PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה-רק מחצית מתאורת לוח שעונים פועלת- מדוע??

זרקו
11-10-11, 19:30
שלום,
סמוראי 87
פירקתי את הלוח שעונים כי רוב הנורות לא פועלות.
בצד שמאל- שעון מהירות
עובדת רק הנורת אורז הקטנה שנמצאת בחלק התחתון. העליונה הגדולה לא נראית שרופה אבל גם לא עובדת.
חוץ מהן אין נורות נוספות
במרכז- חיוויים
כולן עובדות
בימין- מד דלק וחום מנוע
אף נורה לא פועלת.

העברתי נורה מצד ימין (שלא פועלת) לצד שמאל (למקום בו יש נורה שכן עובדת) והיא פועלת.
כלומר הן לא שרופות בוודאות.

לא נראה כאילו שיש חוט מנותק.
אין פיוז שרוף.
אין לי מודד זרם או משהו דומה כדי לבדוק.

מה עושים?

***כמו כן, יש חסר לי הבית נורה עם הבית גדול יותר (איפה שהחיווי של האורות הגבוהים), האם ניתן להשיג אצל חשמלאי או שזה ייחודי לסמוראי?

תודה

gmike
11-10-11, 19:59
יכול להיות שאין מגע טוב בין הנורה לבית, או שהמגעים בלוח עצמו מלוכלכים מאוד\שחוקים.
הבית של הנורה לא אמור להיות מיוחד לסמוראי, תפרק אחד לדוגמא וגש לחנות חלפים או חשמלאי. הנורות סטנדרטיות, כנראה גם הבית.
תקנה מודד זרם, אפילו את הפשוט של ה 40 שקל. או תקנה\תכין נורת ביקורת.
תבדוק גם את החיבורים שנכנסים ללוח השעונים(הרבה חוטים בקונקטור פלסטיק)
אם לא תראה נתקים ועדיין הנורות לא עובדות, תמיד אפשר להלחים חוט דק מהנורה שכן עובדת לאלו שלא(להלחים על הלוח)

בהצלחה,
מיכאל.

זרקו
11-10-11, 20:30
ראשית תודה.
אין בעיה בבית מנורה ומגעים כיוון שהעברתי את כל בית המנורה עם הנורה למקום אחר והיא עבדה.
לא ראיתי אף חוט מנותק בקונקטורים.
אמורים להיות שניים? אחד לימים ואחד לשמאל?
מודד זרם בהחלט צריך.
לא נראה לי יעיל, למרות שזהו אולי פתרון להלחים ממנורה אחת 8-9 חוטים למנורות אחרות.
אין פתרון אחר?

BeAsT
11-10-11, 20:42
אאל"ט, הנורות כולן יושבות על מעגל מודפס, כנ"ל שאר המחברים, תבדוק שהלוח לא שבור / סדוק, יכול להיות שצריך להלחים שם את כל העסק מחדש או לגשר על חיבורים "מתים", מה שבטוח להוציא 8 חוטים מנורה אחת זה לא פיתרון טוב..

gmike
11-10-11, 20:52
כנראה לא הובנתי נכון.
לא אמרתי להוציא חוטים מהנורה עצמה,אלא מהמגעים המודפסים על המעגל ליד הנורה שפועלת. או כמו שאמרת, לגשר..

זרקו
11-10-11, 20:52
ראיתי את המעגל.
איך אפשר לבדוק קיצור? רק עם מד זרם?
הלוח לא נראה שבור או סדוק. אבל הבנתי את הכיוון.

זרקו
11-10-11, 22:33
זו תמונה של המעגל.
ראיתי שהחוט הצהוב מחבר בין המעגל של חלק שמאל לבין האמצעי. תכלס אלו החלקים שיש בהם או כלשהו.
האם לא אמור להיות חוט שמחבר למעגל הרחוק (השמאלי)?
התמונה כבדה אז הנה הקישור לפיקסה: https://picasaweb.google.com/114037324476327819902/October112011#

ishc
12-10-11, 00:39
זרקו אתה מוזמן לקפוץ. יש מד זרם ויש מלחם אבל אתה בא עם האוטו (חייב לראות אותו :))

זרקו
12-10-11, 07:27
צחי תודה.
שלחתי ה"פ.

זרקו
12-10-11, 20:22
עדכון-
המגעים נוקו ועכשיו המצב הוא כזה:
צד שמאל- עובד מלא.
מרכזי - עובד מלא.
צד ימין- חסר בית הנורה הגדול, היום חיפשתי אצל שני חשמלאי רכב ולא היה להם. אולי למישהו זרוק אחד באיזו פינה?
חוץ מזה נורות חיווי אורות גבוהים לא עובדת - אולי קשור לידית? נורת 4X4 לא עובדת אבל אין יוניט בטרנספר כרגע בכל מקרהץ

הלוח נוקה ומצבו שופר מאוד- אפשר עכשיו ממש לראות שהאוטו נוסע רק 90......

ohadw50
13-10-11, 19:47
יש את מיקי ספידומטרים בחולון הוא מעולה אני בטוח שיהיה לו פתרון עבורך ,

ishc
14-10-11, 00:46
זרקו, לידך ברח׳ גיסין בפ״ת יש מקום שמתקן ספידומטרים ולוחות שעונים. לא מכיר אותו אבל שווה בדיקה קרוב לבית קודם.

זרקו
14-10-11, 07:01
תודה על שמות בעלי המקצוע.
בינתיים באדיבות חבר יש לי לוח שעונים של מודל מתקדם יותר לשחיטה כשרה. בוא נקווה שזה יפתור את הבעיה.
בינתיים התעקם קצת מוט הגה בטיול....

liron_al
14-10-11, 11:58
לצורך המחפשים העתידיים:
אין לגשת לאילן ספידומטרים ברחוב גיסין בפ"ת!!!
ניסה לעקוץ אותי כשהגעתי לתיקון ספידומטר ביונדאי אלנטרה. מד הטורים הפסיק להעבוד לסרוגין, פירק וטען שיש להחליף חלק.
הסכמתי. הוא פירק, ניגש למעבדה (כנראה ששכח שיש חלון זכוכית) ועבר על ההלחמות. על זה ביקש 700(!!!) ש"ח.
לאחר שביקשתי לקבל את החלק הפגום הוא התחיל לגמגם (תראה, תשמע ...) מיותר לציין שהוא לא קיבל שקל ואותי הוא לא יראה בחיים!

itay
14-10-11, 12:42
נועם,

אם אתה כבר מתעסק עם הלוח ומנסה לתקן אותו, אולי פשוט תעשה כזה דבר :

50678

זה באמת פותר את כל בעיות התאורה של הלוח, הרבה יותר טוב, גם כשהלוח עצמו תקין.

אם תרצה עוד פרטים, דבר איתי

איתי.

ishc
14-10-11, 17:16
איתי לא יפה לעשות טיזינג.
פרט בבקשה.

itay
14-10-11, 22:50
אלו התמונות :

50679506805068150682

את הלדים קניתי בהר ציון בת"א באחת מהחנויות, צריך גם לבקש נגד לכל אחד מהלדים שיעבוד עם 12 V.

הלחמתי שלוש צמות עם הלדים והנגדים, אחת לכל צד בלוח עם לדים ירוקים ועוד אחת עם לדים אדומים לקילומטרז. הדסקתי אותם עם RTV (זה מה שהיה) למקומות שלהם והלחמתי את הצמות למגעים של אחת הנורות שנדלקות עם האורות.
מאז, עברו כמעט 40 אלף ק"מ ועדיין מחזיק כאילו אתמול הרכבתי את זה. התוצאה לא קרובה איפלו לכל תיקון של הלוח הקיים.

איתי.

זרקו
15-10-11, 00:06
יפה מאוד!
אם אני נשאר עם התצורה המקורית- יש אפשרות להחליף לנורות חזקות יותר?

ishc
15-10-11, 09:09
אלו התמונות :

50679506805068150682

את הלדים קניתי בהר ציון בת"א באחת מהחנויות, צריך גם לבקש נגד לכל אחד מהלדים שיעבוד עם 12 V.

הלחמתי שלוש צמות עם הלדים והנגדים, אחת לכל צד בלוח עם לדים ירוקים ועוד אחת עם לדים אדומים לקילומטרז. הדסקתי אותם עם RTV (זה מה שהיה) למקומות שלהם והלחמתי את הצמות למגעים של אחת הנורות שנדלקות עם האורות.
מאז, עברו כמעט 40 אלף ק"מ ועדיין מחזיק כאילו אתמול הרכבתי את זה. התוצאה לא קרובה איפלו לכל תיקון של הלוח הקיים.

איתי.

סליחה על החפירה אבל אני צריך טיפה יותר פירוט.
1. איזה נגד קנית, פשוט לבקש נגד ל-12V?
2. מכל לד יוצאות שתי רגליים, לאיזו חיברת את הנגד (אני משער לפלוס אבל לא בטוח)?
3. יש חשיבות בלד לאיזו רגל אתה משתמש כפלוס או מינוס?
4. ביטלת את הנורות המקוריות או שהלדים מצטרפים בנוסף?
5. איך ידעת לאן לחבר את הפלוס ואת ההארקה?

תודה מראש :)

ishc
15-10-11, 09:53
איתי תעיף מבט בלינק הזה: http://www.ledmaster.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1384826&depart_id=114603&rootTXT=119&menuProductBOO=&iPageNum=1&seaWord=

י (http://www.ledmaster.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1384826&depart_id=114603&rootTXT=119&menuProductBOO=&iPageNum=1&seaWord=)ש שם נורות לד ללוח שעונים מוכנות, יש שם משהו שאתה יכול לזהות שיתאים לסמוראי במקום ההתאמה?

itay
15-10-11, 17:58
סליחה על החפירה אבל אני צריך טיפה יותר פירוט.
1. איזה נגד קנית, פשוט לבקש נגד ל-12V? כן.
2. מכל לד יוצאות שתי רגליים, לאיזו חיברת את הנגד (אני משער לפלוס אבל לא בטוח)? לפלוס.
3. יש חשיבות בלד לאיזו רגל אתה משתמש כפלוס או מינוס? הרגל הארוכה היא פלוס.
4. ביטלת את הנורות המקוריות או שהלדים מצטרפים בנוסף? כן, אין בהן צורך עם הלדים.
5. איך ידעת לאן לחבר את הפלוס ואת ההארקה? אתה יכול ניסוי וטעייה או להשתמש במנורת ביקורת.

תודה מראש :)

נועם,

אני לא ראוה סיבה להשתמש בנורות רגילות יותר חזקות, הן מפיצות הרבה יותר חום שיכול להמיס לך את הלוח..... אל תתחכם :-).

אני לא יודע איזה נורות יתאימו במקום המקוריות מהקישור, סתכל בספר רכב מה סוג הנורות וחפש כאלו בשרשור - T10, T8 וכו'....

איתי.

זרקו
15-10-11, 19:24
הקישור של צחי נראה לי מתאים הרבה יותר מאשר להחליף לנורות חזקות- תקן אותי אם אני טועה אבל לד לא מפיץ חום כמו נורת להט.
ההברגות נראות דומות.
אני אהיה מחר באזור החנות הזו- אפשר להביא את הלוח שעונים המפורק שיש לי ולבדור האם מתאימות ההברגות.
השאלה היא איזה לד יתאים?

itay
15-10-11, 23:27
חשבתי שאתה מתכוון להחליף לנורות לאט עם הספק גבוה יותר.
סוג המנורה (T8 / T10 וכו') בעצם מתאר את החיבור שלה - הברגה, קפיצי ועוד.
מה זאת אומרת איזה לד יתאים?

זרקו
16-10-11, 01:03
ראשית למדתי משהו חדש- שהסימון T הוא סוג החיבור.
אם כך מה מתאים לסמוראי שזה בעצם הברגה? או פשוט לקחת וללכת לשם.
כששאלתי איזה לד- הכוונה היתה לשאול האם יש עוצמות שונות שרק חלק מהן מתאימות ללוח שעונים (שלא יהיה חזק מדי).
לילה טוב

זרקו
18-10-11, 06:40
איתי תעיף מבט בלינק הזה: http://www.ledmaster.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1384826&depart_id=114603&rootTXT=119&menuProductBOO=&iPageNum=1&seaWord=

י (http://www.ledmaster.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=1384826&depart_id=114603&rootTXT=119&menuProductBOO=&iPageNum=1&seaWord=)ש שם נורות לד ללוח שעונים מוכנות, יש שם משהו שאתה יכול לזהות שיתאים לסמוראי במקום ההתאמה?

עדכון מהשטח-
בחנות הזו יש המון לדים אבל שום דבר ממה שמופיע באתר (שדרך אגב אמור בהחלו להתאים) אין בחנות.
משם נסעתי לחנות ברחוב סלמה 123, תל אביב.
החנות סגורה בחול המועד אבל לטענת הבעלים יש לו מוצר מתאים.
נראה ונדווח אחרי החג.
נועם

ברששת
21-10-11, 01:10
צחי.
אם תרצה אני יכול לעזור לך
050-2990919 בר.

ishc
21-10-11, 08:21
תודה בר, כרגע רני אשמח לדעת אם יש חנויות להשיג לדים/נגדים באזורינו (כפ"ס עד פ"ת) כי להגיע להר ציון לא יצא לי בזמן הקרוב

ברששת
21-10-11, 17:00
לצערי אזור כ"ס פ"ת עני בחנויות כאלו ואם יש או שיש להם מבחר מצומצם או שהמחירים גבוהים.
אם תרצה אני יכול להביא לך לדים מהעבודה שלי (לא כמות מסחרית) אם אתה רוצה כמו בתמונה (קצת פסיכודלי לפי דעתי אבל זה טעם אישי) אז מדובר על 4*2 ירוק ו4 אדום.
אצלי התקנתי בצבע צהוב (לשמור על התצורה הישנה).
לא צריך נגדים אם עושים כמו שאני עשיתי.
דבר איתי.
בר.

ishc
21-10-11, 20:20
רשמתי לפני. אני אדבר איתך, תודה

זרקו
21-10-11, 20:59
בר, אם אני רוצה למשוך נקודת אור למקום כלשהו באוטו- למשוך מהלוח שעונים או מנקודה אחרת?

itay
21-10-11, 21:57
הצורה הנכונה היא לעשות את זה עם ממסר ומשם להוציא נקודות חשמל לאן שאתה רוצה.

אם כבר אתה מושך ישירות ולא מממסר, משוך מהתאורה של הפאנל איוורור, עזוב את הלוח שעונים לנפשו.....

איתי.

ברששת
21-10-11, 23:21
אתה מתכוון לאור שיעבוד במקביל להדלקת אורות?
תלוי בתוספת זרם שאתה הולך לקחת. בעקרון היום בעידן הלדים חפש פתרונות כאלו. צריכת זרם נמוכה, אור נקי וחזק, אורך חיים אין סופי (תאורתי אלא אם כן הגיפ שלך יחזיק יותר מ30 שנה).
במקרה ותוספת הזרם לא עולה על 1A אתה יכול להתחבר על כל קו שמדליק אורות (למשל תאורת אור נמוך, תאורת לוח שעונים, תאורת אור מצית) רק חשוב שיהיה לפני הפיוז שלהם. המקום הכי נוח הוא בקופסאת הפיוזים. אם טסטר 12V אתה יכול לבדוק. תתקין רק פיוז בדרך לפי העומס שאתה צופה.

-->