PDA

צפייה בגרסה מלאה : חרם צרכנים לא מתדלקים יותר בחברת הדלק ''פז''

BlackStar
03-10-11, 09:39
חיכנו מספיק זמן חשבנו שהמחאה הציבורית הגדולה תשפיע ויתחילו לזוז כאן דברים, אך לצערי הדברים לא רק שלא השתנו לטובה אלא גם החמירו , ושוב ברגע של משבר חברתי וכלכלי המדינה מעלה את מחיר הדלק.
והפעם כולנו נצביע ברגליים לא מתדלקים בתחנות דלק "פז"
בבקשה תפיצו את דף החרם לכל מי שרק אתם יכולים.

http://www.facebook.com/event.php?eid=284667731562505 (http://www.facebook.com/event.php?eid=284667731562505)

הקרב על הקוטג נצחנו
עכשיו הגיע הזמן לשנות את מחירי הדלק
שאנחנו הגיפאים משלמים עליו כפל כפליים

דרור ברלי
03-10-11, 11:04
תסלח לי על הבורות (כמה ימים לא הייית כאן בארץ)... אבל מה קשר "פז", "דלק", "סונול" , "דור אלון" או כל חברת דלקים אחרת לעליות המחירים האחרונות?
אין לי שום דבר בעד שום חברת דלק. למרות שדווקא בתחנות של "פז" יש לי הנחה קבועה הכי גדולה...

כל עליות המחירים האחרונות הן בעטיין של העלאות המסים על דלקים. בטענות על העלאת מסים יש לבוא לממשלה.

ואל תשווה קוטג' לדלקים. קרב על קוטג' קל לנצח. מחרימים את תנובה או את שטראוס או בכלל את הקוטג', אוכלים גבינה אחרת.
הממשלה נמנעת מלהשקיע בתחבורה ציבורית כדי ליצור תלות יומיומית שלנו בדלקים ובמכוניות, מה שמכניס לה מיליארדים ממיסים.
על סמך המגבלה הבלתי אפשרית הזו שלנו, הממשלה ממשיכה לדחוף את ידיה המטונפות עמוק יותר ויותר לכיסים שלנו.

את דעתי על מחאות ואיך הן צריכות להתנהל כולכם מכירים. התפוררות מחאת האוהלים החלבית והסמרטוטית ש"נרתעה מאלימות", מוכיחה שצדקתי.

omri_t
03-10-11, 13:36
סליחה על הבוטות- אבל מה זו השטות הזו??

למה דווקא פז? אני בטוח שסונול יודו לך על הניסיון- מה שבטוח שזה לא יוזיל את הדלק ולו באגורה שחוקה אחת.

4ראנר
03-10-11, 14:21
גם אני שואל כמו הקודמים מה הקשר לחברת פז?
המדינה קובעת מחיר מקסימום לליטר בנזין 95 שזה היום 7.29 וזה מהמחיר בפז,וגם בדלק,בסונול ודור.
המחאה צריכה להיות נגד המיסים,ולא נגד חברות הדלק.

BlackStar
03-10-11, 14:40
חברים אל תצלבו אותי עדיין
כול אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון
אני מאמין שחרם צרכנים במיוחד בתזמון הזה יכול לקבוע לנו את העתיד
כול חודש וחצי מעלים לנו את המס על הדלק מקצצים בביטחון וברווחה ועוד כמה חארטות ובסופו של יום אנחנו משלמים על הדלק
הגיע הזמן לעשות מעשה ויפה שעה אחת קודם
אני מאמין שבמידה ותהיה צניחה בהכנסות של פז או סונול או דלק הם יצלצלו ישירות לשטייניץ ויהיה דיון ציבורי מורחב על הנושא שאולי בע"ה
תהיה ירידה של מס הדלק

תכלס לרוב האוכלוסיה ( מלבד דרור ) אין מה להפסיד רק להרוויח

תחשבו על זה

BackDoorMan
03-10-11, 14:47
תסלח לי על הבורות (כמה ימים לא הייית כאן בארץ)... אבל מה קשר "פז", "דלק", "סונול" , "דור אלון" או כל חברת דלקים אחרת לעליות המחירים האחרונות?
אין לי שום דבר בעד שום חברת דלק. למרות שדווקא בתחנות של "פז" יש לי הנחה קבועה הכי גדולה...

כל עליות המחירים האחרונות הן בעטיין של העלאות המסים על דלקים. בטענות על העלאת מסים יש לבוא לממשלה.

ואל תשווה קוטג' לדלקים. קרב על קוטג' קל לנצח. מחרימים את תנובה או את שטראוס או בכלל את הקוטג', אוכלים גבינה אחרת.
הממשלה נמנעת מלהשקיע בתחבורה ציבורית כדי ליצור תלות יומיומית שלנו בדלקים ובמכוניות, מה שמכניס לה מיליארדים ממיסים.
על סמך המגבלה הבלתי אפשרית הזו שלנו, הממשלה ממשיכה לדחוף את ידיה המטונפות עמוק יותר ויותר לכיסים שלנו.

את דעתי על מחאות ואיך הן צריכות להתנהל כולכם מכירים. התפוררות מחאת האוהלים החלבית והסמרטוטית ש"נרתעה מאלימות", מוכיחה שצדקתי.

אז דעתך שגויה, דווקא מחאה אלימה נוחה יותר לטיפול השלטונות, תראה איך הם מסתבכים עם מחאות לא אלימות של פלסטינים ומודים שאין להם תשובה לכך.
שום מחאה אלימה של אזרחים לא תצליח לשנו סדרי בראשית כמו מיסוי הדלק, אלא אם כן מדובר במהפיכה אלימה להחלפת הממשל, ואז כבר מדובר בתחליף מהיר לבחירות, אבל אז נניח והפלת את השלטון, מה עכשיו ? מפלגה חדשה ? בחירות ? מי יבטיח שאכן הרפורמות יבוצעו ?
אני דווקא לא חושב שהצרות והרקבונות של הממשלה הנוכחית נובעים ממנה.
היו בחירות, אנשים בחרו במודע ברה"מ לכהונה שניה אחרי שטעמו קדנציה אחת ועוד אחת כשר-אוצר, אז מה רוצים ממנו ?
את המנדט להחריב את מה שקודמיו התחילו הוא קיבל מרוב הציבור, אז שהרוב לא יתלונן כשהוא אוכל את הדייסה שבישל לעצמו.

דרור ברלי
03-10-11, 15:31
אל תיתלה בהסברים מלומדים על דמוקרטיה כשבעצם כל מטרתך להקניט ציבור שלא הצביע כמוך. ככה בעצם אתה מצדיק את מה שהממשלה הזו עושה.
מי שהצביע לביבי ולשטייניץ לא אשם במה שקורה כאן יותר ממך. כולנו אוכלים מהצמד הזה חרא. כולנו היינו צריכים לבעוט אותם ביחד מהשלטון. כן, בכוח. רק בכוח.

קמה כאן תנועת מחאה על נושאים שנראו לה מוצדקים, ומסתבר שגם לרוב הציבור.
אלא שהדרכים שבהן המחאה הזו נקטה, הן בלשון המעטה, חלביות. רופסות, לא רוצה לומר קוקסינליות. ככה לא מחליפים שלטון, בטח לא מחליפים ככה שיטת שלטון.
מישהו חשב שהוועדה הזו שמונתה לא נועדה למרוח את המפגינים? לממשלה יש סבלנות. הזמן פועל כל הזמן לטובתה. היה ברור שהמוחים יתעייפו ראשונים. הנה, התוצאות מונחות לפניך. מה באמת? גביע קוטג' עולה חצ ישקל פחות? וואלה יופי. אבל למלא טנק דלק עדיין עולה 500 שקל, 20-30 שקל יותר מאשר בתחילת המחאה.

כן, קל מאוד לשלטון לטפל בכוח בגילוי אלימות של 10 אנשים, של 100 אנשים.
נראה אותם מול המון זועם של 100,000 איש. כאן לא סוריה. כאן לא יירו במפגינים שהבעירו צמיגים או סניף בנק. יודע מה? זה אפילו לא כמו במהומות אוקטובר 2000 במגזר הערבי. אם משטרת ישראל תפתח שוב באש על מפגינים, זה הסוף המיידי של השלטון כאן.
זה מקרה קלאסי בו הממשלה פשוט צריכה לקבל החלטה במקום. להתקפל - או ליפול.

חבל על הפיספוס. היה כאן חלון-הזדמנויות ענק. אדיר, אבל לפרק זמן קצרצר. רבע מיליון אנשים יצאו לרחוב, כמה צמיגים בוערים וכמה בנקים ומבני עיריה שרופים היו משיגים הרבה יותר מהופעה רופסת של שלמה ארצי.

moisofnik
03-10-11, 16:09
חבל על הפיספוס. היה כאן חלון-הזדמנויות ענק. אדיר, אבל לפרק זמן קצרצר. רבע מיליון אנשים יצאו לרחוב, כמה צמיגים בוערים וכמה בנקים ומבני עיריה שרופים היו משיגים הרבה יותר מהופעה רופסת של שלמה ארצי.
לטובתך, חשוב קצת ותתקרר לפני שאתה משחרר - עצם פרסום השורה הזאת עולה לכדי פליליות לך ולאתר

zviki
03-10-11, 16:31
חרם על אספקת הדלק הוא בלתי ניתן לביצוע כרגע אלא אם כן כולם יחליטו שלא להיכנס בכלל לתדלק וזה כמובן דבר בלתי אפשרי.
אפשר בהחלט להטיל חרם על "תחנות הרענון"- עלאק, מנטה, יילו וכו' שמוכרות בקבוק קולה ב-12 שח לדוגמא,קפה הפוך ומאפה מעפנים ב-20 שח, מפקיעים את מחירי הסיגריות ואין פוצה פה ומצפצף. פשוט להצטייד בבית ולהשתין בחיק הטבע . שישארו עם הסנדוויצים המפוארים שלהם עד שירקיבו, רכב עם 4 נוסעים למשל משאיר שם הרבה שח"ים מיותרים.

snirjeepdreamer
03-10-11, 16:33
חברים,
לגבי צורת המחאה אנו כקבוצה אולי חלוקים, אך לא לגבי צידקת המחאה - לשם צריך לכוון ולשאוף.
מחאות גדולות מתחילות בדיוק כך, בקטן, בין מס' אנשים שמחליפים דעות ולאחר מיכן הדבר אט אט צובר תאוצה.

הרשו לי להציע שיטת מחאה קצת אחרת:
בניגוד לבקשה לא לצרוך דלק מחברה X , שהיא קצת לא ריאלית היות ואין אנו יכולים להתקיים ללא הדלק
ובנוסף סך הביקוש בשוק ישאר זהה אך יכנס לאותו כיס (מיסוי הממשלה)

מה שהציבור לא יודע זה שכיום חנויות הנוחות של אותן חברות דלק, קרי, |yellow, מנטה, אלונית ו- so good מהוות היום
מעל ל- 50% מהכנסותיהם ! ! ! ושם אנו כן יכולים להשפיע.
ולכן אני מציע חרם צרכני שאומר לא לרכוש שום מוצר מחנויות הנוחות של חברות הדלק.
את זה קל מאוד לבצע וההשפעה על חברות הדלק תהיה עצומה ! ! !

בבסיס השיטה עומדת ההנחה שלחץ על חברות הדלק יפעל גם כלפי מעלה מכמה סיבות:
1. קשרי הון שלטון שגם פועלים בכיוונים ההפוכים
2. עצם העובדה שחברות אלו גם מפרנסות לא מעט בתי אב בארץ
3. הקשר ההדוק והאישי במסגרות חברתיות בין בעלי החברות, פוליטיקאים, סלבס למיניהם וכד'.

אני מוכן להתחיל ולהוביל מאבק שכזה !
אשמח לדעתיכם על היוזמה.

תזכרו שוב + % yellow= 50 מההכנסות של חברת פז (לצורך הדוגמא).

שניר

snirjeepdreamer
03-10-11, 17:00
צביקה, כנראה שרשמנו במקביל ... אני פשוט רק יותר הסברתי

zviki
03-10-11, 17:02
חברים,
לגבי צורת המחאה אנו כקבוצה אולי חלוקים, אך לא לגבי צידקת המחאה - לשם צריך לכוון ולשאוף.
מחאות גדולות מתחילות בדיוק כך, בקטן, בין מס' אנשים שמחליפים דעות ולאחר מיכן הדבר אט אט צובר תאוצה.

הרשו לי להציע שיטת מחאה קצת אחרת:
בניגוד לבקשה לא לצרוך דלק מחברה X , שהיא קצת לא ריאלית היות ואין אנו יכולים להתקיים ללא הדלק
ובנוסף סך הביקוש בשוק ישאר זהה אך יכנס לאותו כיס (מיסוי הממשלה)

מה שהציבור לא יודע זה שכיום חנויות הנוחות של אותן חברות דלק, קרי, |yellow, מנטה, אלונית ו- so good מהוות היום
מעל ל- 50% מהכנסותיהם ! ! ! ושם אנו כן יכולים להשפיע.
ולכן אני מציע חרם צרכני שאומר לא לרכוש שום מוצר מחנויות הנוחות של חברות הדלק.
את זה קל מאוד לבצע וההשפעה על חברות הדלק תהיה עצומה ! ! !

בבסיס השיטה עומדת ההנחה שלחץ על חברות הדלק יפעל גם כלפי מעלה מכמה סיבות:
1. קשרי הון שלטון שגם פועלים בכיוונים ההפוכים
2. עצם העובדה שחברות אלו גם מפרנסות לא מעט בתי אב בארץ
3. הקשר ההדוק והאישי במסגרות חברתיות בין בעלי החברות, פוליטיקאים, סלבס למיניהם וכד'.

אני מוכן להתחיל ולהוביל מאבק שכזה !
אשמח לדעתיכם על היוזמה.

תזכרו שוב + % yellow= 50 מההכנסות של חברת פז (לצורך הדוגמא).

שניר

מתוך בורות אינני יודע את הנתון הזה,[כיצד מתפלגים רווחי החברות מתחנות הדלק ] אתה בטוח בנתוני ההכנסות של החברות כפי שציינת 50% ? מחנויות הנוחות? לא נראה לי ,קשה לי להאמין, אבל לא פוסל משום שאין לי מושג בנדון. אם כך אפשר בהחלט ל"הכאיב" להם בכיס דרך האופציה הזו.[כפי שציינתי בהודעה מעליך] זה כבר חרם שבהחלט ניתן לביצוע. אני בצד שלך בכל אופן.

zviki
03-10-11, 17:05
צביקה, כנראה שרשמנו במקביל ... אני פשוט רק יותר הסברתי

כן,כן. רשמנו במקביל ,אבל אני נותן לך את הבכורה בכייף:D

snirjeepdreamer
03-10-11, 17:47
לפחות לגבי 2 מחברות הדלק הגדולות אני יודע בוודאות שהכנסותיהם מחנויות הנוחות היא למעלה מ- 50% מסך הכנסותיהן.

דרור ברלי
03-10-11, 18:00
עכשיו אתם מדברים תכל'ס.
המחירים בחנויות הנוחות של כל חברות הדלק הם גזל לשמו. מה עושים? לא קונים שם! למרות שזה באמת נוח. לא סיגריה, לא פחית קולה, לא סנדביץ. מקסימום להכנס שם לשירותים. לא יותר.

לעניין מחאות - מה שאני אומר, זו רק דעתי, ועדיין מותר במדינה הזו לחשוב מה שרוצים וגם לומר את זה. אבל מה? בעקבות ההשגים הדלים של המחאה, זה בדיוק מה שאומרים בריש גלי עכשיו כל מיני פרשנים ש"חוששים מהתפרצות אלימה"...
כאילו מה הם חשבו? שמי שאין לו איפה לגור יחכה לבחירות? שהופעה של שלמה ארצי וריטה תזיז משהו לממשלה?...אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק.

יונתןמצפה
03-10-11, 18:18
לפחות לגבי 2 מחברות הדלק הגדולות אני יודע בוודאות שהכנסותיהם מחנויות הנוחות היא למעלה מ- 50% מסך הכנסותיהן.
וכמה מתוך הרווחים הנקיים שלהם שייכים לחנויות האלה?
איכשהו נשמע לי קצת מוזר הנתון הזה. אם אני מנסה לדמיין בראש תחנת רענון ממוצעת שכזו, בכל שעה נתונה כמה כסף אנשים משאירים בקופה של החנות וכמה במשאבות?
אם נצא מנקודת הנחה שכמעט כל רכב (נגיד 70%) שנכנס לחתנה גם מתדלק= משאיר כ- 300 ש"ח במשאבות. נגיד שכל רכב כזה גם נכנס לחנות (מה שלחלוטין לא נכון) כמה בממוצע הוא משאיר? נראה לי משמעותית פחות מ- 300 ש"ח. וכמה אחוזי רווח יש לו מהחנות? וכמה מהדלק?
ולא התחלנו לדבר על ההכנסות הנוספות שיש לחברות הללו מנוזלים לתעשיית הרכב, גז, ועוד.
נתון תמוהה... (שתף אותנו במקור הנתון הזה)
וכל זה בלי שום קשר לחרם המוצע.

דרור ברלי
03-10-11, 19:36
לא זוכר איפה קראתי, אבל חנויות הנוחות זה חתיכת מכרה זהב.
ולא יודע אם צריך להשוות מול כמויות התדלוק. רבים נכנסים לתחנות רק לכבוד חנויות הנוחות ולא כדי לתדלק. תנסה להיכנס לתחנת דלק עם ילדים קטנים באוטו... הם כבר יודעים לזהות את החנות, ומיד מתחיל הסרט של "אבא תקנה לי"... ארטיק/שתיה/חטיף/שוקולד/יו ניים איט....

הכל שם יקר בעשרות אחוזים, אפילו יותר מפיצוציות.

Tourist
03-10-11, 20:15
איני מסכים איתכם.

לגבי קניה בחנויות הנוחות -
אני לא קונה שם ולא מתוך אידאולוגיה אלא פשוט כי אין לי.
גם כשהקוטג' עבר את רף ה-5.5 ש"ח הפסקתי לקנות, לא כמחאה אלא פשוט כי היה לי יקר.
מי שיש לו ימשיך לקנות ולמי שלא - לא.

הדלק אינו מותרות אלא מצרך (למרות שהג'יפים שלנו הזוללים 1 ל-5 זה כן קצת מותרות).
לכל חברות האנרגיה יש לוביסטים חזקים בכנסת ומהלכים בכל משרדי הממשלה.
אין לנו אפשרות להפסיק להשתמש בדלק אבל יש לנו אפשרות להכאיב לחברות הדלק שבתורן ילחצו על הממשלה.
למה פז ? כי נכון לעכשיו היא הגדולה ביותר. רוצים עוד ? אין בעיה, נעשה סבב- כל שבועיים חרם על חברה אחרת לפי גודלן.
ברור שכספי המיסוי ימשיכו לזרום כי הרי קנינו בסופו של דבר דלק ממקום אחר, אך אם פז תפסיד בנובמבר אפילו 20% מרווחיה היא תילחץ.

לדעתי.

טומפיקו
03-10-11, 20:22
אני גם מאוד בעד מחאה אקטיבית בתחום הדלק. אני גם נוטה להסכים עם דרור שמחאה מהסוג הזה צריכה קצת פלפל של עשייה ולא רק של החרמה (אי עשייה).
חשבתי על הרעיון הבא שקצת מזכיר שביתה איטלקית: רכבים שמגיעים לתחנת הדלק ופשוט חונים ליד עמדות המילוי. הם יכולים לעמוד שם שעה, שעתיים, כמה שתרצו. אפשר בזמן הזה לשבת בחנות הנוחות לשתות קפה (יוצר קצת קונפליקט עם החרם על חנויות הנוחות!). אני חושב שבצורה הזו, מעט מאוד אנשים יכולים לגרום להרבה אימפקט לתחנת דלק.
מה שכן, זה בטח לא חוקי באיזשהו אופן.

חישבו למשל על המחאה הבאה: יום מסויים מוגדר כיום "קפה בפז". יום שבו מגיעים לחנות בתחנות פז ולשתות כוס קפה. לדעתי עם העסק מצליח הפדיון של התחנה ביום הזה יורד ל-10% מהפדיון הממוצע.

נ"ב.
חזרתי לפני כשבוע מארה"ב ואכן - הכל יותר זול. בגדים, נעליים, אוכל ושתיה, מסעדות, כלי עבודה בהומ-דיפו, ג'ינס בוולמרט (9$? אולי אני לא זוכר טוב), שני מכנסי בד+חולצה מכותרת של קלווין קליין באאוטלט = 113$. אננס שלם בגודל של איסוזו טרופר 4$ (בארץ זה 27 ש"ח), ועוד אינספור דוגמאות.

יונתןמצפה
03-10-11, 20:22
הכל שם יקר בעשרות אחוזים, אפילו יותר מפיצוציות.

קפה + מאפה = יותר זול מכל בית קפה אחר (למרות שבהתאם גם האיכות)
גלידות= מחירים סטנדרטים של כל קיוסק (ויש מבצעים)
קניתי לא מזמן 2 חלב ב- 10 ש"ח. יותר זול מבסופר.

למקום שפתוח 24 שעות ונמצא תמיד על דרך יש מחיר. ככה זה בכל מקום בעולם...
לא חייבים לקנות הכל. להבדיל מהחרם של תנובה/מחירי הדלק, למה שמוכרים שם יש אלטרנטיבה. שים צידנית באוטו ותוציא לילדים שנוויצים ושתייה כשאתה עוצר בתחנה.
הילדים כבר מכירים בע"פ את החנות? זה כי הם הורגלו לזה שקונים להם שמה. כנראה שלקנות בחנות ההיא זה גם יותר נוח לאבא מאשר להביא צידנית. וזה לגיטימי...
כבר שכחתם שלפני 10+ שנים בתחנת דלק בקושי היו שירותים. אני חושב שהחנויות האלו הם התקדמות חיובית שמציע שירות נגיש והמחיר בהתאם.
הבעיה מתחילה כשאין אלטרנטיבה, ואז הם מרשים לעצמם לעשות מה שבא להם... כביש 6, מים לאורך ים המלח ועוד. וגם השירות בהתאם. כשזה המצב זה כבר לא מקובל.

BlackStar
03-10-11, 20:58
הנתון הזה בוודאות לא נכון

99 אחוז מתחנות הדלק בארץ הקודש מנוהלות עלידי אנשים פרטיים שמקבלים 7 אגורות לליטר דלק
והקיוסק על אחריותם כאשר הם מחויבים להפריש 25 % מההכנסות לחברת פז דלק וכו וכו
עכשיו המספרים האלו מעודכנים נכון ללפני 7 חודשים מבדיקה בחברת פז
צריך לתת 200 אלף שח ערבון לחברת פז ואתה מקבל תחנה

אין סיכוי אפילו לא קלוש תלוש שהפיצוציות האלו מכניסות 10 % מההכנסות שלהם כי הם מקבלים בערך רבע מההכנסות שלה והם אחריים לכול המתחם
ככה שבפועל מדובר ב15 % לכול היותר

עם תרצו לקבל יותר נתונים יש חבר פורום שהייתה לו תחנת דלק בכיכר המשטרע בחדרה

בקיצור ולעניין חדל קשקשת לא מתדלקים בפז עוד 200 מטר יש אלונית

במידה ונצליח הרווחנו במידה ולא נסענו עוד 200 מטר " לא צריך כול דבר לחקור ולבדוק לפעמים גם מותר לא לדעת הכול "

תזרמו עם החרם אני בפנים

BlackStar
03-10-11, 21:02
אין סיכוי אפילו לא קלוש תלוש שהפיצוציות האלו מכניסות 10 % מההכנסות שלהם כי הם מקבלים בערך רבע מההכנסות שלה והם אחריים לכול המתחם
ככה שבפועל מדובר ב10 % לכול היותר

zviki
03-10-11, 22:21
קפה + מאפה = יותר זול מכל בית קפה אחר (למרות שבהתאם גם האיכות)
גלידות= מחירים סטנדרטים של כל קיוסק (ויש מבצעים)
קניתי לא מזמן 2 חלב ב- 10 ש"ח. יותר זול מבסופר.

למקום שפתוח 24 שעות ונמצא תמיד על דרך יש מחיר. ככה זה בכל מקום בעולם...
לא חייבים לקנות הכל. להבדיל מהחרם של תנובה/מחירי הדלק, למה שמוכרים שם יש אלטרנטיבה. שים צידנית באוטו ותוציא לילדים שנוויצים ושתייה כשאתה עוצר בתחנה.
הילדים כבר מכירים בע"פ את החנות? זה כי הם הורגלו לזה שקונים להם שמה. כנראה שלקנות בחנות ההיא זה גם יותר נוח לאבא מאשר להביא צידנית. וזה לגיטימי...
כבר שכחתם שלפני 10+ שנים בתחנת דלק בקושי היו שירותים. אני חושב שהחנויות האלו הם התקדמות חיובית שמציע שירות נגיש והמחיר בהתאם.
הבעיה מתחילה כשאין אלטרנטיבה, ואז הם מרשים לעצמם לעשות מה שבא להם... כביש 6, מים לאורך ים המלח ועוד. וגם השירות בהתאם. כשזה המצב זה כבר לא מקובל.
י
נכון יונתן קיבלנו שרותים אולי יותר נוחים אבל זה שוב ממבט קפיטליסטי[ישתינו בנוח - יקנו בכח, כבר נמצאים ממילא ליד דוכני המכירה] לעומת זאת, מאז ההפרדה בין תחנות תיקון הנקרים לבין תחנות הדלק- התקינו מדחסי אוויר אלקטרוניים אימפוטנטיים שלא מתאימים ל- 4X4 מקסימום לרכבים פרטיים או אופניים. כביש 6 זה שוד לאור היום עם גיבוי ממשלתי. מעבר לזה- כל עוד השרים והחכ"ים יתדלקו ללא תשלום[ את רכב השרד] מצידם לא יזוז כלום להורדת מחירי הדלק. מנותקים.
כתבתי על קולה ,סיגריות וקפה בלבד אבל אם תעשה סל מוצרים יותר גדול מזה- להשוואה, תראה לאן אתה מגיע. הובלת המצרכים לתחנות הדלק אינה יקרה יותר מאשר לסופר. כל מאבק שאינו כוחני נזרק לוועדה מטעם- להרוויח זמן ,שקט, אולי החמור ימות בינתיים. אני לא ממליץ חלילה לשרוף תחנות דלק ומאבקים מהסוג הזה,
אבל גם לא להיות צמחוני, מאבק כנגד חנויות הנוחות הוא אפשרי בהחלט להתחלה.אבל יש בנו הישראלים איזה אדישות אפעס' [מורגלים לצרות] ולצערי לא כל כך מאמין שזה יעבוד, למרות שמחאת האוהלים הזיזה משהו ונגמר בנפיחה.

יונתןמצפה
03-10-11, 22:49
אני מעדיף לא להיגרר לוויכוח חסר פואנטה שיוביל לשום מקום. כרגיל.
אבל מכיוון שכבר התחלתי אני אסביר למה אני מתכוון, בשאיפה אחרי זה לפרוש מהדיון...
אם מחר אני אחליט להקים דוכן פלאפל צמוד למנטה של צומת הערבה ואקח 20 שקל על מנה, אתה תוכל לבוא אלי בטענות? כן. אבל זו זכותך, בדיוק כמו שזכותי לקחת 20 שקל על מנה. לא רוצה? אל תקנה. אבל אם אתה קונה אל תתלונן שאני גובה ממך 20 שקל. לפני שהיה שם פלאפל אתה התלוננת על משהו?
פעם לא היו חנויות נוחות. נוצר מצב (טוב לדעתי) שהתחילו לצוץ חנויות נוחות שמספקות לנהג שירותי מנוחה ראויים שחלקם אפילו במחיר הוגן. (אני למשל קונה קבוקים וקפה כשני עייף בפחות מ- 20 ש"ח, הרבה פחות מכל עצירה בבית קפה.)
אם אתה מצפה שהחנויות האלו יספקו מוצרים במחירי סופר אתה מפספס את הפואנטה. יקר לך שנדוויץ ב- 20 ש"ח? אחלה, תביא מהבית. אף אחד לא מכריח אותך לקנות אחד.
אבל יש לך מקום נעים לעצור להתרעננות (מה שלא היה פעם), יש לך שירותים סבירים בחינם, ואני חולק עליך שכל המוצרים שם יקרים. חלק יותר חלק פחות.
אם אתה ממש חייב סיגריות/שנוויץ/דאודורנט בדיוק בדרך לסבתא בשבת בצהריים בצומת נחשון, זבש"ך! תשלם..
מי שמערבב את הדיון של המאבק במחירי הדלק במחירים של חנויות הנוחות, לחלוטין יורה לכל הכיוונים מבלי להבין על מה הוא צועק.
אגב, חנויות "נוחות" כשמם כן הם. לספק לך נוחות!
לי פחות חשובה הנוחות ולכן אני מסתפק בנסיעה בסמוראי. מה גם שכרגע אני לא ממש יכול/רוצה להרשות לעצמי משהו אחר.
ביום שהנוחות תהווה בשבילי גורם מגביל, אמצא את הדרך לעבור לרכב נוח יותר אבל לא אתלונן שהוא עולה לי יותר...

zviki
03-10-11, 23:32
גם אני יורד מהשרשור משום שאין לי יכולת להתמודד עם הדור שנולד לחרא ולא ידע והכיר זמנים אחרים. [ואני אומר זאת באהבה גדולה ללא שום שמץ רצון לפגוע ,זה לא מתאים לי] גם אני שילמתי מחירים מופקעים "לגזלנים" עבור קניית קרטיבים קרירים בסוף היציאה מוואדי במסלול רגלי מתיש בשיא החום,הייתי מוכן לשלם עבור קרטיב צונן גם 100 שח- לבן אדם פרטי שהגיע עם הטרנטה המוזיקלית שלו. אבל אם להשוות למחירי חברות ממוסדות, מונופולים-זה כבר גזל

דרור ברלי
03-10-11, 23:47
ואני עדיין מנסה להבין מה אתם רוצים מחברת פז.

אהה, היא לא עשתה לכם כלום, אבל היא הכי גדולה.
אז בשבוע הראשון תחרימו את פז, והיא תפסיד 10%. אבל מכיוון שלא תפסיקו לנסוע, זאת אומרת שתתדלקו בדלק, סונול, דור אלון וסד"ש. אז הם ירוויח ויותר.
בשבוע השני תחרימו את דלק ותתדלקו אצל האחרים, כולל פז.
בשבוע השלישי תחרימו את סונול?
וברביעי את דור אלון?

מה הפואנטה של כל זה בדיוק?................. המטרה צריכה להיות הממשלה. היא זו שקובעת את המחירים, היא זו ששודדת מאיתנו כמעט 4 שקלים על כל ליטר שאנחנו ממלאים. ואנחנו שותקים לה על הגזל הזה, אז תסלחו לי - אבל מגיע לנו.

לעניין חנויות הנוחות - כן, זה נוח וכיף. וגם הרבה יותר יקר. תאמין לי שאני יודע. בעל כורחי אני מוצא את עצמי משתמש בשירות הזה ולא מעט, וכל פעם מקלל מחדש. תעצור שם עם שני ילדים שפתאום רעבים ובא להם לנשנש משהו - שני סנדביצ'ים עייפים מהמקרר + 2 פחיות שתייה = 55-60 שקל. לא מוגזם? מוגזם באבוה.

תראה יונתן, יש פה סופר נהדר ממש ליד הבית. נקי, מסודר, באמת יש בו הכל, והוא קרוב. אבל מה? הוא יקר, כי הוא בתוך העיר, ולכן אני מעדיף לנסוע לסופר של הרשת הזולה שנמצא באיזור התעשיה. נכון, 5 ק"מ לכל כיוון. נכון, המעברים בין המדפים קצת יותר צפופים, ואין מוזיקת רקע, וכל המבנה קצת פחות מלוקק ונראה כמו מחסן ולא כמו ארמון, והקופאיות פרחות ולועסות מסטיק מול הפרצוף, וצריך להצטופף שם עם כל ה"עמך" שלא תמיד זו חוויה מרנינה... אבל כשאני ממלא עגלה באותם מוצרים בדיוק (בדוק!) וההפרש בין הסופר היקר בעיר לבין הסופר הזול מחוץ לעיר מגיע לכמעט 150 שקל ואני לא מגזים, אז על הזין שלי כל התפאורה וה"נוחות". היום עושים חשבון לכל דבר. מי שרוצה להתפנק בזמן התדלוק ומוכן שיפשטו לו את העור - סלאמתו.

יונתןמצפה
03-10-11, 23:52
= גם אני שילמתי מחירים מופקעים "לגזלנים" עבור קניית קרטיבים קרירים בסוף היציאה מוואדי במסלול רגלי מתיש בשיא החום,הייתי מוכן לשלם עבור קרטיב צונן גם 100 שח
ההבדל הקטן בינינו זה שאני (הדור שנולד לחרא) בוחר שלא לשלם מחיר מופקע למשהו שאני לא באמת זקוק לו. לכן מעולם לא קניתי קרטיב אצל אף גזלן, או סנדוויץ' בשום חנות נוחות. (כן קניתי קפה שיחזיק אותי ער לעוד כמה שעות נסיעה, במחיר הוגן)
אתה לעומת זאת קונה את הקרטיב, מוכן (זה אתה אומר) לשלם גם פי 10 מהשווי שלו, רק מתלונן שמי שמרוויח מהרצון שלך לפינוק הוא תאגיד ולא גזלן פרטי.
(ואם הייתי מקים חברת ענק לגזלנים? אה רגע, אלו חנויות הנוחות לא?)
לפני שאנחנו מחליטים לשרוף מועדונים בגלל שעולה הרבה כסף להיות מפונק במדינה הזו (וזה לגיטימי כשלעצמו), תאבקו על הזכות לשרוד.

snirjeepdreamer
04-10-11, 01:36
יונתן לשאלתך, ו- Black Star להערתך,
הנתון שסיפקתי הוא וודאי ! ! ! תאמין לי שלא אעשה צחוק מעצמי עם נתון כזה בפורום של אנשים
שאני מכבד ומעריך ובטח ובטח שלא רוצה לצאת מפגר ! !
בדיקה פשוטה בדוחותיה הכספיים של "פז" יבהירו לך את התמונה.
הניתוח שלך להתפלגות ההכנסות של חברות הדלק הוא לא מדוייק בעליל ויתרה מיכן,
בתור אחד שעובד בתחום מוצרי הצריכה ואף שיווק, הפיץ ומכיר טוב מאוד את מדיניות ההמחרה
בחנויות הנוחות, תנאי הכניסה ורמת הריווחיות אני יכול לומר לך שאין לי שום ספק שגם לולי הדוחות הכספיים,
מהניסיון העסקי שלי הייתי מגיע לאותה מסקנה.

מעבר לכך, אתה צריך להבין שהיות ומחיר הדלק מפוקח והיות וכתוצאה מכך מרווח הריווחיות גם
כן ידוע וצפוי מראש + העובדה שאין תנודות משמעותיות בסך צריכת הדלק מצד הציבור פר חברה (כולל הסכמי אספקה עם לקוחות מוסדיים וגדולים)
נובע מיכך שהריווחיות של חברת הדלק מוגבל מלכתחילה ! וללא אפשרויות להגדלת הכנסות חברה לא יכולה להתפתח.
מכן נולד הקונספט של חנויות הנוחות בארץ והראשונה הייתה פז עם yellow

ועכשיו אני מציע לכולם לחזור לדיון העיקרי של שיטת המחאה ולא להתעסק עם פילוסופיות.
כולם צודקים כאן בשרשור ובסופו של דבר כולנו עדיין נדפקים !

יונתןמצפה
04-10-11, 02:00
הנתון שסיפקתי הוא וודאי ! ! ! תאמין לי שלא אעשה צחוק מעצמי עם נתון כזה בפורום של אנשים
שאני מכבד ומעריך ובטח ובטח שלא רוצה לצאת מפגר ! !
בדיקה פשוטה בדוחותיה הכספיים של "פז" יבהירו לך את התמונה.

אתגרת אותי...
אז חיפשתי.
התוצאה לפניכם:
http://www.paz.co.il/pazUploads/annual%20report%20hebrew2.pdf
עמוד א-42.

ובשביל להקל על המלאכה- מצרף העתק של הפסקה הרלוונטית.
4% מהכנסות קבוצת פז (וזה כולל גם השכרת שטחי נדלן)
אז... שלא יעבדו עליכם!

יונתןמצפה
04-10-11, 02:29
אגב, שים לב שנתוני הטבלה המצורפת מהווים כולה רק 64% מהכנסות קבוצת פז לשנת 2010. בטבלאות אחרות ניתן לראות מאיפה מגיעות שאר ההכנסות.
בשורה התחתונה- ההכנסות מחנויות הנוחות (ושוב, זה כולל השכרת שטחי נדלן כי ככה זה מוצג בטבלאות שלהם) מהוות לא יותר מ- %2 עד 3% מהכנסות החברה. ואני לארג'.
לא ממש דומה ל- 50% שהתחייבת עליהם...

zviki
04-10-11, 03:21
יונתן,למרות שאמרתי שאני לא אכנס לשרשור.........גם אני לוגם קפה לרענון להמשך הדרך והרבה,גם "גונב" לפעמים איזה דיאט קולה בחנויות הנוחות .תגיד-אתה וודאי זוכר את מסעדת "בן גוריון" ז"ל [למשל]. נכון היית צריך לשלם לגברת מסעודה 1 שקל בכדי לקבל דף נייר מתוך כל הגליל ולהיכנס לשרותים,:)אבל מה היית מקבל במסעדה תמורת אותו סכום שאתה צריך לשלם בחנויות הנוחות דהיום?
דרור צודק , אי אפשר להטיל חרם על חברה מסויימת לתקופה מסויימת, הכסף יחזור אליה בזמן הטלת חרם על חברה אחרת. מאחר ואני לא רואה גם בדמיוני הפרוע חרם מסוג הפסקת תידלוק מוחלטת, המאבק צריך לעבור למחאת כביש כמו שנהגי המשאיות והמוניות עשו בעבר,כולל רכבים פרטיים כמובן. המטרה אינה תחנות הדלק אלא הממשלה. מה שצריך עכשיו זה מנהיגי החרם.

tzagi
04-10-11, 08:11
סטיבוש,
בשיא הרצינות, אתה נובח על העץ הלא נכון,
מחירי הדלק נפלו דרסטית בשבועיים האחרונים, מעל ל12%
כרגע אם אני חוצה את הכביש, זה $2.98
והעקומה בירידה.
אבל, ככה זה אצל הגויים, בארץ ישראל המחיר נקבע ע'י הממשלה (מישהו אמר שוק חופשי?)
אז תחרים את פז, וו הו, כול השאר רק ירויחו, מחר יחליטו להחרים את סונול, התוצאה הסופית תהיה זהה.
זה לא שונה מהחרם על מוצרים מטורקיה כשלמעשה הם מיוצרים במגדל העמק, רק שלמארגן החרם אין כול ידע בשוק גלובלי.
אתה רוצה חרם אפקטיבי?
פשוט,
תחרימו את המוצר עצמו, אל תצאו מהבית,עזבו אותכם מטיולים, לא למלא טיפה!
ואז תראה מה יקרה....
אבל זה לא יקרה, ואני לא מתכנן לעצור לנשום עד שזה יקרה, אתה לבד יודע למה.

yes1952
04-10-11, 08:42
רבותי אתם חוטאים לאמת
מחאה?
המחאה היחידה שהיתה עם שיניים היתה מחאת המתמחים-הגשת מכתבי התפטרות
נמאס להם לעבוד קשה ולהיות מנוצלים-הם גם טענו ביושר עלי לציין כי מתמחה לקראת סוף התורנות עושה טעויות,
רבותי אני על גופי נושא את הטעויות הללו,
מחאת האוהלים?היתה כדברי דרור רכה מידי(אתה רואה דרור אנו מסכימים)
אנחנו מחליטים על גורלנו נקודה
אני לא נכנס לחנויות נוחות אני מכין צידה לדרך-ואז אני מחליט מה לעשות עם החסכון ולא מישהו אחר
כך היה שהיו ילדים קטנים וכך גם היום
כאשר נותן שרות לא הוגן איתי אני מצביע ברגליים נקודה
לסבול תחת עול חוקי הממשל?אני מצביע בבחירות
לדעתי התחילה מהפכה בארץ-לאן היא תוביל?אין לי מושג -הנבואה ניתנה לטפשים
אך פרות קדושות מתחילות פה להשחט אחת אחת וטוב שכך
רק תדעו-יהיה כאוס ולאחריו סדר חברתי חדש
למי הוא יהיה טוב?אין לי מושג
יוסי

דרור ברלי
04-10-11, 09:30
יוסי, לא נטען שהשרות לא הוגן.
המחיר הגבוה בחנות הנוחות משקלל כל מיני דברים - פתוח 24 שעות, זמינות בחורים נידחים וכו' וכו'. אין לי טענות, אבל זכותי כצרכן להשוות מחירים ולבחור איפה לקנות ואיפה לא.

גם מחאת אי תדלוק לא תזיז שערה לממשלה.
אז אתם לא תתדלקו, אלה רק אתם שתצטרכו לנסוע באוטובוסים...
אבל תגלו שמסביבכם השיירה ממשיכה לזחול בפקק. וזה כי רוב צי הרכב על כבישי ישראל מורכב היום ממכוניות ליסינג ורכבי חברה. מי שנוהג במכוניות האלה לא משלם על הדלק, אז מה אכפת לו. יש לו כרטיס תדלוק או דלקן, החברה ממילא משלמת עבור הדלק הרבה פחות מאזרח רגיל וההוצאה מוכרת לה במלואה, אז למי אכפת?...

התחילה מהפכה? מישהו מרגיש את זה?
מילקי ב-2.85 ש' במקום ב-3 שקלים זו לא כזו מהפכה.

BackDoorMan
04-10-11, 10:27
דרור, אני לא מקניט אף אחד. אלא מתאר את המצב לתפיסתי שהוא מחורבן.
אתה חושב שאם האישים בהנהגה היו מתחלפים (מפלגות ימין או מרכז כי זה מה שיהיה תמיד) תהיה תוצאה שונה ?
אז ביבי חזיר יותר אבל לא בהרבה, אני אומר שהציבור הישראלי הוא הבעיה לפחות רובו .
מנהיגים אפשר להחליף את העם לא ובגגל זה אנחנו נשאר תקועים בחרא לעוד הרבה שנים.

דרור ברלי
04-10-11, 13:14
אין לי אלא להסכים איתך.

ליאור ק
04-10-11, 14:24
דרור, אני לא מקניט אף אחד. אלא מתאר את המצב לתפיסתי שהוא מחורבן.
אתה חושב שאם האישים בהנהגה היו מתחלפים (מפלגות ימין או מרכז כי זה מה שיהיה תמיד) תהיה תוצאה שונה ?
אז ביבי חזיר יותר אבל לא בהרבה, אני אומר שהציבור הישראלי הוא הבעיה לפחות רובו .
מנהיגים אפשר להחליף את העם לא ובגגל זה אנחנו נשאר תקועים בחרא לעוד הרבה שנים.

צ'רציל אמר את זה (אם איני טועה), שהבעיה היא שאי אפשר להחליף את העם..... ושלום (חנוך) חזר על כך במילים מעט שונות: "הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם..."
בלי הרבה פילוסופיה, החרם המשמעותי הוא חרם על המוצר ושמו "דלק"!
כל הדיבורים מסביב חוטאים למטרה. זו לא חברה מסויימת (והחברים המלומדים כבר הסבירו זאת לאורך כל השירשור), הממשלה מכתיבה לנו מחיר.
חנויות הנוחות הן יעד לגיטימי אבל בכנות הן גובות מחיר גבוהה עבור סטנדרט שירות מסויים ולכן גם זה קצת חוטא למטרה, חלק גדול מאיתנו מטייל (שלא לומר נוהג ביומיום- דרור), על ג'יפים גדולים וזללנים (גם אני, גם אני) ולכן להחרים כציבור את חנויות הנוחות זו קצת צביעות.
שלא יובן לא נכון, גם לי באופן אישי כואב לשלם 12 ש"ח על קולה, אז ככלל אני משתדל להמנע מהחנויות האלה ככל שניתן, אבל לפעמים, פעם ב........
לעניין- רוצים להתארגן, בואו נתחיל לנסוע יחד למקומות העבודה (לדרור יש הרבה מקום בסופה וגם לי....אולי נקים חברת הסעות :rolleyes:), אבל זה לא נוח ובואו נודה על האמת שכנראה לא נעשה את זה (חלקנו מטיילים פחות, ו.....), לאומת זאת לחץ פוליטי, אג'נדה ששמה את העניין במרכז, אני זורק כיוון, מודה שאין לי עדיין תוכנית אופרטיבית (עובדים על זה וזה לא כולל שריפות וכו' כי באנרכיה, כולם בלי יוצא מן הכלל חוטפים), אז מה אתם אומרים? מפלגת בעלי הג'יפים (בצחוק כמובן), רעיונות?

4ראנר
04-10-11, 14:46
יש לכם טעות גדולה בנושא המחירים בחנויות נוחות בדקתי את הנושא ולהלן המחירים: בחנות ילו
כריך+שתייה+קינוח= 22ש"ח
3 חטיפי שוקולד עילית 10 ש"ח
3 פחיות אקס אל 12 ש"ח
3 יחידות מסטיק אורביט 12 ש"ח
2 יחידות קולה 1.5 ליטר 15 ש"ח
ויש עוד הרבה מבצעים אטרקטיביים
כל חודש מתעדכנים מבצעים חדשים,ויש שילוט ליד כל מוצר שבמבצע פשוט צריך לדעת מה לקנות.
בתור אחד שנוהג להתעייף מהר מאוד בנהיגה אני חושב שהחנויות האלו מצילות חיים.
אז כל מי שחושב שזה עדיין יקר שיכנס לחנויות ויאמת את המחירים ולא יקפוץ ישר למחאות.

BlackStar
04-10-11, 18:36
את מי מעניין המחיר מחנויות הנוחות לא על זה נפתח השירשור להזכיר לכם !

אני אישית שבא לי בירה נוסע חמש דקות לאלונות בצומת עופר קונה בירה 2 גולדסטאר בקבוק ב 14 שח לא בשמיים ( שרוצים בירה )

החרם הוא על מחירי הדלק ההזויים הגיע הזמן לדעתי ולדעת רבים וטובים שמישהוא ישלם על זה ולא האזרח הקטן ( אנחנו האנשים בלי הדלקנים האנשים שמתדלקים סולר 3500 שח בחודש ) וזה מעט

פשוט לא להכנס לשם עד להודעה חדשה בלי הסברים ובלי תרוצים מי טוב מי גדול מי קטן פשוט לא לתדלק לתת לגרום להם להפסדים אפילו קלים

לא יקח הרבה שמנכל פז בכבודו ובעצמו יצלצל לאדון שמוקתניהו והחברה שלו שטייניץ וילחץ אותם לקיר הרי רק מנכלים וטיקונים קובעים מה קורה אצלנו בכיס

ואף מנכל לא ירשה לחברה כמו פז להפסיד בחרם קטן ומושתן של חצי מליון איש ( בע"ה עם רק תרצו )

אז אני מאמין שנראה ירידת מחירים בשוק הדלק ותחרות הוגנת ומזעור הקרטלות בשוק הדלק

עם ניתן לזה להמשיך זה ימשיך אין לזה סיבה להפסיק עם תחשבו על זה .....

BackDoorMan
04-10-11, 19:41
צ'רציל אמר את זה (אם איני טועה), שהבעיה היא שאי אפשר להחליף את העם..... ושלום (חנוך) חזר על כך במילים מעט שונות: "הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם..."
בלי הרבה פילוסופיה, החרם המשמעותי הוא חרם על המוצר ושמו "דלק"!
כל הדיבורים מסביב חוטאים למטרה. זו לא חברה מסויימת (והחברים המלומדים כבר הסבירו זאת לאורך כל השירשור), הממשלה מכתיבה לנו מחיר.
חנויות הנוחות הן יעד לגיטימי אבל בכנות הן גובות מחיר גבוהה עבור סטנדרט שירות מסויים ולכן גם זה קצת חוטא למטרה, חלק גדול מאיתנו מטייל (שלא לומר נוהג ביומיום- דרור), על ג'יפים גדולים וזללנים (גם אני, גם אני) ולכן להחרים כציבור את חנויות הנוחות זו קצת צביעות.
שלא יובן לא נכון, גם לי באופן אישי כואב לשלם 12 ש"ח על קולה, אז ככלל אני משתדל להמנע מהחנויות האלה ככל שניתן, אבל לפעמים, פעם ב........
לעניין- רוצים להתארגן, בואו נתחיל לנסוע יחד למקומות העבודה (לדרור יש הרבה מקום בסופה וגם לי....אולי נקים חברת הסעות :rolleyes:), אבל זה לא נוח ובואו נודה על האמת שכנראה לא נעשה את זה (חלקנו מטיילים פחות, ו.....), לאומת זאת לחץ פוליטי, אג'נדה ששמה את העניין במרכז, אני זורק כיוון, מודה שאין לי עדיין תוכנית אופרטיבית (עובדים על זה וזה לא כולל שריפות וכו' כי באנרכיה, כולם בלי יוצא מן הכלל חוטפים), אז מה אתם אומרים? מפלגת בעלי הג'יפים (בצחוק כמובן), רעיונות?

לא מסכים, אתה יכול להחרים מוצרים שיש איזושהיא תחרות והם ברי-תחליף, אבל דלק או קרקע באיזור מסוים הם משאבים חסרי תחליף כרגע.
אתה מקסימום יכול לנסוע פחות אבל זה לא משנה הרבה כי אתה מצטצמצם ברמת חייך, מחיר הדלק מורכב ברובו ממיסים, הממשלה היא הכתובת ולא חברות הדלק,
להתעסק באחוזי הרווח הקטנים שלהן זה לפספס את החזירות האמיתית של נבחרי העם.

הבעיה של המשק הישראלי שהוא רק למראית עין קפיטליסטי,
אבל בתכל'ס מדובר בחזירות של טייקונים מזן מסוים (לא כולם, למשל גיל שוויד) ,
שכשהגיעו לנחלה ולשלווה, כבר לא יודעים או רוצים איך להתמודד עם מתחרים אחרים, ולכן חונקים באמצעות קשרי הון שלטון כל תחרות חופשית שהיא נשמת אפו של הקפיטליזם.

הטייקון החזיר מכולם הוא הממשלה, (כמעט כל ממשלות ישראל בעשורים האחרונים) שבאמצעות הזרוע המנשלת קרי משרד האוצר מתייחסת לממשלה כאל ארגון פרטי מסחרי
למטרות רווח,
לדוגמא :איך אפשר לא להתפוצץ מעצבים כשמסתבר כי מתוך 1.6 מיליון ש"ח שעולה דירה בבניין חדש (בכפ"ס ),
מיליון ש"ח הם רק מיסים בשמות שונים כשה 600,000 ש"ח הם המחיר נטו ?

יונתןמצפה
05-10-11, 10:23
הנתון שסיפקתי הוא וודאי ! ! !

שניר(?)
אני עדיין מחכה בסבלנות להסבר לנתונים שמצאתי:

4% מהכנסות קבוצת פז
בכל זאת, השקעתי קצת מאמץ בחיפוש הנתון הזה.

ליאור ק
05-10-11, 14:10
לא מסכים, אתה יכול להחרים מוצרים שיש איזושהיא תחרות והם ברי-תחליף, אבל דלק או קרקע באיזור מסוים הם משאבים חסרי תחליף כרגע.
אתה מקסימום יכול לנסוע פחות אבל זה לא משנה הרבה כי אתה מצטצמצם ברמת חייך, מחיר הדלק מורכב ברובו ממיסים, הממשלה היא הכתובת ולא חברות הדלק,
להתעסק באחוזי הרווח הקטנים שלהן זה לפספס את החזירות האמיתית של נבחרי העם.

הבעיה של המשק הישראלי שהוא רק למראית עין קפיטליסטי,
אבל בתכל'ס מדובר בחזירות של טייקונים מזן מסוים (לא כולם, למשל גיל שוויד) ,
שכשהגיעו לנחלה ולשלווה, כבר לא יודעים או רוצים איך להתמודד עם מתחרים אחרים, ולכן חונקים באמצעות קשרי הון שלטון כל תחרות חופשית שהיא נשמת אפו של הקפיטליזם.

הטייקון החזיר מכולם הוא הממשלה, (כמעט כל ממשלות ישראל בעשורים האחרונים) שבאמצעות הזרוע המנשלת קרי משרד האוצר מתייחסת לממשלה כאל ארגון פרטי מסחרי
למטרות רווח,
לדוגמא :איך אפשר לא להתפוצץ מעצבים כשמסתבר כי מתוך 1.6 מיליון ש"ח שעולה דירה בבניין חדש (בכפ"ס ),
מיליון ש"ח הם רק מיסים בשמות שונים כשה 600,000 ש"ח הם המחיר נטו ?

ידידי היקר (צר לי לא יודע את שמך),
כנראה לא הסברתי את עצמי..... אני מסכים איתך,- הכתובת היא הממשלה, במקרה הזה. היות ודלק הוא מוצר בסיסי שלא ניתן (בימנו ובהעדר פתרונות חלופיים אמיתיים) להסתדר בלעדיו, אכן אנחנו האזרחים צריכים למצוא את הדרך להפעיל לחץ אפקטיבי על הממשלה, במיוחד לאור העובדה שהמרכיב העיקרי הוא מיסים! כנ"ל לגבי דירות!
להבדיל ממוצרי מותרות בהם המחיר נקבע בעיקר ע"י הביקוש ושם אנו כצרכנים נבונים (ראה את המגזר החרדי בעניין הזה.....) יכולים ע"י חרמות להוריד את תאגידי הענק על הברכיים משום ההפסדים האדירים שאנו יכולים לגרום להם. כל עוד הם תלויים בנו, להבדיל מהדלק.
אז אם לא הייתי ברור, כציבור אנו צריכים למצוא דרך לשנות את סדרי העדיפויות של נבחרנו! לא כולם מושחתים ולא כולם רעים. נכון שהכוח והשררה משחיתים אבל הדרך היחידה לשנות סדרי עדיפויות היא ממוקדי הכוח, כלומר צריך להכנס לפוליטיקה וצריך להתלכלך! ושיפי הנפש לא יגידו שזה לא כך כי זו המציאות.
עכשיו, רוצים לשנות, אני לא נכנס לעמדה פוליטית, אבל רק משם אפשר, אז יעלו החברים היקרים רעיונות איך יוצרים לחץ על נבחרנו שיבינו- שהכסא שלהם נועד לשרת אותנו ואם לנו כואב בכיס אז הם צריכים להתעורר ולעשות הכל כולל הכל כדי לפתור את מצוקנתו או ש.....בבחירות הבאות נפרד כידידים.
הבעיה, יש מי שיגיד בצדק, שאלו שיבואו אחריהם יעשו אותו דבר וכשנחליף גם אותם נשוב למעגל הקסמים.....אבל יש דוגמאות בעולם סביבנו של צרכנים ובוחרים נבונים ופוליטיקאים קצת שונים, הכל מתחיל מהעם! אם נמשיך להצביע באופן מסורתי ועבור אותם סדרי עדיפויות נקבל תמיד את אותה תוצאה. זה לא משנה אם זה ביבי או מישהו אחר, אין פתרון קסם, צריך לשנות את קו המחשבה הפוליטי באופן רדיקלי! העם שלנו הראה ניצנים במחאה האחרונה אבל השאלה אם זה נקלט למעלה??
לדעתי אנחנו עדיין לא שם, כלומר, המנהיגים שלנו עוד לא עזרו אומץ לשנות מהיסוד את השיטה שבה העסק עובד/ מדשדש פה.
בינתיים אני חושב שחרם צרכנים על כל מוצר של כל חברה שאינו חיוני עבורנו, יהיה מועיל (לדוג' תקנו פחות קולה, ביסלי וקרמבו....) ואז אם נפעל כולנו (אפילו רובנו זה טוב) כצרכן חכם המסר יעבור דרך החברות לממשלה וגם הכנסות המדינה יפגעו ואז בשילוב עם יציאה לרחובות אולי נעביר את המסר.
אני אופטימי כי אין לי ברירה,
סיימתי לחפור, רעיונות יתקבלו בברכה!

snirjeepdreamer
11-10-11, 00:32
שניר(?)
אני עדיין מחכה בסבלנות להסבר לנתונים שמצאתי:

בכל זאת, השקעתי קצת מאמץ בחיפוש הנתון הזה.

יונתן ידידי, התשובה היא פשוטה,
בניגוד לשאר חברות הדלק, תאגיד פז הינו קונצרן החולש על מגוון רחב של
תחומים בשוק האנרגיה וכאחד כזה דוחותיו מספקים נתונים על "סך פעילות התאגיד / הקבוצה".
קרי, כל ההכנסות של כל הקבוצה.
במצב כזה, אחוז ההכנסות מחנויות הנוחות "תתגמד" לעומת הכנסות כלל התאגיד.
אני יכול להיכנס ולפרוט לפרוטות את מבנה התאגיד ומה עיקר ההכנסות מכל גוף אבל זה לא המקום.
תוכל לעיין בדוח שהצגת שהקונצרן מתחלק למספר חטיבות (3 ליתר דיוק) כאשר תחת כל אחת מהן
מספר לא מבוטל של חברות בנות. בנוסף, לא לשכוח שפז היא בעלת אחד משני בתי הזיקוק בארץ
ובכלל בתחום האנרגיה היא בעלת מעיין מונופול כאשר בין השאר היא מספקת דלק סילוני,
מייצרת דלקים ושמנים למגוון חברות בתעשיות רבות בארץ, בעלת זיכיון להפצת דלקים ברש"פ,
בעלת חברות כמו פז גז, בעלת חברה לאנרגיה סולארית ועוד ועוד.
כלומר, בתוך "ים" הפעילות של הקבוצה הכוללת מספר רב מאוד של חברות, הגיוני מאוד שאחוז
ילוו בתוך סך ההכנסות יהווה 3-4% .
להסתכל על "ביצועי" כלל הקונצרן כיחידה חוטא למטרה ולהבנתינו את מידת ההשפעה של חרם צרכנים על חנויות הנוחות.

כעת לשאלתך הספציפית, על מנת להיות מדוייק, הנתון של 50% מסך ההכנסות מדבר על אחוז ההכנסות
מכספים המגיעים מ"צרכנים פרטיים" בתחנות הדלק.
כלומר, אנו מנסים לבודד את כוחנו / מידת השפעתנו כצרכנים פרטיים מול חברת הדלק ורואים שבסגמנט
המאוד ספציפי הזה מידת השפעתינו היא רבה.
היות ואנו בשרשור בעצם מנסים לבחון "מה הוא כוחנו כצרכנים" אל מול פז
אז נתון זה יכול להשפיע דרמטית על בחירת צורת המאבק בנישה הספציפית הזו שתפגע מאוד ב"פז".

אז נכון, אם נרצה ממש לגרום נזק נוכל גם להחרים את כל חברות הבנות בבעלותה
הנותנות שירות לצרכן הפרטי, אבל זה כבר לדעתי מעבר ליכולתינו.
החרמת הרכישות בחנויות הנוחות היא כלי נבון ומשמעותי לטעמי להשפיע על המצב.

לסיכום,
כדאי לראות שאפילו בדברי הפתיחה לדוחות של מנכ"ל הקבוצה ציינו את הגידול המשמעותי בפעילות חנויות הנוחות
ואת התוכניות להמשיך ולהרחיב את המוקדים הקמעונאיים בשנים הבאות כחלק מתוכנית פעולה עתידית .
סך ההכנסות מחנויות ילו היו 605 מיליון ש"ח לשנת 2010. אם אתם חושבים שהאפשרות להורדה בהכנסות של כ- 300 מיליון ש"ח
על ידי התארגנות קולקטיבית של הציבור איננה פגיעה אנושה בחברה אז אני לא יודע מה כן.

מקווה שהסברתי בצורה טובה את הנתון שהצגתי.
בברכה,
שניר

יונתןמצפה
11-10-11, 09:37
שניר,
הנתון שהבאת לא נכון ולא יעזור כמה תנסה עכשיו להסביר את ההיגיון מאחוריו.
הנה, תראה מה כתבתי בתגובה 16 בשרשור הזה:

לא התחלנו לדבר על ההכנסות הנוספות שיש לחברות הללו מנוזלים לתעשיית הרכב, גז, ועוד.
נתון תמוהה... (שתף אותנו במקור הנתון הזה)

גם ההסברים שלך שהחנויות מהוות 50% מההכנסות של התחנות עצמן הוא פשוט לא נכון.
תסתכל שוב בטבלה שצירפתי. כמה אחוזים הם 4 מ- 25? פחות מ- 20%. 4%= ההכנסות מהחנויות. 25%=ההכנסות מדלקים ושמנים בתחנות.
וה- 4% כוללים גם השכרת שטחי נדל"ן בתחנות כך שבפועל זה עוד הרבה הרבה פחות.

ציינת שאתה מחשיב את האנשים כאן לרציניים כשהתעקשת על הנתון הזה.
מוזר בעיני שאתה ממשיך להתעקש על הנתון הזה ועוד מכוון את זה ספציפית לחברת פז. זה לא נראה טוב...

snirjeepdreamer
11-10-11, 19:45
יונתן ידידי,
אני לא יודע מה המניעים שלך לתקוף אותי באופן אישי. אין בליבי דבר עליך ובסך הכל לשאלתך הבהרתי את הנתון שהצגתי.

ההסבר ששוב הצגת בדמות הטבלה פשוט לא מציג את הנתון שהצגתי היות והוא לקוח מדוחות כספיים של "כלל הקבוצה".
אני לא מתכוון להתנצח איתך על גבי הפורום .
אתה שואל מאיפוא המידע על המבנה והכנסות הקבוצה, תקרא את הדוחות
שהצגת בעצמך מתחילתו ועד סופו.
לפני עוד שעיינתי בדוח שצירפת ידעתי בדיוק מה אני הולך לכתוב לך, אך רק מתוך אחריות לדברים שלי פתחתי ואף עברתי על הדוח.
אם אתה רוצה התפלגות ספציפית להכנסות תחפש כנס לאתר של הרשות לני"ע ואני בטוח שהמידע נמצא שם.
שוב, הדוח שהצגת לא מדבר על המידע הספציפי הזה היות ומדובר על דוח של כל הקונצרן.
אני לא חושב שיש מילים נוספות להסביר את זה.
אני באמת לא רוצה להתחיל בוויכוחים שיגררו חיפושי מידע, ציטטוטים מדוחות וכיוצ"ב. זה לא לעניין.
אני עומד מאחורי דברי. במידה והייתי טועה הייתה חוזר בי. זה לא בושה לטעות ובטח לא להודות בכך.

בכבוד והערכה רבה לך,
שניר

ניר ל
11-10-11, 22:04
יונתן, בנתונים שהבאת שים לב לרווחיות . ההכנסות לא מעניינות אלא שיעור הרווח- הם מוכרים כמויות עצומות של דלק מזוקק אבל מרוויחים על זה מעט מאד , מהסיבה הפשוטה שהמדינה קובעת להם את מרווח הזיקוק. שימו לב להבדלי המחירים בסולר שלא נמצא בפיקוח - שם לתחנות הדלק יש מקום למשחקים, בבנזין אין. דרור - למה באלימות כשאפשר לחכות להם בפינה עד הבחירות ? כשמישהו מהמפגינים יחליט לשרוף לך את הסופה הלא מבוטחת על הדרך גם אז תעודד את הוואנדליזם? אבל עד הבחירות בטוח נשכח, ביבי שיחרר את גלעד שליט בשעה טובה. אני שמח בשבילו ובשביל משפחתו והסבא שיזכה לרגע הזה עוד בחייו אני מקווה. אבל המחיר יגיע ואיתו הפחד ברחובות והבחירה במפלגה שתבטיח שוב שלום עם בטחון...

יונתןמצפה
11-10-11, 22:24
יונתן ידידי,
אני לא יודע מה המניעים שלך לתקוף אותי באופן אישי. אין בליבי דבר עליך ובסך הכל לשאלתך הבהרתי את הנתון שהצגתי.

ההסבר ששוב הצגת בדמות הטבלה פשוט לא מציג את הנתון שהצגתי היות והוא לקוח מדוחות כספיים של "כלל הקבוצה".
אני לא מתכוון להתנצח איתך על גבי הפורום .
אתה שואל מאיפוא המידע על המבנה והכנסות הקבוצה, תקרא את הדוחות
שהצגת בעצמך מתחילתו ועד סופו.
לפני עוד שעיינתי בדוח שצירפת ידעתי בדיוק מה אני הולך לכתוב לך, אך רק מתוך אחריות לדברים שלי פתחתי ואף עברתי על הדוח.
אם אתה רוצה התפלגות ספציפית להכנסות תחפש כנס לאתר של הרשות לני"ע ואני בטוח שהמידע נמצא שם.
שוב, הדוח שהצגת לא מדבר על המידע הספציפי הזה היות ומדובר על דוח של כל הקונצרן.
אני לא חושב שיש מילים נוספות להסביר את זה.
אני באמת לא רוצה להתחיל בוויכוחים שיגררו חיפושי מידע, ציטטוטים מדוחות וכיוצ"ב. זה לא לעניין.
אני עומד מאחורי דברי. במידה והייתי טועה הייתה חוזר בי. זה לא בושה לטעות ובטח לא להודות בכך.

בכבוד והערכה רבה לך,
שניר

ראשית התנצלות... לא התכוונתי לתקוף אישית ואם יצא כך אני חוזר בי.

בוא נדבר תכלס... נתונים.
לפי מה שאני מבין מהדוח (ואני לא איזה איש כספים כך שניתן להטיל ספק בהבנה שלי) אתה שוגה.
בוא נסתכל שוב בטבלה שהצגתי:
העמודה האמצעית בכל שנה היא "שיעור מהכנסות הקבוצה".
ממה שאני מבין (וכך זה גם מוצג בחלקים אחרים של הדוח), המונח קבוצה מתייחס לכל המערך שנקרא "פז".
ה"סה"כ" של העמודה הזו גם תומך בהבנה שלי כי הוא אינו 100% אלא רק 64%.
אם תפנה לתחילת הדוח, לעמוד א-7 תוכל לראות גם איך הם מחלקים את הפעילות שלהם.
הקבוצה= כל קבוצת פז.
תחום הפעילות (מה שהטבלה מתייחסת אליו)= תחום קמעונאות ומסחר.

אני מתעקש שתסביר לי מה אני לא מבין בדוח...
אני לא רואה צורך לחפש כנסים כאלו ואחרים כדי למצוא נתון שהדוח הפומבי והרשמי של החברה (שנסחרת בבורסה) אמור להציג.
אני גם לא רואה צורך לעבור על מאות עמודים לא רלוונטים בדוח עצמו כדי למצוא נתון שהצלחתי לאתר לאחר עיון מדוקדק בכל הנושאים שרשומים בתוכן שלו. ולאחר מעבר זריז על כל הכותרות הגדולות שבכל הדוח.

אתה מציג נתון, שסותר בצורה ברורה כשמש את מה שרשום שחור על גבי לבן בדוח.
אתה מציג נתון שלדעתי סותר את ההגיון (אבל זו רק דעתי)
אתה מבסס תיאוריה שלמה על הנתון הזה, וטוען שלפיו אנחנו צריכים לפעול כשאנחנו מנסים למחות על מחירים שהחברה הזו גובה מאיתנו.

אני לא מוכן לקבל דברים כאמרם, במיוחד לא כשהמשמעות שלהם עשוייה להוביל לצעד אקטיבי של הציבור (ובכלל זה אני).

שניר, אתה מתעקש על הנתון שלך, אומר שאני לא מבין נכון את הנתונים שאני הבאתי, תביא אתה ציטוט/קישור ישיר לנתון שאתה מתעקש עליו.
אתה לא יכול לזרוק כזה נתון לאוויר ולגבות אותו רק ע"י אותיות שאתה מקליד בשרת של הפורום. זה לא רציני... והרי אתה טוען שהאנשים כאן רציניים!

שוב, אל תראה בתגובה שלי שום דבר אישי. הדיון הוא לעניין נטו. (אני גם לא מכיר אותך אז זה באמת מיותר לחשוב שיש כאן משהו אישי)
מייד אחרי שהבעתי תמיהה על הנתון הזה הלכתי וחיפשתי את החומר. עשיתי שיעורי בית... ואז הצגתי את מה שמצאתי בפורום.
עכשיו תורך.
אין לי עניין להתנצח, ואפילו לא להתווכח, אבל אם מדיינים על הנושא והעובדות מוטלות בספק אז מבחינתי הדיון לא סגור.

בברכת חג שמח,
יונתן

יונתןמצפה
11-10-11, 22:28
יונתן, בנתונים שהבאת שים לב לרווחיות . ההכנסות לא מעניינות אלא שיעור הרווח- הם מוכרים כמויות עצומות של דלק מזוקק אבל מרוויחים על זה מעט מאד , מהסיבה הפשוטה שהמדינה קובעת להם את מרווח הזיקוק. שימו לב להבדלי המחירים בסולר שלא נמצא בפיקוח - שם לתחנות הדלק יש מקום למשחקים, בבנזין אין.

ניר, עד עכשיו הדיון היה סביב ה"הכנסות" ולא ה"רווח הנקי" ואפילו לא "הרווח הגולמי"...,
ולמרות זאת, אני אשמח אם תסביר לי איך חברה כלשהי יכולה לקחת 4% מההכנסות שלה ולהפוך אותם ל- 50% מהרווחים?
מבלי להבין כלום בכלכלה, אם אני הייתי המנכ"ל של החברה הזו הייתי מייד זונח את כל שאר הסקטורים ומשקיע רק באותם 4%...

ניר ל
11-10-11, 23:01
לא נכנסתי למספרים והצדקתי את מה שנכתב ע״י שניר , רק ציינתי שכן ניתן להבחין בדוח שצירפת שחנויות הנוחות הן עסק מאד רווחי עבור פז.להיות בעלים של אחד משני בתי הזיקוק הקיימים בארץ זה טוב, זה רווחי, להחזיק ולנהל מאות תחנות ולמכור תזקיקי דלק לצרכן הסופי זה גם עסק לא רע. למכור לו על הדרך גם קפה ומאפה זה עסק מצויין. גם אני לא בדעה שחברות הדלק הן משהו שצריך להחרים כרגע - אין להן השפעה מהותית על מחיר הדלק לצרכן. לקנות שם מוצרים אחרים זה לא חובה ולא קשור - גם פיצוציות וכו׳ גובות תעריף גבוה עבור היותן זמינות ופתוחות מסביב לשעון.צריך לשנות סדרי שלטון בבחירות ואני מקווה שזה אכן יקרה בקרוב.בעל דוכן עיתונים מוכר ביום 100 עיתונים שעולים 5 שח כא ומרוויח 10 אג לעיתון = הכנסה 500 שח , רווח 10 שח . יש לו גם מקרר של ארטיקים בצד , הוא מצליח לפתות שניים מתוך 100 קוני העיתונים שעוברים אצלו ולמכור להם מגנום ב 10 שח שהוא קונה אצל סיטונאי ב 5 שח ליחידה = הכנסה של 20 ורווח של 10 . יש לו 50% מהרווח היומי על 4% מההכנסות. למה הוא לא מתמקד רק במכירת ארטיקים? כי אף אחד לא היה עוצר בחור שלו לקנות ארטיק , אם לא היה מעוניין לקנות עיתון.

יונתןמצפה
12-10-11, 00:14
ניר, בקצרה:
אין וויכוח על הרווחיות של החנויות. הן רווחיות, אפילו מאד. וניתן להבחין בדוח שיש מגמה ברורה להגדיל את החלק היחסי של החנויות האלו.
אבל בין רווחי לבין ההכנסה העיקרית יש פער גדול. מאד גדול.
ולגבי החישוב שהבאת: הוא לא מציאותי.
אין כזה דבר דוכן עיתונים.
גם בקיוסקים/סופרים קטנים, בחיים הם לא מוכרים 1000 עיתונים. (בספק אם עוברים בהם 1000 איש).
מוכרים עוד הרבה מאד דברים חוץ מגלידה. ודוכן שמוכר 1000 עיתונים לא מוכר 10 ארטיקים.
הרווח שלך על הארטיקים גם שגוי. מה אם המקרר, המקום שהוא תופס, החשמל, המלאי...
אני בספק אם תצליח להביא דוגמה מציאותית, מהחיים (ולא מונפצת) שבה 4% מהכנסות של עסק מהווים 50% מהרווח. אם יש מצב כזה לדעתי אותו עסק צריך לעסות בדק בית.
96% מההכנסות שלו לא רווחיות או רווחיות מעט מאד והעסק הזה לא יחזיק מעמד.
עם כל שאר הדברים שלך אני מסכים.

לעניינינו, אני אמתין בסבלנות למסמך שיאמת את מה ששניר טוען.

ניר ל
12-10-11, 01:09
עזוב את הוויכוח עם שניר, אז תפסת אותו בטעות/ הגזמה פראית - יופי! תעבור הלאה. יש לא מעט עסקים שמחזיקים פעילות בסיסית הפסדית ומרוויחים מפעילויות צדדיות שלא היו מתקיימות בלעדיה ולכן הם ממשיכים להחזיק את הפעילות המפסידה. יצרן רכב יכול להרשות לעצמו למכור רכב חדש בהפסד או רווח שולי ולעשות את הרווח על מכירת חלקי חילוף וחבילות שירות נלוות, רשתות מזון וכו׳ בוחרות להפסיד על מכירת חיתולים ומזון תינוקות בכדי למשוך את קהל ההורים השבוי שיקנה על הדרך גם מוצרים שכן רווחיים לחנות. לא מובן לי למה זה כל כך קשה לך להבין את הלוגיקה.*

bizon
12-10-11, 01:55
אולי זה יעזור קצת ...... http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000545270&fid=821

קצת ארוך אבל שווה קריאה

מור

snirjeepdreamer
12-10-11, 02:31
יונתן ידידי,
ראשית הרשה לי לתקן אותך בנתון משמעותי ביותר: דיברתי על 50% מההכנסות של תחנת הדלק ולא מהרווח כמו שציינת.
זה מאוד משמעותי.
שנית קרא את הכתבה שצירף bizon אני חושב שזה משקף בצורה הנכונה ביותר את הלך רוח הדברים שציינתי.

שוב, ואני כן קצת מבין בענייני כלכלה, הנתון שהבאתי לא שגוי ואני לא מתכוון להתחיל ולהמציא לך דוחות בעניין.

אני חושב שכדאי שנרד מהוויכוח ונתרכז במהות והיא פגיעה אנושה בחברות הדלק על ידי החרמת חנויות הנוחות, כולם ! ולא רק של פז.

מכירות קבוצת פז מחנויות הנוחות הסתכמו ב- 605 מיליון ש"ח ובכלל חנויות הנוחות בארץ במעל למליארד ש"ח. בנוסף, תיכנון גידול עתידי
והמשך השחיקה בריווחיות כתוצאה ממכירת דלק מפנה את מירב המשאבים להמשך פיתוח המרחבים הקמעונאיים כפי שנכתב בכתבה .

בשורה התחתונה אני מקווה שעד כה מובן כי החרמת הרכישה בחנויות הנוחות יכולה להוות מנוף לחץ אפקטיבי משמעותי וכבד ביותר על חברות הדלק.
הלא כן ? ? אני בטוח שעל האבחנה הספציפית הזו לאור המספרים אין לנו וויכוח. אז בוא נרכז את המאמצים להבין את הנתון הזה ולהשתמש בו
כדי להביא להורדה המיוחלת במחירי הדלק.
שניר

tzagi
12-10-11, 03:26
בשורה התחתונה אני מקווה שעד כה מובן כי החרמת הרכישה בחנויות הנוחות יכולה להוות מנוף לחץ אפקטיבי משמעותי וכבד ביותר על חברות הדלק.
הלא כן ? ?
שניר

Bingo!

dudu
12-10-11, 09:26
כמו שנאמר זה לא באמת משנה איפה נתדלק ומתי ,גם המדינה תמשיך להרוויח וכנראה שגם חברת פז (שהאשמה שלה בסיפור הזה היא קטנה לעומת אשמת המדינה), פז מספקת דלקים לתעופה ולחברות אחרות , אם אני לא טועה תחנות דור אלון פעולות בשיתוף עם פז.

לדעתי הדרך להפעיל לחץ היא כזו: מהיום שיוחלט נוסעים 20-30- קמ"ש פחות או במהירות הנמוכה ביותר החוקית.
גם נבזבז פחות דלק (ונקנה פחות) גם ניצור פקקים עצומים בכל המדינה מה שיוביל לפגיעה אמיתית בהכנסות המדינה , גם ההשפעה שלנו תהיה גדולה יותר (כל מי שיתקע בפקק יהיה שותף בעל כורחו במחאה :cool:) ובעיקר זו תהיה מחאה לא אלימה וחוקית לחלוטין ולא מוגבלת בזמן. עד שיהיה שינוי אמיתי ומורגש.

חג שמח

נ.ב בחול המועד בכל מקרה יהיו פקקים אז אפשר לחכות.....

יונתןמצפה
12-10-11, 10:06
יונתן ידידי,
ראשית הרשה לי לתקן אותך בנתון משמעותי ביותר: דיברתי על 50% מההכנסות של תחנת הדלק ולא מהרווח כמו שציינת.
זה מאוד משמעותי.
שנית קרא את הכתבה שצירף bizon אני חושב שזה משקף בצורה הנכונה ביותר את הלך רוח הדברים שציינתי.

שוב, ואני כן קצת מבין בענייני כלכלה, הנתון שהבאתי לא שגוי ואני לא מתכוון להתחיל ולהמציא לך דוחות בעניין.

הרמה של הדיון לדעתי מתדרדרת.
אני מצטער, אבל כשהדיון מתנהל בצורה של: "אני צודק כי אני יודע וכל נתון שתביא יהיה פשוט לא נכון" אז הרמה שלו נמוכה.
נכון, אני לא מבי בכלכלה.
אבל אני יודע לקרוא...
חנויות הנוחות (+ השכרת נכסים!) מהווים 4% מכלל הכנסות הקבוצה. סה"כ תחנות הדלק הן 64% מהכנסות הקבוצה.
המשמעות היא שהחנויות מכניסות קצת יותר מ- 6% מההכנסות של התחנות.
אם אתה רוצה להמשיך להתעקש על הנתון שאתה טוען שאתה יודע ולהתעלם מהנתונים אז אני פורש.
(וכל זה ללא שום קשר לרווחיות הנקודתית של החנויות האלו שהיא כנראה גבוהה מאד)

את דעתי על המחאה על חנויות הנוחות כתבתי כבר קודם.
מזכיר קצת את זה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58163&page=3

חג שמח!

talw
12-10-11, 15:53
עברו 30 שנה בול.
מצחיק עד כמה שזה מצחיק..... :p

http://www.youtube.com/watch?v=KlJHxZMXIuI

bizon
12-10-11, 16:24
גדול !!! :)

חג שמח לכולם