PDA

צפייה בגרסה מלאה : גולש חדש - שאלות לגבי צ'רוקי 2001

gilad888
05-10-11, 19:40
אני עומד לקנות צירוקי 2001 הבעייה שהמחירים בשמים או שישי כלים גמורים ואין היצע גדול האם כדאי ללכת בכל זאת על הצירוקי ואם לא על הטוב כמה יכול לעלות מנוע וגיר של צירוקי עם הרכבה.?

האם מישהו יכול לתת עצה?

ניר ל
07-10-11, 06:51
יופי של רכב, עניין המחיר הוא יחסי כמובן. אם המחיר גבוה עבורך חפש רכב מסוג אחר, בשום אופן אל תקנה רכב תקול במטרה לשפץ - זה בוודאות יהיה יקר יותר ולא יסתיים מהר כמו שאתה חושב.*

GodsFather
07-10-11, 08:04
מעבר לזה, האם חישבת גם את ההוצאות הנילוות ? טיפולים, ביטוח, שוטף (שתיין דלק) ? אם המחיר של הג'יפ יקר לך, יכול להיות שגם התוספות הללו יפתיעו אותך.

נמרוד
08-10-11, 08:02
ההיצע של צ'רוקי XJ בארץ לא גבוה, ויש ביקוש, לכן המחירים הנקובים גבוהים. אבל עסקאות בפועל נסגרות בסכומים נמוכים יותר - האם כשאתה אומר ש"המחירים בשמיים" זה ממה שאתה קורא ביד2 או שכבר בדקת כלי רכב והתחלת לנהל משא ומתן?

Saar
08-10-11, 09:19
אם המחיר גבוה, אתה יכול לנסות למצוא ZJ משופר שיעלה הרבה הרבה פחות.
בשטח ובכביש תקבל לא פחות.
צריכת הדלק דומה.
לי באופן אישי ה ZJ הרגיש גדול מדי, אני אוהב מכוניות קטנות יחסית ולכן ה XJ התאים לי.
(זה הרכב הראשון שאני מחזיק כבר 7 שנים, בד"כ אני מחליף כל שנתיים שלוש...)

סער

sos4u
08-10-11, 09:49
בטח כבר שאלו אותך מליון פעם, אבל למה צ'רוקי ?

יריב קלר ברוך
08-10-11, 17:54
אני עומד לקנות צירוקי 2001 הבעייה שהמחירים בשמים או שישי כלים גמורים ואין היצע גדול האם כדאי ללכת בכל זאת על הצירוקי ואם לא על הטוב כמה יכול לעלות מנוע וגיר של צירוקי עם הרכבה.?

האם מישהו יכול לתת עצה?

מנוע מפרוק או יבוא בצירוקי 7000 + מע"מ מורכב על הרכב מנוע אחד האמינים שיש
גיר מפרוק או יבוא 4000 ש"ח + מע"מ על הרכב גיר הכי אמין שיש !{לא הזבל שבשאר הגרנדים}
אחלה רכב פוטנציאל שיפורים ענק שתיין יפיוף וכשמשפרים הופך לטרקטור פוטנציאל זהה גם בגרנדים רק גרנד זול יחסית בקנייה ויקר יחסית בהחזקה
בהצלחה

gilad888
07-11-11, 13:30
בטח כבר שאלו אותך מליון פעם, אבל למה צ'רוקי ?

הגודל האיכות אפשרות השיפור והג'יפ אמיתי לא גדול לא קטן לא סתם קשה להשיג אותו

gilad888
07-11-11, 13:36
היי נמרוד תודה על המענה מצטער שלא עניתי אבל מוטב מאוחר מלעולם לא

בחנתי כמה כלים אחד היה עם תאונת שילדה קשה מסוחר נפסל מידית
השני כלי שמור יחסית עם 9משהו כמו 80-85 k רצה הרבה מאד כסף לרכב לא משופר כלל

השלישי זהו הכלי שבדקתי ובו יש נזילות שמן מהמנוע והגיר מכה קטנה מלמטה המחיר מתקרב לשפוי כמו 46000 ויש סימני התחממות co בראדיאטור שפותחים אותו שהמנוע עובד יחסית הוא נקי ולא נסע הרבה בשטח 168000 ק"מ יש לו מדרכות אין שיפורים מצב סביר מבחוץ ןמבפנים

האם להמלצתך כדאי להמתין או ללכת על זה ולקחת סיכון של תיקונים?
אודה לך על שיתוף מניסיונך
גלעד

דרור ברלי
07-11-11, 13:50
הגודל האיכות אפשרות השיפור והג'יפ אמיתי לא גדול לא קטן לא סתם קשה להשיג אותו

"לא סתם קשה להשיג"?
זה רק כי ייבאו כמות קטנה יחסית.

נכון שזה ג'יפ אמיתי - הפרופורציות מושלמות, אפשרויות השידרוג בלתי מוגבלות והיכולו תבשטח הן מהגבוהות שיש. אבל את זה אפשר לומר על רוב המכוניות עם סמל Jeep. כן, כולל הגרנד. יש בו עוד תכונה שאני אישית אוהב - הוא קל יחסית, וביחד עם מנוע חזק מתקבל כלי מאד כוחני וזריז. אפילו עם תיבה אוטומטית הוא כייפי מאד לנהיגה. הקלות הזו לא מקרית - אין לו שילדה אלא מרכב מונוקוק. בכלים שעברו התעללות מתמשכת בשטח זה עלול להתבטא בסדקים, עיוותים במרכב, קושי בסגירת דלתות וכו'.

והגודל? מבפנים זה אוטו קטן. אשכרה קטן. נכון שיש לו מבנה של סטיישן ויש לו חמש דלתות, אבל הן קטנות. בפועל הוא לא מרווח יותר משום משפחתית, למעשה, מבפנים הצ'רוקי קטן וצפוף מרוב המשפחתיות.

האיכות? נו באמת. אני מעריץ לא קטן של Jeep אבל גם מעריצים גדולים ממני של המותג מעולם לא טענו ולא יטענו שמדובר במשהו שאפשר להתהדר ב"איכות" שלו. לא נדיר לשמוע קירקושים מכל הכיוונים.

בסופו של דבר - יש לצ'רוקי ביקוש בגלל איכויות דינמיות, יכולות שטח גבוהות ואפשרויו תשדרוג בלתי נדלות, וההיצע קטן. פשוט כי ברוב השנים בהם יוצר (1984-2001) הוא לא יובא לכאן בכלל, והמעטים שישנם הגיעו ביבוא אישי או פליטים של כל מיני מוסדות/שגרירויות/כוח רב לאומי וכיו"ב. גם כשהחלו לייבא אותו בשנות ייצורו האחרונות (מ-1999 ואילך) לא נמכרו כמויות גדולות ממנו.

אז זה כל הסיפור שלו: היצע נמוך+ביקוש גבוה = מחיר גבוה יחסית.

gilad888
07-11-11, 13:59
תודה דרור
לגודל יש פתרונות הבנתי שניתן להוציא את הגלגל הרזרבי החוצה ולשים גגון זה מה שרובם עושים ואז מקבלים מרווח גדול יותר בגילי המתקדם אני כבר לא מצפה לעוד תינוקות ולכן למה שיש זה נראה סביר הבעייה שהיצע הכלים הטובים מאד מצומצם ולכן כל מי שיש לו כלי טוב למרות שלוקח הרבה מאד זמן למכור כלי כזה רוצה עליו מעל המחירון ולא משהו שיכול להרשות לעצמו מישהו שכיר ממוצע

-->