PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלימה לקויה בדיסקברי TDI300

jn
06-10-11, 08:29
שלום

דיסקברי TDU300. בלחיצה ראשונית על הבלמים הבלימה טובה. אם ממשיכים ללחוץ (בלי להוריד רגל מהדוושה) הבלימה הולכת ופוחתת והדושה נהיית יותר ויותר קשה עד כמעט הרגשה של חוסר תגובה.
אם מורידים רגל מהדוושה אחרי לחיצה ראשונה ולוחצים שוב יש תגובה אם כי לא טובה כמו בלחיצה הראשונית.
רעיונות? משאבת ואקום או בוסטר??
משאבת ואקום חדשה (שנתיים) ובוסטר משופץ (גם שנתיים) יכול להיות שזה אורך החיים של החלקים האלו ??

תודה

torchak
06-10-11, 15:56
זה יכול להיות גם בעיה בצנרת וואקום.
תוציא את הצינור של הוואקום מצד הבוסטר ותראה אם אתה מקבל שם לחץ מספיק חזק (אם יש לך רכב זהה להשוות איתו זה תמיד יכול לעזור).
אם היניקה מספיק חזקה - בוסטר. אם לא, זה כנראה משאבת וואקום (תבדוק אגב אם היא נוזלת) או צנרת וואקום.

נועם.

אמיר ב.א
07-10-11, 00:18
אכן נישמע כמו בעיית וואקום ,
כמו שנאמר , לבדוק צנרת , בוסטר , שסטום חד כיווני בכניסה של הבוסטר , משאבת וואקום
כמעט בטוח שיש בריחה של וואקום איפשהו במערכת - זה גם מה שגורם לזה שצריך להחליף משאבות וואקום בצורה כרונית.

כדי לנסות לבודד את הבעייה בהמשך למה שנאמר ע"י נועם ,
אתה יכול להפעיל את המנוע כדי לבנות וואקום , ולכבות אותו, לאחר מכן כאשר הרכב עומד ,
לנתק את הצינור שניכנס לבוסטר , כאשר השסתום החד כיווני עדיין מחובר לבוסטר ,
צריך להיות עדיין וואקום בבוסטר שמספיק ל2~3 לחיצות ,
אם הדוושת ברקס דקה שתיים אחרי הכיבוי כבר קשה - כניראה הבוסטר או השסתום לא תקינים ,
פרק את השסתום גם ותנסה לשאוף אוויר דרכו משני הכיוונים - רק כיוון אחד צריך להצליח ,
אם הוא תקין - הבוסטר דולף, אם שניהם תקינים - הבעיה בצינורות או משאבה.

כמובן יש אפשרות שהכל דפוק.(מניסיון)

חפש סדקים על הצינורות - אם יש במיקום מסויים סדק - צריך להחליף את כל הצינור ,
הצינורות שצריך לשים הם קשיחים , גומי רגיל - סכנת חיים ...

מירון רביץ
07-10-11, 00:54
אתמול בבוקר קרה לי אותו דבר בדיוק לאחר בדיקת ואקום שנמצא תקין הוחלף הבוסטר אחר כבוד. ודרך אגב שכחתי כמה הברקס יכול להיות נעים (גם שמדובר בדיפנדר).

jn
11-10-11, 22:01
תודה לעונים...

מירון או מישהו אחר - מה זה ואקום תקין? הכוונה מה הערך שנחשב תקין במדידה.
דבר נוסף, בלחיצה על הברקס נשמע רעש של במו ניפוח מאיזור דוושת הבלם. כמו נשיפת אוויר כזו שמתחזקת כשהלחיצה מתחזקת ואם אני מפמפם את הדוושה אז שומעים את זה עם כל לחיצה.
זה תקין? זה יכול להיות קשור לבוסטר איכשהו?

תודה
נועם

torchak
16-10-11, 10:59
עוד דבר בענין הבוסטר - כתבת שהבוסטר שופץ לפני שנתיים. אני אישית לא מצאתי אף אחד שמשפץ בוסטר של דיפנדר.
גם כשלי הלך הבוסטר אמרו שזה בוסטר שלא משפצים אלא מחליפים לחדש. גם לי היה קשה לקבל את זה וחיפשתי בכל זאת מישהו שישפץ וכאמור - לא מצאתי.
אם הבוסטר שלך אכן עבר שיפוץ ומשאבת הוואקום חדשה (בת שנתיים), אני הייתי חושד הרבה יותר בבוסטר מכל דבר אחר.

נועם.

-->