PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגבהה לפרייבט?!

רז ניר
08-10-11, 18:03
שלום לכולם ומקווה שהיה צום קל לצמים.

יש ברשותי מיצובישי לנסר שנת 93 אוטומט,
כבר כמה שנים אצלי, אפשר לומר רכב גיבוי
לכל מטרה.. העניין הוא
שהרכב נמוך בצורה מחרידה, לא עובר במפרים בלי לגרד
את הגחון וזיקוקים וגיצים ובאסה כללית...

מה עושים? אני יכול להשאיר ככה אבל
סומרות לי השערות בגב כל פעם שאני
נאלץ לנהוג ברכב..

קיט הגבהה אפשרי במצבים כאלו?
אשמח לשמוע כל פתרון שיעלה על דעתכם...
ובבקשה בלי הערות נוסח ״תמכור
את העגלה״ - לא מעוניין למכור,
מעוניין להשאיר ולעצב כמו שאני אוהב. פרוייקט, אם תרצו...

אז רעיונות, מוזרים ככל שיהיו, לזרוק כאן בבקשה )
תודה מראש ושנה מגניבה.

בברכה, רז ניר.

גלדיאטור
08-10-11, 18:11
תעשה חיפוש יש פה כבר את השאלה הזו

שורה תחתונה זה עולה כמו לקנות אוטו גבוה יותר

דרור ברלי
08-10-11, 18:14
האוטו נמוך והתחתית מתגרדת לך במעבר במפרים כי הקפיצים ובעיקר הבולמים שלך כבר עייפים.
בולמים חדשים ואיכותיים בוודאי יש להשיג ואם האוטו חוטף מכות מלמטה בכל מעבר במפר אז לדעתי גם חובה, אבל אני לא יודע איפה משיגים קפיצים מקוריים למודל הזה שיהיו במצב תקין ולא נבול וסמרטוטי.

להגביה? בוא'נה, זה אוטו יפני של לפני 20 שנה, כזה שגם כשהוא תקין מתנהג רע על כל כביש שאינו ישר... אז אתה רוצה להגביה? שיאבד את מעט האחיזה שלו מוקדם עוד יותר וימרח לך עוד יותר בכל פנייה?

בקיצור - אל תגביה, רק תחזיר למצב מקורי תקין. זה יספיק בשביל לא לגרד אותו על במפרים.

Tom Bril
08-10-11, 18:20
בעברי השתתפתי במרוצי הראלי ספרינט בארץ תחת קבוצת רמות.

רכב ההדרכה היה גם רכב המרוץ ששימש אותנו באותם אירועים .

כחלק מבניית הרכב היה צורך להגביהה את הרכב כדי לעמוד בתוואי הדרך של המסלולי העפר.

התקציב היה נמוך לכן בחנו מספר אילתורים שונים.

בנוסף לרביעיית בילשטיין עשינו שימוש בקפיצים אחוריים מקוצרים של גאלופר

הרכב תיפקד נהדר.

רז ניר
08-10-11, 18:26
או.קיי. קודם כל תודה לשניכם, דבר שני, ניסיתי לבצע חיפוש בנושא אבל החיפוש לא עובדאולי יש אצלי תקלה בחיבור או משהו...דרור, הבנתי לחלוטין את עמדתך בנוגע ליפניות שנמצאות עשרים שנה על הכביש,וקטונתי מלהתווכח, לי אישית אין שום בעיה עם הרכב מבחינת נהיגה, רק הגובה מציק...הבנתי מחבר עם ידע מסויים במכונאות,שיש איזה-שהוא מוט או סרן או קפיץ או משהו בסגנון,שניתן טיפה למתוח או להדק - אין לי שמץ שלמושג בכל מה שקורה מתחת לאוטו - אבל הבנתי שקיים דבר כזה...ושיכול להיות שארוויח איזה סנטימטר , שזהבערך כל מה שאני צריך...יש הגיון בדברים?או לחילופין - יש למישהו מושג אם חלק מהדבריםקרובים למציאות?שוב תודה...

bizon
08-10-11, 18:54
במידה ומה שחסר לך זה סמ אחד סע קצת יותר לאט או שתעלה על הבמפר באלכסון (זה אמור להועיל ) מעבר לזה כמו שאמרו מעלי בולמים וקפיצים יעשו את העבודה

מור

דרור ברלי
08-10-11, 18:57
בהניה שזה אוטו עם קפיצי סליל על הבולמים (קוילאובר), תמדי אפשר לבנו תספייסרים של ס"מ וחצי-שני ס"מ ולהתקין בין תושבת הקפיץ העליונה (במרכב) לבין יחידת הקפיץ/בולם. זה ירים קצת את האוטו, יפגום מעט בהתנהגות שלו, (ואל תשכח שאתה נוסע איתו בכביש, לא מתחרה בראלי על שבילי עפר) לדעתי הציריות הקדמיות יעבדו בזוית שלא תוסיף שום דבר לחיי הפעמונים.
בכל מקרה תבדוק מה מצב הקפיצים והבולמים שלך. עם קפיצים ובולמים תקינים האוטו הזה לא אמור להתגרד על במפרים.

hadtomer
08-10-11, 19:12
2 סרנים חיים. עדיף של היילקס.

ברצינות....כשהיתי ילד, בחיפה (זה בצפון) הייתה להורי מיצובישי סופר לאנסר. אני חושב שבאמת לא היה דבר שהרכב הזה לא עבר, כולל הרבה שבילים בהרי הכרמל (פעם אחת היא אפילו עפה לתוך נחל. ביום שהיא נגנבה אבא שלי פתח שמפניה, היה לה שאסי בערך בכל פינה) ומעולם לא היו לה בעיות של מרווח גחון. אם זה כל כך מפריע לך- וזה לא אמור להפריע באוטו שכולה עולה כמה אלפי שקלים - אז שים לה קפיצים חדשים, למרות שנראה לי סתם דבילי להשקיע באוטו כזה כסף. קח בחשבון שגיצים זה מגניב.

רז ניר
08-10-11, 19:26
תודה על התגובות חברים.

שאלה מתוך בורות גמורה -
מה זה סרנים חיים? ומה ההפך מסרן חי?
שוב אני אומר, זה לא שאני חייב שהאוטו יהיה יותר גבוהה, הוא מתפקד יופי גם בלי זה,
פשוט הייתי שמח לא להרגיש כאילו אני יושב על אספלט כל פעם שאני צריך להשתמש בו...
דרור, אבדוק מחר אם יש קפיצי סליל על הבולמים -
בהנחה שכן - מה עליי לעשות? מה זה ספייסרים?
זה משהו שמוסך יכול ויודע לעשות?
שוב סליחה על הבורות ועל כמות השאלות, לא מבין בתחום הזה.

reuvenk
08-10-11, 19:44
מה באמת ההפך מסרן "חי"? סרן מת? או מה?

asafk
08-10-11, 20:26
http://www.jeepolog.com/forums/archive/index.php/t-5359.html

אמנם לא קשור, אבל שאלתם..

אסף.

Tourist
08-10-11, 20:57
ניסיתי לבצע חיפוש בנושא אבל החיפוש לא עובדאולי יש אצלי תקלה בחיבור או משהו

לא חושב שהבעיה אצלך - החיפוש בפורום לא משהו...

לגבי השאלה - החלפת קפיצים ובולמים בכל מוסך. פשוט מאוד, לא ברור לי למה המוסך הקרוב לביתך לא אמר לך זאת כבר.
קח בחשבון שהעלות של זה היא כערך הרכב שברשותך.

shmulikbg
08-10-11, 23:17
יש קורולות שסובלות מבעייה של "שקיעה" של הקפיץ.
יש גומיות מיוחדות, שמזכירות את הספרה 8 עם קצוות העיגולים פתוחות.
מרימים את האוטו עם ג'ק, הקפיץ נפתח, ואתה דוחף את גומיות הללו בין
ספירלות הקפיץ. שתי גומיות כאלו לכל קפיץ, במחיר של גרוש ורבע האחת....

רז ניר
09-10-11, 01:14
יש קורולות שסובלות מבעייה של "שקיעה" של הקפיץ.יש גומיות מיוחדות, שמזכירות את הספרה 8 עם קצוות העיגולים פתוחות.מרימים את האוטו עם ג'ק, הקפיץ נפתח, ואתה דוחף את גומיות הללו ביןספירלות הקפיץ. שתי גומיות כאלו לכל קפיץ, במחיר של גרוש ורבע האחת....וואלה!?הייתי שמח מאוד לקבל קצת יותר פרטים על גומיות ה8 האלו...וגם על הגרוש ורבע.. מה שער הגרוש היום?...אם יש בין המגיבים מישהו שהתנסה עם הגומיות המדוברות,הייתי שמח לקבל גם חוות דעת על ״לפני ואחריי״..או לפחות את שמן המקצועי של הגומיות לעיל, שאדע מה לבקש, או איזה סוג..שוב המון תודה ידידיי וגם סוף סוף הבנתי מה זה הסרן החי הזה שמוזכר פה כל שלושה פוסטים !!!

shmulikbg
09-10-11, 23:51
דבר איתי.
052-3934643

-->