PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיהו הג'פאי הטוב?- פרופיל לדמותינו

סטובצקי
10-10-11, 09:42
לצורך מאמר /עבודה מקדימה
בו אני מציג את דמות הגיפאי
אני זקוק למידע ממכם .
אני מכיר ואף השתתפתי בפעילויות
התנדבותיות לא מבוטלות
אבל אני זקוק ליותר
אז מי שיכול לעזור לי (ובתקווה לנו בסופו של עניין)
אבקש לקבל פה או במייל
כמה מילים על פעילות התנדבותית מול רשות/מועצה /עמותה
ועם אפשר בצרוף תמונה שניים.

בתודה שלומי
[email protected]
050-6793715

דרור ברלי
10-10-11, 10:37
אני רק שאלה...

מה זה "ג'יפאי טוב"?
מה לעזאזל קשר הג'יפ לפעילות התנדבותית?...

אם אתה בנאדם טוב - אתה תעשה כל מיני דברים טובים למען הזולת - עם הג'יפ או בלעדיו. הג'יפ הוא רק אמצעי. כלי. עוד אחד מכל מיני אמצעים.

מרתיח אותי שכל מי שבבעלותו רכב שטח, צריך להרגיש כמעט מחוייב על ידי החברה לצאת מעורו כל הזמן ולקפוץ בראש כמו חמור על כל הזדמנות להתנדב עם הג'יפ שלו לכל מיני מטרות - חלקן טובות וראויות וחלקן אפעס... וכמובן כל הזמן לצלם ולתעד ולפרסם קבל עולם ופורומים באינספור גלריות אינסופיות משמימות, כדי שכולם יראו כמה הוא "ג'יפאי טוב" וחסיד אומות העולם.

סטובצקי
10-10-11, 10:48
ואני רק תשובה
בעקבות התמיהה שלך , איך כלי רכב יכול לעשות את הנוהג עליו ל"טוב"
אשנה את השאלה לנוסח הבא:
מחפש חומר על גיפאים שזומנו / גוייסו לעזרת כל מיני רשויות/מועצות
וכו'- על מנת לתת פתרונות שאפשריים רק בשימוש בכלי בעל הנעה מרובעת
תוך שימוש בזמנם החופשי וללא תמורה עבור עלויות שנוצרו להם( לא נחשבים, החזר ליטרים/כלכלה/הרגשה טובה )
שלומי

אני רק שאלה...

מה זה "ג'יפאי טוב"?
מה לעזאזל קשר הג'יפ לפעילות התנדבותית?...

אם אתה בנאדם טוב - אתה תעשה כל מיני דברים טובים למען הזולת - עם הג'יפ או בלעדיו. הג'יפ הוא רק אמצעי. כלי. עוד אחד מכל מיני אמצעים.

מרתיח אותי שכל מי שבבעלותו רכב שטח, צריך להרגיש כמעט מחוייב על ידי החברה לצאת מעורו כל הזמן ולקפוץ בראש כמו חמור על כל הזדמנות להתנדב עם הג'יפ שלו לכל מיני מטרות - חלקן טובות וראויות וחלקן אפעס... וכמובן כל הזמן לצלם ולתעד ולפרסם קבל עולם ופורומים באינספור גלריות אינסופיות משמימות, כדי שכולם יראו כמה הוא "ג'יפאי טוב" וחסיד אומות העולם.

יואב פולס
10-10-11, 11:30
מהו ג'יפאי?

yes1952
10-10-11, 13:47
ג'יפאי טוב
א-אדם שברשותו ג'יפ או רכב 4x4 אחר
ב-שומר על תקינות ובטיחות רכבו
ג-לא נכנס למקומות שאי אפשר לצאת מהם
ד-שומר על הטבע בנוסעו בשטח
ה-נוהג כחוק גם בכבישי הארץ
ו-נטול פוזות השווצות ומצואיזם שטחי ודבילי ולא מתרברב
ז-במידה והוא נתקע ומחלצים אותו הוא יודע שזה לא מובן מאחיו
ח-עושה קפה נהדר
ט-מסוגל לאלתר כל תיקון דרך גם עם מה שאין
י-מתכנן מראש כל יציאה לשטח

זהו לדעתי==ואין קשר להתנדבות טוב לב נתינה לקיחה וכל היוצא בזה
נראה לי שאתה בכיוון לא נכון
יוסי

דרור ברלי
10-10-11, 14:41
[QUOTE=סטובצקי;411540]
בעקבות התמיהה שלך , איך כלי רכב יכול לעשות את הנוהג עליו ל"טוב"
אשנה את השאלה לנוסח הבא:
וכו'- על מנת לתת פתרונות שאפשריים רק בשימוש בכלי בעל הנעה מרובעת
תוך שימוש בזמנם החופשי וללא תמורה עבור עלויות שנוצרו להם( לא נחשבים, החזר ליטרים/כלכלה/הרגשה טובה )
שלומי

[QUOTE

את התשובות שלומי, אני יודע טוב מאוד.

מה שמתמיה אותי בכל פעם מחדש, זה שכדי להיחשב ל"בנאדם טוב" הממסד והשלטון מצפים ממני כאזרח, על אחת כמה וכמה אזרח שבבעלותו ג'יפ, להתנדב ולבצע כל מיני מלאכות שהם בתחום תפקידם וסמכותם הבלעדי של הממסד והשלטון ,שלהם יש את התקציבים והאפשרות לעשות זאת כמו שצריך, בצורה חוקית ולפחות תיאורטית - גם מקצועית ובטוחה, אבל הם מעדיפים שאני ואתה נתנדב לעשות זאת במקומם, ו"נחסוך להם הוצאות", כלומר נאפשר להם לבזבז את הכסף שכבר שילמנו כמיסים, על מטרות אחרות, שחלקן מאוד לא ראויות.

שלא תבין לא נכון - אני מאד בעד התנדבות ועזרה לזולת, אבל במדינת ישראל השתרשה במשך עשרות שנים הנורמה של עמותות וארגוני עזרה וסיוע חיצוניים ועצמאיים המושתתים על מתנדבים. בלעדי פועלם של העמותות והארגונים הללו, לרגע נדמה כאילו כל מבנה החברה כאן יקרוס - אנשים ימותו ברעב, המשטרה תחדל מלתפקד, מד"א יקרוס, מכבי האש ייכנעו ללשריפות, הצבא יתמוטט תחת עול הבט"ש... כל זה אשכרה נכון! לדוגמה - אם 70% מתקני כוח האדם במשטרה הם של מתנדבים, אנחנו בבעיה אמיתית!!!

ולכן כשאומרים בהקשר של העמותות והמתנדבים למיניהם "פועלם המבורך", אני תוהה ביני לבין עצמי עד כמה פועלם באמת מבורך, או שהם בעצם משיגים את ההיפך הגמור - הם מאפשרים למדינה להסיר מעצמה אחריות להרבה יותר מדי נושאים שהם בתחום סמכותה וחובתה הבלעדיים להיות אחראית להם, ושהיי - אנחנו משלמים מיסי עתק, הגבוהים בעולם ביחס לתמורה שאנחנו מקבלים, כדי לאפשר למדינה להקציב את הסכומים הדרושים על מנת שכל המערכות הללו יתפקדו כמו שצריך - והם ממש לא מתפקדות בלעדי כל אותם מתנדבים. תשאלו לאן הולך כל הכסף? מיליארדים על גבי מיליארדים? שאלה מצויינת, שיש לה הרבה תשובות מאדו ברורות ושכולנו יודעים את התשובות הללו... אבל לא ניכנס כאן לויכוחים פוליטיים.

אפשר לספר לי עד מחרתיים על רשויות המדינה שכל כך זקוקות ליכולות המופלאות של הרכב רב המינוע שבבעלותי ושבו זמנית הן לא מתביישות לרדוף אותי כאחרון הפושעים רק בגלל שאני מחזיק ברכב שכזה - לדוגמה, היחפ"ץ (סלח לי מאיר, אבל זו תמיד הדוגמא הכי טובה). יחידת מתנדבים שמקדישים מזמנם היקר והורסים בחפץ לב את כלי רכבם הפרטיים והיקרים למען מטרה טובה באמת - שמירה על צירי תנועה פתוחים ופנויים. באיזו עוד מדינה מערבית מסודרת קיימות יחידות במתכונת כזו? אולי תאירו את עיני, כי באמת ובתמים אין לי מושג!!! ועם כל הכבוד ויש המון כבוד ליחפ"ץ, אני סבור שעצם קיומן של יחידות כאלה דוגמ תהיחפ"ץ , מאפשר (למשטרה במקרה הזה) להפנות כוח אדם ותקציבים לדברים אחרים, שלא כולם דווקא טובים לנו האזרחים (השקעות עתק באמצעי אכיפת מהירות למשל. מצידי שלא יהיה להם גרוש אחד שחוק למצלמות, כי הם יצטרכו להחזיק צי של ג'יפים מצויידים באמצעי חילוץ מתקדמים, שיעשו את עבודת היחפ"ץ).
כיבוי אש - בחייכם, מתנדבים שם אפילו בני נוער שאין להם שום מושג בעבודת כיבוי מקצועית, ראיתם איך זה נגמר בשריפה הגדולה בכרמל.
חיפושי נעדרים וכו' - הכל טוב, הכל יפה, אבל זה באמת תפקידם של המשטרה והצבא ושאר מסגרות מסודרות ומקצועיות, ולא של עשרות ומאות בעלי ג'יפים פרטים שעבורם כל יציאה לחפש נעדר זו הזדמנות לצאת לשוטט קצת בר בשטח וכל אחד מהם בעל פוטנציאל מיידי להפוך לפרויקט חילוץ בפני עצמו.

אני גם שואל על סמך מה בדיוק נקבע שכל בעל רכב שטח שלא מתנדב ביחד עם הרכב שלו הוא לא "ג'יפאי טוב". תקראו שוב ושוב מה שכתב יוסי - "ג'יפאי טוב" הו אאחד שמנהל את תחביבו הזה תוך כדי שמירה על החוקים, על הסביבה ועל הטבע ותוך הקפדה לא להפריע לזולתו - כי מה שתחביב עבור אחד, יכול להפריע/להזיק למישהו אחר. שמירה על כללים, קצת התחשבות בזולת, קצת פירגון לזולת ולתחביביו ורצונותיו. זה מה שאנחנו אמורים לתת כדי שתהיה לנו הזכות לקבל. זה באמת לא בשמיים.

כל מה שכתבתי זו רק דעתי.

hadtomer
10-10-11, 15:34
סליחה על השאלה, שאינה נוגעת לנושא השרשור- אבל גם אני לא כל כך מבין מיהו ומהו "ג'יפאי טוב". עצם העובדה שקיים הצורך לחפש את הג'יפאי הטוב-פירושה שישנם גם לא מעט ג'יפאים רעים. למה בעצם העובדה שלמישהו יש ג'יפ אוטומטית יכולה לתייג אותו כ"רע"? אנחנו חיים במדינה בה מחאה חברתית על מחירי הדלק נכשלת, בגלל שחלק גדול מהאוכלוסיה נוסע ברכבי ליסינג שאינם מוגבלים בקילומטראז'-או, כמו שבכה לי לאחרונה חבר "מגבילים אותנו רק ל25 אלף קילומטרים בשנה"- האם קיימת גם הגדרה ל"מיהו ליסינגאי רע"?

moshik999
10-10-11, 15:48
גיפאי טוב לעולם לא יקרא לעצמו "גיפאי"

talilim
10-10-11, 16:39
כיוון שאני, בכל אמת מידה וקריטריון של המקום הזה ואנשיו - אינני ג'יפאית
אז אולי דווקא אני אוכל לענות לך לענין -

אני ראיתי מפרסמים כאן בפורום הנכבד הזה
על ארוע התנדבות לפנימיה מסוימת של ילדים מסוימים.
אנשי ומדריכי הפנימיה ביקשו עזרה לגבי יום כיף.
אז נידבתי את עצמי ואת טרי.
זהו.
היה מצוין ומרגש.:)

yes1952
10-10-11, 16:46
נו מר ברלי-הפעם דעותנו זהות
מה יהיה?
"כל מה שכתבתי זו רק דעתי."
וג'יפאי אמיתי כפי שאני רואה זאת יכול לקרוא לעצמו ג'יפאי אמיתי
כמו ימאי אמיתי+אפרופו למען האמת לפני כשלושים שנה כתבתי את אותם הסעיפים רק על בעלי סירות
צוללן אמיתי
עיתונאי אמיתי
ועוד היד נטויה אבל רק קמתי מהשינה
יוסי

zviki
10-10-11, 16:50
שלומי,אני מניח [אולי אני טועה]שהתכוונת בשאלה " מיהו הג'יפאי הטוב" לא למי שיודע לתפעל טוב את הכלי , לתחזק אותו ,לנהוג בצורה מקצועית וכו' אלא למשהו בסגנון "קווים לדמותו". קשה להגדיר,חתך רגיל של אוכלוסיית הארץ ללא הבדל גזע מין דת וכו'.........בעל ערכים כמו -ידידותי לסביבה,פעילות התנדבותית, עזרה לקולגה באישון לילה, זה ברור מאליו. אם אקח את עצמי לדוגמא ויש רבים כמוני השאלה מה "עושה לך הג'יפ"? אני מתייחס לג'יפ כאל בן משפחה. הוא מקור האושר שלי ברגעים רבים. אני קשור אליו באהבת נפש, דואג לו ,מדבר איתו, מלטף אותו, אני יודע בוודאות שהוא כך מרגיש גם כלפי. ואם תקראו לי פלצן, כשזה נוגע לגי'פ שלי, אני פלצן גאה. רק בריאות

yes1952
10-10-11, 17:00
צביקי זה בדיוק ג'יפאי

"אני מתייחס לג'יפ כאל בן משפחה. הוא מקור האושר שלי ברגעים רבים. אני קשור אליו באהבת נפש, דואג לו ,מדבר איתו, מלטף אותו, אני יודע בוודאות שהוא כך מרגיש גם כלפי. ואם תקראו לי פלצן, כשזה נוגע לגי'פ שלי, אני פלצן גאה. רק בריאות"
אז מה הקשר לפלצן?ואתה לא
יוסי

zviki
10-10-11, 17:18
יוסי תודה. הוא עדיין לא אצלי ואני תופס את עצמי מתגעגע,כן כן,גם לטיולים, הקפה, החברותא וכו', אבל אליו במיוחד. זה זמני השבוע הוא אצלי סוף סוף ב'ה. בינתיים למי שמכיר את ההרגשה - זה כמו כלב אהוב שהלך לך לאיבוד.

yes1952
10-10-11, 17:49
צביקי ועוד איך אני מכיר אך...................................... ..................
אני כבר לא יכול להפליג ולצלול כמו פעם
אני כבר לא יכול לשעוט עם סופה במעלי גבעות ומורדות מסוקסים
אזי אני מטייל מידי פעם בשבילים קלים
צולל עם שנורקל ומביא קצת דגים
והעולם יפה יותר מפני שאת עולמי אני מנהל ולא "עמותת מה יגידו"
יוסי

zviki
10-10-11, 18:08
כן כן, גם אני הייתי פעם בעמותה -"מה יגידו השכנים" ואפילו ללא דמי חבר. כמו כן הייתי נשיא עמותות " זה לא מקובל" ו-"אל תבלבלו לי את המוח, אני יודע יותר טוב" פרשתי מהן וחיי השתנו לטובה.

סטובצקי
10-10-11, 19:25
אתם טובים
אני מקבל את האנפורמציה הדרושה לי
מקווה שעוד חברים יגיבו בשרשור לקבלת תמונה חדה יותר
ודרור שלי , אין לך מושג כמה שאני חושב כמותך.
רק שאני נאיבי יותר וחושב שאצליח גם לשנות משהו (מטפחת לדמעות ועיסוי כולל הרפיה לשרירי הבטן התפוסים מהצחוק - על חשבוני)
לא אוסיף ממשנתי פה כרגע , אני זקוק יותר לדעותיכם.
שלומי

כן כן, גם אני הייתי פעם בעמותה -"מה יגידו השכנים" ואפילו ללא דמי חבר. כמו כן הייתי נשיא עמותות " זה לא מקובל" ו-"אל תבלבלו לי את המוח, אני יודע יותר טוב" פרשתי מהן וחיי השתנו לטובה.

סטובצקי
10-10-11, 19:27
ודרור לפני שתיפול עלי
(אין פה עריכה)
אז - אתה לא באמת שלי (סתם אוהב אותך)

יקיר גרין
10-10-11, 19:46
אני בכלל טויוטאי ... או טנדרן ...

zviki
10-10-11, 20:45
שלומי,עכשיו קצת בהומור, אבל זה בשיא הרצינות, כמעט לכולם זה קרה. כשאתה מתכופף מתחת לפגוש, מסתכל על הבולמים החדשים והנוצצים שהחלפת זה עתה ואומר לעצמך: אלא הבולמים שהיו צריכים להיות בעצם הווילונות החדשים והאמבטייה והטלוויזיה שזוגתי רצתה שנחליף כבר סוף סוף אחרי 20 שנה. או במילים אחרות: מה אני צריך כורסאות מעור כאשר עוד אין לי שתי נעילות בג'יפ? לג'יפאי - סדר עדיפות לא סטנדרטי,מצידו שישבו על בלוקים בסלון העיקר שתהיה חתיכת WERN מקדימה.

zviki
10-10-11, 20:49
WARN

yes1952
11-10-11, 03:34
אני לא מבין מה רע לשבת על בלוקים בסלון?
יוסי

tzagi
11-10-11, 05:29
כרגיל, אלה שצודקים, תמיד צודקים
יוסי הגדיר "ג'יפאי" טוב בצורה שלא ניתן לערער עליה
דרור הראה את המלך כערום.
עד שלא תחיו במדינה אחרת ותראו איך עובדי מדינה עושים את עבודתם, לא תבינו ש"מתנדב" בארץ הקודש זה סוג של עבד ע'י בחירה.
מה שיש לנו פה זה חבורה של עובדי מדינה שלא עובדים, הם חצופים, ושונאים את הציבור שמשלם את המשכורות שלהם
ולכן, חובה על האזרחים להקים איגודים ועמותות כדי להשלים את הפער
זה לא קשור לחוסר תקציב
ולא ישנה כמה כסף יזרקו על הבעיה, כלום לא ישתנה כול עוד האוכלוסיה מקבלת את המצב כמובן מאליו, ויותר מזה, מתנדבת להשלים את החסר....זה האמא של ה"קארט בלאנץ'".
אני אוהב ומעריץ את מאיר, וכוונותיו רק טובות, אבל הוא לא עוזר במעשיו לפתור את הבעיה, פעילותו נותנת לגיטימציה למצב העגום.

הנה דוגמה לאיך דברים מתנהלים בארץ הקויידש המערבית
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=59486

יואב פולס
11-10-11, 06:43
אני מתייחס לג'יפ כאל בן משפחה. הוא מקור האושר שלי ברגעים רבים. אני קשור אליו באהבת נפש, דואג לו ,מדבר איתו, מלטף אותו, אני יודע בוודאות שהוא כך מרגיש גם כלפי.

WOW בנאדם. בבקשה לא לכתוב דברים כאלה באינטרנט. אני לא רוצה שהפאג'רו יתחבר ב wi-fi דרך מחשב הרכב (שאין לו) לאינטרנט, ויקרא שיש אנשים שמנהלים רומן מלא אמוציות עם חתיכת הברזל/אלומיניום היפני/קוריאני/אמריקאי/אנגלי שחונה בחוץ. בניגוד אליך, אם כבר הבנת מהפתיח, אני מצפה מהנבלה שתתניע, תיסע, תשלב לקדמית, תנעל אחורי, תתן מתח למקרר מאחורה ו...זהו. ואם לא, "שתלך להז^**ן הבת-$ו<ה המכוערת".
אושר? מהילדים. ללטף - את אישתי (כשהיא ישנה אחרת אני חוטף לאטמה לפרצוף), אהבה - לילדים.
לפאג'רו (להלן: "עגלול") שמן, סולר, פילטרים וזהו. שיקבל אהבה מהמוסכניק...וכמו כל זונה שדורשת תשלום אני משלם על האהבה הזו...
ליטופים - מהבחור שמנגב את האוטו אחרי שטיפה חיצונית ב 5 שקלים.

zviki
11-10-11, 11:08
WOW בנאדם. בבקשה לא לכתוב דברים כאלה באינטרנט. אני לא רוצה שהפאג'רו יתחבר ב wi-fi דרך מחשב הרכב (שאין לו) לאינטרנט, ויקרא שיש אנשים שמנהלים רומן מלא אמוציות עם חתיכת הברזל/אלומיניום היפני/קוריאני/אמריקאי/אנגלי שחונה בחוץ. בניגוד אליך, אם כבר הבנת מהפתיח, אני מצפה מהנבלה שתתניע, תיסע, תשלב לקדמית, תנעל אחורי, תתן מתח למקרר מאחורה ו...זהו. ואם לא, "שתלך להז^**ן הבת-$ו<ה המכוערת".
אושר? מהילדים. ללטף - את אישתי (כשהיא ישנה אחרת אני חוטף לאטמה לפרצוף), אהבה - לילדים.
לפאג'רו (להלן: "עגלול") שמן, סולר, פילטרים וזהו. שיקבל אהבה מהמוסכניק...וכמו כל זונה שדורשת תשלום אני משלם על האהבה הזו...
ליטופים - מהבחור שמנגב את האוטו אחרי שטיפה חיצונית ב 5 שקלים.

אז זהו שאני חוטף את הלאטמה דווקא כשהיא ישנה ואני מלטף אותה [מה אתה מעיר אותי אידיוט] אז מלטפים פגושים, לפחות הם לא נוחרים:p

joedavni
11-10-11, 12:39
אני חושב שג'יפאי/ת טוב/ה הוא או היא בנאדם טוב, שיש לו ג'יפ טוב, שמתנהג טוב, ושנוהג טוב.

מידבר
11-10-11, 19:13
...אני לא רוצה שהפאג'רו יתחבר ב wi-fi דרך מחשב הרכב (שאין לו) לאינטרנט...

תתפלא, פעם ויסאם-מנהל העבודה האגדי בטויוטה יחזקאל בי'ם, הצליח להתחבר למחשב הרכב שהיה לי בהיילקס 98. לא רק שהוא הצליח להתחבר למחשב, גם נוכחתי בעצמי שהמנוע סחב הרבה יותר טוב אחר כך. חזרתי למוסך לאחר נסיעת המבחן מחייך, שילמתי 200 ש'ח בשמחה הודתי לנ'ל ונסעתי לדרכי.

לפיכך, גיפאי זה אחד שאפקט הפלצבו עובד על המוח שלו, לא רק כאשר מדובר בתרופות לגוף אלא גם כאשר מדובר בתרופות לאוטו.

אה כן, אח'כ טושי געה מצחוק "אבל אין לך מחשב באוטו...", יאללה בסדר, לפחות יש סיפור מורשת לחבר'ה.

חג שמח לכולם.

יואב פולס
11-10-11, 19:48
זה בסדר, אני מבין. פעם, יום אחד היה לילה, היו לי בעיות התנעה בדיסקברי TDI. הזמנתי גרריסט שנתן מכה עם פטיש על הסטרטר והאוטו הניע. הגרריסט הראה לי, בחושך, תן מכה כאן וזה בסדר. ככה כמה חודשים, הוצאתי את הפטיש מארגז הכלים ושמרתי ליד מושב הנוסע. מדי פעם האוטו לא מניע ואני נותן מכה על הסטרטר והנבלה מניעה. ואז, הלכתי למוסך, סיפרתי על הבעיה ועל הפתרון. המוסכניק מסתכל, ואומר לי "אני מבין הכל, אבל למה יש דפיקות של פטיש על האלטרנטור?"...

whisky
11-10-11, 22:19
וואוו כמה מירמור?

כל מה שאני כותב כרגע הוא על דעתי האישית בלבד, אני מנסה לחיות לפי דעתי ולא תמיד מצליח, אבל זה הכיוון שלי (וסליחה על האורך לכל מי שיתאמץ ויקרא מה שכתבתי):

ג'יפאי הוא קודם כל בן אדם, כן אני יודע שזה מוזר, זה אפילו נשמע מצחיק אחרי ששומעים אנשים כמו אברי גלעד וחבריהם מדברים עלינו בשפה בוטה בתוכניות רדיו ובתקשורת בשנים האחרונות.

כמו לכל בן אדם, גם לג'יפאי יש יתרונות וחסרונות ודרכים בהן הוא יכול לפגוע או להיפגע יותר או פחות מכל אדם אחר. זה לא שונה במובן הזה מבעל רכב ספורט, או בעל רכב משפחתי, או בעל רכב יוקרה או בעל רכב חסכוני וקטן או רכב ישן או רכב עתיק, לכל אחד יתרונות וחסרונות, אז לא זה מה שהופך אותו לשונה.

אני חושב שלמי שיש טוסטוס חסכוני יותר, זריז יותר, גמיש יותר, צעיר יותר... ולא שם עלי כשהוא נכנס לצומת ונפגע הוא אופנען רע בדיוק כמו שג'יפאי שחושב שמותר לו להיכנס לכל מקום הוא ג'יפאי רע או אדם רע, מי שמחליט לנסוע במהירות של 200 קמ"ש בכביש ירושלים ת"א ולחתוך אותי בלי להתחשב במהירות התגובה שלי, או במרחק הבלימה של המשאית שחתך הוא אדם רע כמו שהוא נהג רע גם אם הוא נוסע על פורש קיאן.

אחרי שאמרתי את כל זה, בתוך המסגרת של ג'יפאים, כמו שאפשר להגדיר בכל מסגרת של בעלי כלי רכב כאלו או אחרים, ישנן נורמות התנהגותיות טובות ורעות, אני לא מחזיק את המוסר הציבורי, אני מחזיק רק ברישיון לאמות המידה שלי למוסר בלבד. למה הכוונה. תקרא באתר את עשרת הדיברות לג'יפאי, הכללים שם הם די נורמות שנראות לי נכונות מוסרית, מעבר לזה שזה פשוט התנהגות חברית, כן לעזור לג'יפאי אחר, זו התנהגות ראויה לציון ובמקומותינו: שמותר לדקור בנאדם על מקום חניה, אז כן אני מעריך את העזרה ההדדית שיש בין ג'יפאים.

כך שלדעתי ג'יפאי טוב, הוא הג'יפאי הסביר, זה שלא מלכלך, כדי שגם בפעם הבאה יוכלו להנות מאותו מסלול שהוא נסע בו, זה שעוזר לחבר תקוע, זה שנוסע בשיירה במקום להיתקע כמו אידיוט, זה שמחליט שהרכב שלו לא עביר בנקודה מסויימת ומוותר, או חוזר בפעם אחרת.

קצת מתנשא מה שאני עומד להגיד עכשיו אבל זה מה שיש: אהרון ברק אמר פעם משפט שאני באמת מאמין בו: "אדם לאדם, לא זאב ולא מלאך, אדם לאדם - אדם" אבל ישנם אנשים שמתקרבים יותר לנקודת המלאך. (הכוונה היא שאדם טוב, לדעתי, לא פרשנות על ברק, שאדם שמתנהג לחבר שלו כמו בנאדם זו הנורמה הטובה, לא חייבים להיות מלאכים לחברים אחרים אבל בטח שלא זאבים אחד כלפי השני). זה מתחיל באנשים שנרתמים למסעות התנדבותיים בעמותת קובי או עזר מציון או כל עמותה אחרת שרוצה לעשות קצת כיף למי שמזלו לא האיר לו, לילדים חולי סרטן, לזכר מישהו שנהרג או לכל מטרה שאותו ג'יפאי מתחבר אליה. זה ממשיך באנשים שמוכנים להשקיע קצת זמן (וכסף) בארגון של פעילויות כאלו, או פעילויות כמו באמצע מסע לאסוף זבל שאנשים אחרים השאירו. זה ממשיך באנשים שמוכנים לתרום המון שעות כדי להרים אירוע כמו מפגש ג'יפולוג, או מסע חוצה ישראל, כדי לקרב את חברי הקהילה, כן אפילו דרור ברלי נכלל בתוך הקטגוריה הזו, אלוהים שישמור עלינו. זה ממשיך באנשים שמוכנים לפעול במסגרת החוק ולדפוק על הדלת שעליה הם בוחרים כדי להבהיר לאנשים למה דברים כאן צריכים להשתנות, גם לכאן נכנס אותו דרור (בלי שהוא ידע את זה אני מעריך אותו מאוד) ולהגיד, יש כאן חוקים ותקנות שצריך לשנות, יוצרים אווירה וטון דיבור שבסוף, אני מקווה, יכולים ליצור כאן שינוי.

ואז וכאן הקץ' האמיתי, לכאלו שמוכנים להקדיש את זמנם לאירועי חילוץ וסיוע במקרי קיצון, אנשים כמו חיים רכס שהקימו, או ניסו להקים את הפורום לחילוץ על גבי רכבי שטח כדי לסייע באיתור נעדרים, מתנדבי יחידות החילוץ בארץ, ואנשים שאני רואה בכל אירוע איתור, מגיעים עם הרכב עוזרים בשעות לא שעות, בתנאים לא תנאים, ללא קבלה של שום תמורה, אפילו תודה בד"כ אנחנו לא מספיקים להגיד להם.

כן אני יודע שבמקור זה התפקיד של המשטרה, גם זה וגם פינוי צירים, אבל כשמגיעים לאירוע איתור נעדר, רואים את כמות המתנדבים הג'יפאים שיודעים שיש להם את היכולת לסייע, זה אדם לאדם מלאך. כאן בא לידי ביטוי לא הג'יפאי הטוב, אלא הג'יפאי הנפלא.

ודרור, או כל מי שחושב שבעולם המערבי הדברים נראים אחרת, אז מידיעה, לא משמועות, זה לא, בד"כ זה נראה הרבה יותר רע. יחידות החילוץ המשטרתיות (כולם מתנדבי משא"ז) מגיעים מכירים את השטח, מסייעים באירועים שלמשטרה אין יכולת, לא בגלל תקציב, אלא בגלל רמת ההיכרות עם השטח שלנו המטיילים הקבועים תמיד יהיה יותר. כמות כוח האדם של משטרת ישראל, אבל זה דומה גם באירועים אחרים בעולם מהשוואות של יחידות חילוץ בשאר הגלובוס, כמו בארה"ב ששם פשוט מוותרים במקרים רבים על המשך החיפושים, ללא סיוע של האזרחים למדינה אין יכולת להתמודד עם זה. מלבד העובדה שלאירועים כאלו מביאים גם כוחות לא מבוטלים של שוטרים, חיילים, כבאים.... זה לא אותו הדבר, אפילו כשאנו כוללים אנשים יעודיים מהרשויות האלו.

אני לא בקטע של תמונות, אבל יש כמה תמונות שלא יוצאות לי מהראש, כשג'יפאי מצטרף לאירוע איתור והוא מוצא נעדר ומחזיר אותו למשפחה, אין תמונה שיכולה לתאר את זה, וכשג'יפאי לוקח איתו שני ילדים חולי סרטן ליום הגשמת משאלות אין תמונה שמעבירה את העוצמה של הרגע.

זהו, אלו הג'יפאים הטובים, ואלו הג'יפאים הנפלאים.

מקווה שנתתי לך כיוון, מצטער על כל מי שלא מסכים איתי, מותר לו לטעות

whisky

asafk
11-10-11, 23:07
...ואני חושב שאין קשר בין הדברים הנהדרים שתוארו כאן, לבין:

אני מצפה שהרשויות יעבדו, בשבילי. לא להפך. אז אולי אני בעצם "לא טוב".

(זה כמובן לא כולל את כל העמותות, הטיולים לכל מיני אוכלוסיות מיוחדות, ודברים כאלו. אני מדבר על רשויות)

אסף.

KOOKE
22-10-11, 03:58
מסכים עם דרור למעט עניין איתור נעדרים. בעניין איתור הנעדרים אני עם וויסקי.

רק משפט אחד מאד צורם לי גם אם הוא מבוסס עך פתגם לא נכון במקורו...לדידי הלוואי ואדם היה מתנהג לאדם כמו שהזאבים מתנהגים זה לזה...נאמנות ללהקה כפי שיש אצל הזאבים לעולם לא תמצאו אצל בני האנוש.

yes1952
22-10-11, 10:32
אני חושב שאנו סוטים מהעיקר
הזאבים חיים בלהקה-עוזרים זה לזה אך את החלש והשונה הם משמידים-וזו היתה הכוונה בפתגם אדם לאדם זאב
תפנימו אנו חיות שיודעות לתקשר אחרת זה הכל
אין חיה כזו ג'יפאי טוב
אין חיה כזו אדם טוב
היש אופנוען טוב.?במסגרת חבורת אופנועים תראה את אותם גילויי חברותא שיש בקהילת ג'יפאים או כל קהילה אחרת
אין ספק שהתנדבות כזו או אחרת הינה ייחודית לגזע האנושי-אך למען האמת איננו יודעים באם בקהילת דולפינים יש את זה או לא הם הרי חיים בים(10 שנים פעם בשבוע חקרו אותי הדולפינים)
כך שלדעתי יש להפריד בין בעל רכב 4 על 4 לבין מושגים של טוב ורע
אני מאוד מקווה שכאן בפורום העזרה ההדדית והפסוק ואהבת לרעך כמוך יהיו נר לגלגלי הרכבים שלנו אך מה הקשר להיותינו ג'יפאים?
רגע של פלספנות אך זה ברצינות
יוסי

מאיר רוטברג
22-10-11, 13:47
הכי מהרבה אני אוהב שמשתמשים ביחפ״צ כדוגמאות לכל דבר ועניין. באמת היחפ״ץ מגייס בימים אלו עוד 20איש. וכן במדינה מתוקנת היו שמים 20גיפים סביב לשעון רק פה זה לא יקרה מזל שגם צהל הכיר ביכולות המיוחדותצשל יחידת המתנדבים אז עכשיו דרור יואב ולהקתם יכולים גם לומר צהלרע לא רק משטרעהנה תרמתי לכם עוד קצת חומר לשפוך רעל תמידי. על אותו עיקרון של מיסוי מה פתאום המדינה לא ממנת את הטיולים לאותם עמותות מה אנחנו לא משלמים מספיק מס???זה נורא פשוט בטיולים של העמותות זה מתי שנוח מתי שנעים מתי שמצטלם יפה בפייסבוק. אצלינו ביחפצ קורעים את התחת עבור האזרח הקטן התקוע בפקקבואו נאמר כך ואני לא אחשוף את שם האיש אבל מאן דהוא מגדולי המתנגדים הקולניים בכל הזמנים יום אחד מצלצל אלי דחוף דחוף הבת שלי תקועה באיילון נתיב מרכזי תצילו אותה. באמת אירגנתי ניידת ועוד מתנדב אדיוט /דביל/שופוני/חסין דוחו/מופחת מיסים ועוד מההגדרות שצברתי כאן לאורך השנים יצא וחילץ אותה. לא ציפיתי לטלפון תודה כי ידעתי שהוא מתבייש. נ.ב גיפאי טוב אין דבר כזה יש בן אדם טוב שבמקרה יש לו גיפ *

yes1952
22-10-11, 14:54
מאיר לאט לאט
זה נכון אדם טוב יכול להיות עם ג'יפ וספה או כדור פורח
מתנדב הינו אדם שמתנדב לעשות על מנת שלא לקבל תמורה
וזה אתה ועוד כמה שהם לא רבים
אינני סניגור של אף אחד אך קצפם של ה"מתנגדים"למתנדבים במיוחד בשורות המשטרה הינם אילו שסבלו מאותם מתנדבים שהכח עיוור אותם וסינוור אותם
כמתנדב וותיק בשורות מ"י לא פעם צעקתי חמס על ניצול השררה בידי לובשי מדים מתנדבים ואנשי קבע
ולצערי הרב הם רבים
עבודת ההתנדבות מן הראוי לה שתעשה בשקט ומאחורי הקלעים ורחוק מהתהילה
סבתי עליה השלום ממקימות מד"א מיח"א וכו' התנדבה עד לקראת סוף ימיה בגיל מופלג-לעולם לא שמענו אותה אומרת דבר
נאמר
יהללך זר ולא פיך--ואוסיף-אין הנחתום מעיד על עיסתו
בוא נעשה את עבודת ההתנדבות שלנו בשקט במקצועיות וניתן לאחרים לדבר
אין אתה ולא צוות היחפ"ץ זקוקים לסניגור-עבודתכם היא החשובה ולא מה אומרים
יוסי

zviki
22-10-11, 16:17
ג"יפאי טוב נכנס לשטח חקלאי,מטע ולא חוזר הביתה עם 5 ארגזי ענבים, אפרסקים, ושאר פרות העונה.
ג'יפאי טוב לפני שממריא לכוון דיונה גבוהה בודק קודם אם לא מטפס טרקטורון מהצד השני
ג'יפאי טוב לעולם לא יתקע ללא כמות מספקת של מי שתייה,ערכת עזרה ראשונה, מטפ, כובע
ג'יפאי טוב ישא עימו תמיד ערכת חילוץ ולא יסתמך על ערכת חברו
ג'יפאי טוב יפליט אוויר מצמיגיו גם אם התכוון להיכנס לחולות רק לדקה
ג'יפאי טוב יגיע לכינוס 10 דקות לפני השעה שנקבעה
ג'יפאי טוב לא מבקש מחברו מברג פיליפס, סרט בידוד, פלייר, פנס,יש לו
ג"יפאי טוב לא נוסע אוטוסטרדה בשטח, מתעכב ליד כל אובייקט מעניין, שכבות קרקע, תצפיות, מתבשם מהנוף [ושותה קפה]
ג'יפאי טוב בודק רגלית את המעלה במידה והוא לא מכיר אותו
ג'יפאי טוב יודע שצריך יותר אומץ לוותר מאשר להתעקש
וכל האמור כ"נל מתייחס לתכונות אופי ולא לכישורי נהיגה או כישורים טכניים
ואין לי כח להמשיך ויש לי עוד הרבה, אתם מוזמנים להוסיף

zviki
22-10-11, 16:42
בעית עריכה,לא פחות חשוב- ג'יפאי טוב המשייט בדרך בורמה למשל, משלט 21 , חושב על מי שהיה כאן לפניו, פרץ, סלל את הדרך ונהרג בכדי שהוא יוכל לטייל עכשיו בכייף.

יריב קלר ברוך
22-10-11, 18:37
וואוו כמה מירמור?

כל מה שאני כותב כרגע הוא על דעתי האישית בלבד, אני מנסה לחיות לפי דעתי ולא תמיד מצליח, אבל זה הכיוון שלי (וסליחה על האורך לכל מי שיתאמץ ויקרא מה שכתבתי):

ג'יפאי הוא קודם כל בן אדם, כן אני יודע שזה מוזר, זה אפילו נשמע מצחיק אחרי ששומעים אנשים כמו אברי גלעד וחבריהם מדברים עלינו בשפה בוטה בתוכניות רדיו ובתקשורת בשנים האחרונות.

כמו לכל בן אדם, גם לג'יפאי יש יתרונות וחסרונות ודרכים בהן הוא יכול לפגוע או להיפגע יותר או פחות מכל אדם אחר. זה לא שונה במובן הזה מבעל רכב ספורט, או בעל רכב משפחתי, או בעל רכב יוקרה או בעל רכב חסכוני וקטן או רכב ישן או רכב עתיק, לכל אחד יתרונות וחסרונות, אז לא זה מה שהופך אותו לשונה.

אני חושב שלמי שיש טוסטוס חסכוני יותר, זריז יותר, גמיש יותר, צעיר יותר... ולא שם עלי כשהוא נכנס לצומת ונפגע הוא אופנען רע בדיוק כמו שג'יפאי שחושב שמותר לו להיכנס לכל מקום הוא ג'יפאי רע או אדם רע, מי שמחליט לנסוע במהירות של 200 קמ"ש בכביש ירושלים ת"א ולחתוך אותי בלי להתחשב במהירות התגובה שלי, או במרחק הבלימה של המשאית שחתך הוא אדם רע כמו שהוא נהג רע גם אם הוא נוסע על פורש קיאן.

אחרי שאמרתי את כל זה, בתוך המסגרת של ג'יפאים, כמו שאפשר להגדיר בכל מסגרת של בעלי כלי רכב כאלו או אחרים, ישנן נורמות התנהגותיות טובות ורעות, אני לא מחזיק את המוסר הציבורי, אני מחזיק רק ברישיון לאמות המידה שלי למוסר בלבד. למה הכוונה. תקרא באתר את עשרת הדיברות לג'יפאי, הכללים שם הם די נורמות שנראות לי נכונות מוסרית, מעבר לזה שזה פשוט התנהגות חברית, כן לעזור לג'יפאי אחר, זו התנהגות ראויה לציון ובמקומותינו: שמותר לדקור בנאדם על מקום חניה, אז כן אני מעריך את העזרה ההדדית שיש בין ג'יפאים.

כך שלדעתי ג'יפאי טוב, הוא הג'יפאי הסביר, זה שלא מלכלך, כדי שגם בפעם הבאה יוכלו להנות מאותו מסלול שהוא נסע בו, זה שעוזר לחבר תקוע, זה שנוסע בשיירה במקום להיתקע כמו אידיוט, זה שמחליט שהרכב שלו לא עביר בנקודה מסויימת ומוותר, או חוזר בפעם אחרת.

קצת מתנשא מה שאני עומד להגיד עכשיו אבל זה מה שיש: אהרון ברק אמר פעם משפט שאני באמת מאמין בו: "אדם לאדם, לא זאב ולא מלאך, אדם לאדם - אדם" אבל ישנם אנשים שמתקרבים יותר לנקודת המלאך. (הכוונה היא שאדם טוב, לדעתי, לא פרשנות על ברק, שאדם שמתנהג לחבר שלו כמו בנאדם זו הנורמה הטובה, לא חייבים להיות מלאכים לחברים אחרים אבל בטח שלא זאבים אחד כלפי השני). זה מתחיל באנשים שנרתמים למסעות התנדבותיים בעמותת קובי או עזר מציון או כל עמותה אחרת שרוצה לעשות קצת כיף למי שמזלו לא האיר לו, לילדים חולי סרטן, לזכר מישהו שנהרג או לכל מטרה שאותו ג'יפאי מתחבר אליה. זה ממשיך באנשים שמוכנים להשקיע קצת זמן (וכסף) בארגון של פעילויות כאלו, או פעילויות כמו באמצע מסע לאסוף זבל שאנשים אחרים השאירו. זה ממשיך באנשים שמוכנים לתרום המון שעות כדי להרים אירוע כמו מפגש ג'יפולוג, או מסע חוצה ישראל, כדי לקרב את חברי הקהילה, כן אפילו דרור ברלי נכלל בתוך הקטגוריה הזו, אלוהים שישמור עלינו. זה ממשיך באנשים שמוכנים לפעול במסגרת החוק ולדפוק על הדלת שעליה הם בוחרים כדי להבהיר לאנשים למה דברים כאן צריכים להשתנות, גם לכאן נכנס אותו דרור (בלי שהוא ידע את זה אני מעריך אותו מאוד) ולהגיד, יש כאן חוקים ותקנות שצריך לשנות, יוצרים אווירה וטון דיבור שבסוף, אני מקווה, יכולים ליצור כאן שינוי.

ואז וכאן הקץ' האמיתי, לכאלו שמוכנים להקדיש את זמנם לאירועי חילוץ וסיוע במקרי קיצון, אנשים כמו חיים רכס שהקימו, או ניסו להקים את הפורום לחילוץ על גבי רכבי שטח כדי לסייע באיתור נעדרים, מתנדבי יחידות החילוץ בארץ, ואנשים שאני רואה בכל אירוע איתור, מגיעים עם הרכב עוזרים בשעות לא שעות, בתנאים לא תנאים, ללא קבלה של שום תמורה, אפילו תודה בד"כ אנחנו לא מספיקים להגיד להם.

כן אני יודע שבמקור זה התפקיד של המשטרה, גם זה וגם פינוי צירים, אבל כשמגיעים לאירוע איתור נעדר, רואים את כמות המתנדבים הג'יפאים שיודעים שיש להם את היכולת לסייע, זה אדם לאדם מלאך. כאן בא לידי ביטוי לא הג'יפאי הטוב, אלא הג'יפאי הנפלא.

ודרור, או כל מי שחושב שבעולם המערבי הדברים נראים אחרת, אז מידיעה, לא משמועות, זה לא, בד"כ זה נראה הרבה יותר רע. יחידות החילוץ המשטרתיות (כולם מתנדבי משא"ז) מגיעים מכירים את השטח, מסייעים באירועים שלמשטרה אין יכולת, לא בגלל תקציב, אלא בגלל רמת ההיכרות עם השטח שלנו המטיילים הקבועים תמיד יהיה יותר. כמות כוח האדם של משטרת ישראל, אבל זה דומה גם באירועים אחרים בעולם מהשוואות של יחידות חילוץ בשאר הגלובוס, כמו בארה"ב ששם פשוט מוותרים במקרים רבים על המשך החיפושים, ללא סיוע של האזרחים למדינה אין יכולת להתמודד עם זה. מלבד העובדה שלאירועים כאלו מביאים גם כוחות לא מבוטלים של שוטרים, חיילים, כבאים.... זה לא אותו הדבר, אפילו כשאנו כוללים אנשים יעודיים מהרשויות האלו.

אני לא בקטע של תמונות, אבל יש כמה תמונות שלא יוצאות לי מהראש, כשג'יפאי מצטרף לאירוע איתור והוא מוצא נעדר ומחזיר אותו למשפחה, אין תמונה שיכולה לתאר את זה, וכשג'יפאי לוקח איתו שני ילדים חולי סרטן ליום הגשמת משאלות אין תמונה שמעבירה את העוצמה של הרגע.

זהו, אלו הג'יפאים הטובים, ואלו הג'יפאים הנפלאים.

מקווה שנתתי לך כיוון, מצטער על כל מי שלא מסכים איתי, מותר לו לטעות

whisky
דעותינו זהה ביג לייק

סטובצקי
06-11-11, 17:52
אני לא מפסיק לקרא את השירשור
כל פעם אני מגלה תובנות חדשות
ואני ממש מאושר לחלוק תחביב זה ,
עם אנשים שכמותכם .
פתחתי את השרשור כחומר הכנה לפעילות
שהתחלתי(הקצאת חוף לרכבים) ואני מאמין
שהתמונה שקבלתי , טובה ומייצגת.
נתראה בים
שלומי

talilim
06-11-11, 18:20
זאת היתה מטרת השאלה שלך? החוף לג'יפאים?
חבל שלא אמרת מראש.

סטובצקי
06-11-11, 20:59
חשבתי על זה אבל מידע קודם
זכרתי שהגיפאי הממוצע , הוא יצור ביישן
ונחבא אל הכלי
נותן את הנשמה בהתנדבות ובהחזרת הרכב לכביש ......
וברצינות - לא רציתי לכוון , רציתי לתת את כל החופש
לספר מה שיושב בפנים .
ועכשיו שאת יודעת מה הרעיון , מהם 50 הסנט שלך?
שלומי

yes1952
07-11-11, 03:25
מר סטובסקי היקר
"לצורך מאמר /עבודה מקדימה"ציטוט מהמשפט שפתח את השרשור הזה
למעשה ביקשת דבר מה אך התכוונת לדבר אחר?
אז אתה לא יודע את דעותינו
ובטח אינך יודע מה ג'יפאי טוב
ובאם אני צודק בהנחתי שכל שרצית זה לבדוק תגובות לגבי עצומתך
אז צר לי
איכזבת בכך שלא בתמימות בקשתך היתה
ואני משתדל לכתוב בנימוס רב
יוסי

סטובצקי
07-11-11, 08:32
מר יוסי וכל החברים האחרים
אני מתנצל אם בטעות יטעתי אותכם ,
בפירוש כתבתי "מחקר / עבודה מקדימה "
וזו היתה הכוונה
לעבודה מקדימה ,כדי שאוכל ליצור בסיס
למאבק (שאני חושב שהוא של כולנו),בו אני הולך
להשקיע הרבה זמן וכסף ,לרגע לא ניסתי להסוות משהו
או ליצור מסד לקוחות על שמכם , חלילה . המאבק
הוא פרטי שלי וללא שום גורם מסחרי מאחריו(עדיין , אם יהיה כזה אולי יהיה יותר טוב.?)
אם תשים לב ,לא אני פרסמתי פה את העצומה ,הכיוון שלי היה שהדברים יעשו יותר לאט.
אבל הכדור התחיל להתגלגל והוא רק צובר תאוצה .
אם עדיין אתה מרגיש (או כל אחד) שפגעתי בך
והתנצלותי לא מתקבלת ,אתה יכול להתקשר (או להשאיר לי נייד ואני אחזור אליך)
אלי ויחד נפתור את הסוגיה
שלומי 050-6793715

crazystar
07-11-11, 15:05
לדעתי ג'פאי טוב הוא:
חובב טבע שיעצור לרגע באמצע נסיעה על שביל מדברי כדי לאסוף בקבוק עם ריקבון מתקדם ששכב באצע המדבר במשך זמן לא מוגדר.
ואחד שלא רץ לפתוח שבילים או מעלות חדשים כי בא לו. וישתדל להישאר על השביל.
אחד שמבין שמקור ההנאה הוא לא רק הג'יפ אלא גם הארץ היפה הזו שקיבלנו אחרי 2000 שנות גלות.
מה שהוא עושה בזמנו הפרטי ברמת ההתנדבות זה כבר קשור להייתו אזרח למופת ומגיע קרדיט במקרים שכאלו. (לא בטוח שפה זו הבמה לזה)
רק דברים טובים לכולנו.

-->