PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון שעלה,מבקש התחסותכם

יובל48
06-01-05, 20:26
בשיחה עם חבר בעל מוסך פרטי הועלה רעיון לפתוח סדנה/מוסך לטיפול עצמי ברכבים,
כלומר מה שרבים מאיתנו עושים בחצר או על המדרכה -אך בתנאי מוסך, קרי ליפט, כלי
עבודה,מיכל לפנוי שמן שרוף,זרנוק או גרניק לשטיפה וכו.
הכוונה שכל המעונין יזמין תור,יבוא עם החלקים לטיפול ויעשה את הטיפול בעצמו
וישלם עבור זמן שימוש במקום.
כמובן שבמקום יהיה בעל המוסך(מנהל מוסך מורשה) וישגיח על נושאי הבטיחות
בעבודה ויתן יעוץ מקצועי במידת הצורך.
הרעיון הוא ראשוני וכללי, כאן אני מבקש את הערותיכם ודעתכם בנושא.
1. האם יש עניין במקום כזה?
2.האם תהיה למקום כזה בעייה כלשהיא מבחינת מ.התחבורה או ביטוח?
3.מכיוון שהרעיון בחיתוליו אין לי מושג כמה יעלה זמן המוסך לטיפול ואתם
מוזמנים לכתוב סדר גודל של מחיר שנראה לכם מתאים.
כל הערה/הארה תתקבל בברכה.
יובל

עמי
06-01-05, 20:43
אני אתנסח בעדינות:

1. ספק אם תקבלו רישיון ממשרד התחבורה
2. ספק אם תמצאו חברת ביטוח שתסכים לבטח אתכם בביטוח אחריות מקצועית/ צד ג'
3. ספק אם תיקון רכב בידי מי שאינו מכונאי מוסמך הוא חוקי
4. ספק אם מקום כזה יכול להיות רווחי

חוץ מזה - הלוואי שתצליחו.

KOOKE
06-01-05, 20:45
תהיה בעיה קשה מבחינת ביטוח ובעיקר ביטוח אחריות מקצועית - מפני שביטוח אחריות מקצועית ניתן רק לבעלי מקצוע קרי מכונאים מורשים ע"י משרד התחבורה.

גם רישיון מוסך ניתן רק לבעל תעודת הסמכה של משרד התחבורה ...

הרעיון כשלעצמו יפה מאאד אבל קשיי ביטוח ורישוי לא יאפשרו פתיחת מקום כזה..

התשובות שמסרתי הן בערבון מוגבל ובלי בדיקה מעמיקה של הנושא, לפני מעשה תתיעץ באופן מלא עם בעלי מקצוע מתאימים - סוכן ביטוח, עו"ד ומשרד התחבורה.

שלמה

איציק - 4X6ZH
06-01-05, 21:12
לא צריך ביטוח ( נגיד שאין בעיה כזאת )
לא צריך רשיון ( נגיד שאין בעית רשוי )
נדבר רק על הצד הטכני מקצועי ( ואני מדבר מנסיון אישי בדיוק על מה שאתה שואל )
אני איפשרתי לא פעם לחברים לבצע עבודות אצלי במוסך שלא על בסיס כלכלי .סתם כך כי הבחור נחמד והוא יודע להחזיק מפתח ביד יש לו ענין בתיקון עצמי של הרכב . יש לי מקום פנוי
אז מה כבר יכול להיות ( אני לא מדבר על אחריות כל שהיא )
ומגיע החבר ומתחיל בעבודה ונשבר בורג . !! מי מסיים את העבודה ? מי משלם ? לפי איזה מחיר ?
או במקרה אחר . מגיע הבחור מתחיל בעובדה הרכב על הליפט מפורק אבל החלקים שהביא לא מתאימים !! מה אכשיו ?
או במקרה אחר מגיע הבחור לקח יום חופש במיוחד מתחיל בעבודה ופתאום טלפון דחוף
הוא חייב לעזוב באמצע . אבל הרכב על הליפט מפורק ?!
וזה רק חלק קטן ממצבים רגילים שיש בכל מוסך כמה פעמים ביום . רק שהלקוח לא יודע מה יש מאחורי הקלעים ומנהל המוסך וצוות העובדים נותנים תשובות .
ולא נכנסתי לציוד מיוחד ויקר .
ולא נכנסתי שפתאם מתברר " שהמקצוען " ( בעל הרכב ) לא כל כך יודע מה הוא הולך לעשות
ואתה מוצא את עצמך עושה את העבודה במקומו .
וכל מה שכתבתי הוא לאחר נסיון אישי אצלי במוסך .
ולמרות מה שכתבתי אני מאפשר מדי פעם לחברים לבצע עבודה בתנאי מוסך טובים רק כך סתם בשביל הנפש והענין . ( אבל זה תמיד תמיד מחייב אותי בשמירה ואחריות אישית )
איך עושים מזה עסק ? אני בספק !
איציק

yoav
07-01-05, 01:00
ברור שיש הרבה מכשולים- אבל אם נהיה כ"כ שליליים לא נתקדם הרבה לא? יש משהו דומה בכפר סבא- מתחום אחר: נגרות ופרזול. יש שם בית מלאכה גדול עם כל הציוד היקר והמקצועי לנגרות ופרזול, כולל מחסן עצים וברזל שניתן לרכוש ממנו חומר גלם- וכל חובב יכול לבוא ולהשתמש בציוד היקר תמורת דמי מנוי. המנוי כולל: 1. ביטוח 2. כל מנוי מחוייב בקורס חד פעמי בסיסי של כללי עבודה זהירה וכו' (גם בתשלום). בנוסף המקום מתפרנס מקורסים וסדנאות למי שרוצה להעשיר את יכולותיו בתחביב.
אני לא מבין למה זה לא יכול לעבוד במקרה של כלי רכב. גם במוסך שלי בעל המקום הוא מכונאי מוסמך עם תעודה- אבל הנער שמרוקן לי שמן הוא לא! אז מה? הוא לא מבוטח אם קורה לו משהו במוסך? אני בספק.
נראה לי (ושוב רק מתוך אופטימיות) שניתן להגיע להסדר עם חב' ביטוח על פיו יש מקום עם כל הציוד הדרוש לעבודה עצמית על הרכב (ואני בטוח שיהיו דברים שיהיה אסור לעשות במקום כזה), ליד כל מכונה יש הוראות בטיחות כתובות והוראות הפעלה מדויקות, כל מנוי מחוייב בקורס בסיסי של בטיחות בעבודה, כל מנוי ממילא משלם במנוי גם ביטוח שנתי, ותמיד נוכח במקום "מדריך/משגיח" שהוא מוסמך וכו' וכו'(ככה בדיוק מתנהל המקום שסיפרתי עליו בכפר סבא). במקום כזה אפשר לשלב חנות חלפים, סדנאות שונות בעניני רכב, סדנאות לייצור שיפצורים לשטח (גגונים, פגושים, מנשאים ומי יודע מה עוד) וכו'. (וכמובן מסעדה.... :lol: ) אם יהיה מקום כזה- אני עושה מנוי!

עירא
07-01-05, 01:37
השאלה היא מה המטרה של המקום.
אם המטרה היא לספק לאנשים פתרון לתחביב שלהם (רוצה לומר, שאנשים משלמים הרבה כסף להגיע ולהשתמש בכזה מקום מפני שזה חלק מהתחביב שלהם) אז מקום כזה יכול להצליח על אותו משקל של המקום שיואב הציג מתחום הנגרות והפירזול.
אבל
ויש כאן אבל גדול,
עם המטרה היא להוזיל עלויות בטיפולים הללו, וקהל היעד הוא אותם אנשים שמטפלים ברכבים בעצמם כשמניע העיקרי שלהם הוא לא תחושת הסיפוק הגדולה בניקוז שמן מנוע או גיר אלא הרצון לחסוך בעלויות אני מניח שאותם אנשים (כמוני לדוגמא) לא יהיו מעוניינים להגיע למקום שכזה כל עוד העלות לא תיהיה אפסית כמעט, ואני לא רואה שום דרך להגיע לעלויות נמוכות (ללא תרומה מרוטשילד או שרי).
הרעיון כשלעצמו הוא יפה, אבל לצערינו משהו שכל עוד הוא ברמת חברים, בחצר האחורית, ולא משהו ממוסד, יכול לזרום (עד לרמה מסויימת) ברגע שמתחיל להתבצע תהליך של מיסוד הבירוקרטייה תפיל אותו.

המהנדס
07-01-05, 08:31
וכמובן מסעדה.... ) אם יהיה מקום כזה- אני עושה מנוי!

היית אומר שאתה רוצה לאכול והיית מקבל....

בקיצור יואב יש כזה מקום עבור (סמוראים בלבד :lol: ) רק צריך לבקש יפה :wink: .

אומי5
07-01-05, 11:45
בעיניין הביטוח חפרו מספיק לפני אבל גם אני חושב שהוא בעייתי.
מה שלא הזכירו הוא עיניין המיקום ,אם המוסך שלך הוא בעיר גדולה כל שהיא כנראה שלרוב התושבים אין חצר לעשות את הטיפולים(ולרוב קצת פחות נסיון :wink: ).ואז יהיה להם צורך בסדנה כזו בתור חצר טיפולים.
אם המיקום שלך הוא באזור של הרבה קיבוצים ומושבים ,אז לכל אחד יש את המקום לעבוד בו (בהרבה קיבוצים החבר'ה עובדים במוסך של הקיבוץ).
לכן המיקום מאוד משנה .

ועירא אחרי אין ספור טיפולי שמן בכל מיני כלים (כולל נגמ"שים)עדיין אני מבסוט כל פעם מחדש כשהיד שלי מלאה שמן שרוף......

-->