PDA

צפייה בגרסה מלאה : הורדת עלים מסמוראי וערגול..

שגיא S
09-10-11, 20:36
שלום לכולםיש לי באוטו 4 עלים מקדימה ו7(!) מאחורה.כמו שאתם יכולים להבין, האוטו קשה ואני מעוניין חרכך אותו קצת אבל אין לי אופציה להשקיע כסף במערכת קפיצים מלאה.כמה עלים להוריד? האם לאחר ההורדה ערגול ייתן לי קצת גובה שחסר?האם צריך לעשות כיוון פרונט אחרי זה?יהיו תמונות בקרוב של הקפיצים

omri_t
09-10-11, 21:06
על פניו נשמע שניתן להוריד עלה מאחורה.
7 עלים זה לא מעט, אבל צריך גם לראות מה יש לך שם.

ערגול יתן לך גובה, אבל ככל שיש פחות עלים והם יותר זקנים- הערגול יאבד את הגובה מהר יותר.

גש לרסמי, בכפר קסם, איש נחמד, ייחסית זול, את העבודה הוא ידע לעשות.
תגיד לו שהגעת מהפורום.

איזון פרונט בג'יפ...? לא שווה את המאמץ.
חפש כאן שרשורים בנושא, אתה יכול לעשות חלקי לבד. מעבר לזה לא צריך.

אם תערגל הרבה תצטרך לדאוג לסדר את העסק כמו שצריך.

שגיא S
09-10-11, 21:21
תמונות:

הבולם קוני האדום זה המתלה הקדמי
הבולם הכחול זה המתלה האחורי

להוריד עלה אחד מפיק מאחורה? לפי מה שחקרתי העלים מאחורה במקור הם 4..

gmike
09-10-11, 22:59
מה שיש אצלך זה קפיצים של CJ מאחורה ואחוריים קדימה?
במקור מאחור באמת יש 4 עלים,כשהרביעי הוא עלה עומס,עבה מאוד ומעורגל הפוך.
אבל מספר העלים הוא לא הדבר הכי חשוב, גם העובי של כל עלה חשוב. 7 עלים יכולים להיות יותר נוחים מ 4.

אני נוסע על סט של CJ+UF וגם לי יש 7 עלים מאחורה, כשהאחרון עבה מאוד וקצר. הסמוראי שלי מאוד רך ונוח.
אולי תפרק בולמים,תעשה סיבוב, ותראה אם הרכב מתרכך?

GodsFather
10-10-11, 04:51
GMIKE צודק. כמות עלים אינה הדבר היחיד שקובע, גם העובי שלהם והסטאפ שלהם רלוונטי. לכן גם אמרתי לך שצריך ללכת לקפיצאי בעניין הזה. כמו כן, בולמים שאינם מתאימים יכולים גם כן להשפיע "קשות". ואולי אפילו מספיק רק להחליף/לשנות את עלה העומס או להסירו.

בכל מקרה, הורדת עלה אחד מקדימה ומאחורה לא תנמיך את הרכב משמעותית ועם זאת אני מאמין שתעזור מאד. אבל תן לקפיצאי לבדוק לך.

שמעתי על רסמי מכפר קסם דברים טובים אבל אין לי נסיון אישי איתו. אם עומרי אומר, הוא יודע.

אני מכיר אישית את חמילבסקי וממליץ עליו. עניין של גיאוגרפיה כמובן.

שגיא S
10-10-11, 09:14
עוד מונות יעזרו?

בכל מקרה, נראה לי אני אחכה עם המשחק במתלים לאחרי המסע שלי, שלא יחלשו לי המתלים...

GodsFather
10-10-11, 09:24
זה יכול לעשות לך את המסע. נהיגה רכה ונעימה לעומת קשה וקופצנית. הן לגוף שלך והנוסעים והן לרכב.

מתי אתה יוצא למסע ?

שגיא S
10-10-11, 09:28
רביעי לפנות בוקר מתחיל את הנסיעת כביש צפונה.

יש בחור בטירה שקוראים לו הג'ינג'י מתעסק בקפיצים. יש לי מישהו שם שיכול לעזור לי במחיר אצלו..השאלה היא איך הוא?

GodsFather
10-10-11, 09:31
עזוב אותך. חיפזון מהשטן.

סע ככה ותהנה.

ishc
10-10-11, 09:51
הג׳ינג׳י בסדר יחסית. תיקנתי אצלו מאיה שבורה שקניתי את האוטו. זול במיוחד הוא לא היה אבל בגלל שהיו קפיצים ממש מוזרים הוא היה צריך לייצר מאיה במיוחד. הייתי קופץ אליו להתייעצות, סה״כ עושה רושם של בעל מקצוע טוב אבל כמו רובם בתחום חסר לו את האקסטרא שאנחנו מחפשים בתור בעלי רכבי שטח ולא משאיות. יש את הבחור מקפיצי קסם ויש בחור באשדוד בעל היילקס שקיבל המלצות. את שניהם לא ניסיתי.

שגיא S
10-10-11, 10:12
נראה לי שבאמת אני אחכה קצת עד שיהיה לי כסף למערכת מלאה ונורמלית..בנתיים כבר הבאתי את האוטו למצב אידיאלי מבחינה מכנית..אז אני לא רוצה לעשות ניסויים יום לפני הטיול.תודה רבה בכל מקרה, בקרוב יהיה אשכול סיכום הכנות למסע..

GodsFather
10-10-11, 10:25
מעבר לאשכול סיכום, תדאג שיהיה לך אשכול של כרטיסי זיכרון ומצלמה ראויה. תהנה ותצלם, יהיה יותר מנחמד לקרוא כתבה בנושא וכמובן שאת הבמה של ג'יפולוג יש לך. אני בטוח שגם מסלול הטיול עצמו יעניין לא מעט אנשים, אפילו שיש אותו פה בפורום בווריאציות שונות.

שגיא S
10-10-11, 10:53
כתבה של אחרי המסע גם תהיה..זה כבר הבטחתי פה לאחד המנהלים ממזמן.

ItayWitzer
10-10-11, 12:55
חבל על הכסף שלך שגיא, ערגול לא מחזיק מעמד

ואם תוריד עלה, האוטו שלך ישקע טיפה.

אני בדיוק לפני החלפת עלים אחוריים עייפים של CJ למשהו יותר רענן

שגיא S
10-10-11, 20:38
אתה מתכנן גם לעשות SPOA כמו כל הסמוראים הארוכים ;) ?

או שאתה מתכנן רק להחליף את הקפיצים האחוריים ולהישאר עםהמערכת שלך כמו שהיא..

ItayWitzer
10-10-11, 21:45
יהיה שינוי מסויים, מיקום מחדש וקפיצים במצב יותר טוב.
לא SPOA.

GodsFather
11-10-11, 03:46
איתי, למה לא SPOA ?

-->