PDA

צפייה בגרסה מלאה : בתהליכי קניית סמוראי צריך עזרה

foty
18-10-11, 12:27
שלום לכם ,
אני כרגע מחפש לעצמי סמוראי סוף סוף
מצאתי סמוראי במצב טוב אבל הבעיה היחידה זה שהמנוע הוא 1600 ולא 1300
ברישיון המנוע בסדר (המספר הסידורי) אבל הוא רשום כ1300 (לפי מה שהבנתי מהמוכר)

השאלה הגדולה היא , מה קורה עם בוחן עוצר אותי לבדיקה ?
מה קורה עם הטסט (המוכר טוען שהרכב עובר טסט בלי בעיה) ?

תודה רבה לכם

שגיא S
18-10-11, 12:51
הבעיה היא שהוא משקר לך.

סמוראי עם 1600 לא עובר טסט בצורה חוקית. נקודה.

יש שם קומבינה..אתה מודע לזה?? מוכן להתמודד עם כלי של קומבינה? חשש ממשטרות, בוחני תנועה, טסטים..

GodsFather
18-10-11, 13:00
אם אתה לא מבין בתחום האפור של החוק, תתרחק מסמוראים כאלה.

כל מוכר יטען שהרכב שלו הוא הכי טוב בעולם ושעכשיו יצא מהחנות, למה ? כי הוא רוצה למכור.

תעבור הלאה, יש לא מעט סמוראים מצויינים וחוקיים בשוק. כולל כמה פה באתר.

foty
18-10-11, 13:08
תודה רבה לכם ,
נקווה שאני ימצא משו טוב :)
עם יש לכם סמוראי להציע לי עד 15K אני ישמח

GodsFather
18-10-11, 13:10
ב15 יהיה קשה מאד למצוא משהו שלא יצריך יישור קו מסוים. השאלה אם יש לך עוד כסף גם לביטוח והוצאות ראשוניות, או ש15 כולל הכל ?

foty
18-10-11, 14:49
15K זה הסכום לרכב עצמו , אני יודע שיש לי לשלם ביטוח וכל מיני הוצאות קטנות אחרי הקנייה ,
בגלל זה הקצבתי לעצמי 17K רק לרכב (עם אני מוצא משו מעניין)

ומצאתי סמוראי ארוך שנת 87
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=58152
מה אתה אומר עליו?

GodsFather
18-10-11, 14:53
מבלי להכיר אישית את הרכב, קשה לי להעיד באופן חד משמעי.

אבל על פניו, לפי המודעה - נראה מציאה טובה. גם ארוך שהוא כבר משובח. גם משופר שזה חוסך הרבה הוצאות אח"כ.

לבדוק שאכן המכני טוב וכמובן שהפחחוות תקינה (פחחות יותר חשוב ממכני, הרבה יותר יקר לתקן פחחות כראוי).

לך על זה.

foty
18-10-11, 20:14
אהלן, תודה רבה על העזרה שלך .
השאלה שלי האם השנתון 87 שנתון טוב?
כי מצאתי גם סמוראי קצר ברזנט שנתון 89 .
מה עדיף לי?

כמובן שאני יבדוק מכני קודם .

moshik999
18-10-11, 23:08
מה שקובע בסופו של דבר זה מספר המנוע שמופיע ברשיון
למכוון טסט אין כמעט אפשרות לחלוק על מה שכתוב ברשיון

יש פה מידה מסויימת של סיכון שצריך להתבטא באופן משמעותי במחיר הרכב
מנוע 1600 לסמוראי הוא שדרוג משמעותי.

אין ספק שיש פה קומבינה ואם אתה לא מסתדר נפשית עם קומבינה אל תקנה.

GodsFather
19-10-11, 04:38
מושיק, למה אתה מטעה את הבחור ?

הטסט זו הדאגה האחרונה במקרה הזה. מה שיותר מסוכן הוא תאונות וחקירות.

וכמו שאמרנו לבחור - השיפור הזה יכול להדיר שינה מעיניו אם הוא לא מכיר התחום ולכן זה לא שווה את הכסף.

FOTY - (אגב, אם לא אכפת לך לציין את השם הפרטי, זה יהיה יותר נחמד, אבל לא מחייב)

לגבי עניין השנתון - בשנתונים כל כך רחוקים, אין משמעות להפרש של שנתיים ואפילו יותר מכך. מה שחשוב הוא שהרכב יהיה תקין מכנית עד כמה שאפשר (לרוב גם המנוע כבר הוחלף במרוצת השנים או עבר שיפוץ וכך גם שאר המכלולים), שלדה תקינה (לבדוק סדקים ושברים, בר פתרון בהחלט אבל עדיין צריך לבדוק) וכמו שאמרתי מצב הפח של הרכב (עלויות התיקון, כאמור, יקרות כשרוצים תיקון איכותי).

האם אתה עובד עם מדריך ג'יפולוג לבדיקת סמוראי ? האם אתה הולך לבדוק רכבים עם חבר בעל רקע כלשהו בתחום ?

foty
19-10-11, 08:43
אהלן, השם שלי זה סמי למעוניינים היה לי כבר ויטרה שנת 90ג׳ימיני שנת 2000 יש לי ידע בבחירת רכבים ואני גם לא הולך לבד תודה רבה לכם על הכל, תחזיקו לי אצבעות היום אני הולך לראות כמה סמוראים וגם מחר*יום טוב לכולם

שגיא S
19-10-11, 13:32
היי סמי. בתור אחד שבדק מלא מלא סמוראים לפני קצת יותר משנה - לקח לי חצי שנה למצוא את מה שאני רוצה. אבל זה גם בגלל שכבר מאוד קשה למצוא סמוראים ארוכים וטובים.

תשים לב לא להכניס את הראש לרכב קומבינה אם אתה לא מודע למה שמעבר, למנוע 1600 צריך לעשות עוד כמה שינויים כדי שהאוטו יהיה בטיחותי ואמין.

בדרך כלל אני אומר שכדאי ללכת על הרכבים המשופרים יותר, שיחסוך לך את הכסף של ההגבהה, הנעילה האחורית והצמיגים..
אבל כשאתה משאיר לעצמך רק 2000 שקל בצד - תלך על הרכב שמצבו הכי תקין מבחינה מכנית וחיצונית.

אל תאמין לזה שפה זה רק 500 שקל, שם 1000 שקל ועוד 500 שקל טיפול ואתה משוחרר מדאגות. תמיד התיקונים יגררו אחריהם דברים אחרים לתקן..

אלא אם כן אתה קונה רכב שבאמת סודר ושודרג, וזה אני לא מאמין שתמצא ב15 אלף.
בקשר לשנתון - עדיף כבר שנתון 87 על 89 בהנחה ושניהם עם סרנים רחבים, וזה רק בגלל שה87 יותר קרוב לאספנות.
אבל שוב - תבדוק בשנתונים מתחת ל89-88 שיש לך את הסרנים הרחבים.

אם אתה מאיזור המרככז וצריך עזרה - דבר איתי.

-->