PDA

צפייה בגרסה מלאה : הייסטיר להיילקס 97

shushahar
27-09-11, 22:38
שלום רב!
א.
זרוע המגל והפיטמן מתקרבות לקיצן ואני שוקל במקום להשקיע בחדשות להשקיע במערכת היגוי רוחבית.
השאלה היא -
איך מערכת כזו משפיעה על הנסיעה בכביש (שמעתי שזה ממש משפר?)
כמה עולה מערכת כולל התקנה?
המלצה על מערכת ספציפית שלא דורשת התאמות מיוחדות ריתוכים בשסי וכו ?

סליחה אם הנושא כבר נדון בעבר, לא הצלחתי למצוא ואשמח להפניה.

שחר

tzagi
28-09-11, 04:26
הנושא נתחן לדק במשך השנים
בגלל שההיסטיר לא נבנה לדגמי דיזל, יש כמה קומבינות שצריך לעשות
מבחינת מותגים, כולם בערך אותו הדבר,
יש פה (או לפחות היה) קיבוצניק ג'ינג'י שהוא יבואן של טראיילגיר בארץ הקודש.....

shushahar
28-09-11, 07:20
מה עם הההשפעה על נסיעת כביש? בטיחות?

tzagi
28-09-11, 07:26
הממממ
כמו עם כול מעבר מטכנולוגיה משנות ה40 לטכנולוגיה של שנות ה70(קריא: התנהגות משופרת בכול תחום)
שום דבר רע לא יכול לצאת מזה, חוץ מכול מני דמויות מדומות לבוחני משרד התחבורה אני משער.

shushahar
28-09-11, 08:24
מה הכוונה "דמויות מדומות לבוחני משרד התחבורה"?
האם יש הורדה מהכביש עם היגוי רוחבי?

tzagi
28-09-11, 18:23
בבקשה אל תוציא את שאלתי מהקונטקסט

אתה עולה חדש?

shushahar
29-09-11, 07:05
אני חש רוח שטות נושבת לכיווני. בוחן התנועה בכלל יודע איך נראית המערכת המקורית?

ד ו ר ו ן
29-09-11, 09:10
הממממ
כמו עם כול מעבר מטכנולוגיה משנות ה40 לטכנולוגיה של שנות ה70(קריא: התנהגות משופרת בכול תחום)
נו באמת...
זה אולי נקודתית משפר בהיילקס אבל המערכת כמו שהיא בנוייה עדיין מיושמת ברכביים עם סרן חי קדמי גם בשנת 2012 ואני מתכוון ליצירות מוטוריות מכובדות ולא חיקויים או פסי ייצור נשכחים שעברו מזרחה.

שחר,
מעבר לשאלות המיותרות,
ההבדל בין להחליף להייסטיר לבין לתחזק את הקיימת עם חלקים משופרים ונכונים יותר הוא אלפי שקלים והרבה עבודה מול "פשוט" להחליף חלק בלוי בחלק תחליפי שגם ישדרג וגם יאפס את המערכת.
תחליט מה אתה רוצה להשיג (מה המטרה של ההחלפה) ותראה אם זה נותן לך פתרון.

tzagi
29-09-11, 09:38
נו באמת...
זה אולי נקודתית משפר בהיילקס אבל המערכת כמו שהיא בנוייה עדיין מיושמת ברכביים עם סרן חי קדמי גם בשנת 2012 ואני מתכוון ליצירות מוטוריות מכובדות ולא חיקויים או פסי ייצור נשכחים שעברו מזרחה.

[

אף אחד לא טען אחרת, (אגב, כמה מה"יצירות מוטוריות מכובדות" הם לא משאיות מדיום דיוטי או רכבים צבאיים?)
אבל לא משנה
במערכת PUSH-PULL יש חסרונות מכובדים שהמערכת הרוחבית פותרת,
אבל, זה גם פונקציה של מחיר ומחיר בפועל (שנקבע ע'י הגאוגרפיה)
כלומר, אם אני הייתי חי בישראל והיה לי הילקס, אני לא הייתי נכנס לסרט הזה, המחיר והסיכון עולים בהרבה על היתרונות.
נראה לי שפותח השרשור לא עשה שעורי בית ואינו מודע למה מעורב בהסבה הזאת.

ד ו ר ו ן
29-09-11, 10:05
אף אחד לא טען אחרת, (אגב, כמה מה"יצירות מוטוריות מכובדות" הם לא משאיות מדיום דיוטי או רכבים צבאיים?)

כולן.. חלקן גם HD.

אבל, זה גם פונקציה של מחיר ומחיר בפועל (שנקבע ע'י הגאוגרפיה)
כלומר, אם אני הייתי חי בישראל והיה לי הילקס, אני לא הייתי נכנס לסרט הזה, המחיר והסיכון עולים בהרבה על היתרונות.
השורה התחתונה שלך קולעת בדיוק לדעתי.

מידבר
29-09-11, 10:34
גו ידידי
"...המחיר והסיכון עולים בהרבה על היתרונות"

"המחיר"-ברור.
"סיכון"-האם תוכל להבהיר מה כוונתך.

tzagi
29-09-11, 17:28
"סיכון"-האם תוכל להבהיר מה כוונתך.

נחסוך את המונטרה הרגילה של טסט-בוחנים-הורדות-ביטוח וכולו
זה ניתוח אינטנסיבי שאי אפשר להחשיב כ "בולט און"
אם תצתרך לחזור אחורה....אתה בצרות.
אגב, בהילקס עם מנוע דיזל הרכבת הקיט דורשת גובה, והרבה גובה, מעל ל4 אינץ' (הקרטר שמן והמוט היגוי- ינשקו בכול הזדמנות)
הדבר הזה ימשוך יותר אש ממצעד גאוה ב100 שערים.

shushahar
29-09-11, 17:50
אכן שיעורי הבית היו רדודים, הבנתי שחלקים מקוריים יעלו כשלוש אלף ואילו הקיט 2800, לכן גם שאלתי אם יש קיט ללא הרכבות מסובכות. בכל מקרה אני מבין שאני יורד מהענין. תודה לכל העונים.

מידבר
29-09-11, 18:12
נחסוך את המונטרה הרגילה של טסט-בוחנים-הורדות-ביטוח וכולו הכוונה לעבור דרך עמדה מס' 1 בטכניון אבל יכול להיות שאני חולם ואין סיכוי שהם יאשרו את זה. מחיר זה כבר ענין אחר. אני שואל כאן מהבחינה הטכנית-רישוית בלבד
זה ניתוח אינטנסיבי שאי אפשר להחשיב כ "בולט און"
אם תצתרך לחזור אחורה....אתה בצרות.
אגב, בהילקס עם מנוע דיזל הרכבת הקיט דורשת גובה, והרבה גובה, מעל ל4 אינץ' (הקרטר שמן והמוט היגוי- ינשקו בכול הזדמנות)
הדבר הזה ימשוך יותר אש ממצעד גאוה ב100 שערים בעיני דווקא הענין הזה הוא לא אגבי אלא מרכזי בשיקול אם להרכיב או לא .
אאא

מידבר
29-09-11, 18:18
איפה אופצית העריכה ? ההדגשה שינתה סדר השורות.
הכוונה שהגובה שדורשת הרכבת הקיט הוא בעיני הבעייתי. לא האש שימשוך וכו'.

מידבר
29-09-11, 18:30
כמובן שהכוונה לטכניון. בלי "עמדה מס' 1"

העם דורש עריכה "לחם-עריכה, לחם-עריכה".

tzagi
29-09-11, 23:12
1. אתה חולם
2. הסיבה שזה אגבי היא שלא מעט הילקסים בארץ מסתובבים בגובה הזה גם ככה (משום מה, רובם בצפון)

שחר, המחיר שנקבת לא רלוונטי, הקיט הוא רק הקיט
בנוסף תצתרך תיבת IFS (מ4ראננר) איתה תצתרך את הצינורות ולהתאים למשאבה אצלך כמו כן, יש עוד פלחים שצריך לקנות בדי להתאים את התיבה לשילדה.
כמובן, יש את העבודה, רתכת, פלסמה דיסק וכולו. יוש עוד התאמות בגלל המנוע דיזל כמו עבודה על הקרטר שמן
ביקשת קיט ללא הרכבות מסובכות, לדעתי זה לא כזה מסובך להתקין, כמובן ש"מסובך" זה סובייקטיבי.

-->