PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים עם רכב פתוח בת"א? או - איך שומרים על התו...

רון נחמן
09-10-11, 17:29
לא מתחיל, אבל לפני קנייה...

אני לקראת מעבר לסמוראי פתוח, ואני גר בת"א.
מה עושים עם תו החנייה? ברכב סגור הוא בטוח, אבל ברכב פתוח אפשר פשוט להושיט יד ולשלוף אותו...
יש למישהו ניסיון/פתרונות?

אני חשבתי להכין לו "בית" מפרספקס על הדש-בורד. אם הרעיון לא ברור אני אצרף סקיצה.

omri_t
09-10-11, 18:12
בעבר, רכבים פתוחים לא נדרשו לתו חניה ולא קיבלו דוחות מהסיבה הזו בדיוק.
(לך תשים איזיפארק ברכב פתוח...)

בדוק אם זה השתנה.

ishc
09-10-11, 18:44
ישנים עם חשש. תתרגל מר נחמן

רגב1971
09-10-11, 19:38
ניתן לשלם על חנייה דרך הפלאפון לא צריף שום כרטיס

דרור ברלי
09-10-11, 20:07
ניתן לשלם על חנייה דרך הפלאפון לא צריף שום כרטיס

נו באמת.
למה לשלם אם יש תו?.....

רון, קופסה קטנה מפרספקס, על הדשבורד, או על מסגרת החלון. מחוברת מספיק חזק בצורה שלגנב המזדמן יהיה קשה מאוד לפרק אותה.

רון נחמן
09-10-11, 23:13
נו באמת.
למה לשלם אם יש תו?.....

רון, קופסה קטנה מפרספקס, על הדשבורד, או על מסגרת החלון. מחוברת מספיק חזק בצורה שלגנב המזדמן יהיה קשה מאוד לפרק אותה.

זה היה התכנון.
קיוויתי למצוא עדויות לאחרים שעשו את זה..
(כנראה שלאף אחד כבר לא נשאר עודף מהשכ"ד בת"א להחזיק ג'יפ. או להפך...)

jimny4me
09-10-11, 23:41
לדעתי, אל תתאמץ..מי שירצה לקחת יקח גם עם הפרספקס..שים אותו כמו שהוא ואם יגנבו אז ינפיקו לך חדש...ואם תקבל דו"ח בדיוק כשגנבו אז יבטלו לך אותו כי מופיע שאתה זכאי לתו.
אני לא חושב שזה שיש לך רכב פתוח זו בעיה שלך...הרשויות צריכות לתת מענה לנושא הזה ואתה לא צריך לבנות כספת לתו...

ofiredri
10-10-11, 00:21
נראה לי שאתה היחיד שחשבת על האפשרות של גניבת התו. נו עכשיו נתת רעיון לגנבים.
אני בגדול עם מה ש yossioring כתב ...

TsA
10-10-11, 03:10
היי רון, אני עם סמוראי פתוח שחונה דרך קבע באזור בן-גוריון דיזינגוף. כשהלכתי לעירייה להוציא תו חנייה וכל שאר הבלאגן, הפקידה באמת התבלבלה לשנייה בגלל השורה: ״רכב שדה פתוח״ ברשיון. כשהיא הבינה שהרכב פתוח, היא לא רצתה לתת לי תו חניה בטענה שגונבים אותו בקלות ושבכלל אין צורך בתו כי היום הפקחים מסתובבים עם מכשיר כזה שמקושר למסוף של העירייה ולפני שהם נותנים את הדו״ח, הם בודקים את מספר הרכב ורואים אם הוא מנוי או דרך פנגו או שהוא תושב. בכל מקרה, אני על עיריית ת״א לא סומך יותר מדי ורק מחכה לפקח העצלן שידביק לי דוח בלי לבדוק את המספר רישוי (האוטו גם חונה מכוסה ולא תמיד המספר גלוי...) אז התעקשתי ודרשתי וקיבלתי תו חניה. ככה שיהיה מה להראות ביום גשום...שיהיה בהצלחה ואל חשש- החתולים מעדיפים את הסופה של דרור...צליל

TsA
10-10-11, 03:12
היי רון, אני עם סמוראי פתוח שחונה דרך קבע באזור בן-גוריון דיזינגוף. כשהלכתי לעירייה להוציא תו חנייה וכל שאר הבלאגן, הפקידה באמת התבלבלה לשנייה בגלל השורה: ״רכב שדה פתוח״ ברשיון. כשהיא הבינה שהרכב פתוח, היא לא רצתה לתת לי תו חניה בטענה שגונבים אותו בקלות ושבכלל אין צורך בתו כי היום הפקחים מסתובבים עם מכשיר כזה שמקושר למסוף של העירייה ולפני שהם נותנים את הדו״ח, הם בודקים את מספר הרכב ורואים אם הוא מנוי או דרך פנגו או שהוא תושב. בכל מקרה, אני על עיריית ת״א לא סומך יותר מדי ורק מחכה לפקח העצלן שידביק לי דוח בלי לבדוק את המספר רישוי (האוטו גם חונה מכוסה ולא תמיד המספר גלוי...) אז התעקשתי ודרשתי וקיבלתי תו חניה. ככה שיהיה מה להראות ביום גשום...שיהיה בהצלחה ואל חשש- החתולים מעדיפים את הסופה של דרור...צליל

רון נחמן
10-10-11, 20:20

לגבי זה אתה יכול להירגע - לפני כחודש, עם רכב סגור + תו חנייה, קיבלתי דו"ח...
מטומטמים...
(כמובן שהתקשרתי והם ביטלו)

YosSima
10-10-11, 21:25
רכב פתוח לא צריך לשים תו חניה בתל אביב , מנסיון. לא משנה איפה אתה גר ולא משנה אם הוא סגור עם ברזנט. פעם אחת קיבלתי דוח וביטלו אותו. אף אחד גם לא יכול להכריח אותך להשתמש בכרטיס אשראי וטלפון לתשלום עבור חניה. אגב בכפר סבא זה לא עובד גם לא הסכימו לבטל אפילו אחרי שהראתי להם את הביטול של עיריית תל אביב.
:)
אוקיי.. אחרי שיחת טלפון עם מבין דבר , התשובה הולכת ככה:
1- אין חוק שמקנה לבעלי רכבים פתוחים או עם גג רך לחנות ללא תשלום.
2במידה ותקבל דוח ותרצה לבטל יגידו לך למה לא השתמשת בפנגו או סלופארק
3- קבלת הדוח או הביטול שלו תלויים בטוב בלב או בהיגיון של הפקח / התובע שמטפל בפניה הספציפית. כלומר יכול היות שיהיה פקח אחד שיתן דוח ואחר לא וכנ"ל לגבי הביטול ע"י התובע של העירייה.
אז מה כן לעשות?
לך תוציא תו , תדביק, ואם יגנבו אז זה בעיה של העירייה והם יהיו חייבים לבטל.
אם אתה מחנה באיזור אחר או שתשתמש בפנגו או תסמוך על טוב ליבו של הפקח (אם יש דבר כזה.)

אגב - התשובה של כפר סבא הייתה לשלם על כרטיס במדחן ולשמור את הכרטיס כך שאם אקבל דוח אבוא להציג אותו בשביל הביטול...

כן!

מחר העניין יבדק לעומק ואם תהיה תשובה אחרת אעדכן.

ניר ל
10-10-11, 22:05
בעבר גם לי בוטלו קנסות עבור רכב פתוח / לא ניתנו דוחו"ת, כיום אני לא רואה הצדקה לזה כי ישנן צורות תשלום מעבר לכרטיס חנייה או איזיפארק ולא הייתי מנסה את זה.

אם מדובר בתו חנייה לתושב (מדבקת חלון) אז בכלל אין על מה לדבר - אף אחד לא יטרח לגנוב את המדבקה , כי רוב הסיכויים שתיקרע והיא גם מונפקת לפי סוג צבע ומספר הרכב. גם אם הוסרה המדבקה אבל בעל הרכב זכאי לתו - רוב הפקחים לא יטרחו לרשום דו"ח , אבל אם כן - זה יופיע במסופון ויצויין על הדו"ח ,הדו"ח יבוטל ותקבל מדבקה חדשה אם תבקש , תוכל גם לצבור 7000 דוחו"ת ולבטל אותם בדיעבד אם הרכב היה מורשה לתו.

סה"כ עריית ת"א יעילה בעניין הזה ולא עושה בעיות לתושבים, לבנות למדבקה בית מפרספקס.... נראה לי שנסחפתם בענק...

אור .ס.
10-10-11, 22:41
היי, גם אני מתגורר במקום שבו יש הסדרי חניה עם תו חניה להדבקה על החלון לכל תושב.
בחיים לא הדבקתי את המדבקה על החלון, ללא קשר לסוג הרכב, פשוט כי אני שונא מדבקות על החלון (לא מדביק גם את המדבקות של הטסט).
לפקחים היום יש מסופון, במסופון מופיע אם לרכב יש תו בתוקף והם ממשיכים הלאה בהתאם...
ככה שמספיק להוציא תו ולשים אותו בכיס או ברשיונות של הרכב.
לגבי חניה במדחן לא יודע לא חשבתי על זה, אבל נראה לי שמאוד פשוט לרשום על הפתקית מספר הרכב וסוגו, ולצלם בטלפון נייד למקרה שמישהו באמת יחליט לקחת את זה/אולי זה עף ברוח.

Saar
11-10-11, 00:58
מניסיון, גם ברחובות לא מבטלים דוחות לרכב פתוח.
סער

asafk
11-10-11, 23:25
לפקחים היום יש מסופון, במסופון מופיע אם לרכב יש תו בתוקף והם ממשיכים הלאה בהתאם...

בת"א הם ממשיכים הלאה אחרי שנתנו לך דו"ח שבהערות שלו כתוב שיש לך תו בתוקף במסופון. (רוצים לדעת איך אני יודע...? ולא, לא מבטלים. בת"א זה שהתו לא מודבק זו סיבה מספיק טובה לתת דו"ח. וגם אם יבטלו, זה טרטור. הפקח כמו שוטר תנועה עובד על מכסות)

בקיצור, רונחמן - שלח להם את הטופס אונליין באתר של העיריה. תוך יום יגיע שליח עם התו. אף אחד לא יגנוב אותו, אל תדאג (הוא נקרע אם מנסים להוריד אותו).

אסף.

TsA
12-10-11, 06:51
פתחתי פה לשטן...
לצערי הרב, אתמול גיליתי על בשרי שאסף צודק. ולא סתם- צודק פעמיים!
שניים! שני דו"חות הדביקו לי שני גלמים חסרי מצפון- האחד שמו גיל א. (שיבדל לחיים ארוכים וכואבים) שפגש את הרכב שלי בשעה 11:41, בדק במסופון החמוד שלו, ראה שאכן מדובר ברכב של תושב ת"א, שאפילו חונה בצמוד לכתובת הרשומה (!) לזכותו ייאמר שהוא לא נתן לזוטות כאלה להפריע לו במלאכת הקודש בה הוא עוסק, ומיד טרח וכתב דו"ח לתפארת מדינת תל אביב באשמת חניה מבלי שהצמדת כרטיס חניה בר תוקף לחלון הפונה למדרכה.

כך המשיך להתגלגל לו אותו יום, כאשר בשעה 17:46, הגיע קולגה של מיודענו, שותפו לדבר עבירה, כבוד האדון רון ע. (השם יקום דמו) , גם הוא כמו קודמו מילא אחר כל הסעיפים, מישש ובדק, גילה את זהות הרכב ואף הוא לא התעצל וצירף את יצירתו לזו של חברו בתיקון קל, הפעם לטענתו חטאתי ב- קוד 81- במקום חניה לכלי רכב מסוימים (מסוימים= לא שלך...).

להזכירכם הרכב לא זז!! אני כנראה כזה פורע חוק שעברתי של שתי עבירות שונות באותה החניה...
והאבסורד הגדול הוא ששני הכוכבים טרחו לציין בדו"ח (כן כן אסף, כמו שאמרת...) רכב מורשה במסוף ללא תו אזורי

אני מתחיל לחשוב על הסבת המתקן נגד גניבות שהוזכר כאן באתר כמה פעמים (קויל מחושמל בכיסא) לשימוש נגד פקחים- לחשמל את המגבים! נראה אותם מדביקים לי עוד פעם דו"ח...

שיהיה חג שמח ונטול דוחות לכולנו. מקסימום- נחנה בסוכה...

ניר ל
13-10-11, 23:05
או שהם מתבאסים שאין מדבקה והם צריכם להקיש במסופון, או שהם אכן צריכים להביא מכסות כמו שאומר אסף ואז יש להם אינטרס ברור, בכל מקרה הדוחות האלו מבוטלים אוטומאטית או שלוקח דקה לבטל אותם ולא צריך להתרגש מזה. עדיין לא מבין מה הבעיה שלכם להדביק תו על החלון הקדמי.

ishc
14-10-11, 00:10
אני לא גר ב"א אבל גם אצלי יש צורך בתו על החלון כדי לחנות ליד הבית + יש לי תו תושב שאותו אין בעיה לגנוב כי אין עליו שום פרטים כמו מס' רכב.
שנתיים עם רכב פתוח שיושב פתוח כל עוד אין גשם והיחידים שנכנסים אליו הם החתולים שישנים בו בלילה (טפו טפו טפו, מלח מים...)
רון, בחרת באוטו פתוח, פשוט תקבל את זה שהוא פתוח ותחיה עם זה. בהצלחה

YosSima
14-10-11, 02:55
טוב לצערי אחרי בדיקה מעמיקה עם עמה מהתובעים בעירייה שעוסקים בזה בדיוק התשובה הייתה חד משמעית (כמעט)
אין חוק המאפשר חניה לרכב פתוח ללא תשלום בתא ולכן פקח שנותן דוח חוץ מתובע אחד כולם אמרו שלא יאשרו ביטול של הדוח.
במקרה כמו שלך כנראה שיבטלו אותו אבל כפי שנאמר לי "כל דוח יבדק לגופו"
אגב גם אם אתה תושב ירושלים וחנית בתא ושמת על החלון תו חניה זמני וגנבו לך אותו וקיבלת דוח
תצטרך להוכיח ששילמת כחוק
לכן - המלצתי אחרי ויכוחים רבים עם נוגעים בדבר :
1 תדביק את התו - אם יגנבו תודיע להם והם יצטרכו להנפיק חדש ואז תדביק שוב וכן הלאה...
2 חנית באיזור אחר , תשלם עם פנגו או סלופארק אם יש או שתצלם את תו החניה הזמני
3 באת מעיר אחרת ... תחזור על סעיף 2
4 בהצלחה - אין כמו עריית תא (חולרות!)

וצחי - אפאחד לא רוצה לגנוב תו של כפר סבא (כמעט) תא בניגוד לשאר הערים מאד מבוקשת במיוחד באיזורים 1 -4 ואיזורי המסחר
שאליהם מגיעים נהגים רבים מחוץ לעיר.
וכן ... אפשר להוריד תו חניה בשלמותו וכל ילד יכול לזייף את נייר המעפן שעליו כתובים פרטי הרכב בכל תוכנת כתבן פשוטה...

ולסיום .. לא כדאי לצאת ראש בראש מול עריית תא בנושא החניה... אמנם יש שם הרבה חלם אבל גם אם נצחת את המערכת בסופו של דבר
זה יעלה לך בדם יזע ודמעות , ובדגש על זמן .. אה ... וגם עצבים, אז אם אתם מהנלחמים במערכת לכו על זה
אני מזמן מעדיף לשלם ואם שכחתי וקיבלתי דוח אני ממהר לשלם גם אותו. אבל זה אני :)
בהצלחה.

ishc
14-10-11, 08:04
וצחי - אפאחד לא רוצה לגנוב תו של כפר סבא (כמעט) תא בניגוד לשאר הערים מאד מבוקשת במיוחד באיזורים 1 -4 ואיזורי המסחר
שאליהם מגיעים נהגים רבים מחוץ לעיר.
וכן ... אפשר להוריד תו חניה בשלמותו וכל ילד יכול לזייף את נייר המעפן שעליו כתובים פרטי הרכב בכל תוכנת כתבן פשוטה...

תתפלא ואתם עושים פיל מעכבר.

רון נחמן
17-10-11, 21:33
אני מתחיל לחשוב על הסבת המתקן נגד גניבות שהוזכר כאן באתר כמה פעמים (קויל מחושמל בכיסא) לשימוש נגד פקחים- לחשמל את המגבים! נראה אותם מדביקים לי עוד פעם דו"ח...

אחלה רעיון.

אגב, אתם מוזמנים להמשיך לריב, אבל אני אאמץ לי את גישת "בחרת פתוח תחיה עם זה" ויהיה מה שיהיה.

תאמינו לי שיהיו לי כאבי ראש גדולים יותר מהעניין הזה עם הרכב (בוחני תנועה וטסטרים יותר מפחידים אותי מפקחים).

zviki
17-10-11, 22:41
תמרח על גב התו שכבה הגונה [מאד] של דבק דו מרכיבי שקוף,- לפחות 5 מ"מ. תמרח ותהדק היטב את הקצוות עד לגובה 0 מהשמשה. צור מצב שאי אפשר יהיה להכניס ציפורן אצבע. גם עם סכין יפנית יהיה קשה להסיר את זה. תבצע עם דבק זכוכית בלבד.

ishc
18-10-11, 00:05
ומה יקרה שתוקף התו יפוג והוא יצטרך לחדש?
רון, שיכבה של קוצים עם רק בקצה על התו, חשמל למגבים, שני דוברמנים מורעבים קשורים לגלגל וקצת נשורת גרעינית מפוזרת סביב הרכב. תאמין לי אף אחד לא יתקרב, לא הפקח, לא הגנב וגם לא אתה!!!

ishc
18-10-11, 00:06
למה אין עריכה!!!??? על הקוצים, רעל

zviki
18-10-11, 00:14
לא אמרתי לחבר דוח אנד דוח עם ברגים ואומים לתוך השמשה. תוקף התו לפחות לשנה, אפשר להסיר בעבודה פשוטה בנחת ובסבלנות, שמעת על חומר ממיס?

zviki
18-10-11, 00:16
גם אני שואיייל למה אין אפשרות עריכה?

-->