PDA

צפייה בגרסה מלאה : הירדן ההררי - איפה אפשר לישון?

asafk
29-09-11, 23:29
אנחנו יוצאים בבוקר. איפה אפשר לישון לאורך הירדן בחלק של הירדן ההררי בלי לקבל דו"ח ?

אסף.

shmulikbg
30-09-11, 00:29
אם אתה כולל את יסוד המעלה באזור, שם אתה יכול.

PW
02-10-11, 16:43
אנחנו יוצאים בבוקר. איפה אפשר לישון לאורך הירדן בחלק של הירדן ההררי בלי לקבל דו"ח ?

אסף.
יקירי:
כמה כ"ר ואנשים אתם?
4 אפשרויות בפניך, מצפון לדרום:
1. מגשר בנות יעקב וצפונה עד גשר הפקק אפשר ללון, יש כמה מקומות מתאימים.
2. למרות שלהלכה גשר כפר הנשיא נמצא בתחום שמורת פרק הירדן, אפשר ללון בקרבתו על הגדה המערבית במספר מקומות. מנסיון קודם, היה בסדר, יש כמובן סיכוי מסויים להפתעה לא נעימה.
3. אזור המטעים מערבית לשיח' מנצור. (מתאים לקב' "קטנה ומאומנת")
4. פרק הירדן עצמו מעולה ללינה.
טיול נעים
PW

יונתןמצפה
02-10-11, 18:48
למרות שהחלטתי לא להעלות באתר הזה (שוב) את הטענות... העיתוי של השרשור הזה מביא אותי כן לעשות את זה...
חוק עזר עירוני של מועצה אזורית גליל עליון קובע כי אסור ללון ליד מקורות מים שבשטח המועצה.
מכאן אתה מבין שלמעשה החוק מונע מעם ישראל להינות באופן חוקי ממקורות המים שיש בצפון הארץ ולשים אוהל על יד איזה פקקט נחל כלשהו.
ולמה העיתוי של השרשור מביא אותי להעלות את הנושא הזה?
כי שלשום טיילתי בבניאס, במסלול הרגלי המוכר מבית העלמין של שניר עד שאר ישוב. עשרות פינות חמד מקסימות, שלחלקם ניתן אפילו להגיע עם רכב. אבל שתי בעיות:
1. החוק הנ"ל
2. הנחל הוא בתחום שמורת טבע.
עד היום זה הרגיז אותי אבל בלעתי את הצפרדע. שלשום בטיול, ביציאה לכיוון שאר ישוב, נדהמתי לגלות שהחוק (שניהם!) לא חלים על כל העם ויש אנשים שהחוק נמצא מתחתיהם.
וכך, פתח לו חוליגן בשם יובל אתר קמפינג על גדות הבניאס (הפינה של יובל), בתחומי השמורה, והוא מזמין את כל העם להינות מאתרו הצנוע. בתשלום.
אתה רוצה ללון ליד נחל במקום אחר? צפה לקנס הולם מהרשויות!!!
לאלוהים הפתרונים.
מהרט"ג נמסר בתגובה: "כן, זו באמת בעייה ואנחנו מנסים לבדוק איך אנחנו יכולים להתמודד איתה. זה שטח פרטי שגובל בשמורת טבע..."
תמונות מהפייסבוק שלו להנאתכם...

asafk
02-10-11, 21:10
תודה לכולם, גם אלו שעזרו באיחור של 3 ימים...

נתחיל בסוף - בדרך צפונה הבנתי שהגדה המזרחית של הירדן שייכת כנראה למ.א. גולן ולא מ.א גליל עליון. אז ישנו דרומית לגשר הפקק במקום מקסים.

וליונתן - מ.א. גליל עליון, וזה אני טוען כבר זמן רב, הם מנוולים. בשביל לדחוף את עם ישראל לצימרים (שמן הסתם משלמים מיסים כאלו ואחרים למועצה), הם נותנים קנסות למי שיעיז לנטות אוהל ליד המים. אם מבינים את זה, ברור למה דווקא לאתר הקמפינג של יובל המנוול מותר לפעול ללא מפריע.
אני לא מופתע, אני מופתע מזה שאתה מופתע.
הדרך היחידה למנוע מהם לעשות מה שהם עושים היא דרך הכיס - וזה בלתי אפשרי בלי לפגוע בתושבי המועצה, כך שיש כאן מילכוד.

אסף.

יונתןמצפה
02-10-11, 21:23
אני לא מופתע, אבל כשראיתי את הפינה של יובל המנוול השתחרר לי איזשהו חומר שאני לא מכיר במוח שגרם לווריד שאני לא מכיר להתנפח.
מה שכן, אף פעם לא חשבתי על זה שהגדה המזרחית של הירדן היא של מ.א. גולן. זה אשכרה סטרט-אפ! ועוד יש דרומית לגשר הפקק כמה פינות שאפילו צריך בשבילם 4X4 אז עוד יש סיכוי למקום שקט.
נבדוק את זה ונפיק לקחים...

amirk
04-10-11, 09:23
וכך, פתח לו חוליגן בשם יובל אתר קמפינג על גדות הבניאס (הפינה של יובל), בתחומי השמורה, והוא מזמין את כל העם להינות מאתרו הצנוע. בתשלום.
אתה רוצה ללון ליד נחל במקום אחר? צפה לקנס הולם מהרשויות!!!
לאלוהים הפתרונים.
מהרט"ג נמסר בתגובה: "כן, זו באמת בעייה ואנחנו מנסים לבדוק איך אנחנו יכולים להתמודד איתה. זה שטח פרטי שגובל בשמורת טבע..."
תמונות מהפייסבוק שלו להנאתכם...

יונתן,
אני חושב שקפצת להסיק מסקנות (והאשמות) מהר מדיי.
מכיר את הסיפור של המקום? יודע של מי השטח?
יודע מה היה שם לפני הפינה של יובל?
יודע מה הרשות תכננה לעשות שם?

תגובת הרשות ממש לא מפתיע.
המנוולים בסיפור הם אחרים.

יונתןמצפה
04-10-11, 10:03
יונתן,
אני חושב שקפצת להסיק מסקנות (והאשמות) מהר מדיי.
מכיר את הסיפור של המקום? יודע של מי השטח?
יודע מה היה שם לפני הפינה של יובל?
יודע מה הרשות תכננה לעשות שם?

תגובת הרשות ממש לא מפתיע.
המנוולים בסיפור הם אחרים.

יאללה, בוא תגלה לנו.
ותסביר לי גם למה בשום מקום באינטרנט אני לא מוצא טלפון של המקום?
ולמה אני לא יכול להגיע לשם ברכב בדרך נורמלית, עם שילוט, מבלי לבקש ממישהו שיפתח לי איזשהו שער?
ולמה אין להם אתר אינטרנט?
ולמה מותר לו להניח שולחנות קייטרינג בתוך מי הנחל, לשים ספות ישיבה על שפתו, ולהזמין את עם ישראל להתארח (בתשלום) בזמן שאם אני אעשה את זה בכל מקום אחר בתחומי המועצה האזורית אני צפוי לקנס?
האמת, לפני שהבאתי את הסיפור חיפשתי ארוכות מידע על האתר. לא מצאתי...

(ותגובת הרשות היא לחלוטין לא רשמית, אין לי מושג מה החלק שלהם בסיפור והאמן לי שאין לי שום סנטימנטים לארגון הזה. הנחל מוכרז כשמורת טבע עד לקיבוץ חוליות והתמונות שהבאתי מנוגדות למה מותר לעשות בשמורה. איך זה גורע מהטענות שלי? )

amirk
04-10-11, 11:00
יאללה : (השרשור הזה התחיל בטונים לא נעימים וממשיך לרדת...)

תחילה, לא חבר של יובל, לא מייצג את יובל.
כמוך, טיילת באזור ראיתי את המקום, גם לי היה מוזר, דיברתי עם הבנאדם שסיפר לי על המקום.
לדבריו, המקום היה המזבלה המקומית. המקום נמצא בשטחי מושב שאר ישוב.

אני מניח שהסיבה לפתיחת השער כלל אינה קשורה למקום הנ"ל אלא, סיבה בטחונית כשלהי שכן השער הוא על הגדר ההקפית של המושב.

אני דווקא רואה בחיוב את זה שיש מקום אחד שמאפשר לישון (קמפינג) על גדות הנחל. גם אם בתשלום, שמו שמיים !!!

יונתןמצפה
04-10-11, 11:37
יאללה : (השרשור הזה התחיל בטונים לא נעימים וממשיך לרדת...)

אמיר, אין טונים לא נעימים ואם קיבלת רושם כזה אז אני לוקח בחזרה...
כן יש הרבה מאד זעם על חוק העזר העירוני, והזעם יצא החוצה (ראה את התיאור שלי אחרי התגובה של אסף) בעקבות מה שראו עיני.
האמת, רציתי להתקשר לאדון יובל, אבל כאמור, אין טלפון של המקום באינטרנט.
בעיני זה תמוה!
עכשיו תקרא שוב את התגובה שלך:
אני דווקא רואה בחיוב את זה שיש מקום אחד שמאפשר לישון (קמפינג) על גדות הנחל.
הבעיתיות היא בדיוק במפשט המצוטט.. בעידר מקום חוקי שמאפשר לך לישון על גדות נחלים בצפון הארץ, לא הגיוני שיש מישהו אחד שמרוויח ומתפרנס מהחוק המיותר הזה.
הזכות לישון על גדות הנחל היא שלי ושלך בדיוק כמו שהיא שלו.
אין לי בעייה עם זה שיש אתרי קמפינג בתשלום על גדות נחלים. יש לי בעייה עם זה שאין אלטרנטיבה!!!
וכן, זה שיש איזה מנוול אחד שמתעלם מהחוק (אפילו עם החוק בוחר להתעלם ממנו) ומאפשר בניגוד לאותו חוק, לישון על גדות נחלים זה לא בסדר.

אגב, בפעם האחרונה שטיילתי במסלול הזה חציתי את הנחל בדיוק במקום שבו היום עומד האתר שלו. לא זכורה לי מזבלה יוצאת דופן...
כיום אגב, כבר לי ניתן לחצות את הנחל בגשרון שמוביל לאתר שלו. (לא יודע איך ולמה)

אני באמת מתפלא איך אתה לא רואה את הבעיתיות שבזה...

amirk
04-10-11, 13:09
בא נסכים שלא להסכים, אני שמח שיש מקום שמאפשר לי מה שחוק מיותר לקח ממני, אין לי בעיה עם זה שהוא היחיד. הלוואי ויהיו עוד.

וברור שהמצב בעייתי, אבל המנוול בסיפור פה הוא לא אותו בחור.

אגב לאגב שלך, הסיבה לגדרות סביב הגשר היא שקפץ מהגשר ילד ונפצע, לפחות על סמך מה שאמר לי שם משהו (לא יובל)

אם אתה רוצה את הטלפון של המקום שלח ה"פ.

יונתןמצפה
04-10-11, 13:20
אמיר, נניח שאתה גר במושב ואני שכן שלך.
אני פותח אצלי בחצר מזנון, אבל מושיב את האנשים בחצר שלך, בניגוד לדעתך.
זה נראה לך לגיטימי?
זה בדיוק אותו דבר!
הנחל וגדותיו הם שמורת טבע! אין לו זכות להשתלט עליהם ולקחת כסף עבור השהייה שם.
איפה בדיוק עובר הגבול בין השטח שלו לשמורה? לא יודע.
ואם זו לא שמורה, אז יש את חוק העזר הדפוק שגם הוא בניגוד למה שקורה שם בפועל.

אני לא מצליח להבין את ההיתממות שלך.
אני שואל שאלות שאתה משום מה מתעלם מהם ואני לא מצליח להבין למה- איך יכול להיות שהרשויות (רט"/מועצה) לא מתעסקות עם הבחור הפועל בניגוד לחוקים שהם מכתיבים? חייבים להיות כאן פרטים נוספים שאולי יצדיקו את הכינוי שדבק לבחור כאן בשרשור.
(אני אגב אמרתי חוליגן, זכויות היוצרים של יובל המנוול שמורות לאסף...)

amirk
04-10-11, 14:14
שמע,
לא מזמן עשיתי את אותו טיול אותו אתה עשית. הגעתי למקום החנתי שם רכב. לא שילמתי לו.
בסוף המסלול שכשכנו בבריכה ששם. לא שילמתי לו.
הילדים היו על הערסלים שבמקום. לא שילמתי לו.
השתמשתי בשירותים ששם. לא שילמתי לו.
שוב, לא מכיר אותו ולא חבר שלו ולא כלום, כמוני היו עוד רבים שעשו וגם כן לא שילמו דבר.

היית שם? שילמת לו? אז על איזו "השתלטות" אתה מדבר? הוא לא מונע גישה לנחל. והוא לא גובה כסף על השהייה במקום.

בנוסף, בהזדמנות אחרת, הגעתי למקום עם חברים והעברנו שם לילה באוהלים. שילמתי לו.
קניתי קרטיב בקיוסק הנייד שלו. שילמתי לו.
איפה הבעיה?
לא מיתמם, ואני לא עונה לשאלות שאני לא יודע או חושב שיודע את התשובה.

אגב, לאיזה מועצה מקומית שייך מושב שאר ישוב?

יונתןמצפה
04-10-11, 14:35
אגב, לאיזה מועצה מקומית שייך מושב שאר ישוב?

וואלה, 1-0....
אתה צודק, לא טרחתי לבדוק ועכשיו אני רואה שבאמת מדובר במועצה אזורית מבואות חרמון. (מניח ששם אין את אותו חוק אבל לא יודע)
אני מקבל חלק מהדברים שלך, ויכול להיות שאני מוציא את זעמי על החוק על שעיר לעזאזל כלשהו...
ובכל זאת יש כאן "אבל".
במדינות נורמאליות, מקומות כמו הנחלים שיש לנו בצפון זוכים ליחס ראוי מצד הרשויות שמבינות שהם נכס. אולי אפילו נכס ציבורי..
אם המדינה היתה מקצה שטחים לטובת לינה, גובה מחיר הוגן תמורת שירותים הניתנים במקום, ומאפשרת לאזרחיה להינות מהנכס הזה לא הייתי פוצא פה.
אבל כשהמדינה בבירינותה לוקחת את הזכות הבסיסית הזו מהציבור, ובמקביל מאפשרת (בין אם במוצהר ובין אם לא) לאנשים פרטיים להתפרנס מאותם נכסים בזכות אותו איסור אני חושב שיש בעייה.
יכול מאד להיות שאותו יובל הוא לא ממש מנוול אלא רק אחד שמבין טוב איך המערכת הרקובה במדינה עובדת, ומנצל את הרקבון לטובתו ופרנסתו.
אם זה ככה, אז הכתובת היא באמת מישהו אחר.
ובכל זאת, למרות שהאתר אולי לא שייך לחוק של מועצה אזורית גליל עליון, הוא כן גובל בשמורת טבע וכן יותר בעתיות כזו או אחרת.

אגב, מפעלי ים המלח עושים את אותו דבר...

אני מקבל שיש לבדוק יותר לעומק את הנסיבות ואעשה זאת ברגע שיהיה לי זמן.
בינתיים, אני מוכן לשים את המשך הדיון על standby ...

zviki
04-10-11, 15:18
יונתן שלום. יש מקום ללינת שטח, [לא חניון מסודר]רצוי לבוא מוקדם ע"מ לתפוש איזה אקליפטוס. נכנסים לכרכום עד סוף הכביש, מגיעים לשלט ""דרך הירדן ההררי" נכנסים לשביל עפר וממשיכים עד פנייה ימינה [לבאים מכרכום] יורדים לירדן.במקום גשר ומיים שוצפים כל ימות השנה, מקום מקסים,הרחצה מסוכנת.3 אפשרויות ליציאה מהמקום 1.לגשר בנות יעקב ובהמשך לבריכת הקצינים הסורים -אל עלמיין 2.לרמת הגולן 3.לכפר הנשיא. הייתי פוקד את המקום כל שנה ולא נתקלתי בשום איסור המונע ממני רביצה לילית. אבל ,ביקורי האחרון במקום היה לפני שנתיים ויתכן כי חלו שינויים מבחינת הרשט"ג [לא ידוע לי על כך}

יונתןמצפה
04-10-11, 15:54
חברים, כל תגובה כאן גורמת לי להבין יותר כמה אני יודע פחות. כמו בחיים...
לפי וויקיפדיה,

גבולות שטח השיפוט של המועצה הם:
* בצפון: גבול לבנון.
* בדרום: קיבוץ קדרים וכביש הרוחב עמיעד - פרוד, ומועצה אזורית הגליל התחתון.
* במזרח: מורדות הרי הגולן, ומועצה אזורית גולן.
* במערב: קיבוץ סאסא, הרי מרום הגליל, מועצה אזורית מרום הגליל.

כמו כן, מצרף מפה מאתר המועצה שבה רואים את גבולות השיפוט והישובים השייכים למועצה.

משני נתותנים אלו אני למד:
1. אסף ישן אולי בתחומי המועצה ואולי ביצע עבירה על החוק (לא מספיק ברור, באתר של מ"א גולן הגבול המערבי- עמק הירדן). וצביקי, האתר שלך (שמוכר לי) עומד באיסור של המועצה.
2. שאר ישוב אמנם שייך למועצה אחרת אבל נחל הבניאס הצמוד נמצא בתוך תחום השיפוט של גליל עליון. החוק הקודם חוזר לתוקף...

נראה לי שכדי להתעמק יותר בסוגייה צריך אנשים שמבינים קצת יותר בהגדרות האלו.
אין איזה עו"ד שיכול להסביר לנו איפה חל איזה חוק? שמיל?

asafk
04-10-11, 20:30
לפני כמה וכמה שנים, פינת החמד שהיום שוכן בה "המקום של..", היתה מנקודות הלינה החביבות עלי בצפון. יוצאים מהשער האחורי של שאר ישוב, פונים לשביל לאורך הנחל, ומגיעים למשטח נהדר על המים. טבילה קפואה בבוקר מסדרת את כל היום.
אני חושב שגם הייתי מהראשונים שקיבלו שם דו"ח. מאז כמעט ולא חזרתי לתייר בצפון (לא מוכן לישון בצימרים).
מזבלה? ביום ראשון, אחרי ערמות של מטיילים שהיו משאירים זבל על גדת הנחל, היה אפשר לקרוא לזה "מזבלה", אבל זו בהחלט לא היתה המזבלה של היישוב או משהו. שלא יטעו אתכם.
"לא מתלונן, לא מתעצבן, רק מספר כדי לא לשעמם"

אסף.

tooshey
04-10-11, 22:02
כמה עולה דו"ח ?
יותר או פחות מלילה בצימר?

אני לא צוחק.

בברכה,טושי

asafk
04-10-11, 22:07
מה הקשר?
לא ישנים במקומות שמקבלים בהם דו"חות.