PDA

צפייה בגרסה מלאה : מערכת איתוראן, או כל מערכת דומה במידה וקיימת

zviki
09-10-11, 21:13
שלום.את הרכב הפרטי הראשון שלי קניתי בשנת 1964. [ אוסטין A-40 :)]עברתי את דורות האזעקות ,קודנים,אימובילייזרים וכו'. מערכת לאיתור רכב גנוב מסוג איתוראן [או אחרת במידה וקיימת] מעולם לא הייתה לי.כעת אני מעוניין להרכיב ברכב 4X4 של בני מערכת כנ"ל, שמעתי דעות לכאן ולכאן על יעילות המערכת. [זה שהיא יקרה אני יודע] .מבקש חוות דעת אובייקטיבית [לא מהספק] על יעילות המערכת,מחירה + - , תשלומים חודשיים ובכלל על הכדאיות. תודה

NadavRally
09-10-11, 21:54
שלום צביקי,

יש לי מערכת פוינטר תקינה לחלוטין עם שלט אחד שאני יכול למכור לך במחיר סמלי.

לגבי ההתקנה, חשמלאי טוב יוכל לעשות זאת עבורך. רק שתדע שהמערכת צורכת זרם אז אם זה לאוטו שעומד הרבה זמן רצויי לחבר אותו למטען.

נדב

טלטולי
09-10-11, 22:11
היום נחשפתי לסוג של עלוקה של איתורן קופסה של 10 על15 ס"מ בערך מנותקת מיכל מקור מתח בעלת סוללה לארבע שנים שאתה יכול להחביא בכל מקום ברכב מוצר מדליק לגבי עלויות אני לא יודע כרגע זה בבירור.

omri_t
09-10-11, 22:41
תן עוד קצת פרטים אם אתה רוצה לקבל תשובה רצינית:

1. מה הסיבה שאתה מתקין מערכת איתור? כדי למנוע גניבה ולמזער נזק? או בגלל שהביטוח מחייב אותך?

2. באיזה רכב מדובר? מה אופי השימוש בו (יומיומי, רק טולים)? היכן הוא עומד רוב הזמן?

ובגדול: איתורן ופוינטר זה בלוף ובדיחה לא מצחיקה.

hogi
09-10-11, 23:33
לא יודע כמה עולה להרכיב איתוראן משום שהוא הגיע עם הרכב ואת הקודם מסרתי עם המערכת, אבל אני משלם 51 ש"ח כל חודש.
לא הייתי עושה אצלם כלום אם הביטוח לא היה מחייב אותי.
יש לי נסיון לא מוצלח איתם, אני בכלל לא מבין איך הם שורדים כחברה עסקית עם הבלאגן שיש להם.
- כשקיבלתי את הרכב הקודם [החלפה בתוך המשפחה] הודענו להם על השינוי פעמיים אבל שנה אחרי כן הם התקשרו לילה אחד לבית של אבא שלי שנפטר בינתיים.
-שוב הודענו על השינוי אבל פעם אחרת הם התקשרו לאחי במקום אלי
-אח"כ התברר שהם לא חייבו אותי במשך זמן ארוך.
-אח"כ החלפתי רכב והגיע לי זיכוי שכדי לקבל אותו הוצאתי את הנשמה בטלפונים למחלקת הנהלת החשבונות הארורה שלהם.
-גם השירות במחלקת ההתקנות - כשהייתי צריך - היה זוועתי.

בקיצור, אם לא הייתי חייב, 'לא הייתי נוגע בהם עם מקל' ואין לי שום אשליה שאם אצטרך אותם ברגע האמת - הם יהיו שם עבורי.

zviki
09-10-11, 23:59
עומרי תודה, בשל סיבות של " בטחון קשר" אני לא יכול לענות לך על השאלות [מה לעשות ,הרגלים ישנים נושנים עוד מצה"ל :)]
נדב תודה, שומר לי את האופציה.
אולי לא הובנתי כראוי מצטער, בשלב זה הפרטים הטכניים לא רלוונטים . אני מבקש לדעת בעיקר את יעילות המערכת כנגד גנבות [ברור שהמזל משחק תפקיד גם כאן , אין בטחון של 100 אחוז] האם יש נתונים אובייקטיבים,מחקר,מקרים אישיים, דוחות חב' הביטוח וכו'? האם המערכת שווה את ההשקעה בה? האם המערכת הוכיחה את עצמה ולא במקרים בודדים? בעיות שרות וכו'' , תודה

zviki
10-10-11, 00:09
נו טוב, בינתיים אני רואה שניים שאכלו דשא, מבקש עוד חוות דעת.

omri_t
10-10-11, 00:15
צביקי, החברות הללו מתפרנסות בזכות חברות הביטוח.
מעטים האנשים שמסתמכים עליהם לצורך הגנה על רכבם.

מדובר במערכת אזעקה טובה, אך מאוד מוכרת לגנבים.

רמת ההתקנות של המערכת הללו בארצנו מביכה, וגנב פשוט מתגבר עליהן די בקלות.

במידה והמטרה היא הגנה נגד גניבה- יש פתרונות זולים ומוצלחים יותר.

עד כאן, רות.

zviki
10-10-11, 00:31
עומרי,איך אתה יודע לכתוב את מה שאני רוצה לשמוע? :) צ"ל רות עד כאן, עבור [ הייתי "כספית" פעם]:)

yes1952
10-10-11, 02:11
הצחקת אותי ועשית מעצמך-תבחר אתה
זה הציטוט שלך
"בגדול: איתורן ופוינטר זה בלוף ובדיחה לא מצחיקה"
מערכות איתוראן פוינטר וסקיילוק הינן לשם איתור רכב שנגנב
ברכב חדש היבואנים קובעים היכן להתקין את מערכת האיתור ואכן לגנבים לוקח כ 5 שניות לנטרל את המערכת
והרוב מתקינים את ההתקנה הבסיסית
כאשר הרכב חשוב לבעליו מעבר קבלת כספי הביטוח מומלץ להתקין עלוקה אחת או שתיים-אין לגנבים זמן לחפש ואז אוכפי איתוראן או פוינטר יכולים להביא את הרכב הגנוב-בדרך כלל--לגבי סקיילוק אינני יודע אינני מכיר את המערך שלהם
לי אישית יש שלושה רכבים עם עלוקות בנוסף למערכת הבסיסית-אין חברת ביטוח שתשלם לי את שווי הרכבים שאינם חדשים
לגבי אי סדר שיש שם?אינני יודע כבר כמה שנים שאינני עובד שם
למען הגילוי הנאות עבדתי כאוכף באיתוראן עד לפני כ שש שנים-לי הם סיכלו לאחרונה פעמיים ניסיון גניבה של רכב אמריקאי לא חדש
דרך אגב יש מכשירי איתור לא רק על רכבים-יש הרבה דבוראים שהצילו כך את הכוורות שלהם-סוכני תכשיטים ובעלי דירים--זה לא סוד היתה על כך תוכנית בטלויזיה
בגדול
באם איכפת לך מהרכב תתקין בו מערכת איתור ועלוקה
כאב הלב שיגנבו לך רכב שלא יחזור ובלי ביטוח מקיף מאוד גדול
יוסי

zviki
10-10-11, 04:06
יוסי תודה, אין לו ביטוח מקיף כלל, כבר לא בקריטריון לביטוח מקיף ,למרות זאת אני עוד מנסה למצוא סוכן לביטוח בפרמיה תואמת להערכה .אגב, במבזק החדשות של אתמול אותר רכב בעזרת המערכת. במידה ואחליט כן להתקין- אלך על הטופ. אבדוק עלויות וכו'. יש פה גם עניין אישי- זה רכב מסוג 4X4 האחרון שלי לפני פרישה, במידה ויגנב חלילה לא אכנס יותר לפרוייקטים מהסוג הזה, די מספיק,הרכב ממוגן היטב באמצעים שונים. חשבתי להוסיף גם את מערכת האיתור לטובת השקט הנפשי אבל אין לי כלל נתונים על יעילותה. בברכה

shmil
10-10-11, 07:45
צביקי
שים לב, אומר מילים פעמיים.
המערכת היא מערכת מצוינת. כל עוד היא לא נותקה, כל עוד יש כיסוי אנטנות, כל עוד הרכב לא הגיע אל מעבר לקו הירוק, כל עוד יש סייר של החברה באיזור, וכל עוד אתה ידוען (סלבריטי).
בהנחה שאתה סומך על ה"כל עוד"ים הללו - זו מערכת מצויינת.
איך אני יודע? כי במקום מגוריי, עמק חפר, נגנבות הרבה מכוניות, ויש לי תפקיד התנדבותי כלשהו הקשור לנושא. במרבית המקרים נמצאים שרידי מערכת האיתור בנקודות ידועות ומוכרות, לגנבים ולאנשי הבטחון, במקרים אחרים בכלל לא היתה התרעה במוקד בין אם בלל התנעת הרכב במפתחות שנגנבו מהבית רגע קודם ובין אם מסיבות אחרות. במקרים אחרים יש איתור, אבל המשטרה לא שולחת מעבר לקו הירוק והצבא לא עוסק בזה (אלא אם אתה ידוען, כמובן), במקרים אחרים מגיע סייר ומנסה לרדוף אבל לא בהכרח מצליח.

בקיצור ולטעמי, אם חברת הביטוח מכריחה אותך למערכת כזו - נסה להתחמק ועשה מנוי רק בלית ברירה.
יש היום, אגב, אפילו בדיל אקסטרים, מערכות כאלו בלי תיווך חברת האיתור. מערכות מבוססות כרטיס סים, המאפשרות לך לעקוב אחרי מיקום הרכב, לגרום לכיבוי שלו (מה שחברת האיתור יכולה להעשות, אבל לא עושה), לדבר עם הגנב ועוד.
גם המחיר של מערכות אלו שווה למספר מועט מאד של חודשי מנוי בחברת איתור.

חשוב שנית.

סוף.
:)

yes1952
10-10-11, 09:20
צביקי דבר איתי -צור קשר בפרטי-יש ואפשר למגן את הרכב -
שמיל ידידי ששמחתי להכיר במפגש ג'יפולוג==בעית הגנבות בעמק חפר ידועה -גם בשרון
אחוז הרכבים הלא מוחזרים הינו בטל בשישים לעומת המוחזרים
הרעיון שלך להתקין קיט עצמי הינו מצוין אך בגיבוי עוד כמה מכשולים
חג שמח
יוסי

zviki
10-10-11, 15:45
שמיל, רות היישר. קבל: אף אחד לא אונס אותי לעשות מקיף כי אין אפשרות לעשות לו מקיף, כאן הבעיה. במידה והייתה אפשרות [הלוואי] לא הייתי נכנס לעניין מערכת האיתור השנויה במחלוקת[מסתברא] .יוסי תודה, במידה ויהיה רלוונטי אצור עמך קשר. בינתיים אמשיך להתבשל במיץ עד להחלטה.

socrtes
10-10-11, 16:27
אם אתה מעוניין אני מוכר שובר למערכת סקיילוק + מנוי לחצי שנה-

Micha
12-10-11, 14:29
ראשית אציין שיש לי קשר לפוינטר .
אני בד"כ לא מגיב בנושאים האלה כי עוצמת הדעות הקדומות כל כך חזקה, שקשה להתמודד עם זה.
עזבו רגע חברות ביטוח. בוא נדבר על חברות ליסינג. הן לא מבוטחות .הן עושות ביטוח עצמי ..
הן מגדירות לעצמן את רמות המיגון ובשונה מחברות ביטוח, רובן שמות מכשירי איתור על רכבים גניבים ולאו דווקא על יקרים. חלקן שמות בכל הרכבים
מכיוון שהם באמת בודקים תוצאות כי כל גניבה היא "מהכיס שלהם", פויינטר מאד חזקה בחברות הליסינג,
אני יכול לומר לכם ששכיחות הגניבות שלהם ברכבים עם מערכות איתור אפסית !! אפסית !! שיעורי ההשבה מתקרבים ל-100%. וממש לא משנה אם זה בשרון או בגבעתיים.
כל אלה שמספרים על גניבות אצל חברים, קרובים לתחום", מתנדבים למינהם וכו'. בידקו בכמה מקרים מדובר בפוינטר. בידקו את ההודעות שיש כאן של כאלה שגנבו להם את הרכב (מוות לגנבים) ותראו שברוב המוחלט - לא היה בכלל איתור.
זה לא שאין גניבות . יש . אבל יחסית לאותם רכבים ללא מכשירי איתור - זה שולי לחלוטין.

אז בשוק הביטוח - מכריחים את הנהג ואף אחד לא אוהב שמכריחים אותו אבל דעו שיש עשרות אלפי רכבים בישראל שמותקנים עם מערכות איתור 'בהתנדבות'. בתשלום מתוך בחירה ולאחר בדיקת כדאיות כלכלית.

ודבר נוסף - פוינטר יוצאת עכשיו עם מערכת פשוטה שניתן להתקינה כמעט בכל מקום ברכב (ולאו דווקא במקומות ה'רגילים') וניתן לראות אותה באמצעות כל סמארטפון. לראות אותה, לקבל ממנה התראה על מהירויות (נהג צעיר שלוקח את הרכב של אבא אמרנו ?) , התראה על יציאה מאיזור וכו'.אפשר לקבלה עם דמי מנוי חודשיים נמוכים וללא שירותי אכיפה והשבה ( אתם ממילא לא מאמינים בזה) ,
אם הנושא מעניין אתכם אעלה פרטים נוספים.

asafk
12-10-11, 17:19
...ואפשר בלי דמי מנוי בכלל.
חפשו gps gsm tracker
יש משוכללים יותר ופחות.

אסף.

yes1952
12-10-11, 17:50
מיכה
מסור את אהבתי לגיל ולחגי
וגם ממני חג שמח לך
יוסי

boaz avrahami
12-10-11, 17:59
בהמשך מה שאסף כתב, גם אני חשבתי להתקין מוצר כזה.
אגב, קשה להשיג חוקי בישראל כי יקר להעביר אותו אישור תקשורת למודם הסלולרי.
בחול הם נמכרים במחירים של עד 200 דולר בד"כ.

החסרון היחידי שלהם שהיום לכל גנב מתלמד יש משבש GPS .
זה חוסך להם את הצורך להתמודד עם העלוקות ברכב .

היתרון הוא שמדובר במכשיר סמוי והתקנה שונה מהסטנדרט המוכר לגנבים מהתקנות "תעשיתיות" של מוצרי מדף.

אופן ההפעלה פשוט לאחר ההתקנה.
שמים במכשיר כרטיס סים.
המכשיר יודע לשלוח SMS למספר מתוכנת במידה והוא נמצא מחוץ לרדיוס שהוגדר לו.
ניתן להתקשר למכשיר ולקבל קורדינטות רציפות ולעקוב כך אחרי הרכב.
ניתן להאזין למה שקורה ברכב.

אחד המכשירים הטובים בשוק לדעתי הוא:
http://www.globalsat.com.tw/products-page.php?menu=2&gs_en_product_id=3&gs_en_product_cnt_id=24

yes1952
12-10-11, 18:29
גנב רכב ממוצע מנסה לגנוב מהר ככל האפשר ואין לו זמן זמן להתעסק במיגוון מיגונים
אולם באם חשקה נפשם מאוד ברכב כזה או אחר הם ירימו אותו על משאית או גרר או יגררו אותו
השאלה היכן הרכב נמצא
מערכת איתור מעבר להתקנה הסטנדרתית לפי דרישת חברות הביטוח בנוסף לפתרונות אחרים שלא כאן המקום להעלותם
תמזער את סיכויי גניבת הרכב
רובנו לא עשירים מספיק שיגנבו לנו את הרכב שאין לו ביטוח מקיף
4x4 זה לא עסק זול אך זה תחביב מדהים וזול יותר מרופא שכל
יוסי

zviki
12-10-11, 22:10
חברים יקרים, תודה על התגובות המועילות,אני לומד את הנושא מכל תגובה- בין טובה או רעה, גם באופן יזום מצידי אצל הספקים, חג שמח.

Micha
12-10-11, 23:36
מיכה
מסור את אהבתי לגיל ולחגי
וגם ממני חג שמח לך
יוסי
בשמחה :-)
חג שמח

-->