PDA

צפייה בגרסה מלאה : תעלומה: רעש חבטה מתחתית הגיפ, ללא בעיה הנראית לעין

ddl
13-10-11, 12:23
שלום רב. לפני כשבועיים, בנסיעה בכביש נשמעה אצלי בגיפ [CJ8] רעש חבטה חזק מתחתית הגיפ, ואחריו רעשי דפיקות , עצרתי בדקתי בעין והכל נראה תקין, עליתי לגיפ, המשכתי לנסוע , רעשי הדפיקות נעלמו. והגיפ נוסע רגיל ותקין. אחכ" הרמתי כל סרן בנפרד לבדוק את הגלגלים, הכל נראה בסדר- אין חופשים באף גלגל או משהו כזה. התופעה הזאת חזרה על עצמה עוד מספר פעמים מאז, צריך לציין שבשום אופן לא מדובר פה במכה שקיבלתי מלמטה מאבן או ענף שנתפס או משהו, כלום, הרעש חבטה מופיע בדרך נקיה, זה גם לא האגזוז כי הוא תקין ויושב טוב. מה זה יכול להיות?

גלדיאטור
13-10-11, 14:42
בדוק סדק בעלים...

ddl
14-10-11, 15:58
בדוק סדק בעלים...
הרמתי את הגיפ על ליפט, בדקתי, לא נראה שום דבר כמו שמוזכר למעלה.
תעלומה

six 4 life
14-10-11, 18:40
כשהופיע הבום הרכב הזדעזע? משהו בגלגלים השתנה (נעצר והמשיך בנסיעה)?

ddl
14-10-11, 20:10
כשהופיע הבום הרכב הזדעזע? משהו בגלגלים השתנה (נעצר והמשיך בנסיעה)?

לא, הרכב לא הזדעזע [מעבר לזעזוע של בום- חבטה], לא זכור לי שהשתנה משהו בגלגלים והרכב לא נעצר מעצמו או משהו כזה.
רק מה שכן- היה רעש קטן של טק... טק...טק.... עד שעצרתי [ביוזמתי] להסתכל ולבדוק מה קרה, כשעליתי חזרה לגיפ ונסעתי הרעש הקטן של טק... טק...טק.... נעלם כלא היה, עד לפעם הבאה. תעלומה

cj 64
14-10-11, 20:41
אולי נתפס לך אבן,ו..........."בום"טרח וטריליליה..........

דרור ברלי
14-10-11, 20:47
איזה סרן אחורי יש לך?

six 4 life
14-10-11, 20:57
לא, הרכב לא הזדעזע [מעבר לזעזוע של בום- חבטה], לא זכור לי שהשתנה משהו בגלגלים והרכב לא נעצר מעצמו או משהו כזה.
רק מה שכן- היה רעש קטן של טק... טק...טק.... עד שעצרתי [ביוזמתי] להסתכל ולבדוק מה קרה, כשעליתי חזרה לגיפ ונסעתי הרעש הקטן של טק... טק...טק.... נעלם כלא היה, עד לפעם הבאה. תעלומה
הרעש שאתה מדבר עליו (טק טק טק) הופיע ותדירותו נשמעה לפי מהירות הנסיעה, או אקראי ללא סדר מסויים?

ד ו ר ו ן
14-10-11, 22:15
יש נעילה כלשהי בסרן?

דרור ברלי
14-10-11, 22:23
לי התיאור מזכיר את מה שקורה המון בין הפלנג' והציריה בסרן AMC20

cj 64
15-10-11, 02:58
לי התיאור מזכיר את מה שקורה המון בין הפלנג' והציריה בסרן AMC20
אם זה כמו שאתה אומר מהפלאנצ/והציריה ,זה לא היה ממשיך לחזור לסוע רגיל
זה היה הולך כפוט אחרי מטר מכייון שהשגם היה נאכל ולא אפשר לסוע ככה.

ערן CJ
15-10-11, 08:11
צלבים?
ערן CJ

ddl
15-10-11, 09:35
תודות לכל העונים.
דרור כותב

איזה סרן אחורי יש לך?

הסרן הוא סרן דנה [44?] סטנדרטי של סיקס.
six 4 life כותב

הרעש שאתה מדבר עליו (טק טק טק) הופיע ותדירותו נשמעה לפי מהירות הנסיעה, או אקראי ללא סדר מסויים?
לא זוכר בוודאות כי מיד ניסיתי לעצור. מה שכן, ה טק טק טק היה קיים גם בתהליך העצירה, מה שדי שפוסל בעיה בגיר [כי לחצתי קלאטש].
דורון כותב

יש נעילה כלשהי בסרן?
לא. ודרך אגב, בסרן הקדמי יש לוקרים שהם\היו במצב מנותק.
ערןCJ כותב

צלבים?
לא. בדקתי ואין חופשים בצלבים, הם מגורזים ומלוקקים.
תעלומה. תןדה על כל עזרה

ד ו ר ו ן
15-10-11, 13:30
מה שכן, ה טק טק טק היה קיים גם בתהליך העצירה, מה שדי שפוסל בעיה בגיר [כי לחצתי קלאטש].
הגיר היה בניוטרל או רק מצמד לחוץ?
גם עם מצמד לחוץ הגלגלים מסובבים את הגיר, או לפחות חלקו.
המצמד רק מפריד את הגיר מהמנוע אבל לא מונע מהגלגלים לסובב אותו.

הרעש יכול להיות גם שן שבורה בקורונה או חתיכה שרצה בפנים.

six 4 life
15-10-11, 15:15
תעלומה. תןדה על כל עזרה
לא ממש.
כדאי שתפתח מכסה דיפרנציאל אחורי לביקורת.
סיכוי לא רע שתמצא ברגי קורונה משוטטים שם ו/או חתיכות קורונה או פניון.

ddl
16-10-11, 19:51
פתחתי מכסה דיפרנציאל אחורי, התגלתה שם חתיכת פלדה מקווצצת, 2 ברגים חסרים בזר שתופס את הקורונה, שאר הברגים חלקם חופשיים, אין נזק נראה לעיין לקורונה או לפיניון. בקיצור נראה שתפסתי את הענייו שם לפני קטסטרופה. לקחתי 2 ברגי קורונה כאלו מפירוק והשלמתי, הידקתי סגרתי מכסה וזהו. קניתי לוקטייט ובהזדמנות אני יפתח את כל בירגי הקורונה ויסגור אותם עם לוקטייט. כשהורדתי את 2 הברגים הנל להשלמה מסרן ישן של סיקס ראיתי שהם תפוסים בזוגות עם אבטחה של כמעין פלאח מפח שמקופף לנעול את ראש הבורג, אהבתי את זה [האם יש ליאנוביץ?], חבל שסרן הפירוק הנל הוא ככ" חלוד שלא יכול להסתובב ולאפשר לשלוף ממנו את כל האבטחות- פלאחים האלו, מקווה שלוקטייט יספיק. מוסר השכל: כדאי לבדוק תקופתית ולהדק את הברגים של הקורונה.
המון תודות לכל העונים כאן.

six 4 life
16-10-11, 20:01
פתח מכסה שוב, תוציא בורג בורג מהקורונה, שטוף עם ספריי קרב' בורג בורג כולל ההברגה שלו בקורונה, ייבש, שים לוקטייט וסגור חזרה לפי מומנט.
אם 2 היו משוחררים יש לך עוד כמה שעומדים לצאת ואם לא תעשה את זה אתה מהמר הימור כבד שעלול לעלות ביוקר.
הנעילות שאתה מדבר עליהן הן בדיחה, זה לא עובד ובכל מקרה עם לוקטייט וסגירה נכונה ברגי קורונה לעולם לא יפתחו עצמאית.

בהצלחה.

ddl
16-10-11, 20:30
תוציא בורג בורג מהקורונה, שטוף עם ספריי קרב' בורג בורג כולל ההברגה שלו בקורונה, ייבש, שים לוקטייט וסגור חזרה לפי מומנט.
כמובן שהידקתי חזק מאד את כל בירגי הקורונה. בהזדמנות הראשונה, אני יפתח שוב ויעשה את זה [ספריי בלמים גם יעשה טוב את עבודת הנקיון?]. האם יש מניעה להוציא בבת אחת את כל בירגי הקורונה, או שאחד אחד כי יש איזה חשיבות שהיא תמשיך להיות תפוסה ברצף?
דרך אגב, לאיזה מומנט להדק?
תודות.

six 4 life
16-10-11, 20:50
לסגור חזק לא בהכרח טוב, בשביל זה יש מידות הידוק (מומנטים).
לגבי הברגים ליתר ביטחון תשאיר 2 סגורים אחד מול השני וטפל בשאר, אחר כך טפל בהם.
ספריי בלמים מנקה טוב אבל לדעתי לא ברמה של ספריי קרב׳.
מומנט- יש מידות בספר הרכב הצבאי, אני אישית מהדק ל90 ניוטון-מטר (קצת מעל למומלץ).
עיצה אחרונה- קנה סט ברגי קורונה חדשים ותחליף את כולם. הסגירה שהם עברו מתחה והחלישה אותם.

ddl
16-10-11, 21:15
רב תודות

-->