PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה: חופש בציריות ורעידות במהירות גבוהה - ויטרה 92 ידני קצר

mightyaad
30-09-11, 21:37
שמעתי רעש מאזור הגלגל.
בדקתי ומסתבר שיש חופש בין הציריות לגלגל. כלומר איפה שהציריה נכנסת לגלגל.
עושה רושם שהציריות בסדר למרות שלא בדקתי לעומק.
מה יש בין הציריות לגלגל? המקום שאליו נכנסות הציריות שם יש חופש ולא ממש בציריות עצמן.

בנוסף בנסיעה במהירות של 80+ כל האוטו רועד. מה יכולה להיות הבעיה?

האם אלו בעיות שאני יכול לתקן לבד?
אני רוצה ללמוד מהתהליך ולא לזרוק למוסך ולקבל אותו מתוקן אחרי יומיים.

אלדר
01-10-11, 09:58
כדי לפתור את בעית הרעידות הייתי עובר על הלבים הבאים:
- בודק לחץ אויר בצמיגים, מה מצב הצמיגים?
-איזון גלגלים.
-בדיקת/החלפת תושבות מנוע וגיר.

mightyaad
01-10-11, 20:14
לחץ אויר תקין. נעשה כיוון פרוונט לפני שבוע
תושבות מנוע וגיר נראות ממש בסדר ולא שחוקות.
גלגלים קדמיים מאוזנים. האחוריים אני לא בטוח.
יכולה להיות עוד בעיה חוץ מגלגלים לא מאוזנים?

אלדר
01-10-11, 22:59
לחץ אויר תקין. נעשה כיוון פרוונט לפני שבוע
תושבות מנוע וגיר נראות ממש בסדר ולא שחוקות.
גלגלים קדמיים מאוזנים. האחוריים אני לא בטוח.
יכולה להיות עוד בעיה חוץ מגלגלים לא מאוזנים?

כן, גאנט עקום.
מה מצב הצלבים? אולי איזון לדרישפט.

צביקה קרבורטור
01-10-11, 23:22
אלדר שלום רב !
במקרה של גל הינע קדמי לא משולב, לוקרים לא משולבים, ותיבת ההעברה לא משולבת, אין השפעה של הצלבים בגל הינע קדמי, ליתר ביטחון כדי לשלול בעיה של גל הינע לא מאוזן, ניתן לפרקו זמנית, ולבדוק באם חל שינוי.
במקרה זה הייתי מבצע איזון לכל ארבעת הגלגלים, כוון פרונט, בדיקת חופש בציריות קדמיות, ואיזון גל הינע אחורי(דריישפט).
שנה טובה חג שמח ונסיעה זהירה ובטוחה.
בברכה
צביקה

8ball
02-10-11, 00:32
שמעתי רעש מאזור הגלגל. - איזה רעש? ציפצוף חיכוך רעש של טחינה מתכת על מתכת?
בדקתי ומסתבר שיש חופש בין הציריות לגלגל. כלומר איפה שהציריה נכנסת לגלגל. את זה אתה צריך לבדוק כשהרכב על ליפט. תחזיק את הגלגל בשעה 3 ו 9 ונסה להזיז אותו לצדדים. תחזור על הפעולה ב12 ו 6 כל חופש מעל מילימטר הוא לא תקין. אם החופש הוא רק בציריה עצה וכאשר הלוקר נעול (במידה והוא ידני קל לבדוק) החופש מצטמצם זה תקין לחלוטין. אם לא צריך לפרק את הלוקר ולראות מה נשחק.
עושה רושם שהציריות בסדר למרות שלא בדקתי לעומק. לא ברורה לי כוונתך בבדיקה? שלמות חיצונית\גרמושקות\בדקת "ביסלי" בשיניים?
מה יש בין הציריות לגלגל? המקום שאליו נכנסות הציריות שם יש חופש ולא ממש בציריות עצמן. כנראה אתה מדבר על מכלול הלוקר - בעברית טבור גלגל. לא מבין את המונח, יש את מילון המונחים וכמובן את האופציה לשאול.

בנוסף בנסיעה במהירות של 80+ כל האוטו רועד. מה יכולה להיות הבעיה? אלדר זרק לך חלק מהבעיות האופציונליות והפשוטות לבדיקה. ממה שאני מצליח לקרוא בין השורות ניסיון רב בתחום המכני אין לך - אגב זה בסדר גמור, זה המקום לשאול וללמוד - כך שקצת קשה לכוון אותך לבעיה בדיוק. אם אתה מאזור הדרום אתה מוזמן ליצור קשר בה"פ ונשתדל לעזור יותר ספציפית...

האם אלו בעיות שאני יכול לתקן לבד?
אני רוצה ללמוד מהתהליך ולא לזרוק למוסך ולקבל אותו מתוקן אחרי יומיים.

ובגלל שהגבתי בצמוד לציטוט אני נדרש לעוד שלושה תווים:cool:

צביקה קרבורטור
02-10-11, 00:41
שלום רב !
יעד פותח השרשור, מתגורר בצפון, באזור עמק בית שאן.
בברכה
צביקה

8ball
02-10-11, 01:06
נו אז לעזור כבר קשה לי... אגב צביקה לגבי גלי הינע - לא תמיד הקדמי לא משפיע... יש פעמים שהלוקר אמור להיות משוחרר אך לא כך בפועל.

לפותח השרשור בהצלחה עם הבדיקות ובכל מקרה אתה מוזמן לפחות כאן לשאול ולהעזר

צביקה קרבורטור
02-10-11, 08:00
כוונתך היתה טובה , ואני מעריך זאת!
קראו כאן בנושא דומה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=27966

בברכה
צביקה

mightyaad
02-10-11, 10:28
הרעש נובע מחופש של הציריות בתוך התושבת שלהם בגלגל.
זה לא רעש של טחינה או משהו.
אנשים שראו אמרו שיכול להיות שהלך המיסב בגלגל. יכול להיות? וכמה קשה להחליף?

lior_b.s
02-10-11, 11:03
הרעש נובע מחופש של הציריות בתוך התושבת שלהם בגלגל.
זה לא רעש של טחינה או משהו.
אנשים שראו אמרו שיכול להיות שהלך המיסב בגלגל. יכול להיות? וכמה קשה להחליף?

בדיוק במקום שבו הציריה נכנסת לתוך הנאבה, יש בוקסות פליז , עם הזמן הן נשחקות ויש צורך בהחלפה,
מהתיאור שלך אני כמעט בטוח שזה הבוקסות האלו, יצא לי להחליף לחבר את הבוקסות האלו, במידה והן הבעיה תקנה רק מקוריות, התחליפיות מגיעות ללא חריץ למעבר גריז ולא מחזיקות מעמד הרבה זמן וחבל על העבודה והכסף.
לגבי הרעידות, תרים כל צד באויר ותוודא שהלוקרים משוחררים, ייתכן ורק נדרש איזון גלגלים,
ד"א
יצאת קצת להשתעשע בבוץ לפני שהופיעו הרעידות?... אם התשובה חיובית תשטוף טוב טוב כל שארית בוץ..

מיסב גמור בד"כ גם מרעיש ובמידה והוא הבעיה לא הייתי מציע לך להגיע בכלל למהירויות גבוהות, מיסב שנתפס יכול ליצור מצב מאוד לא נעים, במיוחד אם זה גלגל קדמי..

שנה טובה

ליאור

צביקה קרבורטור
02-10-11, 17:30
ליאור ידידי שלום רב !
אשמח לקבל הבהרה ממך, לגבי קביעתך לגבי מיסב תפוס בגלגל קדמי וההשלכות לכך , והמצב הלא נעים שאליו אתה נקלע במקרה כזה, להבדיל במיסב תפוס בגלגל אחורי(נדיר מאד)?!
בברכת שנה טובה.
צביקה

lior_b.s
02-10-11, 19:03
אהלן צביקה..
מניסיון של גלגל תפוס, בגלל בלמים לא מיסב (אותן השלכות), כשמדובר בגלגל אחורי הרכב מושך מעט לכיוון הגלגל התפוס ועם קור רוח אפשר להשתלט עליו ללא דרמות מיוחדות, מניסיון שלי בגלגל קדמי, הגלגל התפוס מסובב לך את ההגה מהיד ברגע שאתה לא אוחז בו כמו שצריך..ומי מאיתנו באמת אוחז ב-2 ידיים את ההגה..
קרה לי בגלל קליפר שנתקע עקב התפרקות של רפידה סוג ז'...וההגה פשוט הסתובב בפראות, למזלי לא נסעתי מהר ולא בכביש...
אלו מקרים שקרו לי אישית ולא השערות , בכל מקרה, קדמי או אחורי, כשמדובר במיסב גלגל כדאי לטפל בהקדם !
לדעתי עדיין מדובר בבוקסות שקיימות שם לפי התיאור ..

ליאור

mightyaad
02-10-11, 22:25
ליאור אתה גאון.
פירקתי היום ובהחלט מדובר בבוקסות פליז שנשחקו למוות.
במיסבים נראים במצב טוב למדי ובלי חופשים מיותרים.

אני עדיין קצת אובד עצות בנוגע לרעידות.
בדקתי והתושבות גיר אפשר לומר גמורות אך חלק אמרו לי שזה לא המקור לרעידות.
יש חופש ממש קטן בצלבים (אולי חופש בריא). ונשאר לעשות איזון גלגלים אחוריים.
דרייבשאפט נראה תקין בבדיקה על ליפט.

lior_b.s
03-10-11, 10:54
לא גאון, רק בעל ניסיון...:)
בקשר לרעידות, אני לא מכיר דבר שנקרא "חופש בריא" בצלבים, לא אמור להיות חופש בצלבים עד כמה שאני יודע..וזה בהחלט יכול לגרום לרעידות.
שוב אני מזכיר, אל תחסוך בבוקסות האלו, שים לב שבחדשות מקוריות יש חריצים פנימיים למעבר גריז.
שמחתי לעזור ושתהיה שנה טובה..

ליאור

ישי.פ
03-10-11, 23:04
צלם!! שנלמד גם אנחנו:D

mightyaad
04-10-11, 18:48
מאוחר מדי זה כבר מורכב.... אני אנסה לחפש ולצלם את הבוקסות הישנות.

-->