים כלפי הצדדים
פרויקט מאוד נחמד אני משפץ וויליס 54 לגביי הניקלים יכול להיות שיש חדשים
האם לאודי מזרחי יש גם חלקים מכניים לוויליס אני צריך תיבת הגה או חלקים של תיבה [שלי לא כל כך טובה גם אחרי שיפוץ] ואני לא יעבור להגה כח

hogi
01-10-11, 18:22
אולי ניתן להרחיב את המיכסה בצורה כזאת שהוא יפתח לצדדים כמו בקומדקאר אם חתיחת קורה מלמטה וצירים כלפי הצדדים
פרויקט מאוד נחמד אני משפץ וויליס 54 לגביי הניקלים יכול להיות שיש חדשים
האם לאודי מזרחי יש גם חלקים מכניים לוויליס אני צריך תיבת הגה או חלקים של תיבה [שלי לא כל כך טובה גם אחרי שיפוץ] ואני לא יעבור להגה כח

מכסה 'קומנדקאר' זה נחמד אבל לא פותר לי את הצורך 'לעשות השלמות'.
היו ימים שחשבתי לעשות מכסה-גריל-כנפיים כיחידה אחת שנפתחת מקדימה:
49470
אבל יש גבול לטירופים ולפנטזיות וצריך להגשים חלום אחד לפחות כל פעם.

פנסים הם לא בעיה, כניראה.

לגבי תיבת הגה/חלקים לוויליס שלך - אתה משפץ ג'יפ או טנדר?
מסתובבים כמה וכמה חבר'ה עם וויליסים ששודרגו ומן הסתם כמו רובנו, הם 'לא זרקו כלום' מהדברים הישנים, חפש כאן בפורום וגם בפורום אספנות של קארזפורום.
לגבי אודי מזרחי - אני מאמין שיש לו מאחד הכלים ב-'מוזיאון' שלו ואם לא, הוא ידע להגיד לך איפה למצוא או מה חליפי ומתאים.
כמה לינקים לספקים בארה"ב ואפשר גם להזמין.
לדוגמא:

http://www.kaiserwillys.com/category/f/1219#sf
או
http://walcks4wd.com/

החבר'ה האלה מחזיקים משחטה של וויליסים [ויש עוד כמה בארה"ב]:
http://www.montanaoverland.com/index.htm

Crank
01-10-11, 20:08
בטריומפים המכסה הגיעה כך במקור רק שהוא מפח
הוויליס שאני משפץ זה טנדר אם ארגז טקסס מחו"ל אני לא כל כך רוצה להביא הגה כי זה חלק בטיחותי וזה בעיה להכניס חלקים כאלה לארץ מה גם שנוכחתי לדעת שבארץ הקטנה שלנו יש הכל מהכל אם יש בלוקים 4 ציל' חדשים אז יש הכל מה גם שאני לא מחפש תיבה חדשה אני מוכן להתפשר גם על משומשת או רק על חלקים מתוכה

hogi
01-10-11, 22:08
בטריומפים המכסה הגיעה כך במקור רק שהוא מפח גם BMW גם רנו 4 ו-5 ועוד. אני אוהב את העניין הבטיחותי כאן. לא מכסה מנוע אחד ולא שניים עפו בג'יפים על החלון הקדמי...
הוויליס שאני משפץ זה טנדר אם ארגז טקסס מחו"ל אני לא כל כך רוצה להביא הגה כי זה חלק בטיחותי וזה בעיה להכניס חלקים כאלה לארץ מה גם שנוכחתי לדעת שבארץ הקטנה שלנו יש הכל מהכל אם יש בלוקים 4 ציל' חדשים אז יש הכל מה גם שאני לא מחפש תיבה חדשה אני מוכן להתפשר גם על משומשת או רק על חלקים מתוכה

לגבי הסטרטר שלך, שלחתי דוא"ל לחבר שמבין הרבה יותר ממני. מחכה לתשובה.
חוץ מזה שמיל כניראה בחופש כי הוא לא הגיב...

shmil
02-10-11, 08:58
שמיל לא בחופש, פשוט אין לו מה להגיד.
קראנק מכיר את אודי מזרחי, את ינוביץ, ואפילו אתרים בארה"ב שאני לא הגעתי אליהם, אז מה כבר אוכל לחדש לו.
וכמו שאתם כבר ודאי יודעים, חלקי ויליס, גם אם שדרגתי אותם, הם לא משהו שאני מוכן למכור או להפרד בקלות מהם (ולכן, אורי, תבין כמה אהבתי את הפרוייקט שלך).

hogi
06-10-11, 00:18
היום הצלחתי להיות קצת פרודוקטיבי. מכסה המנוע של הסיקס עבר שכבה ראשונה של פיבר [למעשה שתי שכבות במכה אחת]. התכנון היה לסיים לצקת את כל השכבות אבל כמובן שהשרף נגמר לי ואצטרך לחזור אל כל הטינופת והסירחון שוב בשבוע הבא [ובזה שאחריו וכו' וכו', אוף, כמה עבודה יש כאן!]
ההתקדמות היא כל-כך איטית והעבודה עם הפיבר מוגבלת -
א. אני עובד מתחת לבית. הריח של השרף חזק מאוד ומציק לשכנים [גם לאשתי אבל היא סובלת בשקט, משום מה], מה שמחייב אותי לצקת רק בבקרים באמצע השבוע כאשר הם יוצאים לעבודה [והצאצאים שלי בגן וביה"ס] ועד אחה"צ שהם חוזרים המאווררים קצת מפזרים את הריח.
ב. הריח של השרף לא מאפשר לי לעבוד הרבה זמן בבת אחת - מקסימום שעה כל פעם והמסכה רק מקשה עלי.
ג. את השרף מערבבים עם מקשה - אם אני שם קצת יותר מדי מקשה - החומר הופך לדייסה תוך כדי היציקה. אם אני שם קצת מדי - לוקח כמה ימים עד שהחלק מפסיק להיות דביק. טוב שעדיין קיץ, אבל אני משער שליציקות של החלקים 'הסופיים' אגיע בחורף, מה שיאריך עוד יותר את זמני ההמתנה לייבוש.

קצב העבודה הזה משגע אותי. אני טיפוס שמתאים לריצות קצרות, לפרוייקט קטן עם תוצאה מיידית. כאן אני עובד כנגד עצמי בפרוייקט ארוך ואיטי.
אני יוצר את מכסה המנוע אבל כבר רוצה את הכנף שתהיה כאן,
רוצה כבר להגיע למדידה ולהתאמות 'על הרכב'
רוצה לראות בעיין את התוצר הסופי.

וכל זה יהיה רק שלב ראשון - בלי ה-'פיניש' - יציקת טמבון פיבר [+שילוב כננת?], ניקלים, סמלים, פנסים וכל השאר.
אני כאן והמוח שלי כבר רץ לשנה הבאה - לכוון של החלפת הגג לדמוי וויליס [גג ונדורה?] +יצירת חלונות/פנלים וויליס +פגוש אחורי ועוד ועוד.

טוב, יאללה, לפחות משהו עשיתי היום!

נ.ב.
אם הסופה שלי הייתה מקוצרת, אז הפרוייקט היה משהו דומה לוויליס המקוצר הזה מברזיל העונה לשם 'מריה המשוגעת' -
49643

התייש
06-10-11, 08:53
כל הכבוד, זה יוצא מן הכלל. הלוואי ולעוד אנשים היו החזון והמוטיבציה לעשות דברים כאלו.
אל תתייאש ידידי, הזמן והאנרגיות שתשקיע ישתלמו לבסוף כשתשוויץ בתוצאה הסופית ותבוא על סיפוקך.
אהבתי את התושייה וההתמדה. גם את הסיפור המקדים. "חלומות של אתמול הן שלהבות נרעדות". יש שיר כזה...

hogi
10-11-11, 18:05
למעלה מחודש בלי תזוזה, פרוייקטים אחרים בבית [קרמיקה למטבח, מדפים בבניית 'קסטום' וכו'], תאונת אופניים שהשביתה לי את הידיים חלקית, החלפת רכב ליקרה מכל וכו'
אבל סוף סוף מצאתי שיש עוד אנשים שחושבים בזווית קצת שונה. כאן בנו רנגלר TJ בכוון של בנטלי או רולס רוייס ומסתבר שיש יותר מאחד. אולי יש יצרן של הקיט הזה אבל לא הצלחתי 'לצוד' פרטים נוספים.
מהתמונות המעטות עולה כי עשו כאן עבודה נפלאה וברמה גבוהה מאוד, הרבה ממה שאני מתכוון לדרוש מעצמי.

52231

52232

52233

52234

דרור ברלי
10-11-11, 18:46
"עבודה נפלאה ברמה גבוהה" - אני מקווה שאתה מתכוון רק לאיכות הביצוע והגימור.

אבל ה"עיצוב"? בוא'נה הוגי, זה מזעזע.
צריך לשלוח את זה ישר לשרשור הזוועות המוטוריות.
ואה... צריך גם לשבור את שתי הידיים למי שמשחית ככה ג'יפ...

hogi
10-11-11, 22:22
"עבודה נפלאה ברמה גבוהה" - אני מקווה שאתה מתכוון רק לאיכות הביצוע והגימור.
התכוונתי לאיכות ולביצוע, אבל גם לרעיון.
אישית, אני מאוד אוהב את הרעיון, זה מקורי, זה מעניין ומיוחד. זה כמובן עונה על האהבה הרגילה שלי - רכב מודרני שמקבל צורה של פעם, כך עשיתי עם ההארלי שמעוצב בהוקרה להרלים של שנות הארבעים וכך אני מתכנן בסופה-וויליס.
אבל כמובן ש-'על טעם וריח...'.

יש כאלה שאוהבים ג'יפים עם ג'נטים ניקל ישר מהגטו בהארלם ויש כאלה שמעדיפים לחלום על טמבונים מעוצבים מפסי רכבת ישנים, יש שאוהבים לדים כחולים ויש שמתים על כנפיים מנופחות מבית הנדסת החלומות.
כמה מאלו שקצצו סופות ארוכות עשו את זה למטרות עבירות וזוויות נטישה וכמה עשו את זה עבור ה- 'לוק'?
כמה כננות נועדו ליצור מראה קשוח וכמה ממש זקוקים להן ביום-יום הג'יפאי שלהם? ובכלל חלק גדול מבעלי הג'יפים וכל חיקויי הפלסטיק היפאנים מחליפים גדלי צמיג, שמים מגיני חזירים ועוד מאות אביזרים כשרק מיעוטם באמת יוצא לשטח קשה שמחייב שימוש באביזרים אלה. [כמה פעמים ראית מודעה: למכירה הייליפט - לא היה בשימוש בכלל שלא לדבר על אלפי הכאילו ג'יפים שנמכרים תחת הכותרת "לא ראה שטח בכלל"]
כמה החליפו את הדשבורד של הסופה בדשבורד רנגלר - זה הרי רק עניין של טעם ולא עניין של פונקציונאליות.

אבל ה"עיצוב"? בוא'נה הוגי, זה מזעזע.
צריך לשלוח את זה ישר לשרשור הזוועות המוטוריות.

הנה האתר הרלוונטי - זנ נחמד ומשעשע:
http://www.jeepforum.com/forum/f59/odd-jeeps-diffrent-cool-ugly-scary-458324/

ואה... צריך גם לשבור את שתי הידיים למי שמשחית ככה ג'יפ...
אולי זה מזעזע אותך כי כאן בארץ אין יותר מדי TJ וכל אחד נראה יותר בונבון מהשני? [וכל אחד יותר יקר מהשני...]

התגובה שלך ממש מפחידה אותי. הרי כשיגיע היום וסופה-וויליס תהיה מוכנה, זה הכוון שלי. אני חולם להעמיד אותה להצבעה בתחרות מלכי היופי של מפגש ג'יפולוג 2013 אבל אם אני צריך לחשוש לחיי - או לידי היקרות, אז לא.

דרור ברלי
10-11-11, 23:34
אתה משווה את החרטום היפהפה של הוויליס עם הדבר הזה?....

ishc
11-11-11, 00:05
למעלה מחודש בלי תזוזה, פרוייקטים אחרים בבית [קרמיקה למטבח, מדפים בבניית 'קסטום' וכו'], תאונת אופניים שהשביתה לי את הידיים חלקית, החלפת רכב ליקרה מכל וכו'
אבל סוף סוף מצאתי שיש עוד אנשים שחושבים בזווית קצת שונה. כאן בנו רנגלר TJ בכוון של בנטלי או רולס רוייס ומסתבר שיש יותר מאחד. אולי יש יצרן של הקיט הזה אבל לא הצלחתי 'לצוד' פרטים נוספים.
מהתמונות המעטות עולה כי עשו כאן עבודה נפלאה וברמה גבוהה מאוד, הרבה ממה שאני מתכוון לדרוש מעצמי.

52231

52232

52233

52234

כרגיל לא ניתן לראות את התמונות

hogi
11-11-11, 00:34
מתי תפתר בעיית התמונות? אני כן ראיתי אותן בזמן הכתיבה ואפילו לא כ'קובץ מצורף'.

בכל אופן יש לינקים:
http://www.jeepkj.com/forum/showthread.php?t=50100

וזה המקור שכניראה קנה אחד כמו שהוא וגם לא יודע מי ייצר את זה:
http://www.facebook.com/pages/COP4X4/181467227197?sk=photos#!/photo.php?fbid=2150605049353&set=o.181467227197&type=1&theater

lizard
11-11-11, 03:47
מצטער לומר, החרטום פשוט מזעזע. לפחות שיהיה דומה לזה של הוויליס/סיקס....

ishc
11-11-11, 07:43
+1
סליחה על הוולגריות, אבל זה פשוט נראה כמו חור תחת!!!

GodsFather
11-11-11, 07:48
יש לנו פה משהו דומה מאד. אני אתפוס תמונה של זה ואעלה. משום מה, הם בוחרים לשלב צבעי וורוד ושחור...

shmil
11-11-11, 07:59
אני חושב שאמנם זה "חילול הקודש", אבל כחובב ענתיקות - זה יפה.

hogi
29-11-11, 17:55
כשהשמיים הם הגבול
כשאין פקידים רעי לב
כשאין עמדה מספר 1

אז לוקחים קבינה של טנדר וויליס, מאריכים אותה, מחברים לה חזית של משאית ומניחים הכל בזהירות על שלדה של דודג' 1 טון...
נראה אותכם משיגים רשיון יבוא.
52854

52852
למכירה כרגע באי-ביי:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1953-Willys-custom-1-ton-truck-OOAK-/260902306928?pt=US_Cars_Trucks&hash=item3cbefd4470

shmil
29-11-11, 18:25
52855
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=52855
אל תרגיז אותי, יקירי :)

עידו לוריה
29-11-11, 19:00
52855
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=52855

נו שמיל כבר קנית אותו ?
נראה כלי מדליק לאלה , תן פרטים ?
עידו

hogi
29-11-11, 19:13

האמת?
אהבתי, ועוד אחד 'משלנו' וללא צורך בעמדה מס' 1

קבל עוד אחד:

52856

shmil
29-11-11, 20:07
אורי,
תמשיך כך ואולי נפצל מהשרשור שלך, לשרשור "תמונות ויליסים מיוחדים ונגזרותיהם" איפשהו באופטופיק....

GMC סיקס ממלה"ע II, שהפך לכבאית בחיל האויר, וסגרו לו קבינה ממה שהיה בארץ, כלומר מסגרות ודלתות ויליס.
אגב, גם הקבינות הראשונות של D400 שהורכבו בארץ קיבלו דלתות כאלו.
את הGMC המצולם ניסיתי להשיג, לצערי, למרות כל הדרכים שניסיתי, לא ניתן להוציאו.

לחוסרים בתמונה הבאה אני מכחיש כל קשר, צולם בש"א 80:
52859
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=52859

hogi
29-11-11, 20:38
אורי,
תמשיך כך ואולי נפצל מהשרשור שלך, לשרשור "תמונות ויליסים מיוחדים ונגזרותיהם" איפשהו באופטופיק....

לא בטוח שזה מעניין מישהו חוץ מחצי מניין חולי וויליסים. יש לי בסה"כ עוד כ-10 תמונות של הכלאות מוזרות על בסיס וויליס, אני משער שאתה מחזיק באוסף שלך יותר.

omri_t
29-11-11, 21:41
לא בטוח שזה מעניין מישהו חוץ מחצי מניין חולי וויליסים.

לא לא... אתה טועה... מעניין מאוד גם מי שלא מכיר וויליס.
כמעט כל משאית חאקי בת למעלה מ 10 שנים היא סיפור מרתק.

אגב, איפה צולמה התמונה הראשונה? אפילו הצמיגים ניראים טוב מידי.

shmil
30-11-11, 10:40
התמונה הראשונה צולמה (לא על ידי) בתוך אחד ממחנות צה"ל לפני כשנתיים.

hogi
08-12-11, 09:34
המכסה של ה- CJ מוכן. והפעם גם רמת העבודה יותר מוצאת חן בעיני.

https://lh3.googleusercontent.com/-nAXKeJyLZzg/TuBnQ-P_r2I/AAAAAAAAAno/ep6w4W7yANg/s640/nov%202011%20120.jpg

עכשיו צריך לראות אם לאודי מזרחי יש כנף ימין במצב טוב ומפורקת או שאקבל את הזמנתו של שמיל ואגיע אליו לפרק אצלו.

shay_love_off_road
03-01-12, 21:50
נו הוגי? איך מתקדם?

hogi
03-01-12, 23:03
לא כל-כך מתקדם.
אני מחכה לתשובה מאודי מזרחי לגבי השאלת כנף במצב טוב כדי לסיים את שלב התבניות.
בינתיים ביצעתי כמה פרויקטים לבית והצטברה רשימת דברים אחרים שגם דורשים זמן ותשומת לב וגם את מרחב העבודה של המחסן/בית המלאכה.
כרגע אני מסיים ניסוי של יציקת אבני מדרך משולבות שבבי קרמיקה לגינה ומתחיל לצקת 'על באמת' [בטון]
תוך כדי אני בונה מתלה מעילים משולב עם ארגז אכסון [עץ] ומחכה לי בניית ספרייה [גבס].
גם הליברטי מחכה בשקט לתורו - רשת אחורית/מדף נשלף עם מיתקן למיכל כיבוי [ברזל], מתקן נשיאה לשני זוגות אופניים [לסופה כבר בניתי מתקן קבוע, כאן זה צריך להיות פריק].
זו רשימה חלקית של חומרים ופרויקטים.
בכל הפרויקטים יש מנהלת שנותנת על הראש...:rolleyes: ומשום מה, כל פרויקט בייתי שמבוצע יוצר אחריו דרישה לעוד שני פרויקטים נוספים, כמו אמבה שמתחלקת ומתחלקת... ורק בפרויקט של הסופה-וויליס אני צריך לדרבן ולהכריח את עצמי להתקדם.

יש עוד משהו שמעכב ומטריד אותי:
ברור לי שכאשר אגמור את התבניות יגיע הרגע שבו אצטרך לפרק את כל החזית של הסופה, כולל הכנפיים וכל מה שמורכב עליהם, כדי לקחת מדידות 'על חי', לחתוך ולהתאים. זה אומר להשבית את הסופה למספר ימים לפחות, גם אם קצב העבודה יהיה מהיר. זה בעייתי להשבית את הרכב היומיומי שלי בחורף...

מצד שני - הכל תירוצים, אני פשוט מתקשה להכריח את עצמי לחזור שוב ליציקות הפיבר.

גלדיאטור
18-01-12, 16:23
הוגי כמה קשה זה לעשות כנפיים כאלה?

אולי כדאי לי להכין כאלה לרכב שלי:) אני חושב שמאוד קשה לעשות פחחות לפח ככ עבה לבדי
אני מניח שיותר קל להכין את המולדינג הזה.

אם תוכל לשפוך עוד אור על הפרשה אודה לך:)
צא מנקודת הנחה שיש לי כנפיים שאני יכול לעשות מהם מולדינג

hogi
18-01-12, 21:20
אם קראת את התהליך שלי - אתה רואה במה זה כרוך.
זה לא קשה וגם לא מצריך ידע רב. אם אתה 'מתלבש' על זה, זה גם לא לוקח הרבה זמן.
מה שקשה זה הריח, הלכלוך והמונוטוניות של העבודה.

האם אתה מדבר על כנפיים קדמיות של גלאדיאטור?
אם כן, צריך לראות איך נראית הכנף בחלקים הנסתרים שלה - בחיבורים לגוף הרכב.
בחלק החיצוני שלה היא נראית קטנה ופשוטה יחסית, הרבה יותר קלה לביצוע מאשר הוויליס/סופה.
לגבי החלקים הנסתרים - בוויליס-ג'יפ-סופה העניין מאוד פשוט כי הכנף ממש 'פרימיטיבית' - אין זוויות מתוחכמות או מקטעים קטנים, אם בגלדיאטור זה גם פשוט אז אין בעיה. אבל אם יש זוויות וכיפופי פח זה קשה יותר, גם ברמה של יישום הפיבר עצמו וגם אם התבנית מורכבת צריך לעשות תבנית בחלקים וזה הרבה יותר עבודה.
דוגמא לקשיים - התכנית שלי הייתה לעשות גם את הגריל מפיבר אבל הגריל הרבה יותר מורכב ועשיתי שני נסיונות ראשוניים שנכשלו. אני משער שאם הייתי מתעקש הייתי מצליח [היום אני מבין איפה טעיתי ומה אני צריך לעשות אחרת] אבל יש לי גריל מקורי של וויליס והוא יתאים למטרתי.

אם יש לך כנפיים במצב טוב שאפשר להוציא מהן מולדינג - זה חסכון גדול בעבודה. אבל קח בחשבון שמולדינג כמו כל תבנית - יוציא בדיוק את המקור, כלומר אם הכנף עם מכות, גלים, מעיכות - זה יראה במוצר הסופי. ואם אתה צריך להשקיע בהכנת הכנפיים למולדינג - אולי כבר עדיף לעשות כבר פחחות מבחינת עלות מול תועלת.

מה יהיה עלות התיקון אצל פחח? האם כדאי להשקיע את הזמן בהכנת מולדינג ואח"כ להוציא ממנו כנףX שני צדדים+חומרים+נסיעה לרכישת החומרים, פירוק+הרכבה. אני לא יודע מחירים של פחחות אבל לתחושתי זה לא שווה את המאמץ, אלא אם יש עוד 4 חבר'ה שרוצים כנפיים שאפשר יהיה להוציא מהמולדינג הראשון.

מקווה שעניתי לך.

גלדיאטור
24-01-12, 17:12
תודה רבה

hogi
27-01-12, 23:45
הייתי אצל אודי מזרחי השבוע ובהפוגה בין הגשמים פירקתי את הכנף שהוא השאיל לי.
.https://lh6.googleusercontent.com/-D42pUfoX4_Y/TyMYgjD0IOI/AAAAAAAAAoQ/y_Eaji-SS3w/s400/0123021119.jpg
הפירוק לא היה ממש קשה אבל ההתעסקות עם ברגים עתיקי ימים, חלודה וגריז הזכירו לי למה יצאתי לפרוייקט 'רטרו' ולא פניתי לכוון של שיפוץ וויליס מן המוכן.

כנף אחת ועליה תבנית הפיבר ולצידה הכנף 'החדשה':
https://lh4.googleusercontent.com/--jxSQLdjITo/TyMZysVWobI/AAAAAAAAAoY/1ZTwBeZV92g/s400/%D7%A9%D7%AA%D7%99%20%D7%9B%D7%A0%D7%A4% D7%99%D7%99%D7%9D.JPG

הכנף החדשה במצב טוב בסה"כ - חלודה שטחית במספר נקודות אבל מישהו עשה כאן פעם פחחות ומתחת לצבע המתקלף יש שכבת יסוד בריאה.
זה כמובן יקל על עבודות ההכנה לקראת יציקת התבנית, ה-'מולד'.
https://lh6.googleusercontent.com/-vzdUE6AmvgU/TyMaRY8NFpI/AAAAAAAAAog/ygAEX4vzrgo/s400/%D7%9B%D7%A0%D7%A3%20%D7%90%D7%95%D7%93% D7%99%20%D7%9E%D7%96%D7%A8%D7%97%D7%99.J PG

shay_love_off_road
29-01-12, 03:21
נוו....נו....נו.... מתי רואים את הפרונט?

(אם אתה צריך יד/רגל/אוזן אתה מוזמן לפנות בה"פ)

asafk
29-01-12, 12:56
לגבי הגלדיאטור - אני תמיד אומר "אם כבר אז כבר" או במקרה הזה - אם כבר יוצקים חזית, שתהיה של M715 שיהיה אפשר לדחוף גלגלים גדולים.

אסף.

גלדיאטור
31-01-12, 00:00
לגבי הגלדיאטור - אני תמיד אומר "אם כבר אז כבר" או במקרה הזה - אם כבר יוצקים חזית, שתהיה של M715 שיהיה אפשר לדחוף גלגלים גדולים.

אסף.

אני חשבתי לצקת כנפיים

האמת עכשיו שאני חושב על זה אולי אני אצק את ההטבעה של הג'יפ המקורית לגלדיאטור בפרוייקט דלת אחורית, רעיון טוב

hogi
31-01-12, 00:52
תודה על הצעת העזרה!
אני צריך לפנות זמן בין שאר הפרוייקטים, אבל זה מתקרב.

hogi
27-08-12, 11:27
אחד הדברים המעצבנים ברשת זה לעקוב אחרי פרוייקט בניה של מישהו רק כדי לראות אותו מתמסמס ונעלם באיזשהוא שלב.

אבל הנה, זה קורה גם לי.
לא ויתרתי על הרעיון, אני עדיין חושב שהוא בר ביצוע אבל החיים זורמים במסלולים שלא היו צפויים לפני שנה, כשהתחלתי בפרויקט.

אפשר לעצום עיניים ולטמון את הראש בחול.
אפשר להמשיך לחלום.
אפשר לחיות מעבר ליכולות הכלכליות האמיתיות [אומות שלמות עושות את זה, לא?].
אבל אם צריך להיות ראליים אני לא יכול כרגע להחזיק שני ג'יפים כאשר שניהם גם רכב יומיומי.
אני יודע את זה כבר לא מעט זמן,
אני אומר לעצמי שדלק זו הוצאה מתוכננת וסבירה כאשר אתה נהנה כל-כך משניהם.

אבל, אני לא לבד.
לקראת השנה החדשה התכנסה ועדת הכלכלה המקומית לישיבת צוות.
היו פוליטיקות, תככים והצהרות.
אבל השורה הסופית ברורה -
או הליברטי או הסופה צריכים לפנות מקום לרכב קטן, חדיש ויומיומי.
הסופה הולכת.
יושבת ראש ועדת הכלכלה תקבל את מה שהיא רוצה כל הזמן - "רכב קטן וחסכוני"
ואני אקבל את הליברטי.
סה"כ עסקה לא רעה בשבילי, הפינוק של הליבי ימתיק את הפרידה.

ויש גם תכנית חומש סודית:
הזמן יעבור,
הליבי יזדקן ויצטרך ללכת גם.
ואז, אם הכיס יאפשר, אפשר יהיה ללכת על רנגלר נחמד ומשומש.

רגע,
מה?
את החזית של הרנגלר אי אפשר להפוך לחזית של וויליס?..........
אההה, אף אחד עוד לא עשה את זה?
כבר יש לנו רנגלר כבסיס קונספט ל-FC
כבר יש לנו רנגלר כבסיס לגלדיאטור רטרו,
כבר יש לנו קיט טנדר שהתחיל בקונספט והפך לעשרות טנדרים שמסתובבים [טוב, לא כאן, אבל שם...]

אז זה מתבקש, לא?
אני רואה 3 מודלים:
רנגלר וויליס וואגון עם חלונות,
רנגלר וויליס פאנל דליברי
ומשהו ישראלי יחודי - רנגלר [או שמא נעיז לומר סופה 3] טנדר פתוח - מה שקראו אצלנו 'טנדר קומפקטי' - ומאוד קרוב לרנגלר J8.
ראו את התמונה השלישית. אני רואה רנגלר מסתתר בקומפקט
http://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=220837&d=1290159030

shmil
27-08-12, 13:01
:-(
63342
איפה ימצא עוד "משוגע" כמוך...

מה יקרה עם חלקי הפיבר המוכנים והמוכנים למחצה??
חפש מי שיסכים להמשיך הפרוייקט.

omri_t
27-08-12, 13:44
עצוב.
יכל להיות פרוייקט מרתק.

לעצם ההחלטה למכור את הסופה ולהישאר עם הליברטי-
תחשוב אולי על האפשרות של שני רכבים קטנים וסופה כרכה שלישי.
לי אישית זה היה הפתרון וזה מאפשר להפליג עם החלומות ולא לקרוע את הכיס במחירי הדלק.
זה כמובן תלוי בהרבה דברים. אבל אשמח שהספה תישאר אצל מי שראוי לה.

בכל מקרה, הכל לטובה!

שלחתי לך ה"פ בנושא.

hogi
09-12-12, 21:47
נראה שאני לא המטורף היחידי שרוצה לשלב בין הרנגלר החדש ובין הוויליס:
http://www.jeepforum.com/forum/attachments/f59/516162d1354254257-odd-jeeps-diffrent-cool-ugly-scary-img_1609.jpg

http://www.jeepforum.com/forum/attachments/f59/516163d1354254257-odd-jeeps-diffrent-cool-ugly-scary-img_1602.jpg

http://www.jeepforum.com/forum/attachments/f59/516164d1354254257-odd-jeeps-diffrent-cool-ugly-scary-img_1598.jpg

הרעיון נפלא, הביצוע ברמה אבל התוצאה.... מאכזבת משהו.
במקום להחמיא לרנגלר ולעשות אותו אותנטי יותר, הוא נראה רך יותר.

-->