PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש חשמלאי לסמוראי

זרקו
05-10-11, 20:04
שלום,
הידע שלי בחשמל מסתכם בהלחמת חוטים והחלפת נורות...
אני מחפש חשמלאי שיעבור על סמוראי ויחזק\יתקן\יסלול חוטים וכו'.
מישהו מכיר?

חוץ מזה- איפה אפשר למצוא חומר ברור על מערכת החשמל (אין לי ספר רכב...)

תודה

itay
05-10-11, 20:42
אהלן,

אני עשיתי את זה כמה פעמים (לכמה רכבים שונים), כולל לבנות את המערכת מאפס. אין מה להסתבך, שהחוטים המבולגנים לא ירתיעו אותך. לא צריך ידע יותר מהיגיון בריא וקריאה של סכמות - יש בספר רכב - אתה יכול להוריד מהאתר פה או מה FAQ באתר SUZUKINFO.

לכל צרכי החשמל, אתה יכול ללכת למנצור ליד יצחק שדה בת"א, יש להם הכל ואם הפרצוף שלך סביר, גם המחירים סבבה.

בהצלחה,

איתי

BeAsT
05-10-11, 21:08
אני ביצעתי שיפוץ מלא של כל מערכת החשמל כולל ממסרים וסיפורים אחרים, ממש לא מסובך כמו שזה נראה,

אני אשמח לעזור (תן רק לסיים ביום שני את הפסיכומטרי)..

omri_t
05-10-11, 21:15
הידע שלי בחשמל מסתכם בהלחמת חוטים והחלפת נורות...

נו, זה כבר הרבה מעל הממוצע בענף הזה במדינה שלנו.... :)

וברצינות:
יש בעיה ספציפית?
או שאתה פשוט רוצה לנקות ולהשמיש את המערכת?

בשורה התחתונה- זה ממש לא סיפור מסובך אם אין תקלה אם אם התקלה פשוטה.

GodsFather
06-10-11, 06:44
אהלן,

אני עשיתי את זה כמה פעמים (לכמה רכבים שונים), כולל לבנות את המערכת מאפס. אין מה להסתבך, שהחוטים המבולגנים לא ירתיעו אותך. לא צריך ידע יותר מהיגיון בריא וקריאה של סכמות - יש בספר רכב - אתה יכול להוריד מהאתר פה או מה FAQ באתר SUZUKINFO.

לכל צרכי החשמל, אתה יכול ללכת למנצור ליד יצחק שדה בת"א, יש להם הכל ואם הפרצוף שלך סביר, גם המחירים סבבה.

בהצלחה,

איתי

הוא אכן יודע על מה שהוא מדבר וגם לבצע :)

רק צריך להוסיף כמה דברים -

1. אם אתה רוצה רק לסדר ברדק, אז תשתדל להשאר מקורי כמה שאפשר ופשוט תעיף כל מה שהתעלק על המקורי ותסגור את הכבלים כראוי, כמובן שאם הכבל בלוי אז תחליף בחדש.

2. אם אתה רוצה לשדרג ולהוסיף אביזרים או אופציות, כאן צריך כבר חשיבה קלה קדימה, כי יש עניין של מפלי מתח וצורת חיבור נכונה, כדי למנוע עומסים ושגיאות.

לגבי חיווט- אם אתה רוצה חוטים בצבעים שונים (ולא רק אדום/שחור/לבן), תגש לחנות לאביזרי חשמל לבית ותבקש חוט פנדל רב גידי גמיש. כשכמות הגידים היא למעשה כמות הצבעים שתרצה. אני מכיר שיש עד 7 גידים, אבל אולי יש יותר מכך.

תצלם ותתעד, תכתוב לך לאן חיבורים מסויימים הולכים ואפילו תנסה לעשות שרטוט משלך, כך יהיה לך יותר קל לפתור תקלות עתידיות ואו אם תצטרך לעשות דיבאגינג.

זרקו
06-10-11, 21:33
תודה לעוזרים ובהצלחה בפסיכומטרי :)

שתי מטרות:
לעשות קצת סדר בחוטים ולהשמיש מערכות שלא עובדות- חלק מנורות חיווי, צופר, חימום וכו,
כמו כן, להוסיף פונקציה של שקע מצית, פנסי ערפל ואם עוד יש כמה רעיונות אשמח לשמוע.

בד"כ ראיתי שכותבים שעדיף לנתק חוט ובאותו הרגע לחבר את החדש וכך לעבור ממקום למקום. השאלה היא מאיפה מתחילים?
זה כמו להיכנס להרצאה בתורת הקוואנטים ביפנית חמוש במילון (סקיצה)...

רון נחמן
07-10-11, 16:51
אתה מוזמן לקחת ממני ספר היינס של הרכב.. יש שם גם דיאגרמות חשמל.

זרקו
07-10-11, 19:43
תודה רון-
דרך אגב אתה מתחיל השבוע או שבוע הבא?

רון נחמן
08-10-11, 18:45
תודה רון-
דרך אגב אתה מתחיל השבוע או שבוע הבא?

יום רביעי. בע"ה.

שגיא S
09-10-11, 22:25
זה עובד לך?

http://www.4x4.in.th/manual_sj413/chapter23.pdf

(http://www.4x4.in.th/manual_sj413/chapter23.pdf)

זרקו
10-10-11, 23:04
מעולה! תודה רבה
אם כי עכשיו זה נראה יותר מסובך......

שגיא S
10-10-11, 23:57
אם תצטרך אז יש לי של כל הספר רכב....

-->