PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בשטח - התלבטות בין 2-3 רכבים

מייק חן
11-10-11, 14:16
שלום לכולם,

אני מתכנן לקנות את הג'יפ הראשון שלי ורציתי להתייעץ פה ולקבל כיוון. התקציב הוא סביב 30-35 אלף ,הצרכים שלי בעיקון הם 90% ואולי יותר הם נסיעה בכבישים והשאר אני רוצה להתנסות קצת בנסיעת שטח קל בינוני (פעם בשבועיים שלוש) ככה שחשובה לי הנוחות בנסיעה וגם יכולת שטח טובה יחסית. התייחסות לאוטומט בלבד.

ההתלבטות שלי היא:
1) ג'ימני - הבנתי שלשטח הוא חוויה אבל לכביש בדיוק ההפך יחסית חלש טורים גבוהים מעל 100 קמ"ש צפוף וקופצני אם כי אותו הכי אהבתי מבחינת המראה.
השאלה אם כדאי לוותר על הנוחות והמרווח בשביל זה.
2) טריוס - יותר מרווח מהג'ימיני ויותר נוח על הכביש למיטב הבנתי אך בשטח קצת נרפה ,ומראה סביר קצת מבוגר משהו.
3) גרנד ויטרה - לא יודע עליה יותר מידי היא אפילו קצת חורגת מהתקציב אבל אולי שווה להתאמץ.

חשוב לציין שאני לא מתכוון לשפר את הרכב לשטח.

תודה רבה על ההתייחסות אם החסרתי משהו אני אענה.

ori abr
11-10-11, 15:19
מייק ברוך הבא!
מבין הכלים שציינת. הגימני הוא הטוב לשטח. הויטרה תלוי איזו שנה אתה מחפש? אם זה הישנים של שנות ה 90 אזי הם טובים בשטח גם כן.
טריוס איננו גיפ ( ויסלח לי כל מי שנפגע) אין לו הילוך כח ולכן עבירותו הינה בעיקר שבילים...
מקוהה שעזרתי במעט

אורי

raanan
11-10-11, 15:19
3) גרנד ויטרה - לא יודע עליה יותר מידי היא אפילו קצת חורגת מהתקציב אבל אולי שווה להתאמץ.

ענית לעצמך . שווה להתאמץ !

בהצלחה
רענן

ori abr
11-10-11, 15:22
דרך אגב אם אני לא טועה גם טראנו קצר שנת 99-2001 הינו בתקציב שלך. חשבת עליו גם?

מייק חן
11-10-11, 15:58
חשבתי על טראנו אבל נראה לי תחזוקה שוטפת יקרה, אני טועה?

בהתחשב שרוב הנסיעות שלי הן בכביש נראה לי שהטריוס עדיף מהשלושה מה גם שראיתי ביוטיוב קצת סרטונים שלי בשטח וזה נראה לא רע למה שאני מחפש.
אפשר להוסיף לו נעילה אחורית ומיגונים? זה ישפר את התנהגות השטח?
מזה אומר "עבירות" שמתכוונים לשטח.?

jimny4me
11-10-11, 16:10
היי מייק..

עבירות היא היכולת של הכלי לעבור מכשולים (בורות, מדרגות, סלעים וכיו"ב ) בשטח..

הטריוס מתאים לשבילים ואין לו יכולת שטח "אמיתית" למרות שעם נהג טוב אפשר להוציא ממנו קצת(!) יותר..

בהצלחה !

popi95
11-10-11, 18:38
יש לטריוס בכלל 4X4?

מייק חן
11-10-11, 19:40
יש לטריוס בכלל 4X4?

כן
השאלה שלי אם זה 4X4 קבוע גם בכביש. בג'ימני למשל בכביש נוסע על הנעה אחורית.

mightyaad
12-10-11, 20:00
ענית לעצמך . שווה להתאמץ !

בהצלחה
רענן

+1.

icchan
29-01-12, 16:46
מכוון שאני לא רוצה לפתוח שירשור חדש, ומכוון שלא קראתי בצורה נרחבת ומפורטת את כל השירשורים בהקשר ל: גראנד ויטרה. ברשותכם אשאל את שאלותיי פה.

אני בדיוק לפני קנייה של גראנד ויטרה שנת 2009, ואני יודע בקושי חצי דבר בכל מה שקשור לג'יפים.

אני אשמח אם אפשר, לקבל כמה שיותר מידע בנוגע לכלי הספציפי הזה.

אני ובת זוגתי מאוד אהבנו את הכלי, למרות שאני רציתי את הג'ימני, אך לאחר דיון קצר וכמה מבטים הבנו שהוא יהיה קטן מידי לצרכים שלנו.
יש לנו ילדה אחת בת תשע, כך שהגרנד ויטרה המקוצרת מתאימה לנו מאוד.
הנסיעות שלנו ביום יום הינן בין עירוניות למרחק של 50 ק"מ הלוך חזור כולל.

לגבי הויטרה, שנתון כבר ציינתי, עם קילומטרז' גבוה* יחסית, אך אשמח לתגובות מצדם בכל הפרטים. הרכב שאנחנו מעוניינים לרכוש עבר 95 אלף קילומטר. עלה לכביש בראשון לינואר.

לא ידוע לי על תוספות שהרכב מגיעי איתם ( לצערי גם וו גרירה נראה לי שאצטרך להתקין בעצמי .)

בהנחה והדעה הרובחת פה היא חיובית, ובסופו של דבר אלך על הרכב הזה, אשמח גם לשמוע מכם איזה שיפורים אוכל להתקין בג'יפ, או לחילופין למי אפשר לפנות על מנת לקבל הסבר מקצועי ואמין.

המון המון תודה לקוראים ולעונים, ומקווה שלא עברתי על חוקי פורום בשירשור הנ"ל.

נ.ב

שכחתי לציין שאני רוכב שטח ( אופנוע ) כך שאני בהחלט מקווה שהרכב ( אפשר לקרוא לויטרה ג'יפ או שאני מעליב ופוגע בג'יפים אמיתיים? - שאלה רצינית ) הזה מסוגל לבצע את העבודה של להביא אותי לנקודות מפגש כאלו ואחרות בתוך השטח עם עגלה. זו בעצם אחת הסיבות שאני מעוניין ברכב. מעבר לזה, די התאהבנו ברעיון של להיות הבעלים של כלי שאפשר להכנס איתו לשטח ולשבת קצת גבוה. טיפשי אני יודע, אבל אנחנו די מתרגשים מכל הרעיון.

מחר אנחנו נלך לראות את הרכב בפעם הראשונה. אם זה בסדר אשתף יותר פרטים ברגע שאדע.

avziv
01-02-12, 14:41
+1.
+1.

רון נחמן
01-02-12, 17:24
(גילוי נאות: אני עובד בחברה שמציעה אבזור/שיפורים לרכבי שטח, לכן אמנע מציון שמות מוצרים ספציפיים)

הגרנד ויטארה אכן עושה רושם כמתאימה לצרכים שלכם. הקצרה פחות נוחה לשיוטים ארוכים, אבל משמעותית יותר נוחה מהג'ימני תודות למתלים הנפרדים מקדימה.

מה עוד שהתאהבות היא הסיבה הטובה ביותר לרכישה...

היצע השיפורים-
אפשר להתקין ברכב וו גרירה.
יש מיגונים לרכב - המיגון המומלץ לדעתי הוא מיגון גחון ואולי גם טרנספר. אם אתם לא עומדים לטייל בשטח קשה, אין ממש צורך ביותר מזה.
הגבהה - לא פותחו בולמים ספציפיים עבור הגבהת הגרנד ויטארה. ישנם בולמים של מונרו שיכולים לעשות את העבודה, אבל גם הם לא מוארכים.
הפתרון: להחליף קפיצים, ולחיות עם מהלך פתיחה מעט מצומצם, או לא להגביה.

חוץ מזה, כמובן שיש גם גגונים, מנשאי אופניים וכו'...

בהצלחה!

icchan
02-02-12, 07:56
הי רון,

תודה על התגובה.

אני אשמח לקבל יותר פרטים, גם לגבי וו הגרירה וגם לגבי מיגוני הרכב שציינת.
המחשבה להכנס לשטח ולעבור אתגרים מושכת אותי, אך במידה ואבחר להכנס בצורה יותר " רצינית " לעניין אהיה חייב לוותר על רכיבת השטח עם האופנוע ( אני מתאר לעצמי שההוצאות לתענוג לא קטנות בכלל כך שלא אוכל להרשות לעצמי גם וגם ), אז אני נאלץ לוותר על הרעיון בשלב הזה.

אשאיר לך את מספר הטלפון והמייל שלי על מנת שתוכל ליצור עימי קשר בזמנך הפנוי.

שוב הרבה תודה.

-->