PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם אחורי נוזל, יעוץ בהחלפה

פלג_
10-10-11, 17:35
שלום

פראדו 2002 קצר.
סט קפיצים של אולדמן, ובולמים של קוני.
הסט כבר מורכב לא מעט זמן על הרכב.
השבוע חיזקתי את המוטות רדיוס האחוריים, וראיתי שאחד הבולמים מאחור רטוב כולו משמן.

האם חובה להחליף את 2 הבולמים?
ואם כן רצוי להחליף את שניהם לקוני, או שאולי אפשר להחליף את שני האחוריים לאולדמן, שנימצאו להבנתי הכי מתאימים לרכב הזה, ומקדימה לאשאיר רת הקוני?

אגב, מה השפעה של בולם נוזל, לא מתפקד בכלל?

תודה
פלג_

ד ו ר ו ן
10-10-11, 18:56
כמה זמן זה "לא מעט זמן"?
כל מה שהוא מעבר לשימוש קל לזמן קצר ואין לך כל כך ברירות אלא להחליף 2.

פלג_
10-10-11, 18:59
לא מעט זמן זה בערך 4 שנים, אני לא יודע מה זה אומר בחיים של בולם.

פלג_

ד ו ר ו ן
10-10-11, 19:17
4 שנים זה הרבה מאד.
תחליף 2 ביחד.

פלג_
10-10-11, 19:23
היי דורון

קודם כל תודה על היעוץ.
זה שזה הרבה מאוד אינו אומר שעליי להחליף גם את הקידמיים, נכון?
ואם לא, כדי ללכת שוב על קוני, או שאין לזה משמעות.

תודה
פלג_

ד ו ר ו ן
10-10-11, 21:22
זה שזה הרבה מאוד אינו אומר שעליי להחליף גם את הקידמיים, נכון?
ואם לא, כדי ללכת שוב על קוני, או שאין לזה משמעות.
פלג_
אין לך בעיה עקרונית להחליף רק את האחוריים אם הקדמיים לא נזלו, אבל תקינות היא לא רק נזילה ובולם יכול להיות עייף או גמור גם אם הוא לא נוזל.
האף של הרכב צולל בבלימה? הרכב מתנדנד בפניות ועיקולים? הרגשה על באמפים היא של התרסקות?
בוא נגיד שאם הרכב עבר +\- 100K ק"מ או קרוב, גם אם ברובו בכביש, אתה יכול להניח שמצבם לא הכי טוב, זה לא פרייבט קל אלא בהמה של 2 טון וזה שהאחורי התחיל לנזול אחרי 4 שנים ולא בגלל טראומה נקודתית זאת ההתראה לכך שהבלאי של כולם מתקדם.
אני הייתי מנצל את זה בתור ההזדמנות ליישר קו ולהחליף את כל הארבעה.

אסף ד.
15-06-13, 20:56
הנזק הגדול לבולמים הוא בפתיחה מלאה שכל מה שמגביל את מהלך הפתיחה זה הבולם, ובמיקרים מסויימים בנסיעה אלימה יכול להתפרק.
ממליץ לך להרכיב רצועות על הבולמים,כך שבמקרה של פתיחה מלאה בנסיעה מהירה מה שיעצור את מהלך הסרן למטה תהיה הרצועה.
אצלי בדיסקברי שמתי בכל ארבעת הבולמים, כך שגם אם כל הרכב קופץ באוויר, הרצועות הן שאוגרות את אנרגיית צניחת הסרן ולא הבולם.
זה גם כתוב בהוראות של הבולמים (בילשטיין 7100 עם מיכל חיצוני), אממה, אף אחד כבר לא RTFM היום...
Read The Fucking Manual

או בעברית, קרא את ההוראות...

IlanHadar
16-06-13, 10:53
בכל מקרה אל תיסע על בולם נוזל מעבר להכרחי. בולם נוזל נשבר וזה מתרחש ברגע הכי פחות מתאים, מניסיון.

פלג_
18-06-13, 10:50
שירשור ישן
הבולמים הוחלף כבר מזמן, תודה.

-->